RING DE WATERSCHAPPEN GEEN RATTENBESTRIJDËRS ONDANKS WLENSTERFTE GEBREK AAN KADAVERS Uilen sterven onbekende dood MAX TAILLEUR HOOPT OP 2 WAGONS VOL OUD TEXTIEL „Bevolking rond De Piet" slaapt niet rustig meer Beraad over actie bij Dow DIERGENEESKUNDIGEN EN BIOLOGEN STAAN NOG VOOR RAADSELS Calimero liet jeugd van Axel genieten Verlate plantdag METING TE WADENDAMME «POSITIE VAN TSEN EN iKENINGEN commentaar stad streek IEEN VISIE Koud weer Zeeuwse" veldtocht Zelf Markt voor verkeer afgesloten DROPPINGS VANUIT ZILVEREN SCHOR Opgebeld Royaal Overleg noriderdag 5 april 1973 KWADENDAMME —Bij del Br W. Huige gaf de hand-1 ogvereniging „A.D.L.M." schieting op de liggen,., ppen. Niet minder dan 7j I ïutters schreven voor dit I icours in. Uitslag van de rste wip: Hoofdvogel: A. A. artens van Vios uit 's He- ïhoek. 1ste zijvogel: W. de nge van A.D.L.M. uit Kwa- ndamme, bij loting. 2de zij. gel: C. Bek van Spes-Nostra Ovezande, bij loting. 1ste venkal: F. van Steenbergen n Willem-Teil uit Ovezande. bovenkal: R. Repkens van toria uit Kwadendamme. loting. 1ste onderkal: R. pkens voornoemd. 2de on- ■kal: O. Steenaert van Voor gang uit Kwadendamme, bij ing. 1ste klep: C. D. Raas n Vooruitgang uit Kwaden- mme. 2de klep: Math. Koens Spes-Nostra uiit Ovezande. klep: A. de Jonge-Rijk Willem-Teil uit Ovezande. :este kleine vogels: J. Rijk Willem-Tel] uit Ovezande, f vogels. De vliegende vogel- ijs was voor C. P, Timmer lui van Vios uit 's-Heeren- ek. Uitslag van de tweede wip, :e hoofdivogel: C. D. Raas in Vooruitgang uit Kwaden- mme. 2de hoofd vogel: A. de nge-Rijk van Willem-Teil Ovezande. 1ste zijvogel: P. jk van Vios uit 's-Heeren- ek. 2de zijvogel: B. Looy Victoria uit Kwadendam- 3de zijvogel: H. v. d. Wal- van Eendracht uit Vlissdn- n. 4de zijvogel: R. Repkens Victoria uit Kwadendam- de laatste drie waren bij sing toegewezen. 1ste kal: H. »ens van Spes-Nostra uit rezande. 2de kal: P. Rijk Vios uit 's-Heerenhoek. kal: C. Bek van Spes-No- uit Ovezande. 4de kal: P. eenaert van Vooruitgang uit zadendamme, bij loting. :este kleine vogels, vier iks K. v. Steenbergen van liem-Tell uit Ovezande. De egende vogelprijs was voor de Jonge Sr van A.D.L.M. Kwadend am m e. an een onzer verslaggevers) MIDDELBURG —In kunst- il Bent hem en Jutting te ddelburg worden van 14 ril tot en met 5 mei etsen tekeningen tentoongesteld n de kunstenaars Anneke n Santen en Otto Dicke. De expositie wordt officieel >pend op zaterdag 14 april 16.00 uur. De oponingstij- zijn dagelijks van 9.00 17.00 uur met uitzondering de zondag want dan is de ik gesloten. ing kampt met een nadelig io. Men wil echter geen itributie-verhogifflig. De heer >erij de Jonige merkte op de braderie in 1972 goed laa-gd was. Momenteel is er loefte aan een werkgroep «r de versiering en het op- ïgen daarvan. ran het algemeen aanzicht de promenade vond men het wegdek verstevigd et worden in verband met zware vrachtauto's die daar ost worden. Of het zware '•keer moet er geweerd wor- i. De banken in de Korte •ststraat worden regelmatig vergegooid. Men was van ning dat deze dieper in de nd moeten. Verder dienen lantaarns opnieuw besehil- te worden. „Het begin de promenade is door die utting onder gemeentehuis doorn in het oog", zo vond n. Onder het gemeentehuis nt een lunchroom van de r De Spelier die op 4 juni 'dt geopend. Op de verga ing werd verder voorge- ld dat de winkeliers er zorg >r moeten dragen dat de menade een wekelijkse rt krijgt. Ook de geüuidsdn- latie werd aan de orde ge ld. „De bloembakken (van an) zijn mede door de gd een fiasco geworden, lat deze regelmatig worden Tgehaald", zo stelde men Er zijn bij wijze van leriment plastic bloembak- besteld die door belang- benden na 18.00 uur m urende de weekends kun» worden binnengehaald. de G.M.C. werd bepaald de braderie op 13, 14 en leptember zal plaatsvinden. speciale werkgroep of imissie wordt samengesteld tot iets zinnigs te komen, heren De Jonge T. Jalink Van der Kuyl die de bas- missie vormen werden bii amatie nerkozen. (Van onze correspondent). goes, axel, hulst, kliddelburg Bij de wa terschappen in Zeeland schijnt hiogal verwondering te bestaan over de kritiek die de Roosen- Ualsc vogelliefhebber Leo jjns aan hun adres heeft geuit. Met name de beschuldiging Idat een door het zoölogisch mu seum geregistreerde massale sterfte onder de uilen, reigers cn roofvogels valt toe te schrijven aan de activiteiten van de waterschappen op het gebied van de rattenbestrij ding, heeft hun wrevel ge- I wekt. Brj navraag bleek alleen het Iwaterschap De Brede Wate-i ling van Zuid-Beveland te Goes wel eens van cuma rine gebruik maakt. Een woordvoerder van het water schap Axeler Ambacht: „Wij gebruiken geen cumarine. We doen helemaal niet aan ratten bestrijding. Al jaren niet meer. Hulster Ambacht hetzelfde ge luid: „Wij gebruiken geen cu marine, daar is ons niets van bekend" en van het water schap Walcheren: „Wij zijn geen rattenbestrijders". De reactie van de heer Jans: „Ik zal mij met de water schappen in verhinding stel len. Wat betreft Goes: daar komen juist de meeste meldin gen vandaan. Met iedere infor matie ben ik heel blij. De uil sterft een geheimzinnige dood. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-GOES Er sterven talloze uilen en andere vogels door een nog niet ver klaarde oorzaak, vermoedelijk vergiftiging. Ondanks de mas sale sterfte van vogels, slaagt gezondheidsdienst voor dieren te Goes er maar nauwelijks in om dode exemplaren voor sec tie en nader onderzoek in han den te krijgen. „Wij hebben in totaal maar twee verse exemplaren te pakken kunnen krijgen", zegt de heer de Vos, laboratorium dierenarts van de Gezond heidsdienst voor dieren te Goes. „De meeste mensen die dode uilen vinden, gebruiken de kadavers om ze te laten opzetten. Wat ze bij ons ko men aanbieden zijn meestal dieren waarop geen onderzoek meer mogelijk is, omdat de lijkjes al in staat van ontbin ding verkeren". Volgens de heer De Vos be leeft Zeeland momenteel een rijk uilenjaar, maar de kolo nies zijn nu ook weer niet zo groot, dat de massale sterfte aan natuurlijke selectie kan worden toegeschreven. „Wel staat het vat, s diat heel wat vogels feitelijk verkeersslach- staat het vast, dat heel wat offeirs zijn", zegt de heer De Toen deze krant goed een maand geleden een (herhaald) plei dooi voerde voor de ontwikkeling van één Zeeuws-Bra bantse visie op de ontwikkeling van het Deltagebied was juist •«vee dagen tevoren bekend geworden, dat de beide provincie besturen hun verstoord contact hadden hersteld. Dinsdag heb ben ze, na ruim een jaar, weer samen aan één tafel gezeten en het resultaat daarvan is een soort hooggekwalificeerde studie commissie. Vier Gedeputeerden, van iedere provincie twee, gaan zich buigen over de best mogelijke situering van industriegebie den in het oostelijk Westerscheldebekken. In dat gebied ligt ook hef grote wrijvingspunt tussen de twee provincies, het Reimers- waalplan. Daar zal de Brabantse commissaris zeker aan gedacht hebben toen hij liet weten, dat de Zeeuwse en de Brabantse visie elkaar niet dekken. Maar hij heeft ook gezegd dat er een oplossing gevonden, zal moeten worden „alsof het één gebied ware". Dat ene gebied is voor ons Zuidwest-Nederland. En de 1 commissie van de vier Gedeputeerden willen we graag zien als „de lijn Middelburg-Den Bosch", waarlangs Zuidwest-Nederland zich in Den Haag moet presenteren. Met één, gebundelde, krach tige stem, die de belangen bepleit van de bevolking van dit gebied. Want daar gaat het tenslotte om. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Waaraan slerven de uilen in Midden-Zeeland als hel rattenbestrijdingsmiddel cu marine daarvan NIET de indirecte oorzaak is? Ook op deze vraag kunnen momenteel noch de diergenees kundigen noch de biologen een afdoend antwoord geven. Er worden thans grondige onderzoekingen verricht op de lijken van uit Zeeland aangevoerde dode uilen, in het cen traal diergeneeskundig instituut te Rotterdam en Doorn. De slichting gezondheidszorg voor dieren in Zeeland te Goes houdt zich eveneens met de kwestie bezig, en ook bij de afdeling milieuonderzoek van rijkswaterstaat te 's-Heer Arendskerke is de tot nog toe raadselachtige sterfte van uilen in Zeeland onder werp van studie en discussie. Feit is, dat op kolonies, van 40 uilen in Zuid-Beveland soms niet meer dan twee van deze vogels, een raadselachtige massale sterfte overleven. Feit is, dat wat Zeeland j betreft alleen in het gebied) van het Waterschap de Brede Watering van Zuid-Beveland I met cumarine als rattenverdel- gingsmiddel wordt gewerkt, terwijl ook juist daar de meeste dode uilen en reigers worden aangetroffen. De vooruitzichten voor vrij dag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur: koud weer met enkele regen-, hagel- of natte i sneeuwbuien. Weersvooruit- zichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 0 tot 7. Min. temp.: omstreeks nor maal. Max. temp-: 0 tot 5 gra den onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal- 30 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 7 Min. temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden onder nor maal. Max. temp.: 1 tot 6 gra den onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. hoogwater Morgen, vrijdag 6 apru :rgen op Zoom 5.36 en 17.59 Hansweert 4.39 en ti oo Temeuzen 3.59 en 16.24 Vlissingen 3.26 en 15.52 WemeMiinge 5.26 en 17.49 DEN HAAG (ANP) De faterhoogten van woensdag morgen, meegedeeld door Rijkswaterstaat. Konstanz 278 plus 7, Rhein- lelden 222 -7, Straatsburg 235 •10, Plittersdorf 393 -7, Maxau J52 plus 13, Plochingen 192 -1, Mannheim 284 plus 25, Stein- »ach 160 onv, Mainz 285 onv, Bingen 170 plus 1, Kaub 202 P'us 2, Trier 301 plus 20, Ko- olenz 224 plus 16, Keulen 198 Plus 15, Ruhrort 372 plus 11, bobith 997 plus 16, Panner- dense kop 961 plus 17, Nijme- °en 788 plus 19, IJsselkop 863 Plus 10, Eefde IJssel 458 plus -O. Deventer 338 plus 28, Man sin 5484 plus 12, Borgharen 3962 -2, Belfeld 1149 plus 22, Grave beneden de sluis 508 -17. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stich ting „Beter met Max", een van de vele initiatieven van de nationale moppenbankier Max Tailleur heeft Middelburg aan gewezen als „speerpunt" voor een regionale campagne. On der het motto „Geef Max de zak" wordt de Middelburgse bevolking in de komende we ken gevraagd om afgedragen kleding en ander textiel, dat men anders met de vuilnisman zou meegeven, sinds de vod denman uit het straatbeeld verdwenen is, voor de actie te bewaren. Voor 16 april worden onge veer tienduizend lege vodden zakken door Middelburg ver spreid. Op zaterdag 28 april vindt het slot van de inzame lingsactie plaats. Max Tailleur hoopt dat de Middelburgse be volking in staat zal zijn ten minste twee spoorwagons oud textiel vol te laden. Deze twee wagons vol vod den worden door de stichting „Beter met Max" omgezet in baar geld, dat bestemd is voor de uitzending van lang durig zieken en invaliden uit Middelburg naar buitenlandse vakantieoorden. Degenen die voor een vakantiereis in aan merking komen worden aan gewezen door de gemeentelij ke sociale dienst. Ongeveer gelijktijdig met dc actie in Middelburg loopt een inzamelingscampagne in Goes, waar Max Tailleur in eerste instantie zijn „Zeeuwse veldtocht" had willen begin nen. Na Middelburg zal waar schijnlijk Vlissingen aan de beurt komen. De Zeeuwse hoofdstad kwam als „speerpunt" naar voren,doordat de stichting „Beter met Max" hier direct de beschikking kon krijgen over honderden vrijwillige medewerkers. Dit zijn de le den van de tafeltennisvereni ging „St. Laurens" en de Stichting Euro Sport. Samen willen zij zich ervoor inzetten, dat niet alleen de lege zakken waarin de Middelburgse huis vrouwen textielafval moeten deponeren, over de gehele stad worden verspreid, maar ook dat de gevulde zakken op za terdag 28 april naar het cen trale inzamelingspunit, het spoorwegstation worden ver voerd. Bovendien verzorgen de beide verenigingen de propa ganda, waarvan men de eerste sporen binnenkort in de vonn van honderden lichtgroene aan plakbiljetten zal kunnen aan treffen. Max Tailleur zal op de dag van de inzameling zelf in Mid delburg zijn. Romd die slotmanifestatie van de actie „Geef Max de zak" in Middelburg worden diverse festiviteiten georgani seerd. Voor transport voor de tonnen textiel, die Max Tail leur in Middelburg verwacht te krijgen, zal een beroep op de transportdiensten van ge meentewerken worden daan. ge- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vanaf vandaag zal een deel van de Middelburgse Grote Markt op de wekelijkse marktdag, voor alle rijdend verkeer worden afgesloten. Het betreft het gedeelte van de Grote Markt voor het stad huis, aldus deelde de gemeen tepolitie ons gisteren mede. Voortaan zal op elke donder dag, als in Middelburg de weekmarkt wordt gehouden, het bewuste deel van het be langrijkste plein in de stad. voor verkeer afgesloten zijn. Feit is verder, dat er geen bacteriologische of virologi- sche oorzaken iin het spel zijn. Het hierop gerichte onderzoek is gisteren afgesloten en heeft uitgewezen dat bijvoor beeld de pseudovogelpest niet in het geding is bij de massale .uilensterfte. Men heeft, dit wel een ogenblik vermoed. Op het centraal diergenees kundig instituut is het onder zoek nu geheel gericht op de laatst overblijvende mogelijk heid: de uilen in Midden-Zee- laind sterven aan de gevolgen van vergifopnamen. Maar welk vergÖ? Het is nog aller minst bewezen, dat het rat- tenverdelingsmiddel cumari ne tot de dood van vele ui len, reigers en andere grote vogels heeft geleid. Het statenlid J. Roodenburg (D'66) heeft intussen al een serie vragen aan het Provinci aal Bestuur gesteld, waarin hij als vaststaand aanneemt, dat cumarine tot de dood van de uilen heeft geleid. Immers, en zo luidt ook de redenering van vogelbeschermer Jans uit Roosendaal, de uilen leven van muizen en raitten, die zij in het vrije veld aantreffen. De kleine knaagdieren zijn j veelal vergifticlid met cumari- j ne, dat inwendige bloedingen bij deze dieren veroorzaakt, j maar pas na geruime tijd tot' de dood van de dieren leidt.; De uilen, maar ook reigers en' andere vogels, krijgen nn aldus de heer Jans via hun1 prooi het cumarine naar bin-' nen en sterven vervolgens aan inwendige bloedingen. Het statenlid Roodenburg wil nu dat de verantwoordelij ke gedeputeerde aan de Zeeuwse waterschappen zal vra gen om voortaan geen cumari ne als rattenverdelgingsmiddel te gebruiken- De heer Baptist, ornitholoog, bij de milieudienst van de rijkswaterstaat zegt hierover: „Het is goed dat de massale vogelsterfte de aandacht van de Zeeuwse volksvertegen woordiging krijgt, al zijn de vragen van de heer Rooden burg in dit geval nogal voor barig. Bij proeven op vogels, die bij de introduktie van het middel cumarine zijn geno men, bleek de voor vogels do delijke dosis zo hoog te liggen, dat je nauwelijks kunt aanne men dat een uil of een reiger door het eten van met cumari ne vergiftigde ratten of muizen zelf ook zou sterven. Het we tenschappelijk onderzoek is nu intussen toch op de mogelijke samenhang tussen cumarinege- bruik en de vogelsterfte ge richt. We weten sinds gistermor gen wel zeker, dat parathion noch DDT of andere landbouw vergiften de dood van uilen heeft veroorzaakt. Parathion" aldus de heer Baptist, „heeft enige tijd geleden in Twente wel tot vogelsterfte geleid". Op onze vraag of het niet veel betekenend is, dat de vo gels juist in dat waterschaps- gebied waar cumarine wordt gebruikt (Zuid-Beveland) het loodje leggen, zegt de heer Baptist: „Dat is een vermoe den, maar meer ook niet"- (Van een onzer verslaggevers) AXEL Naar schatting vierhonderd kinderen hebben woensdag in afwisselend stille bewondering en luid ruchtig medeleven, kunnen genieten van de lotgevallen van Calimero. Het Tros-eend- je met de dop op het hoofd, was in hoogst eigen gedaante in De Halle. Uiteraard beleefde het kui ken er op het toneel weer alle mogelijke avonturen uit de se rie „ik is klein en zij zijn groot: en dat is niet eerlijk". Woensdag ging het ér allemaal wel wat eerlijker aan toe, maar hoe de zaak ook gekeerd of gewend werd: bij tijd en wijle was lieve Calimero toch steeds weer de dupe. Overi gens tot groot vermaak van het jonge publiek. Niet alleen zij genoten zichtbaar-, maar ook de enkele volwassenen, die verspreid in de zaal, de avonturen van Ca limero volgden. Het eendje wordt op de planken gebracht onder auspiciën van theaterbu reau Carla Flink en was dooi de middenstand naar Axel ge haald. Het ging daarbij om enkele zakenlieden, die de kinderen van hun cliënten met dit programa wilden verras sen. Een succes was het in ieder geval: daarover lieten de reacties in de zaal geen twijfel bestaan. (Van onze correspondent) ARNEMUIDEN Bewoners rond het recreatiecentrum De Piet in de gemeente Amemui- den worden de laatste tijd steeds vaker uit hun bed ge haald door groepjes jongelui die in de nachtelijke uren van een wandeling genieten. Zij zijn afkomstig van Het Zilve ren Schor, waar voor hen droppings worden georgani seerd. Tijdens hun nachtelijke omzwervingen bellen (of er ger) zij in Arnemuiden aan om de weg te vragen. De be volking van Arnemuiden voelt zich hierdoor sterk benadeeld en belegde een bijeenkomst waar dit probleem werd be sproken. „Die nachtelijke wandelin gen geschieden in groepjes van drie of vier personen. Sommige van die jongelui vra gen heel beleefd de weg, vra gen ook wel eens of zij van het toilet gebruik mogen maken, maar anderen zijn minder be leefd en maken het de bewo ners van de huizen erg lastig. Dit gebeurt dan door hard op de ruiten en deuren te bonzen. De jonge kinderen van die be woners worden hierdoor 's nachts in hun slaap gestoord, worden bang en het gebeurt dat kinderen uit angst niet meer naar bed durven gaan", aldus de bewoners. Ook heb ben vermoedelijk deze jonge ren bij diezelfde bewoners boompjes en planten in de tuin vernield. Ook de naam bordjes van de Callandweg en die van andere wegen moesten het ontgelden. Deze werden uit de grond getrokken of af gebroken. De bewoners heb ben over deze zaken contact opgenomen met de leiding op Het Zilveren Schor, maar dit heeft volgens de bewoners niet het gewenste resultaat op geleverd. De politie heeft en kele malen tegenover de jon gelui opgetreden. De bewoners zijn van mening dat er tijdens deze droppings onvoldoende begeleiding is. De leiders op het Zilveren Schor zeiden er niets van af te weten dat naambordjes van wegen uit de rrond worden getrokken en vernield. Wel is het de leiding bekend dat en kele van die bordjes werden omgedraaid. Volgens de leiding worden voordat een groep voor een dropping vertrekt, de nodige instructies gegeven. Dat dc mensen niet lastig worden ge vallen en dat 's nachts het geluid wordt gedempt. De lei ding geeft toe dat zij wel eens door de bewoners werd op gebeld over nachtelijk lawaai. Wanneer een groep 's nachts b.v. om halftwee nog niet terug is, gaan wij er op uit om te zien waar zij blijven", ai- dus een woordvoerder. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - TERNEU- ZEN Gisteravond is er met een ad hoe opgericht actieco mité uit het personeel van Dow Chemical te Terneuzen, beraadslaagd over de acties die in dit Amerikaanse bedrijf zullen worden gevoerd, ter on dersteuning van de eisen van de drie industriebonden. Het overleg ging tussen het actie comité en de districtsbestuur ders van de drie bonden, NVV, NKV en CNV. Reeds dinsdagavond stond vrijwel vast diait het bij Dow iin Terneuzen tot acties zou komen, nadat rond 275 bonds leden, diiie bij dit bedrijf werkzaam zijn, de bonden had den gemachtigd om tot actie over te gaan. Gisterochtend beslisten de overige georgani seerde personeelsleden van Dow Chemical, die woensdag avond wegens ploegendienst verstek moesten laten gaan, dat „het er bij Dow nu maar op aan moet komen". De vereiste meerderheid van 75% der stemgerechtigde bondsleden werd, aldus de woordvoerder van het Zeeuw se actiecentrum te Goes, roy aal gehaald. Gisteravond is er overleg gevoerd over de wijze waarop bij de Dow de actie zal worden gevoerd. Met name ging en gaat het over de vraag op welke wijze men, zonder on herstelbare schade aan de in stallaties toe te brengen, de fabriek kan stilleggen, als er voor Dow een algehele werk staking wordt uitgeroepen. Als de wijze vgn actie een maal is bepaald, zal de Dow- directie volgens de geldende rechtsregels, oen ultimatim aangeboden krijgen, dat een looptijd van drie dagen heeft. Anders dan bij het verschil in de metaalsector, heeft de voor genomen actie niet ten doel om de wederpartij aan de on derhandelingstafel te krijgen (hij zit er nl. al), maar om de eisen van de bonden inzake een inkomensverdeling onder het dwangmiddel van actie, gehonoreerd te krijgen. Er is voortdurend overleg over hetgeen er bij Dow ge beuren gaat gaande tussen het Zeeuwse actiecentrum, het plaatselijke actiecomité en het landelijk stakingscentrum in Driebergen. Zoals reeds eerder gemeld, gaat hij bij Dow Che mical om de afsluiting van een speciaal voor dit bedrijf gel dende cao. De industriebonden in Zeeland kenschetsen de houding van het personeel bij Dow in deze fase als „vastbe raden". Gisteren gingen de stakin gen bij de drie „speerpunt"- bedrijven in Zeeland zijnde reparatiewerf Scheldepoort, de N.V. Cliitex te Climge en de twee bedrijven van Gebr. Boddaert resp. te Koudekerke en Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Gistermid dag verzamelden ruim 200 kinderen van de vijfde en zes de klassen van de basisscholen uit Kapclle, Biezelinge, Schore en Wemeldinge zich bij het gemeenschapscentrum de Vroone in Kapelle om alsnog boomplantdag te gaan vie ren. De reden dat dit gebeurde een week na de landelijke boomplantdag was, dat Kapel- Ie een hectare bos cadeau heeft gerkegen van het win kelbedrijf De Spar. Aanvanke lijk was men in Kapelle niet van plan dit jaar te planten, maar nu moest het er toch van komen. In optocht met de schop aan de schouder trokken de kinde ren naar Bruëlis. Daar werden in recordtempo de boompjes geplant terwijl vele kinderen fungeerden als supporter. In ijltempo, wegens de regen, ging het terug naar de Vroone. Daar sprak de wethouder van onderwijs en sportzaken, de heer Dagevos, de kinderen kort toe over de actie van de Spar en het cadeau dat Kapel le als enige gemeente in Zee land gekregen had.

de Stem | 1973 | | pagina 3