St. Przespolewski opnieuw -i kan doen. EREN Beelden buiten Het zou zo mooi kunnen zijn ...en binnen BISSCHOPPELIJKE COMMISSARIS BIJ R.K. SCHOLEN VERDWIJNT Weer arrestaties in allnister-sehandaal Bakkers willen broodprijs verhogen \fergeethet snoer maar op te ruimen met een Ruton Draaitopstofzuiger. 1-8 APRIL kunst cultuur BIOSCOOPBOND: LICHTE TENDENS TOT VERBETERING VAN BIOSCOOPBEZOEK orm T ijdschrift DENS 13,60 FRANCS 2se^|190.50 3,20 44,85 4,79 67,10 14,95 2683D 209,40 16,65 289^0 233,20 1,89 .35^0 26,50 1,39 2h7Ö 19.50 GERELD IN (VER)WORDING oek oek Aandacht voor Katechese in hele schoolbestuur FOUILLEREN LUCHT- REIZIGERS LUCRATIEF papier oor uw pen Ambtenaren- pensioen Verlciezingskwartje Onthoud wel even de naam: RtfÏQH rijdag 6 april 1973 ff "^7*" ^5HKW 15 f KONINGIN Juliana zal op 15 mei aanwezig zijn in kultu- jel sentrum De Koningswei te Tilburg, wanneer de bekro ningen voor de koninklijke jubsidie voor schilderkunst bekend worden gemaakt. Inge zonden werken worden er vam 15 mei tot 18 juni geëxpo seerd. I HET Brabants Orkest gaat in het komende seizoen mis sen: tweede concertmeester I^o Riemens (ontslag aange vraagd) en Laslo Revesz (pen sioen). PAUL Delvaux krijgt een expositie in het museum Boy mans van Beundmgan te Rot terdam. Vam 13 april tot 17 juni 0 VOLKS- en Klekukunst- toermood op zondag 20 mei te Boechouit (België). Opzet: ta lentenjacht op gebied van Ne- chanson, luisterlied, cabaret, internationale volks muziek, volksdans en ballet. Jnl. 03—55.54.33—34. 1 NIC Jonk met bronzen beelden en Constanoe Thijs v® Bavel met applicatie; tot i met 6 mei dn De Schouw- Belfires te Hapert. t.m. vrijdag van 9 17 uur, zaterdag van 1017 uur en zondag van 12 tot 17 uur. t REPERTORIUM 1972 ver schenen. Daarin is alles te vinden wat er in Vlaanderen aan boeken is verschenen en ingevoerd dn 1972; 214 dicht bedrukte pagina's met titels; 10.000 gegeven. Voor 250 fr. bij VBVB, Frankrijklei 93, JOOO Antwerpen. CREATIEF Breug'helïaams ffeekendfeest, zaterdag en zondag vain 14 uur - midder nacht in en om instituut Fieiter Brueghel te Veghel. Exposi- veilingen, poppenspel, modeshows, diisootheek etc. CONCERT voor Brabantse invaliden op 5 mei in het Bos sche provinciehuis, waarbij HBO kosteloos optreedt. Orga nisatie: Lrans CluD. t TUSSEN expressionisme bi realisme; openiingstentoon- tellmg van tot galerie ver touwdie boerderij De Ark te Boxtel. Van 730 april werk ran o.ia. Bierman, Claus, Doo- per, Jonk, Leroy, Sierhuis en log 22 anderen. I NIEUWE aanwinsten; neesterwerken van Franse en lollandse limpressaoriisten, he- bidaagse schilders, grafici en bold houwers. In verbouwde 'derij aan Weerdse weg 9 J Epse bij Deventer. Galerij toten opent zondag 8 april rae expositie om 14 uur. GUUS Hermus als King «ar bij de première van ge- ijknamig stuk door Amster- tams ToneeJ op 19 april. On- ler regie van Hans Crodset 'arder o.a. Sigrid Koetse, Jan ietel en Max Croiset. De daling van het bioscoop bezoek in 1972 tegenover 1971 bedroeg 2,8%. In totaal be zochten in '72 bijna 25 miljoen mensen de 377 Nederlandse bioscopen (in '71 nog 392). De invoer van nieuwe hoofdfilms daalde van 324 ('71) naar 305 ('72); het Amerikaanse aan deel hiervan daalde van 37,9% naar 29,9%. Het aandeel van de Nederlandse film in de to tale netto-recette bedroeg 10,9% tegen 16,4% in '71. Dat zijn wat gegevens uit het jaar verslag 1972 van de Ned. Bio scoopbond, dat vandaag ver scheen. Er wordt daarin gesproken over een lichte tendens tot verbetering bij het bioscoop bezoek de laatste tijd, dankzij een aantal Nederlandse speel films. Daarom wordt betreurd, dat het Rijk nu voor de twee de maal geweigerd heeft de subsidie aan Nederlandse hoofdfilms te verhogen; zelfs geen trendverhoging kon er af. Nederland gedraagt zich daardoor in de E.G. landen uitzonderlijk negatief; hetgeen ook geldt voor het BTW-be- leid. Het gunstig effect van de afschaffing van de vermake lijkheidsbelasting in 1971 is praktisch ai weer teiliet ge daan door de hoge BTW. Dat is voor verschillende theaters al dodelijk gebleken, zo meldt het jaarverslag. Er wordt ook gesproken over grotere variatie-mogelijk - heden in de programmering, waarbij afwijzend gelonkt wordt naar pogingen in ons land om een alternatief bio scoop-circuit op gang te krij gen. „Mogelijkheden, die som migen thans buiten de biosco pen willen realiseren met een maximum aan subsidie voor een minimum aan publiek", zegt de bond. De 10 succesrijkste films, afgemeten naar het geld, dat ze opbrachten, waren in '72: 1. Biue Movie, 2. Diamonds are forever; 3. The Godfather; 4. The Aristocats; 5. Vier vuisten van de duivel; 6. De Inbreker; 7. Bestemming Brooklyn; 8. Hou je roer recht; 9. Wat zien ik; 10. A clockwork orange. Opgemerkt wordt ook nog, dat twee jaar na het verslag van de Bijzondere Commissie Tweede Kamer over de wets voorstellen inzake filmkeuring het nog steeds stil Is en er nog geen memorie van antwoord is verschenen. „Schilderen, schilderen en nog eens schilderen. Keramiek maken, zoveel als ik kan". Met het aanstekelijk enthousi asme van een jong artiest, die juist van de academie komt, vertelt de 61-jarige Stanislau Przespolewski van zijn plan nen. Door enkele moeilijke si tuaties in zijn leven is zijn creatieve werk jaren blijven steken, zoals dat herhaaldelijk in zijn bestaan gebeurd is. Tussen zijn zeven academie jaren in Warschau en Krakau en zijn bungalow en landgoed De Luchtenberg in Ulvenhout heeft het leven ook met hem gespeeld. Dc taal, die hij spreekt is samengesteld uit Pools, Engels en Nederlands en vertelt van zijn globetrot ter-zijn. De andere taal, die hij spreekt is deze maand te verstaan in De Tentoonstal in Choam, waar een selectie van zijn olieverfdoeken, tekenin gen en keramiek te zien is. Hij heeft zich weer tot een expositie laten overhalen en de gunstige reacties geven hem weer moed. Een exposi tie, die spreekt van een tech nische vaardigheid, die jam mer genoeg te weinig kansen kreeg om nog helemaal uit te rijpen. En dat is geen won der. Zijn bestaan als docent aan de kunstacademie van Poznan werd verstoord door d,e nazi- tijd. Als zoveel Poolse landge noten vluchtte hij. Hoewel hij in zijn studietijd aam de kunst academie al beurzen had ge kregen voor Parijs en Venetië, dwaalde hij nu praktisch de hele wereld door: Oost-Euro pa. Israël, Afrika, Frankrijk, Amerika, Groenland, Enge land. Hij landde als een der eersten met het Poolse leger in Normandië en was betrok ken bij de bevrijding van Zeeland en West-Brabant. Een aantal vlotte tekeningen met koppen van collega's uit het Stanislau Przespolewski: Opnieuw beginnen. leger hangen nu in dc Ten toonstal. Zo maakte hij er honderden. Enthousiast vertelt hij, boe hij dm de wachttijd voor de landing iin Frankrijk mari onetten maakte om zijn wach tende lotgenoten te verma- Ken. Na de oorlog trouwde hij in ons land met Jeanme Frisse van De Luobteniburg. Zijn cre atieve weirk inspireerde haar en onder zijn leiidiiing en die van Gerrit de Morrée en Dio Hoovers van een Sinit-Joost in het embryonale stadium begon ze te schilderen. In 1962 expo seerden ze samen voor het laatst in Den Haag. Przespo lewski haalt onmiddellijk trots een aantal werken van zijn vrouw te voorschijn en is blij, dat ook zij weer opnieuw wil beginnen. Krantenknipsels vertellen nog van die voorbije periode, met name ook van zijn en hun tijd in Engeland, tijdens en na de oorlog. In Engeland haalde hij toen de titel bachelor of arts, nam deel aan b.v. de exposities van de Royal Academie of Arts en ontwierp veel keramiek voor een bedrijf in Manchester. Uit die periode stammen ook een aantal olieverf por tretten in expressieve kleuren opgebracht met paletmes, die nu in de Tentoonstal hangen. „Aan portret-schilderijen geef ik de voorkeur", zegt hiij, „soft for human being; de psycholo gische kant van de mens inte resseert me en die kam ik tot uitdrukking brengen in het portret. Ik had voor de oorlog een collectie van vijftig doe ken; ben iik kwijt geraakt; zit ten nu aan de Russische kant". Strong colours...wil hij nu aan brengen op de nieuwe portret ten. die hij zich voorneemt om te maken. „Ik wil wel meer exposeren nu, maar dan zal ik aan het werk moeten voor een nieuwe collectie. Wat in Chaam hangt zijn de resten van een verle den. Waarom schilderen? En- loy the people, de mensen er %lij mee maken; ideeën omzet- op doek. Schilderen is zo ets als de vreugde, die je on dergaat bij het horen van mooie muzieik", aldus Stanis lau Przespolewski. De keramiek is de zonderlij- ke andere zijde van zijn ta lent. Daarvan zijn typische voorbeelden in de Tentoonstal te zien. Beeldjes, waarvan je denkt: nou, dat hoeft van mij niet. Maar dan o.peens weet hij te verrassen met typisch eigen dingen. Die blijken dan geïnspireerd door typisch Sla vische karakteristieken door restanten van een Poolse volkskunst of b.v. negroïde in vloeden te bezitten. Bijzonder is bij verschillende stukken ook het glazuur. Daarmee zou hij nog bijzondere dingen kunnen doen. Vast staat, dat Przespolewski keramisch ook over verschillende technische vaardigheden beschikt en je bent dian alleen maar be nieuwd wat hij daarmee na de .aangekondigde revival gaat djoen. Dagelijks (behalve woens dag! kunt. u tereoht in de Tentoonstal (aan een zijweg Vogelenzang 10 vain de Gilzerweg) van 2-5 uur en zaterdags van 19-21 uur. HENK EGBERS FOTO-4: Jan Ddbbets, Ger van Elk en Christo zijn drie opvallende namen in de artis tieke wereld, die elk hun ver haal krijgen in deze aflevering n.a.v. verschillende manifesta ties, waarbij het fototoestel een rol heeft gespeeld. De naakt-studiies van Erwin Ver- heijen, de Italiaan Lorenzo Merlo en zijn uiterst afgewo gen werk en de precieuze kleuroomposities van Gerard van Soest zijn die andere gega digden voor een confrontatie. De World Press Photo, por tretten van Bobby Fuller en foto's van de Marinjer-9 bomen verder aan bod, alsmede een test van de Norita. 66 'en Twee flitsers op één camera (Foto, postbus 4, Doetinchem). HOLLANDS MAAND- BLAD-304: „Het is noodzake lijk dait de onderwijstaak van het universitaire personeel duidelijk gescheiden wordt van zijn wetenschappelijke,'" zegt J. Brugman o.a. in Naar een 40-urige werkweek (op universiteiten). Kees Verheul schenkt aandacht aan De futu ristische wereld van Veliimir Chlebnilkov (een van de groot ste Russische dichters) en Battus aan De vertaalmachine. Verder proza en poëzie van o.a. Karei Soedijn en J. Bies heuvel (H.M. Nabelstr. 27 Den Haag) ONS ERFDEEL-1: Wat is er mis met onze vertaalpold- tiek? vraagt Jan Deloof zich af. Een kritische bijdrage over de wijze waarop de laatste jaren Nederlands liiteraiir werk geëxposeerd werd. Jan van der Vegt geeft een kritisch overzicht van de niiieuiwe Ne- deifliainidlse poëzie van de laatste jaren. Helmia Wolf-Catz tracht inzicht te geven in 'een bistori sche roman en Prof. dr. Luc Huyse bekijkt de taalkwestie vanuit de sociologische hoek. En verder weer een overdaad aan culturele informatie in de kroniek, o.a. de Curapaose ar tiest Parabir Singh uit Dongen (O.E. Kerkstraat 1, Raams- donk-dorp 7- PARK kelen WK Vervult de aarde en onderwerpt haar Vanaf heden is in de boek- hdel verkrijgbaar het boek 'li de maand: IN DEN BE- 1NNE. Een boek dat bijzon- "e aandacht verdient, met jwe door de kwaliteit van dc daarin opgenomen foto's 1 de lay-out. De totale sa- Mstelliag is van Hans Sarn- en Laura Samson-Rous, '•den fotograaf te Alphen d. Rijn. Onder auspiciën h CPNB wordt het uitgege- door Meulenhoff en is tot Met 12 mei voor f 12,50 l'krijgbaar daarna kost het f Het geld waard. De titel van het boek is Jleend aan het bijbelse «eppingsverhaal. Genesis 1 2 werden met de Polygo Me (lettertype) als tekst bij foto's opgenomen. De opna- •1 werden gemaakt in '"hl-en Zuid-Amerika, Zuid <st Azië, Afrika en Europa, "o's met uitzonderlijke rake 'Peringen en van een indrin- 'ode sfeer, weergegeven in '0 goed verzorgde kleuren- <uk. 'ournalistiek van aard, maar e' een dichterlijk-artistieke Mortoon. De rangschikking '0 de beelden en het ritme daarin aangebracht is, via •o's over de beide grote "dspiegels (2 x 28 x 41 cm) "haarscherpe kleine prentjes van enkele centimeters, „ma ken" het boek. Het verhaal van een ongerepte wereld en wat de mens deed en bezig is ervan te maken. Hoewel er geen sprake is van een bewuste religieuze, politieke maatschappelijke stel- lingname. bij de makers, is deze wel te proeven door de wijze waarop zij met de lens keken en in het boek tegen stellingen en ontwikkelingen bijna letterlijk schilder den. Deze zijn bijna even be nauwend als de wijze waarop de wereld van dit moment in andere vormen dikwijls op je afkomt. De tegenstellingen Rijkelijk vroeg in het voor jaar is over de bdinraenplaats van het Markiezenhof te Ber gen op Zoom een veertigtal beelden uitgezaaid. BEELDEN BUITEN heet de expositie vain de zogenaamde Cairolus- hrinig; zeven beeldhouwers- (sters) uit Zuid-Holland. Het is jammer, dat alles er zo ondeskundig as „uitgestald" door een dier exposanten. Ik kreeg er direct slechte zin bij en was dn staat om er bijna niets meer goed van te vinden. Een schoolvoorbeeld hoe je zelfs dn een unieke omgeving, als deze binnenplaats, een ex positie om zeep kunt helpen. En dat is toch wel jammer, want na de beide wat meer geavanceerde exposities van de Nederlandse Kunst Stich ting is dit er een, diiie de meeste mensen wel „mooi" zullen vinden. Het is allemaal begrijpelijk figuratief op en kele kleine dingen na. Niet van grootse kwaMtedt met wat meer uitschieters in de diepte dian dm de hoogte. Schools en niet zo erg opwindeld. Ineke van Dijk stelde b.v. een krachtig liggend naakt en wat goede gesloten vormen ten toon, die „het" juist niet hebben. Marian Gobèus hoort technisch bij de besten van de groep met wat aardige himder- beelden al ben ik niet kapot van haar schooJkinderen-mo- numenitje. Erna Posfcma weet te verrassen met goed opgebouw- K, de groep tieners, maar blijft verder nogal steken dn dres soirachtig goed. Een met mos aangevreten zittende man van I Pim van Moorsel overtreft ver zijn andere inzendingen, waar bij hij nogal gemaniereerd naar stijlpogingen zit te zoe ken. Agnes Berok maakte en- kele vertederende beelden (waarvan enkele goede en en- i kele nogal slechte) en is met t haar fontednontwerp met fla- miinigo's toch wel ver beneden A.P. terecht gekomen. Er zijn verder nog wat sympathieke Dronzen van Piieter Bdesiot en houten reliëf-probeersels van Herik Oostenbrink. Tot en met 29 april kunt u iedere dag van 14-17 uur tussen deze en andere beelden wandelen ban nen de omheining van "net Markiezenhof. H.E. In de Oosterhoutsc galerie Micro zijn van 7 april tot 20 tussen de werelddelen, in ve lerlei facetten, staan er duide lijk op. Een boek waarin je blijft kijken; artistiek geroerd kunt worden; sociaal bewogen kunt raken en waaruit je con clusies kunt trekken naar ge lang je eigen levensinstelling. Het doet een beetje denken aan het in 1955 vexscbenen The Family of man, maar is van een betere kwaliteit. Een uit zonderlijk goed boek. GUUS KUIJER, de onderwijs man uit het Liiemerse Didam, was in 1971 een opvallende debutant met het boek Rose, miet de vrome wimpers. Deze bundel met goed geschreven verhalen, vroeg om méér. Daarvoor heeft hij nu gezorgd met DOCHTERTJE VAN DE WASVROUW (Uitg. Meulen hoff). Een 142 pagina's tellend verhaal, waarin je de kwali teiten van de verhalen-bundel terugvindt. Maar als uitge werkte geschiedenis, lost het niet de beloften in, die zijn raak observerende manier van schrijven en vooral h;et aange sneden onderwerp deden ver- moedien. De opgave, die Kuiijer zich in dit boek gesteld heeft was niet mis. Een walt thriller-ach- tiig verhaal, waarin droom en werkelijkheid, elkaar in de kaart spelen, verteld met een ironische blik op een aantel maatschappelijke situaties. Vaak lukt het hem de medo- genloosheid van het leven te karakteriseren in prachtige pagina's, de verstrengeling van menselijke relaties in fantasie en werkelijkheid boeiend te schetsen, maar dan zakt hij weer weg in de met stijl bloempjes opgesierde „gein" van het doodgewone verhaal met al te simpele oplossingen binnen diiit kader. Het verhaal draait om een Wim en een Gijs, kunst-en- vliegjongens, die verloren ge- neratietje spelen, die „feestjes bauwen" om het mislukte deel van hun leven om te buigen. Een onbekend beeldschoon meisjes van vijftien, dat ze Femke, het dochtertje van de wasvrouw dopen, wordt uitge nodigd. Ze komt niet. Blijkt vermoord. Of was het een an der meisje, dat vermoord werd? Ze gaan op zoek naar de ware Femke, die in hun fantasie tot een droomprinses uitgroeit. Ze zijn op zoek naar zichzelf. Waartoe zijn we op aarde? Femke blijft over als een ontredderd meisje. Zelf blijven ze over als afgeschre ven figuren. „Het zou zo mooi kunnen zijn en het ds zo le lijk". Een wat mistroostige, maar wel rake momentopname, niet van de zelfkant van d.e maat schappij, maar van een stukje maatschappij, die zelf zelfkant aan het worden is. Waarin ie dereen langzaam sterft, over jaren uitgesmeerd, waarin ont roering en afstoting dicht bij elkaar liggen. H.E. mei erg mooie „kunst-voor werpen" uit Australisch Nieuw Guinea te zien. Het zijn o.a. authentieke trommen, schilden, maskers, pijlen en bogen, die zojuist uit dit land naar Oosterhout zijn gestuurd (foto). Dagelijkse gebruikS' voorwerpen van de inlanders, die met een natuurlijke ver fijnde smaak zijn gesneden en opgesierd. Traditie en magie, zoals die nog bestaan in de Sepik- en Ramu-gebieden, be zworen in natuurlijke materia len. De expositie heeft ais titel „Kunst en medemens", omdat de baten van de voorwerpen, die ten deie gekocht kunnen worden (tel. 01620-3349), te rug gaan naar het land van oorsprong; ontwikkelingshulp. Dagelijks (behalve woensdag) open van 14.00-17.00 uur, Doorlopende dia-series, leesta fel en films (op aanvraag) ge ven achtergrond-informatie. eindredactie henk egbers DEN HAAG (ANP) De bisschoppelijke commissaris, die door de bisschop werd toe gevoegd aan ieder katholiek schoolbestuur, gaat verdwij nen. Hij wordt opgevolgd door een gewoon bestuurslid dat zich in het bijzonder zal be zighouden met de pastorale en katechetische kanten van het onderwijs. Dit besluit is vervat in een bisschoppelijke nota „Pastora le verantwoord el-ij kbeid van het bestuur van een katholie ke school". Uitgangspunt van het besluat van de bisschoppen is het feit dait steeds duidelijker wordt dat de godsdienstige vorming van de leerlingen niiet beperkt kan worden tot de katechese- lessan, maar diait zij door alle lessen, en vakken heenloopt, gedragen door de sfeer waarin het onderwijs wordt gege ven. De verantwoordelijkheid voor dieize vorming ligt volgens de nota dan ook niet alleen bij de kaïtecheten en bij een bis schappelijk commissaris, maar bij aille leerkrachten en bij het gehele bestuur, al is het naar de mening van de bisschoppen vanzelfsprekend, dat iemand binnen het bestuur dit aan dachtsgebied speciaal voor zijn rekening neemt. De katho lieke schoolraad zal de nota vam de bisschoppen verwerken in die modelstatuten voor schoolbesturen. De vervanging van de bisschoppelijke com missarissen, die allen priester niet pe zijn, door bestuursleden,, die niiet perse priester hoeven te zijn, zal geleidelijk gebeuren Het betreft de ongeveer 2.700 besturen van de 6.500 katho- liexe scholen en schoolge meenschappen van ons land. MILAAN (AFP) De rech ter van instructie, die is be last met het onderzoek naar het afluistemschandiaal in Ita lië, heeft dertien nieuwe arres tatiebevelen uitgevaardigd. Slechts drie arrestaties zijn verricht, want de overige ge- zochten zijn naar Zwitserland uitgeweken. Sinds het begin van het onderzoek zijn veertig arrestatiebevelen uitgevaar digd. Slechts drie arrestaties zijn verricht, want de overige gezochten zijn naar Zwitser land uitgeweken. Sinds het be gin van het onderzoek zijn veertig arrestatiebevelen uit gevaardigd. LONDEN (AP) In de laatste drie maanden van '72 zijn bij het fouilleren van luchtreizigers van de BOAC 10 jachtgeweren, 72 revol vers, pistolen en speelgoedre volvers, 6 geweren. 1 musket, 322 schoten munitite, 2.000 ko geltjes voor luchtbuksen, 245 messen, 67 sabels en 5 bogen aangetroffen. Dit is bekend gemaakt door de Britse minis ter voor luchtvaart, Michel Heseltine, toen hij het Lager huis vroeg om machtiging voor de arrestatie en detentie van personen, die verdacht worden van piraterij en tereur in de lucht. Die machtiging kreeg hij. Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen deze vermeld worden. Slechts bi| hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zl|n dan bij de redactie bekend. Publikatie van brite- ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. In 1971 bedraagt het belegd vermogen bij het Alg. Burg. Pensioenfonds 25,7 miljard gulden, aan premies komt 3 miljard binnen, terwijl 1,6 miljard uitgekeerd wordt. Eind 1972 zal het vermogen 30 miljard gulden bedragen. Ik neem aan dat de ambte narenbonden dit toch ook we ten. Waarom adviseren ze dan niet om 0,1 miljard gulden die de regering tekort kwam uilt de overgevulde pot te nemen. Geen 2,5 procent inhouding, geen protestmarsen. Tegiem zo'n eenmalige aderlating zal geen enkele ambtenaar be zwaar maken. In aansluiting hierop een suggestie voor de nieuwe re gering. De ambtenaren kunnen hun premies niet meer opma ken gezien de gestadige groeo van het A.B.P. vermogen. Pensioneer de mensen die dit willen op 62-jarige leeftijd. Dit zijn over het algemieein de „duurste" ambtenaren, welke dan 70 procent of minider (af hankelijk van het aantal dienstjaren) van hun salaris ontvangen. Zij kunen via op schuiving etc. worden vervan gen door werkzoekenden. De w.w.-uiiitfeering van laatstge noemden vermeerderd met de 30 procent of meer van het salaris van de afgevloeide ambtenaren, zullen voldoende zijn om ruwgeschat 25.000 werkzoekenden met geslo ten beurs voor het rijk aan het arbeidsproces te laten deelnemen. Gaarne commen taar, het voorstel lijkt te een voudig om geaealiiseerd te kunnen worden. KORTGENE. J. BAKKER. Burger niet rechtvaardig en i Anidiriessen wel? Den Uyl is niet tegen iedereen, die er een andere meraiug op na houdt, maar voor een rechtvaardige inkamstenverdieling, wat zo langzamerhand eens tijd wordt. De KVP houdt dat •.veer tegen. Als alle werkne mers voor hun eigen belang opkomen dan moet men nooit DS '70 of VVD stemmen. Dege nen die bij die PvdA zijn weg gegaan hebben dat aleen maar gedaan n>u ze meer geld heb ben en de werknemers verge ten. En wat te denken van de daden van Biesheuvel en van Tilaraus, om over de clown Wiegel maar niet te spreken. Zo lang er nog zulke mensen in de Kamer zitten is het een lachertje. C. VAN BRUNSCHOT ETTEN-LEUR ROTTERDAM (ANP) In een telegram aan de minister van Economische Zaken aan de voorzitter van het produkt schap granen, zaden en peul vruchten pleiten de drie orga oisaties van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf van de Nederlandse bakkerij voor een nieuwe verhoging van dc minimumbroodprijsregeling per 1 juli 1973. Het huidige lage peil van de minimum-broodprijs veroor zaakt nieuwe stun tprij zen" die naar het oordeel vain de drie bakkersorganisaties fu nest zijn voor een goede br oodvo orziening. (ADVERTENTIE) (type RO3624) Hen Ruton Draaitopzuiger is een Grote-SIok-Op. Zijn krachtige motor werkt alles zonder pardon naar binnen. Als u klaar bent drukt u op de knop en het snoer verdwijnt automatisch in de machine. Erg ge makkelijk. Net als die zuigkrachtregelaar, die stofme- ter en die glijnokken van een Ruton Draaitopzuiger.

de Stem | 1973 | | pagina 15