CONFLICT IN KABINET ISRAËL Dayan wil in bezet gebied verkopen „Verhalen over martelingen zijn leugens" Straatgevechten in Frankfort „ALGEMEEN AKKO ORD Nieuw voorste! bemiddelaars in Suriname „Geen politiek in milieu-lessen" VOLGENDE LPO OVER CONSÜMPTIEMAAWAPPIJ fS koopt voor niljarden Ugerijns aardgas Wonderlijk vulmiddel Gespannen sfeer in Rotterdamse Oude Westen TEGENSPRAAK HANOI EN JANE FONDA CURSISTENDAG TABOE vim' vaUiaii en pis weekblad Geen voedsel naar Wounded Knee f/e BRIL yöor jMlj van UOT binnenland iEWOON IE WIN Kwijtschelden REDACTIE ONTSLAGEN NA GESCHIL OVER INHOUD DUITS Kalender hervorming Einde crisis Koeweit-Irak in zicht Weer aardbeving in Managua BREDA Eindstraat 29 - tel. 3 22 45 maandag gesloten aim Gary, met o.a. ia Laren, Paul main em David Ni- eet niet te lezen. ws van de boeken- t. >te nieuws. [Frans) ws. 1, 2, 3 j'ai vu; Arago X 001. magazine voor de w. uitzending, tuitzending. naai. ierre de lune, tv-se- aar de roman The istone van Wilkie ms. es des temps, Boe- JK (Rijssel) Magazine- Jammer dat ze een lille is. Italiaanse met Sofia Loren, :el Mastroianni a nu. de kleuters, de jeugd, remier juré. naai. phomega- "al Radio, lialingstekens ope- Nieuws. AVRO's Toppop. 20.02 Radiojournaal. 1 the 8-train. 21.00 De negen-uur-show. s. 22.02 Supercl. line. 22.55 Med. 23.00 33-45-78 - muz.ma- 14.00 Nws. 0.02-0.05 naai.) 0.55-1.00 a (NEDERLANDS) ïuws. 5.33 De eerste Nieuws. 5.33 Licht oncert. 9.00 Nieuws straten en pleinen. Postiljon. 10.00 0.05 Orkest Eric Ro- lp Schoolradio. 11.00 luz wf(erini,\janmr) l.V i h 'i^ntiejambikske!) 116. Maandag 2 april 1973 ziek. 12.00 Nieuws, gen en SOS-berich- Landbouwkroniek. t muziekprogramma, itenlands persover- 00 Nieuws, actuali- rbericht en tonecla- 55 Beursberichten, vs. 14.03 Schoolradi- Nieuws). 16.00 beursberichten, ite muziek. 17.00 mededelingen. 17.10 rkestmuziek. 17.55 18.00 Nieuws, de soldaten. 18.45 Taalwenken. 18.57 ziek. 19.00 Nieuws ;eiten. 19.00 Lichte 40 Keurig Engels, enbaar kunstbezit muziekprogramma, kbespreking). 21.00 uws. 21.05 Licht 22.00 Nieuws en hten. 22.15 Licht [ramma. 23.00 05 Licht platenpro- 40 - 23,45 Nieuws. (Van onze correspondent) TEL AVIV Het Israëli sche kabinet is verdeeld over een door de minister van de fensie Mosje Dayan gelan ceerd voorstel de aankoop van grond in de bezette ge bieden (westelijke Jor- daanoever) door Israëlische staatsburgers te legaliseren. De duiven in de regering Golda Meir, de ministers Eban, Kol en Shem-Tov, me nen dat aanvaarding van het voorstel Dayan de kans op een Israëlisch Jordaanse vrede aanzienlijk verkleint. Deze groep ministers ziet in de suggestie van generaal Dayan een voorwendsel om door het stichten van voldon gen feiten de teruggave van de dielen van de westelijke Jordiaanoever met een grote Arabische bevolking ook on mogelijk te maken door juist in die gebieden grond te laten fcopen. Dat argument snijdt rolgens generaal Dayan geen iout. Mocht het ooit tot een ehte vrede met Jordanië ko men dian moet ,.de open ;rens" tussen Israël en zijn oistelijke buur ook betekenen lat Israëlische burgers stuk- een land in Jordanië hun ei- iendom kunnen noemen. Bovendien zo meent de mi nster van defensie heeft die ankoop van land door Israëli- ;che staatsburgers in de bezet- ic gebieden beslist geen poli- ieke betekenis. Dat zou wijl zijn indien b.v. iet Keren Kayemet (het joods aitiionaal fonds) land zou ko- len. De discussie over het )lam Dayan is niet zo maar lit de lucht komen vallen. In vezen loopt minister Dayan chter de feiten aan. De handel in land tussen oden en Arabieren op de vestelijke Jordaanoever voor- 1 rond Jeruzalem, vindt ai inkele jaren plaats. Arabische grondeigenaren ien er niet meer tegen op ;roiid aan Israëli's te verko len. Ook in de twintiger en der- iger jaren die aan de stich- ing van de staat Israël vooraf- ingen was dat in het onder itigels mandaat staande Pales- ina een gewoon verschijnsel. )e kaarten liggen nu echter aders. Als bezetter van de weste- ïjke Jordaanoever beschikt -et militaire bestuur over ef- ectieve drukmiddelen Arabi- che grondeigenaren tot de ■erifcoop van hun land te be regen. Een dreigement een ■epaald stuk land vioor mili- aire doeleinden af te-sluiten te onteigenen kan een Ara- lisch grootgrondbezitter er ae brengen eieren voor zijn old te kiezen en het desbe- effendie stuk land dan maar egen een zo hoog mogelijke irijs te verkopen. Dat wil niet zeggen dat er een Arabische grondeigena- en zijn die om louter gewin un land wensen te verkopen, fiet alle handelingen van de 'atestijnse bevolking in de lezette gebieden kunnen in et perspectief van het Pales- WASHINGTON (AFP) De 'erenigde Staten en Algerië lebben een overeenkomst ge diend inzake de levering voor ,7 miljard dollar van vloei- aar aardgas door Algerië. Ge urende een periode van 25 aar zal Algerië meer dan 28 liljoen kub. meter vloeibaar as per dag leveren. De levering zal met ingang an april 1976 geschieden aan e koper, „El Paso Natural laz Co", die drie grote onder nemingen aan de oostkust van i V.S. zal voorzien. Het tussen bedde landen ge- ioten akkoord wordt ten dele efinancierd door een lening an 157 miljoen dollar van de rport- importbank, die aoider- jds een Algerijnse lening van 19 miljoen dollair bij particu- ere Amerikaanse en Europese anken garandeert. De trans- itie staat Algerië voorts toe 10 miljoen Eurodollars bij uropese bainken te lenen. Met ?t totaal geleende bedrag van '6 miljoen dollar zal het land fe bouw kunnen financieren an de grootste installatie ter Gereld voor het vloeibaar ma ten van aardgas, in Arzew, in "et westen van Algerië. tijnse nationalisme warden ge zien. Per slot van rekening werken ook zo'n 'vijftigdui zend arbeiders uit Gaza en de westelijke Jordaanoever da gelijks in Israël aan de op bouw van de joodse staat. (Van onze redactie buitenland) IIONGKONG/LOS ANGELES Hanoi heeft zondag ontkend dat de Amerikaanse krijgsge vangenen slecht zijn behandeld tijdens him gevangenschap in Noord-Vietnam. De Amerikaanse actrice Jane Fonda heeft de teruggekeerde Amerikaanse krijgsgevangenen „huichelaars en leugenaars" genoemd. Hun toestand bewijst dat hun verhalen over marte lingen gelogen zijn, zei ze in een gesprek met een omroep- maatschappij. Eerder had haar echtgenoot Tom Hayden verklaard dat de Amerikanen de best behandel de gevangenen in welke oorlog dan ook waren geweest. Hayden en Jane Fonda heb ben geijverd voor stopzetting van de oorlog in Vietnam en zijn beiden in Hanoi geweest. Een groot deel van de terug kerende gevangenen heeft scherpe kritiek op .Tane Fondr. gehad en op andere Amerika nen die Hanoi hebben bezoch' voor de vredesbeweging. De actrice zei dat de conditie waarin de terugkerende gevan genen verkeren, voor zichzelf moet spreken en bewijst dat de mannen niet zijn gemarteld. „Ik denk dat wij, als wij iets van ons prestige willen terug winnen, de piloten niet met ge juich moeten binnenhalen want het zijn huichelaars en leu genaars", aldus Jane Fonda. Zij merkte op dat de gevan genen hadden verklaard dat de mensen die voor anti-oorlogs beweging naar Noord-Vietnam waren geweest, de oorlog had den verlengd. De gevangenen '.ouden ook zijn gedwongen de ze mensen te zien. „Nou, dat >s belachelijk". Ze beweerde acht piloten te hebben ontmoet hij haar bezoek aan Vietnam. Ze zei dat een van hen haar had verteld dat zijn arm verlamd was geweest nadat hij was neergeschoten maar na behan deling in het gevangenkamp, was hij genezen. „Dat waren geen mannen die waren gemarteld. Die mannen waren niet uitgehongerd. Die mannen hadden geen hersen spoeling gehad", zo zei ze over de acht piloten die ze had ont moet. De Vietcong heeft zondag morgen de laatste officieel als krijgsgevangen te boek staande Amerikaan vrijgelaten, kapi tein Robert C. White. Dat ge beurde in de Delta-provincie Vinh Dinh, 100 km ten zuid westen van Saigon, zo is van welingelichte Amerikaanse zij- do vernomen. White is in de loop van zon dag vertrokken van de vlieg basis Tan Son Nhut bij Saigon met een speciaal vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht naar de Filippijnen. Hij zat sinds 1969 gevangen. President Nguyen van Thieu van Zuid-Vietnam is zaterdag uit Saigon vertrokken voor een officieel bezoek aan de Vere nigde Staten, waar hij de ko mende week besprekingen met president Nixon zal voeren. Thieu zal voorts bezoeken brengen aan Engeland, Italië waar hij door de paus wordt ontvangen Zuid-Korca en Taiwan. Hij keert 14 april naar Saigon terug. Men verwacht dat Thieu aan Nixon voortzetting van de eco nomische hulp op het niveau van het afgelopen jaar zal vra gen. Deze bedroeg toen 758 mil joen dollars, vermeerderd met 150 miljoen bestemd voor de wederopbouw. Minstens 40 mensen zijn zaterdag in Frankfurt ge wond bij gevechten tussen enkele honderden jonge be togers en de politie. De verboden betoging werd gehouden tegen de sloop van huizen die illegaal door jongelui worden be woond, tegen speculatie en woekerhuren. De demonstranten bekogel den de politie met kapotte tuinstoelen, stenen en zand. Zij probeerden herhaaldelijk zich opnieuw tot een stoet te vormen, maar werden steeds weer door sterke politie-een- heden uiteengedreven. Donderdag was een poging van de politie, een al maan den lang door jongeren bezet huis te ontruimen, mislukt. Het huis is voor de sloop bestemd. Het gevecht duurde drie nren. Er werden 23 politie mannen gewond, van wie ze ven ernstig, aldus een poli tiewoordvoerder. Van de demonstranten werden er 20 gewond en zo- ven gearresteerd. Na de demonstratie sloe gen ongeveer 400 jongeren in het stadscentrum winkelrui ten in. De politie gebruikte een waterkanon (dat zie foto door de demonstran ten soms tegen de politie werd gekeerd) en knup pels. (Van onze redactie buitenland) PARAMARIBO De commissie van goede diensten in het stakingsconflict in Suriname heeft een compromisvoor stel overhandigd aan de regering en de ambtenarenbond CLO. Zij verzocht beide partijen haar op korte termijn te berichten of zij het eens zijn met het in het compromis voorgestelde „algemeen akkoord". De regering heeft in middels laten weten het voorstel te kunnen aanvaarden. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Zowel presenta tor Coen van Hoewijk, hoofd stafafdeling externe betrek kingen van het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhy giëne, als de eindredacteur van de Teleac-BRT-televisie cursus over milieubescher ming, dr. L. Ginjaar (TNO- onderzoek milieubeheer) moesten zaterdag tijdens de cursistendag in het Bredase Turfschip uitdrukkelijk ver klaren, dat ze geen politiek in hun lessen wensten te doen. „We geven alleen zakelijke informatie", aldus beide heren tot de ruim vijfhonderd Ne derlanders en Belgen, die za terdag hun t.v.-cursus (16.000 deelnemers) kwamen afron den. „Wat met die informatie verder gebeurt, is uw zaak. Het kan een bijdrage leveren". Waarop de vraag van cursis ten: „Waarom worden we door I deskundigen volgestopt met uitvoerige technische informa tie, ter-wijl we rechtstreeks •met milieuproblemen te ma ken hebben? We willen weten wat we er tegen kunnen doen". Over 't voorstel tot een motie van een Belgische deelnemer om te protesteren tegen de verwoesting van een enorm natuurgebied omwille van de aanleg van het duwvaartka- naai Zandvliet - Oelegem, werd verder niets meer verno men. Wel werd, geheel in stijl, de opmerking van een me vrouw over het roken in de huiskamer volledig gehono reerd: in Het Turfschip werd zaterdag niet gerookt. Ook had driekwart van de aanwezigen zich (gratis) door de NS naar Breda laten vervoeren. De voorzitter van het Tele- ac-bestuur, dr. G. H. Veringa, zei in zijn inleiding dat het nog niet te laat was om maat regelen te nemen, waardoor men tot betere milieubescher ming kan komen. Als belang rijke bijdrage van het pu bliek zag hij het intensiever benutten van het openbaar vervoer. Hij waarschuwde er voor, de milieuproblematiek emotioneel te benaderen. Als voorbeeld van zo'n emotionele benadering noemde hij sommi- ger houding tegenover plastics, die de naam hebben de grote vervuilers te zijn. „Terwijl bij de produktie ervan aanzienlijk minder schadelijke stoffen vrijkomen dan bij bijvoor beeld de vervaardiging van papier en karton". De tientallen aanwezige mi lieudeskundigen trachtten zo goed en zo kwaad als het ging de grote hoeveelheden vragen te beantwoorden. Dat gebeur de tijdens korte inleidingen 's morgens en via een forumdis cussie in de mida gum en. (ADVERTENTIE) Vraag de DHZ-brochure aan bij Nooitgedagt, Postbus 1, Ijlst. Ten aanzien van de diouane- kwestie merkt de commissie in haar voorstel op diat haar is gebleken dat de regering be reid is het door de douane- bond verlangde overleg moge lijk te maken door de instel ling van een commissie met duidelijke bevoegdheden. Dit overleg zal volgi missie kunnen bi de stakende ren het wenk b Zij doet een beroep op de regering in het kader van het „algemeen akkoord" de diisai plinaine straffen die de sta kende douaneambtenaren zijn opgelegd, te verzachten tot ernstige berisping, strafdienst of boete. Een aantal douanebe ambten waren gestraft met degradatie en inhouding van periodieke verhogingen. Wat de uitbetaling van loon; aan stakers over de st.akings-; dagen betreft, stelt de com-i missie de regering voor dei landsdienaren als zij het werk j hebben hervat op hun verzoek! een renteloos voorschot te ver-j strekken. De aflossing zal; moeten geschieden door inhou- terugbetaling n. Diit laatste ding op het loon in acht maan delijkse termijnen. In het belang van een goede verhouding tussen de regering en vakbeweging stelt de com missie voor de drie laatste ter mijnen van kwöt te sol punt zou op aandrang van de l de cotnmfeie, in het oompro - opgenomen. Na een gesprek met vertegen- de bonden was hij tot de conclusie gekomen diat de bonden het voorstel zonder een dergelijke toezeg ging van de regering zeker niet zouden aanvaarden. Inmiddels heeft de directeur het lager onderwijs be at maandag in ;en en in de omgeving van de stad 34 lage re scholen zullen worden her opend. Ook aan een aantal bij zondere schollen zal met in gang van vandaag weer lies warden gegeven. Werkwillige leerkrachten krijgen politiebe scherming. (ADVERTENTIE) Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren Afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV-, reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latten tegen mum- hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN. PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkraoht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg ƒ4,95 1 kg ƒ8,75 2 kg 5 kg ƒ15,60 ƒ30,50 ROTTERDAM (ANP) De Rotterdamse politie heeft za terdagmiddag een vrouwelijk lid van de actiegroep „Het ou de Westen" aangehouden, om dat za met behulp van mega foon buurtbewoners opriep de sloopactie van de actiegroep te steunen Het meisje werd meegenomen naar het hoofd bureau, waar proces-verbaal is opgemaakt. Na enkele uren is ze vrijgelaten. In het oude Westen, waar het al een paar daigen onrustig is, leidde de arrestatie van het meisje tot een gespannen sfeer. Drie leden van de actie groep gingen naar het politie bureau om haar „op te halen". Het kwam hier tot een scher mutseling tussen enkele poli tiemannen en één van de ac tievoerders, die weigerde het bureau te verlaten. Tegen de avond werd het bij de drie slooppanden in Je Gaffelstraat, die de actiegroep wil slopen om instortingsge vaar te voorkomen, opnieuw onrustig. Evenals de drie voor' gaande avonden gingen leden van de actiegroep eigenhandig met de slopershamer te werk. UTRECHT (ANP) Afge vaardigden van de diocesane delegaties hebben zaterdag in het jaarbeursgebouw te Utrecht de balans opgemaakt van hel landelijk pastoraal overleg (LPO) van de r.-k. kerkpro vincie, dat in januari in Noord- wijkerhout is gehouden. In een communiqué staat: Unaniem was de vergadering, die werd geleid door mej. dr. M. A. M. Klompé, lid van de bisschop pelijke beheerskommissie (BB It) van oordeel, dat het LPO diende te worden voortgezet. De voorkeur ging uit naar een van de bisschoppen afkomstig discussiestuk. Hierover zouden de LPO-delegaties zich in ver schillende verbanden een jaar lang moeten beraden. Vervol gens zouden de bisschoppen met verdiscontering van het overleg, hun document kunnen verwerken tot een officieel herderlijk schrijven. Daarna zou een jaar van uitvoering, met name door het grondvlak, moeten volgen. De afgevaardigden waren het erover eens, dat de gezamen lijke bezinning in Noordwijker- hout zeer waardevol was ge weest. Sommigen zagen hierin een nieuwe aangepaste vorm van zielzorg. Wel waren allen unaniem de mening toegedaan, dat een tweede LPO beter en langer zou moeten worden voorbereid. Over het optreden van de Roermondse delegatie in Noordwijkerhout waren de meningen verdeeld. Sommigen vonden dat dit het LPO had geschaad, anderen dat het emo tionele uiten van reële ziele- nood nuttig was geweest. Het voorstel van de subcom missie der BBK voor het lan delijk pastoraal overleg het probleem van de buitenlandse werknemers als hoofdthema voor een tweede LPO te ne men, werd door de vergade ring vrij ingrijpend gewijzigd. De meeste afgevaardigden stelden, dat de gastarbeiders een gevolg waren van een die per liggend fundamenteel vraagstuk: Onze consumptie drift in het kader van onze prestatiemaatschappij, dat reeds onderwerp was van de vastenbrief 1973. Besloten werd dit fundamen tele probleem als voornaamste gespreksstof aan te bevelen. Het overleg moet zoveel mo gelijk worden toegespitst op de situatie van de buitenland se werknemers in ons land. Verder is het nodig dat de dis cussie werkmodellen voor het grondvlak oplevert. De sub commissie van de BBK voor het LPO zal de bisschoppen voorstellen tijdens hun maan delijkse bijeenkomst van 10 april de suggesties van de Utrechtse vergadering over te nemen. De LPO-delegaties zul len voor 1 mei bij het secreta riaat van de r.-k. kerkprovin cie een serie concrete vragen over het consumptiegedrag itn- dienien. De volgende vergade ring van de afgevaardigden is bepaald op 26 mei. (Van onze redactie buitenland) HAMBURG Tussen de uitgever van het links georiënteerde West- duitse weekblad „Kon- kret in Hamburg, Klaus Rainer Röhl, en 'n groot deel van de redactie is een bittere strijd ont brand over de inhoud die het blad voortaan zal hebben. Het sedert begin 1972 geldende redactie statuut is buiten werking gesteld en negentien dacteuren hebben staande voet ontslag kregen. De redactie van „Kon- kret" waarvan de inhoud varieert van links-enga gement tot seks, deelde mee dat negentig pro cent van de rond twintig redactieleden de plannen van Röhl het blad tot een geïllustreerd seks en amusementsblad te maken, had verworpen. Daarop had Röhl het re dactiestatuut van het „onafhankelijke tijd schrift voor politiek en cultuur" buiten werking gesteld en vier redacteu ren op staande voet ont slagen. Toen de andere redactieleden vasthiel den aan de rechtskracht van de in de arbeidso vereenkomsten gegaran deerde medezeggen schap, werden ook met onmiddellijke gang ontslagen. Terwijl Röhl de ding van de redactie overnam 'en het nummer van a.s. donderdag een „noodredactie" menstelde, bezetten re- op ge- zij in- lei- met sa- de ontslagen redacteuren het kantoor. „Konkret" wordt ge drukt in een oplage van 203.000 exemplaren. Röhl is de voormalige echtgenote van de anar chiste Ulrike Meinhof die zich in arrest be vindt. papier jw pen Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend Bij publikatie zullen deze vermeld worden. Slechts oi| hoge uit zondering zal van deze rege» worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van bri'e- ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. Naar aanleiding van uw ar tikel „Het jaar 1973 wordt als nog met één dag ingekort", het volgende. Het gerucht, dat in diverse kringen rondwaart, dat ik geen bezwaar zou hebben tegen een jaarcontractie, waarbij 9 au gustus (verjaardag Joop den Uyl) zou vervallen wijs ik met klem van de hand. Ik heb mijn vragen weten schappelijk verantwoord oo kunnen stellen met de mede werking van uw redacteur we tenschappen en het zal uw le zers duidelijk zijn, dat deze eminente wetenschapper noch zijn naam, noch zijn relaties met de Raad van Greenwich in de waagschaal zou stellen, uitsluitend met de bedoeling de naam van Den Uyl van die ver jaardagskalenders te laten ver dwijnen. RIJEN J. W. SPINKS Lid Tweede Kamer PvdA. WOUNDED KNEE (AP) De Amerikaanse regering heeft zaterdag verzoeken van de militante indianen om toe te staan dat er voedsel naar Wounded Knee wordt ge bracht en om de wegversper ringen minder scherp te ma ken, afgewezen. Beilde partijen deelden ech ter mee diat er vooruitgang is geboekt bij de besprekingen die gericht zijn op een vreed zame regeling voor de con frontatie in het gehucht die nu ai 33 dagen diuurt. De besprekingen van zater dag waren de eerste sinds twee weken. KOEWEIT (AFP) Koe weit en Irak willen een einde maken aan de crisis die tussen hen bestaat opdat hun betrek kingen weer normaal worden. Dit heeft minister van staat Abdel Aziz Hoessen van Koe weit zondag na een vergade ring van de ministerraad mee gedeeld. Hij voegde er aan toe dat er voor 8 april een ont moeting tussen beide partijen op het programma staat. Op 20 maart maakte Koe weit mejidlirag van een Haakse bezetting van de grenspost Al Saimita. De aanslag werd het ernstigste incident tossen de twee landen genoemd sinds Koeweit in 1961 onafhankelijk werd. MANAGUA (REUTER) De hoofdstad van de Middena- merilkaaüise staat Nicaragua, Managua, is zaterdagmiddag door een vrij zware aardbe ving getroffen drie maan den na de aardbevingsramp die tweederden van de stad in puin legde. Diverse gebouwen die in december al beschadigd waren, stortten nu in maar er huisden geen mensen. (ADVERTENTIE) - r

de Stem | 1973 | | pagina 5