ACHTSTE INBRAAK IN TWEE JAAR TIJDS Clubhuis in Goes krijgt oog deze week alarminstallatie SUBSIDIE VOOR DE JEUGDHOEVE Stroomprijs voor agrarische bedrijven iSÏcf Ileimerswaals college ziet geen heil in hoorzittingen Aan vers rijks Voorstel Borsele college VERGADERING ACTIECOMITÉ BEDRIJFSLEVEN HANSWEERT ROOMPLANTDAG 's-HEERENHOEK Ook niet-leden welkom op vergadering van DIVOSA ËL?Bin®en 130 p] 1(|; D.A.W. gaf uitvoering GLOEDNI] stad streek Leningen Schulden Vergadering NCVB Kruiningen Kruiningen Nog meer inbraken Hansweert Sluiskil Goes Burgerlijke stand W. J. Dhooge overleden Lams waarde Hansweert Wolphaartsdijk 's-Gravenpolder Stakingen in Zeeland clnren voort Later zonniger - markten GOES, 26 maart 1973 Groenten; per stuk: Kropsla 1 13-22. Per kg.: Aardappelen 29-34. Witlof AI 145-161, All 100-120, BI 131-134 Bil 112, afw. 69. Prei All 77-83, Bil 75, afw- 17. Spruiten ongesor teerd 62-91. Koolrapen 26, Spinazie II 117-121. Andijvie I 129-141. ROTTERDAM, 26 maart Aanvoer: totaal 1036. Slacht- ruoderen 786, varkens 250, prijzen (in guldens per kg): koeien 6,056,45, (le kwal.), 5,50—5,80 (2e kwal.), 5,35— 5,40 (3e kwal.): vaarzen 6,60- 7,05 (le kwal.), 5,75—6,35 (2e kwal.): stieren 6,607,00 (le kwal.), 6,256,55 (2e kwal.) worstkoeien 5,355,50: var kens 3,133,15 (le kwal.) 3,11—3,13 (2e kwal.) 3,09 3,11 (3e kwal.), slachtzeugen 2,792,82: zware varkens 2,943,05. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen) slachitrunderen korter, redelijk, koeien ruim prijshoudend, stieren lager, varkens klein, vlug, fijne varkens stijver, slachtzeugen onveranderd, en kele prima's boven notering. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Vier volle bladzijden hebben b. en w. van Borsele nodig behad om de raadsleden de kwestie van de subsidiëring van De Jeugd- hoeve te 's-Heerenhoek uiteen te zetten. In de raadsvergade ring vandaag zullen de raads leden moeten beslissen over het voorstel van het college om de subsidie over 1970 vast te stellen op f 6000 en over 1971 op f 2500 en verder om akkoord te gaan met een bij drage in de exploitatie in de toekomst tot ten hoogste het bedrag van het exploitatie-te kort. Dit laatste echter op voor waarde dat de gemeente de begrotingen van De Jeugdhoe- ve heeft goedgekeurd. B. -en w. van Borsele stellen echter wel dat een gedeelte van het kapitaal van De J eugdhoeve overgeboekt wordt naar ee-n pot, bestemd voor onderho-udsreserve. Het bestuur van De Jeugdhoeve blijkt namelijk in het verle den kans gezien te hebben om een kapitaal te vormen met onder andere de gemeentelijke subsidies van toen nog de ge meente 's-Heerenhoek. Voor buitenstaanders blijkt de subsidie van De Jeugdhoe ve een wat ingewikkelde zaak. (Van een onzer verslaggevers) GOES Eik agrarisch be drijf, dat boven de reeds be staande voorzieningen, extra energie vraagt bij de PZEM. moet daarvoor betalen: extra vermogen tot en met 2 kw f 750, van 2 tot en met 5 kw f 2000, van 5 tot en met 10 kw f 3500 en van 10 tot en met 15 kw f 5250. Voor een extra vermogen boven de 15 kw zal het per geval bekeken wor den, maar de minimumbijdra- ge daarvoor is f 5250 alle be dragen zijn exclusief de B.T.W. Dit is het resultaat van overleg tussen de gewestelijke raad van het Landbouwschap en de PZEM. De nu geldende: regeling is echter een voorlo pige. In verband met de steeds toenemende vraag naar elek triciteit op agrarische bedrij ven en de problemen die dit met zich meebrengt, is daaro ver een enquête gehouden. De resultaten daarvan worden momenteel verwerkt. Dat neemt nog enige tijd in beslas en daarom is er nu een voorlo pige regeling getroffen. Agra rische bedrijven die extra stroomvoorzieningen willen hebben, kunnen deze nu op basis van de hierboven ge noemde bedragen aanvragen via de districtskantoren van de PZEM. De kern van de zaak zit he-m m het feit dat De Jeugdhoeve eigendom is van de kerk. De gemeente Borsele kent twee soorten niet-gem-eentelij ke verenigingsgebouwen: die welke eigendom zijn van stichtingen (het dorphuis in Driewegen en 's-Gravenpol- der) en die welke eigendom zijn van kerken (naast De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek, De Burcht in Kwadendamme) Van de gebouwen van stich tingen neemt de gemeente de exploitatietekorten volledig voor haar rekening omdat de rente en aflossing van aange gane leningen hieronder val len. Dit k-an vo-lgens b. en w. ook gelden voor die welke ei gendom zijn van de kerk. Het probleem echter is dat het be stuur van De Jeugdhoeve niet heeft kunnen aantonen dat er leningen zijn afgesloten of dat De Jeugdhoeve nog schuilden heeft al te lossen. üm deze reden gin-g de ge meende Borsele niet zonder meer akkoord met het bedrag van f 7500 dat het bestuur van De Jeugdhoeve opvoerde als huur van het gebouw op de exploitatierekeningen over 1970 en 1971. De rekeningen werden gecorrigeerd. Niette min stellen b. en w. toch voor om aan te nemen dat De Jeugdhoeve nog schulden heeft en gedurende tien jaar een bedrag van f 2500 op te nemen in de exploitatielast als huur of rente en aflossing van schulden. Het college stelt wel dat ie dereen. die De Jeugdhoeve voortaan gebruikt, huur moet betalen volgens gemeentelijke tarieven. Dus ook het r.k.- kerkbestuur, dat in feite eige naar is van het gebouw. (Van onze correspondent) KRUININGEN In de zaal van het jeugdgebouw te Krui- ningen hield de afdeling Krui- ningen van de NCVB haar jaarvergadering. Er werd een gezamenlijke broodmaaltijd ge houden. Mevrouw Mol-De Vrie declameerde gedichten. Me vrouw Jansen-Van Nieuwen- huijse. presidente van de afde ling. hield na dit alles een feestelijke jaarrede. Zij hield ook een medidatie over spreu ken 3. Het eigen koortje zong daarna enkele liederen. Na de pauze werd het tweede ge deelte geopend met het bondslied. De dames Leendert- se en Salverda brachten een vrolijke samenspraak ten to nele. getiteld Op de klapban- ke. Mevrouw Kole-De Braai las op geestige wijze Zeeuw se schetsjes voor. Afscheid werd genomen van de be stuursleden mevrouw Leen- dertse-Moerman en mevrouw Mieras-Pekaar. Beiden kregen een cadeau aangeboden DE Nieuwzeelandse hoofdstad Wellington is gisteren getrof fen door twee aardbevingen, die schade aanrichtten aan twaalf winkels en huizen. Er zouden zich geen persoonlijke ongelukken hebben voorge daan.- (Van een onzer verslaggevers) GOES „Het is gewoon niet meer te harden. Je krijgt nog spanningen in de vereniging ook". De heer M. J. C. de Kok, voorzitter van de voetbal en atletiek vereniging Goes is teneer- geslagen nu zjjn clubhuis voor de achtste keer in twee jaar tijds ongewenst bezoek heeft gehad. De laat ste keer is dat geweest in de nacht van zaterdag op zondag jongstleden. Volgens zijn eigen schattin gen is er toen voor pakweg twee tientjes gestolen maar voor meer dian drieduizend gulden vernield aam het inte rieur. Hoewel de vereniging voortdurend geldgebrek heef* (de gemeente Goes geeft voor het clubhuis geen cent subsi- di), aail het clubhuis noodge dwongen nog deze week uitge rust worden met een alarmin stallatie. Het clubhuis staat er nu sinds februari 1971. Vanaf die tijd heeft de vereniging al 1500 gulden verlies geleden aam herstel van schade dat on gewenst bezoek aanbracht ter wijl de verzekering in die tijd zeker 1000 gulden heeft moe ten uitkeren. Het bestuur heeft im de loop van de tijd wel alle mogelijke maatrege len getroffen zoals binnendeu ren niet sluiten en 's avonds alles meenemen. Er is 's nachts in het clubhuis niets van waarde meer aanweaiig. „Dat is edhter ook geen doen elke keer, zo gaat het niet langer", -aldus de heer Da Koik Toch laat hij de moed niet zakken. Nog deze zomer zal het clubhuis uitgebreid wor den met een EHBO-kamer. Deze kamer, zoals trouwens het hele clubhuis, staat ten dienste va-n alle sportbeoefe naren die vian de velden ge bruikmaken. Volgens de heer De Kok is het clubhuis van zijn vereniging uitgegroeid tot een opvangcentrum Voor allen. Iedereen kan het ook prak tisch gratis gebruiken. Per Slot van rekening zit er echter an derhalve ton schuld op het gegouw. Deze schuld wil men aflossen door dam consumpties te verkopen. Maar de vereni ging gaat ervan uit dat het clubhuis voor ilediere sporter beschikbaar moet zijn. Gezien het feilt dat het voor iedereen is en de uitgaven door acht maal ongewenst bezoek, vindt het bestuur dat de gemeente Goes wiel wat meer dan niets zou kunnen doen. (Van onze correspondent) HANSWEERT Het actie comité Bedrijfsleven Hans- weert is bijeen geweest in de zaal Zeelandia. Tijdens de ze vergadering bleek belang stelling te bestaan voor de eventueel op te richten com missie voor het midden- en kleinbedrijf in de gemeente Reimerswaal. Verder werd ter sprake ge bracht het rapport van de en quête, wel-ke is gehouden an der de schippers en midden standers door het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Dit rapport is in concept gereed en komt bin nen zeer korte tijd in bespre king op het gemeentehuis te Kapelle. Daarvoor zuilen wor den uitgenodigd de gemeente besturen van Kapelle en Rei merswaal, een afvaardiging van het actiecomité Bedrijfsle ven Hansweert, de parlevin kersvereniging van Wemeldin- ge. Tevens zullen aan deze bespreking deelnemen de rijksimiddenstandsconsulent voor Zeeland, de heer Kor- stanje en een hoofdambtenaar van het ministerie van Econo mische Zaken. Het bestuur van het actiecomité Bedrijfsle ven Hansweert - is geporteerd voor een nog hechtere vorm van samenwerking met het comité Nieuw-Hansweer-t. Verlichtingsactie De af deling Kruiningen-Hansweert van de WN heeft in de AMZ-garage te Kruiningen een verlichtingsactie gehou den. Vele voertuigen werden gecontroleerd. Alle voertui gen, die voor controle van de lichten verschenenen, bleken overigens niet in orde te zijn. Aan een of beide koplampen diende een correctie te worden aangebracht (Van onze col-respondent) GOES Tijdens het weekend is ingebroken in het weeghuisje van de brng Eendracht aan de Veerweg te Wol- phaartsdijk bij de Esso Nederland aan de West- havendijk te Goes, bij de i.t.s. te Goes, bij de remise van de Neder landse Spoorwegen te Goes, terwijl een poging tot inbraak is gedaan bij het kantoor van de Au tomaatschappij Zeeland, eveneens te Goes. In alle gevallen werd weinig vermist, doch de schade, welke is aange richt door de vandalen beloopt in alle gevallen een aanzienlijk be drag. Een van de. volkomen vernielde sloten in het Goese clubhuis. KVP-vergadering In zaal Thalia hield de plaatselijke af deling van de KVP een bij eenkomst. Men was ingenomen met het feit, dat de eigendom men van de heer Poleij ter verdere realisatie van het be stemmingsplan Boomidijk zul len worden aangekocht. Wilde geruchten doen echter de ron de, als zou er op het laatste moment een spaak in het wiel gekomen zijn en de transactie nog geen doorgang zou kunnen vinden. Mien .acht het van het allergrootste belang, dat toch ondanks alles zo spoedig mo gelijk tot verwerving van deze eigendommen zal worden over gegaan. Ook die bouw van de scholen te Hansweert vindt de plaatselijke afdeling een zeer urg'ente zaak. Fancy fair Vrijdag en t de muziekvere- uiiskiiil haar jaar- fair iin De Ark aian de Spo orstaat. De op- brengst is bestemd voor de financiering ten die de /an de hoge kos- f-anfare jaarlijks Vrijdag is de fancy fair g eopend vanaf 1£ uur en ,zait ardog vanaf 15 uur. NKV Vrijdag 3.0 maart houdt de NKV-afdeling Sluis kil de laatste kaartwedstrijd van dit seizoen. De kaarting begint om kwart voor acht in café A: Ceulemans Vrijdag 30 maairt geeft de veelvoudig Eu ropese en wereldkampioen Raymond Ceulemans een de monstratie in café Dallinga. Er wordt gespeeld libre 300 en kader 38-2, alsook fantasie classique. De demonstratie be gint om halfacht. Iedere bil jartliefhebber is welkom. Disco Zondag 1 april wordt in café Atlanta een gro te disco-avond gehouden voor de Sluiskilse jeugd. D.j. is de heen- Van de Velde. Aanvang 20.00 uur. KONINGIN Juliana opent op 27 april in „Flevohpf" de nati onale manifestatie „Welfare Idee '73", die ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het vrijwillige Welfare-werk van het Rode Kruis wordt ge houden. 0 Een ingeslagen ruit. Het gat werd inmiddels dichtgemaakt met behulp van een hardboard- plaat. EEN naar schatting 10-jarig jongetje heeft in Rotterdam een 77-jarige vrouw van haar handtas beroofd. In de tas zat een portemonee met honderd- vijftig gulden. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK In het leader van de boomplantdag op woensdag 28 maart (morgen), wordt te 's-Heerenhoek het zogenaamde object uitge voerd. Leerlingen vtan de vijfde en zesde tolas wan de Don Bosico- school uit 's-Beenenhoefe als mede leerlingen van de vijfde en zesde klas van de openbare scholen uit Ellewoutsdijk en Driewegen zullen dlit object onder leiding van hun leer krachten bewerken. Om 13.00 uur verzamelen de jeugdige planters zich voor het gebouw De Jeugdhoeve waar zij onder het motto Snoep verstandig op een appel worden getrakteerd. Daarop vertrekken zij naiar het plantterrein waar zij in groepjes van acht zullen wor den ingedeeld bij een tuin man. Het nieuw aangelegde terrein voor de speeltuin is het object dat beplant moet worden. Na het karwei gaan de 'toindei-en naiar De Jeugd hoeve voor een traktatie. Ver der zaïl daar ooik een afgevaar digde van het gemeentebe stuur van Borsele de kinderen toespreken over deze beplan ting. GOES Geboren: Eduardus zv J. Schipper en A. Bordui te Goes, Eeleo zv P. van Eijkeren en W. van Westen te Goes, Leuntje dv W. Luitwieler en J. de Jonge te Nieuwdorp, Pieter zv J. Dekker en E. van Loenhout te 's Gravenpolder, Cornelis zv P. Hennekijk en K. Nagelkerke in Krabbendij ke, Marieke dv T. Duijm en J. van der Kooij te Goes, Esther dv W. Jarelse en J. Hendrickx te Schore, Hilbrand zv J. de Vries en W. de Visser te Goes, Forra Maria, dv J. Kaan en A. Harthoorn te Goes, Marieke dv - S. Buijs en G. van de Nadort te Goes, Kornelia dv J. Jansen en M. van Overbeeke te Yerseke, Cornelis zv R. Verbruggen en A. Kraak te Goes, Wendy d.v H. Koks en M. Spanjaard te Goes, Stoffe- lina dv J. Bustraan en M. Bruijnooge te Goes, Marina dv L. Kalle en W. Sinke te 's Heer Hendrikskinderen. Ondertrouwd: Laurentius de Jonge 22 Goes en Johanna Jobse 22 te Goes, Marinus Tolhoek 24 te 's Heer Arends kerke en Catharina van der Linde 21 te Goes, Alexander Aspeslagh 21 te Vlissingen en Annelies Verkroost 19 te Goes, Jan Hoogerland 20 te Goes en Martina van Oosten 17 te Kloetinge, Henri de Bruin 35 te Kamperland en Suzanna Dees 22 te Goes. Overleden: Hubrecht Bijker- ke 74 te Burgh, Marinus Rijk 72 te Goes, Neeltje van Houte 85 te Kruiningen, Maarten Vermeule 76 te 's Heer Arends'kerke, Aaltje van Hylckama Vlieg 72 te Krab- bendijke Leend.ert Schouten 58 te Krabbendijke en Geertje Schaap 85 te Goes. (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER Het afgelopen weekeinde gaf de gymnastiekvereniging DAW uit 's-Gravenpolder haar jaar lijkse demonstratie iu de gym zaal van de lagere school aan de Schoolstraat. De voorzitter van de vereni ging, de heer A.B. Hulshof, opende het gebeuren met de mededeling diat de vereniging is uitgegroeid tot ongeveer 160 leden. Hij kondigde ook aan dat er op 12 mei weer een wandeling is en op 16 juni een sportdag in Oostkapelle. Daarna werden de verschil lende gymnasbiekdemonstra- ties gegeven terwijl er in de pauze een verloting werd ge houden ten bate van het mate- rdiaialfonds. (Van onze correspondent) YERSEKE In de nacht van zondag op maandag werd de heer WJT. Dhooge firmant van de N.V. Dhooge Mossel- handel en -Kwekerij tijdens het gereedmaken van kreukels bestemd voor export, plotse ling onwel. Hij overleed ter plaatse. De heer Dhooge was 59 jaar en een "bekend figuur in de mosselwereld. De begra fenis zal donderdag te 11.00 uur plaatsvinden te Yerseke. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE De Vereniging van Directeuren van Over heidsorganen voor Sociale Ar beid (D.I.V.O.S.A.), afdeling Zeeland, houdt op donderdag 5 april een ledenvergadering in restaurant De Caisson in Ka pelle. De vergadering begint om 14.15 uur en ook niet-leden worden in de gelegenheid ge steld hierbij aanwezig te zijn, De voorzitter van DIVOSA Zeeland, mi. J. L. Osterrnan, zal een korte inleiding houden over het zogeheten preadvies no. 32, dat getiteld is „Werk loosheid". Hierna zal over dit onderwerp een discussie vol gen. Verder is er een bestuurs verkiezing. Aftredende leden zijn mr. J- L. Osterman, 0, Jacobs en J. de Ren*. Kaarten Aan de zaterdag gehouden prijsfcaarting van het NKV, in de zaal bij P. Claessen, hebben 36 personen deelgenomen: Uitslag win- niaarsronde: 1. J. v. d. Poel-D. van Driesche: 2 A. de Poorter- L. Boone, 3 J. van Leemput-,. Claessen, 4 H. Schelfhout-P. Hoogstrate, 5 P. Pieawet-P. Schelfhout. Verliezersronde: 1 J. Schelfhout-Th. Buys, 3 C. Verschuren-J. Moorthamer, 3 Th. Verschuren-J. Cornelissen, Tritsen: 1 J. van Waterschoot, 2 G. Baart, 3 P. Schelfhout, 4 J. van Leemput, 5 F. Lauiret. Puntentoliassement: 1 D. van Driessche, 2 H. Schelfhout, 3 Th. Verschuren. Feestavond In zaal Zee landia heeft De Vriendenkring zaterdag de jaarlijkse feesta vond gehouden, waarvoor meer dan 100 personen, zich aandienden. Het was een dans avond met een onderbreking voor het gebruiken van een zeer uitgebreide koffietafel. Ook tijdens het verloop van de feestelijkheden kregen de aanwezigen diverse versnaperin gen aangeboden. Teruggezien kan worden op een geslaagde en zonder enige wanklank verlopen feestavond, waarop leden van De Vriendenkring gedemonstreerd hebben wat het streven van hun vereni ging is t.w. vriendschap onder de mensen. Jaarvergadering De afd. Woiphiaartsdijk van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield haar jaarvergadering onder leiding v.an de presidente mevr. J, Remijnse-Op 't Hof, die de avond opende met gebed, schriftlezing en meditatie. Na de jaarverslagen werd in plaats van mevr. J. Meulen- berg-Vleugel tot vice-presi- dente gekozen mevr. De Kam- Geene. Dammen Uitslagen onder linge damcompetitie damclub 's-Gravenpolder: J. Blom J. K. Versluis 20, M. Quak- keiaar - J. Veerhoelk 11, H, Slabbekoorn - D.L. Hudssoon 20. C. Schrijver - S. Bae- rends 20, P. Geelhoed - K. Nijsse 20, N. Trampesr - Chr. v. Overbeeke 20, N. Tram per - P. Geelhoed 20, P. Geelhoed - C. Polderman 2—0. De volgende clubavond is op 6 april. Collecte De Emmabloem- collecte heeft f 307,- opg-e- braoht. (Van een onzer verslaggevers) GOES Bij de Clitex ia Clinge de N.V. De Schelde in Vlissingen en de bedrijven van de Gebrs. Boddaert in Middelburg en Koudekerke werd gisteren nog steeds ge staakt. Volgens de vakbonden is de stemming onder de sta kers uitstekend. „Zelfs al zouden wij voor stellen om te stoppen met de staking, dan zou men dat niet doen( omdat men de overwin ning wil", zo werd gisteren door een van de vakbondslei ders meegedeeld. Onderhande lingen met directies van be drijven, waar wordt gestaakt, zijn gisteren niet gevoerd. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN - YERSEKE „De vaste Tweede-Kamer commissie voor visserijaange- legcnheden komt op volle oor logssterkte", zei burgemeester mr. C. Pijl-Hogeweg gister morgen op een persconferentie in het gemeentehuis te Krui ningen. De Reimerswaalse eer ste burger doelde daarmee op het feit dat op vrijdag 30 maart deze kamercommissie met elf man naar Yerseke komt om zich op de hoogte te stellen van de problemen rond de mosselcultuur na aflsuitinr van de Oosterschelde. Op deze bijeenkomst in Yerseke zullen verder aanwe zig zijn de bestuursleden van de verschillende visserijvere nigingen, vertegenwoordiger» van Zevibel, leden van de be geleidingscommissie mossel- verwaterplaats, Rijkswater staat, dr. Verburg, directeur van het ETI, en de Gedepu teerden Bos en Schlingemann. Alles bijeen zo'n 35 perso nen. Op 7 april zal dan nog eens de voltallige AR-fractie uit de Provinciale Staten naar Yerse ke ko-men om dezelfde rede nen. Volgens burgemeester Pijl-Hogeweg was dit de eer ste Statenfractie die belang stelling toonde voor de Yerse kese problematiek. Verder kon de burgemeeste1 meedelen dat de Grondmij bijna rond is met het ondei zoek over de verwatermoge- lijkheden. Vooruitlopend op dc raadsvergadering van vandaag zei hij verder, dat Reimers waal in 1972 ongeveer 400.000 gulden had overgehouden. „Maai-", zo voegde hij eraan toe, „we moeten de eerstko mende twee jaar vijf miljoen investeren". De burgemester van Rei merswaal kon ook meedelen dat er een radartoren gebouwd gaat worden ten behoeve van de scheepvaart op de Wester- schelde aan de dijk bij Waar de. De toren wordt zo'n vijftig meter hoog en krijgt de vorm van de Euromast. Binnen afzienbare tijd zui len er in de gemeente 217 woningen onbewoonbaar wor den verklaard. Vandaag moet de raad daartoe de eerste stoot geven. In verband hiermee sprak de burgemeester ook over de sanering van Yerseke tussen de haven en het dorp Die sanering wordt uitge smeerd over acht jaar. Van ds eerste fase liggen de plannen in Den Haag en van de twee de fase zijn de plannen op weg daarheen. In de kom van het dorp zullen vooral bejaar denwoningen gebquwd gaan worden. Plannen zijn er voor 25 van dergelijke woningen- Tenslotte werd ook nog het recreatiegebied Den Inkel ge sproken. De bedoeling is om dit uit. te breiden met een vijftienmeterbad en sportvel den. Deze sportvelden moeten in 1974 of 1975 bespeelbaar zijn. De burgemeester besloot zijn mededelingen met te zeg gen „dat het in de boezem van 3. en W. leefde om volgend jaar in Reimerswaal geen hea rings te houden gezien de er varing dit iaar". Dinsdag 27 maart 1973 (Van een onl MIDDELBURG De bj land van de rijkspolitie toekomst sterk uitgebreid In Vlissingen zal een niei| dat dan door dertien mensen te van de post Terneuzen ïl worden opgevoerd, in Hans\ het aantal vaartuigen van dj boot worden uitgebreid, foaavahanctba Volgens overste Spaande te water te Dordrecht is het h; meer mankracht en materieel men werkzaamheden op dit ge „Als we kijken naar de gro te wateroppervlakte in Zee land, de intensivering van de scheepvaart en de grote toena me van vooral de waterrecrea tie, dan is de bemanning van de rijkspolitie te water in Zeeland slechts summier te noemen," vindt overste Spaan derman. Het Zeeuwse corps van de rijkspolitie te water is onge veer twintig man sterk. Men beschikt over vier vaartuigen een reserve-boot en een speedboot. „Het is wel geble ken dat we met deze geringe bemanning en met dit mate rieel niet voldoende paraat kunnen zijn. Ik zit beslist niet te denken aan een mammoet organisatie, maar we moeten toch wel --en zekere service kunnen bieden," aldus de heer Spaanderman. In Vlissingen komt dus een gloednieuwe post van de rijks politie te water. Op de vraag waarom hiervoor Vlissingen is gekozen, zegt overste Soaan- derman: „Vlissingen is het nau tisch centrum voor wat de vaart op het Nederlandse deel van de Westerschelde betreft. Alle instanties, die met de scheepvaart op de -Wesiterschel- de hebben te maken, tref je daar aan. Het is ook voor ons werk prettig wanneer we dicht bij zo'n nautisch centrum zit ten". ten". Wanneer de post Vlissingen volledig zal zijn be- De vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opge steld door het KNMI op maan dag om 18.00 uur: aanvanke lijk hier en daar een bui, later zonnige perioden. Temperatu ren omstreeks normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 6. Min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans °P een geheel droog etmaal 60 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 1 tot 9. Min. temp: om streeks normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot graden boven normaal. Kans °P een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog et- maal: 70 procent. hoogwater Morgen woensdag 28 maart. bergen op Zoom '0.09 en «45.52. Hansweert 9.38 en 22.13. ierneuzen 9.0'i en 21.42. v hssingen 8.41 en 21,18. Wemeldinge 9.58 en 22.42 Konstanz 256 pl 2; Rheinfe) en 204 pd li; Straatsburg 182 4; Plittersdorf 345 pl 9: 401 pl 9; Plochingen ,7 Pt 10; Mannheim 230 pl 44. Steimbach 158 pl 8; Mainz Kaufe 154 pl 8; Trier 259 - 1; m 7 ?.Z 166 P1 8; Keulen 116 mr Buhror't 277 pl 8: Lobith 3: Pannerdense kop 860 kn„ Hyme:gen 690 - 1; IJssel- ni Po pl 1; Eefde IJsseI 362 si„ Li?„eventer 246 Pl 6; Mon- -8470 pl 8: Borgharen 3908 wii Jeld 1112 Pl 2; Grave "pp-eden de sluis 502 -L

de Stem | 1973 | | pagina 2