ITE Piraten trots op schip Topbiljarters weren zich prima in Sint-Niklaas Storm kan markt schaden^ Beheerscommissie heeft appeltje te schillen met Steense harmonie STAKERS BD II li A BEDRIJF MAG NIET K APOT UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN vinden SUCCES IN ELKE OPTOCHT VERZEKERD iROLME Zitten stad streek r IREDA B.V. ME GROEP ZWITSANAL® TORQUAY Halfvasten optocht in Kielclrecht groter dan ooit Plannen voor afdeling Hartstichting in Hulst Vergadering drumband Zuiddorpe SCHIETING ZUIDZANDE OPENING EDAH- KOOPPARK DERDE DUEL MOET BESLISSING BRENGEN Uitslagen Schieting in Koewacht Steense Toepers lijden nederlaag in Graauw CONFLICT HUURPRIJS VERENIGINGSGEBOUW Heikant Dinsdag 3 april 1973 van de leda" |b, lat zoeken wij Jst met type- het bijhou- is opleiding eist, alsmede vermelding Ï7, gelieve U loofd van de zaken, Post- afdeling !!J gelijkheden ^an het 4.1.L. kunnen zich persoonlijk e afdeling <en, 173, Breda, 00-24281 Lopen ook, als u last hebt van aambeien. Die narigheid gaat voorbij met Zwitsanal van Zwitsal. Dat helpt goed, brengt die noodzakelijke verlichting: u hebt meteen al minder pijn. De jeuk stopt en de gevoelige zwellingen verdwijnen.Zwitsanal.een we tenschappelijke combinatie van helende, verzachtende en pijnstillende stoffen, kan u vlug van uw aambeien ellende afhelpen. Postbus 2022 Eindhoven Tel. 040-111444/111411 wat tcunnan onze lezers voor u doen? produkten bij w kopen, die ze graag willen hebbanl zij moatan u dan •emt wel weten fa 16 daagse vakantiereis per bus/ boot naar Zuid-Engeland voor reizigers van 17-35 jaar. Volpension f 260,— (Van een onzer verslaggevers) ZANDBERG Dat een carnavalswagen een eigen leven kan gaan leiden is de afgelopen weken in het buurtschap Zand berg onder Graauw gebleken. De wagen een piratenschip voorstellende die aanvankelijk voor het Graauwse carnaval werd vervaardigd maakt op dit moment nog steeds furore in cavalcades en folkloristische optochten. De komende maanden zal de creatie van de Zandbergse be volking nogmaals te zien zijn tijdens de optocht bij gelegen heid van de eeuwfeesten in Biervliet. Dat is dan wel het absolute einde. Daarna wacht het rijdende piratenschip de sloop. Het heeft dan een kor te, maar hevige levensloop achter de rug. Het schip werd gebouwd in de weken, vooraf gaand aan carnaval. Daarna (Van onze correspondent) KÏELDRECHT Niet min der dan 34 deelnemende wa gens trachten in Kieldrecht ondanks het slechte weer zon dagmiddag de carnavalsherin- neringen nog eens op te halen- Het was de vijfde reclame- en carnavalsstoet die halfvasten- zondag uitging em ook de eer ste waar zoveel wagens uit de omliggende dorpen aan deel namen. De stoet startte te 15.00 uur in Oud-Arendberg en begaf zich vervolgens naar Nieuw-Namen om zo via de Hulsterioostraat, Smetstraat en Kouterstraat weer terug naar Kieldrecht te gaan waar op de markt de stoet werd ontbon den. door een mi- crafoonwiaigen en reclamewa gens kwamen De Reuzen uit Kieldnedht, de muziekmij De Leopold- en Albertisten en een groep kinderen uit Kieldrecht, Het jaar van de eend uit Niieuw-Niamen, André van Duyng bamaimenbaotsang uit Kieldrecht. Voorsteling 1923 te Hulst, Wagen met windmo len uit De Klimge, de Muziek mij. uit St. damsteen, Schakel in beten uit Kieldrecht, een groep kinderen uit Kieldrecht, Trektocht naar het wilde wes ten uit Clinge, Sportbiënnalle 1973 uiiit Kieldrecht, zangkoor Broedermin uit Kieldrecht, de filosoof vain Haigen uit Kiel drecht, de fanfare De Schelde- zonen, Pirato's uit Graauw Vrede Commissie uit Clinge, Sprookjesland uit Clinge, Koets met musketiers uit Kieldrecht, De Kannibalen uit Kieldrecht, muziekgezelschap uit Meerdonk, een groep kinde ren uit Kieldrecht, Op Losse Groeven uiit Climge, Zonder bóer geen plezier uit Klooster- zande. Pipi Langkous uit Graauw, Marswagem uit Clin ge, Piratenschip Veronica uit St.-Jansteen, de harmonie St.- Cecilia uit Kieldrecht, het ma- jnrettentoorps uit Hulst en de raad van elf met prins Kiel uit Kieldrecht. De prijsuitrei king vond plaats op het ge meentehuis. (Van een onzer verslaggevers) HULST Er wordt in de gemeente Hulst gewerkt aan de oprichting van een afdeling van de Hartstichting. Er is een voorlopig comité gevormd waarvan het de bedoeling is, dat het straks het bestuur van de afdeling zal worden Voorzitter van het comité il de heer P. Bosch uit Hulst. Secretaresse mevrouw J. Col- sen uit Climge, penningmeester en waarnemend voorzitter A. de Deckere uit Nieuw-Namen. Bestuursleden zijn: J. Ferket uit St.-Jansteen, mevrouw Van Driessche uit Hulst. H. Fran ken uit Hulst en G.J. Bruel, eveneens uit Hulst. Volgende week wordt de landelijke col lecte van de Hartstichting ge houden. Bij die gelegenheid zal ook in de kernen van Hulst huis-aan-huis worden gecollecteerd. haalde de wagen vervolgens in Graauw de eerste prijs, in Hulst de eerste prijs, in Kloosterzan- de de tweede en het afgelopen weekend in Kieldrecht even eens de tweede. Geen wonder, dat een van de bouwers, J. Weemaes uit Graauw, met trots over dit succes vertelt. Nog niet eerder heeft een carnavalswagen zo lang stand gehouden. „Kijk", vertelt de heer Weemaes met plezier, „voor onze buurtgemeenschap is dat nogal wat. Er gebeurt hier niet zo heel veel en dan is dit natuurlijk een aardig succesje". Overigens weten de Zand bergenaren van wanten, want ze doen al vijf jaar mee aan het Graauwse carnavalsfeest. „We hebben hier een enthou siast groepje onge mensen, waar je altijd een beroep op kunt doen", aldus de heer Weemaes. Bijzonder veel steun bij het uitwerken van het idee heeft men gehad van de Belgische kunstenaar Deyaert, afkomstig uit Sint-Niklaas, werkzaam in Brussel, maar met een zomer huisje in Graauw. Hij heeft het ontwerp gemaakt voor het pira tenschip. „Voor ons is dit suc ces een van de grootste din gen die we konden bereiken, aldus de heer Weemaes, die er zich van bewust wordt, dat het volgend jaar een moeilijke zaak gaat worden om deze re putatie te verdedigen. „Het moeilijkste punt waar wij altijd mee zitten is zo rond september of oktober: wat gaan we maken Het is niet gemakkelijk om op een goed idee te komen. Van de heer Deyaert hebben we alle ple zier gehad. En hij weet van ons: voor wat technische snuf jes zijn we niet bang". Het Zandbergse piratenschip zit technisch dan ook perfect in elkaar. Het bestaat uit een staalconstructie, omkleed met hardboard. Het gevaarte staat op een oude stationcar en rijdt, zonder dat er een trekker aan te pas hoeft te komen. Het ge vaarte wordt ook op eigen kracht van plaats tot plaats ge bracht. In de meeste gevallen wordt het schip gevolgd door bewonderende en verwonderde blikken. „Als je dan op zo'n boot staat en je hebt er zelf aan meegewerkt gaat er toch wat door je heen", weet de heer Weemaes te vertellen. Met nog meer enthousiasme dan over zijn piratenboot, praat hij over de medewerking, die de dertien bouwers bij dit soort gelegen heden van de rest van het dorp krijgen. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Donderdag avond om halfacht houdt de drumband van Zuiddorpe de algemene ledenvergadering in café Het gemeentehuis- Op de bijeenkomst zullen de donateurs en begunstigers worden onthaald op koffie met gebak. Bovendien wordt er een bingowedsrijd gehouden. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE In café De Block werd een schieting op de liggende wip gehouden met een deelname vian 26 schut ters. De uitslag was: hoogvo gel W. Boei.i, Zuiddorpe. Eerste zijwegel G. Braoke Axel. Tweede zijvogel E. Croonen- burg, Zuiddorpe. Grootste aan tal kleine vogelxs A. Slock met 4 stuks te Koewacht. Vol gende schieting zondag 8 april 15.00 uur. (Van onze correspondent) HULST Burgemeester P Molthoff verricht woensdag 4 april de officiële opening van het nieuwe Edah-kooppark in Huist. Voorafgaande aan deze ope ning, die om 10.00 uur plaats heeft, ia er gelegenheid de nieuwe zaak te bezichtigen. De trots van Zandberg op weg naar nieuwe roem. (Van onze correspondent) ST.-NIKLAAS In het stampvolle café van Wilssens in St.-Niklaas werd zaterdaga vond de returnwedstrijd ge speeld van de topbiljartinter- land België-Nederland. De in terlands werden georganiseerd door de Hulster topbiljartclub De Lustige Toepers in samen werking met het Belgische Excelsior uit St.-Niklaas en dit alles ter gelegenheid van het 1214-jarig bestaan van De Lustige Toepers. Het Nederlands teaim wist deze tweede wedstrijd volko men verdiend met 812 te winnen en mam daardoor re vanche voor de op 10 februari jl. in Hulst geleden 911 ne- ian deze iinter- overhamdig- de eerste wedstrijd dus in een Belgische overwin ning eindigde, is een beslis singswedstrijd noodzakelijk gewonden oirn uit te maken wie de sterkste is. Deze beslis singswedstrijd zou op een neutraal terrein gespeeld moe tan worden, maar waar, was nog niet bekend. de thuisreis aan- rden. Nadat de schepen St.-Niklaas de stoot te verrichten. Hij was het ook die aan beide elftallen De persoonlijke uitslagen van deze wedstrijd zien .er als volgt uit: A. d'Homdt Kemzeke - C. Mairtens Tovaik Koewacht 02; A. Goethem Grambergen - B. Rammeloo Philipppine 20; L. van Kerkhoven St. Niklaas - F. Dobbelaer Bos sche Toepers 20; D. Brandt Hamme - B. Weerman Heikant 11; W. Rubber Hamme - P. de Smet Marionette Hulst 02 G. Smet Kemzeke - E. Taetoian de Kroon Hulst 02; Th. Roels St. Niklaas - R. Verhagen Zandbergse Toepers 11; E. Tïerens St.-Niklaas - J. van Boven Zandbergse Toe pers 11; G. Ruysscher St.- Niklaas - A. Picavet BC ONA Hulst 11; L. Dupoint St. Gil lis - R. Bogaerd Marionette Hulst 9—2. (Van onze correspondent) KOEWACHT Ter gele genheid van de Koewachtse jaarmarkt, die morgen gehou den wordt, organiseert de schuttersmaatschappij St.-Se- bast'aan, haar jaarlijkse zo- merschieting. Dat gebeurt op twee staande wippen in café De Anjer bij A. de Schep per. De schieting begint om 14.30 uur. De schutterssociëteit Nooit Gedacht organiseert op 4 april een schieting op de liggende wip in de zaal bij A. de Kind in Koewacht. Aan vang 15.00 uur. Ook wordt er op 4 april een jaarmarktschie- ting georganiseerd door de schuttersmaatschappij De Sportvrienden in de zaal bij J. de Guchteneire in Koe- wacht-België. Deze schieting begint eveneens om 15.00 uur. Ook de jeugd krijgt volop ge legenheid zich tijdens de jaar markt te amuseren. Er zijn verschillende kermisexploitan ten die hun kraam in het dorp hebben opgeslagen. De fanfare EMM zal voor de muzikale omlijsting van de jaarmarkt zorgen. (Vam onze correspondent) SINT-JANSTEEN De topbiljartclub De Steense Toe pers speelde in Graauw in ca fé De Roeck een biljartwed strijd tegen de topbiljartclub De Zandbergse Toepers. De Stenena-rem konden met een 128 nederlaag de reis terug ondernemen. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT De organi sators van de traditionele Koe wachtse jaarmarkt hebben zich maandag het weerbarstige april-weer slechts met de no dige reserves laten welgeval len. „Als het zo blijft, dan vrees ik het ergste", verzucht te gistermiddag secretaris A. A. Geerards van het jaar marktcomité via de telefoon. Morgen (woensdag dus) zul len de aangevoerde runderen weer een ere-plaatsje innemen in het centrum van Koe wacht. Vanaf 10.00 uur 's morgens tegen het middag uur zal er worden gekeurd en gehandeld of het voortbestaan van Koewacht ervan afhangt en tegen half een volgt het hoogtepunt in de vorm van een prijsuitreiking in cafe De Waele. Daarmee zal dan de tachtigste Koewachtse jaar markt een feit zijn. Overigens weet ook secreta ris Geerards niet exact hoe oud de jaarmarkt eigenlijk is, omdat de eerste notules niet bewaard zijn gebleven. Het is wel een van de oudste jaar markten in Sint-Jansteen. „Economische waarde heeft de markt eigenlijk niet meeri', aldus de heer Geerards. „Er wordt natuurlijk nog wel wat gehandeld, maar het behalen van prijzen is toch eigenlijk wel het belangrijkste." De aanvoer varieert van jaar tot jaar en draait zo rond de vijftig zestig stuks. Het hangt vaak van het weer af of er veel boeren zijn, die hun dieren te pronk zetten in het Koewachtse centrum. Wat dit betreft is de voorbode van de ze week niet zo gunstig. Ook de heer Geerards vreest, dat de voorjaarsstorm veel men sen thuis zal houden. Financieel kunnen de orga nisators in Koewacht de jaar markt nog juist draaiende hou den. Aan die financiën of liever gezegd: het gebrek daaraan zijn de laatste ja ren al veel andere jaarmark ten te gronde gegaan. „We kunnen het hoofd nog net bo ven water houden met de ge meentelijke subsidie en de lo terij die we op touw zetten". Aan een ding hebben ze in Koewacht in ieder geval geen gebrek: namelijk publieke be langstelling. De jaarmarkt blijkt toch nog boeiend genoeg om in april een grote groep mensen op de been te brengen, die met bewonde ring hun blik laten gaan over alle fraais aan runderen, die uit heel Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren worden aangevoerd. Ook de feestnummers komen aan hun trekken, want tegelijk met de jaarmarkt wordt de traditionele voorjaarskermis gehouden. Ook daarop wordt deze keer geen uitzondering gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De be heerscommissie van het vere nigingsgebouw in Sint-Jan- steen is het niet eens met de kritiek van de muziekvereni ging Sint-Jan. Volgens een be stuurslid van dit korps zou de vereniging deze maand moeten afzien van de organisatie van het traditionele fancy-fair, om dat men de huurprijs van het verenigingsgebouw te hoog vindt. De beheerscommissie is vol gens een woordvoerder nogal over de die mus is gegeven. „Er is sgeven. „Er is geen sprake dat er voor bet fancy-fair een hogere huurprijs betaald moet wonden. We hebben wel een waarborgsom van 300 gul- dien geëist. Het bestuur van de muziekvereniging heeft name lijk wel verzuimd, dat er vo rig jaar voor zo'n 400 gulden schade is aangericht. Die waarborgsom van 300 gulden kunnen ze nu terugkrijgen als er niets beschadigd wordt", al dus het commentaar. Bestuurs lid E. Verstoeten van Sint- Jan is niet helemaal te spre ken over de wijze, waarop de zaken zijn geregeld. Over de schade zegt hij: „Die beliep een bedrag van 100 gulden. We hebben er daarvan na overeenkomst 50 van betaald. Bovendien hebben we voorge steld om die zaak zelf te her stellen, maar daarvan wilde men niet weten. Achteraf schijnt dat schadebedrag te gengevallen te zijn, maar dat is onze schuld niet". Gezien de ervaringen van vorig jaar, werd aanvankelijik geweigerd om het verenigingsgebouw dit jaar nogmaals voor een fancy- fair beschikbaar te stellen. Vanuit de beheerscommissie is er toen voor gepleit om van dit besluit terug te komen. Volgens het commentaar is men in een vergadering van de beheerscommissie met ver tegenwoordigers van de har monie tot het compromis van de 300 gulden waarborgsom gekomen. Lijnrecht daartegen over staat de verklaring van Sint-Jan-bestuurslid Verstoe ten: „Ik weet helemaal van niets. Als we toch in dat vere nigingsgebouw mogen, moeten ze maar contact met me opne men. Hoewel: de tijd om nu voor deze maand nog een fan cy-fair te organiseren wel erg kort is". De heer Coolman van de beheerscommissie: „De mu ziekvereniging is nooit bereid gieweest de volledige schade te vergoeden. We hebben daarom proberen te schipperen en voorgesteld ieder de helft voor onze rekening te nemen. Daar toe was men niet bereid. Wel om 100 gulden te betalen. Na een gesprek met de pastoor kwam men 50 gulden overeen, onder voorwaarde, dat men zelf de gordijnen zou laten maken. Maar daarna heeft men nooit meer iets laten ho ren. Van de 800 gulden schuld, is dus uiteindelijk maar 150 gulden betaald". Volgens de heer Verstoeten zijn bepaalde zaken niet helemaal voorge steld, zoals ze in werkelijk heid zijn. De heer Coolman riehit hetzelfde verwijt aan het adres van het muziekkorps. Geheel zonder gevolgen zijn deze manipulaties voor Sint jan ook niet gebleven. Vol gens Emiel Verstoeten heeft de pastoor zijn donateurschap opgezegd, tot met deze inge houden bijdrage de schuld aan het verenigingsgebouw is ver effend. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Het stakingscomité van Clitex in Clinge wil met de acties niet zo'n hoog spel spelen, dat daardoor de werkgele genheid voor dit dorp in gevaar zou kunnen komen. „We hebben enig inzicht in de financiële situatie van dit bedrijf en die is op dit moment nog niet zodanig, dat het voortbestaan in het geding komt", aldus een van de leden van het stakingscomité. Overigens wordt ook niet ver wacht, dat de situatie wat dit betreft de komende dagen al kritiek zal worden. Zodra dit wel het geval is, zal het comité zich met de stakers en de vak bonden gaan beraden over een nieuwe houding. „We zullen daar dan onze conclusies uit trekken', aldus het commen taar. De stemming onder de Clitex-stakers is nog opperbest Nog niemand begint moeheids- versohijnseleri te vertonen, zo vertelt een van hen. Van de 35 stakende vrouwe lijke personeelsleden zijn er gis termorgen 31 per bus naar Am sterdam vertrokken om daar deel te nemen aan een demon- stotiemars van Optillon. In to taal hebben daar naar schatting 30 mensen aan meegedaan, die rond het middaguur werden ge teisterd door een forse hagel bui. De 31 demonstrerende da mes zijn gisteravond met groot vlagvertoon door hun stakende collega's ontvangen. Ze kregen nogal wat applaus, waarvan een gedeelte in de voorjaarsstorm verloren ging. Verder was de Clitex-fanfare present voor de muzikale om lijsting. Al mogen de stakings acties in Clinge een ludiek ka rakter dragen: het gaat er kei hard toe. Het actiecomité heeft er nu wat op gevonden om gro te vrachtwagens met opleggers te verhinderen produkten aan- en af te voeren. In het smalle Clitex-straatje heeft men auto's van stakende werknemers zo danig geparkeerd dat gro te vrachtwagens onvoldoende ruimte hebben om te draaien. Kleinere auto's kunnen er nor maal door. Over het aantal mensen dat staakt blijkt nog steeds verschil van mening tussen de actie voerders en de Clitex-directie. Volgens de directie zou een grote groep mensen aan het werk zijn, die door de vakbon den als stakers staan geregis- streerd. De directie van de tex tielfabriek heeft evenwel ge weigerd toestemming te geven om na te trekken of de bewe ringen juist zijn. Inmiddels heb ben de vakbonden de stakers teruggeropen, die beschikbaar waren gesteld om stalen gereed te maken. Volgens het commen taar uit het actiecentrum zou de Clitex-directie zich niet aan de gemaakte afspraken houden. Het actiecomité heeft aan de directie geweigerd om lijsten met namen van stakende werk nemers als bewijsmateriaal te overleggen. Gevreesd wordt voor represailles tegen de niet georganiseerde werknemers, die toch aan de staking meedoen. Zo vertrokken de Clitex- dames gistermorgen naar Am sterdam. Brand Maandagmiddag brak brand it in de schoor steen van de woning R. de Koek in de Ellestoat te Hei kant. Zowel het brandweer korps vain St. Jiansteen als dat van de gemeente Hulst wer den opgeroepen omdat vanwe ge de storm het gevaar be stond dat de brand zou uit breiden. Hoewel de vlammen reeds uit de schoorsteen sloe gen kom de brandweer de brand snel blussen. (Van onze correspondent) BOSCHKAPELLE Aan de schieting in de zaal bij A. Stallaert, hebben 30 schutters deelgenomen. De hoge vogel werd afgeschoten door P- Ciaessen uit Lamswaarde, die eveneens de eerste zijvogel in de wacht sleepte. De tweede zijvogel was voor W. Blom- maert uit Hulst. Het grootste aantal kleine vogels werd bemachtigd door C. Gij zeis uit Koewacht en J. wan Dijk uit Boschkapelle met eem totaal van vijf stuiks. KLOOSTERZANDE Aan de zatendagB'chAertding op twee wippen in hotel De Linde heb ben 37 schutters deielgieniomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel bemachtigd door Ch. Kindt uit Nieuw Namen. De eerste en tweede zijvogel werden in de wacht gesleept door A. Verhoeven uit Kloos- terzande. Op de tweede wip werd de hoge vogel afgescho ten door A. de Maayer uit Kloosterzande. De derde zijvo- gsl was voor G. Pauwels. De tweede ging naar K. de Maay er, beiden uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vo gels werd in de wacht ge sleept door R. vam Gassen uit Ossenisse met een totaal van vijf stuks. Aan de zondagschiietiinig op twee wippen in de zaal van hotel de Linde hebben 45 schutters deelgenomen. Op wip 1 werd de hoge vogel afgeschoten door R. van Gas sen uit Kloosterzande. De eer ste zij vogel was voor Th. Gambeen uit Axel. Be extra hoge vogel werd bemachtigd door J. Hoop uit Kloosterzan de. Op de tweede wip werd de hoge vogel in de wacht gesleept door A. Verhoeven. De eerste en tweede zij vogel werden geschoten door P. Pauwels uit Kloosterzande. De extra hoge vogel ging naar A. Verhoeven uit Kloosterzan de. LAMSWAARDE Aan de zondagschieting op twee wip pen in de zaal bij P. Ciaessen, hebben 54 schutters deelgeno men. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door G. van Driessdie. De eerste zij vogel was vo or R. van Es- broeck. De tweedie zijvogel ging naar H. Claessem, allen uit Lamswaarde. Het grootste aantal kleine vogels werd be machtigd door J. van Dijk uit Vogelwaarde met een totaal van vier stuks. Op de tweede wip werd de hoge vogel geloot door P. Roelands. De eerste zij vogel werd geloot door P. van Dijk uit Vogelwaarde Het grootste aantal met een totaal van zes stuks werd in de wacht gesleept door mevrouw Verschuren en C. de Kort, bei den uit Lamswaarde. SINT-JANSTEEN —Aan de schieting op twee staande wippen bij café Sport is on danks het slechte weer toch nog door 53 schutters deelge nomen. De sterke wind kon niet verhinderen, dat alle hoge vo gels werden afgeschoten. Op de eerste wip ging de eerste hoge vogel naar A. Vermeulen uit Nieuw-Namen en de twee de naar A. Kamoen uit West- dorpe. De eerste zij vogel was voor R. van Waes uit Zuiddor pe. De tweede voor A. Hoog straten uit Axel, de derde voor A. Kamoen uit Westdor- pe en de vierde voor F. Ler- mout uit Nieuw Namen. De eerste kial ging naar G. Savooy uit Simt-Jamsteen de tweede naai P Verhagen uit Hulst, de derde naar F. de Waal uit Koewacht en de vierde naar L. van Remoortere in Koe wacht. Op de tweede wip was de eerste hoge vogel voor M. de Koek tot Zuiddorpe, de tweede ging naar P. vam Waes uit Zuiddorpe. De zijvogels waren voor J. Janssen uit Koewacht. J. Leeraert tot Hulst, P. van Waes uit West- dorpe en A. van de Berghe tot Hulst. De kallen gingen naar J. Vlaminck uit Sint Jansteen, W. Nachtegaal tot Sint Jan steen. G. Savooy tot Sint-Jan steen en J. Hiel tot Kloositer- zanoe. SK

de Stem | 1973 | | pagina 7