KLACHT VAN MANSVELD Opstellingen REAL IS BANG VOOR AJAX SPITZ KOHIV ZIET FINALE-KANSEN Johan Scheele rijdt sterk Drinktu caffeine vrije koffie? SUPRA Benefiet voor Wagtmans TWEE OVER BARR Vakbf gedac „Borussia niet in topvorm" Blommaert aan de leiding Wagtmans wordt geopereerd TAN HtE STUDIEDAG sport Supra,debekende vacuumgemalen kwaliteitskoffie, iserookin caffeine vrije vorm,. Koffie, diehetvolle pond geeft aan smaakengeur. Geniet ernaar rustigvan! caffeine vrij f2,88 per pak. april 1973 14 (Van onze sportredactie) BREDA Aad Mansveld, FC Den Haag's aanvoerder heeft gisteren bij de politie ir Den Haag een klacht we gens mishandeling ingediend tegen een aantal (onbeken de) NAC-supporters. Mans veld deed dat in zijn woon plaats, omdat hij volgens Den Haag-manager Eddy Hartman niet in staat was te reizen. Mansveld klaagt na melijk sinds hij getroffen werd door de bierfles na af loop van de wedstrijd NAC - FC Den Haag constant over zware hoofdpijn. En verder heeft Mansveld vele zware bloeduitstortingen op beide benen, opgelopen door het schoppen van Bredanaars. De klacht, die gisteren de Bredase poütie nog niet had bereikt, is niet tegen bepaal de personen gericht, maar heeft de intentie, dat de Bre dase politie de zaak zal gaan onderzoeken. Bij de Bredase recherche zei men gisteren, dat als de klacht binnen zou komen, men dan onmiddel lijk met het onderzoek zou beginnen. Een bij voorbaat moeilijk onderzoek, want de Bredase politie heeft afgelo pen zondag in het tumult tegen niemand proces ver baal opgemaakt. Bij FC Den Haag is men trouwens niet alleen de Bre dase politie dankbaar, maar ook de gebroeders Van Duu- ren. Manager Hartman: „Als die mensen er niet tussen waren gesprongen dan waren de gevolgen veel ernstiger geweest". Aad Mansveld kon overigens gisteren niet uitko men in de oefenwedstrijd van FC Den Haag tegen het Nederlands amateurelftal, die in Zeist werd gespeeld. O Aad Mansveld: hoofdpijn. In het Olympisch Stadion zullen Ajax en Real vermoede lijk met de volgende spelers aantreden: Ajax: doel: Stuy, achter: Suurbier, Hulshoff, Blankenburg, Krol, midden: Haan, Neeskens, Schilcher, voor: Rep, Cruyff en Keizer. Real: doel: Ramon, achter: Verdugo, Zocco, Benito, Turino, midden: Velazques, Grande, Pirri, voor: Amancio, Santil- lana en Aquilar. Borussia en Twente komen vermoedelijk met de volgende ploegen binnen de lijnen: Twente: doel: Schrijvers, achter: De Vries, Drost, Van Ier- sel, Oranen, midden: Van der Kerkhof, Notten, Van der Vall, voor: Pahlplatz, Jeuring en R. van der Kerkhof. Borussia: doel: Kleff, achter: Vogts, Surau, Sielof, Bonhof, midden: Danner, Netzer, Wimmer, voor; Kulik, Heynckes en Jensen. Scheidsrechter bij Ajax - Real is de Oostduitser Glöckner en bij Borussia - Twente de Bulgaar Nikolov. ARNOLD MÜHREN WIL VAN RESERVEBANK AF (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM Arnold Mühren is niet langer van plan de broeken van zjjn trainingspakken op de reservebank te verslijten. De jongste van het met rijke talenten bedeelde voetbalgeslacht uit Volendam ziet het b(j Ajax niet meer zitten. Na twee jaar in De Meer te hebben vertoefd (in die periode kon Mühren zich, ondanks enkele formidabele wedstrijden geen vaste plaats veroveren), zegt Arnold Mühren aan het eind van het seizoen vaarwel tegen de Amsterdamse topclub. Over gebrek aan belangstel ling heeft de jeugdige Volen- dammer (21 jaar) niet te kla gen. Hij is inmiddels al bena derd door drie buitenlandse topclubs, en een gerenom meerde Nederlandse vereni ging. En hoewel Mühren geen namen wil noemen, is het ze ker dat Anderlecht één van de kandidaten is. Vooral na de vriendschappelijke wedstrijd, die Ajax verleden week tegen de oude ploeg van Kessler heeft gespeeld, heeft de Ajacied een diepe indruk op bierbrouwer Vanden Stock ach tergelaten. Arnold Mühren heeft zijn besluit om bij Ajax op te stappen, niet van van daag op gisteren. Er zijn lange gesprekken met broer Ger (zijn grootste vertrouweling en tevens zijn concurrent voor een plaats in de topselectie van Ajax) aan voorafgegaan. Maar toen Kovacs afgelopen zaterdag tegen FC Twente meedeelde dat Heinz Schilcher op het middenveld zou spelen in plaats van zijn geblesseerde broer Ger, hakte Arnold Mühren de knoop door. Mühren: „Toen is het voor mij duidelijk geworden, dat ik bij Ajax geen reële kans krijg. Tenslotte ben ik een echte middenvelder en dat is Heinz niiet. Het meest logische zou zijn geweest, dat ik had gespeeld. Maar Kovacs heeft daar blijkbaar anders over ge dacht. Hij heeft me ook al eens verteld, dat hij me geen vaste plaats in het eerste elf tal van Ajax kan garanderen. Dat is uiteraard zijn zaak, maar ik wil wel eens een keer van die reservebank af. Daar om will ik naar een andere vereniging". Als Arnold Mühren inder daad bdj Ajax vertrekt, zal hij met enige bitterheid aan zijn Amsterdamse tijd terugden ken. Naar zijn mening heeft hij nooit een echte kans ge kregen. Mühren: „Ik speel nu voor het tweede jaar bdj Ajax- In mijn eerste seizoen heb ik vijf keer in het eerste ge speeld, en nu ben ik iedere keer van blessures afhan kelijk. Zo kun je nooit bewij zen dat je erbij hoort. Kijk maar naar Johnny Rep, die kreeg ook noodt een echte kans. Maar een paar maanden tot de vaste keus behorend, maakt hijhet helemaal. Dat zou iik ook kunnen maar niet op de mander zoals het nu gaat". Het is echter niet alleen de eerzucht, die de jonge Mühren heeft doen besluiten om Ajax te verlaten. Hij is tevens van de praktische overweging uit gegaan, dat hij in de periode dat hij voetbalt, zoveel moge lijk moet trachten te verdie nen. Dit is voor hem van extra belang, omdat hij naast de voetballerij nooit een ander vak heeft beoefend. Mühren: „Het is voor mij een noodzaak om in tien jaar mijn slag te slaan. Ik heb nooit een ander vak geleerd. Als ik uitgevoet- bald ben kan ik nergens op terugvallen. Ik moet dus naar de club gaan die mij het beste betaalt. En de verenigingen, door wie ik hen benaderd, be talen erg goed". Arnold Mühren is wel zo reëel om toe te geven dat hij bij Ajax ontzettend veel heeft 0 De grote Real-vedetten Pirri en Amancio tijdens de trainin g. Evenals Munoz zijn ook zij bang voor Ajax. geleefd. Hij erkent ook, dat het bij geen enkele andere vereniging mogelijk is om in een zo korte tijd als wissel speler zoveel internationale ervaring op te doen. Mühren: „Ik heb er dikwijls geweldige momenten meegemaakt. Voor al de wedstrijden in het bui tenland vond ik geweldig. Daairom ook had ik er tegen Real Madrid graag bij willen zijn. Maar het zit er dik in, dat Kovacs met dezelfde op stelling als tegen FC Twente speelt- Dus met Schilcher op het middenveld. Dat kan ik niet goed begrijpen. Als je zoiets merkt, moet je wel na denken en je conclusies trek ken". HARRY VERMEULEN. „Ik ga er vanuit dat Ajax aanvallend zal spelen, maar anders dan Dynamo Kiev in de kwartfinale. Daarmee be gonnen wij met een defensief concept, maar door de storm achtige aanvalsdrift van de Russen waren wij gedwongen onze hele ploeg in de verdedi ging terug te trekken. Ajax zal, gerijpt door zijn ervaring, on getwijfeld minder onstuimig en meer weloverwogen aan- (Van onze speciale verslaggevers) Mönchengladbach Tus sen de Westduitse plaatsjes Kaldenkirchen en Nieder- krücliten (op zo'n 20 kilome ter afstand van Mönchen gladbach) brengt FC Twen te de laatste uren door voor de UEFA-Cup-wedstrijd te gen Borussia Mönchenglad bach. Hier in Brüggen, waar nog altijd van enige landelijke rust kan worden gesproken en waar de lucht in ieder geval een scho ne indruk geeft, spreekt trainer Spitz Kohn vaak met zijn jon gens over de tegenstander van vanavond. Kohn: „De Borussen hebben hun grote tijd gehad. Met onze sterke defensie en on ze gevaarlijke, snelle tegensto ten hebben we zeker kansen tegen deze ploeg". FC Twente-trainer Spitz Kohn dloet er alles aan om zijn ploeg in ieder geval niet met een minderwaardigheidscomplex in het veld te zetten. „Voor mij wordt he tvanavond een volkomen open strijd. Niet om dat ik vind dat wij zo sterk zijn, maar voornamelijk omdat ik tijdens de laaltste competi tiewedstrijden van Borussia toch duidelijk heb gezien, dat de pioeg op dit moment niet de grote vorm te pakken heeft. Borussia Mönchengladbach heeft natuurlijk met spelers alls Netzer, Heynckes, Vogts, doelman Kleff, Wimmer en o.a. Danner een aantal klin kende namen in de ploeg. Fi guren die mogelijk bij mijn jongens enig respect zouden kunnen afdwingen. De afgelo pen dagen heb ik vooral gewe zen op het feit dat de namen bij de Borussen gelijk zijn ge bleven, maar dat de spelkwalr teit in vergelijking met nog niet zo lang geleden, duidelijk minder is geworden." Spitz Kohn gaat dan ook het merendeel van zijn spelers in persoonlijke gesprekken op de strijd voorbereiden. Pas enke le uren voor het duel zal de algehele tactiek worden door gesproken. Spiltz Kohn: „De meeste van mijn spelers heb ben Borussia de afgelopen we ken zien spelen. Twee keer ben ik met een groot aantal RDelers naar een Bundesliga- wedstrijd gaan knjken. Ieder een heeft nu een totaal beeld van hetgeen vanavond alle maal te verwachten staat. Het komt er nu alleen op aan dat de kantjes een beetje aange scherpt worden: dat alle punt jes op de i worden gezet. En dan niet met een klein stipje, maiar er moet een forse, over tuigende punt boven komen. Pe» dan ben ik tevreden; pas daarna kunnen we met ver trouwen aan het spektakel be ginnen." Voor het gehele FC-Twenite- gezethschaip in Brüggen, staat het vast dat er vanavond in het Bökeïb erg-stadion veel te beleven zal zijn. Aanvoerder Epi Drost oordeelt vrij laco niek over hetgeen zijn jongens vanavond wacht: „In vergelij king met de voorgaande UE- FA-Cupwedstrijden hebben we zelfs voordelen. Voor het eerst kunnen we ons op een wed strijd voorbereiden, zonder dat er ook maar één serieuze bles- sureklacht is. Verder is het natuurlijk voor ons van groot belang geweest, dat we het af gelopen zaterdag zo goed heb ben gedaan tegen Ajax. Voor een aantal mensen mag onze 1O-nederlaag wel een teleur stelling betekenen, maar ver geet niet dat een dergelijk re sultaat in het buitenland groot respect afdwingt. En zeker in West-Duitsland, waar men nog altijd niet over de kater van Ajax - Bayern München heen De kleine middenvelder Kick van der Vall dikt de woorden van aanvoerder Drost niog eens aan met zijn opmerkingen: „In Nederland is men gewoon te veel verwend op voetbalge- biied. Alleen winst telt bij ons. Maar toen wij hier in Brüggen aankwamen, verbaasde heit een ieder dat wij slechts met 10 van Ajax verloren hadden. Voor de Westduitsers betekent een 1O-nederlaag tegen Ajax, bijna net zoveel als een over winning. En daarom durf ik te stellen diait de wedstrijd van afgelopen zaterdag duidelijk dn ons voordeel is geweest Duidelijk minder positief is Theo Pahlplatz: ,.Je kunt na tuurlijk ook met evenveel woorden veronderstellen dat Borussia nu is gewaarschuwd. Als we bij Ajax een duidelijke nederlaag hadden geleden, dan hadden de Westduitsers ons misschien nog wel kunnen on derschatten. Reken er nu maar niet op, dat dit niet zal gebeu ren. Wij blijven echter toch op punten voor staan. Borussia is onder alle omstandigheden de favoriet gebleven. En zo'n rol brengt niet alleen verplichtin gen, maar ook zorgen met zich mee. Ik ben erg blij dat wij in de rol van underdog mogen aantreden. Zo'n spelletje ligt ons wed." De FC Twente-spelers hebben in Brüggen alle gelegenheid om zich onder optimale omstan digheden voor te bereiden op de slag op de Bökeüberg. Er wordt alleen nog maar licht getramd en erg veed gerust. „Want", zegt Kohn, „we zullen toch wel erg veel kracht nodig hebben om tegen dit niet eens in glanzende vorm verkerend Borussia Mönchengladbach, een goede uitgangspositie te verwerven voor de thuiswed strijd over 14 dagen. Maar ik ben er zeker van dat we be slist niet kansloos zijn. Wij hebben evenveel kansen op een finaleplaats als de ploeg van Günter Netzer en Hennes Weisweiler." JACK ARENTSEN. vallen. Voor een jong elftal. Real Madrid is nog in de op- bouwperiode, kan dat verschrik kelijk moeilijk worden". Mu noz kent nog de finale van vorig jaar, toen Inter werd overspoeld door de Amster damse vloedgolf, mede door dat de aanvallers van de Mi lanese pioeg de lichamelijke kracht misten, om de verdedi gers van Ajax af te stoppen. „Het sterkste punt van Ajax is de geweldige macht van al le spelers. Steeds opkomende flankver- dediigers als Krol en Suurbier dwingen mijn aanvallers tot voortdurende inspanningen. Aquilar en Amancio kennen hun taak en zullen deze zon der mankeren uitvoeren. Ik ben echter bang, dat de voort durende inspanningen om te verdedigen ten kosten zullen gaan van de verscherpte van de aanvalsacties. Daarom be schouw ik Ajax als de favoriet voor het eesrte duel", aldus trainer Mtunoz. In Madrid ligt de zaak enigszins anders, doordat ons publiek een geweldige stimu lans voor de jonge spelers be. tekenit". Miguel Munoz wilde de opstelling pas officieel woensdagavond bekend ma ken. „Pas kort voor de wed strijd kan worden bepaald of de spelers werkelijk fiit zijn". Gezien de verrichtingen tij- diens de training en een par tijtje van acht tegen acht be hoeft aan die fitheid nauwe lijks te worden getwijfeld. Munoz zzl dus woensdaga vond kunnen putten uitzijn volledige spelersreserves. Dinsdagmiddag trainde Real Madrid anderhalf uur op het stadionveld. Pirri, zaterdag in de wedstrijd tegen Betis ver vangen wegens een blessure, deed vrijuit mee. Velasquez stelde zich iets behoedzamer op. Vlak voor Pirri zaterdag naar de kleedkamer verdween, wilde Velasquez vervangen worden. Aan zijn verzoek kon door het uitvallen van Pirri niet worden voldaan. Munoz heeft echter geen angst vooir de fitheid van zijn sterren. Wel door de tegenstander van woensdagavond. (Van onze sportredactie) EKE Johan Scheele bij de senioren 500 cc en Cees Hanelinck bij de junioren 250 cc beiden van de motor crossclub Axel hebben tij dens internationale crosswed strijden in het Belgische Eke weer voor het nodige vuur werk gezorgd. Op het zware zandparkoers was Scheele weer duidelijk heer en mees ter en alleen pech in de eerste manche weerhield hem van de eerste plaats in de eindklasse ring. In die manche nam hij een vierde plaats in bij de start, maar nam na drie ron den onweerstaanbaar de lei ding in handen. Zijn concur renten reed hij gewoon uit de wielen, en vergrootte steeds zijn voorsprong. Maar in de achtste ronde sloeg het noodlot voor Scheele onverbiddelijk toe, toen zijn carburateur er af vloog. Pas na 20 seconden ging zijn eerste tegenstander hem voorbij. Waarna de anderen volgden. Hij zou tenslotte als 23e over de streep gaan. In de tweede manche ging Scheele als een bezetene te keer Als een pijl uit een boog schoo' hij vanachter het om laag gevallen startblok weg en nam resoluut de leiding. Zijn concurrenten moesten toekij ken hoe Scheele steeds verder van her wegliep. Hij spaarde niemand en zette zelfs nog verschillende crossers op een ronde achterstand. Met voorsprong van niet mii dan 35 seconden zou hij slotte als eerste finishen, zijn conaurrenten de hj tijid weinig tegen Scheele nen inbrengen wordt nu zamerfaand toch wel een delijke zaak. In de eindst zou hij tenslotte op de tw< plaats eindigen. Bij de nieuwelingen ging de strijd vooral Hanelinck en zijn groo Belgische rivaal Seijmort Uiteindelijk zou Haneli toch voor de Belg moeten pituleren, al was dat maat op de valreep. (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerkcr) SAS VAN GENT J. Blommaert uit Hulst is mo menteel de leider in het invi- tatiebiljarttoernooi extra klas se libre, dat gespeeld wordt in zaal Reseda bij mevrouw Snelders in Sas van Gent. Een goede partij was vooral de strijd tussen Dallinga en De Rijck. De 350 caramboles wer den in vier beurten door Dal linga gemaakt. De hoogste se rie bedroeg 165 caramboles en het algemeen gemiddelde was 87.50. Ook was er volop strijd ln de partij tussen Van Eene naam en Snelders. T. v. Eenenaam stond op 344 caramboles en had er nog 6 nodig. P. Snelders stond toen 212 caramboles achter, en maakte die in één beurt. Ver volgens maakte Van Eenenaam zijn zes resterende caramboles. Zodat het een remise werd. Ook de partij tussen De Rijck en Claeijssen werd een remi se, dit met een gemiddelde van 25. De hoogste serie staat momenteel op naam van Snel ders, die 216 caramboles scoorde. Donderdagavond staan de volgende wedstrijden op het programma, en zonda gavond wordt de finalewed strijd gespeeld. (Van onze sportredactie). SINT WILLEBRORD Ri- ni Wagtmans zal geopereerd moeten worden. Vandaag (woensdag) wordt Wagtmans onderzocht door een specialist en die zal dan bepalen wan neer hij het Bredase Sint-Ig- natius-ziekenhuis mag verla ten (waarschijnlijk eind van deze week) en wanneer Wagt mans dan weer terug moet komen voor de operatie. Dat tijdstip ligt waarschijnlijk over drie. vier weken. Koffiebranderijen eindt 1782 (Van onze sportredactie) SINT-WILLEBRORD Donderdagavond 28 juni zal in 't sportieveteken staan van het afscheid van Bini Wagt mans als actief coureur. Dan organiseert de supportersclub Rini Wagtmans in samenwer king met wielrenner Jan Jans sen een benefietprofkoers op het bekende parkoers in de dorpskom van Willebrord. Dat werd gistermiddag vastgesteld in De Kroon te Willebrord waar het actiecomité Rini Wagtmans een persconferentie gaf. Het doel van de benefiet is volgens voorzitter Frie Thijs om de Wdllebrordse coureur, die zo plotseling de rijen der beroepsooureurs moest verla ten, eeri „tastbaar bewijs van medeleven" te kunnen aanbie den. Daartoe zullen de cou reurs, die in Willebrord op die datum aan het vertrek staan, waarschijnlijk pro deo ver schijnen. Jan Janssen zal de komende weken contact opne men met de grote namen in het wielerwereldje. Janssen heeft daarbij het voordeel van de gunstige datum, want om dat de daarop volgende zater dag de Tour die France in Scheveningan van start gaat met de proloog, de tijdrit over zeven kilometers, komen de coureurs toch richting Neder land. Voorlopig zijn er al contac ten gelegd met Eddy Merckx, die nog steeds vast houdt aan het niet rijden van de Tour, Walter Godefroot en Herman van Springel. Ton Vissers, de ploegleider van Canada Dry deelde gisteren mee, dat ook hij met zijn voltallige ploeg zal starten in Willebrord. Dat werd mogelijk, omdat de oor spronkelijke datum, die het actiecomité op het oog had 17 juni tijdens de perscon ferentie werd veranderd in 28 juni. Dit in verband met het feit, dat op zondag 17 juni drie grote koersen nog aan de gang zijn (Midii Dibre, de ron de van Zwitserland en de ron de van Luxemburg). Ton Vis sers maakte er de organisato ren op attent, dat 17 juni daardoor erg ongunstig zou uitvallen, omdat de meeste renners dan als voorbereiding op de nationale kampioen schappen en de Tour in die rondies zullen moeten rijden. Om de opbrengst zo groot mogelijk te maken zal de jury belangeloos meewerken aan de benefiet voor Wagtmans. Aan de gemeente Rucphen is ver zocht ontheffing van vermake lijkheidsbelasting te verlenen, terwijl de KNWU bereid is het wedstrijdgeld en het kwartje per toeschouwer terug te storten in de vorm van een donatie. Het actiecomité heeft voor mensen, die geld willen geven een rekening geopend bij de Boerenleenbank te Rucphen (rekeningnummer 148.614.140 ten bate van actie comité Rini Wagtmans en gi ronummer 1.089.588 ook met vermelding ten bate actiecomi té Rini Wagtmans). De naam van Rini Wagt mans zal trouwens nog lange tijd aan de wielersport ver bonden blijven, want Ton Vis sers beeft het initiatief geno men tot het in het leven roe pen van de „Grote Prijs Rini Wagtmans", een klassement over alle Nederlandse beroeps- koersen, dat gesponsord wordt door de Nederlandse Credief Bank. Wagtmans krijgt via die bank zelf een vast bedrag per jaar, terwijl er vijf vette prij zen te verdienen zijn voor de meest regelmatige renners in Nederland. Naast de benefiet worden overigens nog heel wat ar* activiteiten georganiseerd if de aotiegroep onder lei*; van Frie Thijs. Zo is er april een grote feestav»' waar Ben Cramer zal opt* den, waarvan de baten jj goede komen aan de actie.' op 8 juni krijgt Wagtmans receptie aangeboden, waar afscheid kan nemen als C reur. 's Avonds is er dan een feestavond, waar vele kende artiesten zullen opt den waaronder het Willebro* se orkest, de Hilltops, die f teren spontaan de roya" van hun volgende week op nemen plaat ter beschil# stelden van de actie. De supportersclub Wagtmans wordt trouwf niet opgeheven, maar W binnenkort een andere vof Het is de bedoeling een si ting te creëren, die dan gel» kan verzamelen om W sportmensen voorlopig de gemeente Rucphen, als het aanslaat later door t Nederland geldelijke materiële steun te verlenen. ROB VAN deüR$ Woensdag 11 aprH 1973 Het trweede nummer van Het is een leuk en goed ver haaltjes en tekeningen staat Deze vertelt onder andere, dat hij 82 kilo weegt, dat het behalen van de Europese Cap het hoogtepunt uit zijn car rière was en dat hij het liefst Biefstuk Stroganoff soep, en ijs eet. Robert Jan Q eindredactie rieja van aart BR4-73 Zoek de benen, die bij d' deze pagina. (Van een onzer TILBURG Als een ondi de vakbond de grootste bele van zo'n raad. Die bonden wi nemingsraden echte verant voor het wel en wee van hun zo bang, dat die onderneming ten. Ze vrezen buitenspel ge jaar verzuimd te werken aai structuur van de ondernemin de vakhonden nodig. Maar mi precies willen". Die bittere, kritische opmer kingen zijn in Tilburg ge maakt. Door ondernemings raadsleden vakbondsleden van de inmiddels gestoten •Kamgarenspinnerij Swagema- -Bogaerts N.V. Op een tochedag over het sociaal ex- Prtument, dat in die spinnerij

de Stem | 1973 | | pagina 14