STORMLOOP OP EDAH- KOOPPARK VOLLEY STRIJD SPITST ZICH TOE Fietsen in binnenstad goed ontvangen Kwaliteit op jaarmarkt Koewacht was goed les vo«r Turkse kinderen in Axel streek Officiële opening Graantje Koewacht Hulst Philippine Jaeuw-Namen Koewacht St.-Jansteen VOORLICHTINGSBIJEENKOMST Kapellebrug Kloosterzande Voorstellingen voor Terneuzense basisscholen (Van een onzer verslaggevers) HULST De nieuwe Edah-vestiging in Hulst is woensdag al een uur voor de officiële opening be stormd door kooplustige huisvrouwen. Ze kwamen af op de tientallen voordeel aanbiedingen, die Edah de afgelopen dagen in pagina's grote advertenties onder de aandacht van de consument heeft gebracht. Ondanks dit stormachtige begin hoeft de Hulster mid denstand volgens Edah-direc- teur M. de Witte toch niets te vrezen van deze mammo et- concurrent. „Als de Hulster middenstand de handen ineen slaat is er niets aan de hand en kunnen ze er nog veel meer van maken, dat nu het geval is", zo liet de heer De Witte in zijn openingstoe spraak weten- Hij gaf blijk van een ongebreideld optimis me. „De stroom Belgen naar Hulst kan nog groter worden", zo luidt zijn devies. Hij me moreerde, dat de Edah-koop- parken wat het systeem be treft, het evenbeeld zijn van gelijksoortige Amerikaanse bedrijven. Bijzonder enthousi ast toonde hij zich tijdens de officiële opening, over de me dewerking van de gemeente Hulst. Volgens de heer Witte voelt zijn bedrijf zich in Hulst na deze korte tijd van voorbe reiding al helemaal thuis. De wijze, waarop de verbouwing van het oude fabriekspand de afgelopen weken tot stand is gekomen, noemde hij een voortreffelijk staaltje van zeer snel werken. Ook burgemees ter P. Molthoff, die de officië le opening verrichtte, ging in zijn betoog niet voorbij aan de weerstanden, die de Edah-ves tiging heeft opgeroepen. „Het is nog steeds een geluk, dat we beschikken oven- een vrij ondernemerschap", aldus de Hulster burgemeester, die van mening was, dat het voor de overheid nog niet nodig is om in te grijpen. Bovendien wilde hij de Edah-vestiging ook pla nologisch zien. Het bedrijf is volgens de heer Molthoff niet alleen georiënteerd op Hulst, maar ook op de omliggende kernen. Aan het slot van zijn betoog knipte hij een lint door. Daarna volgde in hotel Van Oosterom een receptie. Als de voortekenen niet bedriegen, zal de consument de komende weken kunnen profiteren van een felle con currentiestrijd. De eerste mid denstanders hebben namelijk al een vuist gemaakt tegen Edah door met bepaalde arti kelen nog onder de prijzen van dit kooppark te zakken. Dit als reactie op de pagina grote advertentie, waarin het concern zijn artikelen aan prijst. Overigens is nog steeds niet bekend of de gezamenlij ke Hulster middenstand stap pen zal ondernemen. De nieu we middenstandsorganisatie heeft zich over de vestiging al wel beraden, maar verder offi cieel nog niets van zich laten horen. In middenstandskrlngen worden de verrichtingen van het nieuwe bedrijf met ge mengde gevoelens gevolgd. Van de ene kant wordt ver wacht, dat er zware klappen zullen vallen, maar anderen zijn optimistischer en ver wachten een graantje te kun nen meepikken van de stroom kopers, die het bedrijf naar Hulst zal trekken- Het zit er dik in, dat de concurrentie strijd de komende dagen ook op het benzinefront wordt ge voerd. Behalve levensmiddelen en non-food-produkten kunnen automobilisten bij Edah te recht voor goedkope benzine. Ook het meubelbedrijf Morres houdt zich klaar om zich te werpen in de benzineslaig. Contactdag Het bestuur van de r.-k. bej aardenbond af deling Koewacht, heeft beslo ten de halfjaarlijkse contact dag voor de leden te houden op woensdag 11 april. Begon nen wordt met een h. mis om 9.00 uur, opgedragen door pas toor A. van Wezel. Daarna gaat men gezamenlijk naar het patronaat, waar aan de leden een koffiemaaltijd wordt aan geboden, verzorgd door de da mes van de boerinnenbond. Hierna wondt door welfare leidsters een aantal werkstuk ken verloot, 's Middags om halftwee is er een algemene vergadering, waarop door de secretaris en penningmeester de jaarverslagen worden voor gelezen en tevens een bestuurs verkiezing zal plaatshebben wegens het overlijden van een bestuurslid en het periodiek aftreden van enkele anderen. Voor deze vergadering wordt ook kringleider C. van de Walle uit Hulst uitgenodigd en de besturen van de bejaarden- bonden uit Axel. Zuiddorpe en Overslag. exaitièns NIJMEGEN R.-K. Uni versiteit A.G.M. van Water schoot te Kloosterzande doctoraal examen medicij- raeu. (Van onze correspondent) (Van onze correspondent) MIDDELBURG —Het rap port „fietsen in de binnen stad" is door de leden van de Middelburgse verkeerscommis- sie tamelijk goed ontvangen. Er werden wei enige kantte keningen geplaatst, maar over het algemeen kon men de in zichten uit het rapport wel delen. Het rapport is opgesteld omdat er enige jaren terug be hoefte was aan meer gedetail leerde gegevens over de fiets en zijn plaats in het verkeer. Men wilde iets en haar plaats in het verkeer. Men wilde iets doen tegen de teruggang van het fietsverkeer die vooral in de grote steden ontwaard werd. Het rapport samengesteld door „Stad en Landschap" udt gesties eai aanbevelingen. De meeste van die suggesties zui ders aan de veranderende si tuatie worden, aangepast. Burgemeester Walters stelde duidelijk dat het rapport niet alleenzaligmakend is, want „bet is enkel en alleen be doeld als discussiestuk". Enkele van de suggesties worden nu al uitgevoerd: het betreft hier de fietsroutes 1 langs de nieuwe noordzuid- tangent de nieuwe weg die langs het Geere-plan loopt en noord Middelburg met het zui delijk gedeelte moet verbin den. Het rapport heeft een aantal fietsroutes voorgesteld, waar mee niet iedereen zo gelukkig was. Enkele van die routes lopen door voetgangersgebie den die doormidden gesneden worden. Burgemeester Wolters zag enige duidelijke bezwaren. Het gevaar bestaat namelijk diat de fietsroutes zodanig worden aangelegd, dat de brandweer en de politie de wandelgebieden ndst meer kunnen bereiken. Men hield er overigens re kening mee dart men niet al leen de problematiek vanuit het standpunt van de fietser moet bekijken. Ondanks het feit dat men het autoverkeer zoveel mogelij jk wil beperken, moet men dat verkeer toch niet verwaarlozen. Middel burgs binnenstad heeft een uit gebreide functie en moet voor alle verkeer bereikbaar blij ven, merkte de burgemeester op. De kanttekeningen van de commissieleden leiden tot een aantel conclusies, die burge meester Wolters trok en waar mee alle leden zich konden verenigen: #de commissieleden zijn het in grote trekken eens met het rapport 9 de te nemen maatregelen moeten betrekking hebben op alle verkeer in de binnenstad. Een verkeerssoort mag niet ten opzichte van de andere wordien benadeeld. in samenwerking met de diienst gemeentewerken moet een prioriteitenschema worden opgesteld en aan de hand van de begroting moet bekeken worden welke uitgevoerd kun nen worden de prioriteiten moeten inge voerd worden in het investe ringsschema, die zogenaamde vij f jarenplannen. Naast de fietsenproblema- tiek werd een heel andere problematiek behandeld: die van de parkeerruimte voor vrachtwagens. Op vele plaat sen staan die wagens heel on gelegen, wat af te leiden valt aan de klachten die van de bewoners ontvangen worden. Om aan de wensen van de bevolking tegemoet te komen, zullen een aantal vaste par keerplaatsen in de Middel burgse kom wordien aange legd. Filatelisten De postzegel vereniging het Land van Hulst houdt zondag om 10.00 uur een bijeenkomst in hotel Van Oost er >m te Hulst. De nieuw- tjesdienst zal aanwezig zijn vanaf halftien met de nieuwe uitgiften van Nederland, Suri name, Ned. Antillen en België. Na het officiële gedeelte is er een verloting met als prijzen, de Tooropzegels, Ned. 1923 postfris, cataloguswaarde f 45, de kinderzegels, ned. 1928 postfris, cataloguswaarde f 21 en de Rembrandtzegels, Ned» 1930 gebruikt, cataloguswaar de f 34. Tot slot is er een veiling waarop weer een groot aantal kaveltj es ter verkoop wordt aangeboden. Grote schade. De zo goed als nieuwe auto van de heer Van D. in Philippine werd gister middag geheel vernield. Dit kwam doordat de aanhangwa gen, die de heer Van K. uit Sas van Gent, achter zijn per sonenauto had hangen, in de Kasteelstraat losraakte en te gen de geparkeerde auto van de heer Van D- opvloog. De dissel van de aanhangwagen verdween in de personenauto. Een niet bang uitgevallen meisje temidden van paarden op de jaarmarkt. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Het slechte voorjaarsweer was er woensdav, waarschijnlijk de reden van, dat de publieke belangstelling voor de traditionele jaarmarkt iets te wensen overliet. Niette min werd de markt een suc ces, al was het alleen al met het oog op de aanvoer. Er waren ditmaal ongeveer zestig runderen en paarden op het kerkplein te zien. Van economische betekenis is de markt noig nauwelijks, zodat alles draaide rond de keuring. Het aangevoerde vee bleek bepaald niet van slechte kwaliteit. Na de markt ver plaatste het gebeuren zich naar de etablissementen rond het kerkplein. Elders in Koe wacht draaide de mini-kermis op volle toeren, al had men ook daar last v.an het slechte weer. Als kampioen bij de paar den kwam uiteindelijk De Buck uit Absdale uit de bus. Bij het vetvee en de dikbillen was dit Van Wijck uit Hoek en bij het fokvee J. Pieters uit Sint Jiansteen. De uitslag ziet er verder als volgt uit: beste kwaliteit os met 4 of meer tanden, roodbont: 1. Gebr. v. d. Bossche. Vette runderen tot 2 tanden: 1. A. van Wijck. 2. Gebr. V.an de Bossche. Dikbillen met tan den: 1. A. van Wdjek uit Hoek. Dikbillen zonder tanden: 1. Idem. Het beste vetkalf; 1. Gebr. V. d. Bossche. Vette dieren: 1 A. van Wijck. Vette stieren zonder tanden: 1. A. Suy. Schoonste konijn, rammelaar: 1. T. van Waes- berghe. Schoonste konijn voedster: 1. T. van Waesberg- he, 2. idem Melk en kalfkoei- en met zes of meer tanden: 1. A. Suy 2 en 3 idem. Melk en Icalfkoeien met 4 tanden: 1, 2 in 3: A. Suy. Melk- en kallf- koeien met 2 tanden: 1 idem. Runderen met 2 tanden: 1. Gebrs. Van de Bossche, 2, J. Pieters. Runderen zonder tan den: 1. en 2. Gehr. Van de 3ossche. Graskalveren: 1. A. Suy. Stieren met 2 of meer tanden: 1. J. Pieters. Stieren zonder tanden: 1. A. van Wijck, 2 en 3: Gebr. Van de Bossche. Schoonste vaarskalf: 1 en 2 A. Suy. Merries van vier jaar en ou der: 1. A. Suy ruinen van vier aar en ouder; idem, Tweeja- 'lge merrieveulens: 1. A. Suy. Tweejarige ruinveulens: A. Suy. Merrieveulens jaarlingen: 1. A. Suy. Warmbloeds 3 jaar en ouder: 1. Gebr. De Buck, 2. A. Suy. Warmbloeden beneden 3 jaar: 1. Gebr. De Buck, 2. A. Suy. Shetlandpony's: 1. N. de legt 2 F. Broekman, 4. N. de Regt, 5, 6,en 7 idem 8. Ernst, Koewacht, 9. Gebr. de Buck en 10 idem. Haflingers: 1 en 1 Gebr. De Buck, Fjorden: W. Regeert 1. EHBO De afdeling ueuw-Namen van de EHBO oudt vrijdag om 20.00 uur in aal Thilleman haar jaarverga- lerinig. In verband met het "ote aantal nieuwe leden eeedt het bestuur en bloc af. aftredend en herkiesbaar zijn te heren A. van Denderen, oorzitter A- de Deckere, se- etaris-penningmeester, G. 'an Ecke, F. van Roeyen. Bo- andien zal het bestuur met !®n lid aangevuld worden, kk zal de diploma-uitreiking an de geslaagden worden be preken. Schieting Zaterdag 14 Pril om 14.30 uur houdt de Jmttersvereniging Willem teil uit Nieuw-Namen een ol schieting op de liggen de dp. Een koe met Frans bloed in de aderen op de Koewachtse jaarmarkt. Schietingen In Koewacht zijn er drie schietingen gehou den. Aan de schieting in café Willem Teil namen 75 s chut- ters deel. De uitslag: hoogvo gel M. de Letter uit Koewacht, eerste zij vogel G. Baert uit Terneuzen, tweede zijvogel R. Maes uit Stekene, A. van Poe- le uit Koewacht schoot de meeste kleine vogels. Aan de schieting in café Oude Molen namen 40 schutters deel. De uitslag hoogvogel (eerste) Willy Rombout, hoogvogel (tweede) G. Baert uit Koe wacht, zijvogels Fr. Rogist uit Koewacht em L. Vermue uit Zuiddorpe, meeste kleine vol- gels A. Rothier en L. de Guchteneire, beiden uit Koe wacht. Aan de schieting van de schuttersmaatschappij „Thuis Weg" gehouden in de zaal van Van Rumste, namen 65 schut ters deel. De uitslag, hoogvo gel A. Martinel, zijvogels E. van de Berghe en Fr. van Pottelberghe, beiden uit Koe wacht, meeste kleine vogels Caral Hense uit Axel. Film De belangrijke wed strijd Steen 1 - Clinge 1, die vorige maand werd gespeeld en in een 1—1 gelijkspel ein digde, is door Joke Blommaert op de film vastgelegd. Deze film zal zaterdagavond 7 april om 20 uur in café Sport wor den vertoond. Tevens zijn er dan opnamen van de Steense carnavalsoptocht te zien. De toegang is gratis. Biljarten De topbiljart- club Zondagsvermaak speelde in clublokaal café Sport de laatste wedstrijd van het win terseizoen. Gespeeld werd te gen den Dullaert uiit Hulst, Zondagsvermaak won met 151, de grootste overwin ning, die deze club ooit heeft behaald- (Van onze correspondent) AXEL Het Turks onder wijzersechtpaar Tezcan uit Gent, heeft op een voorlich tingsbijeenkomst voor Turkse oudei's in de Marijkeschool te Axel, een uiteenzetting gege ven over de opzet van het lesprogramma voor de kinde ren van deze ouders, dat afge werkt zat worden. Mevrouw Tezcan komt voor twee halve diagen per week les geven aan kinderen van Tuirksie werknemers die in maar ook buiten Axel wo nen. Deze vorm van ondierwijs is tot stand gekoimen diamk zij het werk van de Zeeuwse raad voor Buitenlandse werk nemers met de steun van CRM. De raad wil onderwijs voorzieningen voor kinderen van buitenlandse werknemers zo veel mogelijk bevorderen. Behalve de Turkse ouders waren op de bijeenkomst dn Axel aanwezig de heer Biers- ma, functionaris in dienst van die Zeeuwse Raad voor die Bui tenlandse Werknemers, de heer Van Asperen als chef van het openbaar onderwijs, het hoofd van de openbare lagere school te Axel de heer Blok en de wethouder van onder wijs de heer Oggei, De heer Oggel zeii toet in zijn welkomstwoord belangrijk te vinden, dat men hier bij elkaar was, omdat het toch gaat om de opvoeding vain kinderen. Hij dankte allen dlie meegewerkt hebben aan de totstandkoming van deze vorm van onderwijs". Het gemeen tebestuur van Axel is te al len tijde bereid om, zoveel als in zijn vermogen ligt, mee te werken", aldus de wethouder. Hij hoopte dat deze proef van een jaar een succes zou wor den. Een klasje kinderen dat het echtpaar Tezcan uit Gent had meegebracht, voerde tot slot vam de avond een dansje uit in de nal van de schoot. Schieting Aan de schie ting bkj de weduwe M. de Backer-Schij venaars namen 60 schutters deel- De uitslag was als volgt: hoge vogel:: A. de Backer- uit Kemzeke-Paal, eer ste zijvogel: J. de Vetter uit Kapellebrug, tweede zijvogel: Ch. Franckaert uit Kapelle brug, Ch. Buijs uit Kemzeke- Paal schoot de meeste kleine vogels. Opening Vrijdag d april opent de heer A. van Damme in de Cloosterstraat te Kloos terzande de Monkey-bar. Van 20 tot 22 uur wordt er een receptie gehouden. Succes Nadat de carna valswagen van Groenendijk reeds in Kloosterzande een eerste prijs wegsleepte, heeft deze wagen tijdens de optocht in Kieldrecht wederom een eerste prijs gekregen. HULST Zoals de zaken er op het moment voorstaan lijkt de strijd om de titel in de lieren eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie te Hulst, zich toe te spitsen op een duet tussen Luctor FMC 1 en Watneys, terwijl Lybeert- Verstraeten ook nog niet uit geschakeld is. Het team uit Kapellebrug moet dan echter wel zijn drie achterstallige wedstrijden weten te win nen. Olitex Sport 1 diat verloor van Watneys mag in dit stadi um van de competitie, met een achterstand van 6 punten op koploper Luctor PMC 1. ais uitgeschakeld worden be schouwd. Voor de leider was het een' gunstige week, wiant de twee gespeelde wedstrijden leverden vlier winstpunten op. Onderaan bleef de toestand ongewijzigd, met Aimibulo 2 vast op de laatste plaiats. CVC was duidelijk beter don Voorwaarts 1 en zegevier de verdiend met 21. KPJ 1 dat vroeger steeds een lastige tegenstrever was voor Luctor PMC 1 was thans niet opge wassen togen de kandidaat- kaïmpioen. De katholieke plat- telamdsjongeren werden op al le speilonderdelen gedomineerd en verloren kansloos met 04. Cliitex Sport 1 hiad na twee sets tegen Watneys, misschien nog enige illusies betreffende een mogelijk gunstig resultaat p dat moment was de l1) Watneys liet er echter geen twijfel meer over bestaan wie de beste was en bleef zijn Clingense oppo nent met 31 de baas. Ambulo 2 startte hoopvol te gen Bol Sport maar moest tenslotte toch het hoofd buigen tegen de oud-leerlingen, die met 12 de bovenhand hiel den. Ambulo 1 kon zijn stunt van enkele weken geleden, toen het Luctor PMC 1 uit schakelde voor de beker, niet herhalen. Ddtmiaal het de hui dige koploper er niet de min ste twijfel -over bestaan wie de beste wais en via een 12 uitslag voegde het nogmaals twee winstpunten aan het to taal toe. Tweede klasse: KPJ 2 be hield zijn zeven punten voor sprong op Voorwaarts 2. De katholieke plattelandsjongeren bleven GVC zeer gemakkelijk met 4—0 de baa-s. WC liet zich een punt afsnoepen door PVH dat de mannen van de volleybalvereniging Cecilia een 22 gelijkspel afdwong. Ambulo 3 won reglementair met 0—4 van Luctor PMC 2. Racing DAF behaalde nog eens een overwinning ten kos te van Luctor PMC 3 diat met 21 werd verslagen. Ook zijn tweede wedstrijd tegen Voor waarts 2 verliep voor Luctor PMC 3 weinig isucoesvol. Het combinatie team moest nu met 31 zijn meerdere er kennen in het Axelse Voor waarts 2. Jansenaus tegen Am bulo 3 was de tweede wed strijd in deze klasse die op een puntendeling eindigde. Beide teams waren volledig -aan elkaar gewaagd, en een en ander resulteerde in een 22 gelijk spel. Voor Luctor PMC 2 verliep de wedstrijd tegen Clitex Spart 2 heel wat gun stiger dan zijn eerste wed strijd. Met 40 werd het tweede team van Clitex Sport verslagen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met de avonturen van „Ploef, de dom me boef," heeft het Vestzak theater van Wim Burkunk de leerlingen van de eerste en tweede klassen van de Ter neuzense basisscholen gisteren ln het Zuidlandtheater enkele spannende uren bezorgd. Gisteren werd het stuk tweemaal opgevoerd. Voor vandaag staan er ook twee uitvoeringen op het program ma, dit voor de kinderen, die gisteren niet aanwezig waren. Het optreden van het Vestzak theater geschiedt in het kader van de serie schoolvoorstellin gen, die door de stichting cul tuurspreiding in Zeeland in samenwerking met de com missie voor culturele vorming basisonderwijs in de gemeente Terneuzen wordt georgani seerd. De leerlingen van de derde en de vierde klassen zijn al aan de beurt geweest, Voor hen werd twee weken geledein „Tombola" opgevoerd' Voor de leerlingen van de vijfde en de zesde klassen geeft het Scapinoballet in mei een balletuitvoering. 9 Burgemeester Molthoff knipt Edah-lint door.

de Stem | 1973 | | pagina 7