fyovinciebe stuur gaat niet naar ergadering in Sas van Gent Hervormde Kerk start Zeeuwse recreatieteams BONDEN WILLEN MEER EFFECT VAN ACTIES Fries zat te plussen over „gratis" Zeeland DON: WEINIG ELEGANT' rgemeester •ak voor ïiningse ittelandsvrouwen GEZIN DAKLOOS IN YERSEKE DOOR BRAND F.van Lanschot aargewonde stad streek irkoping voor tiding in rravenpolder n-Schelde- rolme uzedividend Sexclub in Hulst draait door )rukke dag oor irandweer Diid Voorzitter VVV kwaad op raad Westkapelle Nieuwe strategie vastgesteld Vandaag wordt in Nijmegen een vestiging van Van Lanschot geopend.Van Lanschot brengt nu ook daar een zeer uitgebreid dienstenpakket in bank-en assurantiezaken dicht bij huis. Nijmegen is de tiende vestiging van Van Lanschot. Vandaar dat deze opening wat extra aandacht krijgt. Ze markeert immers de voorspoedige ontwikkeling van Van Lanschot. Nijmegen is vandaag een bijzondere bank rijker. Een bank met een duidelijke, eigen signatuur, ingesteld op het leveren van individuele en op maat gesneden service. Ook in assurantie zaken. Het adres waar u in Nijmegen welkom bent: Prins Hendrikstraat 2 hoek Oranjesingel, Nijmegen. Telefoon 080-226455. bankiers Lg 10 april 19/o 3 EUWERKERK Op veg 18 onder Kapelle in lichting Bruinisse reed eep -personenauto, bestuurd de 20-jarige D.A. uit Dei, Uit tegenovergestelde [mg kwam een donker- re personenauto, die to. [links van de weg reed. De |week uit naar linka, raak- i de berm en sloeg over de De oma van de bestuur de 70-jarige mevrouw uit Dokkum liep hierbij I ernstige wervelnekbescha- pg op. Zij is overgebracht het Rode Kruis zieken- te Zierikzee, en later een ziekenhuis te Wasse- De moeder van de he rder, mevrouw A.B. liep lïle kneusingen op. De au- Itrerd zwaar beschadigd. De Irerblauwe personenauto, het ongeluk veroorzaakte! t waarschijnlijk niets ge kt en is doorgereden 'an onze correspondent) [JFNINGEN De bond plattelandsvrouwen, afde- Kruiningen en omstreken, |'t in Ons Dorpshuis onder identsehap van mevrouw jBaarends-Vam Aalst, een ïkomst gehouden, riaai voor deze dlag wal jnodligd, de burgemeester Reiemerswaal, mr C. Pijl- ïg. Deze sprak over de Le vraagstukken in de ge- Reimerswaail. De pre- ite hield een inleiding als titel „veel weten is begrijpen". burgemeester schetste In cant de moeilijkheden, die opgetreden bij de sa gging van zes vemschil- [e kerkdorpen. Verder be- lelde hij aan de hand van planologie de realisering industrieplannen. Deze ten maar zijn mening aan- ibaar zijn. >k het Reimerawaal- en lenisseplan kwamen ter Ike met de hieraan omver- lelijk verbanden voor- en tien. problemen, met name fom de kanaalverbreding Hansweert en de eventu- I afsluiting van de Ooster- •lde voor Yerseke, werden toegelicht de pauze bestond voor lanwezigen gelegenheid tot stellen van vragen. Hier- werd druk gebruik ge- Als dank voor de mde informatieve gegeven» de presidente de burge- ;r een boekehbon aam en zijn echtgenote een boe- >loemen. jdens de pauze vestigde [rouw Baaremds-Van Aalst •pg de aandacht op, dat er Pasen en Pinksteren cursus koken zal worden len door mevrouw De te-Oele, bestaande uit vier [en, waarin diverse ander- behandeld zullen wor- Verder zal de vereniging 15 mei een bustocht gaan en naar Rotterdam. onze correspondent) GRAVENPOLDER De iwen- en meisjesvereni- van de gereformeerde ge- •nte in 's-Gravenpotder It op dinsdag 10 april een jaarsverkoping ten bate de zending. eze verkoping wordt ge ien in het verenigimgsge- v van de gereformeerde eente van 7 tot 9 uur ids. ider meer is er te koop; uur- en breiwerk, trevira jesjurkjes, coupons katoe- zomerstoffen en een grote >ring boekein. Men kan ook kopje koffie gebruiken. -Schelde-Verolme Machi- brieken en Scheepswerven stelt voor het dividend 1972 vast te stellen op f >er aandeel van f 100 (v.j. 0 naar keuze geheel in anten of f 6 in contanten zes twee-derde pet. in leien ten laste van de agi- serve. De geproduceerde :t van de groep (v.j. 1 min) is in 1972 toegeno- en de nettowinst steeg t 25,6 min tot f 31 min, zo t het concern mee. een statenzetel weigeren ;rond van te geringe ver ing. Nagegaan werd hoe- tijd een statenlidmaat- - kost. Men kwam uit op volle maand per jaar het iewerk hierbij niet unbo rn. ussen is een commissie de Vereniging van Neder- ie gemeenten bezig een ut samen te stellen co-er 'Sitie van raadsleden. (Van een onzer verslaggevers HULST De Hulster sex club Piccolo zal tegen de ge meente Hulst een hort geding aanspannen, als de beslissing om de gebouwen te sluiten niet onmiddellijk wordt her zien. De Hulster burgemees ter heeft desgevraagd ver klaard, niet op zijn beslissing te zullen terugkomen. Zoals we gisteren schreven is de sexclub afgelopen zater dag gesloten. Dit werd ken baar gemaakt door middel van grote plakkaten aan de gevel. Ze zijn door de exploitant van de club verwijderd. De politie heeft tegen hem proces-ver baal opgemaakt. Overigens heeft de eigenaar F. Baars, opdracht gegeven om gewoon door te draaien. Dat gebeurde gisteren ook. SiÉfcs.-A.:.*;.»..?...- s"W (Van onze corres pondent) Zondagnacht om drie tir werd de Terneuzense rniweer gealarmeerd egm een brand in ca- Neutraal" in de imstrmt. Bij aan mist bleek het eén loos urm te zjm. De gemeen- politie hee^f de zaak tn ierzoek. istermiddag om drie uur 'Me de Terneuzense randmeer voor de twee maal uit voor een rnnd nabij de elektrische ntrale van rijkswater- mt, die thans gesloopt «rit. Er bleek een hoe- '.elheid afval in brand la aan, die spoedig was ge lust (zie foto). (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Pro vinciale Werkgroep voor de Recreatie die werkt onder auspiciën van de hervormde kerk in Zeeland en West-Bra bant wil in Zeeland een tien tal „recreatieteams" in het le ven roepen. Deze commissies, die voor namelijk uit jongeren zuilen moeten gaan bestaan, zullen zich moeten belasten met acti viteiten voor de duizenden toeristen, waarbij vooral aan "uitzichten voor woens- donderdag: aanhoudend met plaatselijk neerslag, uitzichten in cijfers ge- eld over Nederland: w woensdag: aantal uren 1 tot 7, min. temp.: 1 tot «len onder normaal. Max. tot 6 graden onder ®1. Kans op een droge van minstens 12 uur: ■went. Kans op een ge- koog etmaal: 50 pro- T donderdag: aantal uren 1 tot 8. Min. temp: 0 tot 5 onder normaal. Max. 1 tot 6 graden onder 1. Kans op een droge van minstens 12 uur: toent. Kans op een ge- og etmaal: 40 pro- I®. woensdag 11 april Ifoom 9.59 en 22.41. >ert 9.22 en 22.03. 8.52 en 21.33. 8.21 en 21.08 r'knge 9.49 en 22.31. Jstonz 280 (onv.), Rhein- ^89 3), Straatsburg ,21), Plittersdorf 355 J!; Maxau 417 (+4), Plo- £172 (onv.), Mannheim •+51, Steinbach 142 (—6), 256 7)i Bingen 148 Kaub 180 (—9), Trier ""16), Koblenz 204 4), 182 12), Ruhrort ""to), Lobith 1009 (—17), fdense Kop 972 (—19), egen 809 (—13), IJsselkop Eefde IJssel 442 J "Renter 320 (onv.), 54a6 8), Borgharen Belfeld 1124 (—2) benedc- en de sluis 506 (Van onze correspondent) YERSEKE Gisterenmiddag brandde de houten woning van de familie Renglever aan de Zweedijkseweg in Yerseke ge heel uit. Do echtgenote was met het vierjarig dochtertje boodschappen aan het doen en had het fornuis, met daarop het middagmaal aan laten staan. Dit verzuim woret als oor zaak van de brand gezien. Er kon van de inboedel totaal niets worden gered. Man, vrouw en dochtertje hadden alleen over wat ze aan had den. de jeugd wordt gedacht, die in de zomermaanden in Zeeland verblijft. Ev provinciale werkgroep wil recreatieteams op de been brengen voor Schouwen-Dui- veland, Noord-Beveland, Baarland, Walcheren, het kust gebied van West-Zeeuwsch- Vlaanderen en de Braak man. De teams worden begeleid door „recreaitieoommissies". Vila de scholen heeft de pro vinciale werkgroep een oproep aian jongeren gedaan om zich voor het werk te melden. Ook de regionale recreatie commissies spannen zich in om teams op de been te hel pen. Zo heeft de recreatieoom- missie West-Zeeuwsch-Vlaan- deren het plan om tenminste 50 enthousiaste jongeren in te schakelen bij het streven om zoveel mogelijk mensen die in dit gebied vakantie komen houdlen, in staat te stellen ook inderdaad van een aangename Vakantie te genieten. De West- Zeeuwsch-Vlajamse teaims wor den op de afzonderlijke cam pings in caravans gehuisvest. Er komt bovendien nog een centraal team. dat mobiel is en dat vanuit een vaste standplaats opereert. Alle me dewerkers ontvangen, behalve reis- en verblijfkosten, een zakgeld van f 35, per week. De teams worden hun werk, dat twee of driie weken van hun eigen vakantie in be slag n»emt, voorbereid, tijdens een weekend op Hedenesse. oo twee en drie juni. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het dagelijks bestuur van de provincie Zeeland heeft gistermorgen in een extra collegevergade ring besloten om niet deel te nemen aan de door provin ciale staten uitgeschreven vergadering in Sas van Gent. Op deze vergadering zou, zoals elders gemeld, worden ge debatteerd over de problemen van de Kanisvliet en het kanaal GentTerneuzen, waarbij bepaalde oplossingen aan de hand werden gedaan Aan de inspirator en tevens coördinator van de vergade ring, de heer W. Don, voorzit ter van de PvdA statenfractie, hebben GS laten weten dat zij niet zullen verschijnen, hoe wel twee leden van hun colle ge werden uitgenodigd. De motivering van de weigering is dn hun officiële brief aan de heer Don achterwege geble ven, iets dat de heer Don te genover ons „weinig elegant" noemde. Desgevraagd verklaarde de woordvoerder van het provin ciaal bestuur ons gisteren, dat GS het er wel een beetje in zien zitten, dat zij tijdens de bijeenkomst ter verantwoor ding zullen worden geroepen voor het door hen in de onder havige kwestie gevoerde be leid. „De raadszaal van Sas van Gent is voor zo'n verant woording niet de juiste plaats, temeer omdat het hier gaat om een kwestie van internationaal karakter". Op onze vraag of deze houding niet doet veron derstellen dat GS van Zeeland boter op hun hoofd hebben, zegt de woordvoerder van de provincie: „Dat is beslist niet het geval. Wat moeilijk ligt, is. dat het college van GS van Zeeland nog in januari jl. een met het provinci- (Van onze correspondent) WESTKAPELLE Tijdens de jaarvergadering van de Westkapelse WV bleek dat men in financiële moeilijkhe den zit. Het tekort loopt jaar lijks op. Het bestuur over weegt de standaetivitedten te staken. Dit houdt ondermeer in: geen strandwadht en geen schoonmaakdienst. Volgens de secretaris wordt het tekort voor 1973 geraamd oo zeven duizend gulden. In zijn inleiding over het wel en wee van de VW deed voorzitter Huygens een aanval op het gemeentebestuur, dat zijns iinziiens te weinig aan de VVV afdraagt uit de inkom sten van de toeristenbelas ting. Burgemeester Moermond was het hier niet mee eens. „Het gemeentebestuur geeft jaiariijks duizenden guldens uit ten behoeve vain de VW, ter wijl ook de eerste strand- schoonmaiaikbeurt door de ge meente wordt betaald". Volgens de heer Dominicus, secretaris van de VW, wordt het tijd dat er eens een nieu we gemeenteraad komt. „En dan met mensen die gevoel hebben voor de VVV". Daarna volgde de bestuurs verkiezing. Tot voorzitter werd gekozen, de heer Hoek stra. Men besloot tot slot de ontwikkelingen in het lopende jaar af te wadhten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De dis trictsbestuurders van de drie Industriebonden in Zeeland hebben gisteren met de diver se plaatselijke actiecomité's uitvoerig beraadslaagd over een nieuwe te volgen strate gie, die wordt omschreven als selectieve actie. De strategia houdt in, dat men op niet vooraf geannonceerde plaatseD en in niet op actie berekende bedrijven campagnes laat be ginnen, waarvan het effect voor de produktie zo desa streus mogelijk is, zonder dat gehele bedrijven daarbij wor den platgelegd en de stakings kassen volledig worden uitee- put. „Totale stakingen blijven in tussen, ook bij deze strategie, tot ons programma behoren", aldus verklaarde ons gisteren districtsbestuurder Schepers (NKV) tijdens een persconfe rentie, waar wij o.m. verna men dat de acties gisteren een norm-aal beeld hadden. D.w.z.; dat bij de speerpunt bedrijven Boddaert (Koudekerke en Middelburg), Clitex (Clinge) en op de reparatiewerf Schel- depoort in het Sloegebied gis teren door het produktieperso- neel werd gestaakt. Morgenmiddag om 5 uur loopt het ultimatum af, dat men aan de directie van Dow Chemical in Terneuzen heeft gesteld, waarmee het zwaarte punt van de arbeidsonrust in Zeeland zich waarschijnlijk naar de Kanaalzone zal ver plaatsen. Districtsbestuurder Schepers wist te melden, daft het perso neel van Dow in rijen van vier klaar staat om op het eerste signaal tot actie over te gaan. Gisteren werden de stakers bij Boddaert in Middelburg met een onverwacht bezoek vereerd. Bij hen verscheen het PPR-Kamerlid Henk Waltmans, die een toernee door het aan hem toegewezen gebied (Zuidwest-Nederland) maakt. Waltmans maakte bij zijn bezoek bekend, dat de Kamerleden van de PPR, om dat zij het principe waarvoor de bonden thans in actie zijn, volledig onderschrijven, een plafond in hun eigen inkomen zullen aanbrengen. Alles wat de PPR-Kamerlid meer dan 8 boven een jaarwedde van f 25.000 ontvangen, zullen zij, aldus de heer Waltmans, in de stakingskas van de bonden storten. In een tater stadium loopt Waltmans ook een bezoek te brengen aan Dow Chemical om - zoals hij ons zei - wat meer ingewijd te raken in wat Dow nu precies produceert en wat er met die produkten zoal in de wereld woedt gedaan. aal bestuur van de Belgische provincie Oost-Vlaanderen heeft gevoeld, waarbij bepaal de globale afspraken gemaakt zijn. Ook daarbij ging het om de mate'die in Sas van Gent aan orde komt". Het deelnemen, zo kort na de bewuste bespreking aan een vergadering die een de monstratief karakter kan krij gen (ook al bedoelen de orga nisatoren dit niet) stuit dan ook op een aantal psychologi sche bezwaren bij GS van Zeeland. „Als provincie kun je in za ken die. een internationaal as pect hebben, niet behoedzaam genoeg zijn", zo is het motto van het provinciaal bestuur. (ADVERTENTIE) (Vaneen onzer verslaggevers) MIDDELBUR G —Voor de statenvergadering van 16 april staat een ingekomen stuk op de agenda van ene heer B. Huisman uit Joure die de slagzin „Gratis op Walcheren voor 65 plussers" als bedriegelijke reclame brandmerkt. „Van dat gratis blijft bij navraag niks over", moppert de heer Huisman in een boze brief aan provinciale staten van Zeeland. Een week va kantie op Walcheren kost nog altijd f 150,- per per soon, voor een 65-plusser. Na 1200 jaar christendom is dat toch wel bar en boos". Desgevraagd zegt de direc teur van de provinciale Zeeuwse VW, de heer J. de Regt: „De heer Huisman heeft ongelijk. De bijzondere arrangementen voor bejaar den, die sinds 1972 in enkele Zeeuwse vakantiebedrijven worden aangeboden, zijn be slist niiet commercieel opge zet. De arragenementen zijn uitsluitend kostendekkend en meer niet. Men betaalt voor het eten en drinken, maar logieskosten worden in het geheel niet in rekening ge bracht. De soms nogal ui teenlopende dieetwensen van de bejaarde gasten worden ook, zonder dat dit extra kost, gehonoreerd. Juist door de ideële opzet van deze ar rangementen hebben zij nog al wat publiciteit gekregen, ook via de televisie en in de bej aardenkranten. De belangstelling is zo groot, dat wij in dit voorsei zoen drie in plaats van twee pensionbedrijven voor de 65- plusser arrangementen be schikbaar kunnen stellen. We hebben zelfs al weer een lijst van mensen aan wie wij spijtig genoeg waar schijnlijk „nee" moeten ver kopen, omdat de 65plus ar rangementen op kostenprijs- basis alleen mogelijk zijn als een pension of hotel geheel is volgeboekt". Vand ook Nijmegen een bijzondere bank rijker. Vooralle baak-en assurantiezaken.

de Stem | 1973 | | pagina 3