GS onthouden fiat aan raadsbesluit ZEELAND WEER IN TOUW TEGEN JACHT OP ZEEHONDEBABY'S Problemen rond Clingse muziekvereniging „Vlasmarkt" in Koewacht bestaat 25 jaar Sluis Retra M. C. Fie aan kop ii zaalcompe SLECHTE DORPSRi SLECHTE OPKOMST- SLECHT BIJ KAS FEESTJE KAN ER WEL AF 't VoiL SUBSIDIE l Topbiljartstrijd in O.-Z.-Vlaanderen stad streék GEMEENTE OOSTBURG FOTOKOPIEëN Neelemans PRIJZEN INBRAAK IN GOES Hengel wedstrij cl op Westerschelde kreeg Belgische winnaar Wegens aanschaf beademingspop EHBO Nw.-Namen in financiële ademnood HEIKANT Verlate boom- plantdag Middelburg Topbiljarters Marionette hielden hun feestavond Kloosterzande Hulstenaren verdiend naar krappe zege Twee gewonden bij ongeval in Hontenisse Café-restaurant Dinsdag 10 a-pril 1973 1 De zeehondjes worden dood geknuppeld. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben hun goedkeuring ont houden aan raadsbesluiten van de gemeente Oostburg tot ver koop van vier gemeentewonin gen. De woningen, twee in IJ- (Van onze correspondent) HULST De topbiljartcom- petitie Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren krijgt een verlengstuk- je. Drie teams zijn op een gedeelde eerste plaats geëin digd, Marionette, BC Ona en 't Centrum. Tussen deze teams za! een niacompetitie gespeeld moeten worden om de kampioen aan te wijzen. BC Ona is er als laatste bijgekomen, want dit team speelde afgelopen zaterdaga vond in café Wentzler in Hulst zijn destijds uitgestelde wed strijd tegen BC 't Raedhuys. De Hulstenaren hadden wei nig moeite met de Westdorpe- naren. Met een forse 9—17 nederlaag werden de West- dorpse topbljarters naar huis gestuurd. De persoonlijke uitslagen zien er als volgt uit: BC Ona - BC 't Raedhuys 173: J. de Wit - K. Vonek 20, A. Pica- vet - M. Pluym 11, E. Wentzler - C. de Vriendt 2—0. W. v. d. Voorde - M. de Smet 2—0, Ch de Wolf - P. de Waal 20, F. Wentzler - M- van Lent 11, E. Segers -J. Mar tinet 11, J. de Wilde - R. van Daele 20, M. de Wit - J. Pluym 20, J. Pilaet - J. v. d. Goes 20. De eindstand van de compe titie ziet er als volgt uit: 1 't Centrum 12-17, 2 Marionette 12-17, 3 BC Ona 12-17, 4 't Anker 12-15, 5 Kot 12-14, 6 BC 't Raedhuys 12-2, 7 STC 12-2. Wanneer er een begin zal worden gemaakt met de na- competitie is op dit moment nog niet bekend. zendijke, een in Sclioondijke en een in Oostburg, zouden verkocht worden voor een prijs die, volgens G.S. aanzien lijk beneden de verkeerswaar- de liggen". Momenteel wordt bij het ge meentebestuur overlegd of men tegen deze beslissing van G.S. in beroep zal gaan, dan wel de verkoopsprijzen aan passen. De woningen, alle be woond zijn: Dorpsplein 11, Schoondijke (f 38.000), Water- poortstraat 24, IJzendijfee (f 34.000), Bolwerk 1, IJzenddjke (f 11.500) en Vestinigstraat 8, Oostburg (f 29.000). Enige maanden geleden had den de progressieve fracties in de gemeente uit de gemeente raad van Oostburg tijdens hun fractievergadering - maar niet in de raadsvergadering op gemerkt, dat sommige wonin gen te goedkoop weggingen. In de gisteren gehouden vergadering van de financiële- commisssie wees burgemeester A. Sdhipper op liet feit, dat de woningen bewoond zijn, wat ook op een openibare verko ping, in de prijs tot uitdruk king zou zijn geltomen. Aan leiding hiervoor was een op merking van de heer T. van Reyen, die zei, dat op een vrijdagavond in IJzendijfce ge houden openbare verkoping een gemeentewoning aan de Prinsessestraat in die kern f 34.400 hiad opgeleverd. Hij vond dit een hoog bedrag en vroeg of dit geen repercussies zou hebben voor de overige ter verkoop -aangeboden gemeen tewoningen. In de financiële oommissie werd ook een wijziging van de hondenbelasting besproken. De heer T. Camhier voelde er wel iets voor de belasting af te schaffen. Burgemeester Schipper wees hem erop, dat middels deze belasting netto f 17.000 a f 18.000 per jaar bin nenkomt. Burgemeester vond, dat overwogen moest worden o£ deze belasting volgende ja ren niet verhoogd zou moeten worden. Verschil van betaling voor waakhonden of zg. luxe honden laat de wet niet toe, zo liet de heer Schipper de heer A. Dekker weten. De begroting van de sport- commissie in Breskens kreeg het fiat van de financiële commissie. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Naar schatting 120.000 jonge zeehonden zijn dit seizoen in New Foundland weer gesneuveld onder de moordende knuppel-partijen van niets ontziende jagers. Het zijn vooral Noren, die naar New-Foundland trekken om er hun vernietigende, maar nogal lucratieve werlc te doen. Onder invloed van in'er nati onale protesten legen deze jacht heeft de Canadese rege ring het jagen op jonge zee honden in de golf van Sint Laurens verboden. Aan dat in terna vn-a-le protosc is inder tijd ook een bijdrage gclevc-ro dooi Nederland' De veront waardiging richt zich nu tegen de Noorse regering. Op ver schillende plaatsen beginnen weer handtekeningac'.'cs op gang te komen en daarbij blijft ditmaal ook ZvTsmrt niet achter. Initiatiemeemstor is, me vrouw S. de Jonge uit AxeV. die eerder al de aandacht op zich vestigde door haar activi teiten. De komende maanden hoopt ze in Zeel int 20.000 handtekeningen te v rrzamelen, die vervolgens aan de Noorse regermg aangeboden /u]l»n worden. Ze is vol afschuw over de wijze, waarop ook do afgelopen maan lcn weer dui zenden jonge zeehonden zijn afgeslacht. „De schepen lagen gewoon te wachten tussen het ijs op het moment, dat de jonge zee honden waren geboren. Daarna wachtten ze een paai- dagen om die zeehondjes vervolgens dood te knuppelen" zo vertelt ze. Overigens is de strijd te gen deze mensonterende jacht wel- een erg moeilijke. Een zeehomdehuid brengt gemid deld toch nog zo'n 200 gulden op en deze bron van inkom sten zullen ook de Noren zich vermoedelijk niet graag zien ontgaan. Mevrouw De Jonge: „Bij de eerste actie hebben we zo'n 10.000 handtekeningen weten te verzamelen, maar ik gok nu toch wel op het dubbe le". Er gaan momentee) lijsten rond op verschillende scholen en via winkels. Er zullen de komende weken vrijwilligers worden gemobiliseerd om liangs cafes en markten te trekken. De handtekeningen moeten wel vergezeld gaan vam adres en woonplaats-vermelding. „Di,e Noren zijn niet zo ge makkelijk te overtuigen. Ze zijn bikkelhard. Ze trappen er niet zo gauw in", aldus me vrouw De Jonge, die daaraan toevoegt, te hopen op een stortvloed van adhesie-betui gingen- Helemaal hopeloos i-s ze niet gesteld. Dat de jacht in de golf van Sint Laurens werd verboden was ook een recht streeks gevolg van dit soort acties. Deze keer moet het weer kunnen lukken, zo vindt mevrouw De Jonge. Ze spant zich al een aantal jaren in voor de zeehonden, waaraan ze na-genoeg al haar vrije tijd geeft. Ze heeft contacten met zowel de landelijke als inter nationale organisatie, die de zeehonden-jagers de oorlog heeft verklaard. Mensen, die met de actie sympathiseren, kunnen hun handtekening per briefkaart of brief kwijt aan mevrouw S. de Jonge, Hul- sterweg 37 in Axel. Ze is tele fonisch te bereiken onder nummer 01155-2534. Dinsdag 10 april 1973 (ADVERTENTIE) Klaar teiwijl u wacht van uw brieven - diploma's - belastingformulieren enz. slechts 40 cent per kopie. FOTO - STUDIO Bierkaaistraat 10 - Hulst Tel. 01140-3084 De enige speciaalzaak in foto- en filmartikelen in Hulst en omstreken. BIJ een brand in een buiis van vier verdiepingen in Montreal zijn tenminste zeven mensen omgekomen en tien gewond geraakt (Van onze correspondent) CL1NGE „Wat er aan scheelt Is ine niet bekend, maar het is een feit, dat op de jaarvergadering het bestuur niet voltallig aanwezig is en dat de opkomst van de leden zeer gering is. Wanneer de fanfare naar andere plaatsen trekt, zijn evenmin alle be stuursleden present". „Verder is het bezoek van de muzikanten aan de weke lijkse repetities nog steeds niet goed. Het kan heel wat beter. Als de zaak met kunst en vliegwerk aan elkaar ge houden moet worden, dan komt van de fanfare weinig meer terecht". Deze kritische woorden heeft voorzitter Blommaert van de CM-ngese Muziekvereni ging gesproken op de jongste algemene vergadering, waaro ver w-e in het kort al hebben geschreven. Naast de perio diek aftredende bestuursleden Fr. Bl-oimmaert, J. van den Bulck en Ch. Burm, moesten drie nieuwe bestuursleden worden gekozen. Onderling zou het bestuur drie functies verdelen, namelijk die van tweede secretaris, commissaris van uniformen en instrumen ten en regeling van vervoer bij uitstapjes. Voor de zes plaatsen in het bestuur waren in totaal elf kandidaten. Geko zen werden F. Blommaert, Ch. Burm, Fr. Plasschaert, Ed. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Na de sombere geluiden van de afgelopen jaren, komen er de laatste maanden steeds positievere berichten van het Koewachtse vlassers front. Volgens directeur R. Martinet van de vlas- roterij St. Andries in Koewacht, is er sprake van een groeiende belangstelling voor vlasprokdukten. Niet alleen is er in de mo de weer een duidelijke hang naar natuurprodukten, maar ook de chemische industrie raakt steeds meer gepor teerd voor menging van syn thetische garens met linnen. Het is waarsehij'niljilj'k mede omd-er deze invtaed, diait ©r bij de Koewadhtse vlassers bdin- ii-nlkort een „feestje" af kam. I-n juni bestaat de plaatselijke „vlasmarkt" namelijk 25 jaar. Momieniteel zijm de voouberei- dinigem voor die feestelijkheden in dlit kader al in volle gamg. Het zal overigens een beschei den fees-t worden, wamt eigen lijk heeft de vlasmarkt zich zelf oiverteafld. Wekelijks ko men de vlassers en haindefarem uit Koewacht en de grens streek in dit traditionele vl-a- scenitrumi nog bij elkaar. Niet zozeer om te handelen, maar meer voor de gebruikelijke gesprekken v-am vroeger, het leggen vam een kaartje en het bezegelen vam de aloude wrienidsdhap met hiet al even oiuidie pintje hiier. Vijfenltwin- tigjaar geleden, zo weet de heer Martinet te vertellen, had de vlasmarkt nog wel een dui delijke functie. Het was 'een trefpunt van kotpers en verko pers. In de iootp der jaren heeft de markt aan belangrijk heid ingeboet, maar de men sen bleven bij elkaar kamen. De „markt" wordt meestal ge houden in een van de vele Koewachtse etablissementen waarhij mem voor ©lke latotivi- tett een bepaal d café heeft „We willen er echt geen groot feest vam maken", vertelt die heer Martinet. „We will-em de mensen wel laten merken dat we er nog steeds zijn. Dit is een mooie gelegenheid om weer eens n-a-ar buiten te tre den''. Het programma zal on- (Van onze correspondent) GOES Tijdens het week end is bij de meubelhandel Paauwe op de Dam te Goes ingebroken. De daders hebben tien a twaalf Perzisch etapij- tien a twaalf Perzische tapij- van f 2.500. der andere bestaan uit een di ner, en een kaartwedstrijd. O-radler auspiciën van de rally club „De Vosaenrijders" wordt er op een nader te bepalen datum een „vlasnit" georgani seerd. Verder wordt er nog over gedacht otm een tentoon stelling in te richten, omdiat dit een unieke kans is de mensen op <le hoogte te brem giem met het w-el en wee van de vlasondiustrie. Voor de rally warden prijzen in matura be schikbaar gesteld em dat zul len voornamelijk hoe kam het anid'ers vlasproduktan zijn. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De Z.H.C. „De Vogel" opende het visseizoen 1973 met een zee- hengelwedstrijd aan de Wes terschelde nabij Ossenisse. Er waren 84 deelnemers, die ge zamenlijk zo'n 70 kilogram vis aan de haak wisten te slaan. Nia afloop werden in het clublokaal oafé „Modern" door voorzitter J. vam Deursen de prijzen -aan de winnaars uitge reikt. Winnaar met 21 gevan gen vissen werd H. vam Puyenbroek te St.-Gilles (Bel gië). Hij behaalde 2444 pun ten. Tweede werd mevrouw De Wa-al te Kloosterzande met 20 vissen en 2433 punten. De verdere prijswinnaars waren 3. R. Boogaart (17) 2202, 4. H. Jonkheijm (17) 1895, 5. K. van Kerckhoven (15) 1818, allen te Klooster zande, 6. J. Dobbelaar, Terhole (16) 1811, 7. R. de Smit, Sluiskil (13) 1794, 8. P. de Waal, Kloosterzande (14) 1713, 9. J. van de Velde, Sluis kil (20) 1697, 10 J. Rottier, Sint-Jiansteen (14) 1611. De traditionele troostprijs (een pijp) voor de visser d-ie net buiten de prijzen valt, werd gewonnen door J. van de Vlierberghe te Graauw met 9 vissen en een puntentotaal van 890. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Leden vam de EHBO in Nieuw-Na- men hebben vorig jaar in to taal 27 maal eerste hulp moe ten verlenen. Het ging in de meeste gevallen om ongelukjes van minder ernstige aard. Bij de wielerkoersen van Nieuw-Namen, Ki-eldrecht en Prosperpolder is assistentie verleend. Deze informatie is verstrekt op de jaarvergade ring van de EHBO-afdeling Nieuw-Namen. Meegedeeld werd tevens, dat de afdeling momenteel zevenendertig leden telt, waa-rvan vier uit de ge meente Kieldrecht en twee uit Axel. Voor hen wordt door de gemeente Hulst geen subsidie verleend. Volgens de secretaris wordt nu overwogen om voor de le den uit Kieldrecht subsidie te vragen a-a-n de gemeente Kiel drecht. Dat is noodzakelijk, omdat de afdeling finamoieel krap zit in verband met de toekomstige aanschaf van een nieuwe beademingspop. Het plan bestaat nu om een huis- aan-huis-collecte te houden en donateurs aan te trekken. Tijd-ens deze jaarvergade ring in zaal Thilleman werd ook een bestuursverkiezing gehouden. Het bestuur, be staande uit voorzitter A. van Denderen, secretaris-penning meester A. de Deck-ere, G. van Ecken en F. van Roeyen trad en bloc af. Allen werden her kozen. Tevens werd voorzien in de vacature, onitstaa-n door het huwelijk van mej. J. Loc- kefeer. In haar plaats werd G. Weemaes ben-oemd. De afdeling overweegt om het aantal verbandposten in Nieuw-Namen uit te breiden, zodra daarvoor de financiële middelen aanwezig zijn. Mo menteel zijn er vijf van der gelijke posten, ondergebracht bij A. de Deckere, M. Mang- nus, F. van Roeyen, A. van Denderen en G. van Ecken. Besloten is tevens, dat de afdeling op 27 april vertegen woordigers zal sturen naar de districts vergadering in Hulst. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT Leerlin gen van de zesde klas van de lagere school in Heikant hebben gisteren in de Schooldreef en de Pastoor Doensstraat vijf tien bomen geplant. Het was een ietwat verlate boomplantdag, op touw gezet op uitdrukkelijk verzoek van het hoofd der school, de heer Zwartelé. De bomen die geplant werden waren lijsterbes sen en bolesdoorns. De leerlingen van de school hebben hun wetrk kun nen uitvoeren in het ka der van de dorps- en stadsverfraai-ing van de gemeente Hulst. In dit ka-der zullen de komen de dagen in alle kern-en in totaal 48 lijsterbessen, esdoorns, heesters en ro zen geplant worden. Over d-e vernielingen aan dit soort groen, waarover de la-atste tijd nogal wat klachten bin nenkomen merkte de heer P. Muller, hoofd van de plantsoendienst van de centrale dienst in Axel, op: „Er worden wel vernielingen aange richt, maar de omvang daarvan valt toch wel mee. Je krijgt een enigs zins vertekend beeld, omdat je negatieve din gen nu eenmaal eerder hoort dan positieve". Engelse bejaarden In de D-uirgerzaial van het Middel burgse stadhuis werden dezer dagen veertig bejaarden en 4 ore-burgers uit de Engelse plaats Folkestone officieel ver welkomd. Loco-burgemeester Baars mam de honneurs wa-ar en varwelikomde de Engelse (Van onze correspondent) HULST In het café van Willy van Swaal aan de Grote Bagijnestraat in Hulst hield de aldaar gevestigde topbiljart- club Marionette haar jaarlijkse feestavond voor de leden. Nadat de led-en eerst aan een gezamenlijke maaltijd hadden aangezeten, werd de avond verder in een gezellige sfeer doorgebracht. Om het eenieder zoveel mogelijk naar de zin te maken, werden ver- sohillende spelen op touw ge zet, waarmee leuke prijzen te verdienen waren. De uitslag hiervan ziet er als volgt uit: Ie prijs W. van Sw-aal-J. van Delft; 2e prijs J. van Vlierberghe- G. van Dam me; 3e pa-ijs Th. de Witte- mevr. De Witte; 4e L. van Mol-Werner van Sw-aal; 5e prijs mevr. De Smet-Fr. van Swaal; 6e prijs H. de Vos- mevr. De yos; 7e prijs R. Bogaerd-m-evr. Van Mol; 8 e prijs Th. de Cock-E. Bo- gaerd. gasten. Hij beperkte zich tot het welkom heten van de En gels© gasten en in het bijzon der de burgemeester van Folkestone, de heer H-arris, en zijn eoh-tgeraote, en de heer en mevrouw Godd'en, dlie 's zater dags hun gouden bruiiioft vie ren. Bijzondere dank was er van de kant van de heer Ba-airs voor hoteleiigen-aair Van Dix- hootm. Zonder hem was de uitwisseling o-p losse schroe ven komen te staan, want hij was het die met zijn hotel d-e uitwisseling mogelijk heeft gemiaaikt. Hetzelfde wat de heer Van Dixhoom in Middel burg dost, doiet mede-hotelei genaar Godden in Folkestone. Aan zijn brein is de uitwisse ling van de bejaarden ontspro ten, nadet de spartuitwisseliin- gen van de bejaarden plaats gevonden h-aidden. Burgemees ter Harris van Folkestone dankte Middelburg voor de prettige ontvangst. De bejaar d-en waren het helemaal met hun burgemeester eens, want meer dan eens werd hij on derbroken door applaus, wan neer hij ove-r de gastvrijheid van Middelburg sprak. Hij zag in de uitwisseling niet zo m-aar een vakantiereisje. „Zul ke uitwisselingen zouden op veel grotere schaal moeten voork-o-me-n. Ze bevorderen de vriendschap tussen de volke ren en dragen hun steentje bij aan de wereldvrede", aldus de burgemeester. Overigens za-g hij in de uitwisselingen een goede mogelijkheid, vooral nu Enigeland ook in de EEG is opgenomen, om de bevriende landen beter te leren ken nen. Schieting In café Lo de Wa-al te Kloosterzande wordt vandaag (dinsdag) een bejaar- d-enseh-ieting gehouden. Deze schieting begint o-m half twee. Iv-ens, P. Aoke en K. Verstrae- ten. Het bestuur bestaat nu uit twaalf leden, waarvan Fr, Blommaert tot voorzitter is herkozen. Secretaris F. Taal man gaf op de vergadering een overzicht over het afgelo pen jaar en penningmeester dr. H. Brabers vertelde het een en ander over het finan ciële wel en wee. Daaruit bleek dat de financiële positie ten opzichte van vorig jaar ongeveer gelijk gebleven is, Het instrumenten- en unifor menfonds is inmiddels door verschillende acties het batige saldo van 10.000 gulden al ge passeerd. Voor de uniformen is een bedrag van ongeveer 5000 gulden beschikbaar. Aan het gemeentebestuur van Hulst is gevraagld om een bijdrage van 25 procent in do aanschaf fin gskosten van de nieuwe uniformen. De kosten zijn geraamd op 20.000 gulden. Het gemeentebestuur heeft echter al laten weten, dat al leen garantie verstrekt kan worden voor de rente en aflos sing, die dan nog in mindering gebracht zal worden op de jaarlijkse subsidie. Dit voorstel vain gemeente wege bleek voor de leden niet acceptabel. Besloten is dan ook om de offertes voor de nieuwe uni formen gedurende enige tijd op te bergen. Allereerst zullen de financiën vermeerderd moeten w-orden, waarna tot aanschaf van nieuwe unifor men overgegaan kan warden. De oud-papier-actie en even tuele andere acties zullen het nodige geld moeten leveren. Het bestuur heeft aan de leden verder meegedeeld, dat getracht zal worden van de fanfare „een rechtspersoonlijk heid" te m aken. (Van onze correspondent) HULST Een combinatie van Oemoemenoe en SHP'61, gevestigd in het café van Cor Nagtzaam in Hulst, heeft za terdagmiddag op het OZO- terrein in Hulst een vriend schappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tegen de Belgische club Blauw Wit uit Hemiksem bij Antwerpen. De Hulster combinatie won deze wed strijd verdiend met 21. Het begon echter allemaal niet zo hoopgevend voor Hulstenaren, de Belg Frangois Thijs soh-oot zijn ploeg in de eerste helft naar een 0—1 voorsprong. Na de hervatting een sterk aanvallend Hulster team, maar goed keeperswerk van Benny Kruf stond voorlo pig Hulster doelpunten in de weg. De combinatie uit Hulst, die net als in de eerste helft, ook in de tweede helft licht veldoverwicht had. kon toen nog niet tot scoren ko men. Toch zouden d-e Hulstenaren er nog in slagen om twee doelpunten te scoren en daar door deze wedstrijd op de val reep te winnen. Die doelpun ten kwamen op naam van Pe ter Mortier en Robert Pau wels. De wedstrijd werd uitste kend geleid door Rogier d'Hooghe. KLOOSTERZANDE D« 20-jarige G.M. uit Terneuzen is nabij de Tasdijk in Honte nisse met zijn motorfiets ia een links naast de rijbaan ge legen sloot terecht gekomen. Hij liep daarbij zware ver- wendingen aan het linkerbeen op, evenals zijn duopassagièr F.K uit Terneuzen. Beiden zijn naar het ziekenhuis In Hulst overgebracht. Vermoe delijk is de motorrijder ver blind door een auto, die ziel op de weg naar de veerboot bevond. M. reed over de pa rallelweg en miste daardoor een flauwe bocht. Voordat hij in de sloot terecht kwam, ramde de motorrijder nog een verkeersbord. (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 Hulst Tel. 3444. DE zaak voor 'n gezellig dinertje - bijeenkomsten - vergaderingen. Menu's vanaf 10,— Keuken open tot 22 uur. Dinsdags gesloten. (Van een onzer SLUIS/RETRAN CHEMEN' meester en wethouders van SI lijkheden verkerende V.V.V. helpende hand bieden. Het er derdagavond weer byeenkon jaar een totale subsidie te ver wordt een eind tegemoetgekoi de tekort van 1655.05. Het college wijst erop dat bij vaststelling van de ge meentebegroting dit jaar reeds een bedrag van f 500,- aan de V V.V. Retranchement was toegezegd. Dit bedrag was ge lijk aan dat van het voorgaan de jaar, want hoewel men enigszins op de hoogte was van de problemen bij de V.V.V. beschikte het gemeen tebestuur over onvodoende gegevens om een andere be slissing aan te bevelen. Het bedrag aan contributie dat de afdeling denkt te ont vangen is f 2150,-. „Verhoging van de contributies wordt - gezien die hoogte van de huidi ge heffing in vergelijking met die eiders in west-Zeeuwsch- Vlaanderen - niet mogelijk ge acht en zou het voortbestaan van de vereniging in gevaar brengen", aldus het Sluisse college in zijn raadsvoorstel. Momenteel wordt gestudeerd op een nieuw systeem van contributieheffing van 1974 en volgende jaren in de hoop dat hiermee het tekort tot een mi nimum te beperken. Intussen hoopt het college dat door be schikbaarstelling van het voor gestelde subsidie de vereni ging voor dit jaar uit de moei lijkheden is geholpen. De raad krijgt ook een voor stel te behandelen f 300,- be schikbaar te stellen voor een in december gehouden promo tion-weekend voor publicisten. Het college vond dit een lof waardig streven en wil dólt ho noreren dloor deze subsidie be schikbaar te stelilen. De raad zal ook een lid uit zijn midden moeten aanwijzen als bestuurslid van de Instel ling voor Scoiaal en Maat schappelijk werk in Heille. Het bestuur van de instelling heeft een aanbeveling inge stuurd waarop als nummer 1 voorkomt de heer A.A.H.de Badts. De raad zal tevens de begroting van deze instelling voor 1973 krijgen te behande len. Donderdagavond zullen ook nieuwe bestuursleden in de instelling worden gekozen doordat een bestuurslid ver trok en een periodiek moest aftreden. De Sluisse Vis- en Hengel sportvereniging kan, wat het college betreft, voor 6 ja-ar wear het visrechh pachten op het kanaal Sluis-Brugge Voor waarde is dat waterfietsen ook (Van onze correspondent) OOSTBURG In het Oost- turgs zaalvoetbal leed „Blijf "t" tegen Verduyn (Bres hens) een stevige 92 neder laag. Er moet nu heel wat gebeuren wil het team nog van de onderste plaats op de rangschikking af raken. ABN Met er op de sporthal vloer van „De Veerhoek" te gen gemeente Oostburg geen twijfel aan bestaan wie de sterkste was en won met 10 2- In een vrij pittig duel won nen de leraren van het Konin- g'n Wilhelmina Lyceum met 1—2 van Alheo. Kampioens- ja sJ h< 'Van onze correspondent) GROEDE De dorpsraad «roede heeft in de Wulpen- Wek een algemene vergade- ring gehouden, welke zeer s'echt was bezocht, heden waarom voorzitter Groen zijn teleurstelling uitsprak tijdens aJn openingsrede. Bit het financieel verslag van mevrouw De Regt bleek jtat er over voorga-and jaar een oatig saldo van f 745,- was. ■)an de beurt van aftreden waren de bestuursleden me vrouw De Regt, de heren yt'oen, De Regt, welke niet "M'kiesbaar waren, alsmede mevrouw Salomé en de heer aoga-ard die wel herkiesbaar Waren, d enige stemmingen wer- n?ri beiden herkozen. Als «ve bestuurslede n werden Kozen de heer Van Petegem

de Stem | 1973 | | pagina 6