,D ele parust onder manegehouders rijschool in Braakman ;k" van ten an erke EERSIE IN ZEELAND EXPERIMENTEREN MET MIDDENSCHOOL Japanse stad zoekt contact met Breskens Japanners dachten dat wij spionnen waren UITEENLOPENDE ADVIEZEN OVER MANIFESTATIE „KIND TJ KUNNEN NAAR DE BIJSTAND ;en, feest 3e Veste )GELCLUB .NGLUST L LEDEN 5RVEN chtgewonde VLISSINGEN KAN AIS pud en buien VEILIGER VERVOER SPORTVISSERS Nog niets te merken van selectieve acties JONGERENKOOR UIT HULST OP DE RADIO stad Stadhuis- klok tijdeloos CULTURELE UITWISSELING SCHIPPER SCHAEP (1643): GOES BORSELE A Insdag 11 aPril 1973 onzer verslaggevers) S Paasvakantie, feest Veste. Dat meldt het in lieuw kaftje gestoken xantje van het ontmoe. ntrum in Goes. het oog op de komende kantie worden daar kinderen speciaXe acti- georganiseerd. Op 17 er 's morgens van tien aalf uur spel, toneel, iow en zangfestival. :ming kost 25 cent. Op is er een doe-morgen: ideren kunnen dan zelf dingen maiken. Ook edraagt deelnemimgsprijs 9 april is er 's morgens tien uur een fietsenrally underen in de leeftijd ien tot veertien jaar. hiervan zijn 50 cent. half elf is er voor kinde- an zeven tot tien jaar peurtoeht kosten even- 50 cent.Op deze dag n de kinderen brood •engem want van half- bot vier uur is er film. De hiervoor is 25 de volgende dagen zijn de veste geen clubs: 16, en 30 april. chip in Hoedekensikerke smeerd, zullen de bezoe- 1 over de dijk de ram Goes-Borssele klaar taan, waarmee zij naar zullen worden vervoerd, worden zij onthaald op openluchtmaaltijd in rse stijl, die wordt aan- t door de exploitant van •oegere veerhuis te Hoe- pkerke, de heer A. Bur in verblijf in Nisse, dat aal wordt opgeluisterd Con Affezzione" worden Igische gasten naar We- ïge vervoerd, waar intus- et schip weer op hen Daarna vervolgen zij as richting Rotterdam. hoopt bij de Provincia- J~V, die de belangrijke ïgswaarde van het Belgi- bezoek aan Zeeland in- dat de bevolking van kenskerke door rijkelijk irtoon voor de nodige ial zorgen. (Van een onzer verslaggevers) LAND-BATH Op de kse ledenvergadering e vogelvereniging Zang- it Rilland-Bath, die een dagen gehouden werd in rpshuls Luctor et Emer- rd besloten te starten en grote ledenwervings lid, dat een nieuw lid opgeven, krijgt een 'ogelspeld, het lidmaat- kost f 18,- per jaar. De ergadering werd bij ge- door de heer J. v.d. uit Hulst, districtsvoor- van de Nederlandse ■an vogelliefhebbers de jaarverslagen van se- s D.J. Jeremiasse, pen sester J. Zudjdwegt en «controlecommissie, be- e uit de heren G. v. Die Hillebrand, bleek dait de ging een goed jaar ach- rug heeft. De plannen et komende jaar werden cht door voorzitter M. ictsvoorzitter V. d. zei te hopen dat de ile tentoonstelling, die r voor het eerst in Ril- ath gehouden wordt, ■oot succes zou worden stimulans om in de ist eens een provinciale listening te organiseren, brek aan tegenkandida- werd penningmeester egt herkozen voor een 5 van drie jaar. Tot slot vergadering werden er ikele randjes bingo ge- 'an onze correspondent) UBURG De -bestuurder m persomanaiito,' de heer D. uit Souburg verleende kruising Zeewijksingel - ig geen voorrang aan het hem van rechts komende >er t.w. een personenauto, Etuurd werd door J. H. v. Souburg. Een aanrijding lat gevolg. De heer v. D e met verwondingen over- cht te worden naar het tuis te Middelburg. Beide werden geheel vernield pruitzichten voor donder- i vrijdag opgesteld door KNMI op dinsdag 18 fid weer met buien, waar- pnmige met hagel. Jetsvooruitzichten in dj- I gemiddeld over Neder- 1 Voor donderdag: aantal JM: 1 tot 8. min. temp: |ongeveer normaal tot 4 ouder normaal, max. 1 tot 6 graden onder fjal kans op een droge p van minstens 12 uur: pont. kans op een geheel Jftoaal: 40 procent. vrijdag: aantal uren I' tot 8. min. temp: 0 tot 5 onder normaal, max. tot 6 graden onder kans op een droge van minstens 12 uur: Want. kans op een geheel F'-'maal: 50 procent. f&rn donderdag flop Zoom 11.27 l'«art 10.52 en 23.26 P®» 10.23 en 22.56 ;êen 9.51 en 22.30 ;e 11.17 «anz 281 plus 1, Rhein- 218 plus 9, Straatsburg plus 28, Plittersdorf 358 Maxau 413 min 4, Plo 'p? 168 min 4, Mannheim 5, Steinbach 141 min 258 plus 2, Bingen «i Kaub 179 "tin L 2® min 6, Koblenz 172 .'"•IRuhrort 370 min. 15, ft 994 min 15, Pannerden- 9»1 min 11, Nijmegen S Usselkop 872 min Ussel 430 min 12, 308 min 12, Monsin ï,us 12. Borgharen 3953 1120 min 40, D6n- de sluis 502 min (Van een onzer verslaggevers) i VLISSINGEN De ge meenteraad van Vlissingen staat voor een belangrijke be slissing. Voorgesteld wordt na melijk om in de Scheldestad een aanzet te maken met het experiment van een „midden school", de eerste in Zee land. Deels overbrugt deze school vorm de leeftijdsgroep van 12 tot 17-jarigen en sluit aan op het zgn. primair onderwijs, waaronder men verstaat: het kleuter- en basisonderwijs in een geïntegreerd verband, ein waarop een bovenschool (voor 16 tot 20-jarigen) aansluit. Het hoger beroeps- en universitair onderwijs (voor jongeren van 18 jaar en ouder) haakt ergens in het midden op de bovenste school aan. Wol het experiment in Vlis singen kans van slagen heb ben, dan is de prijs daarvoor dat er wordt gebroken met de verzuiling van het voortgezet onderwijs. Alleen op deze wij ze kan een havo-mavo-stroom in de middenschool worden betrokken. Opheffing van de verzuiling is nodig, omdat een vereiste minimum a.antal leerlingen voor een midden school op 1200 wordt geraamd. B. en W. van Vlissingen heb ben het idee van een midden school in de vorm vain een globaal advies aan de raads commissie voor onderwijs aan geboden. De gedachten gaan uit naar de vorming van een studiecommissie, waarin onder meer het regionaal ped-ago gisch centrum Zeelaind be trokken zal worden, evenals de directeur van de Rijks Pe dagogische Academie, het hoofd van de stedelijke acade mie, het hoofd van de stedelij ke scholengemeenschap in Vlissingen en ander deskundi gen. Er is, om de studie te financieren, een bedrag van f 5.000,- nodig, waarvoor de raad een krediet zal worden gevraagd. In de Vlissingse raad ligt het idee van een middenschool dat hier al eerder, maar meer in het algemeen ter sprake is ge bracht. bepaald niet ongunstig. Speciaal de linkse fracties hebben er menigmaal een lans voor gebroken. De vraag is nu echter of de raad in meerder heid tot nadere studie over de middenschool zal adviseren, nu zij weet dat de prijs daar voor de opheffing van een aantal scholen op confessionele basis is. Experimenten als men nu in Vlissingen op het oog heeft, kunnen door het rijk worden gefinancierd, mits men met een goed doordacht model voor de nieuwe onderwijsvorm kan komen aandragen. Van daag (woensdag) zal de raads commissie voor onderwijs zich als eerste met de kwestie gaan bezig houden. Een van de be langrijkste kenmerken van de middenschool is, dat men daarin het fenomeen wan de zittenblijvers niet kent en dat de beroepskeuze voor jongeren wordt uitgesteld tot na de pu berteitsjaren. De strikte schei ding in onderwijs voor jon gens en meisjes, die hier en daar bestaat, is in de midden school eveneens ondenkbaar. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Er is onder de Zeeuwsch-Vlaamse ma neges enige onrust ontstaan over het streven van de Stich ting Terneuzen Manege i.o. om een nieuwe manege te stichten in het recreatieoord De Braakman. „Wij zien met angst en beven de opening van die nieuwe manege tegemoet", aldus een der manegehouders. „Als dat zomaar doorgaat, kunnen wij binnen de kortste keren alle maal naar de bijstand. Want Zeeuwsch-Vlaanderen biedt hooguit aan twee maneges voldoende bestaanszekerheid. Drie is eigenlijk al te veel, laat staan vijf". Momenteel zijn er vier ma neges in Zeeuwsch-Vlaande ren. Er zijn echter al plannen in de maak in oost-Zeeuwsch- Vlaanderen twee maneges te fuseren. „Van die nieuwe ma nege in Terneuzen gaan wij beslist de weerslag ondervin den". Een andere paardenrij- schoolhouder zei „dat de spoe ling nu wel erg dun gaat wor den". Van de zijde van het Ter- neuzense stichtingsbestuur werd opgemerkt dat de plan nen voor de nieuwe manege nog niet helemaal rond zijn. „Wij verwachten half augustus te kunnen gaan draaien". De bedoeling is allereerst de bin- nemanege te bouwen. De nieu we manege wil geheel gaan werken onder zogenaamde Fe- deratievoorwaarden. Eventueel kan dan later een buitenmane ge erbij betrokken worden". De nieuwe manege werd door het bestuurslid van een „ander kaliber" genoemd dan de huidige maneges. „Het wordt een rijschool met hoge eisen, een klassieke rijschool. Voor de instructie zijn wij al met iemand in onderhandeling. Wij willen een eersteklas pi- (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE B innenkort zal er voortaan vergunning no dig zijn om vanuit Kortgene sportvissers per boot naar zee te brengen. Deze vergunning wordt verplicht gesteld met het oog op veiligheidseisen. Het verplicht stellen van een vergunning voor scheepseige naren, die sportvissers naar hun stekkie op volle zee ver voeren, is een gemeentelijke verordening van Kortgene en de raad zal het voorstel van burgemeesters en wethouders dan ook moeten goedkeuren. Tot nog toe vielen de sche pen, die tegen vergoeding gro te aantallen sportvissers naar zee vervoerden, niet onder de wetten van het openbaar ver voer en de Schepenwet. Hier door konden aan dergelijke schepen ook geen veiligheids eisen opgelegd worden. De algemene Hengelaars- bond zag echter toch graag dat op enige manier deze veilig heidseisen gesteld zouden worden. De bond nam daartoe contact op met de Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland. Bij onderzoek bleek dat. het mogelijk is het exploi teren van sportvisschepen aan eem vergunning te binden via de gemeentehjke algemene politieverordening. keur, met ervaring die onder meer de opleiding in Deurne heeft gevolgd. Helaas voldoet niemand uit de streek aan de ze voorwaarden". Duidelijk werd gesteld dat de Terneu- zense manege niet goedkoop zal zijn. „Maar wij willen pro beren goede ruiters te forme ren, waarbij het streven niet is de ruiters zo snel mogelijk naar buiten te laten gaan". De manege in de Braakman zou moeten komen op een stuk grond dat van het recrea tieschap, waarvan Terneuzen en Sas van Gent deel uitma ken, in erfpacht verkregen moet worden. Die medewer king van het schap zit de ma negehouders ook wel enigszins dwars. „Er had door de ge meentebesturen contact met omliggende gemeenten opge nomen moeten worden om te bezien of er in de streek be hoefte aan nog een rijschool bestond", zo werd gesteld. Overigens zag een der ma negehouders de nieuwe stich ting in Terneuzen geen lang leven beschoren „Laat die nieuwe manege 20 procent van onze cliënten wegzuigen en er nog een stel nieuwe bijmaken. Maar alleen een goede pikeur al, die kost een halve ton per jaar, alles meegerekend. Echt, ik zie de Braakmanmanege niet zo lang bestaan. Maar in tussen krijgen de andere ma neges wel een zeer moeilijke tijd." (Van een onzer verslaggevers) De MIDDELBURG wijzers van de torenklok op het Middelburgse stad huis, althans aan één zij de van de toren, zijn gis teren door gemeentebe drijven verwijderd en op gezonden naar een klok- kegietersbedrijf in Asten, waar nieuwe wijzers zul len worden gegoten. De wijzerplaat aan de Stadhuistoren notabe- ne aan de „voordeligste" kant van het fraaie, oude stadhuis nl. de Markt- zijde, biedt nu een opval lend lege, zij het tijdeloze aanblik. Voor Pasen zullen nieu we wijzers gemonteerd zijn. Het torenuurwerk aan de zijde van de Markt vertoonde tekenen van slijtage in verband waar mede reparatie nodig was. BRESKENS De Japanse stad Yamada-cho, gelegen aan de zuidoostkust van Ja pan, wil graag een culturele uitwisseling tot stand bren gen met het Zeeuwsch- Viaamse Breskens. Aanlei ding hiertoe is een vondst in het archief v an de Japanse stad van een verslag, opge maakt in 1643, over de aan komst van een Nederlands zeilschip de „Breskens", en de gevangenneming van ka pitein Hendrik Schaep en acht van zijn metgezellen. De Japanse ambassade in Nederland heeft zich gericht tot de heemkundige kring Wesit-Zeeuwsch-Vlaanderen met het verzoek na te gaan of er enige connectie bestond tussen Breskens en het schip met die naam. Het gemeente bestuur van Yamada-cho zou graag hierover meer inlich tingen hebben, want het zou dan een mooi aanknopings punt zijn voor een culturele uitwisseling, waarvoor in de ze Japanse stad veel belang stelling bestaat. „Wij gaan nu eerst wat navorsingen doen en als wij over meer gegevens beschik ken gaain wij de ambassade inlichten", aldus de heer G. van Vooren, die in het blad van de heemkundige kring mededeling doet van de brief. De „Breskens" legde op 30 juli 1643 aan in de Yamada- baai om drinkwater in te slaan, omadt nergens langs de Japanse kust een goede ligplaats gevonden kon wor den. Van die aankomst be staan tekeningen, die in het archief van Yamada-cho zijn teruggevonden. Het was in die tijd een grote gebeurte nis want de „Breskens" was het eerste Westerse schip met blanken dat in Yamada- cho aankwam- (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS-DEN HAAG Het zeilschip „Breskens", dat in 1643 in wat nu Yama da-cho (Japan) heet aan kwam, was een jacht van de Zeeuwse Kamer van de Ver enigde Oostindische Compag nie. Deze kamer was een der grotere afdelingen van de V.O.C. De „Breskens" mat 140 ton. Het schip, waarvan nog niet kon worden nagegaan waar het gebouwd is, vertrok uit Zeeland op 26 maart 1643, onder commando van de 32-jarige kapitein Hen drik Corneliszoon Schaep. De bestemming was Batavia. Daar arriveerde het schip op 23 december 1643. Al spoedig kreeg de „Bres kens" opdracht om, samen met het zeilschip „CaStri- cum", in het noorden een onderzoek in te stellen naar goud- en zilvereilanden die daar moesten liggen. Tevens moest de kust van Tartarije (de huidige oostkust van China) bekeken worden. Op weg naar het noorden werd ververst in Termate, een factorij van de V.O.C. op de Molukken. Daarna ging de tocht verder noordwaarts. Op 14 mei 1643 raakten de beide schepen in een zware storm en raakten uit elkaar. De „Breskens' ging op eigen houtje verder. Voor het inne men van vers drinkwater, groente e.d. werd een lig plaats gezocht aan de zuid oosthoek van Japan, waar een mooie baai werd aange troffen. Die baai was de hui dige Yamada-baai, waaraan nu de gelijknamige plaats Yamada-cho ligt. Schipper Schaep ging in de baai voor anker en debarkeerde daar na, samen met onderkoop man Bijlveid (24 jaar) en acht bemanningsleden. De negen blanken werden onmiddellijk door de plaate- lijke autoriteiten gevangen genomen en aanvankelijk met zeer veel wantrouwen bejegend. „Want", aldus een uitvoerig verslag van schip per Schaep, dat nu is opge borgen in het rijksarchief in Den Haag, „de Japanners dachten dat wij spionnen waren". De aangehouden schepelin gen werden, onder begelei ding van soldaten en een edelman, overgebracht naar de districtshoofdstad Jedo. (In de brief van de Japanse ambassade aan de heemkun dige kring West-Zeeuwsch- Vlaanderen voor nadere ge gevens over de mogelijke connectie tussen de plaats Breskens en het schip van die naam wordt gesproken van Edo. Red.) Onderweg hielden de Ja panse soldaten de Nederland se zeevaarders een kruis voor met de opdracht hier voor te knielen en te bidden. Als oprechte calvinisten wei gerden zij dit, iets wat hun levens spaarde. Er stond namelijk in die tijd een forse prijs op iedere gedode katho liek. Japanse katholieken wa ren er nog uit de tijd dat de eerste jezuïeten in Japan hun geloof predikten. De Nederlanders trokken tijdens het overbrengen veel belangstelling van de bevol king. De meesten, of bijna allemaal, hadden nog nooit een blanke gezien. Het ver slag van schipper Schaep maakt gewag van die nieuwsgierigheid en ook van de vriendelijkheid waarmee de Nederlanders in het alge meen werden tegemoetgetre- den. Ook maakt hij regelma tig melding van de goede zorgen, die zij ondervonden, onder meer op het gebied van eten. De eerste keer moest echter een Japanner vooreten, alvorens de wan trouwende Nederlanders een hap deden. Maar hun vrees voor vergiftiging bleek onge grond. De zeelieden werden in Jedo opgeborgen in het huis, waarin van tijd tot tijd het hoofd van de Nederlandse factorij in Nagasaki - de eni ge blanke nederzetting in het Japan van die dagen - lo geerde. Zij werden intussen uitvoerig verhoord, maar door tussenkomst van de Ne derlandse factorij-chef Johan Elserack, werden zij vrijge laten. Opmerkelijk is de jonge leeftijd van de betreffende zeelieden. De oudste van het gezelschap was de 33-jarige Siewert Janszoon Mes, botte lier - kwartiermeester. De jongste was de scheepsjon gen Jacob de Pauw, die al met ai 14 jaar telde. Niet nagegaan kon worden waar de bemanningsleden vandaan kwamen. Wel is be kend dat schipper Schaep af komstig was uit Utrecht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het grote nieuws van het stakingsfront in Zeeland was gisteren feitelijk het door de BVD en de Rijks voorlichtingsdienst genomen be sluit om prinses Beatrix te ad viseren zaterdag niet naar Vlis singen te komen, voor de doop van een nieuw geleide-wapen fregat op de werf van de Kon. Mij. De Schelde, waar op een der afdelingen de reparatie- werf Scheldepoort nog steeds gestaakt wordt. In kringen van stakers wordt niet zonder humor opgemerkt, dat de prinses nu in elk geval niet voor het voldongen feit wordt gesteld om „besmet werk" te verrichten. Hoewel de drie industriebon den in Zeeland in principe heb ben besloten om de strategie van de selectieve acties te gaan voeren, was daarvan gisteren nog niets te merken. In de „speerpuntbedrijven" werd ook gisteren op de oude voet door- gestaakt. De betrokken bedrij ven zijnde reparatiewerf Scheldepoort aan de Sloehaven, het metaalbedrijf van de Gebrs. Boddaert te Middelburg en Koudekerk» en de N.V. Clitex te Clinige. Bij Boddaert Middelburg was een probleem ontstaan, doordat een aantal stakers, dat in de aanvangsperiode van de acties niettemin nog had gewerkt, door het bedrijf geen loon kreeg uitbetaald of een zeer ge ring bedrag over de gewerkte dagen. Volgens de industriebon den ging het hier om een vorm van intimidatie, hetgeen door de driectie Van Boddaert cate gorisch wordt ontkend. Maan dag is deze kwestie intussen naar ieders tevredenheid gere geld. De stakers hebben loon naar werken gekregen, op het kantoor van het bedrijf. (Zie ook pagina 5) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse Culturele Raad komt voor de moeilijke taak te staan om uiteenlopende adviezen van een drietal secties van deze Raad, inzake de manifes tatie „Kind" die in Middel burg zal worden gehouden, tot een advies aan het college van GS samen te smelten. De manifestatie ,Kind" is eqn idee van een tweetal, met jeugdwerk bezige personen in Middelburg, die echter nauwe lijks een organisatie in de ge bruikelijke zin van het woord achter zich hebben. Omdat het een ongewone manier van bewustmaking bij ouders betreft, met als inzet het belang van de jeugd, heb ben de organisators een beroep gedaan tenpot de z.g. experimen- o de provincie ge- de kosten vam de .festatie te bestrijden. GS Zeeland hebben al laten dat de experimenten- pot meer bedoeld is voor ma nifestaties op het gebied van onderwijs en jeugdwerk, waar het hier om gaat. De secties wooncultuur en informatie van de ZCR die zich met de subsidieaanvraag hebben bezig gehouden, den ken daar echter anders over. De sectie wooncultuur heeft intussen toch wel bedenkingen tegen de manifestatie, maar die bezwaren zijn meer van technische aard. De sectie in formatie kampt met het be zwaar dat de organisators van de manifestatie te weinig in lichtingen hebben verschaft en spreekt zich over de subsidie aanvrage als zodiainig dan ook niet uit. Aan de Zeeuwse Culturele Raad, die op donderdag 19 april bijeenkomt, nu de taak om tot een salomonsoordeel te komen. Vermoedelijk zal er een advies aan GS uit de bus rollen wa-arin wordt voorge steld om aan de exparimen- tenpot een ruiimere strekking te geven dan GS van Zeeland (op grond van 't cultuurplan) willen. De manifestatie als zo danig lijkt nauwelijks levens kansen te hebben. De ZCR zal zich ook uit spreken over een subsidiever zoek van het museum voor Noord- en Zuid Beveland in Goes. Het bestuur van deze instelling vraagt een subsidie van maar liefst f 69.000,- uit het ontwikkelingsfonds van de provincie, om zijn regionale taak, door middel van uitbrei ding van expositie ruimten en expositieprogramma beter t* kunnen vervullen. Ook Borsele is aanwezig met een subsidieverzoek voor activiteiten in de culturele sfeer. Voor het eerst zal in de gemeente Borsele, vermoede lijk in de kern Kwadendam- me, een expositie worden ge„ houden waaraan vijf kunste naars deelnemen. Parallel met deze tentoon stelling wordt een programma van culturele vorming georga niseerd, waarvoor zich nu al 250 kinderen hebben aange meld. De expositie wordt van 23 juni tot en met 8 juli ge houden, De Zeeuwse Culturele Raad zal voorstellen, om niet alleen een exploitatie-subsidie toe te wijzen, maar ook aan koopregelingen mogelijk te maken. De ZCR krijgt tenslotte een inventarislijst overgelegd van de instellingen en organisaties in Zeeland die zich met kunst zinnige vorming bezig houden. Provinciaal blijken er onge veer tien van deze instellin gen te bestaan, die veelal overkoepelend werken en bo vendien naar vergaande sa menwerking streven. (Van onze correspondent) HULST Het Jongeren koor van Hulst maakt binnen kort zijn radio-debuut. Op vrijdag 13 april maakt de KRO in de basiliek te Hulst opnamen van het jongeren koor. Deze opnamen zullen op 27 april worden uitgezonden ir. het programma „De zingen de kerk" onder redactie van Eeico Westerbaan, als aanloop op de directe uitzending van een jongerendienst vanuit Gulst op 29 april. De tekstgroep bereidt onder leiding van kapelaan Van der Heyden deze dienst thans voor. Het jongerenkoor, dat een vrijwel constant ledental van meer dan 50 leden heeft, bestaat bijna drie jaar. Sinds de oprichting verzorgde het koor vrijwel in de gehele om geving van Hulst diverse the matische diensten. Sinds enke le weken repeteert men inten sief voor de radio-opname, evenals trouwens het begelei dingscombo dat geleid wordt door Jan van Waterschoot (or gel) en verder is samengesteld uit F. Mannaert, (basgitaar), J. Boddaert (drums en A. Millenaer (solo-gitaar). Het geheel staat onder lei ding van Anton de Kort, de dirigent van het jongerenkoor Hulst en de oantorij, die als leraar muziek werkzaam is op de huishoudschool en de Zeeuwse Muziekschool.

de Stem | 1973 | | pagina 3