„Industrie-eiland in Noordzee geen science fiction meer" Minderheid wil sloop uitstellen VROUWENGILDE VRAAGT COLLECTRICES l DON: „Wl\ Voviii ergad r Provinciale presentiegelden drastisch omhoog B E VEEL WAARDERING YOOR CONCERT IN KRUININGEN VOORMALIG GEBOUW KEURINGSDIENST Stakers houden vrachtwagen buiten fabrieksterrein MOSSELOPVANG- FONDS UITVERKOCHT Zwaargewonde Rnrgemeester sprak voor plattelandsvrouwen Nii stad streek NIET EERDER School voetbal op de Bevelanden Afdeling Goes Resultaat van kledingbeurs blijft onder de maat Zierikzee gaat sherry proeven CLITEX Plattelands vrouwen naar Goes Irukke dag 'oor irandweer Verkoping voor zending in 's-Gravenpolder Rijn-Schelde- Verolme keuzedividend Dinsdag 10 april 1973 (Van een onzer verslajsever^ MIDDELBURG Technisch gezien kan er over vijf a tien jaar een industrie-eiland in de Noordzee zijn aangelegd. Het zou zo'n 1.000 ha. groot zijn en plaats bieden aan die mam- moetbedrijven (waaronder een atoomcentrale van vele dui zenden megawatts) die in de bewoonde delen van Neder land nauwelijks meer geduld kunnen worden. Zo'n eiland, waarvoor grondprijzen zouden gelden van f 100.— per vier kante meter, op basis van het huidige prijspeil, is geen science-fiction meer. Nog dit jaar zou een begin met de werken kunnen wor den gemaakt. De specie, die vrijkomt bij de baggerwerken voor de uitdieping van de oliegeul voor Rotterdam, zou namelijk onder het motto „maak werk met werk" als basis voor het eiland kunnen dienen. Het IJmondgebied maakt eveneens een kans. Een en ander vertelde giste ren de heer J. Kraayevelt van Hemert ing., voorzitter van de Raad van Bestuur van de Bag- germaatschappij Bos en Kalis to Papendrecht. De heer Van Hemert was destijds de eerste, die het begrip „kunstmatig ei land in de Noordzee" liet val len. De heer Kraayevelt van He mert sprak gisteren tijdens een lunchbdj eenkomst van het departement Zeeland van de Nederlandse maatschappij van nijverheid en handel, in de Middelburgse schouwburg over dit projeot. Aanvankelijk, .aldus de spreker, werd er ge dacht aam de bouw van aparte kunstmatige eilanden, een voor de opslag en verwerking van afval, het andere voor de vestiging van basisindustrie. De eigen studies van het ingenieursbureau, in opdracht van een grote aannemerscom binatie in Nederland, hebben nu aangetoond dat een combi- actie van beide projecten op een en hetzelfde eiland moge lijk is. Het zou, mede wegens de moeilijke juridische kanten aan de zaak, een kwestie van internationaal rechit, toch wel vijf a tien jaar duren eer zo'n 30 a 40 mijl uiit de Nederland se kust de schoorstenen zullen roken. De Nederlandse regering is bereid, aldus de heer Kraaye velt van Hemert, om aan de studies deel te nemen, indien vijftien vooraanstaande Neder landse bedrijven daadwerke lijk belangstelling tonen en als vijf produktiebedrijven bereid zijn om zich op een dergelijk industrie-eiland te vestigen. Wel nu, die vijftien geïnteres seerden zijn er al, aldus de heer Kraayevelt van Hemert, ze zijn zelfs bereid om samen twee miljoen gulden uit te trekken voor nadere studies. Tot de produktiebedrijven die in aanmerking komen, zonder overigens directe gegadigden voor vestiging te zijn, behoren Shell, Pechiney, BP, Mobil, de Rotterdamse Droogdokmaat schappij, Rijn-Schelde-Verol- me, Pakhoed, de NV Ogem (elektrioiteitsopwekking) en tenslotte P. and O. Lines. De volgende functies heeft men aan een eiland toegedacht: produktie en verwerking van zwaar milieubelaste stoffen, vlucht- en reparatiehaven voor mammoettankers die averjj hebben opgelopen, opwekking van elektriciteit in grotere eenheden en opslag- en over slagplaats, tevens verwer kingsadres voor chemisch at- val. Rijkswaterstaat studeert via een apart gestichte dienst, die deel uitmaakt van de directie Noordzee, mee op de nautische problemen waarvoor men bij de bouw van een industrieel eiland komt te staan, aldus de heer Kraayevelt van He mert. Bij de aanleg van eiland zou in ruime mate gebruik worden gemaakt van de z.g. caisson- techniek. De voorlichtingsdienst van het ministerie van Verkeer en Waterstaat deelde desgevraagd mee dat het al te optimistisch Is te veronderstellen dat nog dit jaar met de aanleg van het industrie-eiland begonnen zou kunnen worden. Technisch zou dat wei kun nen maar „rond de juridische en volkenrechtelijke aspecten schijnen nogal wat voetangels en klemmen te liggen". De regering staat, aldus de woordvoerder van Verkeer en Waterstaat wel positief tegen over het plan, maar neemt toch wel duidelijk een af wachtende houding aan. Vol gens hem verkeert het plan nog in „een zeer prematuur aftastend stadium". markten GOES, 9 april Groenten per stuk: krop sla 720, per bos: radijs 3249, per kg.: aardappelen 3336, witlof AI 158—159, All 120—151, BI 141, afw. 64102, prei All 91103, spinazie I 145, II 132, andijvie II 68135, uien onge sorteerd 71, spruiten ongesor teerd 64, groene sav. kool 58, knolselderij 8. MIDDELBURG, 6 APRIL Aardappelen: Bintje, bonken 40, grote 2736, Koopmams blauwe grote 2830, Meerlan- ders grote 25, Furore 26, Gol den Delicious: 75-80 79, 70-80 73—86, 65—70 62—68, 60-65 43, tomaten: AI 400403, Cl 374. Kriel 137. tomaten: CII 204 Groenten: Glassla 1219, glas- andijvie 102137, na- tuurandijvie 95143. Rabarber 9798, radijs 3759, witlof' A 122—137, B 112—137. afw 95123, stek 5585, breek- peen 38, prei 64110, uien 3373, rode kool 4669, sa- vooye kool 6982, witte kool 4852, boerenkool 72, snirjsel- derij per bos 12—19, snijselde' rij per kg 156220. sjalotten 67, gele saivooye kool 68, aan voer winterbloemkool: 2.500 stuks komkommers: 61-76 64, 51-61 50—63, 41-51 35—50, 36- 41 28—41, 31-36 24—31, stek 57. Winterbtoemkool: 4 stuiks per kist 204212, 6 stuks per kist 142204, 8 stuks per kist 98134, 10 stuks per kist 98 134, 10 stuks per kist 7499, 12 stuks per tost 6175, afw. 33122. Spruiten onge- schoond: A 140155, B 59 114. C 25—35, D 183. veldsla 240. ROTTERDAM, 9 april Aardappelbeurs. Prijzen (excl, BTW) vastgesteld in guldens per 100 kg af-bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen bin nenlamd cq- export. Klei-aar- appelen binnenland: bintjes 35 mm in 2 maten 38-39.O0 Bintjes 50 mm opw. 39,50, ei genheimers 35 mm opw. 30 - 32, Furore 35 mm opw. 31-33, Zamdaardappelen binnenland, bintjes 35 mm opw. 32-33, Klei-aardappelen export: bint jes 35—50 mm los verladen 36-37, binitj es 45 mm opw. voor Italië 42. Bintjes 40 mm opw. voor Italië 41, bintjes 50 mm opw. los verladen 39.50. Zandaardappelen export: Bint jes 35 mm opw. 32-33. Voer- aiairdappelen 7.50-8.50. Stem ming: binnenland en export rustig. ROTTERDAM, 9 april Aanvoer: totaal 1077, slaoht- runderen 792, varkens 285, Prijzen (in guldens per kg), koeien 6,206,60, (le kwal-) 5,65—5,95 (2e kwal.) 5,50— 5,55 (3e kwal.), vaarzen 6,70 7,15 (le kwal.), 5,85—6.50 (2e kwal.), stieren 6,80—7,20, (le kwal.), 6,456,70 (2e kwal.), worstkoeien 5,505,65, var kens 3,23—3,25, (le kwal.), 3,20—3,23 (2e kwal.), 3,18— 3,20 (3e kwal.), slachtzeugen 2,802,90, zware varkens 3,053,15. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrumderen groter, willig, hoger; varkens ruimer, vlot hoger; enkele prima's boven notering. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het besluit om het vroegere gebouw van de Keuringsdienst voor Waren in Goes te slopen, zal één maand worden uitgesteld. Dat deelde het college van b. en w. gistermiddag mee op een persconferentie. Vol gens het college wil dit uit stel echter niet zeggen dat de raad ook principieel kan terugkomen op het besluit dit gebouw te slopen. Het college is onderling ver deeld over heit tijdstip warop met de sloop begonnen moet worden. De oorzaak hiervan is dat in Goes verschillende ver enigingen zitten te springen om een onderdak, ook als dit slechts voorlopig zou zijn Het gebouw van de Keuringsdienst voor Waren zou een dergelijk tijdelijk onderdak kunnen bie den. Maar juist daarover is verschil van. mening. De meerderheid stelt zich op het standpunt dat het geschikt maken van het betreffende ge bouw zoveel investeringen vraagt, ook als tijdelijk onder nomen, dat dit zonde van het geld is. Bovendien komen bin nen afzienbare tijd mogelijk andere ruimten beschikbaar. Volgens de meerderheid in het college zijn de alternatieven voor het nu nog bestaande ge bouw in ieder geval eerder en beter uitvoerbaar dan een op kalefateren van het pand waar vroeger die Keuringsdienst voor Waren ondergebracht was. Een minderheid in het colle ge denkt hierover echter an ders. Dat de toezegging aan bepaalde verenigingen in nood verwachtingen zou wekken tot een ongestoord voortgezet gebruik, acht deze minderheid volstrekt onjuist. Elementaire voorzieningen moeten worden aangebracht, maar niemand weet volgens de minderheid, of dat veel dan wel weinig gaat kosten. „De dr. Messchool wordt wel opgeknapt voor ge bruik door verenigingen, en dat gaat heel wat meer kosten dan opknappen van dit ge bouw", zegt de mindenheid. Tenslotte ziet de minderheid mogelijke alternatieven in de loop van drie of vier jaar en niet eerder, daarom wil zij het gebouw voorlopig niiet gesloopt zien. Dat het gebouw van de Keuringsdienst van Waren te zijner tijd tegen de grond gaat, daarover is men het wel eens. En ook wat met die ruim te dan voorlopig gaat gebeu ren-. Het college vraagt de raad op 19 april een krediet beschikbaar te stellen van f 39.807,- om op die plaats een wandelparkje aan te leggen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De KNVB-afdeling Zeelamd heeft het schoolvoet- balprogramma voor dit jaar weer rond. In Zuid-Beveland wordt er gespeeld in vijf afde lingen. De wedstrijden worden gespeeld op sportpark Het Schenge aan de Westhavendijk in Goes. Voor de afdelingen A, B, C en D worden de voorronden gespeeld op 19 april terwijl afdeling E deze voorronde speelt op 24 april. Afdeling E. speelt de finiale eveneens op 24 april, de finale voer afde ling A en op 28 mei en de finales van de andere 'afdelin gen zijn op 19 april. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van het r.-k. Vrouwengilde afde ling Goes doet een beroep op haar leden in verband met de „Sakor-collecte" die in de week na Pasen in Goes gehou den wordt Elk jaar hebben alle vrou wenverenigingen in Goes, zo schrijfl het besta ir, de zorg voor één van de echt noodza kelijke collecten. Voor het Vrouwengilde is dat de „Sa kor-collecte" die ten bate van de kinderbescherming is. Het bestuur verzoekt de leden zich op te geven als eollectrice of hun ouidere zoon of dochter te willen inschakelen, zodat niet elk jaar dezelfde mensen dit „beslist niet plezierige werk je", zoials het bestuur het noemt moeten opknappen. Gistermiddag hield het Vrou wengilde een fietstocht door Zuid-Beveland. De tocht stond onder leiding van mevr. Es- huis en duurde ongeveer twee uur. Op donderdag 12 april orga- nis .ert het Vrouwengilde de laatste feestavond van het sei zoen. De avond wordt gehou den in de Oosterkerk en be gint om 20.00 u. Verzocht wordt om pen en een schaar mee te brengen. Het jaarlijkse reis,o is vast gesteld op donderdag 24 mei en zal voeren naar Brabant. Het vertrek is 's morgens om 8.30 u. Op het programma staan onder meer een rond vaart door de Biesbosch en een wandeling door historisch Breda. Kosten van deze reis zijn f 25,- (Van onze correspondent) GOES De kledingbeurs die door de wijkvereniging Goes-Zuid in De Pit werd ge organiseerd, heeft over het al gemeen weinig succes opgele verd. In de morgenuren van de beurs was er een redelijke belangstelling, maar daarente gen kwamen er 's middags weinig kooplustigen opda gen. Ondanks het grote aanbod van kinder- en dameskleding viel de opbrengst voor die kas van de wijkvereniging tegen De opbrengst was ongeveer f 150,-, hetgeen een flink stuk minder was dan de opbrengst van de najaarskleddngbeurs Mede omdat er ook vuile en kapotte kleding werd aangebo den zal het bestuur van de wijkvereniging Goes-Zuid zich er nog eens over beraden of in de toekomst nog dergelijke beurzen georganiseerd zullen worden. 0 Onder grote belangstelling van familie, personeelsleden van de Sleepdienst Muller en zeer vele vrienden en zakenre laties uit binnen- en buitenland, is de heer Leendert, Muller, gis ternamiddag op de Zuiderbe graafplaats te Temeuzen ter aarde besteld. Dominee J. Scholten leidde in de Goede Herderkerk, waarin 300 tot 400 belangstellenden, de rouw dienst. Tientallen auto's volg den de lijkwagen, waarop bloemstukken van de naaste fa milieleden van de overledene. Tijdens de tocht naar de be graafplaats bleven de vlaggen van de schepen van de sleep dienst Muller, die in de thuis haven lagen, halfstok. Op de begraafplaats waren inmiddels ongeveer 45 kransen en bloem- stukken'bij het graf neergelegd. Namens het kantoorpersoneel sprak de heer J. de Zeeuw een kort woord. De heer R. de Vis ser, deed dit namens de sleep- botenbemanning, als familielid voerde de heer J. de Ridder het woord en de heer G. Maassen sprak een laatste woord namens de vrienden, die in Frankrijk bij het plotselinge overlijden van de heer Muller aanwezig waren. De oudste zoon, de heer W. Muller, sprak een dankwoord namens mevrouw Muller-de Smidt en de verdere familie. Tenslotte werd gelegenheid ge geven de familie Muller in Ho tel Rotterdam te condoleren. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE „Don Cristo bal" is de naam van de vino- theek-proeflokaal die op vrij dag 13 april in Zierikzee wordt geopend met een beslo ten sherry-proeverij. De vino- theek is Ondergebracht in de concertzaal aan de Paarden straat. Vinoitheek proeflokaal Don Christobal is een soort wijnkei der zoals er vele in Duitsland zijn. In de kelder ligt een groot assortiment wijnen opge slagen d'ie ter plaatse genut tigd kunnen wordiem. Het ligt in de beloeling dat Don Christobal op zaterdagavond geopend is. De sfeer zal don verhoogd worden door piano- en orgelmuziek van Cees Hoogesteeger. Tijdens de opening is aan wezig d'e Spaanse venemciador Paco Herrero. Een venencia- dior is een keldermeester uit het Spaan-se wijngebied Jerez de la Frontera, die door mid del van een speciale nap uit walvisbalein de sherry uit het vat schept en vanuit de lucht op grote afstand in zijn glas mikt. Dit gebeurt om het pro ductieoroces te kunnen vol gen. (Van onze correspondent) KRUININGEN Kruinin- gen heeft vrijdagavond in hei Dorpshuis een hoogstaand con cert meegemaakt van de Ge mengde Zangvereniging Cre scendo o.l.v. Jan Kousemaker en de mandolinevereniging j Excelsior o.I.v, B, Leijs. Beide Kruindngse verenigin gen zijn op hun gebied geen onbekenden in de muziekwe reld. Aan dit programma werkten mee de gast-solisten Janny Roose, Jan Roose en Leo vani Loenhout, allen leden van de' Goese Operette Vereniging. Voor een totaal bezette zaal werd door het orkest het ope ningsnummer, „Kleine Fest- musik" van W. Hubert ge speeld. Verder werden nog di verse andere nummers op een zeer fraaie wijze ten gehore gebracht. Het jeugdorkest speelde hierna het miniatuur- symfonie van Jurriaan An- driessen, het menuet van J. Stamitz. Koor en orkest speel den en zongen daarna met me dewerking van Jianny Roose het Schwanengesang van A. Lötzing. Van H. Ambrosius speelde het orkest uit „Suite nummer 6, fur Zupforchester" ,de delen Preludium, Menuet, Sarabande en Badinieri, waarna het koor en orkest Barcarole uit Hoff manns Erzahlungen van J, Offenbach en het Slavenkoor van Nabuco van G. Verdi ten gehore brachten en het zeer waarderende publiek bijzon der begeesterden. Na de pauze startte het or kest met „Old folks are sin ging" in arrangement van B Leijs. Uit Saison in Salzburg Doden solisten, koor en orkest een selectie uit de gelijknami ge operette van F. Raijmond, In arrangement van A. J. Vonk, met medewerking van Leo van Loenhout. Het jeugdorkest bracht zeer verdienstelijk James Last in arrangement van A. J. Vonk en de Lou Lou Polka van J. B Kok ten gehore. Tot slot volgde een selectie uit de Czardas Fürstin van E Kalman, uitgevoerd door solis ten, koor en orkest en weer In een arrangement van B Leijs. Voor alle uitvoeringen toon de het publiek zeer veel waar dering en op herhaald verzoek dienden koor, orkest en solis ten een reprise te geven van het Slavenkoor van Verdli. De solisten, dirigenten en de heer A. Ndetfeld, die voor de piano begeleiding in het Schwanen gesang zorgde, mochten een bloemenhulde in ontvangst ne men, aangeboden door leden van het jeugdorkest van Ex celsior. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Clitex-stakers hebben gistermorgen om half vijf een vrachtwagen met ruim 14 ton trevira kabelband bij de fabriekspoort tegenge houden en teruggestuurd. De wagen van het transportbe drijf Rozenboom uit Rotter dam kwam van Hoechst in Duitsland en heeft zijn lading in Axel moeten lossen. Volgens de actieledddng zal de staking bij Clditez in ieder geval heel deze week nog du ren. Gisteren is meegedeeld, dat NKV-ddstrictsbestuurder Ak- kermans deze week gaait pra ten met distriotsbestuurders in Eeklo en afgevaardigden van het bedrijf. Zoals gemeld wordt bij „II Adam" in Eeklo „besmet" werk verricht voor Clitex. De leiders van de stakings actie bdj Clitex willen de di rectie na het bereiken van een eventueel akkoord een boek overhandigen met daarin een samenvatting van a-lle klach ten, die er de afgelopen we ken met betrekking tot het bedrijf naar voren zijn geko men. De stakingsactie blijkt tal van mensen aangezet te heb ben tot een openhartig ge sprek over de problemen, waarmee men te kampen heeft gehad. Volgens de stakingslei ders is tevens vast komen te staan, dat er een groot ver schil in honorering bestaat van mensen, die toch vaak hetzelf de presteren. „Aan de klachten die we krijgen is gewoon geen end. Het is zelfs zo erg, dat je zegt: wordt ik nou gek, of zijn ze dat bij Clitex", aldus de sta kingsleiding. (Van een onzer verslaggevers) GOES De afdeling Zee land van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op donderdag 26 april rijn provinciale voorjaarsvergade ring. Deze begint om 10.30 u. in de Prins van Oranje te Goes. In, de niamiildd!ag treedt de sctrioe Nel Kara met het een- miauistoneeilstuk „Ik, jij, zij". De agenda vermeldt ook een provinciale bestuursverkiezing. Aftredend zijn voor de kranig West-Zuid Beveland en Noord-Beveland mevr. M. Ka- kebeekeOcktman, die niet her kiesbaar is en voor de kring Schouwen-Duiveland mevr E. Klomipé-De Jonge, die herkiesbaar is maar liever zou aftreden. Kandidaten zijn: mevr C.J. Lindenberg-Evar- aers uit 's Heer Arendskerke en mevr. L.J. de Regt-van Maildiegem uit Wissemkerke alsmede mevr. mr M.J. Keu- ninig-Istha uit Zierikzee. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE De 500.000 ton mosselen (een mosselton is 100 kilo) welke het Mossglop- vangfonids dit seizoen had op genomen, zijn volledig ver kocht bij de inschrijving die plaatsvond op 5, 6 en 7 april in Yersefce. Volgens een woordvoerder uit de mossel- sector was dit buiten verwach ting. Zoals gemeld wordt de mos- selaanvoer gestopt op 21 april en de verzending op 24 april. Het afgelopen seizoen is de totale mosselaianvoer 1.580.000 ten geweest. De aanvoer is nog nooit zo groot geweest, aldus onze woordvoerder. Het seizoen werd verder geken merkt door een buitengewone goede kwaliteit van de mosse len: groot en vet. Economisch gezien zijn die resultaten ech ter niet naar verhouding. De omzet in guldens bedroeg on geveer 22,5 miljoen. Dat is geen duidelijke stijging met voorafgaande jaren De oor zaak hiervan is dat door de grote aanvoer de prijs per kilo geschommeld heeft rond de vijftien gulden. Economisch is het aantrekkelijker minder aanvoer te hebben, met een kiloprijs rond 36 a 37 gulden, omdat dan minder onkosten gemaakt behoeven te worden Dit laatste was in voorafgaan de jaren het geval NIEUWEKKERK o, rijksweg 18 onder Kapelle it de richting Bruinisse reed ett DAF-personenauto, bestuut, door de 20-jarige D.A. uit De, Haag. Uit tegenovergesteld, richting kwam een donker blauwe personenauto, die fe. taal links van de weg reed. E, Daf week uit naar links, raai. te in de berm en sloeg over ie kop. De oma van de bestuur der, de 70-jarige mevrou» B.K. uit Dokfcum liep hierbij een ernstige wervelnekbescha. diging op. Zij is overgebracht naar het Rode Kruis zieken, huis te Zierikzee, en late, naar een ziekenhuis te Wasse. naar. De moeder van de be stuurder, mevrouw A.B. liep enkele kneusingen op. De au to werd zwaar beschadigd. Et donkerblauwe personenauto, die het ongeluk veroorzaakte, heeft waarschijnlijk nieta ge merkt en is doorgereden ag 10 april 19/r (Van onze correspondent) KRUININGEN De boni van plattelandsvrouwen, afde ling Krulningen en omstreken, heeft in Ons Dorpshuis onder presidentschap van mevrouw A. Baarends-Van Aalst, eea bijeenkomst gehouden. Speciaal voor deze dta-g wsi uitgenodigd, de burgemeester van Redemerswaal, mr C. Pijl- Hogeweg, Deze sprak over de actuele vraagstukken in de ge meente Reimerswaal. De pre sidente hield een inleiding met als titel „veel weten ii veel begrijpen". De burgemeester schetste h het kort de moeilijkheden, die waren opgetreden bij die sa menvoeging van zes verschil- lende kerkdorpen. Verder be handelde hij aan de hamd vaa de planologie de realisering van industrieplannen. Deze moeten naar zijn mening aan vaardbaar zijn. Ook het Reimerswaal- Valkenasseplian kwamen ter sprake met de hieraan onver mijdelijk verbanden voor- en nadelen. De problemen, met want rondom de kanaalverbreding voor Hansweert en de eventu ele afsluiting van de Ooster- sohelde voor Yerseke, werden nader toegelicht. Na de pauze bestond voer de aanwezigen gelegenheid tot het stellen van vragen, Hier van werd drek gebruik ge maakt. Als dank voor de boeiende informatieve gegevem bood de presidente de burge meester een boekenfoon aan e» voor zijn echtgenote een boe ket bloemen. Tijdens de pauze vestigdr mevrouw Baarends-Van Aalst er nog de aandacht op, dat er tussen Pasen en Pinksteren een cursus koken zal worden gehouden door mevrouw De RAjke-Oele, bestaande uit vier lessen, waarin diverse onder werpen behandeld zullen wor den. Verder zal die vereniging op 15 mei een bustocht gaan maken naar Rotterdam. (Van onze corres pondent) Zondagnacht om drie ur Werd de Terneuzense randweer gealarmeerd tegens een brand in ca- .Neutraal" in de 'ieuwstragt. Bij aan- Dmst bleeti h-pt een loos lam te zjjji. De gemeen- ■politie heeft de zaak m nderzoek. 'istermiddag om drie uur ukte de Terneuzense randweer voor de twee maal uit voor een rand. nabij de elektrische ntfale van rijkswgter- aat, die thans gesloopt xrrdt. Er bleek een hoe- eèlheid afval in brand te 'aan, die spoedig was ge lust (zie foto). (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER De vrouwen- en meisjesvereni ging van de gereformeerde ge meente in 's-Gravenpolder houdt op dinsdag 10 april een voorjaarsverkoping ten bate van de zending. Deze verkoping wordt ge houden in het verenigingsge bouw vam de gereformeerde gemeente vain 7 tot 9 uur 'l avonds. Onder meer is er te koop: borduur- en breiwerk, trevir» meisjesjurkjes, coupons katoe nen zomerstoffen en een grote sortering boeken. Men kan ook een kopje koffie gebruiken. Rijn-Schelde-Verolme Machi nefabrieken en Scheepswerven N.V. stelt voor het dividend over 1972 vast te stellen op i 18 per aandeel van f 100 (vj. f 17) naar keuze geheel in contanten of f 6 in contanten plus zes twee-derde pet. in aandelen ten laste van de agi- orreserve. De geproduceerde omzet van de groep (v.j. f 1889 min) is in 1972 toegeno men en de nettowinst steeg van f 25,6 min tot f 31 min, zo deelt het concern mee. r*n- CV MI vincid Reen auspii kerk bant tal ven ri Dezi name! moefej zich viteit® toeriS oruitzichten voor woens- en donderdag: aanhoudend met plaatselijk neerslag, •uitrichten in cijfers ge leld over Nederland: >or woensdag: aantal uren 0 tot 7, min. temp.: 1 tot aden onder normaal. Max. 2 tot 6 graden onder 'aal. Kans op een droge de van minstens 12 uur: weent. Kans op een ge- droog etmaal: 50 pro- or donderdag: aantal uren 1 tot 8. Min. temp: 0 tot 5 au onder normaal. Max. 1 tot 6 graden onder teal. Kans op een droge >de van minstens 12 uur: focerat. Kans op een ge- droog etmaal: 40 pro- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het lijkt niet waarschijnlijk dat de Zeeuwse statenleden het voor stel van gedeputeerde staten zullen verwerpen om het pre sentiegeld voor de statenver gaderingen te brengen op I 80,-. Gedeputeerde staten stellen ook voor, het presentiegeld voor commissie- en-of afde lingsvergaderingen te brengen op f 40,-. Wanneer deze laatste soort vergaderingen langer dam een halve dag duren, wordt het presentiegeld hier voor oiok f 80,- Het maximum bedrag aan presentiegeld per dag wordt echter gesteld op f 100,-. Het voorstel tot verhoging van de presentiegelden komt op 16 april in de statenverga dering aan de orde. Gedepu teerde staten willen de jaar lijkse statenexcursie ook als startenvergadering aangemerkt zien. Naast de aandeelhouders vergaderingen van vennoot schappen waarin de provincie deelneemt, willen gedeputeer de staten ook als commissie vergaderingen aanmerken vergaderingen vam het senio renconvent en bezoeken die in commissieverband in de pro vincie gebracht worden. Gedeputeerde staten achten het ook wenselijk de financië le tegemoetkoming aan de fracties, die vorig jaar ver hoogd is, opnieuw te verho gen. Voorgesteld wordt, deze vergoeding vast te stellen op f 600.- per lid voor de eerste drie leden van een fractie, vermeerderd met f400, per lid voor de overige fractieleden. Wat betreft de regeling voor reis- en verblijfkosten hopen gedeputeerde staten volgende keer met een voorstel te ko men. De nieuwe regeling zou volgens het voorstel moeten ingaan met terugwerkende kradht tot 1 januari 1973. Gedeputeerde staten noemen hun huidige voorstel een tus senoplossing met het oog op de komende statenverkiezin gen. Door een gunstigere fi nanciële regeling te treffen wil men voorkomen dat kandi daten een statenzetel weigeren op grond van te geringe ver goeding. Nagegaan werd hoe veel tijd een statenMmaat- sehap kost. Men kwam uit op een volle maand per jaar, het fractiewerk hierbij niet inbe grepen. Intussen is een commissie van de Vereniging van Neder landse gemeenten beziig een rapport samen te stallen ovrf de positie van raadsleden. testanz 280 (onv.), Rhein- 209 3), Straatsburg ,.'~-21), Plittersdorf 355 Maxau 417 (+4), Plo- rn 172 (onv.), Mannheim J+5), Steinbach 142 6), f 256 7)_ Bingen 148 Kaub 180 (—9), Trier •16), Koblenz 204 4), «l 182 (—12), Ruhrort Lobith 1009 (—17), jerdense Kop 972 (—19), 'egen 809 (—13), IJsselkop ,1—13), Eefde IJssel 442 isin s^enter 320 (°nv-)- to 5456 8), Borgharen 5), Belfeld 1124 (—2), beneden de sluis 506 F)- (V^ YEE brand de fa Zweei heel met bood had het staanl Dit| zaak kon niets vrouw alleei^ den. (Van Mil trictsb Indusl hebbei «e p uitvoe een n gie, d selecti houdt vooral en in bedrij ginnei voor streus gehele den p kassei put. „To tussen tot oi aldus distrie

de Stem | 1973 | | pagina 2