AANTAL VRAGEN OVERTREFT. DE VERWACHTINGEN Informatiecentrale blijkt groot succes B. Taalman wint zee hengelwedstrijd NIEUWE ZEGE M. C. FIEHUIQUA zeeuws „Je bent toch niet kwaad als ik je morgen niet herken „Op visite Ceaus tweev< Roemi n Amsterd stad streek Burgerlijke stand Aardenburg Willem Teil" blijft aan winnende hand Oostburg Visseizoen begint goed bij De Schelde Affiches Onbegrip BIJ DE GRIETE Filmavond in Coensdike Aardenburg SCHIETING Verlies voor Hofzicht- schutters G. van Hoeye schiet hoogvogel Hulst Oostburgs zaalvoetbal COR VAN DE LYCKE UIT VLISSINGEN: GEEN DOEN HOMMELES door NETTY VAN ZALINGE TROTSE EINDSTATION r Roemeense p Kleinere landen Dinsdag 3 april 1973 l Burgerlijke stand Gebo ren: John zv J. Heijens-vam de Woeter. Ondertrouwd: Amandus van Waes, 26 j te Oostbuirg en Lucie Buyck, 22 j, Jainnis Tel lier, 30 j te Oostburg en Wil- helmina Commelin, 19 j., An- dré Verbeide, 24 j en Anna Reamer, 23 j., Jacob Flilcweert, 24 j en Oathiairiinia Dees, 22 j te Oostburg. Getrouwd: Robert d'e Rooze, 27 J en Magdialena Moens, 22 j. Overleden: Clement Rodts, 77 j ev A. Rodts, Irma de Munck, 78 j wv C. Vercraeije, Josephus van Dongen, 66 j ev S. Bonte, Maria Vrielijnk, 78 j wv R. Depré, Maria Buijze, 79 j wv D. Heinsdijk, Jacobus Catseman, 77 j ev J. Jongejan, NathaMia Martaijn, 83 j wv A. Masrteijti, J. Tas, 66 j, en zijn echtgenote Celma Blaefee, 60 j., Edmond Cocquit 81 j wv N Timmerman, Heretratingen Niadat in een eerder stadium de Land- straat en het Ruiterskwairtier in de kiom van de gemeente werden toerstraat en van par keerhavens zijn voiorziee, is men thans begonnen met de reconstructie van de Burcht straat. In verband hiermee is de Burcihtstnaat voor het ver keer afgestoten. 11 (Van onze correspondent) UZENDIJKE Alsof het kampioenschap reeds was be haald, zo klonken de luide vreugdekreten, in cafetaria Hemelink, van de IJzendijkse schutters en aanhang, na af loop van de luchtbukswed strijd tegen „Breskens". Ze ker, Willem Tell had, in eigen home revanche genomen voor de onlangs in het Casino te Breskens voor de tot nu toe enige nederlfaag die „Willem Teil" moest incasseren in deze competitie van het Zeeuwsch- Vlaams Schuttersverbond. Overigens had „Willem Teil" alle reden tot juichen. Niet alleen omdat het overtui gend met 869 tegen 851 pun ten bijeengeschoten had door de vijf beste schutters van el ke vereniging, maar beide in de IJzendijkse gelederen schietende Belgische leden schoten deze avond met „scherp". M. Drioogenbroeck zorgde voor een fantastische score van 179 punten (het landgenoo maximum ds 180) en zijn landgenoot R. van Caneghem bleef daar met 177 punten maar weinig onder. De verde re top van „Willem Teil" werd gevormd door R. van Pamelen 173, J. Ocké 171 en A. Hame- link 169 punten. Voor Bres kens waren dat H. Brand 175, R. Reynvoet en H. van de Voordie, beiden met 170, J. Goossen 169 en J. de Coninck 167. Toernooi Rowans De zes Zeeuwsch-Vlaamse rowan-af- delingen hielden zaterdagna middag in de sporthal, „*t Zwaantje" te Terneuzen hun jaarlijkse toernooi, dat onder leiding stond van de geweste lijke commissaris voor de ro wans in Zeeland, de heer W. Schauwaert uit Hulst. De nieuwe wisselbeker werd gewonnen door de ro- wanafdeling van Oostburg (de vorige kwam het vorige jaar in het definitieve bezit van Hulst) 2 rowanafdeling Hulst, 3- Sas van Gent, 4. Terneuzen. 5. Sluiskil, 6. Vogelwaarde. (Van onze correspon dent) HOOFDPLAAT De hengelsportvereniging „De Schelde" opende het visseizoen '73 met een zeehengelwedstrijd voor de leden meetellend voor het clubkampioen schap. Ondanks het min der gunstige weer was de deelname groter dan ooit tevoren. Gevist werd aan de Scheldedijk tussen Hoofdplaat en Breskens. De vangsten, waren uit stekend. Na afloop wer den in het clublokaal ca fé „West-and" door de voorzitter, de heer J. Warringa aan de win naars de prijzen uitge reikt. De uitslag, respec tievelijk aantal gevan gen vissen, aantal gram men en behaalde pun ten: 1 J. Synesaal 16 1336 1346; 2 C. Pi-e.aet 16 1090 1106; 3 A. Steij- aert, 10 1080 1040; 4 mevrouw van Dieren- donck 12 1020 1032- 5 J. Varin 10 1005 1015;' 6 A. van Puyenbroeck 12 1000 1012; 7 E. de Waele 11 925 936 8 J. Boog aard 8 785 793; 9 A. Synesael 9 780 789; 10 I. Simpelaer 11 770 781. (Van onze correspondente) VLISSINGEN De infor matie-centrale Vlissingen, die ongeveer negen weken gele den van de grond kwam op initiatief van de stedelijke raad voor maatschappelijk welzijn, blijkt in de korte tiid van baar bestaan een enorm succes te zijn geworden. Het aantal vragen heeft de ver wachting verre overtroffen. Van de 79 binnengekomen vragen werden er 14 opgelost door de teams van de informa tiecentrale in B achten Kamae, Open Hof en Souburg-Rithem, 65 vragen wierden er doorver wezen. Alle vragen en proble men werden nog dezelfde avond of in ieder geval in dezelfde week opgelost. Het team, dat achter deze centrale staat, heeft nu definl tief besloten door te gaan met het initiatief. Toch blijkt de informatie- centrale nog niet voldoende bij de bevolking ingeburgerd te zijn. Volgens de voorzitter van de stedelijke raad, de heer A. Hoef kens, beseft het publiek waarschijnlijk nog niet voldoende, dat alles gratis is en dat de vragen vertrou welijk worden behandeld. De vragen worden zelfs niet ge noteerd, laat staan gerubri ceerd. De heer Hoefkens zwaaide alle medewrkers lof toe. Uit eindelijk zijn alle medewer kers vriiwilililgers. Ze beman nen allemaal him post. hetzij In een van de drie centra, hetzij thuis achter de telefoon. Iedere vrijdagavond van half zeven tot aicht uur. Met ingang van 6 april gaat ook de fede ratie van woningbouwvereni gingen deel uitmaken van de centrale, evenals de activitei- tenoommissie van Pauwen burg, Souburg en Vlissingen. Men wil ook de komende tijd méér met affiches gaan werken, die overal verspreid zullen worden. Het vaste in formatiepunt in het wijkcen trum Open Hof komt te ver vallen. Het blijkt, dat men net zo gemakkelijk het welzijns- centrum Bachten Komme bin nen stapt in het centrum van Vldösimgen. Het initiatief van de stede lijke raad heeft landelijk veel weerklank gevonden. Vooral ln de noordelijke provincies Wil men het initiatief overne men. Uit de veie vragen, die er gesteld zi n, bleek dat er nogal wat onbegrip heerst over de rehabilitatie van de Vlissingse binnenstad, terwiti ook de communicatie met ge meentelijke instanties nogal wat te wensen overlaat. Volgens de heer Hoefkens "zou het ideaal zijn als er een constante informatie-centrale bdj de gemeente zelf zou be staan. Bij de informatiecentra- Ie zijn momenteel ongeveer 21 organisaties op allerlei gebied aangesloten. Iedere vrijdag van halfzeven tot acht uur kan men zich met vragen op aller lei gebied tot dit informatie centrum wenden. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De henge- laarsvereniging „Sport en Ont spanning" hield nabij de buurtschap De Griete aan dc Westerschelde voor haar leden een zeehengelwedstrijd. Vijfendertig leden beproef den hun geluk in het woelige Westerscheddewater in een drie uur durende match. Ge huld in warme kleding en ge- AARDENBURG In het bejaardencentrum Coensdike vertoonde de heer C.M. van der Kolk uit Roosendaal, des tijds opperwachtmeester der Koninklijke Marechaussee te Aardenburg, prachtige kleu renfilms over Australië, waar hij na zijn pensionering op familiebezoek ging. Gedurende zijn verblijf in dat land bracht hij in Sydney een bezoek aan de oud-Aar- denburger Jos Dierick, die in 1958 met zijn gezin natar dat werelddeel emigreerde. Ook van dat bezoek werden filmopnamen gemaakt en in Coensdike vertoont in aanwe zigheid van de 88-jarige Achiel Dierick, vader van de emigrant, en verdere familie leden. Het was een gezellige een boeiende avond voor de be woners van het Aardenburgse bejaardentehuis. steund diaor wat secretaris Taalman noemde „abnormale goede vangsten" trotseerden de hengelaars het nare weer dat met af en toe een fikse regenbui het verblijf aan de Scheldedijk voor de toeschou wers zeker niet aanlokte. Win naar met 13 bovenmaatse ge vangen vissen en een puntento taal van 2188 werd B. Taalman, 2. M. Hamelink 2158, 3. J. de Bruijne (Spui) 2151, 4. J. van Langevelde (Axel) 1662, 5. F. Taalman (Hoek) 1500, 6. J. Zegers (Spui) 1306, 7. C. de Dekker (Hoek) 1172, 8. M. Alilaart 1113. 9. K. Federman (Sluiskil) 1073. 10. Jac. Golb- ben 1020. Nia afloop en na het wegen v-an de gevangen vissen (ruilm 35 kilogram) werden in café „Het wapen van Zeeland" te Zaïamslag de prijzen uitge reikt. De wedstrijd werd ge controleerd door de heer A. C. de Zeeuw. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In het „Hofzicht-theater" werd een schieting gehouden met een deelname van 53 schutters ge vormd uit 15 pelotons. Zeer succesvol was de Bel gische schutter R. van Acker van „Sporthuis" te Waarschoot die de hoogvogel, de tweede ziljvogel en de meeste kleine vogels (3 stuks) afschoot. Eer ste zijvogel A. Ivens „Hof- zicht" Sluiskil. Extra prijs; W. Ongenae, „Hofzicht" IJzendij- ke. men. (Van onze correspondent) UZENDIJKE In het Hof zicht-theater vond de eerste ontmoeting plaats tussen de aldaar gevestigde schutters vereniging en die van café „De Vriendschap" uit Hoofd plaat. Het treffen werd gehou den in het kader van de zg. vriendenschietingen. Deze eer ste ecihieting op punten werd gewonnen door de schutters uit Hoofdplaat die 12 man sterk 21 punten scoorden. „Hofzidht" bracht het met 19 schutters slechts tot 10 punten en een gemiddelde moyenne van 0,526 tegen Hoofdplaat 1,750. Voor dit Hoofdplaatse succes zorgden de volgende schutters: W. Preenen die de hoogvoigel afschoot. De zijvo gels waren voor H. de Ruys- scher en J. van de Waile. Eer ste kal. W. Preenen. K'eine vogels: Th. van de Velde (4). Ach. de Bruilckere (2), P. Timmerman, A. Blaakman en W. Preenen elk een. De return vindt plaats in café „De Vriendschap" te Hoofdplaat op vrijdag a.s. Voor het winnende schuttersteam is een beker be schikbaar gesteld. (Van onze correspondent) ZU1DDORPE In café Centraal werd een schieting gehouden waaraan door 36 schutters werd deelgenomen. De uitslag was: hoogvogel G. van Hoeye, Koewacht. Eer ste zijvogel L. Vermue, Zuid- dorpe, tweede zijvogel P. de Smedt, Wachtebehe (B.). Meeste kleine vogels: me vrouw Qosting, Axel en R. Brouwers, Sas van Gent hei- dien met 4 stuks. Volgende schieting 8 april 15.00 uur. Kaarting De kaartclub Ons Vermaak, gevestigd in ca fé De Ster heeft haar kaarta vonden met een prijskaarting besloten. De uitslag: 1 W. de Gucht, 2 R. Wilking, 3 H. Warnier, 4 G. Buysse, 5 F. v.d. Walle, 6 R. Picavet, 7 J. d'Hondt, 8 M. Kramers. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de Oost- burgse zaalvoetbalcompetitie blijft de doelpuntenmachine van M.C. Fiehuiqua het gehele seizoen door doelpunten aan de lopende band fabriceren. Ditmaal wonnen de drielingen van Van Hal en Kareis (Sluis) met 73. Met nu nog drie wedstrijden te spelen en drie verliespunten minder dan het op de tweede plaats op de ranglijst geklasseerde Verduyn (Breskens) kan M.C. Fiehui qua de kampioenstitel nauwe lijks meer ontgaan. WIK (Sluis) dat het de laat ste tijd goed doet, klom enke le plaatsen door een 32 overwinning op de Oostburgse biljartvereniging (OBV). Van 't Westen handhaafde zich in de kopgroep door het admini stratief personeel met 52 te verslaan. Deze week (donderdag) spelen in de sporthal ,.De Veerhoek" enkele teams reeds hun voorlaatste wedstrijd. Daarbij behoort ook Verduyn dat kan winnen van hekke- sluiter Blijf Fit. ABN moet het opnemen te gen de gemeente Oostburg en moet om voor een spannend einde te zorgen het bank personeel moet nog aantreden tegen M.C. Fiehuiqua even eens de volle winst uit dit duel weten te behalen. Alheo tenslotte komt op de sporthal vloer tegen de leraren van het Koningin Wilhelmina Lyceum. De stand: M.C. Fiehuiqua 10- 19, Verduyn 11-18, Van 't Westen 11-17, ABN 10-16, Groede 10-15, Leraren KWL 10-12, Achn. Pers. 11-10, WIK 11—8, OBV 11-8, Van Hal en Kareis 10-7, Gem. Oostburg 10-6, Winkeliers 10-5, Alheo 11-4, Blijf Fit 10-1. „Mijn vrouw moet opletten en rondkijken voor twee. Ze moet altijd hardop zeggen wat ze ziet. Ze is mijn ogen en mijn geleidehond". Dat zegt Cor van de Lycke uit Vlissingen. De jonge vrouw, op wie deze woorden slaan, hoort het allemaal breed lachend aan en knikt instem mend. Eigenlijk tekent deze situatie het echtpaar Van de Lycke ten voeten uit. Ze hebben het geen van tweeën erg makkelijk gehad, maar de liefde en het gevoel voor humor zijn er alleen maar groter op geworden. „In het begin is het wel even wennen, als je je echt genoot van kantoor haalt en zegt: „Spring maar achterop en je hoort van de kant af roepen: „Dat noemt zich een vent, dat Iaat zijn wijf fiet sen". Of wanneer je in de stad alles wat je ziet hardop zegt en dan moet horen: „Die heeft ook een klap van een molenwiek gekregen" zegt Cor. „Mensen kunnen toch zo keihard zijn", vinden Cor en Yolanda. „Eigenlijk heb je het zelf ook wel, dat je nogal gauw met je kritiek klaar staat, maar als je er zelf mee te maken krijgt, dan komt het wel even hard aan". Cor en Yolanda hebben er inderdaad nogal eens mee te maken. Cor ziet ni. zeer slecht. Hij heeft een glazen oog en met het andere ziet hij wel voorwerpen, maar hij kan ze niet nauwkeurig be schrijven, want het is net of hij achter een heel fijn ge weven rasterwerk staat. Hij kan de koppen van de krant alleen lezen met een felle lamp ©n een sterk vergroot glas. Wil hij dus meer dan alleen maar de „koppen snel len", dan doet hij uren over een paar artikelen. Cor heeft zijn kwaal al van jongs af aan. Zijn moe der kreeg rode hond, toen ze van Cor in verwachting was. Een tijd na zijn geboorte kwam aan het licht, dat het hem niet aan zijn geestelijke vermogens mankeerde, maar wel aan zijn ogen. Hij is wel op een gewone kleuterschool geweest, maar eigenlijk was het geen doen. Via de postbode aan de deur hoorden de vader en moeder van Cor over de blindenschool in Zeist. Na veel wikken en wegen werd dan bestoten: Cor z»u naar Utrecht gaan. Voor het ech ter zo ver was had hij al diverse operaties ondergaan. Groot was zijn schrik dan ook toen hij op die school allemaal witte schimmen ontdekte, in dit geval leraren met witte sahorten voor. Hij raakte daarvan zo in paniek, dat van die een op de andere dag het dragen van witte scborten werd afgeschaft. Met zijn tiende jaar, kon den de vader en moeder van Cor niet langer meer buiten hun jongen, die naar zij meenden veel beter thuis op zijn plaats zou zijn. „En dat is nu juist het stomste wat ze ooit hebben kunnen dioen", zegt Cor. „Ik heb het zo ontzettend moeilijk gehad op de gewone lagere school. Je moet weten, dat ik niet op het bord kon zien. Voor de show droeg ik nog een bril ook, maar diat verheelde niet. dat ik ontzettend scheel keek. Ik werd uitgemaakt voor gek en schele. Ik kan me dat gevoel van miijn ou ders wel voorstellen", zegt Cor, „en. ook dat van ai die ouders, die blinde of zeer slecht ziende kinderen heb ben, maar ik zou ze wel willen toeroepen: wees toch wart flinker. Laat ze naar die scholen voor blinden toegaan. Laat ze zoveel mogelijk le ren. Geef ze een kans een zelfstandig mens te wor den!" Op de UJL.O. in Vlissingen was het van het begin af aan hommeles. Op advies van de schoolarts kwam hij op de Christelijke U.L.O. in Mid delburg terecht. Daar kreeg hij twee sekondantem toege wezen, die hem met alles hielpen. Hij ginig zelfs op de fiets niaar schooi elke dag zo'n tien kilometer fietsen. En dat alles terwijl hij bij tijd en wijle geen snars zag. Cor moet een engelbewaardertje achterop hebben gehad, maar zijn ULO-diploma haalde hij. Het liefst zou hij sportle raar geworden zijn, maar hij werd gemanoeuvreerd in de opleiding heilgymnastiek en massage. De opleiding werd omgezet in fysiotherapie. Dat betekende, dat Cor wel dag kon zeggen tegen, de oplei ding, wamt er worden tegen woordig zoveel elektrische apparaten gebruikt, voorzien van allerlei waarsdhuwiinigs- larnpen, dat het voor een blinde geen werken meer is. „Zo gaat het nu tegen woordig met alle beroepen", merkt Cor op. „De visueel ingestelde maatschappij is keihard, alles wordt geauto matiseerd. Daar komt dan nog bij, dat een blinde als het ware veel meer moet presteren dan een gewoon ziend mens. Ais een blinde telefoniste can paar miskleu nen heeft gemaakt, gewoon uit slordigheid of ongeïnte resseerdheid. dan zegt men al gauw: Nooit een blinde telefoniste meer. Deze hou ding zie je overal". Door de omzetting van de cursus werd Cor genoodzaakt bijna twee jaar thuis te zit ten. Wat hij ook probeerde, hij kreeg geen schijn van kans. Hij kreeg een fikse oogontsteking en een van zijn ogen werd er uit ge haald. Grinnikend merkt hij op: „Ik kan wat je noemt met recht ergens mijn oog op laten vallen". Zijn vrouw roept: „Cor niet wrijven". Als hij dat ml. doet, dan wil zijn oog wel eens de verkeerde kant op gewreven worden, zodat het ergens in de lucht zweeft. Yolanda giert van de lach als ze een dergelijk voorval ver telt. Dank zij die lakonieke opvatting heeft ze haar man geleerd zo veel mogelijk zelfstandig te zijn. Thuis werd faam. alles uit de hand genomen, wat natuurlijk met bevorderlijk was voor zijn zelfstandigheid, maar Yolan da vindt, dat hij best zijn plichten als echtgenoot kan waarnemen en heel goed een borreltje kan inschenken. Yolanda Is verschrikkelijk trots op haar Cor en hij ei genlijk op ha ar. Ze hebben elkaar geweldig gestimu leerd. Toen hij besloot de cursus middelbare sociale ar beid te gaan volgen, nam zij het besluit de verpleegsters opleiding in het Vlissingse St.-Joseph ziekenhuis te gaan volgen. Ze hebben het alle bei gehaald. Het heeft hem ontzettend veel moeite gekost. Hij nam alle lessen op de band op, gebruikte de rest vain de week om alles in braille schrift over te tikken en hield het weekend om alle stof in zijn hoofd te pompen. Dat heeft hij drie jaar lang gedaan, dag na dag, week na week. Op de dag dat hij zijn diploma in handen kreeg, veranderde de wereld op slag. Hij werd van de een op de andere dag voor vast aan gesteld als notulist bij de sociale dienst in Vlissimgen. „Ik was zo ontzettend geluk kig. Stel je voor, ik teide weer mee, ik was weer ie- manIk heb me van het begin af aan ingezet voor honderdveertig procent. Ik wilde slagen voor Yolanda en voor mezelf. Ik wilde af van dat miniderwaardigheids- complex. Je moest eens we ten hoeveel gehandicapten met dit zelfde gevoel zitten. Velen van hen zijn intelli gent geruoeg om iets beters te kunnen en toch worden ze veroordeeld hun hele leven op de sociale werkplaats te zitten, zonder kans op pro motie". „Daar moesten ze eens wat aau doen. De oorspronkelijke opzet van die sociale werk plaatsen was een doorgangs huis voor mensen, die na een goede begeleiding tot betere dingen in staat zijn. In de praktijk blijkt die werk plaats voor de meesten een eindstation te zijn. De men sen moesten beter geïnfor meerd worden, ze moeten weten dat er een mogelijk heid bestaat, dat het arbeids bureau bereid is een studie te betalen". Nn Cor zelf uit de put is geklommen blijkt hij voor vele lotgenoten een steun en toeverlaat en een vraagbaak te zijn geworden. Cor zelf is opgeklommen op de sociale dienst tot een soort directie secretaris, wie niet veel ont- Yolanda is een jaar na hun trouwen opgehouden met werken. Ze zijn nu allebei 27. Cor heeft bewezen heel goed voor zijn gezin te kun nen zorgen en Yolanda, die van tijd tot tijd die wijkzus ter vervangt, heeft nu na haar hele jengd in kinderte huizen te hebben doorge bracht en later van pleegge zin naar pleeggezin gesleept te zijn, eindelijk rust gevon den. Samen trekken ze op va kantie naar een stille plaats in Nederland. „Het moet stil zijn zegt Cor, dan zie ik de natuur met mijn oren. Yolanda helpt hem de natuur beleven. Ze wijst hem op mooie dingen. Ze laat hem de zachtheid voe len van een nieuw blad in de lente, de crocus langs de kant, de mosselen vast- gekoekt aan de paalhoof den. Ze wandelen samen met hun dolle boxer, uren door de duinen. Er ontgaat hen niets, waarschijnlijk leven ze intensiever dan velen van ons. Ze hebben het samen gemaakt en toch kan hij het niet laten te vragen voor ik 's avonds laat de deur uit ga. „Je bent toch niet kwaad, als ik je morgen niet herken?" Het echtpaar Van de Lycke tijdens een wandeling op het Vlissingse strand. eindredactie bas augustijn Dinsdag 3 april 1973 BOEKAREST (ANP) menië, Nicolae CeausescJ een officieel bezoek aan tenminste een verdubbi Roemeense handelsverki mende besprekingen in beloopt de waarde van h< miljoen dollar per jaar. De president verklaardi groepje Nederlandse journa menië hebben gebracht en kwartier van de communis De betrekkingen tuss: Roemenië en Nederland zij goed, zo verklaarde hij. „Di economische samenwerkinj heeft zich iin de afgetopei paar jaar in vrij hoog tempt ontwikkeld, en ilk hoop dat al: gevolg van mijn bezoek en dt besprekingen die ik met dt Nederlandse regering en za kenlieden zal hebben, nieuwe mogelijkheden gevonden zul len worden voor een snellerd ontwikkeling van de samen-] werking op economisch, tech nisch, wetenschapelijk en anj der gebied". De presiden' hoopte eveneens op verster king van de politieke samen werking met Nederland met het oog op de Europese veilig heid en een wereld gebaseerdl op eerbiediging van onafhan kelijkheid en soevereiniteit van alle landen, met volledi, gelijke rechten. Ceausescu sprak de overtui ging uit dat de kleinere lan den actief aan de oplossing van internationale problemen moeten meewerken, juist nul er een proces van ontspanning' gaan de is. Een oplosing van de grote internationale problemen kan niet worden bereikt als niet met de belangen van alle landen rekening wordt gehou den. En als de kleinere landen niet wensen dat oplossingen worden gevonden die hun be langen kunnen schaden, zullen zij actief moeten meewerken aan alle beslissingen. Hij ver wees in dit verband naar de conferentie in Helsinki en le kolom slotkoersen Actieve aandelen handel en industrie AKZO 20 06.50 85,10 ABN J 100 389,00 391,00 Amro 30 85,20 85,30 Am.Rubber j 150 26b ,90 269,80 Deli-Mij 75 152,60 152,80 Dordtsche P. 20 157,00 156,50 Dordtsche PJPref. 156,20 156,20 Hein eken H. 25 291,90 290,00 Heineken 25 321.70 320,10 H.AX. J 200 260.50 263,00 Hoogov. j 20 88,40 98,40 UVA j 500 107,00 102,00 KLM 100 111,40 111,50 Kon.Olie 20 127,90 127,30 KNSM 100 179,70 180,00 Nat. Ned. 10 68,50 '68,60 Omirvren Ccrt 363.00 361,00 Philips J 10 59,60 60.80 Philips div'73 Kobeco 50 256.50 255.50 Rolinco 50 173,00 172.00 Schccpv.Ln 50 162,60 162,50 Unilever 20 157,00 158,00 Actieve obligaties staatsleningen 8 Ned .69-94 104,80 104,50 8 id 10-95 104,90 104,50 8 id 71-96 104,90 104,50 8 id 701-85 105,80 105,50 8 id 7011 105,00 104,40 8 id 70II1 105,00 104,60 8 id 69-76 106,60 106,60 8 id 70-77 106.60 106,60 VA Id 71-96 103.00 102,70 7s/« Id 70-78 106,'0 106,00 IV» id 69-94 101,40 101,10 7Va id 71-96 101,20 100,90 7Vz id 72-97 101.20 100,80 V/2 id 71-81 104,00 103,70 7,2 id 72-97 100.60 99,90 7 id 661-91 98,80 98,20 7 id 6611 98,80 98,20 7 id 69-94 98,50 97,80 id 681-93 94,70 94,20 6Va id 6811 94,70 94.20 id 68I1I 94,70 94,20 6'/2 ld 68IV 94,70 94,20 6 id 66-91 95,20 94,50 6"/« id 67-92 93,10 92,20 6 id 67-92 91,30 90,50 5% id 6511-90 92,70 92,30 53/* id 6511 92,70 92,30 5V« id 641-89 90,40 89,80 5V« id 6411 90,30 89,60 5 id 64-94 86.70 86,20 4V» id 58-83 90,50 90,30 4V3 id 59-89 87,00 86,50 4>/a id 60-85 89,30 89,30 4'/s Id 6011 86,20 86,00 4 id 63-93 84,20 83,80 4>/a id 64-74 100,00 100,00 4V» id 59-84 89,40 89,20 4'/» id 60-90 84,10 83,80 4V« id 61-91 83,90 83,60 4V« id 631-93 82,70 82,40 4V4 id 6311 83,40 33,00 4 id 61-86 86,55 86,30 4 id 62-92 82,10 81,70 Z*,% id 53-93 80.50 80,50 id st 47 74,20 74,30 3Va id 51-76 98,00 97,70

de Stem | 1973 | | pagina 8