Geen woonwagens in Heikant Rijkspolitie dringt aan op beveiliging bocht bij „De Kraai" t Kwettemest al bijna volgeboekt UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN Oost radi Kantoi Oost bij onderz aanrij MOGELIJK BLIJFT KAMP AAN LINIEDIJK IN HULST Meer geld voor volksfeest Kwart van Hulst ouder dan 60 TROS M stad streek BESLUIT IDEEËN Kloosterzande Koewacht Vervoersbond had contact met leden Arka hield jaar vergadering KLEUTERSCHOOL IN HULST Amro-bank Kloosterzande Groenendijk Krediet voor groenplan Hulst Eigen school voor imbecielen Nieuw-Namen Fors verlies leraren KWL Dinsdag 27 maart 1973 1 (Van een onzer verslaggevers) HULST Het regionale woonwagencentrum voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zal niet worden gevestigd in de Oud-Ferdinanduspolder in Heikant. Er wordt binnenkort een nieuwe inventarisatie gemaakt van de voorzieningen in Oost-Zeeuwsch-VIaanderen en besloten is om bij het nemen van een definitieve beslissing over de plaats van vestiging, uit te gaan van de bestaande toestand. Dit zou kunnen betekenen, dat het huidige woonwagenkamp aan de Liniedijk in Hulst wordt gehandhaafd en verbeterd. Zeker is dat op dit moment nog niet. Deze gewijzigde opvatting met betrekking tot de regionale woonwagenproblematiek is het re sultaat van een vorige week door het bestuur van het regionale woonwagencentrum gehouden vergadering. Daarbij is men onder meer tot de conclusie gekomen, dat er van een mogelijke inte gratie van de woonwagenbewoners in de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse gemeenschap bij Heikant waarschijnlijk weinig terecht zou komen. Zoals bekend heeft de be volking van dit dorp zich de afgelopen maanden nogal ver zet tegen de plannen. Cen traal daarbij stond de opvat ting, dat de Beikantse ge meenschap te klein is om zon der problemen aan die inte gratie te kunnen meewerken Volgens voorzitter P. Molthofi van de regionale woonwagen commissie is de gewijzigde opvatting met betrekking tot deze zaak een „logisch gevolg van een veranderd beleid". De heer Molthoff: „Aam de coör dinatiecommissie is de op dracht gegeven om een inven tarisatie te maken van de fei telijke situatie. Aan de hand daarvan zal worden bepaald, waar het kamp uiteindelijk moet komen". „Volgens zijn commentaar is de onlangs in Heikant gehou den handtekeningactie tegen de vestiging van het woonwa gencentrum niet van invloed geweest op de jongste beslissing van het bestuur. De heer Mol thoff geeft wel toe, dat die handtekeningactie een indica tie is, dat de integratie in ieder geval niet zo gemakkelijk verlopen zou zijn. .„Achteraf kunnen we ons gelukkig prij zen, dat we er nog niet in zijn geslaagd om een regionaal burgerlijke stand Clirnge Geboren: Sabine, dochter van Th. Clarijsse en L. v.d. Berge. Natasja, doch ter van R. Haak en Ch. Willaert. Ilse, dochter van E. de Deckere en I. Reyns. On dertrouwd: F. Verstraeten en C. van Hauten tót St.- Jansteen. Overleden: A. v.d. Kelen, echtgenote van C. Clarijsse. J. Raats, echtge noot van C. van Steenber gen. Graauw Overleden: P. Christiaens, echtgenoot van S. Panis. M. de Backer, we duwe van D. Staal. P. Wael- poeQ, weduwnaar van M. Strijdohk. Ondertrouwd: L. van den Berghe en R. Cool- sen uit Boschkapelle. Heikant Ondertrouwd: M. v.d. Vijver en T. de Koster uit Graauw. G. van Houte en T. de Theye uit Terho le. Hulst Ondertrouwd: J. Roels en M. Haiulez, J. de Block uit Clinge en L. Dan- kaert. J. van Hooye en M. Kramers. Kloosterzande Geboren: Ed win, zoon van A. van Houte en Th. de Waal. Esmiralda, dochter van A. de Klerk en E. Pauwels. Martijn, zoon van W. Ferket en M. de Waal. Gino, zoon van F. van Poorten en J. Andriessen. Davy, zoon van W. van. Troost en M. van Troost. Michel, zoon van J. Fruytier en A. Esseling. Overleden: Th. Weemaes, echtgenoot van M. Fassaert. Onder trouwd: J. van Overmeeren en N. Nonneman. E. Dorsse- laer en R. Roels. J. de Wil de en R. de Bruyn uit Lamswaarde. H. de Bruyn ■en L. van Acker uit Kiel- drecht. J. van Leuven en K. van Wijne uit Sas van Gent. Koewacht Ondertrouwd: M. Hermans en J. Verschuren uit Etten-Leur. A. de Waele en M. Jansen van Roosen daal. Overleden: C. de Dauw, weduwnaar van B. Vernimmen uit Terneuzen. Lamswaarde Ondertrouwd: K. Scheerders uit Stoppel dijk en C. Staal, P. van Troost en H. van Driessche. J. de Wilde uit Kloosterzan de en M. de Bruyn. Nieuw-Namen Onder trouwd: Th. de Koning en G. van Mullem uit Doel. Overleden: F. Verbist, echt genoot van M. de Saegher. Sint-Jansteen Ondertrouwd: F. Verstelle uit Philippine en G. der Weduwe. Th. Reyns en M.L. Kroes uit Axel. Stoppeldijk Overleden: A. van Hove. Terhole Geboren: Jessica dochter van Ch. van Eetvelt en R, Hemelaar. centrum te stichten. Nu blijkt wel, dat dit veel moeilijkhe den gegeven zou hebben", al dus het commentaar van de Hulster burgemeester. Binnenkort zal door het be stuur van het regionaal woon wagencentrum een beroeps kracht worden aangesteld, die belast wordt met de coördina tie en de administratie. Overi gens dringt de tijd. Voor 1 oktober 1973 zal er een oplos sing uit de bus moeten komen, omdat vanaf deze datum elke gemeente ingevolgde de woon- wagenwet over een aan alle eisen voldoend woonwagen kamp moet beschikken. Al met ai zijn de ideeën rond de verwezenlijking van een regionaal woonwagencen- trum hiermee de laatste jaren in Zee-uwsch-Vlaanderen nogal ingrijpend gewijzigd. Aanvan kelijk bestond het plan om te komen tot de aanleg van een groot centrum met 70 staan plaatsen. Later wijzigde zich deze opvatting en kwam men tot de conclusie, dat er beter een kleiner regionaal centrum kon komen met een aantal de pendances. Het oog voor de vestiging viel daarbij geruime tijd geleden al op Heikant. Tot vorige maand heeft het be stuur daaraan vastgehouden. De manipulaties rond de re alisering van een woonwagen- centrum worden toegeschreven aan de vele onduidelijkheden in de woonwagenwet. Alles bij elkaar wordt over deze zaak nu al zo'n acht jaar gediscus sieerd zondag dat er iets is veranderd in het voordeel van de betrokken woonwagenbe woners. Ook van hen is overi gens bekend, dat ze niet zo gelukkig waren met de regio nale woonwagenplannen. Zwembad De lang ver wachte verwarming van het gemeentelijk zwembad „De Honte" in Kloosterzande, zal vermoedelijk nog voor de ope ning van het zwemseizoen aangelegd kunnen worden. Als de verwarming in werking is, Zal daarmee het zwemseizoen verlengd kunnen worden. Topbiljart De Hulster topbiljartclub de Lustige Toe pers heeft in een vriendschap pelijke gespeelde wedstrijd dn het café van K. van Boven in Koewacht de topbiljartclub Tovak uit Koewacht de eerste thuisnederlaag van dit seizoen bezorgd. Met een verdiende 713 overwinning konden de Hulstenaren de thuisreis aan vaarden. (Van een onzer verslaggevers) HULST B. en W. van Hulst hebben besloten toch niet over te gaan tot de aan koop van de ZVTM-eigendom- men aan het Stationsplein in Hulst. Het college is tot de conclusie gekomen, dat die aankoop voor de gemeente niet aantrekkelijk is. B. en W. zullen de gemeen teraad binnenkort voorstellen om de financiële bijdragen van de gemeente aan volks feesten te verhogen. Kernen met een bevolking tot 500 in woners kunnen rekenen op een bijdrage van 300 gulden. Kernen van 500 tot 2000 inwo ners krijgen 25 cent per inwo ner en kernen groter dan 2000 inwoners krijgen 20 cent per inwoner. Vergeleken met de huidige situatie komt dit neer op een meer-uitgave van 1000 gulden. Dit heeft burgemees ter P. Molthioff op zijn maan delijkse persconferentie mee gedeeld. (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE De rijkspolitie van Hotntenisse gaat naar aan leiding van het dodelijke on geluk van zondagavond bij provinciale waterstaat aan dringen op een betere beveili ging van de bocht in de pro vinciale weg van Terhole naar Terneuzen ter hoogte van „De Kraai". Zoals we maandag schreven, heeft een frontale botsing tus sen een Belgische en een Ne derlandse personenwagen er dit weekend het leven gekost van de heer en mevrouw Tas uit Aardenborrg. Hun auto bot ste met een snelheid van on geveer 70 kilometer bovenop een Belgische BMW, die met grote snelheid links van de weg door de beruchte bocht kwam gereden. Vermoedelijk is de bestuurder, een arts uit Sint-Ndfclaas, verrast en heeft hij zijn auto niet onder contro le kunnen houden. Ais gevolg van de aanrij ding belandde de Nederlandse auto in een vier meter lager gelegen sloot. De twee inzit tenden overleden ter plaatse. De Belgische auto werd be stuurd door P. U., die met arm. en beenbreuken naar het zie kenhuis overgebracht moest worden. Zijn 42-jarige echtge- te en hun 7-jarige zoontje Bartje werden eveneens ge wond. Na onderzoek in het St.-Liduiraaziekenhuis in Hulst is het gezin op uitdrukkelijk verzoek per ambulance over gebracht naar een ziekenhuis in Sint-Niklaas, waar hun toe stand maandag zeer goed bleek. De inzittenden van de auto kunnen zich van het ongeluk niets herinneren, maar toon den zich vol meeleven over het lot van het Nederlandse echtpaar. De politie van Hon- tenisse heeft tot zondagavond laat de handen vol gehad met de identificatie van de slacht offers. Het duurde tamelijk lang voordat men de namen kon achterhalen en de familie op de hoogte gebracht kon wor den. Het verkeer heeft weinig hinder ondervonden van dit ongeluk, dat beschouwd kan worden als een van de meest tragische, die de afgelopen maanden op deze provinciale weg zijn gebeurd. Waarschijnlijk zal er nog deze week een gesprek vol gen, waarin bekeken wordt wat er aan de situatie ter plaatse gedaan kan worden. De bocht in de weg staat be kend als zeer verraderlijk, maar er geldt geen snelheids beperking. Het komt dagelijks voor, dat automobilisten er ternauwernood aan ongeluk ken kunnen ontkomen. Vol gens de politie gebeuren er praktisch elk weekend onge lukken in deze bocht. Over het algemeen lopen ze goed af en blijken de gevolgen be perkt tot blikschade. Wat pre cies de oorzaak is van deze gevaarlijke situatie is niet be kend. Mogelijk, dat met een betere signalering veel eRende voorkomen kan worden. Ook deze mogelijke oplossing zal bij het onderzoek betrokken worden. HULST Het initiatief van de NKV-vervoersbond om in Hulst te beginnen met een speciaal spreekuur is niet zon der succes gebleven. Verschil lende werknemers in de ver voerssector hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid om met vakbondsman Lippens te praten over hun proble men. De heer Lippens toonde zich na afloop van het eerste spreekuur bijzonder tevreden. Over de aard van de bespro ken zaken heeft hij zich nog niet willen uitlaten. Het NKV is met dit spreekuur begon nen, omdat men veronderstel de, dat de problemen in de vervoerssector in Zeeuwsch- Vlaanderen niet minder zou den zijn dan elders in Neder land. Zeeuwsch-Vlaanderen was wel een door de vakbond verwaarloosd gebied. Het wrak van de auto waar in het echtpaar Tas is omgeko men. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De Algemene Rooms-Katholieke Ambtenarenvereniging, afde ling Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren heeft in de Krokodilbar in Kloosterzande de jaarvergade ring gehouden. Of het nuttigen van de be faamde Westerscheldeschotel na de vergadering er de oor zaak van was, dat de bijeen komst in recordtempo werd afgewikkeld is niet direct te zeggen, maar vast staat, dat de vergadering na een kwartier beëindigd kon worden. Burgemeester mr. M. So- mers van Honitenisse, die de vergadering als vice-voorzitter leidde, maakte dan ook de op merking, dat zijn raadsverga deringen jammer genoeg wel eens langer duren. Alle agen dapunten waren hamerstuk ken, zonder hamer en de aftre dende bestuursleden, de heer Van den Dries en De Smit werden herkozen. Op deze vergadering werd mej. B. Cloudt uit Tilburg, die als hoofdbestuurslid speciaal de belangen van de afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen behar tigt, met een speciaal wel komstwoord bedacht. Na het visdiner, waaraan 130 perso nen deelnamen, werd de avond met een gezellig bal besloten. (Van onze correspondent) HULST Met de vestiging van de nieuwe kleuterschool 't Kwettemest aan de Dullaert- straat in Hulst wordt door het schoolbestuur voorzien in een duidelijke behoefte. Hoe groot die behoefte eigenlijk wel was blijkt uit het feit, dat de school na enkele weken al bij na helemaal volgeboekt is. Overigens is de school er bepaald niet te vroeg geko men. In het bestemmingsplan „Hooghuis" zijn de allereerste bouwactiviteiten al waar te nemen en verwacht wordt, dat dit uitbreidingsplan de behoef te aan een kleuterschool alleen maar zal versterken. „Er zijn in deze omgeving in korte tijd heel wat nieuwe woningen ge bouwd", aldus voorzitter W. Vroome van het schoolbestuur. Het gaat in dit geval meestal om jonge gezinnen met kleine kinderen, die zich'in deze om geving vestigen. Hét aantal aanmeldingen voor de komen de maanden is van dien aard, dat naast deze nieuwe school de derde klas van de kleuter, school „Lentevreugd" in de Sportlaan toch in gebruik zal blijven, aldus de heer Vroome. Met 't Kwettemest heeft Hulst er op onderwijsgebied in ieder geval weer een goede voorziening bij. Het is een ui terst moderne tweeklassiegt kleuterschool, voorzien van het nieuwste materiaal. De school heeft onder meer zand bakken van polyester en is rondom beveiligd met een spe ciale afrastering om vernielin gen te voorkomen. Wat dit laatste betreft vertelt de heer Vroome: „Er is momenteel een streven om alle scholen te voorzien van een deugdelijke afrastering tegen de meer en meer toenemende baldadigheid en vernielingen". Hoe groot dit probleem voor vele scholen begint te worden blijkt uit het grote aantal aanvragen, dat de gemeenteraad moeit behande len. Daarbij gaat het meestal om een verzoek voor het be schikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van verschil lende voorzieningen, zoals bui tenverlichting en hekwerk. Daarmee zijn vaak grote kapi talen gemoeid. Kleuterschool 't Kwetter- nest, die bij aanvang van het lopende schooljaar in gebruik is genomen, wordt vrijdag 6 april officieel geopend door burgemeester P. Molthoff van Hulst. (Vain ec onzer verslaggevers HULST De kern Hulst telt op een totale bevolking van 7405 zielen, 1444 inwoners van 60 jaar en ouder. Dit is bijna 25 procent van het be volkingsaantal. Deze cijfers worden nog overtroffen door Graauw, waar ruim 25 procent van de plaatselijke bevolking ouder is dan 60 en Niew-Namen dat een percentage van 26 telt. In concrete cijfers komt dit voor Graauw neer op 303 inwoners boven de 60 op een totaal van 1211 en 268 voor Nieuw-Na men op een totaal van 1285 Climge heeft er 438 op 2318 inwoners (18,7), Siint-Jansteen 410 op 2660 (15,4), Heikant en Absdale 293 op 1402 (21). Daarbij moet nog aangemerkt worden, dat Hulst een regio naal georiënteerd bejaarden centrum heeft, dat het percen tage ouderen nadelig beïn vloedt. Een en ander blijkt uit cij fers, die door b. en w. bekend zijn gemaakt. Uit een ander overzicht blijkt, dat de grond prijzen voor de bouw van wo ningen in de verschillende be- stemminigsplannien niet zo ver uiteenlopen. In het plan Hoog huis is de grondprijs 34,12 per vierkante meter plus B.T.W., in Moerschans 35,32 plus B.T.W. kom Graauw 31, plan west Sint-Jansteen 37,92, Nobel- straat Nieuw-Namen 35,50, de laatste drie inclusief B.T.W. (Vlam een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De Amsterdam-Rotterdam Bank heeft bij het gemeentebestuur van Hontenisse een aanvraag ingediend voor een bouwver gunning voor een tijdelijk bankgebouw. Het plan bestaat dit gebouw te plaatsen aam het Europa plein in Kloosterzande, in de omgeving van de nieuwe bi bliotheek en het in aanbouw zijnde postkantoor. B. en w. hebben intussen de directie van de Amro-bank laten weten niet afwijzend tegen deze aan vrage te staam. De welstands commissie en de centrale dienst voor bouw en woning toezicht hebben meegedeeld geen bezwaren te hebben te gen de bouwplannen In verband met de voorge schreven procedure, zal de bouwvergunning pas na 9 april verleend kunnen worden. Voor die tijd kunnen tegen de plannen eventueel bezwaren ingediend worden. Voor Kloosterzande betekent de Amro-vestiging, dat de bevol king vanaf het moment, dat het gebouw in gebruik wordt genomen, een keuze kan doen uit twee bankinstellingen- Afrastering In haar ver gadering van 20 maart heeft het college van b. en w. van Hontenisse aan de gemeente lijke technische dienst op dracht gegeven de afrastering rond de standaard-korenmolen in Groenendijk van een nieu we afrastering te voorzien. Te vens zal de technische dienst de gaten in de berg waarop de molen staat opvullen en gras bijzaa-ien. (Vam een onzer verslaggevers) HULST B. en w- van Hulst willen 18.000 gulden vo teren voor het treffen van groenvoorzieningen in de Dul- laertpolder en plan Hooghuis. Een voorstel daartoe komt in de raadsvergadering van vrij dag aan de orde. Daarnaast bestaat het plan om 86 bomen te planten op de gazons in het bestemmingsplan nieuw Hulst en de gazons langs de Glacisweg em de Ca- sembrootweg. Tevens is langs de IJzerenhandstraat, de Tru- manlaan en de Poorterslaan een laanbeplanting geprojec teerd. De totale kosten worden geraamd op 4500 gulden. In de komende raadsverga dering moeten verder een be stemmingsplan landelijke be bouwingsconcentraties en een bestemmingsplan buitengebied worden vastgesteld. Tegen de ze plannen zijn verschillende bezwaarschriften ingediend. (Van onze correspondent) CLINGE Op de staande wippen bij C. Weemaes hield de sehuttersmaatschappij Een dracht en Broedermin haar eerste schieting van dit sei zoen. Er namen 57 schutters aan deze schieting deel. De uitslag was: Wip 1: le hoge vogel A.M. Bleyenberg van Nieuw Na men, 2e hoge vogel Jo Brugge- man van Westdorpe, le zijvo gel C. Weemaes van Clinge, 3e zijvogel P. van Waes van Westdorpe, 3e zijvogel J. Sa- man van St.-Jansteen, 4e zij vogel R. van Poucke van Koe wacht, le kal R. Duerinck van Kloosterzande, 2e kal R. Due rinck van Kloosterzande, 3e kal B. Plasschaert van Graauw, 4e kal R. Boeckaert van Clinge. Wip 2: le hoge vogel J. Vilder van Clinge, 2e hoge vo gel C. Weemaes van Clinge, le zijvogel J. Saman van St.-Jan- steen, 2e zijvogel R. van Pouc ke van Koewacht, 3e zijvogel C. de Maat van Hulst, 4e zij vogel P. van Waes van Zuid- dorpe, le kal J. Saman van St.-Jansteen, 2e kal J. van Waterschoot van Kloosterzan de, 3e kal Jo Bruggeman van Westdorpe, 4e kal J. van Dors- selaer van St.-Jansteen. GRAAUW Aan de zon dagschieting in zaal P. de Ca- luwé, hebben 51 schutters deelgenomen. De hoge vogel werd evenals de eerste zij vo gel op meesterlijke wijze in de wacht gesleept door P. de Koster uit Graauw. De tweede zijvogel was voor J. de Waal uit Kloosterzande. Het grootste aiamitail kleine vogels werd af geschoten door C. van Gassen uit Hulst met een totaal van drie stuks. HENGSTDIJK Aan de zaterdagschieting in zaal P. van Dijk hebben dertig schut ters deelgenomen- De hoge vo gel werd afgeschoten door H. van Waterschoot uit Hengst dijk. De eerste zijvogel was voor P. Claessen uit Lams waarde en de tweede ging naar E. Pauwels uit Klooster zande. De eerste extra hoge vogel werd bemachtigd doo R. Her- eegh uit Lamswaarde. De tweede extra hoge vogel werd in de wacht gesleept door P. van Dijk uit Hengstdijk. Het grootste aantal kleine vogels, vijf stuks, was voor A. van Dijk uit Boschkapelle. HOOFDPLAAT In haar sociëteit bij de heer Martens hield de schuttersvereniging De Vriendschap haar maan delijkse schieting. Deelname 43 schutters. Hoogvogel, W. Preenen „de Vriendschap" Hoofdplaat. Eerste zijvogel R. van Acker „Dorpszicht" Sint Magriete (België). Tweede zijvogel Luc. Groosman „Witte Molen" IJzendijke. Grootste aantal kleine vogels met 3 stuks, Ch. Sturm „Witte Mo len" IJzendijke. De eerstvol gende schieting is op 22 april, 15.00 uur. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagschieting op twee wippen bij R. van Kruyssen hebben 38 schutters deelgeno men. Op de eerste wip werd de hoge vogel bemachtigd door F. Kouyzer. De eerste zijvogel was voor L. van Goe- them, beiden uit Kloosterzan de. De tweede zijvogel ging naar J, Maas uit Hengstdijk- Op de tweede wip werd de hoge vogel afgeschoten door G. Pauwels. De eerste zijvogel ging naar F. van Kruyssen. De tweede zij vogel was voor R. van Kruyssen, allen uit Kloos terzande. Het grootste aantal kleine vogels werd bemach tigd door P. Serrarens uit Kloosterzande met een totaal van vijf stuks. KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting op twee wippen in de zaal bij R. van Kruyssen hebben 48 schutters deelgenomen- Op de eerste wip werd de hoge vogel afge schoten door Th, Tieleman. De eerste zijvogel was voor J. Hiel, beiden uit Kloosterzande. De tweede zjjvogel ging naar P. Rottier uit Ossenisse. Op de tweede wip werd de hoge vo gel bemachtigd door G. Pau wels. De eerste zij vogel ging naar H. Hoop. De tweede zij vogel was voor L. Baart, allen uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door R. Hermans uit Ossenisse met een totaal van zes stuk. LAMSWAARDE Aan de zondagschieting op twee wip pen in de zaal bij P. van Oevelen hebben 59 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel afge schoten door A. Verhoeven uit Kloosterzande. De eerste zij- vogel was voor R- Herwegh uit Lamswaarde. De tweede zijvogel ging naar V. de Vos uit Hulst. De extra hoge vogel werd bemachtigd door P. Pau wels uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vogels werd bemachtigd door H. van Waterschoot uit Hengstdijk met een totaal van vijf stuks. Op de tweede wip werd de hoge vogel in de wacht ge sleept door P. Steyaert uit Heerlen. De eerste zij vogel was voor H. Claessen. De tweede zijvogel ging naar P. Kindt, beiden uit Lamswaarde. De extra hoge vogel werd af geschoten door A. Mahu uit Lamswaarde. Het grootste aantal kleine vogels werd be machtigd door E. Lambert uit Boschkapelle en A. Hendriks uit Lamswaarde, heiden met een totaal van vijf aftks. NOORDSTRAAT Aan de gaaibolling in zaal A- Men- mnsdag 27 (Van een onzer verslaggevers) HULST Het r.-k. school bestuur Sint-Willibrordus in Hulst wil een zelfstandig schoolgebouw stichten voor de afdeling imbecielen van de Mariaschool aan de Kool straat. Het schoolbestuur heeft hiermee een eerder verzoek om uitbreiding van de Maria school met een lokaal inge trokken, onder voorwaarde dat het nieuwe verzoek wordt in gewilligd. De afdeling imbecie len van de Mariaschool omvat momenteel 39 leerlingen, waarvoor 3 lokalen nodig zijn. In het aparte gedeelte van de Mariaschool zijn slechts 2 lo kalen aanwezig, zodat een lo kaal van het hoofdgebouw als derde lokaal wordit gebruikt. Als een afdeling imbecielen meer dan 48 leerlingen omvat is men wettelijk verplicht de ze in een apart gebouw onder te brengen. In verband met de vestiging van de Sterre in Clinge wordt verwacht dat het aantal imbecielen nog zal toe nemen. B. en w- stellen op grond daarvan de gemeente raad voor aan dit plan mede werking te verlenen. Het komt aan de orde in de gemeente raadsvergadering van aan staande vrijdag. Gesprek B. en w. van Hulst zullen binnenkort met vertegenwoordigers van de ge zamenlijke verenigingen van Nieuw-Namen gaan praten over de petitie, die onlangs aan het gemeentebestuur is aangeboden. In die petitie wei-den een aantal kritische noten, ge kraakt, die overigens door b. en w. met de nodige vraagte kens worden omgeven. „We moeten er in constructieve zin eens over gaan praten. Mo menteel lijkt het op een nie- tes-welles spelletje", aldus burgemeester Molthoff. Orgelconcerten Als de gemeenteraad daarmee ak koord gaat zal de commissie zomerorgelconcerten in Hulst een gemeentelijke garantie subsidie krijgen, gelijk aan het bedrag, dat d-e organisators van de provincie kunnen ver wachten. heere hebben 32 personen deelgenomen. De hoge vogel werd niet afgeschoten. De eer ste zijvogel ging naar A. Men- heere uit Noordstraat. De tweede zij vogel was voor J. Pauwels uit Walsoorden. Het grootste aantal vogels werd bemachtigd door J. Vermeulen uit Aerdenhout met een totaal van dertien stuks. Tritsen: 1 J. van Geerdale uit Heikant, 2 J. Vermeulen uit Aerdenhout, 3 P. de Rijck uit Walsoorden, 4 L. van Geersdale uit Noord- straat. ZUIDDORPE In café de Block werd een schieting ge houden op de liggende wip. Er waren 35 schutters. Em. Cro- nenburg (Zuiddorpe) schoot de hoogvogel en de tweede zijvogel af. De eerste zijvogel was voor L. Taalboom en de meeste kleine vogels (3 stuks) waren voor W- Boey, beiden te Zuiddorpe. Volgende schie ting zondag 1 april, *5.00 uur. ZUIDDORPE In café „Centraal" werd een schieting gehouden met een deelname •'an 31 schutters. De uitslag was: hoogvogel Em. Cronen- burg, Zuiddorpe. Eerste zijvo gel A. Jesoires, Koewacht. Teeede zijvogel (na loting) Em. Cronenburg, Zuiddorpe. Meeste kleine vogels met 5 stuks L. van Damme te Koe wacht. Volgende schieting op 31 maart, aanvang 15.00 uur. (Van on OOSTBURG De aanrijg Sas van Gent op 24 augustuj zou hebben veroorzaakt, moe gesteld, omdat de kantonrecj ter plaatse eerst in ogenschou van G„ mr. Tichelman sr., Verdachte betoogde dat 1 bij de uitrit van de Nieuwe dijk, een z.g. coupure, hi stilgestaan, omdat het uitzie: daar bijzonder slecht is. Mi moet zelfs, aldus verdaeh een meter over de kruisi: staan, om uitzicht te hebbe: Toen was R. ten H. uit Oo: burg er met zijn stationc; aangekomen, waardoor de aa: rijding ontstond. Volgei waarnemingen zou deze ei remspoor van 29 meter hebb- achtergelaten. Ten H„ die a: getuige werd gehoord, betooi de dat verdachte niet stilston op het ogenblik van de bot sing. Hij (getuige) had zijn stuu nog omgegooid en was naa linns uiigewenen, maar aa had allemaal mets genoipen. De officier van justiue, mi C. Meinssen, eiste tegen M. vai A. uit Hoofdplaat een boeti van honaerd gulden voor he veroorzaken van een ongeluk ai vielen er dan geen slachtol Iers bij, en vijltig gulden, om dat van A. op dat moment nie in het bezit was van een gel dig kentekenbewijs. De kan tonrechter maakte er t 75,- en f 50,- van. Op 15 oktober van| het vorige jaar was verdachte nabij Hoofdplaat met zijn auto' tegen een boom gereden, ver volgens aan de andere kant van de weg tegen een boom en tenslotte tegen een afraste ring terecht genomen. Ten ge volge van de laatste beschadi ging waren de koeien op de openbare weg gaan wandelen en had de boer een schade van i 100,-. Verdachte zei dat een te genligger hem verblindde en hij moest remmen om een juist passerende bromfiets te ontwijken. De officier vond dit een geheel meuw gezichts punt, aaar hierover in het proces-verbaal niets vermeld stond. Hij geloofde er dan ook niet veelvan. Hij was eerder geneigd te veronderstellen dat er toch wel enig drankgebruik in het spel was. De jacht op ratten kostte verdachte J. van P. te Groede de verbeurdverklaring van zijn windbuks, ter waaide van i 270,- zoals hij zelf zei. Hij is melkslijter, woont in de nabij heid van een visfabriek en heeft zodoende veel last van ratten, die hij met een wind buks (zonder geldige vergun ning) te lijf gaat. Hij had al eens eerder een waarschuwing gekregen, maar er geen gevolg aangegeven. „Een gewaar schuwd man telt voor twee, maar u niet", was de conclusie van mr. Van Hees. De officier (Van onze correspondent) OOSTBURG Een ver- zwakt team leraren van het Koningin Wilhelmina lyceum heeft het in de zaalvoetbal wedstrijd tegen Verduyn (Breskens) niet kunnen bol werken en leed een 3—11 ne derlaag- De Bressiaanders kwamen door deze overwin- mng, voorlopig aan de leiding van de rangschikking. Het publiek dat deze avond naar de sporthal „De Veer- noek" was getogen, zag ook in e beide andere wedstrijden eel wat doelpunten. Groede won met 9—2 van Alheo ter- tegen winkeliers oor dezelfde score zorgde. De stand: Verduyn 11-18 Am>Teiï'„ M'C- Fiehuqua 9-17, ■t m 16' Vroede 10-15, Van t Westen 10-15, Leraren KWL nepi i n Administratief Perso- neel io.jo, 0BV 10-8. Van Hal on Kareis (Sluis) 9-7, Ge- (sS Oostburg 10-8, WIK Alh^ i 8' Winkeliers 10-5, peo Ü-4, Blijf Fit 10-1. programma voor 29 maart: teïf Van Hal en Ka- pPl MCFiehuiQ-i.? an Adm. rs. - Van 't Westen.

de Stem | 1973 | | pagina 6