taderzoek an E1M ijna klaar Uitleencentrum voor kunst vanavond open Recreatiepark erbij in Zoutelande AUTO UITGEBRAND TOCHT LANGS SCHAPPEN ZLM RADICAAL TEGEN aard ONDERGEBRACHT IN MUSEUM Vakbonden sturen Dow ultimatum Prijsvoorstellen EEG zet 'ns wat anders op tafel dan gewone aardappelen Jonge agrariërs bijna voor helft georganiseerd elden der zee •ij gen 100 piek stad streek Kerncentrale „GEEN TE GROTE RISICO'S' Goes Vrij koud Engelse gasten aangekomen Programma voor Ierse kinderen V ogelvereniging Zanglust houdt j aarvergadering Groep vrouwen op roof uit Statenleden n een veldprediker uit te eelden, die de huichelachtig, s-iid in persoon is, maar to^ it het einde toe in zich zei} lijft geloven en niet inziet at geloof voor hein een kwea. e van opportunisme is. Helaas oeit gezegd worden dat de »ngs" beneden peil waren, r werd gewoon slecht tót ma. tg gezonden. Ook al mag men een dergelijke voorstelling ,e* de kwaliteit van een sten- res zoals b.v. Gisela May rwachten, de ..songs" zijn oh een wezenlijk element in recht's toneelstukken. Dn ■aiag blijft overigens of deze >ngs in hun vertaling toch et wat aan zeggingskracht ïbben ingeboet. Gaarne ver- ijs ik belangstellenden naar opvoering van Moeder >urage in het Zuidlatidthea- in Temeuzen op 2 mei ;lfs een tocht over de Schel is voor deze voorstelling slist de moeite waard. Hi. Van een onzer verslaggevers) GOES Het onderzoek, dat Economisch Instituut voor Midden- en kleinbedrijf M in Den Haag heeft in- steld naar de gevolgen voor middenstand van de ver- aatsing van een deel van de heepvaart van het kanaal or Zuid-Beveland naar het euwe Schelde-Rijn kanaal, is na klaar. Op dinsdag 17 aprij zal het twerp-rapport van het M besproken worden op ci studiiebdj eenkomst in het meentehuis van Kapelle. erbij zullen aanwezig zijn samenstellers van het rap- rt, vertegenwoordigers van betrokken micjdenstands- rlevinkers en winkeliers), rijksconsulent voor het (Men- en kleinibedrijf en het ■risme in Zeeland de heer Korsitanje, een delegatie n de afdeling Zudd-Beveiang Sehuttevaer, rijksiwajter- a-t, drs A. van San, hoofd i de afdeling Zuid-Beveland ïgetegemiheden van het md- terie van Ecanamfeche Za- i en vertegenwoordigers i de gemeenten Reimers- al en Kapelle. Wanneer de- bespreldng heeft plaatsge lden, zal het rapport vrij f daarna voor publicatie Igegeven worden. JEN HELDER (ANP) De eniging „Helden der Zee ris Rijkers" die nu vijftig c bestaat zal ter gelegen- i van dit jubileum alle 261 ■redders of weduwen, die ns een uitkering krijgen extra gift van f 100 toe- nen. e vereniging voert sinds ober een ander uitkerings- ïid. Alle oud-redders of hun luwen ontvangen een jaar- se uitkering van f 600,-. jaar tot jaar zal worden eken of een verhoging mo- jk is. .kende mogelijkheden voor zullend onderwijs, e meao-richting waarmee jaar wordt begonnen om- de meer commercieel ge- te onderwijssector. De cgere „pop" van de han- avondschool wordt daarbij i laatst naar de avond-meao, 'ijl de oude, normale han- avondschool in de praktijk worden vervangen door de id-mavo. het schooljaar nieuwe- zullen de opleidingen in singen worden gegeven in gebouw van de gemeente- s HTS dat dicht bij het sta- en dicht bij de veerhaven In Goes wordt, ten huize het Goese lyceum aan de Dusseldorpstraat een fi- gesticht. Hier worden de le opleidingen als die te iingen gegeven. Als de be te blijkt, door een storm ige toeloop van studeren- dan zal er waarschijnlijk een dochteronderneming de Scholengemeenschap in lelburg worden opgericht, hele zaak is, aldus vertelt ouder GillissenVerscha- als een streekvoorziening zet. Er worden per week lesavonden gegeven, en de lden zijn, evenals de prij- van de noodzakelijke leer- en uiterst laag gesteld. Vlissingse avond-mavo t op voor het diploma ma- De avond-meao vereist bepaald „ingangsniveau" zijn kandidaat-leerlingen, ide handelsavondopleid-ing lissingen wordt nu afge- Aan de gemeentelijke elbare handelsavondschool lleen nog een derde jaar inden zijn. Vrijdag 6 april 1973 (Van onze correspindent) DEN HAAG De gezond heidsraad is tot de conclusie gekomen dat de kernenergie centrale Borssele (Zeeland) geen onaanvaardbare risico's voor de bevolking zal ople veren. Als in de vergunning een aantal aanvullende eisen wordt opgenomen. De exploitant heeft alle ver eiste voorzieningen getroffen overenkomend met de hui dige stand wan wetenschap en techniek om ongevallen te voorkomen en. wanneer deze toch zouden optreden, de ge volgen daarvan zo veel moge lijk te beperken. Ook de gas vormige afvalstoffen die bij „het maximale ongeval" uit de schoorstenen ontsnappen lei den niet tot een onaanvaard baar risico, zo meent de Ge zondheidsraad. Het is wel mo gelijk dat in dat geval de distributie van melk van in de omgeving grazende koeien zal moete#n worden beperkt. De toegestane lozing van vloeiba re afvalstoffen zal ook geen gevaar opleveren, vindt de Gezondheidsra ad. De Gezondheidsraad heeft zijn visie neergelegd in een advies aan de minister van Volksgezondheid en Milieuhy giëne. Deze verzocht om dit adres op 16 april 1970. Industriebond NVV De afdeling Goes van de. -indus triebond NW belegt voor zijn leden vanavond een bijeen komst in die Prins van Oranje te Goes. Op deze bijeenkomst zal door het oonsumentenkon- takt gesproken worden over de prijsstijgingen en wait de consument daartegen kan doen. Voor deze bijeenkomst heeft de industriebond ook speciaal de NVV-vrouwenbond uitgenodigd. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: Tamelijk koud met zonnige periodes en tijdelijk minder buien. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag: aantal uren »n: 1 tot 8. Min.-temp: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Max.-temp: 1 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog et maal: 30 procent. Voor zondag: aantal uren ton: 1 tot 9. Min.-temp: 0 tot 5 ?raden onder normaal. Max.- temp: 0 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: procent. Kans op een geheel etmaal: 60 procent. Morgen, zaterdag 7 april. Bergen op Zoom 6.14 118.40 iHansweert 5.17 en 17.39 Iferneuzen 4.41 en 17.01 1 Jkssingen 4.08 en 16.32 I '"emeldinge 6.04 en 18.30 Walerstanden Konstamz 279 pl 1; Rhei-nf el fen. 216 - 6; Straatsburg 208 - Ji Plittersdorf 367 - 26: •*axau 437 - 15; Plochingen - 9; Mannheim 278 - 6; ofeinbaeh 156 - 4; Mainz 296 P 11; Bingen 180 pl 10; Kaub *14 pl 12; Trier 306 pl 5; Koblenz 245 pl 1; Keulen 207 f' 9; Ruhrort 383 pl 11; Lobith 1J07 pi 10; Panmerdense kop '72 pi ii; Nijmegen 799 pl 11: 'Jsselkop 874 pl 11; Eefde IJs- *1 439 17; Deventer 317 - Monsim 5464 - 20; Borgha- h» 3900 - 53; Belfeld 1143 - Grave beneden de sluis 504 4, (Van een onzer verslaggevers) GOES Zeeland is verrijkt met een uitleencentrum voor beeldende kunst. Door dit centrum is het voortaan voor elke Zeeuw mogelijk voor zeer weinig geld zijn huis op te sieren met werk van hedendaagse beeldende kunste naars. Het uitleencentrum voor beeldende kunst van de stichting beeldende kunst Zeeland, dat ondergebracht is in het museum voor noord- en Zuid-Beveland in Goes, wordt vanavond offi cieel geopend door gedeputeerde A. L. van Geesbergen. Ongeveer zes jaar geleden werd het idee van een uitleen centrum voor beeldende kunst geopperd in de Zeeuwse cultu rele raad. Korte tijd daarna nam directeur H.W.A. Koch van de culturele raad het idee voor uitwerking ter hand. Bij de uitwerking bleken een ge schikt onderdak en het los krijgen van de nodige subsidh de grootste obstakels. Kunst kan voortaan ge huurd worden. Dat gebeurt ongeveer op dezelfde manier als het lenen van boeken uit de bibliotheek. Maar het bij zondere hier is dat het geld dat als huur betaald wordt, in feite een spaarpot is van de huurder waarmee kunst ge kocht kan worden. Het sys teem werkt zeer eenvoudig. Men moet abonnee worden van de stichting beeldende kunst Zeeland. De stichting kent twee soorten abonnemen ten en een apart abonnement voor houders van een cultureel jongerenpaspoort. Abonnement A bedraagt f 15,- per maand. Hiervoor kan men twee werken voor ten hoogste zes maanden huren met een gezamenlijke waarde van f 850,- of één werk ter waarde van f 1500,-. Na de zes maanden moet men het ge- (Van een onzer verslagge vers) GOES Ongeveer 40 pro cent van alle agrariërs in de leeftijd van 15 tot 29 jaar zijn georganiseerd binnen de drie plattelandsjongerenorganisa ties. In een getal uitgedrukt zijn er dat zo'n 10.000 Bij een gelijkblijvende organisatie graad zal dit getal in 1975 echter gedaald zijn tot onge veer 8000. Dat blijkt uit de „Discussienota samenwerking" van de drie centrale platte lands-jongerenorganisaties. De voorzitter vain de P.J.Z., de heer F. van de Hoek, gaf op een besloten vergadering deze week van het hoofdbe stuur van de Z.L.M. een toe lichting op d<e nota. Door het steeds kleiner wordende aantal jonge toekomstige onderne mers wordt het zowel regio naal als plaatselijk steeds moeilijker activiteiten te orga niseren zoals op het gebied van vorming, ontspanning, en creativiteit. In Zeeland is er volgens hem, al enige tijd een goede samenwerking tussen de drie jongerenorganisaties. In Noord-Brabant zou dat volgens hem in mindere mate het ge val zijn. leende terugbrengen en ruile voor anderen. Kopen kan ns tuurlijk altijd- Dit abonnemer geldt ook voor CPJ-houders, alleen zijn de kosten voor hen slechts f 8,- per maand. Abonnement B: dit abonne ment is bestemd voor scholen, bedrijven en instellingen. De prijs is f 20,- per maand. De huurder is zijn huurgeld niet kwijt. Driekwart van de door hem betaalde huur wordt voor hem persoonlijk gereser veerd in een kooptegoed. Het andere kwart zijn de kosten van het uitleencentrum. Door het huren van kunstwerken spaart men dus automatisch een bedrag waarmee men te- zij nertijd werk kan kopen. Het is echter niet mogelijk het gespaarde geld terug te vra gen. Gaat iemand over tot aan koop van kunstwerken via zijn spaarcenten, dan komt hij bovendien voor een stevige subsidie in aanmerking. Vain de provincie krijgt hij 15 procent en van het rijk zij het pas vanaf 1974 20 procent aan koopsubsidie. Wil men een be paald werk kopen en is het spaartegoed nog niet groot ge noeg, dan kan er een afbeta lingsregeling getroffen wor den. De aankoopsubsidie van rijk en provincie geldt niet voor houders van abonnement B. Het uitleencentrum wordt beheerd door mevr. G. v. d. Heuvel. De openingstijden van het centrum, waar nu zo'n 150 werken te huur hangen, voor namelijk van Zeeuwse kunste naars zijn dinsdag en zaterdag van 10.00 tot 1700 uur en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. De kollektie is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van het museum. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Gister middag om ongeveer 18.00 uur zijn de bejaarde gasten uit de Engelse plaats Folkestone in Middelburg aangekomen. De bejaarden komen in het kader van de grote uitwisse ling, die ieder jaar tussen Middelburg en haar Engelse zustepgemeente plaatsvindt. Naast dwe bejaarden komen over enige tijd, in mei, de Engelse sportlieden, zij zijn aan de beurt om naar ons land te komen, naar Middelburg. De bejaarden werden voor het stadhuis ontvangen en door het muziekkorps „Julia na", dat de bejaarden een per fecte show voorschotelde. Na het muzikale onthaal werden de bejaarden weer met bus sen naar hotel „De Nieuwe Doelen" vervoerd, waar zij ge durende hun verblijf zullen logeren. De huurder van kunst heeft voldoende keus. -WSIÏ tt&isoit '«©tl? sJgswrsïaS; -li.' i v, MI-V- (Vain onze correspondent) MIDDELBURG Ongeveer 700 meter ten weste van de Wal- cherse gemeente Zouteiainde, zal een nieuw recreat-ieplan aange legd worden, dat de naam „Het kustlicht" draagt. De n-aaim is ontleend aan een vuurtoren, die in de onmiddellijke nabijheid v-an het park staat, op een duintop. Het park zélf be gint aan de grens van de duinen. Het is ongeveer 14 ha groot, en is de bedoeling dat er zo'n 200 vakantiewoningen zullen ge bouwd worden. De bouw wordt in fases verdeeld. De eerste fase omvat het centrum bebied, waarin 50 geschakelde wonin gen zullen verrijzen, en een buiten gebied, waar in eerste in stantie 50 vrijstaande bungalows zullen worden gebouwd. Op het ogenblik is men bezig het bouwrijp maken van de grond waarop gebouwd gaat worden, en het bégin van vorige ma-and is men op sommige terreinen al begonnen met de bouw van de wonin gen. De ontwikkelingen verlopen zo gunstig, dat verwacht mag worden dat de eerste vakantiegangers al deze zomer in de wo ningen zullen kunnen trekken. De bouw wordt uitgevoerd door een zgn. projectontwikkelings maatschappij, die van de gemeente vrijspel heeft gekregen. Zij heeft het terrein opgekocht en mag nu n-aar eigen inzicht, ge toetst aan van te voren vastgestelde eisen, dat terrein bebouwen. Het is de bedoeling dat het gehele recreatiepark over 4 jaar verwezeniijkt zal zijn. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een aan tal Noord-Ierse kinderen zal van 16 april t.m. 5 mei in Zeeland zijn. Op het programma v Heinkenszand staan onder meer de volgende punten: de eerste dag een ontvangst op het stadhuis, rondrit door Bor- sele, paardrijden, boottocht op de Oosterschelde, bezoeken aan musea, bioscopen en labo ratoria, aan een kindercircus, sportdagen, bezoek aan de die rentuin van Antwerpen, aan het Evo-luon i-n Eindhoven, en deelnemen aan vele spelen en wedstrijden. De Vlissingse gasten krijgen ook een uitgebreid programma voorgeschoteld. Na-ast de ont vangst op het stadhuis is er een rondrit door Walcheren, boottochten, en bezoek aan di verse musea en bioscopen, ter wijl ook de Vlissingse „Ieren' een sportdag hebben. De Keu kenhof en bloembollenvelden worden niet vergeten, en ook deze kinderen gaan naar de Antwerpse dierentuin. (Vam- een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH Vana vond houdt de vogelvereni ging Zanglust uit Rilland-Bath in het dorpshuis Luctor et Emergo zijn jaarvergadering. Op deze jaarvergadering zal ook de districtsvoorzitter J. v.d.- Waüle' hit HuïSt aamweziig zijp. De bijéenteomist begint, om 29.00 uur, Penningmeester J. Zuljdwogt is periodiek af-' trédenid, maar Juj stelit zich herkiesbaar vooor een periode van driie jiaar. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN-GOES De vakbonden hebben gisteren de directie van DOW Chemical in Terneuzen een ultimatieve brief gestuurd, waarin staat dat de DOW-directie tot a.s. woensdag middag vijf uur de tijd heeft om in te gaan op het verzoek van de vakbonden om de besprekingen over de harde eisen van de vakbonden te hervatten. Gaat de directie van Dow Chemical niet binnen de ge stelde tijd op dit verzoek in, dan volgt er volgende week woensdag een ultimatum, waarna de directie dan nog dirie dagem tijd heeft om even tueel aan die verlangens van die vakbonden gehoor te ge ven. Gaat Dow dan nog niet op de eisen in, d-an wordt er ook bij Dow gestaakt. „Maar ik hoop dat ze het bij Dow Che mical daar niet zover willen laten komen en d-at ze daar hun gezond verstand zullen gebruiken," zei gisteren een vakbondsbestuurder. Bij Clitex in Clingie werd gistermiddag een demonstratie gehouden. Hierover meer op onze pagina over Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Vanr daag hebben de Nederlandse vakbondsleiders een bespre king met hun Belgische colle ga's over de vraag of Belgische bedrijven, waar voor Clitex wordt gewerkt, ook platgelegd moeten worden. „Verhinderd moet worden dat werk, dat normaal bij Clitex zou worden gedaan, nu -elders wordt ver richt," merkte gisteren een vakbondsbestuurder op. Hij zei te vertrouwen op een goe de samenwerking met de Bel gische collegia's in dit opzicht „De internationale solidariteit in de vakbeweging ds groot gebleken," merkte hij iin dit verband op. Vandaag zullen de werkne mers van Boddaert in Middel burg en Koudekerke weer bij een komen om het verdere verloop van de acties binnien dit bedrijf te bespreken. A.s. maandag zal er bij De Schelde i-n Vlissdngen over het eventu eel gaan voeren van nieuwe actie worden gesproken. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In het centrum van ons land opereert de laatste tijd een groep vrou wen. Zij proberen bij gezamen lijk bezoek aan een woning of winkel hun slag te slaan. Zij houden er 'n aparte werkme thode op na: terwijl 'n groepje vrouwen de eigenaar of aan wezige in een winkel aan de praat houdt, bijvoorbeeld door het tonen van voorwerpen of passen van kleding, probeert een andere vrouw zich zo on opvallend mogelijk van het groepje los te maken. Zij ste vent recht op de kassa af en doet een greep in de geldla- de. Vaak ook moeten kostbare voorwerpen, kasten of bureau lades het ontgelden. Op deze m-ander is het in sommige ge vallen gelukt grote bedragen of waardevolle artikelen te ro- De vrouwen beperken bun werkterrein niiet alleen tot winkels. Vaak bezoeken zij een bejaarde of alleenstaande en doen alsof zij een aantal inlichtingen willen inwinnen. Ot> die manier proberen zij de huiskamer binnen te dringen terwijl ook hier een vrouw zich afzondert. Zij doorzoekt het hele hiuis en neemt goede ren die van haar gading zijn mee. De vrouwen (vermoede lijk zigeunerinnen) praten on derling een onbekende taal, die doorspekt is met Duitse woorden. Hoewel de vrouwen nog niet in het zuiden des lands en met name in Steeland opereren, en er daartoe ook geen aanwijzingen bestaan, mag het niet uitgesloten wor den geaebt dat de vrouwen hun werkterrein zullen ver plaatsen en in Zeeland op .zoek zullen gaain naar slacht offers. Vandaar dat de Mid delburgse politie bovenstaande waarschuwing verspreidde. (ADVERTENTIE) Vóórgebakken Shoestring bijvoorbeeld! U kent Shoestring wel, dat kostelijke kleine zusje van de gewone friet. In 'n wip te frituren óf te bakken óf zonder vet te grilleren en dankzi Shoestring kunt u thuis dineren! Shoestring is een diepvriesprodukt van' in 't zakje met de rode ruit voor Informaties 02503-7241 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Provinci ale Staten van Zeeland gaan een pelgrimsreis, door de pro vincie maken, waarbij zij ver tegenwoordigers van alle wa terschappen in Zeeland hopen te ontmoeten en te spreken. De pelgrimstocht vindt plaats op verzoek van de Zeeuwsche W aterschappen. Omdat, ondanks de concen tratie van de Zeeuwse water schappen, het aantal te bezoe ken adressen zeer groot is, hebben G.S. van Zeeland de provincie in drie blokken ver deeld. Elk van deze blokken zal door een gezelschap, onge veer ter grootte van 16 Staten leden, met een bezoek worden vereerd. Op vrijdag 4 mei worden de waterschappen in Noord-Zee land bezocht. Plaats van ont moeting is Z-ierikzee. Op de zelfde dag begeeft een 16- mans delegatie uit Provinciale Staten zich naar Axel voor een ontmoeting met de water schappen in Zeeuwsch-Vlaan deren. Op vrijdag 11 mei trekt de Statendelegatie naar Goes, voor een bijeenkomst met de waterschappen uit Midden- Zeeland. De bijeenkomsten beginnen om ongeveer 10.00 uur en zij duren tot 17.00 uur 's middags. Tot de onderwerpen die be sproken zullen worden be hoort, onder andere, de vraag op welke wijze de water schappen de hen toegedachte zuiveringstaak, op grond van de wet reiniging Oppervlakte wateren denken te moeten waarmaken. TERNEUZEN Gisterna middag is de auto van H.S. uit Terneuzen volledig uitgebrand. De bestuurder kon het voer tuig tijdig verlaten- S. reed onder de zeedijk in de rich ting van de Griete, toen hij enig gesputter in de motor hoorde. Tevoren had hij deze reeds gecontroleerd omdat hij meende dat er iets haperde. Toen hij doorreed vloog de motor in brand. De Terneu- zense brandweer rukte uit om het vjur te blussen. (Van een onzer verslaggevers) GOES In een besloten vergadering heeft het hoofdbe stuur van de ZLM scherp stel ling genomen tegen de land- bouwprijsvoorstellen voor 1973-1974 van de Europese Commissie. Volgens voorzitter J.B. Becu is bij de inflatiebe- strijding en de monetaire pro blemen de landbouw het kind van de rekening. „De land bouw dreigt eens te meer de lasten te moeten dragen van nroblemen die anderen veroor zaakt hebben", zo zei voorzit ter Becu. Hij vroeg zich daarbij af ol van de voorliggende prijsvoor stellen werkelijk enige effec tieve inflatiebestrijdinig uit ging, gezien de geringe in vloed van de boerenprijzen op de kosten van levensonder houd. De vergadering was het wel eens met het streven naar her stel van de eeraheidsmarkt voor lanidbouwprodukten. maar dit kon niet gaan ten koste van een verder achter- opraken van 't landbouwinko men. De Europese Commissie heeft de Copaberekeningen die uitkwamen op zeveneneenhal- ve procent verhoging, niet kun nen weerleggen. Daarom vindt het ZLM-hoofdbestuur dat vastgehuden moet worden aan dit getal en dat de voorstellen can de Europese Commissie met kracht moeten worden af gewezen. In tegenwoordigheid van le den van de Keuringsdienst Delta Nederland van de NAK en Plantenziektenkundige Dienst werd uitvoerig aan dacht besteed aan de eventue le noodzaak tot invoering van een aardappelteeltregel. De vergadering vond het niet noodzakelijk via zo'n regeling van bovenaf een verbod op te leggen op het poten van onge keurd pootgoed. Wel vond men dat in verband met de phoma-bestrijding melding en registratie van eigen pootgoed bij de NAK verplicht gesteld moest worden. Aangaande de situatie in de tuinbouw meldde de heer Goud een krachtige opleving in de vraag na-ar appels. Het aanbood van peren heeft een aflopend karakter. De vooruit zichten voor de nieuwe peren- ooigst zijn niet erg gunstig. De aanvoer van uien in het nieuwe seizoen zal fors zijn. Wat betreft de tomaten moet gerekend worden op toene mende druk op de prijzen we gens import uit Roemenië en Bulgarije in Duitsland. De melkveestapel heeft zich met zeven procent uitgebreid tot meer dan twee miljoen die ren. Dit is gebleken uit een steekproef van het CBS op 1 januari 1973. Ook de varkens stapel is vijf procent groter dan vorig jaar. In deze sector is men begonnen met een proef van voorbehoedend in enten tegen de varkenspest. De kosten hiervan bedragen f 750.000. De rijksoverheid wil echter niet bijdragen in de totale kosten van deze proef, hetgeen betreurd werd. De moeilijkheden in de zuivelsec tor blijven voortduren.

de Stem | 1973 | | pagina 3