rond niging Sluis wil VVV van Retranchement helpen W.-Z.-Vlaamse VVD is optimistisch over het Zwin ML C. Fiehuiqua kop in zaalcompetitie SLECHTE OPKOMST BIJ DORPSRAAD GROEDE zeeuws Vbanêcc/i aan VELE ZEEUWSCH-VLAAMSE DAMES WILLEN GRAAG MINDER WEGEN „Op visite" 0 MSI ÏAS 7 LL SUBSIDIE VAN f 1500,- GOEDE MAAND VOOR BOEREN stad streék olstenaren ;diend naar appe zege vee gewonden ongeval Hontenisse Café-restaurant WZA houdt rit voor Maon; blussers Ouders uit St. Jansteen komen bijeen Goes GEVONDEN Breskens op de bres voor Tanzania door NETTY VAN ZALINGE Dinsdag 10 april 1973 P. Acke en K. Verstrae- et bestuur bestaat nu uit leden, waarvan Pc. caert tot voorzitter is len, Secretaris F. Taai- gaf op de vergadering yerzicht over het afgelo- aar en penningmeester Brabers vertelde het 1 ander over het fiman- wel en wee. Daaruit dat de financiële positie pzichte van vorig jaar eer gelijk gebleven is. ïstrumenten- en unifor- nds is inmiddels door tillende acties het batige van 10.000 gulden al ge- rd. Voor de uniformen i bedrag van ongeveer ulden beschikbaar. het gemeentebestuur ulst is gevraagd om een ge van 25 procent in de laffingskosten van de e uniformen. De kosten eraamd op 20.000 guldien. gemeentebestuur heeft al laten weten, dat al- garantie verstrekt kan en voor dfi rente en aflos- diie dan nog in mindering cht zal worden op de jkse subsidie, voorstel varn gemeente- bleek voor de leden niet tabel. «ten is dan ook om de tes voor de nieuwe urn en gedurende enige tijd bergen. Allereerst zullen financiën vermeerderd en worden, waarna tot haf van nieuwe undfor- overgegaan kan worden, jud-papler-actie en even- ander e aoties zullen het i geld moeten leveren, bestuur heeft aan de verder meegedeeld, dat cht zal worden van de ie „een rechtspersoomlijk- te maken. onze correspondent) LST Een combinatie Oemoemenoe en SHP'67, itigd in het café van Cor saam in Hulst, heeft za- gmiddag op het OZO- in in Hulst een vriend- pel ijkc voetbalwedstrijd eld tegen de Belgische Blauw Wit uit Hemiksem Antwerpen. De Hulster inatie won deze wed- verdiend met 21. t begon echter allemaal zo hoopgevend voor de enaren, de Belg Frangois schoot zijn ploeg in de helft naar een 01 prang. Na de hervatting sterk aanvallend Hulster maar goed keeperswerk 3enny Kruf stond voorlo- lulster doelpunten in de De combinatie uit Hulst, .et als in de eerste helft, in de tweede helft een veldoverwicht had. kon nog niet tot scoren ko- Ich zouden de Hulstenaren nog in slagen om twee punten te scoren en daar- r deze wedstrijd op de val- te winnen. Die doelpun- kwamen op naam van Pe- Mortier en Robert Pau- ie wedstrijd werd uitste- d geleid door Rogier boghe. RLOOSTERZANDE De arige G.M. uit Terneuzen ïabij de Tasdijk in Honte- e met zijn motorfiets in links naast de rijbaan ge- ■n sloot terecht gekomen, üj liep daarbij zware ver dingen aan het linkerbeen evenals zijn duopassagier uit Terneuzen. Beiden naar het ziekenhuis in st overgebracht. Vermoe" jk is de mO'tarrijder ver- id door een auto, die zich de weg naar de veerboot oind. M. reed over de pa* elweg en miste daardoor flauwe bocht. Voordait hij de sloot terecht kwam, ide de motorrijder nog een keersbord. (ADVERTENTIE) ierkaaistraat 8 Hulst Tel. 3444. zaak voor 'n gezellig inertje - bijeenkomsten - ergaderingen. Menu's vanaf 10,— euken open tot 22 uur. insdags gesloten. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS/RETRANCHEMENT Het college van burge meester en wethouders van Sluis wil de in financiële moei lijkheden verkerende V.V.V.-afdeling Retranchement de lielpende hand bieden. Het college stelt de raad, die don derdagavond weer hijeenkomt, voor om de afdeling dit jaar een totale subsidie te verlenen van 1500,Hiermee wordt een eind tegemoetgekomen in het voor 1973 geraam de tekort van 1655.05. Het college wijst erop dat bij vaststelling van de ge meentebegroting dit jaar reeds een bedrag van f 500,- aan de yV.V. Ketranchement was jezegd. Dit bedrag was ge lijk aan dat van het voorgaan de jaar, want hoewel men enigszins op de hoogte was van de problemen bij de V.V.V. beschikte het gemeen tebestuur over onvodoende gegevens om een andere be slissing aan te bevelen. Het bedrag aan contributie dat de afdeling diemkt te ont vangen is f 2150,-. „Verhoging van de contributies wordt - gezien de hoogte van de huidi ge heffing iin vergelijking met die eiders in west-Zeeuwsch- ïlaanderen - niet mogelijk ge acht en zou het voortbestaan van de vereniging in gevaar brengen", aldus het Sluisse dlege in zijn raadsvoorstel. Momenteel wordt gestudeerd op een nieuw systeem van tontributieheffing van 1974 en rolgende jaren in de hoop dat hiermee het tekort tof een mi nimum te beperken. Intussen koopt het college diat door be schikbaarstelling van het voor gestelde subsidie die vereni ging voor dit jaar uit de moei- ijkheden is geholpen. De raad krijgt ook een voor tel te behandelen f 300,- be schikbaar te stellen voor een in december gehouden promo tion-weekend voor publicisten. Het college vond dit een lof- rdig streven en wil dit ho noreren dloor deze subsidie be schikbaar te stellen. De raad zal ook een lid uit zijn midden moeten aanwijzen bestuurslid van de Instel- voor Scoiaaü en Maat schappelijk werk in Heille. Het bestuur van de instelling heelt een aanbeveling inge stuurd waarop als nummer 1 voorkomt de heer A.A.H.de s. De raad zal tevens de begroting van deze instelling voor 1973 krijgen te behande len. Donderdagavond zullen ook nieuwe bestuursleden in de instelling worden gekozen doordat een bestuurslid ver trok en een periodiek moest aftreden. De Sluiiss© Via- en Bemgel- sportvereniging kan, wat het college betreft, voor 6 jaar iveer het visrechh pachten op het kanaal Sluis-Brugge Voor- vaarde ia dat waterfietsen ook gebruik mogen maken van het kanaal. Na vele jaren in diverse panden te zijn gehuisvest kan de dienst gemeentewerken nu onder een dak worden ge bracht. Het college is erin ge slaagd een pand ran de n.v. Superia te huren dat groot ge noeg is de gehele dienst te herbergen. De raad zal goed keuring aan de huurovereen komst, ad f 7.000,. per jaar moeten geven. Als de raad hiermee instemt zullen ook de tarieven voor bezichtiging van stadhuis en toren verhoogd worden. Vol wassenen moeten dan 70 cent i.p.v. 35 en kinderen 35 i.p.v. 20 cent betalen. (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE De West-Zeeuwsch-Vlaamse auto club (WZA) organiseert zon dag 15 april de „maoneblus- sersrit". Dit is een oriëntatie- rit, die een lengte heeft van circa 55 kilometer en dient gereden te worden met een gemiddelde snelheid van 30 km per uur. Dit geldt zowel voor de a als voor de b-klasse. Aan de rit, die meetelt voor het club' kampioenschap 1973 van de WZA, kan ook worden deelge nomen door niet-leden van de WZA. De baten van deze rit zijn bestemd voor het zeehospitium „Zonneveld" te Oostk Voorinschrijving is m tot uiterlijk 13 april one lefoonnummer 01173-ïo7. Daarna vanaf 13.00 uur op de wedstrijddag aan de inschrijf tafel in zaal Wijffels te Schoondijke. De start van de eerste deelnemer is te 14.01 uur. De rit is uitgezet door de heren A. en J. van Hajfte res pectievelijk te Hoofdplaat en IJzendijke. Van toepassing is het KNMV-reglement 1972 met daarop de laatste aanvul ling. (Van onz correspondent) SLUIS Uiterst tevreden toonde zich de voorzitter Van afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de VVD de lieer J. Hoekstra over de resul taten in dit gewest van de ver kiezingsuitslag voor de Twee de Kamer van 29 november 1972 en de ledenwinst van de ze afdeling welke thans 210 leden telt. In de drukbezochte afde lingsvergadering in hotel Cen tral te Sluis gaf hjj een analy se van de verkiezingsuitslag en van de recente ontwikke lingen rond de kabinetsforma tie. Hij vond het onjuist dat de VVD bij de formatie ondanks zetelwinst tot nu toe buiten spel werd gezet. De WD wil, ondanks de minder gunstige toestand en de problemen die dit voor de landepolitiek op werpt, gaarne regeringsverant woordelijkheid aanvaarden. Speciale hulde, ondersteund door hartelijk applaus van de vergadering, bracht hij aan de wethouder G. Bonte voor de wijze wiaarop deze gedurende acht maanden het burgemees tersambt in Aardenburg heeft waargenomen. Wethouder J. Barendregt van Oostburg ging in zijn in leiding in op de problemen welke er in de gemeente Oost- bung op het gebied van recre atie zijn. Hij gaf een uiteen zetting van het vergunningen stelsel dat de gemeente han teert voor campingiterreinen en de bedragen welke hiervoor door de houders van deze ter- (Van onze correspondent) OOSTBURG In het Oost- fergs zaalvoetbal leed „Blijf fit" tegen Verduyn (Bres lens) een stevige 92 neder- 'Jag. Er moet nu heel wat {deuren wil het team nog 'an de onderste plaats op de 'insschikking af raken. ■'VEN liet er op de sporthal- «oer van „De Veerhoek" te- Sen gemeente Oostburg geen Iwijfel aan bestaan wie de tokste was en won met 10 In een vrij pittig duel won- "ri de leraren van het Konin- ï;n Wilhelmina Lyceum met van Alheo. Kampioens kandidaat M. C. Fiehuiqua speelt donderdag tegen de le raren van het KWL en bij winst kan hun de titel niet meer ontgaan. De andere wed strijden op die avond zijn: Van Hal en Kareis (Sluis) - O.B.V., en Groede - Van 't Westen. De stand: M. C. Fie huiqua 11-21 punten. Verduyn 12-20. ABN 11-18. Van 't Wes ten 11-17. Groede 10-15. Lera ren KWL 11-14. Administra tief personeel 11-10, W.I.K. (Sluis) 11-8. O.B.V. 11-8 Van Hal en Kareis 11-7 Gemeente Oostburg 11-6. Winkeliers 10- 5. Alheo 12-4. Blijf Fit 11-1. (Van een onzer- verslaggevers) SINT-JANSTEEN De on dervereniging Sint-Jansteen houdt op dinsdag 10 april een algemene ouderavond. De bij eenkomst heeft plaats In het verenigingsgebouw aan de Wilhelminastraat en begint om half acht 's avonds. Op de vergadering zal een inleiding gehouden worden door A. Kappeniburg, pedagoog in Middelburg. Hij spreekt over de imtregatfe van het kleuter- en basisonderwijs. Op de agenda staat voorts een be stuursverkiezing. Reglementair treden af do heren G. van Eek, C. Nagelkerke en P. Smet. die zich allen herkies baar stellen. In twee vacatures moet worden voorzien wegens bedanken; in verband met drukke werkzaamheden en vertrek naar elders. Door het bestuur wordt voor de heer Bogaert voorgedragen me vrouw Vlaming en voor de heer J. van Remortel de heer M. van Dorsselaer. Er kunnen ook nog andere mensen kandi- daar worden gesteld. lm onze correspondent) GROEDE De dorpsraad woede heeft in de Wulpen- "tek een algemene vergade- »»S gehouden, welke zeer «echt was bezocht, heden daarom voorzitter Groen zijn 'ïjeurstelling uitsprak tijdens aWopeningsrede. "it het financieel verslag !an mevrouw De Regt bleek f3'er over voorgaand jaar een saldo van f 745,- was. de beurt van aftreden "'Wen de bestuursleden me- wouw De Regt, de heren r'oen, De Regt, welke niet ^kiesbaar waren, alsmede P6vrouw Salomé en de heer °ogaard die wel herkiesbaar "aten. Na enige stemmingen wer- beiden herkozen. Als ouwe bestuurslede n werden de heer Van Petegem en de heer Van Heijst. Als stuur, totdat de Stichting nieuwe voorzitter werd geko zen de heer Van Petegem. Dit jaar zal op koninginnedag een summiere viering worden ge houden omdat men op 5 sep tember bij het regeringsjubi leum ruime aandacht wil be steden aan dit feest. De kinde ren zullen echter op koningin nedag wel getracteerd worden en de muziek zal de rondgang doen met de traditionele op tocht. Ook zullen kinderspelen worden georganiseerd. Uitvoe rig werd nog gesproken over de verhouding dorpsvereniging en clubhuis Groede. Bena drukt werd dat het twee ver schillende verenigingen zijn met een afzonderlijk bestuur en een afzonderlijk werkter rein. De dorpsvereniging is al tijd actief geweest voor de instuif, doch kreeg nooot me dewerking van het kerkbe- Streekj eugdcenitrale kwam en deze wel medewerking kreeg om in de Franse kerk het instuifwerk te beginnen. Er is echter wel altijd een nauwe samenwerking geweest tussen beide groeperingen. Afgesproken werd echter wel, dat men niet in beide besturen zal gaan plaatsne men, daar dit een ongezonde situatie zou kiunnen betekenen. De dorpsvereniging en het clubhuis hebben zeer verschil lende doelstellingen. Het lid maatschap van de ene vereni ging geeft daarom ook geen rechten ten opzichte van de andere. Besloten werd, dit jaar de fcindervakantieweek te houden van 30 juli tot 4 augustus, terwijl de jaarlijkse kunst markt zal plaatshebben op 3 en 4 augustus. rainen op tafel dienen te wor den gebracht en neerkomen op 2,50 per vierkante meter. Een moeilijke doch rechtvaardige zaak meende hij. Wethouder G. Bonte van Aardenburg wees erop dat de intergemeentelijke samenwer king tussen de drie West- Zeeuwsoh-Vlaamse gemeente besturen bijzonder goed ver loopt en ook tastbare resulta ten heeft. Wethouder J. Dufos- see van Sluis benadrukte dit. De uitvoering van het bestem mingsplan Het Zwin, waarover de laatste tijd uitvoerig is ge schreven, noemde hij een keerpunt. Een oplossing hier voor zal in ruim beraad wel kunnen worden gevonden. De vergadering werd beslo ten met een geanimeerde dis cussie waarbij tal van proble men zoals werkgelegenheid en landbouw aan de orde kwa men. Culturele raad De cultu rele raad heeft zich vrij uit puttend gebogen over de fi nanciële kant van het evene mentenprogramma dlait ter ge legenheid van het zilveren re geringsjubileum van hare ma jesteit de kiomiimgin op 5 sep tember van dlilt jaiar wordt op- De cuüitareéé raad zal de ge meenteraad een advies doen toekomen waarin hij verzoekt om een subsidie van f 15.000,-. Over de verdeling van dit be drag zal nog een nadere be spreking volgen met o.a. De Oranjeverenigingen. De heer Tanis vond dit bedrag nogal aan de lage kant mede met het oog op de omvang van de Goesse schooljeugd en het feit dat de koningin maar eens in „de 25 jaar een jubileum heeft". Dan mag er wel eens iets extra's, zo zei hij. Wet houder P. Lindenbergh zei in dit verband ook nog wel iets van die burgerij te ver wachten. Een andere medede ling van de wethouder in ant woord cup een vraag van die heer van Belzen, betrof de re constructie van de Prins van Oranje. Eind april verschijnt over dit onderwerp een nota die ziieh in hoofldlzaiak récht op de toneelacconMnodaitie. Dit in aansluiting op een opmerking van de werkgroep toneel en dans die in haar cultuurplan 1972 onder meer opmerkte dat wat accommodatie betreft de Prins van Oranje moet worden aangepast aan „de eisen van de tijd". GOES Dév. handschoenen, div. bankbiljetten, div. horlo ges, div. sleutels, dév. porte monnees, sportkousen, wollen pet, gouden ring, autowieldop, bril in etui, koffertje met ge reedschap, hond, zwart poesje, gouden oorbel, bsdelkettinkje, nageltrimmer, bromfiietspiaat- je, bruin hondje, zwart poesje, hondenriiem, sportschoenen, 2 dozen luchtbedden, bruin jas je, zilveren armband, auto- wueldwp, armbandje, plooirokje en jurkje, zilveren armbandje, boodSchappenwagemlje, kin- derschepje en gymschoenen. 's Heer Arendskerke Jon ge herdershond. WOLPHAARTSDIJK dameshandschoen en zilveren armbandje. (Van onze correspondent) BRESKENS In het kader van de vastenactie heeft pas toor O. Gielliet uit Breskens een loterij voor de ontwikke lingshulp georganiseerd. De opbrengst is bestemd voor be tere watervoorzieningen in Tanzania. Zaterdag hield men huis aan huis verkoop van loten voor f 1,50. De hoofdprijs was een varken. De jeugd maakte, ver kleed als varkens, propaganda voor deze actie. Als het aan mevrouw M. L. Lammens uit IJzendijke lag, dan zou er in een paar maanden tijd geen enkele dik ke dame in heel Zeeuwsch-Vlaanderen meer te vinden zijn. „Ach wat", hoor ik u denken, „daar heb je weer zo'n idealist". Ik moet u eerlijk zeggen, dat ik dat slank wor den in een paar maanden tijd, zonder een ogenblik hon ger te hoeven lijden, een ongeloofwaardige zaak vond. Toch bestaat het en niet alleen in Zeeland, maar het is een rage, die net als de hoela-hoep uit Amerika is komen overwaaien. Mevrouw Lammens wilde er in het begin ook niet aan. Ze had wel een ongelooflijke hekel aan zichzelf gekregen, en hoefde maar langs een spiegel te komen om in een mineur stemming te raken. Naar feestjes ging ze niet meer mee. Een leuke jurk kon ze niet meer krijgen, een lekkere wandeling was er niet meer bij. Wel wist ze dat er in Amerika een slank heidsmethode bestond, die gebaseerd was op een be paalde eetgewoonte. Toen ze bij familie in de States op bezoek was, hoorde ze wild enthousiaste verha len. Maar als je dan weer in Nederland komt en ontdekt dat je verhalen bij dikke soortgenoten ongeloofwaardig overkomen, dan wil je eigen lijk best j e mond houden. Inmiddels was een zeer doortastende mevrouw Gratia van der Oye uit Rotterdam In 1971 met een club voor slankblijvers gestart. Ze gaf een cursus over betere voe dingsgewoonten. Ze nodigde haar cursisten mannen zowel als vrouwen, uit wekelijks hijeen te komen. Ze woog haar klantjes eerst, uiteraard op zeer discrete wijze, en aan de hand daarvan stelde zij voor iedere cursis 'n streef- gewioht op. Ze pepte hen op, door ze moed in te spre ken, maar vooral ook door haar dikkerdjes overheerlij ke recepten voor te hou den. De cursus liep meteen als een trein. Er was niet een cursist die achter wilde blij- "vèn. Ze vielen allemaal per week minstens een kilo af. Mevrouw Lammens maakte dezelfde procedure mee. Zij had alleen het grote nadeel, dat zij voor haar wekelijkse bedevaart helemaal vanuit IJzendijke naar Rotterdam moest reizen. Ze drijft samen met haar man een zaak, het is dus beslist niet zo, dat ze zich zat te vervelen. „Mijn man is een ongelooflijke steun voor me geweest", bekent ze me. „Het is gewoon niet te gelo ven, hoe die heeft moeten passen en meten, om me elke week weer naar Rotterdam te brengen en later zelfs ook nog eens elke week naar Den Haag, omdat ik meteen ook de leiderscursus wilde volgen. Hij beeft noodt geen klacht gelaten, maar hij wist ook hoe ongelukkig' ik me voelde door mijn dik zijn." Mevrouw Lammens heeft inmiddels die leidsterscursus met goed gevolg doorlopen en ze heeft nu het rayon Zeeuws-Vlaanderen, Eeklo en de hele grensstraeek toege wezen gekregen. Ze mag dus nu zelf deze slankheidscur sus gaan geven, ondanks het feit, dat ze zelf nog niet op haar streefgewicht is geko men. Wel vermeldt ze met trots, dat ze in die paar maanden tijds 25 kilo is af gevallen. „Ik ben een ander mens geworden", zegt ze. „Ik loop nu naar mijn moeder, negen kilometer verderop. Ik kan weer kleren aan, die ik leuk vind". Mijn dochter Marian van 19, vind zichzelf ook te dik. Ze had constant de pé in, als haar vriendin wel dat leuke broekpak aan kon, of die leuke jurk en zij er alleen maar naar kon kijken. Een paar dagen voor Sinterklaas zei ze: „Mam ik ga meelij- nen". In tien weken tijd was ze tien kilo afgevallen." Uiteraard had ze van te voren eerst haar huisarts ge raadpleegd, maar die rea geerde zowel op de verma geringskuur van de moeder, als van de dochter zeer posi tief. Dat kan ook bijna niet anders, want de cursussen en vooral die zogenaamde „eet- wéjzer" zijn samengesteld door de Nederlandse voe dingsraad onder leiding van prof. C. den Hartog. Mevrouw Lammens wil over de recepten en de ma nier van eten niets loslaten. Het schijnt trouwens een ere code te zijn van de lijners, dat er over de methode op zich niets naar buiten uitlekt. „Het eten op zich is niet de allerbelangrijkste faktor om de cursus te laten slagen. Het is vooral de begeleiding, het elkaar helpen en het el kaar ontmoeten, die ademha lingsoefeningen en de weke lijkse weegoeremonie, die van deze curssussen zo'n enorm succes hebben ge maakt", zegt ze. Een paar wigkien geleden begon mevrouw P. de Vlies uit Zierikzee de eerste cur sus op Schouwen-Duiveland, daarna volgde mevrouw Vis uilt Souburg. Zij heeft b.v. al tachtig cursisten in Vlissin- gen en Goes, op verschillen de middagen en avonden in de week. De cursisten zijn wild en thousiast. Mevrouw Lam mens vertelt ons: „In het be gin denken de mensen. Oh, dat kan ik toch niet volhou den. Ik ben al bij de diëtis te geweest en bij de dok ter om pillen, niets hielp, ik kon het toch niet volhouden. Datzelfde soort dames, pres teert het nu wel om het vol te houden". „Weet jie, zegt mevrouw Lammens, „het is geen kunst om iemand op diiëet te zet ten. Het liefst nog met de meest onsmakelijke gerech ten, maar om de mensen te leren hoe je kunt vermage ren, terwujl je toch lekker kunt eten, dat is de kunst. De oursus is in feite geba seerd op een veranderde eet gewoonte. Dat leer je niet in een keer, dat moet je weke lijks voorgeschoteld krijgen. Als je dan merkt, dat je geen hongergevoel hebt, en dat je ondanks dat toch af valt, dan wordt je optimis tisch, dan ga je denken: zou het warempel waar zijn wal ze zeggen? Je wilt wel eens uitproberen of de tweede week ook zo succesvol is en dan zit je eigenlijk al in de molen. Je raakt gewend aan die andere manier van ko ken, je krijgt als het ware meer zelfdiscipline. Ik kan eigenlijk niet onder woorden brengen, wat een ongelooflij ke ervaring die cursus voor mij is geweest. Toen ik er een paar weken mee bezig was dacht ik: Dat moesten we ook in Zeeuwsch-Vlaam- deren hebben. We zijn al van zoveel dingen verstoken en je kunt van een moeder met kinderen niet verwachten, dat ze haar gezin elke week een dag in de steek laat, om de cursus te gaan volgen. Het lesgeven kost me veel moeite, je moet niet verge ten, dat we een drukke zaak hebben, maar mijn man staat ondanks dat volledig achter mijn idee." „Nadat het bekend werd, dat ik in Zeeuwsch-VIaande- ren niet de slankheidscursus ging starten, dat is overigens nog maar zeer kort bekend, zijn we overstroomd met te lefoontjes. Er blijkt enorme belangstelling voor te be staan". Vanwege die grote belang stelling heeft de hoofdleid ster van het instituut, me vrouw Gratia van Oye toege zegd,de cursus te zullen in troduceren. Ze komt daartoe op dinsdag 10 april, dus van daag om halfdrie dn hotel Du Commerce in Oostburg en om halfacht in hotel De Ko renbeurs in Sluis een lezing houden. De lessen voor Zeeuwsch- Vlaanderen beginnen dan op 16 april in IJzendijke ten huize van mevrouw M. Lam mens, Landpoortstraat 21, tel. 01176-360. De oursus Is bestemd voor mensen, dus mannen en vrouwen, die een overge wicht hebben van tien kilo of meer. Bij een overgewicht van 10 tot 16 kilo, moet ge rekend worden op een cur susduur van ongeveer 16 we ken. De kosten bedragen: f 15,- inlegggeld en f45,- cur susgeld per vier weken. Een beetje prijzig vindt u. Dat dacht ik aanvankelijk ook, maar het blijkt, dat iedere cursist een echt gouden club- speld krijgt opgespeld, als hij zijn sitreefgewicht heeft ge haald, bovendien, mag men gebruik maken van een kos teloze nazorg, die tevens als een stok achter de deur kan fungeren. „Als ik terugkijk op mijn eigen cursusperiode", (deze is overigens nog aan de gang, maar mevrouw Lammens heeft toestemming gekregen bij wijze van uitzondering met haar cursisten mee te lijnen. Ze moet nog tien ki lo afvallen), „dan zeg ik wel eens bij me zelf. Mens wat ben je stom geweest om er niet veel eerder mee te gaan beginnen", zegt mevrouw Lammens. Voor de dames in Zeeuwsch-Vlaanderen komt de cursus misschien net op tijd. Als je n.L nu begint, dan kun je voor de zomer weer een den zijn. Wellicht wordt Zeeuwsch-Vlaanderen in de kortste keren het land, waar de vrouwen zo slank zijnEn laat die mannen dan maar lachen met hun bierbuiken en onderkinnen. De maand december is voor de Zeeuwse boeren in een bepaald opzicht een goe de maand geweest. Uit een brief van de hoofdinspecteur voor het brandweerwezen van het ministerie van Bin nenlandse Zaken (zo'n man moet kennelijk een omvang rijk visitekaartje hebben om dat er allemaal op te kunnen laten zetten) blijkt dat in de maand december geen enkele Zeeuwse boerderij is afge brand. Dat betekent niet dat het ook in de rest van Nederland nu zo rustig Is geweest. Er kwamen in december vijftien boerderijbranden voor, waar bij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. In totaa. werd er voor een klei ne twee miljoen gulden aan schade aangericht en 52 koeien en 142 varkens kwa men erbij om het leven. Moeder en dochter Lammensde slankmakers voor Zeeland. eintiredactie bas augustijn

de Stem | 1973 | | pagina 7