Jo Verstraeten: „Hard werken voor 17 juli CLINGE KRIJGT WEER EEN „ECHTE" KOERS Nieuw clubhuis van Olympia geopend Surprise van aarten n FC Lampo B,an] THEO VAN DE BRANDEN WINT Jaarvergadering Kring Zeeland van de KNZB V olleybaltoer nooi van SC Morres oge TH/^1 T St.-Aloy boekt winst FADRHONC VRAAGT DUITSER VOOR ORANJE SSV '65 TEGEN Tv-uitsendi, Eerste volkskoers van het seizoen in Retranchement Winst van Terneuzen B (MEQUENTIES oost Voesenek lange tijd op non-actief sport Dinsdag 10 april 1973 14 „nsdag 10 april 1973 55 (Van onze sportmedewerker) CL1NGE Sportminnend Clinge krijgt, nadat het vorig jaar genoegen moest nemen met een volkskoers, dit jaar opnieuw een amateurwielerwedstrijd. Een echte wieler koers, die vooral tot stand is gekomen onder het impuls van de kersverse voorzitter van het nieuwe Clingese feestcomité Jo Verstraeten. H(j vindt een koers voor elke ge meente toch wel het evenement van het jaar. Het oude Clingese feestcomité onder het voorzitterschap van F. Blommaert, dat gedurende achtentwintig jaar voor het Clin gese vermaak heeft zorggedragen, heeft er enkele weken geleden het bijltje bij neer gelegd. Buiten de organisatie van de plaatselijke kermiskoers, organiseerde men verder ook altijd het traditionele muziekfestival en het St.-Nicolaas-kinderfeest. Dit alles liep vele jaren gesmeerd, toen plotseling vorig jaar, de centen ontbraken om een wieler wedstrijd te kunnen organiseren. Het nieuwe comité wil op dezelfde voet van het oude verder gaan. „Maar", voegt voorzitter Verstraeten eraan toe, „ons eerste en belangrijk ste punt was om liet wielere- venement in Clinge opnieuw te organiseren." Ondanks het feit, dat het oude comité af scheid nam met te weinig geld in kas om een wielerwedstrijd te organiseren, is het nieuwe comité optimistisch gestemd- Verstraeten: „We hebben de nodige financiën nog niet bij een, maar hopen wel dat alles rond komt. En waarom kan dat eigenlijk niet, er zijn zelfs nog kleinere plaatsen, waar men een wielerronde organi seert. Die koers moet er ko men, hoe dan ook." Het comité hoopt dan ook van harte, dat de Clingese bevolking zoals altijd weei spontaan zal meewerken. Bui ten een huis aain huis collecte, zal er verder nog een loterij op touw gezet worden. Dit al lemaal ten bate van de wieler wedstrijd. Verstraeten: „Het vorig jaar afgelasten van de wedstrijd was voor vele Clin gese wietlerliefhebbers een grote teleurstelling." Of het oude comité nu wel of geen gebrek aan geld had, blijft nog steeds geen onduidelijke zaaik. Verstraeten, die toen nog gewoon lid was zegt hierover: „We vonden het te duur." De algemene ledenvergadering besliste: geen amateurwed strijd, wel een volkskoers. Verstraeten zegt verder: „Oi het geld nu wel of niet aan wezig was, daar blijf ik bui ten." Vast staat iin iieder geval wel, dat het oude comité ge noeg geld heeft achter gelaten waar men nu op verder kan bouwen. Het nieuwe comité is namelijk vastbesloten nie mand zal hun dan ook tot ulYVll 1JU1L) (Van onze correspondent GOES Het Goese SSV '65 zaalvoetbalkampioenschap van het district Noord-en Zuid-Be veland speelt vanavond zijn eerste thuiswedstrijd om het kampioenschap van Zeeland tegen Skol-Boys uit Zierikzee. Deze wedstrijd in de sporthal De Bevelanden begint om 9.15 andere gedachten kunnen brengen dit jaar fietsen op nieuw de amateurs in het grensdorpje Clinge. Het wordt voor het Clingese comité hard werken, wamt de dag waarop Clinge weer helemaal in het teken van de wieler sport zal staan nadert snel. Ook deze blijft zoals in de voorgaande jaren ongewijzigd, nl. de laatste dag van de plaatselijke kennis, dinsdag 17 Juli. Krijgt Clinge hiermee weer amateurs aan de start, de he ren coureurs zullen niet op startgeld of reisvergoeding moeten rekenen. Verstraeten: „Nee, daar gaan we zeker niet aan beginnen. Het zijn uitein delijk altijd nog amateurs. We doen het niet, omdat we nu de zaak geheel opnieuw hebben opgebouwd en de nodige cen ten nog ontbreken, maar ook in de toekomst zal er dat niet bij zijn- De premie pot was hier tn Clinge altijd dik ge vuld, en we hopen dat dit in juli weer het geval is." Het nieuwe comité, dat sinds 30 maart bestaat heeft al heel wat orde op zaken ge steld. Men wil alles zo effec tief mogelijk aanpakken. Ver straeten: „We zullen het pro beren om het net zo lamg ais onze voorgangers uit te hou den. En daar heeft de Clinge se gemeenschap toch heel wat vruchten van geplukt" Tijdens de laatste algemene ledenver gadering van het oude comité, kwam de wens naar voren om het geheel te vernieuwen. Verclraeten: „Niet dat er one nigheid of iets dergelijks was, maar het bestuur vond het na acht en twintig jaar genoeg. Men wilde de jongeren een kans geven, en ik dacht te recht. Verstraeten werd zelf gepolst als nieuwe voorzitter, en daar voelde hij wel wat voor. Gaf het benoemen van een nieuwe voorzitter geen problemen, om nog tien ande re bestuursleden samen te krijgen verliep minder vlot. Ook na twee bestuursverga deringen lukte dat nog niet. Verstraeten: „Toen kreeg ik toestemming van het oude be stuur om zelf een vergadering uit te schrijven. Hierna ver liep alles zeer vlot. In enkele dagen tijd was het rond." Op de derde ledenvergadering gingen de leden akkoord met het nieuwe bestuur, en dat ziet er nu als volgt uit: J. Verstraeten, voorzitter; G. Seghers, secretaris; A. van Dosselaer, penningmeester; commissieleden zijn R. Segers, P. Acke, A. Bracke, D- v.d. Berg, A. de Burger, G. Segers, J. de Kerf en M. de Wilde. Zij allen zullen er voor moeten zorgen, dat hun eerste evene ment, de koers op 17 juli vlekkeloos verloopt Jo Verstraeten, de nieuwe voorzitter van het feestcomité in Clinge. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De hockeyvereniging MHC Olympia uit Terneuzen heeft zaterdagmiddag op een feestelijke wijze haar nieuwe accommodatie in gebruik genomen. Het was A. Ramond, wethouder van openbare werken van de gemeente Terneuzen, die met een handdruk ver gezeld van de nodige felicitaties aan Olympia's voorzit ter C. Nanninga de accommodatie voor geopend ver klaarde. Dit alles had buiten een meer officieel karakter moeten krijgen, maar de hijzonder slechte weersomstan digheden dwongen het bestuur van Olympia dit binnen te laten plaatsvinden. De nieuwe accommodatie bestaande uit twee kleedka mers met kantine met daarin een exclusieve bar. Dit alles voorzien van het nodige sani tair met verwarming. Het was oud voorzitter J.G. Verlinde, die de vele aanwe zigen van harte welkom heetite. Mevrouw M. Post was de eerste, die achter de microfoon kwam, en zij bood het bestuur een fraaie club- vlag aan. In haar toespraak zei zij onder meer: „Ik hoop van harte dat alle leden ach ter die clubvlag zullen staan". In de neerplenzende regen werd vervolgens de vlag gehesen. Hierna sprak voorzitter Nanningen en hij zei: „Als straks de wethou der de accommodatie opent, sluit voor onze vereniging een periode van zelfvertrou wen en doorzettingsvermo gen af. De gemeente Terneu zen kon geen financiële bij drage geven, dus moesten we alles zelf doen. Een speciaal woord van dank is hier dan ook zeker op zijn plaats aan al onze leden, die hierin een grote bijdrage geleverd heb ben". Wethouder Ramond: „Op deze plaats had eigenlijk de wethouder van sportzaken moeten staan. Maar nu ben ik dat en sta hier met enige schroom voor uw. U weet het allen. Ik heb hinderpalen voor u neergelegd, maar ge lukkig is dat allemaal voor bij. Ondanks die hinderpalen is de gemeente trots op u, want u bent de eerste vere niging, die zelf een grote bij drage heeft geleverd". Hierna kon het eigenlijke feest beginnen, (Van onze speciale verslag- vj ever). AMSTERDAM Het Olym- risch Stadion is voor de wed- ryd van Ajax tegen Real vl ladrid nog niet volledig uit st (Van onze sportmedewerker) opkwamen, kwam niet in het (Van onze sportmedewerker) HULST FC Lampo uit Hulst zorgde het afgelopen weekeinde voor de nodige sensatie door het op papier veel sterkere FC Linex uit Koewacht met 2-1 te verslaan. Dit alles gebeurde in een serie vriendschappelijke wed strijden die gespeeld worden op de OZO-terreinen in Hulst. Lampo was vooral voor de rust duidelijk de betere ploeg. Het drukte dit uit in twee doelpunten. Reeds na 10 minu ten spelen zette W. Acke en kele Linex-verdedigers op het verkeerde been, en schoot be heerst zijn ploeg op een 10 Voorsprong. FC Linex amper van dit vroege doelpunt bekomen werd opnieuw onder druk ge zet, en de Linex-doelman kreeg handen voi werk om zijn doel schoon te houden. Een tweede treffer kon niet uitblijven, en die kwam er dan ook op de 20ste minuut. P. Taalman speelde de bal op het hoofd van Piet Lampo en deze maakte geen fout 2—0. Na rust tapte Linex uit een heel ander vat, en er ontston den voor het Lampo-doel ha chelijke momenten. Na een kwartier sloeg Lampo-verdedi- ger W. v. d. Branden de bal met de hand uit het doel en Linex strafschoppen specialist W. Gijsel kende geen pardon (21). Hierna gooide FC Li nex alles in de aanval, maar de eniiigzins verdiende gelijk maker bleef uit. Dit vooral dank zij een voortreffelijke Lampo-doelman E. Voet, die alles uit zijn dioel ranselde. FC de Roeck St.-Jansteen verloor verrassend met 21 van Oemoemenoe uit Hulst. Toch nam de Roeck voor de rust door E. Lernout een 10 voorsprong. Nia rust kwam Oe moemenoe wel bijzonder goed koop aan, de gelijkmaker, toen Roeck-verdediger P. Picavet In eigen doel schoot (11). Dat bleek de Hulstenaren de nodige inspiratie te hebben gegeven, want De Roeck kreeg het hierna ^-'i zonder moeilijk. Rond het uur kwam Oe moemenoe ook op voor sprong, te Taalman hard en zuiver in.jialde. Oemoeme noe scoorde zelfs nog twee doelpunten, maar die werden wegens buitenspel afge keurd. FC Texam uit Nieuw Na men won in een woelige wed strijd verdiend met 4—2 vxn de Trimvereniging uit Hulst. FC Texam nam als eerste voorsprong, maar R. v. d. La- voir diende onmiddellijk van repliek 11. Toch nam Texam opnieuw voorsprong maar nu was het A. Pluym die gelijk maakte. Door een strafschop kwam de ploeg uit Nieuw Na men voor de derde keer op voorsprong, en dat bleek de goede te zijn. De Maat zorgde tenslotte voor een meer veilige voorsprong 42. Scheidsrech ter L. Saman zag zich tijdens de wedstrijd genoodzaakt om W. v. d. Wiele van de trim mers van het veld te sturen. Clitex-Siport uit Clinge waarvian sleahts zeven spelers (Van onze sportredactie) BRESKENS In hotel Het Wapen van Breskens wordt zaterdag 14 april de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden van de Kring Zee- ind van de KoninklijkNe derlandse Zwem Bond. Belang rijkste agendapunts onge twijfeld de beleidsnota, die voornamelijk is samengesteld door voorzitter VV. Remery, waarin de professionelere aan pak van de zwemsport in Zee land wordt voorgesteld. Behalve de gebruikelijke agendapunten is ar een voor stel tot contributieverhoging- De contributie, die thans f 1,50 per jaar bedraagt zou omhoog moeten worden gebracht tot 2,-. Voor wat betreft de be stuursverkiezing zijn voorzit ter W. Remery en de heer W. Buys aftredend. Beide heren hebben zzich herkiesbaar ge steld. Er is een vacture ont staan door het vertrek van de heer A. van Oost. Het kring- bestuur stelt als kandidaat voor deze vacature de heer G. Arendshorst stelt tevens Het kringbestuur stelt tevens voor afgevaardigden van de vereni gingen Luctor en De Stormvo gel te benoemen in de kas- commissie. Als afgevaardig den naar de kleine algemene vergadering worden de heren W. Remery, F. van Borrendam en A. Sampon voorgesteld. Als bondsafgevaardigden worden W. Remery, W. Buys en A. Sampan naar voren gebracht door het kringbestuur. AJs er verenigingen zijn, die kandi daten hebben voor de kring- commissie, kunnen dezen wor den ingediend bij het kring- secretariaat en wel tot uiter lijk 20 april. Indien er bij de huidige leden van de commis sie geen belangstelling meer bestaat voor heroenoeming, dan kan men dat eveneens kenbaar maken voor 20 april op het kring-secretariaat. De vergadering in Breskens be gint om 9.30 uur. (Van onze sportmedewerker) RETRANCHEMENT Theo van de Branden uit Heikant heeft zaterdagmiddag de ope ningswedstrijd van het volks- koersseizoen in Retranchement op zijn naam geschreven- Tien ronden voor het einde sloeg Van de Branden, zoals hij dat alleen kan, een definitief gat, en wat De Block ook probeer de, Van de Branden liep steeds verder van zijn concur renten weg. Met een voor sprong van ruim 1 minuut ging de Heikantse trimmer als eerste over de streep. Hiermee wordt hij tevens leider in het klassement over de Zeeuwsch- Vlaamse volkskoersen in sa menwerking met Dagblad De Stem. Werd Van de Branden win naar, streekrenner Bram van Laere uit Sluis zou ongetwij feld in aanmerking gekomen rijn voor de prijs van de strijdlustigste renner. Hij was dan ook de grote animator van deze volkskoers, die georgani seerd was door het wielercoini- té Retranchement. Reeds na de eerste door komst was er al een premie van twintig gulden te verdie nen en die stak van Laere op zak. Met deze felle spurt zaten meteen alle gtrote favorieten vooraan waar onder: Thny, De Block, Van Laere, Van de Branden, Vonck en De Belgen (Van onze correspondent) ROTTERDAM Het kam pioenselftal Terneuzen BI heeft op een slecht bespeelbaar terrein van het sportveldcom plex Varkenoord in Rotterdam met 12 gewonnen van een Feyenoord-jeugdselectie, be staande uit spelers van 13 en 14 jaar. Terneuzen moest aan deze wedstrijd beginnen zonder de geblesseerde spelers Paul van der Hooft en Jan Willem Leu- nds. Deze magere 12 over winning geeft echter een on juist beeld van de werkelijke krachtsverhouding, want als Terneuzen alle doelrijpe kan sen had weten te benutten was de overwinning veel gro ter geweest- De Terneuzer.se doelpunten werden gemaakt door Alex de Hulters en door Frank Bogaard. K. de Block en Maes. Nadat zes van de drie en twintig ronden gereden waren sprong De Jonge als eerste weg. Men liet hem toen nc*g gaan, maar een voorsprong van meer dan 150 m kreeg hij nooit. Het was E. de Block, en dat deed hij deze middag dikwijls, die de vluchter na twee ronden tot de orde ging roepen. Het peloton toen nog he lemaal samen hield er on danks de sterke wind een hoog tempo op na. Maar toch kwamen de ontsnappingen aan de lopende band, en dit vooral van de favorieten zoals Van Laére, Vonck en Thuy. Maar een voorsprong van meer dan tien meter stond het peloton niet meer toe. Toen half koers het hemelwater in grote hoe veelheden naar beneden kwam, werden er verschillen de valpartijen genoteerd. Ook Gaston Thuy uit St.-Jansteen, een van de grote favorieten voor de eindzege werd hiervan het slachtoffer. Met een enigs zins gekneusde schouder, een deerlijk gehavende fiets, die zo goed en zo kwaad het ging werd opgeknapt, hervatte hij opnieuw de strijd. Maar zijn achterstand was al zo groot geworden, dat hij al spoedig op een ronde werd gereden. Het peloton was door de valpartijen in stukken uiteen gevallen, maar de sterk rij dende Van Laere plaatste de ene na de andere demarrage. Toch had hij geen succes, want E. de Block haalde alles en iedereen terug. Alleen toen Van de Branden sprong aar zelde hij even, en dat was voldoende. E. de Block samen met Vonck, Van Laere en De Jonge kwamen nog wel in ac tie, maar dat was voorgoed van de Branden was voorgeod weg, en Vonck won de felle eindspurt van de vier achter volgers. Uitslag: 1 Th. v.d. Branden (Heikant), 2 P. Vonck (Hei kant), 3 B. van Laere (Sluis), 4 E. de Block (Heikant) 5 H. de Jonge (Goes), 6 K. de Slock (Temse), 7 H. Maes Kemzeke), 8 J. Pascal (Jabbe- ke), 9 A. 't Gilde (Hoek), 10 J- de Clerck (Jabbeke). opkwamen, kwam niet in het veld tegen FC Niks 1 uit Hulst. Daardoor won FC Niks de wedstrijd met 50. De Hulstenaren speelden zelf een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Trimvereniging uit Hulst, en wonnen vrij gemak kelijk met 71. MOC'65 uit Terneuzen had weinig moeite met KI Niks 2 uit Huist en won met 41. Het eerste doelpunt was wel een cadeau, toen een FC Niks-verdediger in eigen doel schoot. Toen kwamen de Terneuzenaren he lemaal los, en de doelpunten I vielen met de regelmaat van de klok. F. Dijkman zorgde voor het tweede doelpunt, en I Chiel Harte nam de derde treffer voor zijn rekening, Tien minuten voor het einde maakte W. Koole er 4—0 van, maar FC Niks had het laatste woord. Het was A. van Cad- zanid, die in de laatste minuut I de eer wist te redden. FC Eggermont won met ruime cij fers van de Mistrappers uit Terneuzen (51). Voor rust waren het E. Plasschaert en E. van Damme, die Eggermont al I op een veilige 20 voorsprong brachten. Na rust was het nogmaals Plasschaert, die er 30 van maakte, maar een strafschop voor de Mistrappers bracht de stand op 31. FC Eggermont bleef de beste ploeg, en het waren H. Diecks en F. Heyens, die de eindciji fers bepaalden. (Van onze tafeltennlsmede- werker). MIDDELBURG St. Aloy- sius I heeft in de laatste com petitiewedstrijd, die werd ge speeld in Schiedam tegen NO- AD, de zo broodnodige over winning inderdaad weten ie grijpen. Broodnodig omdat de Zeeuwsch-Vlamingen hierdoor op gelijke hoogte zijn geko men van Valkenberg-AMVJ 2. Beide teams hebben nu 1 wedstrijdpunten behaald uit 10 ontmoetingen en eindigen daardoor samen op de vierde plaats. Een beslissingswedstrijd met als inzet het behoud in de promotie-ereklas of degradatie naar de hoofdklas is nu nood zakelijk geworden. In de wed strijd tegen NOAD was het opnieuw Wilfried Dumez die voor de derde maal in succes sie ongeslagen bleef. René van Dijk verloor alleen van Ba- jings en Frans van Water schoot won eenmaal, zodat met de dubbelspel-overwinning een 37 eindstand werd be reikt. In de afgelopen 10 com petitiewedstrijden die St Aloysius I in volledige opstel ling soeelde wist Wilfried Du mez 16 van de 30 partijen te winnen, Van Waterschoot won 10 maal en Van Dijk 8 maal Aanstaande zaterdag reeds wordt tegen Valkenberg- AMVJ 2 gespeeld, waarschijn lijk in Breda. Bij de laatste twee wedstrijden tegen de Amsterdammers slaat de ba lans enigszins door ten gunste van de Zeeuwen, want thuis werd met 64 gewonnen, ter wijl in de uitwedstrijd werd gelijkgespeeld. Het uiterst ge ring krachtsverschil tussen beide teams weergevend. De eindstand: 1 JCV 1 10 ge speeld 18 punten, 2 Tempo Team 2 10—13, 3 Phoenix 1 10—11, 4 AMVJ2 10—7, 5 St Aloysius 107 6 NOAD 10— 4. (Van onze speciale AMSTERDAM Horst Blanke Leven ooit nog eens in het Duits Ondanks zijn uitstekende prest: [•esvolle optreden in het EEG- ondscoach Helmut Schön wer Jtiinchen 1860-speIer door dezel fceerd voor de „Mannschaft". BI ran dit gegeven dat hij zelfs pc en verzoek van de Nederlandse om het Nederlandse staatsburg ba du tjj oc. i Hoewel duidelijk teleurge- eld, kijkt Blankenburg niet in wrok. Wel formuleert keihard waarom hij zijns riens bij Schön niet in aan hing komt. En hoewel hij Duitser is, komen er zijn ndgenoten in deze conclusie 1 te best af. Blankenburg: „Duitsers heb- nu eenmaal de overdreven dachte dat ze overal het in zijn. Ze willen ner- mee verliezen. Daarom eft Schön ook niet toe dat in het buitenland iemand oetbalt die beter is dan de pelers uit zijn selectie. Ik er- r me dood aan een dergelijk auvimsme. Ik heb het goed de houding van Schön nen merken tijdens de [redstrijd van de EEG-landen Engeland. Voor de wed- was hij aardig en vrier,- Iijk, maar na de wedstrijd jeeft hij niets tegen me ge- !gd. Die man kan eenvoudig et tegen zijn verlies. In [fünchen heeft hij me amper fidendag gezegd. Voor mij is it duidelijk dat ik nooit in iet Duitse elftal zal spelen, tovendfem zou de Bayern-se- ictie niet toestaan dat Bchwarzenbeck voor mij het feid zou moeten ruimen. Voor al Beckenbauer niet, die wil 'i niet naast zich hebben". Nuchter als Blankenburg is, 'left hij onmiddellijk de con venties aanvaard. Daarom hij er ook geen moeite fee om ja te zeggen toen adrhonc hem polste om net mbleem vam de laatste man Nar het Nederlands elftal pee sukkelt (Mansfeld faalde P nagenoeg aille wedstrijden Pe hij tot nu toe heeft ge peeld en Israël is lang de "Ode nog niet na zijn meniscus Peratie), mee te helpen op- »ssen. Het feit dat Blankenburg an wellicht alsnog in Mün- (Van onze sportmedewerker) HULST De volleybalafde- ling van de bedrijfssportvere- niging SC Morris uit Huist houdt zaterdag een internatio naal bedrijfsvolleybal-toernool in de sporthal Den Dullaert te Hulst. Aan het toernooi nemen zowel dames- als herenteams deel, die verdeeld zijn in twee poules van vier teams. De indeling bij de heren Is ais volgt: poule A: G.M. P.M.C. van General Motors uit Antwerpen, SC Morris 1 uit Hulst, SC Rambout uit Ant werpen, Racing DAF uit Hulst, poule B: Clitex Sport 2 uit Clinge, PVH uit Hulst, Van Pelt uit Buiigt, WC uit Hulst. Bij de dames: poule A: MAVO 2 uit Hulst S C Morris uit Hulst, DAF uit Kruibeke en Clitex Sport 1 uit Clinge, pos le B: KPJ 1 uit Hulst, MAVO 1 uit Hulst, SC Morris 2 uit Hulst en PVH uit Hulst. De eerste wedstrijden be ginnen om 10.00 uur, en deze worden gespeeld op drie vel den. Direct na afloop van het toernooi zal directeur J. Mor res in de foyer van de sport hal de prijzen uitreiken. (Van onze sportredactie) SLUISKIL Joost Voese- lek, de Prinsenbeekse coureur 1 voorlopig minstens een Peek in het ziekenhuis van uuskil moeten blijven. Voe- nek werd daar opgenomen 'a een val in de vierde Om- '.'9 van de Braakman, die aterdag verreden werd. .Voesenek liep bij die val- v j n6®11 hersenschudding op. doktoren in het Zeeuwsch- iaamse zienekhuis zullen de- week nog onderzoeken >oar de nierfcLachten van de msenbeekse coureur van- Ei kTen- Zeker dis du ieder

de Stem | 1973 | | pagina 14