ecutive ODIGING N ROUGE Axelse amateur trekt geen woord terug Henny Schouten: „De Waal vertelt veel fabeltjes" „Hi j weet dat hij broeken genoeg krijgt -C. Q-nvi -1 Diepeveen voor Trico Noble in Olympia 's Toer „DE SCHIPPER ROYAAL MET VEEL -MATERIAAL" Zege voor De Waal „De Waal is maar een gewone amateur" Jeugdkoersen zeer in trek Als je weg wilt dan kan dat wel" Vlissingen in jeugd tornooien inspekfeur(s) 'andse Brouwerijen NJEBOOM N.V. jent onze [dusieve xclub nneente Axel zien Ronde Waspik verschoven I j|! wÈ I Kermiskocrsen Schouten tegen Wim de Waal: Donderdag 5 april 1973 19 sen stafafdeling, sting. Zij houdt zich sbeleid en het plannen an bier, frisdranken gedistilleerd. Het hoofd i team versterken s het assisteren van het realiseren van het uct, hetgeen inhoudt: et reclamebureaus g van de opgedragen evorderen; rukwerk van werktekening i samenwerking met aan verkoopberichten; piet vakgenoten en i een waterdichte edure, als voorpost voor e-budgetbewaking. eerwachten wij, dat hij ing heeft genoten, alsmede de reclamesfeer, illende opleiding op eze functie zeer wenselijk. afdeling van een bedrijf au behoort eveneens tot ier goede contactuele en schappen te beschikken, ve instelling. De leeftijd ssen 25 en 35 jaar. unctie een passende terwijl onze secundaire tstekend te noemen zijn. deze functie hebt kunt u itie richten aan onze ;en. ucent en behorend tot Allied drankenconcern in Europa. el ijk is het zover I IATERDAG 7 APRIL a.s. de LSTRAAT 1 te SAS VAN GENT vele speciale attrakies. ient allen hartelijk welkom op receptie vanaf 15 uur. ag tot ziens in van Axel maakt bekend, dat id in zijn openbare vergadering 1973 heeft bepaald, dat de vast bestemmingsplan wordt voor op de by dit besluit behorende geven gebied, gelegen aan de le lcetn Axel. «besluit ligt voor een ieder ter april 1973 op de gemeentesecre Axel, 5 april 1973. De Burgemeester voornoemd, M. K. van Dyke. V. SAMENWERKENDE SPAAK- LSSEN NCV - NSL. 1 Amfasgroep) J ZOEKEN West-Brabant ls taak eggen van kontakten met nieu elaties luiten van spaarkontrakten begeleiden van ingeschreven ders lieden u: STANDIGE POSITIE ïls arbeidsvoorwaarden; :edegen opleiding en praktische eiding ast salaris en een aantrekkelijke sieregeling -dequate onkostenvergoeding ige secundaire arbeidsvoorwaar- o.a. premievry pensioen) loze autofinanciering n in de leeftijd van 23 - 25 jaar mg op Mulo-niveau worden uit- uitgebreide sollicitatiebrief met en aan de Personeelschef SWS. Den Haag. (Van onze sportredactie) AARDENBURG/AXEL Henny Schouten is des dui vels. In alle staten van opwinding over de aantijgingen van de Axelse coureur Wim de Waal aan het adres van Trico Noble, de Aardenburgse firma onder leiding van Frans en Gerard van Turenhout, de sponsors van de gelijk namige wielerformatie. Schouten riep bij afwezigheid van sponsor Frans van Turenhout. Schouten: „Die is met vakantie in Joegoslavië. Als die terug komt zal hij ook hels zijn" meteen Wim de Waal op het matje om hein eens flink te onderhouden over de weinig populair aan doende uitlatingen van De Waal. Schouten zou graag ge zien hebben dat De Waal zijn kritiek op Trico Noble met dezelfde snelheid zou intrekken, maar wat dat betreft kwam de Trico Noblc-ploeglcider bij het verkeerde adres aan de deur. Schouten: „Wat de Waal vertelt zij-n fabeltjes. En daar ben ik niet o-psgesteld. Kritiek is goed, zolang die juist en opbouwend is. Ma-ar wat De Waal verteld hooft zij-n leu gens. Noem nou cliiie broeken. De Waial weot dat het niet waan- is, dat hij slechts een broek krijgt iin het seizoen. Hij krijgt er meer". Waarop Do Waal va-n repliek dient, met: „Vertel mij dan maar eens hoeveel broeken ik tot nu toe v-an Trice Noble gehad heb. Een. Meer niet." Schouten: Dat klopt. Je hebt er no-g maar een gehad. Ma-ar je krygt er voldoende. Het komt dooi* de fahrikant van die broeken. We hebben ze besteld bij twee firma's. Die ene firma heeft de broeken op tijd afgeleverd. De andere moet nog steeds komen met het materiaal. We hebben het op 8 december al besteld. Daar kjan Triioo Noble niets aan doen. Dat is de schuld v-an de l-evenanoiier. Zo snel als die broeken komen krijg je er meer". De Waal: „Dat kun je nu wel zeggen, maar dat moet ik eerst zien. Ik heb geen bood schap aan al dan niet leveren de fabrikanten. Ik heb broe ken nodig. Ik heb nu maar een broek. En dat is te weinig voor het aantal koersen dat ik doe. Telkens als ik thuis kom met mijn moeder gauw die broek wassen, want er is geen tweede. Dat noem ik fout van een sponsor. En daarmee bas ta". De opmerking van De Waal dat Trico Noble in het buiten land (genoemd werd in het ar tikel Joegoslavië) wagens vol broeken uitdeelt aan renners (Van onze wielcrmedewerkcr) WASPIK De wielerronde van Waspik, die voor de 22e keer op de wielcrkalendcr prijkt, zal niet op 27 mei worden verreden maar op zon dag 3 juni. Dit komt omdat het comité van Waspik er geen prijs op stelde om tegelijk met de Leren Zool van Rijen te rijden. Er is ook nieuws uit Ktten-Leur, want in tegenstel ling met de aankondiging op de Brabantse kalender zullen er naast de amateurs en nieu welingen ook adspiranten rij den. De ronde van Etten-Leur Ls op zondag 29 april. verwijst Henny Schouten eveneens naai' dromenland. Schouten: „Dat zijn sprook jes. Dat ontken ik ten stellig ste". De Waal: „Dan weet jij niiet wat er aa-n de hand iis. Ga maar eens naar de koersen in België. Of Luxemburg. Daar rijden de Tsjechen, Oostduit- sers en Luxemburgers alle maal in broeken en shiirts v-an Trico Noble. Hoe komen die er dan aan? Die moeten toch weggegeven zijn door Trico Noble". Commentaar van Hen ny Schouten: „Weggegeven zijn ze niet. Dat weet ik ze- her. Als het waar is wat De Waal zegt, dan moeten het broeken en trictots zijn die door de renners verkwanseld zijn. Een andere mogelijkheid zie ik niet". De Waal: „Ver kwanseld? Laia-t me niet la chen. Ik heb een broek en de andere renners van Trico No ble hebben er ni-et meer ge kregen. M-oet ilk die ene broek no-g verkwanselen ook? Waar moet ik dan in rijden? Nee, ze zijn weggegeven- door Trico Noble. Voor die buitenlanders is er blijkbaar wel materi aal". De Waal beweerde eveneens dat niet hij, niet Raas, maar Cornclissc tot kopman van de Trico-Nobleploeg was gebom bardeerd. Een kwestie die bij De Waal behoorlijk lioog zit. Ook dit wijst Henny Schouten met klem van de hand. Schou ten: „Wij hebben geen kop man bij Trico Noble. Cornelis- se is de captain, de kapitein. Dat is heel iets anders. Dat is gewoon de oudste renner, met de meeste ervaring". De Waal: „Wat, captain. Dat is voor mij hetzelfde als kop man. Het is maar net wat voor woord je d-aar voor gebruikt. En wat maakt die captain dan wel klaar. Hij is nooit voorin te vinden. Maar hij heeft wel de grootste mond. Wel de meeste praatjes. Hij gedraagt Wim de Waal: „Bij Trico Noble moet men tegen kritiek, kun nen. Wat ik gezegd heb is waar. Ik neem er geen woord van terug". zich als d-e kopman. Tegen mij moet hij geen grote mond op zetten, want dan krijigt hij vandaag of morgen een zwie per. Dan vliegt hij die sloot in". Schouten: „Nogmaals, bij is geen kopman. Heb ik bij voorbeeld tegen jo-u gezegd dat j-e in de Ronde van No-ord- Holland voor Cornelasse moest rijden?" De Waal: „Nee, dat klopt, dat heb je niet gezegd. Maar dat hoef je niet te pro beren ook, want dat doe ik toch niet". En over de kwestie van de overgang naar de prol's. Schouten: „Natuurlijk is het liet goed recht vai. De Waal dat hij tekent bij de hoogste bieder. Dat is normaal. Zake lijk gezien volledig juist. Maar hij moet de zaak niet ver keerd begrijpen. Frans van Turenhout heeft alleen bedoeld dat als De Waal ge-en profoontract ban krijgen van een of ander sportief merk, hij aan het ©inf van het seizoen altijd hij Van Turen hout kan aankloppen om over een eventueel profcontract te praten. Van Turenhout wil hem dan gewoon halpen. An ders moet hilj dat niet uitleg gen". De Waal: „Alles goed en best, maar Van Turenhout moet niet deenken dat ik aan het eind van het seizoen op hangende pootjes naar hem toekom om een profoontr-act. Dan kun je nog beter amateur blijven". TON KOOMEN Trico Noble-ploegleider Henny Schouten: niets van waar is „Wat De Waal vertelt zijn labeltjes. Hij weet dat er Baronie en tweede in de Ster Trico Noble rijden in Olympia's van Zwolle, Toer. wil graag voor (Van onze sportredactie) AARDENBURG Evert Diepeveen (Utrecht), de 21- jarige winnaar van de Omloop van de Baronie en tweede in de Ster van Zwolle, twee be langrijke amateurklassickcrs heeft bijzonder veel belang stelling als gastreimcr in de jiioeg van Trico Noble te wor den opgenomen voor Olympi a's Toer. Henny Schouten, ploegleider van Trico Noble hierover: „Diepeveen rijdt voor een kleine sponsor, Dri-nkwaard uit Ridderkerk. Drimkwaard „doet" Olympia's Toer niet. Maar Diepeveen wil wel graag (Van onze sportredactie) AARDENBUKG/ AXEL In het kader van het „broeken-incident" bij Trico Noble, stelt Wim de Waal, dat de financiële situatie en de steun voor de renners er bij Trico Noble de laatste tijd niet op vooruit, maar zelfs op achteruit is gegaan. Wim de Waal: „Twee jaar geleden kregen we voldoen de broeken en tubes. Twee jaar geleden zelfs veertig tubes per seizoen. Vorig jaar waren dat er maar twintig. Vorig jaar ging het allemaal zo gek. Dan kwam ik bij Frans van Turenhout om tubes en broeken, en die verwees me door naar Van Pamel. Die zou ze -achter in de auto hebben liigsen. Van Pamed be weerde glashard dat hij wel materiaal had, maar niet voo-r De Waal. Ik krieeig niets van hem. Toen ben ik ma-ar naai' KNWU-s,pon'toommis'sielid Ar- ja-an de Schipper gegaan. Die had ailtiijd voldoende broeken en tubes bdij zich in de wagen. Daar kreeg ik altijd spullen van. Die deelde royaal uit. Ge lukkig dat dlie er nog was". Henny Schouten, de ploeg leider van Trico Noble hiero ver: „Dat bestrijd ik. Dat ge loof ik gewoon niet. De Waal liegt volgians mij. Ik ben in ieder geval niet qp de hoogte (Van onze sportredactie) AXEL De Axelse topcou- reur bij de amateurs Wim de Waal was in het afgelopen weekeinde bijzonder succes vol. In het Belgische Knesse- laer toonde Wim de Waal zich de beste spurter. Hij versloeg in de eindspring vier Neder landse concurrenten. Toine v-an de B-under (IJ zendijke) werd tweede, John ny V-erbeke (IJzen-dlijke) der de, Aad van der Hoek legde beslag op de vierde plaats en Cees Priem ging als vijfde over de meet. Cees Priem had bij zond-er veel pech dat hij 200 meter voor de flhish ten val kwam. Zaterdagmiddag werd Wim de Waal tweede in Wingene, eveneens in België. Winnaar werd hier de Belg Hooydonk. Henny Gijsel (Hei kant) legde beslag op de vijf de plaats. In Wingene gingen 103 renn-ers van start. Hooy donk legde de 108 kilo-meter af iin 2 uur en 40 minuten. met het feit dat De Schipper materiaal van Tri-co N-oble heeft uitgedeeld vorig sei zoen". De Waal: „Ik weet toch wel wie De Schipper is en w-at ik vain hem gekregen hieb. Waar om zou ik daa-rom liegen? Hiiemuiit blijkt wel dat Schou ten zelf ni-et weet w-at er bij Trico N-oble gebeurt". Henny Schouten gaat ook graag in op de kritiek van De Waal, dat de opvang van de renners slecht is bij Trico No ble. De Waal beweerde dat de renners beslist eerste moesten worden om mee te tellen. Een tweede plaats halen zou niets betekenen voor de sponsor. Dan was er geen diner, maar moest de renner zelf zijn brood-zakje meenemen. Sch-o-u- ten: „Het zijn ma-ar amateurs. De Waal moet geen profallures krijgen. Is het zo gek d-at een renner zi;jn ei-gen b-ro-od mee neemt. Ik vind dat een norma le zaak. Is het bij andere sponsors soms and-eois ge steld" Henny Schouten blijft erbij dat het voor hem een normale zaak is dat ook renners ook eens hun dankbaarheid ten op zichte van d-e sponsors moeten tonen. Dat kunnen zij doen door als zij tijdens de training langs de fabriek in Aarden- burg komen eens binnen te wippen bij de sponsor. De Waal: „Daar voel ik niets voor. Als ik train, train ik keihard. Dan heb ik geen tijd voor allerlei bezoekjes. Dat gaait ten koste va-n de training. Als ik wat wil bereiken moet ik er hard voor trainen, moet je niet afstappen, doorgaan. Dan heb ik geen tijd bezoeken aan d-e sponsor". Arjaan de Schipper, sportcommissielid van de KNWU, die volgens Wim de Waal altijd klaar stond met tubes en broekjes als Frans van Turenhout hem hier niet aan kon helpen. Dan maar En over de kwestie van hel deelnemen aan te veel kennis- koersen. Een feit dat niet zo erg op prijs gesteld wordt door Trico Noble. Van Turen hout en Schouten zouden lie ver zien dat de toppers meer hun aandacht op de klassie kers richten. De Waal: „Er moet brood op de plank ko men. De kassa moet rinkelen. Dat telt alleen voor mij. Ik werk halve da-gen. In d» kermiisfcioersen moet ik mijn centen bij elkaar fietsen. Dat ko-mt ni-et -alleen in de klassie kers. Dat brengt niet veel poen op". Schouten: „Nu moet de Waal ndet._net doen of wij die jongens niets gunnen. Dat is niet waair. Dat weet De Waal ook wel. Vorig seizoen heb ik zelf gezorgd dat De Waal f 150,- „onkostenvergoe ding" kreeg met nog drie Tri co Noble renners in een koers op no-g geen twintig kilometer van Axel. Daar heb ik een klassieker, De Omloop van de Kempen, voor laten schieten. Dat bewijst toch genoeg? Bo vendien heeft Trico Noble nog een speciaal premiestelsel voor de prestaties van- d-e renners in de klassiekers". De Wa-al: „Ja, d-aar h-eb ik nog een mooi voorbeeld van. Vorig seizoen kreeg de renner die een klas sieker won een filmcamera aangeboden van de heer Van Turenhout. Ik wa-s de gelukki ge. Ma-ar wat bleek nou, je kon nergens de afdrukken ontwikkelen. Het was een Russische camera. Als je dan een film wilde laten ontwik kelen moest je eerst naar Rus land toe. Wat heb je er dan aan? Nu spelen de kinderen ermee. Schouten: „Ja, daar kan ik ook niets aan doen". TON KOOMEN (Van onze sportredactie) IJZENDIJKE De jeugd van de wielervereniging Zecuwscli-Vlaanderen krijgt bet druk de komende weken. Willem Verplankc, voorzitter van de jeugdcommissie van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaandercn, toonde zich bij zonder verheugd over het gro te aantal positieve reacties na een artikel in De Stem over liet werk van de jeugdcom missie, en over de plannen voor de toekomst. Vorplanke: „Zaterdag gaan we naar de Omloop van de Braakman, waar de jeugd op invitatie om kwart voor vier een wedstrijd rijdt. Ook het wielercomiité van Groede heeft g'ebel-d dat we welkom zij-n. Daar rijden we met een jeugd-ploeg op 21 april. Op 5 mei gaan we koersen met de jeugd in Hoek en op 12 mei gaan we naar een jeugdtoer- nooi van Theo Middelkamp. Bij d-e wedstrijd die de wie lervereniging The-o Middel kamp houdt komen er meer dan 100 jeugdrenners ook van buiten de provincie a-a-n die start". Thoo Middelkamp is met zijn jeugdafdeling ook va-n de partij in de jeugd-koers bij de Omloop van d-e Braak man. Willem Verplanke: „Zeer gunstige reactie kwam cr ook van de zijde van het wielerco- mi-té Scho-on-diijke. Daar wil men een aparte dag op de wielerka-lender uittrekken om wedstrijden voor de jeugd te organiseren. Dat is de kant die wt op moeten", zegt een ver heugde Verplanke. die de af gelopen weken verschillende nieuwe jeugdleden mocht in schrijven. meerijden. H-ij heeft gevraagd voo-r Trico Noble te moigen starten. Dat is in de praktijk mogelijk -als Dri-nkwaaud hem hiervoor toestemming geeft. Ik heb nog geen beslissing geno men over het al of ni-et mee nemen van Diepeveen naar Olympia's Toer. Ik moet mijn eigen ploeg nog samenstellen. Dat gaat gebeuren na d-e voor bereiding op Olympia's Toer di-e we hebben van 2 tot en met 6 mei in Frankrijk. Al staat in grote lijnen natuurlijk al wel vast wie ik meeneem n-aa-r Olympia's Toer. Mocht er een van de kandidaten door zwakke prestaties afvallen, dan kan i-k a-ltijid mag besluiten Diepeveen miee te nemen. Het gaa-t or tenslotte cm dat Trico Noble met een zo sterk moge lijke formatie aan de start kómt". (Van onze sportredactie) AARDENBURG-AXEL Alle kritiek die Wim de Waal op Trico Noble heeft geuit, was tenslotte voor Trico No- ble-ploegleider Henny Schou ten aanleiding om tegen De Waal te zeggen: „Ik begrijp echt niet dat je nog langer bij ons wilt blijven rijden. Ik wil echt wel aan mijn heer V,an Tu-renh-out, als die terugkomt uit Joegoslavië, vragen of hij je wil laten gaan. Ik wil gra-ag aan Van Turenhout voorstellen om jou al het g-eld dat wij voo-r dit seizoen in jou hebben gesto ken terug te laten betalen zo dat je dan vrij man bent. Als je zoveel kritiek op ons hebt, lijkt me dat een ideale oplos sing voor je". Maar daar wilde Wim de Waal toch niet van horen. De Waal kan zijn spon sor toch blijkbaar n-iet mis sen.... (Van onze sportredactie) VLISSINGEN De voet balvereniging Vlissingcn heeft ingeschreven voor een fiks aantal jcugdtoernooicn. De agenda ziet er wat dat betreft als volgt uit: 22 april: toernooi COAL Rotterdammet A-junioren 5 mei: toernooi Terneuzen met A- en B-junioren; 12 mei: toernooi AGOVV met C-pupil- len; 12 mei: toernooi Vliissinr gen met A- en B-juni-oren; 12 mei: toernooi VCK (Koiuide- kerke) met Cl-pupillen; 19 mei: tóernoo-i Vlüssiiigen met C- en D-pupillen; 26 mei: toernooi VCK Koudekerk© met B2-juniioren; 26 mei: toer nooi Zeeland Spart met A- juni-oren en 2 D-pupillenteams; 31 mei: toernooi Walche ren met A- en B-junioren; 2 juni: toernooi GPC met C- en D-pupilien; 2 juni: toernooi Walcheren met 2 D-pupilien- teams; 2 juni: toernooi VCK (Koudekerk©) met A2-junio- ren; 9 juni: toernooi Zeeland Sport met B2-jun-rareti.

de Stem | 1973 | | pagina 19