Aanzienlijke versterking rijkspolitie te water REIMOND KÏMPE IN GALERIE PRO ARTE CIRCULAIRE ACTIEGROEP Serviceflats voor bejaarden met geld in Oostburg GEEN DISCR1MIN ATIE VAN BELGISCHE .AANNEMERS NIEUWE RECTOR ANT01US" GLOEDNIEUWE POST IN VLISSINGEN PLAN VAN STICHTING QINT niet-leden torn op >adering DIVOSA Belg T» J. Dhooge 'rieden stad phaartsdijk iravenpolder kingen in ïland en voort 'II "-Ui Laler zonniger Van moord verdachte gearresteerd Oosterschelde ZEELAND KAMPT MET TEKORT AAN TAND ARTSEN Zelzatenaar bekent aanrandingen OVERLEG Kloosterzande Sportsubsidie- verordening raad School-t.v. herbaalt documentaire Hitier jugend Dinsdag 27 maart 1973 in onze correspondent) tSEKE In, de nacht oindag op maandag werd er W.J. Dhooge firmant ie N.V. Dhooge Mossel- 1 en -Kwekerij tijdens :r eedmaken van kreukels ad voor export, plotse- jnwel. Hij overleed ter e. De heer Dhooge was r en een bekend figuur mosselwereld. De begra- zal donderdag te 11.00 'aatsvmden te Yerseke. een onzer verslaggevers) 1PELLE De Vereniging Directeuren van Over- rganen voor Sociale Ar- (D.I.V.O.S.A.), afdeling nd, houdt op donderdag 5 een ledenvergadering in rant De Caisson in Ka- vergadering begint om uur en ook niet-leden in in de gelegenheid ge- hierbij aanwezig te zijn. oorzitter van DIVOSA id, mr. J. L. Osterman, n korte inleiding houden het zogeheten preadvies I, dat getiteld is „Werk- nd". Hierna zal over dit werp een discussie vol der is er een bestuura- szing. Aftredende leden nr. J- L. Osterman, O. j en J. de Reus. vergadering De afd. laartsdijk van de Ned. frouwenibond hield haar rgadering onder leiding ie presidente mevr. J. ase-Op 't Hof, die de opende met gebed, lezing en meditatie. Na aarverslagen werd in van mevr. J. Meulen- leugel tot vice-presi- gekozen mevr. De Kam- men Uitslagen onder- damconapetiitie damclub enpodder: J. Blom - Versluis 20, M. Quak- J. Veerbeek 11, H. koorn - D.L. Hudssoon C. Schrijver - S. Bae- 20, P. Geelhoed - R. 20, N. Tramper - Chr. arbeeke 20, N. Traim- P. Geelhoed 20, P. ed - C. Polderman 20. gen de clubavond is op 6 «te De Emmabloem- heeft f 307,- opge- ;n onzer verslaggevers) Bij de Clitex in de N.V. De Schelde in gen en de bedrijven e Gebrs. Boddaert in burg en Koudekerke iisteren nog steeds ge- Volgens de vakbonden itemming onder de sta- tstekend. 's al zouden wij voor- om te stoppen met de dan zou men dat niet omdat men de overwin- vil", zo werd gisteren ïn van de vakbondslei- eegedeeld. Onderhande met directies van be waar wordt gestaakt, ;eren niet gevoerd. anering wordt uitge- over acht jaar. Van de fase liggen de plannen Haag en van de twee zijn de plannen op arheen. In de kom van p zullen vooral bej aar ingen gebqpwd gaan Plannen zijn er voor n dergelijke woningen- ;e werd ook nog het gebied Den Inkel ge- De bedoeling is om te breiden met een neterbad en sportvel- ize sportvelden moeten of 1975 bespeelbaar burgemeester besloot dedelingen met te zeg- t het in de boezem van W. leefde om volgend Reimerswaal geen hea- houden gezien de er- it iaar". (Vam een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De bemanning van de groep Zee land van de rijkspolitie te water wordt in de nabije toekomst sterk uitgebreid. In Vlissingen zal een nieuw bureau worden gevestigd, dat dan door dertien mensen zal worden bemand, de sterk te van de post Terneuzen zal van acht tot dertien man worden opgevoerd, in Hansweert komt er één man bij en het aantal vaartuigen van de Zeeuwse groep zal met één boot worden uitgebreid, foaavahanctba Volgens overste Spaanderman, commandant van de rijkspolitie te water te Dordrecht is het hard nodig de Zeeuwse bemanning meer mankracht en materieel te geven gezien de sterk toegeno men werkzaamheden op dit gebied. „Als we kijken naar de gro te wateroppervlakte in Zee- tand, de intensivering van de scheepvaart en de grote toena me van vooral de waterrecrea tie, dan is de bemanning van de rijkspolitie te water in Zeeland slechts summier te noemen," vindt overste Spaan derman. Het Zeeuwse corps van de I rijkspolitie te waiter is onge veer twintig man sterk. Men beschikt over vier vaartuigen, een reserve-boot en een speedboot. „Het is wel geble ken dat we met deze geringe bemanning en met dit mate rieel niet voldoende paraat kunnen zijn. Ik zit beslist niet te denken aan een mammoet- organisatie, maar we moeten toch wel een zekere service kunnen bieden," aldus de heer Spaanderman. In Vlissingen komt dus een gloednieuwe post van de rijks politie te water. Op de vraag raarom hiervoor Vlissingen rs gekozen, zegt overste Soaan- cierman: „Vlissingen is het nau tisch centrum voor wat de vaart op het Nederlandse deel van de Westerschelde betreft. Alle instanties, die met de scheepvaart op de Westerschel de hebben te maken, tref je daar aan. Het is ook voor ons werk prettig wanneer we dicht bij zo'n nautisch centrum zit ten". ten". Wanneer de post Vlissingen volledig zal zijn be- De vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opge steld door het KNMI op maan- dag om 18.00 uur: aanvanke lijk hier en daar een bui, later "innige perioden. Temperatu ren omstreeks normaal. Weersvooruitzichten in cijfers semiddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren ton: 0 tot 6, Min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden t»ven normaal. Max. temp.: Omstreeks normaal. Kans op oen droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: M procent. Voor donderdag: aantal uren ton: 1 tot 9. Min. temp: om streeks normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot faden boven normaal. Kans °P een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog et- Waal: 70 procent. 'V V.' lOQWalnn Morgen waart. woensdag 22 52 °P Z°°m 1°'°9 Hansweert 9.38 en 22.13. terneuzen 9.U7 en 21.42. •hssingen 8.41 en 21,18. "emeldinge 9.58 en 22.42. 28 mand kan de heer Spaander man op dit moment moeilijk zeggen. „We hebben allemaal fraaie plannen, maar je grijpt de mensen, die je nodig hebt, niet zomaar uit de lucht. We zitten momenteel met een groot tekort aan politiemensen en het is de vraag wanneer de tekor ten zullen zijn aangevuld. De aanwas is op dit moment maar was is op dit moment maar gering." Als het aan overste Spaan derman ligt zullen echter eerst de bemanningen van de posten in Terneuzen en Hansweert worden uitgebreid, voordat aan het bemannen van de nieuwe post in Vlissingen wordt gedacht. „Mijn voorkeur gaat uit naar het eerst uitbrei den van de bestaande posten," zegt de heer Spaanderman in dit verband. In dit verband is de uitbrei ding van de mankracht in Terneuzen een urgente zaak. De mensen van Ternieuzen hebben te maken met een druk bevaren kanaal en met de Wesiterschelde, waarop het toezicht na uitbreiding van de bemanning intensiever zal worden. De boot, die de rijkspolitie te water in Zeeland erbij krijgt, zal in Terneuzen ko men te liggen. Het zal waar schijnlijk de R.P.3 zijn, die momenteel nog Enkhuizen als thuishaven heeft. De R.P.10, die men nu in Terneuzen aan treft, zal naar Vlissingen ver huizen. De verouderde politie- boot, waarmee nog op het Veersemeer dienst wordt ge daan, zal worden vervangen. (Van een onzer verslaggevers) GENT In een Belgisch dorpje nabij de Franse grens is zaterdagochtend Etieiuie de Clippeleir gearresteerd, de man, die op 17 maart in een café te Gent zonder enige aan leiding twee mensen neer schoot. Na zijn diaad vluchtte de man en bleef ondanks ijverig zoeken van de Belgische poli tie een week spoorloos. Achter af is gebleken dat hij onder dak had gevonden in een va kantiehuisje nabij de Franse grens. Een boer in de omge ving zag hem daar en waar schuwde de politie. De moor denaar vluchtte, maar werd uiteindelijk toch gegrepen. Tijdens zijn vlucht had hij nog op de politie geschoten, zodat hij zich ook voor poging tot moord op een Belgische politieman zal moeten verant woorden. Het was een goed initiatief van mevrouw Adriaansens, die de galerie Pro Arte in Morres' meubelmagazijnen te Hulst runt, haar eerste expositie te wijden aan het werk van Rei- mond Kimpe. Kimpe werd in 1885 geboren in Gent en stierf in 1970 in Middelburg, waar hij de meeste jaren van zijn leven woonde. Een Vlaming, die door het lot Zeeuw was geworden en die ziicth in de loop van zijn carrière ontwikkelde tot een Zeeuwsch-Vlaamse schilder van Europese allure en klasse. De omvangrijke. misschien wel wat -al te omvangrijke (er zijn meer dan.60 schilderijen) expositie draagt een beetje het karakter vain een overzichtsten toonstelling. Zij omspant het begin van zijn carrière tot en met de laatste jaren. In zijn vroege doeken toont Kimpe zich aan hanger van een gematigd ex pressionisme. Met gedempte, naar donker neigende kleuren, brengt hij Zeeuwse scènes in beeld, schildert hij Walcherse vrouwen in klederdracht, ke ren zeemans- en schippersfi- guren op zijn doeken terug. Kimpe schildert ze echter nooit alleen van de buiten kant, nooit uit loiuter estheti sche of folkloristische motie ven: wat hem dn deze Zeeuw se figuren boeide is vooral het innerlijk van de mens, in zo verre dat in harmonie of kortsluiting' staat met zijn uiter lijk, zijn levensovertuiging en zijn omgeving. Wat Kimpe bijvoorbeeld in trigeerde was het struise en weelderige van de Zeeuwse vrouwen, hun aardsheid en hun daarmee allerminst te rij men calvinisme, hun levens overtuiging. Ook in deze vroege doeken blijkt Kimpe's voor keur voor een strenge compo sitie en een constructieve op bouw, waaraan zijn oorspron kelijk beroep van wegenbouw kundig ingenieur wel niet vreemd geweest zal zijn. Later, omstreeks 1960, blaast Kimpe zijn kleuren aan, doet hij stoutmoedige grepen op het palet en zwelgt hij in felle roden, paarsen en gelen. Maar ook onder die Meuren bleef Kimpe zichzelf: de man die een schilderij tot een afge rond, in zichzelf gesloten ge heel wil maken. Wat Kimpe altijd geboeid heeft en waar van hij zuiver picturaal ver telde is het geheim van het leven, de raadselachtigheid van mensen en dingen om ons heen, het mysterieuze verband tussen mens en natuur. Vroeger waren zijn figuren meestal van Zeeuwse Wal cherse) afkomst. In later jaren vertonen zij dikwijls de hou ding en de gelaatstrekken van contemplatieve Aziaten, wier blik uit wijdopen donkere ogen een verzinnebeelding schijnt van de raadselachtige machten waaraan de schepse len onderworpen zijn. Deze hele Reimond Kimpe is op deze expositie aanwezig. Jammer alleen dat hij waar schijnlijk door de te grote om vang in twee ver van elkaar liggende delen uiteengevallen is. Dat stoort de continuiteit van het bekijken. Te bezichti gen tot 23 april. WILLEM ENZINCK Reimond Kimpe: „Dubbelportret". (Van onze correspondent) YERSEKE Onder de kop „Weerlegging laatste argu ment" wat voorstanders van afsluiting steeds naar voren brengen als noodzaak voor af sluiting en verwoesting van 33.000 ha. natuurgebied" heeft de Actiegroep Oosterschelde Open te Yerseke een circulai re in omloop gebracht, die een opsomming geeft van de nieuwste technische hulpmid delen die de mens ten dienste staan om het gevaar van dijk en oevervallen in de toekomst afdoende te bezweren. „De noodzaak van afsluiting van de Oosterschelde begint nationaal en internationaal langzamerhand zo ongeloof waardig te worden, dat het aantal tegenstanders dag na dag toeneemt," aldus de circu laire. „Het enig overgebleven argument, nl. het niet kunnen voorkomen van dijfcvallen, kraakt nu ook in al zijn voe gen. De dertien dijkvallen, die sinds 1880 plaatsvonden (en die nooit één dode te betreu ren gaven), vormen de laatste strohalm waaraan de „afslui ters" zich krampachtig vast klampen. „Na een kort exposé over het fenomeen dijkval volgt een tiental bestrijdings wijzen, die in de afgelopen maanden, merendeels in wa- terstaatskringen, ontwikkeld zijn. Zo is het mogelijk golf- meetpailen in zee te plaatsen, die radiografisch gegevens over stroomsnelheden en wa terstanden doorgeven aan computers op de vaste wal, en is er moderne elektronische apparatuur ontwikkeld om in enkele uren grote gebieden nauwkeurig ,af te peilen. Ver der zijn er mogelijkheden om via een buis die tot de bodem reikt een ononderbroken falttapijt over de bodem uit te spreiden, om steenasfaltmattan aan .te brengen, steenfilters, zinkstokken met grindworsten, zinkstokken waaronder com plete betonblokken zijn vast gemaakt, enz. In de Texel- stroom zijn in het voorjaar van 1972 proeven genomen met synthetisch zeewier, die de -aanzanding bevorderen, en ook voor het Oosterscheldebek- k-en gebruikt zouden kunnen worden. De circulaire besluit met de conclusie dat diegenen, die omwille van andere motie ven dan die van de veiligheid toch de afsluiting doorzetten, wel moeten beseffen dat het Deltaplan steeds meer onder de noemer van „welzij nscrimi- naliteit" wordt gebracht. „Zij die de verantwoording dragen zullen niet kunnen zeggen dat ze het niet geweten heb ben". VLISSINGEN (ANP) Er bestaat een groot tekort aan tandartsen op Schouwen-Dui- veland. Tijdens het toeristen- seizoen als het inwonertal van het eiland vertienvoudigt zal de situatie helemaal wanhopig worden. Dit zegt tandarts D. de Kup uit Haamstede, be stuurslid van de Nederlandse Maatschappij ter Bevordering van de Tandheelkunde. Alle advertenties en oproepen ten spijt is er geen verbetering in gekomen. Gemiddeld hebben de baind- ahtsen o-p Schouwen-Dudive- land 7.250 patiënten. Landelijk liggen deze cijfers: een tand arts op 3800 patiënten. In de rest van Zeeland is de verhou ding nog slechter: een op 7.700. De sohaaltamidverzoirgiing kam door het gebrek aan tandart sen iraiet voldoende functione ren. Er moet dan ook snel iets gebeuren, wil de zaak op Schouwen-Duivelaind miet vol ledig uit de hand lopen, meent de heer De Kup. In de eerste plaats zouden er in provinciaal verband een of meer mondhy giënistes moeten worden aan gesteld, die zich met de voor zorg tegen tandbederf bij schoolkinderen tounmen bezig houden. In Zeeland wordt er ook mag geen fluor aan het dirimk- waiter toegevoegd. De heer De Kup vreest, dat de nota fluoridering van het drinkwa ter, die bininen'kort zal wor den uitgebracht, veel protesten zal oproepen. Daarom moet van tevoren een onderzoek worden ingesteld naar de industriële fluorneerslag in bijvoorbeeld het Sloegebied en de invloed daarvan op het menselijk li chaam. Het opleiden van meer tandartsen biedt geen afdoen de oplossing voor de toekomst, wij moeten door onder andere fluoridering van het drinkwa ter en een betere voorzorg een omwentelijng in het tand bederf bewerkstelligen, zo meent de Haaimsteedse tand arts. (Van een onzer verslaggevers) ZELZATE De Belgische politie heeft een 23-jarige man uit Zelzate gearresteerd, die in de grensstreek tientallen vrou wen heeft aangerand. In totaal zestig aanrandingen heeft de man, M.D.G., nu al bekend. Ook heeft hij bekend enkele diefstallen te hebben gepleegd. Onider meer brak hij in in een sex-boetiek in Sas van Gent, waar hij een vibrator ont vreemde. Als de man zag dat een vrouw alleen thuis was, belde hij aan en randde ze dan ondér bedreiging van een alarmpistool aan. De man heeft ook lange tijd het stads park van Gent onveilig ge maakt. De politie is nog aan het onderzoeken wat de man allemaal nog meer op zijn kerfstok heeft. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De stichting Service-flats Oostburg wil nog dit jaar beginnen met de bouw van een complex van 60 service-flats voor bejaarden in Oostburg. De stichting heeft hiervoor het oog laten vallen op een stuk grond langs de Kaas- en Broodsedijk, nabij het natuurgebied Het Grote Gat. In het complex komen twee- en driekamerwoningen. De huren hiervan worden mo menteel geraamd op respectievelijk 475,en 525,per maand. De bewoners krijgen hierbij de beschikking over enkele collectieve voorzieningen, zo als een recreatieruimte met leestafel, biljart, etc., een uit giftekeuken voor warme maal tijden, een spreekkamer, pedi cureruimte etc. De flats, die vermoedelijk in drie woonla gen zullen worden neergezet, worden gebouwd in de zoge naamde premiesector. Tijdens een gistermiddag gehouden persbijeenkomst na het passeren van de stichtings akte, werd meegedeeld dat reeds geruime tijd enkele Zeeuwsch-Vlaamse particulie ren de behoefte constateren aan een vorm van bejaarden huisvesting die meer biedt dan een bejaardenwoning zonder extra's „Het complex is niet uitslui tend gericht op Zeeland", al dus een vertegenwoordiger van de Stichting Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden (N.C.HJB.), op drachtgeefster voor het com plex. „Regelmatig worden wij met de aanvraag geconfron teerd van bejaarden die gTaag weer terugwillen naar hun ge boortestreek, in dit geval Zeeuwsch-Vlaanderen", zo zei hij. Belangstelling uit België voor deze vorm van wonen achtte hij bovendien ook niet uitgesloten. Het stichtingsbestuur heeft tijdens de voorbereidingen nauw overleg gepleegd met het gemeentebestuur. „.Wij werken hier graag aan mee' aldus wethouder J. Baren- dregt, „want het is ons bekend dat regelmatig door gepensio neerden uit de Randstad, die vroeger uit Zeeuwsch-Vlaan deren zijn vertrokken, geïnfor meerd wordt naar adequate huisvesting in hun geboorte streek". Hoe groot de behoefte in de regio hieraan zelf is, kon niet gezegd worden. „Er is geen concreet marktonderzoek f weest", aldus de woordvoerder van de N.C.H.B., „maar er is hier duidelijk belangstelling". De geschatte huurkosten van de woningen werden door hem niet hoog genoemd. „Ze liggen bepaald laag in vergelijking tot gelijkwaardige voorzienin gen elders in het land". De uitgiftekeuken, voorzien hij het complex, zal voor de bewoners niet verplicht wor den gesteld. ,.Er moet faculta tief gebruik van gemaakt kun nen worden", zo werd gezegd „Hierbij werd gewezen op de mogelijkheden die diepvries maaltijden in de toekomst kunnen bieden. De vraag of de keuken in de toekomst inge schakeld kan worden bij een z.g. „tafeltje-dek-je-systeem" zal door het stichtingsbestuur nader onder de loep worden genomen. Het is ook dit be stuur dat beslist over de wo ningtoewijzing. Tot de verdere voorzienin gen bij het complex behoren een bewaking alarmsysteem, dat in ieder geval 's nachts doorlopend bemand is, huis houdelijke hulp, handreiking bij ziekte etc. Aan het com plex wordt een functionaris verbonden, die de dienstverle ning aan de bewoners regelt. Het stichtingsbestuur bestaat uit de dames M.J. van Cruy- ningen - Erasmus (Oostburg), S.J. van Dronkelaar-Bu'.jze (Zuidzande) en de heren ,1. Barendregt en mr. J. G Mientjes (Oostburg) én M. W. Konstanz 256 pl 2; Rheinfel en 204 pl 11; Straatsburg 182 Plittersdorf 345 pl 9; Maxau 401 pl 9; Ploehingen «o pl 10: Mannheim 230 pl Stein-bach 158 pl 8; Mainz t1 pl U; Bingen 130 pl 10; 154 pl 8; Trier 2.59 - 1; Koblenz 166 pl 8: Keulen 116 8Rfi hrort 277 P1 Lobith "3: Pannerdense kop 860 L Niimefeen 690 - 1; IJssel- «°P 831 pl 1; Eefde IJssel 362 s,„ L?„eventer 246 Pl 6: Mon" N5470 Pl 8: Borgharen 3908 - 2; Grave 1a t'1 JJU'i eite J°' BeKeld 1112 pl Denaden de sluis 502 -L (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - MIDDEL BURG Er is absoluut geen sprake van "dat er bij de aan besteding van havenwer ken in Terneuzen bewust Bel gische aannemingsbedrijven zijn uitgesloten. Dat er inder daad geen enkel Belgisch be drijf geselecteerd is komt om dat de Belgische inschrijvers niet voldeden aan de zeer strenge normen voor ervaring en technische vakbekwaam heid die het havenschap Ter neuzen heeft aangelegd. Aldus het commentaar van de heer W. Blok, directeur van het havenschap Terneu zen, op de scherpe kritiek die in het Belgische weekblad „De Bouwkraniek" iis uitgeoefend op de wijze vain aanbesteding voor de aanleg van de insteek- haven voor massagoed in Ter neuzen. Volgens „De Bouw- kroniek" zouden zelfs de al lergrootste Belgische onderne mingen schaamteloos in de aanbestedingen zijn geëlimi neerd". De heer Blok: „Omdat we wel verwachtten dat er in de aainn-emerswereld zeer veel be langstelling voor de aanbeste ding van de nieuwe haven be staat, hebben wij gekozen voor een voorselectie. De aan bestedingsadvertentie is onder meer ook in het publiciteits- blad van de Europese Ge meenschap opgenomen. Er hebben zich daarna 35 gega digden gemeld, waaronder ook uit Duitslanij en België. De voorselectie heeft tien bedrij ven opgeleverd, waarvan wc denken dat zij het uit te voe ren werk wel aankunnen". „De aannemingsbedrijven moesten aan drie criteria vol doen, namelijk grondige erva ring met de uitvoering van een groot havenwerk. We heb ben bij de voorselectie alleen zuiver objectieve normen ge hanteerd. Op nationaliteit is er absoluut niet gelet. Dat blijkt wel uit het feit dat bij de voorgeselecteerden twee Duit se bedrijven zijn- Achterstel ling van Belgische bedrijven wijs ik dan ook zonder meer van de hand". Do heer Blok wijst er met nadruk op dat er onder de afgevallen aannemers best zeer kundige en ervaren be drijven kunnen zijn. „Maar", zegt hij, „we moeten nu een maal de allerbeste hebben en dat houdt in dart je andere helaas moet teleurstellen. De aanleg van de nieuwe insteek- haven is voor de ontwikkeling van de Terneuzense handels haven van enorm veel belang. Hier zullen voor het eerst in de geschiedenis van Terneuzen zeeschepen van 60.000 torn af meren om te laden en te los sen. We moeten daarom de beste waarborg hebben dat het werk tot in de puntjes wordt uitgevoerd". Persoonlijk vindt de heer Blok het jammer dat er geen Belgisch aannemingsbedrijf zwaar genoeg is bevonden om tot de tien geselecteerden te behoren. Daartoe hehoren wei 8 Nederlandse ondernemingen, een combinatie van een Duits en een Nederlands bedrijf en een honderd procent Duitse onderneming. Op 4 april zal door het ha venschap Terneuzen uit de tien geselecteerden het bedrijf worden aangewezen dat de nieuwe haven zal aanleggen. Ook hoofdingenieur ir. J. Zuurdeeg, hoofdingenieur-di recteur van Rijkswaterstaat in Zeeland, wijst een bevoorde ling van Nederlandse aanne mers boven Belgische zonder meer van de hand. De in „De Bouwkroniek" vermelde be wering dat het Duitse bedrijf Strabag Bau a.g. geselecteerd is omdat dit gelieerd zou zijn met de Nederlandse Stevin- bouwgroep noemt ir. Zuurdeeg een „insinuatie die beneden peil is". De achtergrond van de kri tiek in het Belgische blad is volgens ir. Zuurdeeg het feit dat er heel wat Nederlandse aannemers werken uitvoeren in België, mogelijk omdat zij dit goedkoper kunnen doen dan Belgische bedrijven- „Het is gewoon broodnijd van de Belgen, die deze Nederlandse penetratie met lede ogen aan zien", aldus ir. Zuurdeeg. Jongsma (Philippine). Tot de ze bestuursleden kan men zich wenden voor het vragen van inlichtingen. (Van onze correspondent) BREDA - KLOOSTERZAN DE Binnenkort is de benoe ming te verwachten van drs. A. Wagenaars tot rector van het Sint-Antoniusgesticht in Kloosterzande. Pater Wagenaars was tot voor kort provinciaal der Ma- risten. Hij volgit de heer A. van Wezel op die onlangs pas tor -is geworden in Koewacht. Pater Wagenaars zal ook an dere werkzaamheden verrich ten in de zielzorg van Zeeuwsch-Vlaanderen. m (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Terneu zen zal tijdens de openbare raadsvergadering van donder dag voorstellen aan de raad voorleggen met betrekking tot de sportsubsidieverordening, tot de verordeningen tot hef fing van rechten voor het ge bruik van diverse sportaccom modaties en met betrekking tot de verordeningen op hpt gebruik vain de diverse sport accommodaties. Aan de lijst van ingekomen stukken zijn toegevoegd de enquêtes van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten inzake de positie van raadsle den en oud-raadsleden en een verslag van de besprekingen, die de raad van Terneuzen heelt gevoerd met functiona rissen van de Z.V.T.M. op 22 februari j.l. In de eerstvolgende verga dering van de commissie volksgezondheid en milieuhy giëne, zal het voorstel van de fractie D'66 en de Partij van de Arbeid worden besproken, tot instelling van een milieu raad. Daarna zal dit onder werp m de gemeenteraad wor den behandeld. HILVERSUM De in een vo rig seizoen door de Stichting Nederlandse Schooltelevisie uitgezonden documentaires over „Die Hitlerjugend" zullen in de komende weken opnieuw op het televisiescherm worden gebracht. De uit drie delen bestaande se rie zal via Nederland 1 wor den uitgezonden op 27 maart, 3 en 10 april van 11.10 tot 11.35 uur 's morgens, met her halingen op 29 maart, 5 en 12 agril. De AVRO-televisie heeft reeds enkele jaren geleden in het avondprogramma deze docu mentaire van Ueinhard Rut- mann uitgezonden. De voor de Schooltelevisie gewijzigde en aangepaste versie kreeg de eerste maal zulke hoge waar deringscijfers (in cijfers die van 0 tot 2 lopen: 1,70 voor het beroepsonderwijs en 1,68 voor havo en mavo) dat men dit seizoen tot een herhaling besloot.

de Stem | 1973 | | pagina 3