PASTORES HEBBEN ZONDAGS REGELING ROND Vereniging zonder contribuanten „Polonaise": een blijspel of probleemstuk? B wil lehoiid laam Voor Goes, Reimerswaal en zak van Zuid-Beveland Zeeuwen kozen beste film van amateur Stichting vindt grote weerklank bij bevolking Variabele werktijden gemeente- personeel ZELDZAAM VERSCHIJNSEL IN 's-HEERENHOEK Vergadering Oranje vereniging Kloetinge Avondopleiding Goes tevreden over jaar 1972 stad streek 1RHMHRHH Hoogste punt bi] bouw nieuw tehuis Inleiding voor studenten over Oosterschelde Snelheidsmeting in Middelburg: 200 verbaaltjes Middelburg Goes Middelburg KLOPJACHT NA SCHIETPARTIJ Eilanden aan elkaar op 15 mei St.-Jansteen Heikant Kloosterzande Breskens Wolphaarf-sdijk OPBOUW WEST- ZUID-BEVELAND HAAGSE COMEDIE IN MIDDELBURG hsterschelde isselvallig Vrijdag 30 maart 1973 MIDDELBURG, 28 maart Aardappelen: Bintje bonken 39, grote 37. Koopm. blauwe grote 28. Gelden Delicious: 80 92, 70-80 81-83, 75-80 82-86, 70-75 76-82,, 65-70 66-75, 60-65 55-64. Tomaten A II 315, C II 229, CC II 227. Groenten: An dijvie 72-121. Glasspinazie 90- 121. Natuurspinazie 88-119. Rabarber 125-140. Radijs 25- 58. Witlof A 60-136, B 57-130, Afw. 41-80, Stek 22-59, Breek- peen 24-33. Prei 44-85. Uien 48-80. Rodekool 25-50. Sav. kool 47-69. Wittekool 38-46. Snijselderij per bos 5-16. per kg 121-130. Peterselie per kistje 104-111. Winterbloem kool 6 111-141, 8 88-126, 10 59-85, 12 57. Boerenkool 24-41. Struikselderij 197-201. Knol selderij 17-21. Komkommers 76 63, '61-76 39-69, 51-61 38-60, 41-51 35-57, 36-41 28-30, 31-36 33-38. 26-31 20-27. Krom per kg 68. Stek per kg 62. Sprui ten ongeschoond A 105-125, B 80-104, C 28-56. Glassla 12- (Van onze correspondent) MIDDELBURG De film ,.Nitropetramyne" is uitverko ren als de beste inzending uit een elftal door amateurs, allen lid van de vereniging Shot '68 uit Vüssingen, ingezonden werkstukken. Deze plaatselij ke wedstrijd, alleen voor Zeeuwen, vormt een soort voor-selectie voor de regionale wedstrijd, die in augustus in Eindhoven wordt gehouden, en waar de Zeeuwen met de overige deelnemers uit zuide lijk Nederland moeten concur reren. Over het algemeen komen de Zeeuwen goed uit de bus, en een goed resultaat mag ook nu weer verwacht worden, ge zien het peil dat de winnende films hadden. Beroeps-cineast Wol terbeek, die de bekende film „Rijksweg 58" maakte, sprak zijn waardering uit voor de kwaliteit, die de films ook dit jaar weer bezaten. De prijzen, die door de offi ciële jury werden toegekend, bestonden uit medailles. De eerste prijs was voor de heer T.J. Kampman en de tweede voor de heer J.P.H.C. Schep- man, voor zijn verfilming van „Een boottocht op het Lage Majore". De derde prijs be landde bij de vader van de eerste prijswinnaar, die zijn film de titel „een homdenbe- staan" had meegegeven. In de film zelf speelde moeder ove rigens ook mee, zodat met recht van een familie-aangele genheid kan worden gespro ken. (Van onze correspondent) GOES De vaderlandse driekleur wapperend op een koel voorjaarsbriesje moest gisteren in Goes-Zuid aandui den, dat bij de bouw van het gezinsvervangend tehuis De Karnemelkshoeve het hoogste punt was bereikt. Het tehuis, dat onderdak moet gaan bieden aan 24 over wegend jonge gehandicapten zal eind augustus voor opleve ring gereed zijn. „Ik ben heel blij, dat nu al het hoogste punt bereikt is. Hoe eerder de zaak open kan, hoe liever het ons is. Dat ook de rest van de bouw net zo voorspoedg mag verlopen," aldus voorzitter J.L. Moens van de Stichting De Bevelanden gistermiddag tijdens de korte plechtigheid. De bouwvakkers van de firma Fraainje te Lewedorp, die er voor zorg moeten dragen dat medio oktober de eerste bewo ners De Karnemelkshoeve kunnen betrekken, kregen allen een enveloppe uitgereikt. De Karnemelkshoeve, zo genoemd naar een nabijgelegen boerde rij, bevat naast een grote ge meenschappelijke ruimte 24 privé-vertrekken en wat afge schermde dienstruimten. War me maaltijden worden betrok ken van die serviceflat De Schakel. De stichting hoopt over ongeveer anderhalf iaar het „gezin" compleet te hebben verhuisd. (Van onze correspondent) GOES De katholieke pastores van Goes en omstreken, de zak van Zuid-Beveland en Reimerswaal hebben besloten om over te gaan tot een zondagsregeling. Deze regeling houdt in dat er elke zondag van 12 tot 24 uur een pastor beschikbaar zal zqn voor Goes en Reimerswaal en een pastor voor de zak van Zuid-Beveland. In een toelichting geeft pas tor Vincent Schoenmakers, se cretaris vain de priesterraad, een overzicht van de beweeg redenen die tot bovenstaande regeling geleid hebben. „De meeste pastores zijn de hele week erg druk bezet, „zegt hij, „en als ze dan 's zondags ook nog op hun post moeten zijn, terwijl ze er eigenlijk weinig te doen hebben, zijn ze helemaal nooit vrij. Misschien speelt dat in de stad niet zo sterk, daar zijn we al met z'n vieren, maar in de dorpen ligt dat anders". Overigens is het niet zo, al dus pastor Schoenmakers, dat ze de deur plat lopen. „Maai tn geval zich iets voordoet, in pastorale noodsituaties, moet je bereikbaar zijn". Een vaak voorkomend voorbeeld van zo'n pastorale noodsituatie is d e hulp bij de laatste levens fase, die meestal in het zie kenhuis geboden wordt. De priesterraad had daarvoor zelfs een speciale ziekenhuis pastor, die nu ook gewoon in het roulatieschema meedraait. Voor de betreffende persoon, (Van onze correspondent) LEIDEN Dinsdagavond en -nacht heeft in de studen tensociëteit Minerva van do Leidse Universiteit te Leiden eer forumbijeenkomst plaats gehad met als onderwerp de afsluiting van de Oosterschel de. Als sprekers traden o,m. op prof. dr. P. Korringa, directeur vanhet rijksinstituut voor vis serij-onderzoek, ia*. R. van der Klei van rijkswaterstaat, de Zeeuwse gedeputeerde mr. J.F.G. Schlingemann, ir. H. Meyer, van de studiegroep Oosterschelde, actiegroep col lege C. van Leeuwen en drs. H. Waardenburg, voorzitter van de werkgroep biologie van het Nederlandse Onderwater sport Bond. Prof. Korringa liet er in zijn Inleiding geen twijfel over be staan, dat het met de oester- en mosselcultuires in de Oos terschelde na afsluiting gedaan is, maar het ging hem te ver om te spreken van een ramp van wereldformaat. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een aan tal leden van het gemeentelijk personeel, gaat met ingang van 2 april zelf bepalen welke tijden zij precies willen werken, wanneer de variabele werktijden ingevoerd worden. Niet iedereen zal van de gebo den kansen gebruik kunnen maken. De variabele werktij den worden nl. alleen toege past wanneer dat gezien de werkzaamheden mogelijk is. De nieuwe regeling is be doeld voor in totaal 15 ambte naren. Hun meningen zijn van tevoren gepolst, en het over grote deel, 14 reageerde gun stig. Slechts een persoon zag de variabele werktijden niet zo zitten. Hij hoeft echter niet mee te doen. Veel ambtenaren zagen nogal wat voordelen. Zij zijn nu beter in staat om de tijden zo in te delen, dat er nog b.v. wat gerecreeërd kan worden of dat de echtgenote nog wat geholpen ban worden, met afwassen b.v. Iedereen is het er met el kaar over eens, dat door dat zelf bepalen van de arbeidsu ren er een beter werkklimaat geschapen wordt. Tenslotte werkt men plezieriger wanneer je zelf kunt zeggen: nu hou ik er mee op. Er was een ambte naar die nog een voordeeltje voor de „baas" zag. Als je je verslaapt, kun je de verloren gegane tijd tenminste inhalen, vulde hij op zijn enquêtefor mulier in. rector B. Nieuwe Weme, bete kent dat een aanzienlijke ver lichting. De pastorale diensten, die met ingang van zondag aan staande in werking treden, zullen voortaan bekend ge maakt worden via de kolom weekenddiensten van De Stem, Zondag aanstaande is voor de post Goes-Reüners- waal aangewezen pastor F. W. J. Bastiaensen, Hoogendorp- laan 17 te Goes, tel- 01100- 6754. Voor de zak van Zuid- Beveland is dat pastor A. van Alphen, Kerkdreef 4, Hein- kenszamd, tel. 01106-1216. (Van een onzer verslaggevers) GOES Ondanks enkele ingrijpende maatregelen van financiële en organisatorische aard wordt het jaar 1972 toch gekenmerkt door een rustig verloop. Dat is de tevreden conclusie die het Nederlands Genootschap tot Opleiding van Leraren voor het Beroepson derwijs te Goes, kortom de avondopleiding Goes, trekt in het onlangs uitgebrachte jaar verslag over 1972. De gieringe achteruitgang van het aantal leerlingen bij de aanvang van de cursus 1972-1973 ten opzichte van dat van de cursus 1971-72, aldus meldt het jaarverslag, is ver moedelijk toe te schrijven aan de wat onzekere toekomst bij het lager technisch onderwijs (veroorzaakt door de lesduur- beperking) in combinatie met de herstructureringsplannen. Overigens blijkt zowel bij de inspectie als bij de algemeen directeur volledig begrip te bestaan voor de specifieke moeilijkheden die eigen zijn aan de opleiding in een perife rie als die te Goes, zodat in het huidige cursusjaar toch negen van de tien opleidings richtingen voor continuering in aanmerking konden komen. (Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG De nieu we Gaifcso-radiar snelheidsme ter, die op 1 februari jl. door de gemeentepolitie te Middel burg in gebruik is genomen, heeft tot gisteren toe ai onge veer 200 processen-verbaal op geleverd. De nieuwe appara tuur betrapt snelheidsovertre ders, praktisch zonder dat de vehkeerszondaars het zelf mer ken, omdat het apparaat ndet is voorzien van de gebruikelij ke draden of rubberslagen, die over de weg zijn gespannen. Het is de bedoeling van de gemeentepolitie te Middelburg om met het radar-apparaat voortdurend op diverse plaat sen actief in de gemeente te blijven. „Weggebruikers, opge let"!, waarschuwt de Middel burgse politie sportlef. Verkeer Vanaf heden tot circa 4 april zal de Langevie- lesingel tussen het Zamddorp en de Seissingel tijdelijk, ge durende de werkuren, voor alle rijdend verkeer in één rich ting (van de Seisweg naar het Zanddorp) afgesloten zijn. Dit houdt verband met asfalte- ringswerkzaamheden. Voet gangers kunnen de weg nor maal gebruiken. Na de norma le werktijden is het verkeer in twee richtingen over het bewuste deel van de Lange- vielesingel mogelijk. Er geldt dan wel een stopverbod voor beide zijde van de weg. Waar nodig is voor het rijdend ver keer door middel van borden een omleidingsroute aangege ven. Asfalt verloren Op rijks weg 2-58 tussen Goes en 's- Heer Arendskenke heeft een vrachtauto, bestuurd door P. C. K. uit Serooskerke een la ding asfalt vertoren. Van de vrachtauto die warme asfalt vervoerde viel de achterste laadklep open waardoor de la ding op de weg viel. Twee achterop rijdende auto's liepen hierdo r een verbrijzelde voorruit op. Verenigingsbeurs In het nieuwe ontmoetingscentrum in de Middelburgse wijk Dau- wendaeto zullen diverse vere nigingen en instanties, die in teresse hebben op een soort verenigingsbeurs gratis recla me voor hun activiteiten kun nen maken. Dat kan dan gebeuren op donderdag 19 en vrijdag 20 april, de dagen nadat het cen trum, en het ernaast gelegen winkelcentrum, geopend zul len worden. Het doel en de aard van de verenigingen is onbelangrijk. Ieder wordt in staat gesteld om gratis propa ganda te maken door het in richten van een stalletje, dat to de grote hal van het ont moetingscentrum zal komen te staan. Die hal is rutin 400 m2 groot (Van onze oorrespondent) ZIERIKZEE De rijkspoli tie op Schouwen-Duivelamd heeft na een klopjacht over het hele schiereiland drie woonwagenbewoners gearres teerd, die na een onbeduidend aanrijdinikje een schietpartij waren begonnen. Bij de con sternatie om het ongeluk op de Grevelingendam kwam nog de wildwestachtige achtervol ging, waarbij ook de politie van Dordrecht met drie auto's assisteerde. THULEN Op 15 mei wordt, officieel, de weg geo pend die het eiland Tholen en het schiereilandJe St.-Philips land met elkaar verbindt. De eeuwenlang gescheiden eilan den zijn nu in verband met de aanleg van het Rdjn-Schelde- kanaal met een drie meter brede weg door de Krabbe- kreek aan elkaar verhonden. De weg is sinds de ophef fing van het pontveer tussen Oud- en Nieuw-Vossemeer, enkele weken eleden, echter al druk clandestien bereden (nog enige tijd in maar een richting), omdat het twintig kilometer scheald met de oude verbinding. examens UTRECHT Geslaagd aan de rijksuniversiteit voor doc toraal geneeskunde: B. van den Berg, Oostburg; voor doc toraal rechtsgeleerdheid: mej C. W. S. Wafceke. Terneu- zen. DELFT Geslaagd aan de TH voor doctoraal civiel inge nieur; J. Lindenberg; Vlissm- gen; M.A. Viergever, Kapelle- Biezelinge. Voor kandidaats wiskundig ingenieur; E. O. F. Calle, Terneuzen. Voor kandi daats elektrot. ingenéieur; J. J. Dieleman, Vüssingen. AMSTERDAM Geslaagd aan de VU voor doctoraal rechtsgeleerdheid: J. de Bliek, Breskens. Voor kandidaats so ciale geografie: T. Stol, Mid delburg. Harmonie Het bestuur van de r.-k. harmonie Sint-Jan uit Sint-Jansteen neemt op 1 april deel aan de grote half- vastencavalcode in Kieldrecht. Daar zal om 15.00 uur een folkloristische optocht door het dorp trekken waaraan diverse muziekgezelschappen en praal wagens meedoen. Het bestuur van de harmonie heeft ook de toezegging gedaan om op 29 april weer deel te nemen aan de grote lente cavalcade in Zelzate. Aanvang 11.00 uur. Brouwerijstraat De Brou werijstraat, die enkele maan den voor het verkeer gesloten was wegens algehele herbe strating, is nu weer open voor alle verkeer. Omleiding via de Roskamstraat is nu niet meer noodzakelijk. Het verkeer van Sint-Jans-teen naar Kapelle- brug en omgekeerd kan weer onbelemmerd via d-e Brouwe rijstraat. Het aan de beide zij den van de Brouwerijstraat gelegen rijwielpad is inmid dels verdwenen. Schoonmaak Nu de schoonmaaktijd is aangebro ken doen de ledien van de soos de Kuil een beroep op alle inwoners van Heikant en Stiit- Jansteen om de dingen, die men niet meer gebruiken kan te bewaren en niet met de vuilniswagen mee te geven. Leden van de soos komen de spullen bij de inwoners graag afhalen en zullen op 7 april in Heikant en op 14 april van huis tot huis trekken. Ze kun nen van alles gebruiken van speld tot bankstel, oude ser viezen, beelden, glaswerk, boeken, oud meubilair, schil derijen en elektrische appara tuur. Alles wordt ter plaatse opgeladen en evenals vorig jaar zal er weer een rommel markt worden gehouden. Zeehengelen De hengel sportvereniging Schore houdt zaterdag een internationale zeehengelwedstrijd in de W-es- terschelde. De wedstrijd be gint om 11.00 uur en eindigt om 14.00 uur. Zondag 1 april worden er twee internationale zeehengelwedstrijden gehou den door de Glymesvissers in de Lepelstraat van 12.00' tot 15.00 uur en door de W-esthoek in de Panne van 10.30 tot 13.30 uur. Muzikale show Zaterdag zullen de leerlingen van de openbare basisschool te Bres kens een muzikale show op voeren in het Casino te Bres kens, aanvang om 14.00 uur. Deze muzikale show is be stemd voor de bejaarden en de dames VVH, allen uit Bres kens. Oranjefeest Tijdens de in hotel Ossewaarde te Wol- phaartsdijk gehouden ledenver gadiering van de Oranjevereni ging werd bestoten zowel op 30 april als op 5 september volksfeesten te organiseren. Op 30 april wordt 's ochtends op het sportveld begonnen met kinderspelen, gevolgd door school voetbal voor jongens en meisjes, 's Middags wordt be-' gonnen met een stratentoop voor dames en heren, meisjes' en jongens, gevolgd door een puzzelrit voor auto's, motor fietsen en brommers. Daarna staat de traditionele voetbal wedstrijd Wolphaartsdijk Oud-Sabbinge op het program ma en een verkleedoptoeht voor kinderen, 's Avonds is in het dorpshuis de prijsuitrei king, waarna de avond wordt besloten met dansen. (Van onze correspondent) 'AI 's-HEERENHOEK Enige weken geleden werd mevrouw Zwartelé, echtgenote van de 's-Heerenhoekse huisarts, voorzitster van de vereniging vogel- en natuurvrienden. Zij volgde de heer P. Bos op, die deze functie vijf jaar heeft bekleed. Het was voor me vrouw Zwartelé wel een hele opgave aangezien zij kwam te ziten te midden van acht man nen. Bovendien kende zij nau welijks het doel van de vere niging. Het doel van de vereniging is het verzorgen van de herten in de hertenkamp, de zwanen en eenden in de bramdwijver, de verzorging van de nestelen de vogels, het onderhoud van de gemeenschapsvolière en za ken die hiermee samenhangen. Het bijzondere van de vereni ging vogel- en natuurvrienden is. dat de leden geen contribu tie betalen. Initiatiefnemer tot oprichting van deze vereniging is geweest de heer C. Paauiwe, in 's-Heerenhoek beter bekend als „Kees post". Deze naam heeft hij overgehouden aam zijn functie van postbesteiler in het dorp. Het begon allemaal in de zomer van 1958 toen in 's- Heerenhoek een brandvijver werd gegraven. „In die put moeten zwanen en eenden gaan zwemmen", zei toen Cor nells Faauwe tegen de heer L. v. d. Linden, de latere eerste voorzitter van de vereniging. Beide heren waren het met elkaar eens en spoedig daarop werden in 's-Heerenhoek vo gel- en natuurvrienden opge zocht die voor het plan bleken te voelen. Hieruit ontstond het idee voor de vereniging. De oprich tingsvergadering vond in het zelfde jaar plaats in het café van Chris Hoorninck, Het eer ste bestuur bestond udt de heer Van de Linde (voorzit ter), de heer PaauweCpenndmg- meester) en de heer Piet Faas secretaris) Burgemeester R. O. M. Waelput van 's-Heerenhoek was erg enthousiast voor het idee en gaf toestemming voor het houden van een collecte in het dorp. Die bracht f 500,- op. Van dat geld werden twee zwanen en vier bergeenden gekocht. De jongens van de ambachtsschool zorgden voor een drijvend hok. „Op een zaterdagmiddag werden, met medewerking van de plaatselijke fanfare, de zwanen en eenden te water gelaten. De heer Crusdo uit Bergen op Zoom, die via de 0 De heer C. Paautoe. burgemeester van het bestaan van onze vereniging op de hoogte was, bood ons twaalf eenden aan", vertelt Kees Paauwe. Het dierenbestand breidde zich daarna uit. De vereniging kodht oarolina-eenden, manda rijnen, pijlstaarten en smien ten bij de bramdvijver raakte druk bevolkt. „Dat was ook de bedoeling", zegt Kees Paauwe. Bij gaat verder: „We zijn toen opnieuw naar de burgemeester gegaan om te vragen om een hertenkamp. Maar het geld was op. Het dorp was echter zo enthousiast dat een nieuwe collecte f 350,- opbracht. We kregen daarop van de gemeente een stuk grond. We kochten in Koude- kerke een hertebok en een hertegeit. Daar hebben we zelf goed van gekweekt. We heb ben zelfs hertekalfjes aan an dere hertenkampen geleverd". De boeren geven gratis voe- I derbieten voor de herten, hei gemeentebestuur zorgt voor het voedsel van de eenden ea zwanen. De gemeente heeft onlangs ook voor een nieuw afrastering gezorgd. Het je meentebestuur van Borsele S binnenkort overgaan tot ie aankoop van een nieuwe her tebok omdat de oude gestor ven is aan het eten van een plastic zakje. Hoewel de leden van vereniging vogel- en natuur vrienden geen contributie be talen, is er wel enig geld no dig. Daarom worden er in Je zomermaanden viswedstrijden I voor de schooljeugd en voor volwassenen georganiseerd. Hierbij hoort ook de traditio nele .kermis-viswedstrijd op kermis-zaterdag. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Als het ln Borssele niet tot een har monische samenleving komt, zal het de aan de zelfwerk zaamheid van de bevolking niet liggen. De presentatie van beleids nota en jaarverslag van de stichting Opbouw West-Zuid- Beveland tijdens de algemene jaarvergadering gisteravond, vond bij de plaatselijke bevol king een zo grote weerklank, dat in De Jeugdhoeve geen plaats onbezet bleef. „Dat geeft de burger moed", merkte stichttiigsvoorzitter Ph. J. M. Pcxntenagel op tijdens zijn openingswoord„Ik dacht van de week nog bdj de be stuursvergadering: moet i k n u MIDDELBURG De Haag se Comedie presenteerde het blijspel „Polonaise" van de Amerikaanse schrijver David A. Robinson, in een vertaling van Rob van Tol. Na afloop was het echter niet helemaal duidelijk meer of het werke lijk een blijspel genoemd kan worden. Misschien suggereert de titel „Polonaise" dit ook wel De opbouw van het stuk leende zich overigens heel goed voor een niet al te diep gravende komedie. Wat „Polo naise" laat zien, is het genera tieconflict, gedemonstreerd in een Amerikaanse familie, die een fabriek in knopen heeft, zich in de loop der tijden ont wikkelt tot fabricage van elek tronica en cosmetica en in een periode van vier generaties zelfs zeer rijk wordt, hierbij geholpen door de oorlog. Ook de familienaam Huntziger is aan deze ontwikkeling onder hevig: Huntziger wordt Hunt. Vier bedrijven lang is de toeschouwer getuige van de ups en downs in het geslacht Huntziger. Aanvankelijk is het vooral de puriteinse sex, die voor het lacheffect moet zor gen, later wordt alles meer toegespitst op maatschappij kritiek. Daarmee ondergaat deze „Polonaise" een soort metamorfose, van louter blij spel wordt het meer een pro bleemstuk. Uitejndèlijk weet je dan als toeschouwer ook ndet meer precies, wanneer je moet lachen. „Polonaise" is op zich genomen dan ook geen sterk toneelstuk. Maar dat neemt niet weg dat je als toeschouwer een gezellige avond kunt hebben. Daarvoor staat de Haagse Comedie ga rant met een stel uitstekende acteurs als Myra Ward, Paul Steenbergen, Eric van Ingen en Jaap Wieringa. Vooral My ra Ward en Paul Steenbergen weten je zo te boeien dat je niet al te zeer meer op de inhoud van het stuk gaat let ten- Ook het zeer ingenieus opgezette decor van Hep van Delft droeg er niet weinig toe bij dat er veel vaart in zat, hoewel het toneeigegeven als zodanig weinig handeling te bieden heeft. H. B. dat hele verhaal voor vier man nog eens oplepelen? Maar nu vroeg mijn buurman al of ik niet zenuwachtig was", zo vervolgde hij tot de tientallen aanwezigen. Nia een korte toe lichting op het jaarverslag en een kleine terugblik op de afgelopen jaren, ging de voor zitter over tot de orde van de avond: de beleidsnota. Eens temeer benadrukte hij de zelf werkzaamheid van de bevol king, die in het werk v-an de stichting een duidelijke plaats moet innemen. Dat laatste met de in de toekomst te beleggen opbouwdag, die zo'n beetje als eerste mijlpaal moet dienen in het vooruitzicht. „Wij moeten goed zien dat het geen aan de weg timmeren is, maar een bewustmaking. Niet van: men sen wordt eens wakker, er gaat van alles met jullie ge beuren, maar: denk er eens over na, stel eens een onder zoekje in, presenteer het re sultaat en probeer daarnaar toe te werken", aldus de heer Pontenagel. Een verheugend resultaat noemde hij de toegezegde me dewerking en begeleiding van de Stichting Zeeland, die hij als zeer positief bestempel de. Om daadwerkelijk tegemoet te komen aan „het op basis van de zelfwerkzaamheid van de bevolking bevorderen van een harmonische samenleving zoals de voornaamste doelstel ling luidt, waren aam het be gin van de avond op alle ta feltjes vele papiertjes te vin den, die de aanwezigen de mogelijkheid boden om in te tekenen voot een werkgroep. Later op de avond werd daar druk gebruik v-an gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE Tijdens i' jaarvergadering van de Kl«' tingse oranje-vereniging dezer dagen is in grote trekken 1"' programma bekend gemaakt voor het feest op koninginne dag, alsmede voor de feeste lijkheden die medio september zullen plaatsvinden ter gek' genheid van het regeringsjnbi' leum van hare majesteit. Bij de festiviteiten op ningirmedag komt iedere® aan bond. Voor de jongeren, nauwkeuriger aangeduid: de kleuters en de eerste en twee de klassen van de basisschol® is er een poppenkastvoorstel ling in „Amicitia", De hogere klassen kunnen zich omstreeks dezelfde tijd op het sportter rein te buiten gaan aan diver se spelen, die door de muziek' vereniging „Excelsior" van een muzikale omlijsting wor den voorzien. Gedurende de middaguren kunnen de bejaarden zich ver treden met een speciaal feed- programma voor bejaarden „de Terp". Daarnaast kunne» de liefhebbers hun hartje op halen in een puzzel-oriëntatie- ri; voor auto's en ringrijderrj- en. De feestelijkheden worden besloten met een lampionop tocht, voorafgegaan door celsior". Of de feestelijkheden op september eveneens een uitbundig karakter dragein,,®1 geheel en al van de beschik bare financiën afhangen. Wel iswaar steeg het ledental he» afgelopen Jaar van 159 tot ly- maar voor een feest in duplo zoals dit j-a>ar gewenst toch nog meer leden nodig. BU de bestuursverkiezingen ten/ slotte werden L. A. Qua?? evenals voorzitter W. B. Lenshoek bij acclamatie her kozen. Bestuurslid L. van, de Linde die zijn functie na 24 jaar trouwe dienst vacant stelde, ontving als dank voor ®J-j grote verdiensten een boeken' bon. (Van een onzer verslaggevers) PEN HAAG - MIDDEL BURG De minister van Economische Zaken, drs Eangman, heeft een rijksbij- ige van 3 miljoen gulden gezegd voor de bouw van jfe" zgn. „half-hoge-brug" ten gorden van de PZEM-centra- Ijjte Vlissingen. pe nieuw te bouwen brug, ent ter verliohttiig van de s-keersdruk op de Keensluis- „ug, die dit jaar zijn maxi mum capaciteit bereikt. De fi- Van een onzer verslaggevers) VEERE Tijdens een ver ering, die de afdeling Zee jid van de A.N.W.B. in Veere heeft gehouden, heeft de meerderheid van de aanwe nen gemeend dat ook na af iluiting de naam Oosterschei- de behouden moet blijven. On- lerwerp van gesprek was de ngeving van het water, dat aks het Zeeuwse Meer zal heten Door de Zeeuwse afdeling -erd er sterk op aangedron- (en om tijdig een uitgewerkt ireatieplan voor het Ooster- sldébokken te ver-vae-rdi- Ooik de vervuiling van t bamjaial van Gent naar Ter zen kwam ter sprake. Wet- louder R. Hol van Terneuzen de ïeden van de afde- attent op de omvang, die vervuüliilng heeft aangeno- Naar aanleiding hiervan leiden diverse aanwezigen het schandalige zaak te vtii- waairaan de bevoegde aiu- riteilten snel moeten doen. Tijdens deze bijeenkomst srd ook gediscussieerd over heffen van toerJstenbelas- ing van opvarenden van jach- en met name over het bleggen van een forfaiittaire 'ng aan jachthavens. Wat lit laatste betreft werd opge- perkt dat belanghebbenden ich afvragen of dit niet in 'lijd is met artikel 276 van e gemeentewet. Weersverwachting voor za- 'ag en zondag, opgesteld or het KNMI op donderdag 18.00 uur: wisselvallig irjaarsweer. Weersvooruit- tihten in cijfers gemiddeld !"er Nederland. Voor zaterdag: Aantal uren zon,: 1 tot 6. temp.: van ongeveer nor aal tot 3 graden boven nor- aal. Max. temp.: omstreeks nnnaal. Kans op een droge "-■riode van minstens 12 uur: 1 procent. Kans op een ge- droog etmaal: 40 pro- Voor zondag: I Aantal uren zon: 1 tot 7. pui. temp.: van ongeveer nor aal tot 3 graden boven nor aal. Max. temp.: omstreeks ormaal. Kans op een droge oriode van minstens 12 uur: procent. Kans op een ge- droog etmaal: 40 pro- oogwater [Morgen zaterdag 31 maart, ■"sen op Zoom 1.35 en 14.01 jansweert 0.39 en 13.11 iet-neuzen 0.04 en 12.36 T'issingen 12.06. peaieldinge 1.25 en 13.51. Konstanz 264 pl.4, Rheinfel- 1n 'Z2 pl-14, Straatsburg 206 Pbttersdorf 65 pl.9, fi ai! pl-16, Ploehingen ■LPL4> ^annheim 255 pl.6, ■embach 166 -3, Mainz 269 14 m s 158 P1-6- Kaub 15 Poft T"er 263 -4, Koblenz lib,- 1 Keulen 156 pl.16, tLL319 P1-22- Lobith 921 'in' ,Larmerdense Kop 891 ikdp^?1'Pn P1-10- "s- 0 P ionv->. Eefde IJssel 54?6eVe?fier 250 pl.5, )0n ón n "16- Borgharen W °J BeUeW 1114 -3. Gra- beneden de sluis 502 onv. (Var ng ja De lands] P.J.H publil] Zee*«

de Stem | 1973 | | pagina 2