Financiële hulpactie voor Clitex-stakers kwam goed op gang Titel voor dames van Even Kijken VOLKSDANSVERENIGING GAAT DANSEN IN DE REGIO PROPAGEREN Veeinteresse voor expositie P. Andringa Ruige Family kraakte Schouwburg Middelburg ZUIDWESTERS MAAKT MISSTAP: GELIJK SPEL NOGAL WAT ACTIES IN WAASLAND Ni DE 1113(114 Henk houdt r stad streek nHBanHBHi Kloosterzande Vlissingse raad buigt zich over voorzieningen voor bejaarden Goes SCHELDEGALM ORGANISEERT FESTIVAL VAN REIMERSWAAL Opbrengst rommelmarkt Kaj Munch 550 gulden BENOEMING I. HUIJSMAN IN BORSELE WONINGEN IN WESTERZICHT IN DECEMBER BESCHIKBAAR PRIET PRAAT Dinsdag 10 april 1973 8 (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De stakingskas van de vakbonden in Clinge wordt sinds deze week mede op peil gehouden, dank zij een groot aantal giften van sympathisanten. Op het mede delingenbord in het actiecentrum „De Troubadour" kwa men vrijdag al verschillende namen voor van mensen, die de Clitex-staking daadwerkelijk steunen. Tot degenen, die de actie financieel steunen, behoort on der meer wethouder Jo Blom- maert, tevens voorzitter van de NKV-centrale. Verder heb ben de eigenaar van actiecen trum De Troubadour, de hon- denveremiging De Speurhond en de Katholieke Bond hun steentje bijgedragen. De score stond vrijdagmiddag al op een bedrag van bijna zestig gul den. Er worden overigens de komende dagen nog wel meer donaties verwacht van sympa thisanten. De staiking bij Cli- tex is gisteren, volgens de spandoeken aan de gevel vam De Troubadour, de achttiende dag ingegaan. „Onwillige di recties maken keiharde sta kers", sitaat er te lezen op een tweede spandoek, dat broeder lijk naast de andere medede lingen aan de gevel van het actiecentrum hangt. Dat de stakers en de vakbonden het menen, is vrijdag overduide lijk gebleken met het gesprek in Gent, waarbij men tot een akkoord is gekomen met de Belgische vakbonden met be trekking tot het „besmette" werk, dat in Belgische bedrij ven voor Olitex wordt gele verd- Daarover elders in deze krant meer. De stakingsactie zal de komende dagen een in ternationaal karakter krijgen. Terwijl er op Benelux-niveau wordt onderhandeld over het bepalen van een gezamenlijke houding, wonden de stakers in Clinge zo aangenaam mogelijk beziggehouden. Vrijdag kon den belangstellenden deelne men aan een schieting, waar bij ditmaal overigens niet de Clitex-direotie het mikpunt was. Achter de boog kregen de stakers even de kans om de bloedserieuze actie te ver geten. Er werd met de nodige overtuiging geschoten, al wa ren de prestaties niet in alle gevallen even best. Overigens begrijpelijk, want een goede spinner is nog geen goed schutter. Aan de Cli/tex-schieting na men 35 schutters deel. J. van Poel schoot de hoge vogel. De beide zijvogels gingen naar A. van Poel en P. de Bot. Het grootste aantal kleine vogels was voor L. de Koster, O. de Wilde en A Weemaes- Th. Stevens kreeg de troostprijs. Een groot aantal stakers was gistermiddag in het actiecen trum verzameld om de uitslag te vernemen van de bespre king met de Belgische vak bonden in Gent. In een vroeg stadium was men daar via de Belgische radio al over geïn formeerd. Tevreden gezichten waren bet resultaat, toen bleek dat de Belgische en Ne derlandse vakbondprominen- ten het eens waren geworden, In De Troubadour werd het vrijdagmiddag weer duidelijk: de aotieleiders zijn van plan om de wurggreep rond Clitex de komende dagen nog te ver stevigen. Het wordt een kwes tie van er op of er onder, aldus de stakingsleiders. „Er is -gean weg terug: we moeten vooruit", aldus de opvatting. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN Even Kij ken is in de tweede klas da mes van de volleybal-competi tie kampioen geworden door een gemakkelijke 03 over winning op WIK. Een gecon centreerd spelend Even Kij ken gaf het technisch zwakke re WIK geen enkele kans, zo dat Even Kijken de titel op overtuigende wijze kon bin nenhalen. OVC zag een 20 voorsprong op Savok door zwak spel verdwijnen en Sa vok kon zelfs in de beslissen de set via 1115 een verdien de zege behalen. Kikkers-2 heeft het Hoek tamelijk moeilijk gemaakt, maar in de vijfde set kon Hoek de overwinning veilig stellen. Savok 2 stond geen enkele set af aan Schelde Sport 2. Het won dus met 30. Het duel tussen Marathon 3 en Ar- dito 2 werd in de tweede set beslist. Deze spannende set werd met 1715 door Mara thon 3 gewonnen, waarna de weerstand van Ardito gebro ken was en Marathon in de volgende set kon zegevieren. EVVCM 2 behaalde een re gelmatige 30 overwinning op EWCM-3. Marathon 4 was vooral technisch de mindere van WESCA en verloor daar door met 0—3. PZEM. dwong EVVCM in de dames eerste klas tot een vijf de set, maar moest in deze set het onderspit delven waardoor EVVCM met 32 kon winnen. Ardito heeft geen moeite ge had met het zwak spelende Schelde Sport en won ver diend met 03 In de eerste klas heren nam Savok via 14-16 een voor sprong op OVC, maar de thuisclub kwam goed terug en boog de achterstand om in een 21 voorsprong. Hierna zakte OVC weer wat weg en kon Savok via twee maal 1015 het matige duel in hun voor deel beslissen. Marathon stond slechts een set af aan EVVCM 2 en won verdiend met 31. SSV verraste Soheldesport 2 in de tweede klas heren. In de eerste set door deze met 315 te winnen, maar in de volgen de sets kwam het technisch aanvallend sterkere Schelde Sport goed terug en kon ge makkelijk met 31 zegevie ren. EVC 2 heeft het matig draaiende Even Kijken aardig wat moeilijikiheden bezorgd. Even Kijken kon het goed spelend EVC pas in de vijfde set bedwingen. OVC 2 kon niet op tegen het sterk spelende De Sterre en verloor met 0—3. WIK 2 heeft in een spannend duel met 32 verloren van het technisch zwakkere Nivoc. Uitslagen heren eerste klas: OVC - Savok 2—3 (14—16, 15—6, 15—11, 10—15, 10—15), Marathon - EWCM 31 (15—8, 15—7, 13—15, 15—11), Dames eerste klas: EWCM - PZEM 3—2, Schelde Sport - Ardito 03, Heren tweede klas: Schelde Sport - SSV 3 (2—15, 15—4, 15—3, 15—2), EVC 2 - Even Kijken 2—3 (15—9, 4—15, 10—15, 15—13, 915), Uitdeschool - Westka 0—3 (8—15, 415, 5—15). Da mes tweede klas: OVC - Sa vok 2 2—3 (15—3, 15—8, 9— 15, 3—15, 11—15), Kikkers 2 - Hoek 69 2—3, WIK - Even Kijken 0—3 (2—15, 7—15, 6— 15), Savok 2 - Schelde Sport 2 30 (15—9, 15—10, 15—10), Marathon 3- Ardito 2 30 (15—8, 17—15, 15—6), EVVCM 2 - EVVCM 3 3—0 (15—6. 15—2, 15—8), Mara thon 4 - Westka 03 (315, 1115, 915), Heren derde klas: OVC 2 - De Sterre 0—3 (3—15, 5—15, 12—15), WIK 2 - Nivok 3—2 (15—2, 11—15, 7—15, 16—14, 16—14). (Van onze correspondent) GOES Zaterdag 7 april is in de mr.dr. Messchool aan de 'vlasmarkt te Goes een alge mene ledenvergadering gehou den van de regio Zeeland- West-Brabant van de Neder landse Volksdansvereniging. Voornaamste jtmt van be spreking vormde het blad ont- werpregionale raden van over leg van de Nevo Rotterdam, dat de veertien regio's, waarin ons land verdeeld is, richtlij nen geeft voor de te volgen bestuurlijke werkwijze. De nadruk ligt in dit ont werp op het propageren en verbreiden van de volksdans kunst binnen de regio, het be vorderen van het onderling contact en het doorspelen van mensen en verlangens naar de landelijke organisatie, in casu de Nederlandse Volksdansver eniging. Het tweede agendapunt van importantie betrof de activitei ten voor de rest van het jaar. Hier volgen ze: op 14 april een dansdag algemeen in Roosendaal; 21, 22 en 23 april de Paascursus Romeins en be at in Vlissingen, met in die zelfde plaats op 5 mei lessen Bulgaars van de heer I. van Donev. Op 19 mei in Hansweert een tienerbal, gevolgd door de monstraties en een volksdans- bal: 15 september Grieks in Goes en op 10 november de lustrumviering van Have Na- quila in Vogelwaarde. Dan op 17 november een dansdag Russisch in Goes en nog ver der in bet jaar op 24 novem ber het Sinterklaasbal in Vo gelwaarde en op 22 december tenslotte In Vlissingen het re gionaal jeugdbal. De heren De Graaf en Blaase en mevrouw Van de Ven, gedrieën aftredend, kre gen voor de bewezen be stuursdiensten in het afgelo pen jaar een boekenbon aan geboden. Bejaardenschieting Dins dag 10 april zal er in de zaal bij Ko die Waal een grote be- j-aandenschieting gehouden wonden. Aanvang 13.30 uur. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De Stede Iijke Raad voor Maatschappe lijk Welzijn in Vlissingen vindt, dat er zo spoedig moge lijk een gesloten bejaardencir cuit in Vlissingen tot stand moet komen en dit afgezien van het feit of er in een later stadium een regionaal circuit tot stand zal komen. Er moet in de naaste toe komst een betere coördinatie van bestaande voorzieningen en een uitbreiding van deze voorzieningen tot stand ko men. De raad vindt dat B. en W contact op zouden moeten ne men met het St.-Jozef- en Be tliesdiaziekenihuis, om na te gaan of er een geriatrisch ob servatiecentrum gerealiseerd zou kunnen worden. Dit cen trum zou dan voor meerdere plaatsen gebruikt kunnen wor den. Het zou ten dienste moe ten staan van die bejaarden voor wie men nog niet de juiste maatregelen heeft kun nen vaststellen. Dit zegt de Stedelijke Raad in hun advies aan B. en W. Deze en nog enkele andere punten zullen op 9 april tij dens de openbare vergadering van de raad in Vlissingen worden besproken. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De ten toonstelling van de fotograaf Peter Andringa in het stadhuis te Terneuzen, heeft zaterdag namiddag, na een nogal stille vrijdagavond, veel belangstel ling gehad. Er werden enkele tientallen bezoekers geteld. Het was voor de eerste keer dat in het stadhuis een ten toonstelling gedurende het weekeinde was opengesteld. „In elk geval is komen vast te staan dat het zin heeft de stadhuisdeur voor deze zaken op vrijdagavond en zaterdag open te houden. Het resul taat van het laatste weekeinde was in ieder geval hoopge vend. Waarschijnlijk was nog te weinig bekend, dat de ten toonstelling ook op zaterdag te bezichtigen w-as. Dat kon wor den geconcludeerd uit de vra gen en opmerkingen", aldus de voorlichtingsambtenaar, de heer J. Robesin, die zowel vrijdagavond als zaterdagmid dag de gang van zaken op het stadhuis volgde. Ook vrijdagavond en zater dagmiddag is de tentoonstel ling te bezichtigen, respectie velijk van 19.00 tot 21.00 uur en van 14.30 tot 16.30 uur. Op werkdagen kan men terecht van 8.15 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.15 uur. De ten toonstelling duurt nog tot 19 april. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het Am sterdams Toneel bracht zater dag de eerste opvoering van the Family (het gezin) van Lodewijk de Boer. The Family is een theaterserie .(voorlopig in vier afleveringen. Men zou het als een tegenhanger van Peyton Place en dergelijke evenementen op de televisie kunnen beschouwen. Het Amsterdams Toneel be oogt met deze serie echt he dendaags toneel te brengen. Het kerngegeven bestaat uit twee broers en hun stomme zusje, die een leegstaand pand kraken en daarin een leven leiden dat op het eerste ge zicht tot de randverschijnselen wam de maatschappij gerekend zou kunnen worden: udltón_ vormen wam leven dat zich niet stoort aian of geremd wordt door maatschappelijke censuur, hartstochtóliijik zowel in het geweld als in de liefde. Als toeschouwer kun je daar alle kanten mee uit. Je kunt daarin bijvoorbeeld een stuk maatschappijkritiek winden: de maatschappij geeft door haar wast omsdhreven maar ook willekeurige en op bepaalde groepen afgestemde normen veel mensen geen kans om zichzelf te zijm en leidt daarom bij velen tot frustraties. Wanneer mensen de kans zien, zich hieraan te onttrekken, zoals deze jonge mensen in dit gekraakte pand, komen alle primitieve maar wel echt menselijke vormen van leven in verhevigde worm tot uiting. Daarom misschien heb je er als toeschouwer wel even moeite mee, is het alle maal w-at overtrokken, onge nuanceerd, vind je niet zo gauw achtergronden die iets dergelijks waar kunnen ma ken. Je wordt geconfronteerd met scènes die absurd of sur realistisch toneel suggereren, maar toch ook weer net niet zijn. Maar vervelen doe je je niet. Ook al overtuigt het niet allemaal. Goed spel wordt geleverd door Hub Broos (doe.) en Gees Linnebamk (Kil), terwijl Simavi-eolleete Van 9 tot 14 april vindt in Goes en wij de omstreken weer die larade- lijfce Simavi-collecte plaats. Door doktoren en ziekenhui zen in de tnopemlanden is een dringend beroep gedaan om in de meeet noodzakelijke be hoeften, zoals medicijnen, in strumenten en andere medds- ohe goederen, te voorzien. Het zijn juist de arme patiënten, zondier geld voor een dokter of medicijnen, die geholpen wor den. Daarbij wordt niet gelet Op ras, kleur of geloof. Op deze wijze krijgen jaarlijks tienduizenden hulp, worden er honderden gered. Reeds 48 jaar long doet Si- mavi dit werk, steeds vanuit het standpunt dat een ziek, hulpeloos mens in de tropen niet zo maar mag verkomme ren. Buiten medewerking aan de Simavi-collecte is het ook mogelijk giften over te maken op de giro van Simavi, nr. 128487 in Haarlem. Martine Crefcoeur (Gina) op voortreffelijke wijze het stom me zusje speelt en in haar „zwijgende" rol een heel soada van gevoelens weet uit te 1 eelden. Als bijzondere aar digheid dient vermeld ae wor den dat het programma (f 1.90) tevens de tekst bevat. Je kunt het thuis nog eens alle maal nalezen. Helaas was de schouwburg maar matig bezet. Het is ech ter beslist de moeite waard de volgende afleveringen" van deze toneelserie (in Middel, burg op 14, 21 en 28 april, aanvang 20.30 uur) te bezoe ken. Al was het alleen maar om te zien of men gedurende vier afleveringen lang kan volhouden wat toch wel veel belovend van start gmg. HJJ. (Van onze correspondent) HANf WEERT De Kon. Erkende Harmonie Schelde- galm hield vrijdagavond in haar repetitielokaal aan de Boomdijk haar jaarvergade ring. Nagenoeg alle leden wa ren aanwezig. Voorzitter J. Pauw verzocht staande de gestorven leden te (Van onze correspondent) HANSWEERT De buurt vereniging Achter de Boom- dijk heeft zaterdag in het dorpshuis Kaj Munck en op het Dorpsplein een rommel markt gehouden, waarvoor heel veel belangstelling be tond. Reeds vroeg in de morgen kwamen velen om datgene, wot van hun gading was, te kopen. Na aftrek van de on kosten heeft dit de buurtvere niging een baitig saldo opgele verd van circa f 550,-. Dit bedrag zal in een apart fonds worden gestort. Dit fonds zal uitsluitend gebruikt wonden voor activiteiten ten behoeve van de kinderen van de leden der buurtvereniging. Men hoopt dat het college van B. en W. in het nieuwe uit breidingsplan een terrein als speelterrein zal aanwijzen, waaervoor de buurtvereniging dan ook wat overheeft. Verder hoopt men op een nog nader te bepalen datum een bustocht voor deze kinderen te organi seren naar een nog nader te kiezen plaats. herdenken, t.w. de bescherm heer drs. F.V. de Groof en de heer M. Krombeen, die 70 jaar lang lid is geweest van het gezelschap en steeds als voor beeld stond voor de leden. Verheugend was het dat de vereniging was gegroeid met zeven leden en thans 49 leden telt. Besloten werd om in ver band met de financiële positie, waarin de vereniging verkeert, de contributie te verhogen van f 2,25 naar f 2,50 per maand. Verder ligt het in de bedoe ling om, zodra het weer het toelaat, de muziektent in de muziektuin te gaan herstel len. Op 25 augustus zal Schelde- galm het Reimerswaal-festival gaan organiseren. De periodiek aftredende bestuursleden J. de Pauw en C. Knuit werden met algemene stemmen herko zen. Verder werd officieel tot tweede dirigent van het gezel schap de heer C. Oele be noemd, die als zodanig reeds sedert enkele jaren fungeert, doch noig nimmer officieel be noemd was. (Van onze correspondent/ BORSELE Tot chef van de afdeling bouw- en woning toezicht en gemeentewerken bij de Dienst Gemeentewer ken Borsele, is benoemd de heer J. Huijsmam te Delft. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De wo ningbouw in de nieuwe Vlis singse wijk Westerzicht ge legen tussen de Miro en West- Souburg verloopt voor spoedig. Naar het zich laat aanzien kunnen de eerste woningen in december worden betrok ken. Als onderwijs voorzieningen zijn in deze wijk een apenba re kleuter- en basisschool ge pland. 't Gemeentebestuur wil met deze scholen per 1 augus tus starten, aangezien ddit een tussentijds veranderen van school van de leerlingen voor komt. De toekomstige bewoners van de wijk Westerzicht, dus veelal zij die nu nog bij een bouwvereniging, voor ring in de wijik, staan zen, kunnen hun kin- reeds voor de scho- ïelden. Ook bewoners wij'k West-Souburg, tot nu toe geen moge lijkheid voor het volgen van openbaar onderwijs aanwezig was, kunnen hun kinderen op geven. van de (Van onze korfbalmedewerkster) TERNEUZEN Mede dankzij het slechte koude weer van afgelopen zater dag zijn er in de Zeeuwse korfhalcompetitie diverse ver rassende uitslagen gevallen. In de eerste klas liet Zuidwesters een punt liggen tegen Storm vogels, dat echter de laatste wedstrijden uitstekend voor de dag komt. Zuidwesters schoot zo slecht, dat er slechts één doelpunt werd gemaakt. De Stormvogels-aanval werd wel behoorlijk in bedwang ge houden, maar het ene doelpunt leverde een 11 gelijk spel op, Tjoba 2 zal hiermede erg gelukkig zijn, want de ploeg vond in Blauw Wit wel een goede tegenstander maar het behaalde toch een 53 zege. Seolto schoof op naar de twee de plaats. Togo was niet die tegenstander, die de Vlissin- (Van een onzer verslaggevers) SINT-NIKLAAS Er wordt momenteel in het aan Hulst grenzende Belgische Waasland weer op verschillen de fronten actie gevoerd. In De Klinge en Kallo vecht een actiecomité tegen het transport van gevaarlijke stoffen via het station van De Klinge en in een dichtbevolkte buurt van Sint-Niklaas zijn de bewoners in opstand geko.nen tegen de overlast, die ze ondervinden van het postverdeelcentrum van de PTT. De weerstanden tegen de ge vaarlijke transporten zijn overigens niet van vandaag of gisteren. De zaak is echter weer actueel geworden, door dat een actiecomité een, hand tekeningactie gaat houden. Men hoopt daarmee bij de lo kale overheid voldoende ge hoor te krijgen, zodat er aan de onhoudbare toestand op het dorpsstationnetje een eind wordt gemaakt. Dagelijks worden via het emplacement tientallen tankwagons verschillende chemische dukten aangevoerd. Ze zijn meestal bestemd voor Progil en worden vanaf De Klinge met tankauto's verder ver voerd. Een nogal gevaarlijke manipulatie, omdat de spoor wagons in hun geheel op trai lers worden geplaatst. Deze combinaties op hun beurt la veren dag en nacht door de smalle straten van het dorp, waarvan de eeste inwoners ondierhand geen oog meer dicht doen. Aanvankelijk wa ren. deze transporten bestemd voor Union Carbide. Dit be drijf kan inmiddels beschik- met ken over een nieuwe spoorlijn, pro- zodat men de dorpskom van De Klinge kan mijden. Op produkbie den. gestart kon Minder gevaarlijk even vervelend zijn de proble men van de bewoners van de Minderbroederstraat m Sint- Niklaas. In een petitie aan verschillende officiële dien sten hebben ze laten weten nog maar slecht te slapen, sinds in deze omgeving het verdeelcentrum van de PTT werd gevestigd. PTT-werk is voor een belangrijk deel het moment, dat de plaaitselij- nachtwerk en daartegen richten ke bevolking dacht, verlicht te kunnen ademhalen naderde Progil het stadium, waarin de zich de bezwaren. De Belgi sche postmedewerkers blijken zich te bedienen van piepende wor- en knarsende transportwagen - tjes. Daarnaast vullen de af en aan rijdende auto's de Minder- maar broederstraat met onfris rui kende uitlaatgassen. De omwo nenden zijn het beu en hebben aangedrongen op verplaatsing van het verdeelcentrum. Ook in het aan Nieuw-Na- men grenzende Kieldrecht zit de bevolking niet stól. Daar wordt op dit moment actie ge voerd voor een beter leefmi lieu. Initiatiefnemer is het groencomité, dat onder meer door de aanplant van meer groen het leven van de Kiel- drechtee bevolking wil ver gers veel in de weg kon leg gen. Met 16 bevestigden ze hun goede vorm. Ondo bleef alleen op de laatste plaats staan. Tegen Animo 2 werden wel een aantal pogingen ge waagd om tot een goed resul- tata te komen, maar vooral het dameszestal van Animo was sterker en dat gaf de doorslag met 13. Stand:Tjoba 2 12 20, Seolto 1 1218, Zuidwes ters 1 ll.fl7, Swift 3 11—12, Stormvogels 1 1211, Togo 1 119, Animo 2 129, Blauw Wit 1 13—6, ondo 1 12—4. In de tweede klas was At las kenneijk nog aan het ui trusten van de goede prestatie tegen Ductor. Tegen Blauw Wit 2 maakten Atlas veel slordige fouten en daar heeft Blauw Wit uitstekd van ge profiteerd. Met 42 moest At las de punten laten liggen. Blauw Wit heeft door deze onverwachte overwinning de kansen weer in eigen hand gekregen. Luctor heeft zich goed hersteld van de neder laag tegen Atlas. Na een niet zo'n beste eerste helft stonden de Yersekenaren zelrs met 0 1 voor, maar na rust lukte het bij de Terneuzenaren beter en zij wonnen met 31. All Rea dy ging onverdorten door met het verzamelen van punten. In Animo 3 had het team toch een lastige tegenstander, die de grootste aandacht vroeg Met 58 kwam AU Ready weer een stapje dichter bij de eerste klas. Stand: AU Ready 1 12—23, Luctor 1 11—16, At las 1 1114, Olympia 1 10— 11, BKC 1 11—10, Animo 3 11—9, Volharding 1 10—7, Blauw Wit 2 115, Togo 2 11—3. In 3A stelde Zuidwesters hevig teleur. Na de overwin ning op de leider was men geïnspi- ge- kon kennelijk niet meer reerd. Stormvogels makkelijk het Initiatief aan zich trekken en won met 38. Noad kwam daardoor weer op rozen te zitten, want het laatst geplaatste Swift 4 kon geen roet in het eten gooien en verloor met 61. Tjoba 3 be reikte tegen Atlas de dubbele cijfers. Het werd 100. Ani mo 4 zorgde er voor, dat Seol to niet dichterbij kwam. Met 3-6 hield het Seolto op afstand. Stand: Noord 1018, Tjoba 3 1116, Zuidwesters 2 1116, Stormvogels 2 1012, Animo 4 11—12, Seolto 2 8—6, Atlas 2 11—2, Swift 4 10—0. In 3B kwam TOP dicht bij de titel. All Ready 2 kwam er met 61 nog genadig af. Tjo ba 4 en Zaamslag wonnen wel hun wedstrijden tegen resp. Olympia 2 met 35 en Vol harding 2 met 43, maar dat zal hun niet veel meer helpen. Met nog twee overwinningen is Top kampioen. Stand: top 1 918, Tjoba 4 1013, Zaams lag 1 11—15, Volharding 2 10—12, Noad 2 11—8, Olympia 2 10—7, AU Ready 2 11—5, Luctor 2 104. Bij de junioren verraste Tjoba in IA Ondo, dat zijn reputatie niet kon waarmaken. Het werd een regelmatige ze" ge voor Tjoba, dat met 41 het overwicht goed zag be loond. In 2A kwam BKC wel heel dicht bij de titel door met 71 van Stormvogels 2 te winnen. Swift J2 hielp hieraan een handje mee, want ze lie ten Seolto niet meer dan een 22 gelijkspel. Ook Blauw Wit J2 en Togo J3 hielden het broederlijk op 44. Stand: BKC J1 11—21, Seolto J1 8— 13, Swift J2 8—11, Togo J3 78, Stormvogels J2 98, Zaamslag J1 76, Swift J' 9—2, Blauw Wti J2 9—1. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM Henk Terlingen wil op de stop zetting van de Paul Meier show geen enkel com mentaar geven. Uit zijn directe omgeving verna men wij, dat hij „zich koest houdt" omdat im mers wel zijn show, maar niet zijn baantje bij de NOS is gesneuveld. Henkie Terlingen is name lijk in vaste dienst. Hij pre senteert onder andere Studio Sport en verwierf eerder in rijn korte carrière faam als „Apollo-Henkie". Bij de uit zendingen van de eerste Ame rikaanse lanceringen. Daarvoor bad hij zich reeds het onge noegen van KRO-voorzitter mi. van Doorn op de hals gehaald door zijn vrijmoedige commentaren in de radio-ru briek waar hij als Huliüde Dullikie optrad. Eenmaal bij de NOS schoot zijn naam als een komeet omhoog. Hij kreeg een tweede bijnaam, „motor- Henkie", wagens zijn gewaag de capriolen bij het verslaan van de Tour de France, waar hij op de duo van een zware BMW, gezeten met de micro- toon het gehijg van de renners meestal de achterliggers rechtstreeks naar Hilversum 3 wist door te geven. De stopzetting van de Paul Meierahow was een typische reactie op „de druppel die de emmer doet overlopen". In de laatste uitzending van afgelo- Vanavond, de laatste Nonsens rtsche programma: De verfilming lustobject, Rob van Houtens S *Ptonageserie „Het rode draaiorgel ®e Prins. Op de foto Ton van Duin dit laatste onderdeel. Nederlani 1406

de Stem | 1973 | | pagina 8