PPR-statenleden stellen vragen over pijpstraat Elektriciteit enige tijd gestoord YY Concert Goes in Actie „zwemmen gehandicapten" loopt uitstekend Biervliet- feesten krijgen gestalte „LUCT0R' Kruiningse brandweer bestaat 30 jaar KAMERLE DOOR ZE mi! l stad streek 1WÊÊÊK—mmÊÊmmm Hontenisse Werkvergadering PPR Reimerswaal Goes Borsele praat over status van bedrijven AL 2500 GULDEN BINNEN Goes Koewacht Bebakening jachthaven Krabbendijke SOZEN IN GEMEENTE BORSELE DOEN SAMEN Eerste paal voor nieuwe Goese school VERGADERING „DELTA PROMENADE" 's-Gravenpolder Hansweert Kruiningen OVER 2 DAGE BIJ UW BAN Genootschap voor land meetkunde houdt (jongres Koud en regen Dinsdag 3 april 1973 Brand De brandweer van Hontenisse is gisteravond te hulp geroepen hij een fikse schoorsteenbrand in Groenen dijk. De schade kon, ondanks de omvang van de brandy be perkt blijven. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De PPR-Statenleden Filius, Rooden- burg en Van Waterschoot hebben aan het college van Ge deputeerde Staten een aantal vragen gesteld over de aan te leggen pijpleidingen ten behoeve van Total en de Water- maatschappij Zeeland. (Van onze correspondent) YERSEKE Donderdag april houdt de afdeling Rei merswaal van dc PPR weer een werkvergadering in café Blieck, onderaan de Havendijk te Yerseke. Voornaamste agen dapunt is een voorlopige in ventarisatie van het materiaal dat met betrekking tot de ruimtelijke ordening van Rei merswaal voorhanden is. De bedoeling is ditmaal tot een schema te komen, volgens welke de gehele problematiek op duidelijke wijze te ordenen valt. Daarna kan in snel tempo worden toegewerkt naar een eigen visie op de bestemming van Reimerswaal. Om de PPR-visiè wat te vera 1 genie nen wil de Reimerswaalse af deling daarna de mening van de bevolking, die door aanvul lingen wijzigingen en zelfs door algehele afkeuring kan bijdragen tot verbetering er van. De PPR kan tenslotte het definitieve plan als komende van de bevoliking aanbieden aan belanghebbende instanties. De aanvang van de werkbij eenkomst donderdagavond is acht uui (Van onze correspondent) KRUININGEN Zaterdag 7 april bestaat de vrijwillige brandweer van Kruiningen dertig jaar. Een speciaal voor deze gelegenheid in het leven geroepen comité brandweer feesten 1973 is al druk bezig om dit lustrum niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Op de zaterdag zelf gaan in het bestemmingsplan De Knol te Kruiningen niet minder dan twaalf korpsen met elkaar een wedkamp aan in de brand weerbehendigheid. Deelname is toegezegd van: Waarde, Woensdrecht, Rilland, Ovezan- de, Wolphaartsdijk, Kwaden- damme, Wemeldinge, Goes A en B, Krabbendijke, Yerseke en Kapelle- De aanvang van de wedstrijden is halfeen, de toegang gratis. Het brand weerkorps Kruiningen biedt een aantal genodigden, onder wie ook de commandanten van de aan de wedstrijd deelne mende brandweren, na afloop een receptie aan in Inter Scal- des. Vrijdag 13 april tenslotte om halfnegen 's avonds zal de burgemeester van Reimers waal, mr. C. Pijl-Hogeweg in Het Dorpshuis te Kruiningen de prijsuitreiking verzorgen. De feestelijkheden worden be sloten met een gezellige avond, waaraan meewerken de Kruiningse Paerepeet en de Crescendo Boys. GOES, 2 april 1973 Groenten: per stuk: Kropsla II 7-18. Per bos: Radijs 31-44. Per kg.: Aardappelen bonken 37, grote 26-32. Witliof AI 117- 126, AI 170-120, BI 131-132, Bil 101. Prei All 80-89, Bil 9. Uien ongesorteerd 62, afw. 37- 44, stek ÏVz. Spinazie I 105- 108, II 64-109. Andijvie I 91 105, H 56. ROTTERDAM, 2 april Aanvoer: totaal 1017, slacht- runderen 762, varkens 255. Prijzen (in guldens per kg) koeien 6,10-6,50 (le kwal.) 5,55-5,85 (2e kwal.) 5,40-5,45 (3e kwal.): vaarzen 6,65-7,10 (le kwal.) 5,80-6,40 (2e kwal.): stieren 6,70-7,10 (le kwal.) 6,35-6,10 (2e kwal.): worstkoeien 5,40-5,55: varkens 3,18-3,20 (le kwal.) 3,16-3,18 (2e kwal.) 3,14-3,18 (3e kwal.): slachtzeugen 2,80-2,87: zware varkens 3,00-3,10. Over zicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen kor ter redelijk ruim prijs houdend, varkens ruimer vlug hoger, enkele prima's boven notering. Reeds in augustus van het vorige jaar zijn er door leden van de provinciale staten vra gen gesteld over het leidin gentracé, maar die vragen hadden toen over het alge meen betrekking op de in spraak die de staten zouden moeten hebben bij het bepalen van het tracé. De statenleden zagen de gevolgen die het aanleggen van de tracé's door het gebied van Zuid-Beveland zou kunnen hebben. Weliswaar is er nu nog sprake van drie leidingen, maar dat aantal kan in de toekomst gemakkelijk uitge breid worden, waardoor een leidingenstraat zou ontstaan, Een dergelijke ontwikkeling zou een duidelijke planologi sche ingreep betekenen, en de provinciale staten zouden het op prijs stellen als hun me ning ook gehoord zou wor den. Dat is inmiddels nog niet gebeurd, en de PPR-statenle- den, teleurgesteld daarover, hebben naar aanleiding daar van aan de G.S. gevraagd of zij van mening zijn dat de tracé-keuze op korte termijn door de provinciale staten moet worden gehandeld, aan gezien er sprake kan zijn, in de toekomst, vair een ingrij pende planologische ontwikke ling. Indien G.S. echter niet van plan zijn de tracé-keuze door de provinciale staten te laten behandelen, wil de PPR toch graag een uitspraak doen: „Hoe ziet het college van G.S. de mogelijkheid voor de pro vinciale staten om toch een uitspraak te doen?" Over de manier waarop de leidingen aangelegd gaan wor- (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op vrijdag 13 april zal het Amsterdams Philharmonisch Orkest een con cert geven in de Maria Magda- lena-kerk in Goes, dat als vrij belangrijk kan worden be schouwd. Daniel Wayenberg is een van de mee bepalende fac toren, die het concert al van te voren een hoge waarde hebben gegeven. Pianist Wayenberg is een van Nederlands meest be kende solisten. De pianist trad met 's werelds grootste orkesten op en oogstte een grote hoeveelheid interna tionale faam. In Nederland zelf wordt Wayenberg overigens ook niet ondergewaardeerd, hetgeen in 1962 al resulteerde in een hoge onderscheiding: rid der in de Orde van Oranje- Nassau. Ook het buitenland liet zich niet onbetuigd. In Frank rijk is Wayenberg nu bekend als „Chevalier des arts et des lettres". Concerten verzorgde bij o.a. In de Verenigde Staten, Canada, Zuid-Afrika, terwijl ieder Euro pees land wel op zijn minst een keer door de pianist bezocht is. Nu komt Wayenberg naar Goes, om samen met het Am sterdams Philharmonisch Or kest, dat onder leiding staat van Anton Kersjes, een drietal werken van Schumann, Chopin en Saint-Saëns te verzorgen. Wayenberg vervult in het tweede programma: het Piano concert nr. 2 F kleine terts Opus 21 van Chopin, een do minerende rol. Het orkest heeft slechts een begeleidende en nauwelijks zelfstandige funktie, om alle nadruk op de piano te leggen. In Robert Schumann's ouverture. „Scherzo, Finale" ligt dat anders, aangezien dit stuk voor het gehele orkest ge schreven is. Na de pauze valt de symphonie nr. 3 Opus 78 van Canaille Saint-Saëns te be luisteren. Voor de liefhebbers is er vrijdag 13 april keuze ge noeg. Het concert begint om 20 uur Vergadering De afdeling Goes van de Partij van de Ar beid houdt op donderdag 12 april een ledenvergadering in de Prins van Oranje te Goes. De agenda vermeldt onder meer een toelichting van de landelijke partijsecretaris op de huurproblemen en de aktuele politieke situatie. De aanvang De volgende ledenvergadering van de vergadering is acht uur. den waren de drie statenleden ook niet bijzonder te spreken. Het is nl. de bedoeling dat de leidingen van Total en de WMZ met een tijdsverschil van 1 jaar aanglegd worden, enkeie kleine uitzonderingen daargelaten. De PPR-leden vragen een uitspraak van G.S. hierover aangezien een niet gelijktijdige aanleg van de lei dingen veel extra kosten met zich mee zal brengen. In het geval van de WMZ zijn die kosten indirect voor de ge meenschap. Men acht het niet juist dat GS. hebben aanvaard dat er een tussenperiode van 1 jaar aanwezig is. De heren Roodenburg, Filius en Van Waterschoot vragen zich ook af of de aanleg van de leidingen wel in het patroon van de ruilverkaveling van Zuid-Beveland past. Zij zijn bang dat de voordelen die door de ruilverkaveling zijn ontstaan of gaan ontstaan, te niet zullen worden gedaan door de aanleg van het tra cé. (Van onze correspondent). BORSELE In de ge meente Borsele worstelt men thans achter gesloten deuren verder om een antwoord te krijgen om de steeds branden de vraag „wat nu precies een landbouwtechnisch hulpbedrijf is en wat niet". B- en W. hebben gisteren in een bespre king over dit onderwerp van gedachten gewisseld met ver tegenwoordigers van het land bouwschap, de Kamer v. Koop handel, de Provinciale Plano logische Dienst en het Water schap. Zoals bekend wordt in be paalde kringen aan de status van landbouwtechnisch hulp- bedrijf veel waarde toegekend omdat die in de buitengebie den twee gulden per vierkante meter goedkoper uit zijn dan de zogenaamde industriële of handelsbedrijven. En omdat j niemand in Borsele er happig op is twee gulden per meter extra te betalen, zijn er maar' weinig gegadigden die aan- spraak wensen te maken opi de titel Handelsbedrijf. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gistermiddag omstreeks half vijf is als gevolg van een aardsluiting in het 150 kv-net zowel de electriciteitscentrale te Borssele als de hoogspanningslijn Borssele Terneuzen uitgeschakeld geraakt. Voor de stroomvoorziening van Zeeuwsch-Vlaanderen had dit aan vankelijk geen gevolgen doordat het ontbrekend vermogen via het koppelnet door Brabant kon worden geleverd en omdat een tweede 150 kv-kabel tussen midden-Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen in bedrijf bleef. Vijf minuten later echter viel de hele stroomvoorziening voor Zeeuwsch-Vlaanderen uit, doordat een spanning aan de tweede 150 kv verbinding die van Borsele naar Westdor- pe loopt meer kon worden ge leverd. De stroom viel uit als gevolg van de zoutafzetting door de zware storm op de isolatoren bij de centrale te Borssele. Door de stroomstoring kwa men de bedrijven van Hoechst en Péchiney in het Sloegebied, evenals Zeeuwsch-Vlaanderen zonder stroom te zitten. Om 17.20 uur kon de stroomlevering aan Zeeuwsch- Vlaanderen woren hervat door het inschakelen van de 50 kv verbinding Goes-Westdorpe. Enige tijd later werd ook de 150 kv verbinding Borssele- Westdorpe weer in bedrijf ge- steld. Om 17.30 werd de B. en W. echter gaan daar inj stroomlevering aan Hoechst en i,._ - péchiney hervat, waarmee de stroomvoorziening in zijn ge heel weer in orde was. veel gevallen niet mee ak koord en willen u wel eens goed uitgezocht zien wat on der noemer handelsbedrijf thuishoort en wat onder de noemer landbouwtechnisch hulpbedrijf. Daartoe is een serie besprekingen gestart met PPD, KvK, Landbouwschap en Waterschap. De oorzaak van het uitvallen van de stroomvoorziening is gevonden in het defect raken van twee ovespanningsaflei- ders van de machinetransfor mator in de conventionele cen- (Van onze correspondent) KRUININGEN De stich ting Aangepast Zwemmen voor Gehandicapten in Rei merswaal heeft na een aan meldingsactie voor donateurs in de loop van de vorige week 2500 gulden opgehaald. In twee van de zes kernen. Yer seke en Hanseeet moet de ac tie dezer dagen nog een ver volg krijgen, zodat op korte termijn nog aanzienlijke be dragen te verwachten zijn. De stichting hield vrijdaga vond in het Dorpshuis te KrukÉngen een informele con tactbijeenkomst voor iedereen die op enigerlei wijze bij het werk van de stichting betrok ken is. Zo wanen bijvoorbeeld aanwezig de ouders van de gehandiaapte kinderen, diege nen die ze begeleiden, zij die voor het vervoer zorgen, be stuursleden van de stichting en vele donateurs en belang stellenden. Onderdeel van de bijeenkomst wais een toelich ting van deskundige zijde op het grote nut van zwemmen als bewegingstherapie voor de gehandicapten, alsmede de vertoning van de film Olympi sche Spelen voor gehandicap ten. De stichting dk" ervan over tuigd is een wairm plekje te hebben in menig Reimers- wiaals hairt heeft de gevraagde gelden nodig om gedu- de zomermaanden het op de voor- de ge- pten vereiste tempera tuur van 28 graden te houden, 's Winters is dat de zorg van de gemeente, omdat dan het zwembad ook open staat voor het schoolzwemmen. Tevens is geld nodig voor het vervoer, van de kinderen dat voorheen door particulieren geregeld werd maar dlat de stichting door de grote toeloop enkele maanden geleden zelf ter hand heeft moeten nemen. trale te Borssele Deze aflei ders zorgden voor de uitscha keling van de centrale als ge volg van zoutafzetting op de isolatoren. (Van onze correspondent). BIERVLIET Maandaga vond hebben tijdens de verga dering in café Bracke te Bier vliet de ZLM de NCB en an ders standsorganisaties toege zegd te zullen onderzoeken in hoeverre de bewoners van de polders rond Biervliet deel kunnen nemen aan de bevrij dingsfeesten op 31 mei en 1 en 2 juni. Voorts heeft de heer Robe- sin de gemeentelijke voorlich tingsambtenaar van Terneuzen contact gehad met het visserij museum te Vlaardingen dat destijds van de gemeente Ter neuzen (Biervliet) een schil derij van Kalis in bruikleen heeft gekregen voorstellende Karei V die een bezoek brengt aan het graf van Willem Beu- kelszn. Als tegenprestatie zal het Vlaardingse museum gravures en kaarten enz. beschikbaar stellen alsmede haringnetten uit die tijd en messen die werden gebruikt voor het ka ken van haringen. De heer Ro besin heeft nl. ontdekt dat in de oorlog tussen de Geuzen en de Spanjaarden de haringvis serij mede een rol speelde. In de dependance van de openbare bibliotheek te Bier vliet zal dan gedurende de feestdagen een tentoonstelling worden georganiseerd. Hieraan zal de bibliotheekdirectrice mejuffrouw T. Hoekman te Terneuzen haar medewerking verlenen. Zaterdag hebben ongeveer 100 bewoners van Biervliet een befcoek gebracht aan de Geuzenfeesten te Den Briel en mee aangezeten aan de Geu zenmaaltijd. De heer J- de Blok heeft hierover een film gemaakt waarop vele historische kos tuums uit de tijd van Willem Beukelszn. voorkomen. Ten slotte is meegedeeld dat de N.V. Gebroeders Pladdet te Bier vliet een bedrag van f 200,- voor het feest geschonken. Aanrijding Zaterdagmid dag omstreeks twee uur ont stond op rijksweg 58 westelijk van Goes ter hoogte van de afslag naar Noord-Beveland een botsing, die geen persoon lijke ongelukken tengevolge had. De aanrijding ontstond doordat de automobilist GJ.B. uit Rotterdam komende van Noord-Bevelamd plotseling de dubbelbaans rijksweg overstak en daarbij verzuimde voorrang te verlenen aan de automobi list D.J.J. uit Rilland-Bath, die vanuit de richting Goes nader de. Bedde auto's liepen zware schade op. Ongeval Zondag te 06.45 uur is een personenauto be stuurd door A.W. A. uit Sou burg op de Van de Spiegel straat op een lichtmast gere den. De naast de bestuurder zittende 18-jarige I.H.M.M. uit Souburg moest met verwon dingen overgebracht worden naar het St.-Joannaziefoemhuis te Go-es. De auto werd zeer zwaar beschadigd. burgerlijke stand Geboren: Jan Job Marinus z.v. P J Tolhoek en N W J Traas te Yerseke; Elisabeth Maria Clazina dv P Remijn en J K Drijdijk te Driewegen; Abraham Willem zv A C Wis- sekerke en G J van der Linde te Goes; Cornelia Monique dv L Hamelimk en C Gelok te Hansweert; Cornelis Leendert zv A J van den Durpel en W M Bouwense te Rilland Bath; Maroeska dv W S M Fakkeldij en M J Snabel te Nisse; Je roen zv W Alme-kinders en A C Welleman te Borssele; Deb- by Rianne d v F T Voet en E M L de Maat te Goes; Jeroen zv J J Ossewaarde en A Geerts te Wolphaartsdijk; Mo nique Helene dv A M P van Velzen te Colijnsplaat; Marina Pieternella dv J D de Koeijer en M P Schrijver te Yerseke; Erna dv W Verburg en M M Weststrate te 's Heer Arends- kerke; Franklin Bartho-lomeus Johannes, zv W Nieuwdorp en W M de Ridder te Goes; Ro nald Johannes Bartholomeus, z.v W Nieuwdorp en W M de Ridder te Goes. Ondertrouwd: Klootwijk Arie Pieter 27 jr te Baren- drecht en Sandee Thona Neeltje 26 jr te Wolphaarts dijk; Dieleman Eliza Johannes 20 jr te Goes en Joziasse Maaik Jacomina 19 jr te Goes; Munter Mathijs Christi- aan 18 jr te Den Helder en Bosma Cornelia Margaretha 20 jr te Goes; Graindsard Petrus Carolus Ludovicus 24 jr te Hulst en Remijn Magdalena Jozfea 21 jr te Nieuwdorp; Minderhoud André 21 jr te Nieuwdorp en Van Klooster Cornelia Hendrik-a 20 jr te Le- wedorp. Getrouwd: De Jager Johan nes Teunis 21 jr te Kapelle en Vermeule Catharina Jozina Hendri'ka 18 jr te Goes; Gom- mers Abraham Franci-scus Flo ras Hendricus 24 jr te 's Heer Hendrikskinderen en De Bil Adrians Johanna 18 jr te Goes. Overleden: Van Iwaarden Cornelis 68 jr te Kloetinge, echtg van M A Wiskerke: Van Driessen Jan 87 jr te Rilland Bath, echtg van L Bouwens; Smits Daniël, 80 jr te Lewe- dorp, wedn van A Boonman; Wabeke, Elizabeth 98 jr te Goes, wed van Q Trimpe; Van der Hoeven. Pieternella 77 jr te Goes, wed van H L van der Kaa; Verhage Neeltje 87 jr te Wolphaartsdijk wed van L Kompels; Sonke Pieternella 66 jr te Kloetinge, ongeh; Won- dergem Johannes Jan 14 jr te Goes; Baltus Aaltje 58 jr te Hansweert, echtg. van W. Menheere; De Greef, Teunis 92 jr te 's Heer Arendskerke, wedn. van M W A Reisig; Imbens Jozina Johanna Apolo- nia 77 jr te Goes, wed van P de Koster; Klaver Martina 86 jr te Goes, wed van C Klap. Dansen H. de Vlieger houdt morgen (woensdag) in café Safari te Koewacht, een dansavond in het kader van de Koewachtse jaarmarkt. Op deze avond, die voor iedereen toe gankelijk is, speelt het Belgi sche orkest „The Red Stars". GOES Een plaatje van het nieuwe politiebureau-in- wording aan de Valckeslotlaun te Goes. Momenteel bijzonder „hip", omdat alle raamkozijnen in de gele menie staan. Volgens hoofdinspecteur J. de Rave van de Goese gemeentepolitie ulot de bouw erg goed, zodat me dio okto ber-november het nieuwe gebouw gebruiksklaar zal zijn. Wie de officiële ope- nig zal verrichten, is nog niet bekend. Met de bouw is belast het bouwbedrijf Van der Poel N.V. uit Oudelande. (Van onze correspondent) KRABBENDIJKE De wa tersportvereniging Reimers waal met meer dan 220 leden gaat op de jachthaven van Krabbendijke kustlichten la ten aanbrengen. Dit is het re sultaat van een opmerking die op de algemene ledenvergade ring van de vereniging vrijdag avond in het cultureel cen trum geplaatst werd. Aanvankelijk lag het in de bedoeling een lichtbaken te plaatsen op een hefmast langs de kade, maar omdat in dat geval het gevaar niet denk beeldig is dat er spanning om de mast ontstaat zag men van deze oplossing liever af. Over dag is de bebakening niet di rect noodzakelijk, maar vooral 's nachts komt het nogal eens voor dat sportvissers die van zee terugkeren zich slecht kunnen oriënteren. Bij hoog water levert diat weinig pro blemen op, bij laagwater ech ter is de kans groot dlat de betrokkene een paar uur vast zit op een slikplaat of zand bank. Om dit te voorkomen zal nu een bebakening worden aangebracht op de vroegere mosselfabriek oostelijk van de haveningang van Krabbendij ke. Voor wat de Meur van het lidhit betreft, zal nog nader worden bekeken wat het doel treffendst werkt. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Zes jeugdsociëteiten in de gemeen te Borsele hebben besloten tot een vorm van samenwerking, waarvan het eerste resultaat voor de buitenwacht zichtbaar is geworden in een gemeen schappelijk contactblad, geti teld Soezaen-blad. De sozen te 's Gravenpolder, te Kw-a-dendamme, Heinkens- zand, Ovezande, Hoedekens- kerke en 's Heerenhoek heb ben reeds in september van het vorig jaiar besloten tot het aangaan van een vorm van samenwerking, zulks op initia tief van de soos ,De Hoeve' in 's Heerenhoek. Eind vorig jaar kwaim het tot vorming van een contactraad voor de verschillende sozen, waarbij ook een doelstelling werd ge formuleerd, Deze luidt als volgt: „De raad behartigt de belangen, bundelt en ontwik kelt de vrijetijdsactiviteiten van jeugd en jongeren, in het bijzonder de jeugd- en jonge- rensozen in de gemeente Bor sele. Het belangrijkste aspect van de samenwerking is, dat voor komen wordt dat men langs elkaar heenwerkt en dat soms kostbare apparatuur ten dien ste van slechts een of enkele sozen blijft. De contactraad vergadert maandelijks in een van de sozen van de „federa tie". De eerste vruchten van de bundeling van belan gen zijn ei zichtbaar. De con tactraad heeft in overleg met het gemeentebestuur goede oplossingen kunnen vinden in verband met de brandveilig heid in de soosgehauwen. Er lilgt een duidelijke ver binding tussen de nieuwe con tactraad en de stichting op bouw west Zudd-Beveland. De contactraad treedt onder meer naar buiten op door middel van het blad „Soeza-en-blad", waarvan het eerste nummer zo juist is verschenen. Jeugd adviseur Jacques Uitteha-ave zegt in een redactionele bij drage, dat de stichting katho liek jeugdwerk in Zeeland graag haar steentje wil bijdra gen aan het opbouwen van het jeugdwerk, door middel van jeugdsozen. in de uitgestrekte gemeente Borsele. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op dinsdag 3 april om 3 uur 's middags zal de wethouder van onderwijszaken J.H, Roose te Goes de eerste paal de grond in heien voor de nieuwbouw van de Anne- Frankschool. De plechtigheid zal plaats vinden op het bouwterrein aan de Van Evertsenstraat te Goes. Na afloop is er een korte bij eenkomst in hotel Terminus aan de Frans den Hollander- laan. (Van een oneer verslaggevers) GOES De winkeliersvere niging Delta-Promenade te Goes houdt op dinsdag 3 april zijn voorjaarsvergadering. Deze wordt gehouden in Slot Ostende te Goes en be gint om 20.00 uur. Op de agenda staan het algemene aanzicht van de promenade, de bloembakken, benoeming van de kascommlssie en een ver kiezing van een nieuw be stuur. Vrouwenbond vergaderde Op de maandelijkse bijeen komst van de afdeling 's-Gra venpolder van de Ned. Chris ten Vrouwenbond in het dorpshuis te 's-Gravenpolder aan Poelvoordestraat heeft de oud-brigadier de heer Joh. gemeentepolitie de heer Joh. Borrie, die tevens secretaris is van de afd. Bevelanden van de Vereniging Veilig Verkeer een lezing gehouden over het onderwerp Verkeersveiligheid voor iedereen- Spreker verdui delijkte zijn inleiding door middel van dia's. Voorts werden bij verkiezing de af tredende bestuursleden de da mes Eckhardt-Visser en C.P. Huissoon vervangen door de d ames Sm its -Minderhoud en Walrave-Nijsse. Bingo-dansant In de zaal Zeelandia werd door de voet balvereniging Hjamsweertse Boys eeen zeer gestaagde bin- go-dansantaivond gehouden. Tijdens deze awond werden zo'n dertig bingospeien ge speeld waarvoor heel a-antrefc- keljke prijzen beschikbaar waren gesteld. De aivand werd zeer goed bezocht Feestcomité Het feestco mité is onder voorzitterschap van de heeir A.A. Suij bijeen geweest in Ons Dorpshuis. Ge sproken werd over de festivi teiten op koninginnedag. Voor deze avond waren de hoofden van scholen, afgevaardigden van buurtverenigingenen, brandweer etc. uitgenodigd. Het voorlopig programma werd als volgt samengesteld: kleuterscholen zullen in de morgen op hun scholen feest vieren, in de namiddag ko men de leerlingen van de basisscholen bijeen voor volksspelen op het grasveld hij de Medjdan. Te 13.45 uur zullen zij opgehaald worden bij Ons Dorpshuis en vooraf gegaan door EMN zal dan in schoolverband via het gemeen tehuis naar het eerdergenoem de terrein afgemarcheerd wor den. Voor de grotere jeugd zal er iets anders gedaan worden dat nog niet kon worden be paald. Na afloop van de spelen zal er nog een spuitvoetbai- wedstrijd zijn tussen de trim- club en de plaatselijke brand weer. Van 19.30 uur tot 21.00 uur ia er een gezellige avond in Ons Dorpshuis voor de jeugd met medewerking van de Boerenkapel De Paerepee. Van 21.00 uur af zal er een Oranjebal zijn in Ons Dorps huis met medewerking van het Busio Trio, Om de kosten enigszins te kunnen dekken zal er op woensdag 28 april aa. een Hjstcollecte worden gehouden. Dinsdag 3 april 1973 k si o '**«1 T7 ;Ji (Van een onzer verslaggevers) GOES De regio Zuid- west-Nederland van het Ne derlands Genootschap voor landmeetkunde houdt zijn vijftiende congres op woens dag 11 april in dc Prins van Oranje te Goes. Het congres begint om 9.15 uur en wordt afgerond omstreeks 16.15 uur. Op het programma staat een aantal lezingen over de leiding straat Pernis-Kluiradiert-België- Zeelarad. Ook is er een exposi tie ingericht van landmeetkun dige instrumenten, computers en -reproduktie-apparaiten. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18,00 uur: Aan de koude kant met later af en toe regen. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 7; min. temp: om streeks normaal; max. temp: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur; 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 7; min. temp: om streeks normaal; max. temp: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Hoogwater Morgen, woensdag 4 april: Bergen op .Zoom 4.19 en 16.42 Hansweert 3.26 en 15.55 Terneuzen 2.45 en 15.11 VKssimgen 2.13 en 14.37 Wemeldinge 4.09 en 16.32 waterstanden Konstanz 272 onv, Rheinfel- den 219 plus 4, Straatsburg 208 -10, 'Plittersdorf 368 -7, Maxjau 426 -8, Mannheim 262 onv, Steinbach 154 -12, Mainz 281 -5 Bin gen 169 -5, Kaub 201 -7 Trier 277 -14, Koblenz 201 25, Keulen 183 plus 8, Rurhort 341 plus 16, Lobith 344 plus 10, Pannerdense kop 311 plus 10, Nijmegen 736 Plus 10, IJsselkop 831 -2, Eef- de IJssel 370 plus 8, Deventer 5470 plus 2, Borgharen 3909 Plus 1, Belfeld 1110 plus 18, Grave beneden de sluis 502 plus 1.

de Stem | 1973 | | pagina 2