Pastoor Van Wezel: de man waar Koewacht om vroeg Hulster raad aarzelend achter twee plannen „LUCTOR" - HULST M.a.c. de Zeeuwen had gunstig jaar Lentebeurs trok 2000 kijk ers De Sfem/De Vrije Zeeuw 1AWAAI EN SNELHEID BR01 Over 3 dagen begint het bij uw bandenspecialist „Meisje met rode strik" 't Vode stad (Streek I h l „DAAR ZIT NU UW NIEUWE DUIZEND-POTER' Bestemming voor landbouwschool Terneuzen Groenendijk Beschuldiging tegen leidster afgewimpeld in zeeland Café-restaurant Onderzoek naar plaats voor woonwagens Jonge bomen vernield Raadslid moest woord terugnemen Koel Maandag 2 april 1973 (Van onze correspondent) KOEWACHT „Daar zit nu uw nieuwe duizend-po ter, waar u om gevraagd hebt". Met deze woorden be gon deken Blommerde zijn feestpredikatie ter gelegen heid van de plechtige instal latie van de nieuwe Koe- wachtse pastoor A. van Wezel. - „De bisschop was blij met dc vele wensen die naar voor gebracht werden voor de be noeming van de nieuwe pas toor van Koewacht. Hij vond het een bewijs dat er in Koe wacht toch nog belangstelling was voor een goede pastoor" aldus de Middelburgse de ken. Het werd gistervoormiddag een indrukwekkende installa tie-plechtigheid, waarbij meer dere sprekers pastoor Van Wezel toespraken. De kerk van Koewacht zat bomvol pa rochianen die hun nieuwe pas toor kwamen verwelkomen Onder de aanwezigen bevon den zich ook Burgemeester M. K. van Dijke met echtgeno te en de Wethouders en raads leden van de gemeente Axel, eveneens vergezeld van hun dames. Niet alleen uit Koe wacht, maar ook uit Groenen dijk en zelfs uit Dongen, waar de heer Van Wezel nog kape laan is geweest, waren zeer veel mensen aanwezig. Aan bet begin van de plech tigheid verwelkomde deken Blommerde de kerkelijke en gemeentelijke overheid, als ook alle vrienden en familiele den van de nieuwe pastoor. De heer R. van de Putte, secreta ris van het kerkbestuur, zei in zijn welkomstwoord zich er over te verheugen een nieuwe pastoor te mogen begroeten, die geen vreemde is voor Koe wacht- Pastoor Van Wezel was 20 jaar geleden al werkzaam in Koewacht als kapelaan. Nadat de heer H. van Dam me, lid van het kerkbestuur, deken Blommerde had ver zocht de nieuwe pastoor te presenteren, sprak de heer B. Brouwer, lector van de kerk in Koewacht, namens de bis schop van Breda een dank woord tot pastoor Van Wezel. Hij dankte hem voor het vele werk dat de heer Van Wezel verricht heeft voor het bejaar denhuis St.-Antonius te Groe nendijk, waar hij enkele jaren rector is geweest. Hierna kwam dan het ogen blik waarop de nieuwe pastoor de verklaring aflegde het ambt van pastoor in Koewacht te aanvaarden. Hij zei te ho pen hieraan zijn beste krach ten te kunnen en zullen wij den. Vervolgens overhandigde zuster Rodriga, van de kleu terschool, hem de sleutel van de kerk. Pastoor Van Wezel droeg dan de plechtige mis on geassisteerd door pastoor Fic-, j van Clinge en pastoor Van de' Vijver van Belgisch Koewacht. De misgezangen werden uitge voerd door het gemengd koor van Koewacht o.l.v. P Apers, muzikaal begeleid door de heer Van de Bossche, profes sor aan de universiteit te Gent. Na het slotwoord van domi nee P.J. Pennings, hervormd predikant van de i'aad van kerken, dankte pastoor Van Wezel alle aanwezigen voor hun belangstelling en hoopte met zijn parochianen goed te kunnen opschieten. Na de mis werd de nieuwe pastoor aan de kerk afgehaald door de muziekvereniging E-M.M. uit Koeeacht, die hem onder feestelijke muzikale klanken naar de pastorie be geleidde. (Van een onzer verslaggevers) HULST De mogelijkheid bestaat, dat in het gebouw van de lagere landbouwschool in Hulst een school voor imbe ciele kinderen ondergebracht zal worden- Zoals bekend wordt de land bouwschool binnenkort wegens gebrek aan leerlingen geslo ten. In het aantal imbeciele kinderen wordt binnenkort -eén stijging verwacht met het oog op de komst van „de Ster- re" naiar Clinge. (Van een onzer verslaggevers) HULST Slechts met enige aarzeling heeft de Hulster ge meenteraad de bestemmingsplannen „Buitengebied" en „Landelij ke bebouwingsconcentraties" aangenomen. Tegen de plannen be stonden enkele bedenkingen vanwege de beperkingen die er in sommige gevallen mee opgelegd worden. Het raadslid R. Martinet noemde het bestemmingsplan „Landelijke bebouwingscon centraties" nadelig voor de buitenkernen van Hulst. Ver schillende mensen worden er door beperkt in hun vrijheid, ldus zijn mening. De heem taal meende enkele discrimi- erende bepalingen te ontdek- en, omdat in bepaalde gebie- en wel landhuizen maar geen idere panden meer gebouwd -.ogen worden. 9 Iiistalltttieplech.tgi!ieid pastoor Van Wezel. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) VLISSINGEN Het jaar 1972 is voor de motor en autoclub „De Zeeuwen" een bijzonder goed jaar geweest, aldus vermeldt het jaarverslag. Door leden van deze vereniging werden in dat jaar drie landskampioenschappen behaald, een succes dat sinds de oprichting nog nimmer in een jaar werd gerealiseerd. In de autoklasse was het het equipe A. Deegens-mevrouw C. Deegens-Verbeek te Mid delburg die de landstitel won; in de bromfietsklasse was dat het duo bestaande uit de he ren J. Schuitema-E. Kupers, en tenslotte werd het brom fietsteam van „de Zeeuwen" eveneens landskampioen. Het autoteam klasseerde zich als vijfde. Het ledental liep terug van 268 aan het begin van het jaar tot 239 aan het eind van 1972, een verlies van ruim 10 pro cent. De steeds zwaarder wor dende financiële druk op de automobilist wordt als moge lijke oorzaak hiervan be schouwd. Het in 1972 door „de Zeeu wen" georganiseerde ritten overtrof in aantal die van 1971 en bedroeg 18. Als voornaam ste wordt genoemd de „oranje- rit" met een bijna zo groot aantal deelnemers als in het voorgaande jaar. De kampi- oenritten in het voorseizoen kenmerkten zich door een re delijk goede deelname in te genstelling tot die in het na seizoen werden verreden. In totaal was het aantal deelne mers aan deze ritten iets min der dan in 1971, namelijk ge middeld 50 tegen 59. Ook in de in samenwerking met enkele plaatselijke vvv's georganiseerde badritten, o.a. te Domburg, Koudekerke en Westkapelle was voor wat de deelname betrof een achteruit gang in vergelijking met de vorige jaren te constateren: was 106 gemiddeld per rit en werd nu 95. Voor de zoge naamde gezelligheidsritten blijft nog altijd de grootste belangstelling bestaan. De feestavond, voorafgegaan door de ledenrit is bijzonder goed geslaagd, doch gezien de fi nanciële aderlating die de clubkas hiervoor moest onder gaan, zal in de toekomst dit evenement in zijn huidige vorm niet te handhaven zijn. Ouderavond De oudera vond voor de katholieke school voor mavo wordt dit keer gehouden op woensdag 4 april om 19.30 uur in hotel Rotterdam te Terneuzen. Tij dens deze bijeenkomst wordt een inleiding gehouden over „vakken-pakket-keuze" en een inleiding over: „wanneer en waarvoor kunnen ouders van mavo-leerlingen zich 1 wenden tot het arbeidsbureau. Uiter aard zal er na de inleidingen gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Na de vergadering is er in de school nog gelegen heid met de leraren een per soonlijk gesprek te voeren. Aan die landhuizen wordt de voorwaarde gesteld, dat er minimaal twee hectaren grond bij moet liggen. Niet bepaald een voorwaarde waaraan, naar de mening van de heer Staal, de „gewone" man zal kunnen voldoen. De heer Colsen was van mening, diat door de be stemmingsplannen bepaalde mensen gedupeerd zullen wor den. Hij informeerde er ns waar die mensen terecht zou den kunnen voor hun schade claims. Het antwoord van burge meester P. Moithoff was sim pel: bij de gemeenteraad. De heer Van de Voorde diende bij de behandeling van dit onder werp een voorstel in om a de heer Leenknecht alsnog goedkeuring te geven voor de bouw van een woning in Hulst. Een dergelijke aanvraag voor het gebied, waarvoor die aanvraag gold, was eerder al door Gedeputeerde Staten ver worpen. De heer Van de Voorde was evenwel van mening', dat de gemeente een duidelijk eigen verantwoordelijkheid heeft en zich derhalve niet zonder meer bij beslissingen van Ge deputeerde Staten hoeft neer te leggen. Het voorstel werd gesteund door G. Staal, be haalde geen meerderheid van stemmen en sneuvelde o,p een 107 stemmenverhouding. Tijdens de rondvraag van de jongste raadsvergadering hield het raadslid Colsen een plei dooi voor een zodanige wijzi ging van het reglement van orde. dat in de toekomst ple zierig discussiëren tijdens Schieting Aan de bejaar- denschieting in Groenendijk hebben 47 schutters meege daan. De eerste hoge vogel ging naar A. Burm uit Wals oorden en de tweede naar C. Kint uit Nieuw-Namen. De eerste en tweede zij vogel wa ren voor R. van Gassen uit Ossenisse en J. d'Hondt uit Terneuzen. De meeste kleine vogels, vier, gingen naar L. de Schepper uit Hulst, (Van onze correspondent) 'SHEER ARENDSKERKE In een ledenvergadering voor 'eden van de vereniging voor christelijk onderwijs te 's- Heer Arendskerke is de brief voorgelezen, die de formulering bevatte van een aantal be schuldigingen aan het adres van mejuffrouw Ina Goedege- buren. hoofdleidster van de plaatselijke kleuterschool. De brief, die door een vier tal ouderparen was verzonden naar het schoolbestuur en aan de inspecteur voor christelijk onderwijs in Middelburg, ver oorzaakte vorige week nogal wat deining in het kerkdorp- Je. Bestuur noch leden zagen echter vrijdagavond nadat de brief in de vergadering was voorgelezen en een puntsge wijze behandeling had gekre gen, ook maar een enkele aan leiding op de zaak door te gaan. Bij het merendeel van de ouders ontstond bovendien nogal verontwaardiging over de manier waarop de brief gesteld was. raadsvergaderingen mogelijk wordt. „We mogen elke keer slechts twee keer het woord voeren. Dat betekent dat de wethouders steeds het laatste wiooird hebben. U hebt ons eens een keer meegenomen naar de gemeenteraad van Sint Niklaas, maar daar bleek dan toch dat het ook nog an ders kan". Voorzitter Moithoff repli ceerde daarop: „Dat wil nog niet zeggen dat ze het daar beter doen". KKGEN OP ZOOM larkiezenhof: Expositie van eldhouwwerken van o.a. Ag ue Berck, Pleter Biesiot. Ma ria» Gobius en Henk Oosten- briV (tot 29 april) dagelijks van g.0(1-17.00 uur. u%m v. N.- en Z.-Beve- Vpositie „Met plaat en prent, %- oude Beveland her kend" (m, i4 april) ma. t.m. wijd. 10.00-17.00 uur en van 13.3Li7.oo uur. Zaterdag van 14.00\7.oo uur, op zond. gesloten. HULST BioscoopgelJ)UW) 20.00 uur: „Anatevka". KORTGENE Les deux Chanpeaux, expo sitie werken vax fje Veerse schilderes Mies Callenfels- Karsten (t.m. 27 aprilma. t.m. zat. van 09.<q-12.00 en 14.00-17.30 uur, zcr^lag van 10.00-16.00 uur. Gal^-ie Opus 2, expositie van dt Veerse sehóMieres Mies Cajenfels- Karsten (t.m. 27 aprilt ma. t.m. vrijdag van. 09.30-1LO0 en 14.00-17.00 uur, zat. van \4.OO- 16.30 uur. OOSTBURG Ledel Theater: 20.00 uur: De Peetvader 18 j. TERNEUZEN Luxor; 20.00 uur: beesten af. Bij de MIDDELBURG City; 20.00 uur; Turks Fruf 18 j. VLISSINGEN Alhambra: 20.00 uur; Turks Fruit 18 j. ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal), 20.15 uur: Vocalistenserie. John Shirley-Quirk (bas), Martin Isepp (piano). Program ma: Schubert, Fauré, Blake en Ravel. De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Piano-recital Arthur Rubinstein. Schouwburg: 20.15 uur: „De aannemer" door Zuidelijk To neel Globe. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg: 20.00 uur: La Fiaca (Tales- nik). BRUGGE Koninklijke Stadsschouw burg: 20.00 uur: Optreden van het Universiteitskoor v. Stel- lenfoosch (Zuid-Afrika) met klassieke koorwerken. GENT Kon. Ned. Schouwburg: 20.00 uur: „Butley" van Simon Gray. wy&Êti r - x 'li «Sr** m 1 ar u SAS VAN GENT. De vrij dag geopende „Lentebeurs" in de Vlaanderenhal te Sas van Gent heeft niet over belang stelling te klagen. Zaterdag was er een goede belangstelling en gisteren trok de tentoonstelling 1500 a 2000 bezoekers. Vandaag (maandag) is de tentoonstelling gesloten. Van dinsdag tot en met zaterdag is zij geopend van 13.00 uur tot 21.00 uur. Zondag, 8 april, de laatste dag, zijn de openingsuren gesteld van 13.00 uur tot 18.00 uur. (Van onze correspondent) SLUIS De Sluise rederij kerskamer de Oranjebloem gaf in café-restaurant de Koren beurs haar voorjaarsvoorstel ling. Opgevoerd werd „Het meisje met de rode strik" van Koos Beswino. Een stuk met een zwakke inhoud, wat ech ter door de Sluise amateurs op een aanvaardbare wijze op de planken werd gebracht. Bij de damesrol viel vooral mevrouw R. Buijze-de Baeje A- de Bree-Scheenjes en me juffrouw A. Hubregtse op, ter wijl I. Postema als de op het slechte pad geraakte dochter Marjan de as waar het hele stuk om draaide niet over tuigde. Bij de heren waren het vooral A. Basting, de aan de drank geraaikte vader Gies- berts en H. Spee de boeren zoon, die de oplossing voor de problemen in het gezin Gies- bers moest brengen, die opvie len. De spelers mochten na af loop van het publiek dat een bevredigende belangstelling toonde een behoorlijk applaus in ontvangst nemen. De rede rijkers zullen het „Meisje met de rode strik" ook opvoeren te Reitranchement op 14 april, te Biervliet op 16 april en Bres- kens 18 april. (ADVERTENTIE) Bierkaaisfraat 8 Hulst Tel. 3444. DE zaak voor 'n gezellig dinertje - bijeenkomsten - vergaderingen. Menu's vanaf 10,— Keuken open tot 22 uur. Dinsdags gesloten. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het staat nog lang niet vast, dat het nieuwe woonwagencentrum voor Hulst wordt gevestigd op de plaats van het huidige woonwagen kamp. Dit heeft Burgemeester P. Moithoff meegedeeld in antwoord op vragen van raadsleden. Er zal wel een onderzoek worden ingesteld, waarbij men zal uitgaan van de huidige si tuatie. „Maar het is beslist geen wet van Meden en Per zen, dat het nieuwe centrum niet een pa-ar honderd meter van het oude komt", aldus zijn commentaar. V erschillende raadsleden vinden de Liniedijk niet de geschikte plaats voor een woonwagencentrum. Zoals be kend is in deze omgeving het huidige kamp gesitueerd. 1 ONGEVEER 150 studenten heb ben zaterdagmiddag in Am sterdam een protestmars ge houden als solidariteitsbetui ging met het verzet van de Griekse studenten tegen de kolonelsregering. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN Onbe kenden zijn er in geslaagd om in Nieuw-Namen op één dag 85 jonge bomen te vernielen Dit heeft wethouder J. Stolte van openbare werken meege deeld. De Jonge aanplant was aan gebracht op de votormatlliige vuilnisbelt, waarvan in de ko mende jaren een fraai bos ge bied gemaakt zal worden. Tenminste: ails de overige be planting ongemoeid gelaten wordt. De vernielingen kosten de gemeente veel geld, aldus de heer Stolte, dile ook weinig goede woonden overhad voor ouders, die hun kinderen in openbare plantsoenen laten graven. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen)- HULST- Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES Klokstraat 1 tel. 01100-8030 (3 lijnen). "uokstraat L KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8 15—12 30 en 13.30—17 00 uur HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: Vooi aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- ters Brouwerijstraat 4, tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE- EXPLOITA TIE Breda maandag t.m. vrijdag 19 00—21.00 uur. tel 01600-22341- zaterdag 9.0012.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20 0022 00 uur' tel. 01600-22341 B ux' BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel 01140-3751 of 01150-6297- Midden- Zeeland 01100-4944. HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE- Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn. Kantoo? Nieuwstraat A Terneuzen, tel 01150-7920. privé tel 0115(l-574™algemelnredac teur Zeeland A F Koopman kantoor Kromme Weeie 4 Mrddel- 7UriS' 01180-7764. privé tel 01180-7438 redacteur Midden- Zeeland: drs J. Bouwmans, kant. Klokstr. 1 Goes tel 01100-8030 privé Colijnhof 35, Goes; redacteur te Terneuzen en G van Berkei kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 0115(1 7920 pnvê ter 01150-4866: redacteur O Z - Vlamrïeren A Vertind' kantoor Steenstraat 14. Hulst, tel 01140-3751 orivé tel 01140 3103: redacteur W.Z-Vlaanderen: R van te Helm kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen tel. 01150-7920. privé tel. 01150-4865; sportredactie Zeeland: T. Koomen. tel. 01155-2594 FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J de Boer TTumanlaan 10. Axel. tel 01155-2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konlngs, tel. 01150-6297 ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100-4316 Maandag 2 april 1973 (Van onze correspondent). GOES Vier uur lang is de gemeentepolitie van Goes za terdagmorgen en -middag in dc weer geweest om lawaai en snelheid van bromfietsen te meten. In totaal 142 bromfiets rijders brachten hun voertuig ter controle naar de centrale meetpost op het terrein van gemeentewerken aan het Gel- delozepad. Zoals bekend zijn met in gang van gisteren (geen april mop) nieuwe bepalingen van kracht geworden met betrek king tot het meten van geluid. Deze bepalingen hebben de bedoeling op te treden tegen het overmatige lawaai veroor zaakt door bromfietsen, In het wegenverkeersreglement is de maximumigeluidssterkte van bromfietsen vastgesteld op 102 decibel. Van de 42 tweewie- Iers die zaterdag ter controle werden aangeboden, bleken er 29 de toegestane geluidssterk te te overschrijden. Ook bij de snelheidsmeting, waartoe terzelfdertijd eveneens gelegenheid bestond, ble ken verschillende potentiële kanshebbers voor de keurin gen Sin de nabije toekoms-t aanwezig. De gemeentepolitie van Goes is van. plan de metingen vain zowel snelheid als geluids- produbtie op vooraf vast te stellen data te herhalen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester P. Moithoff heeft tijdens de jong ste raadsvergadering geëist, dat het raadslid P. Stevens de term jodenhandel, zou terug nemen. De heer Stevens be diende zich van die term bij de discussie over enkele grond aankopen. De heer Moithoff vroeg hem het woord terug te nemen, omdat het discrimine rend was. Kritiek tijdens deze raads vergadering had de heer Rob Eeman op het feit, dat de gemeente een bedrag van 28000 gulden 'moet neertellen als vergoeding voor huuraf- stanid aan een Hulster midden stander. Geruime tijd geleden heeft de gemeente overeen stemming bereikt over de aan koop van een zakenpanel in de binnenstad, waarvan een ge deelte was verhuurd. De huur der zal een vergoeding van 28000 gulden krijgen om zijn zaak te verlaten. De heer Eeman noemde dit een „verwerpelijke zaak" „Dit is een manier om zoveel mogelijk van de gemeenschap los te krijgen". De heer Van de Voorde meende zich een toezegging van de verkoper van het pand te herinneren, dat die met zijn huurder een regeling zou treffen. Ook hij was het er niet mee eéns, dat deze transactie de gemeente zoveel geld moet kosten. Desalniettemin werd het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 uur; Vooral aanvankelijk nog bui en, later weer kans op regen en temperaturen meest onder normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor dinsdag: Aantal uren zon: 17 uur. Min. temp- van. 0 tot 3 graden onder normaal. Max. temp. van 0 tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 üur: 80 pro cent. Kans op en geheel droog et maal: 30 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon. 0 tot 7 uur. Min. temp. van ongeveer nor maal tot 4 graden onder nor maal. Max. temp. van ongeveer nor maal tot 3 graden onder nor maal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 pro cent. Kans op een geheel droog et maal: 40 procent hoogwater Morgen, dinsdag 3 april: ^ergen op Zoom 3.41 18.05. juansiweert 2.50 en 15.20. 'Kii-neuzen 2.10 en 14.39. Vlissingen 1.39 en 14.03. Wemoldimge 3.31 en 15.55.

de Stem | 1973 | | pagina 2