WATNEYS- DAMES KAMPIOEN RIS VAN DAM EERSTE I FREUZER: TITEL IN RANDSTOTEN Stroom van strafpunten Blom m eerste toernooi DAMJEUGD FORS GEHOPT AXELSE CROSSERS OP DREEF f Vera Far uit miss Omloop GOEDE DAG VOOR LEIDERS IKELLOOP Technische dag Zeeuwse arbiters DRIEBANDEN- TITEL VOOR KEMPENAARS II Noormannen bestaat 40 jaar Dinsdag 27 maart 1973 ©port 15 (Van onze volleybal medewerker) HULST Watneys Tak- tika 2 is in de le klas dames kampioen geworden door een 31 overwinning op naaste belager EVVC/M. Watneys Taktika begon (Van onze sportmedewerker) KRUININGEN Kees van Dalen van AV '56 heeft voor de derde achtereenvolgende maal „de Inkelloop" gewon nen. Hij kwam hiermede defi nitief in het bezit van de wis selbeker. Het was merkbaar, dat het cross-seizoen voor de atleten ten einde loopt, want belangstelling van de zijde van de wedstrijd-atleten was aan de matige kant. Van Da len won zonder enige tegen stand deze loop en legde de 6000 meter af in een tijd van 11.33.4 min. Zijn clubgenoot Niek Flipse, die lange tijd op de vierde plaats had gelopen, ging in de laatste ronde zijn twee naaste concurrenten voorbij en finishte op de tweede plaats. Piet de Dreu, eveneens van AV-56 werd derde. Bij de A-junioren kwamen slechts twee deelnemers aan de start. Johan Breel van Ma rathon werd hierbij eerste. Zij liepen gelijktijdig met de he ren, waarbij Breel op de vijfde plaats kwam. Bernhard Ruy- sinik van AV '56 werd tweede en bende bij de heren. Deze vijfde Inkelloop te Kruiningen werd georgani seerd door de trainingsgroep Goes van de KNSB. in samen werking met de Goese atle tiekvereniging AV-56. Hoewel de leden van deze groep zon dagmorgen op de kunstijsbaan De Uithof te Den Haag voor de laatste wedstrijd aan de start moesten verschijnen, na men zij toch deel aan een wedstrijd over drie kilome ters, die speciaal voor deze schaatsenrijders werd georga niseerd. Winnaar hierbij werd Frans van de Berge uit Kloe- tinge. Tweede werd Jan Mesu uit 's-Gravenpolder en derde Ko Goeree uit Kruiningen. In tegenstelling tot de wed strijdloop bestond voor de prestatieloop wel veel belang stelling. Ruim 400 deelnemers kwamen aan de start voor een prestatieloop over 6000 meter. Piet Schop van de zwem- en poloclub De Ganzen uit Goes ging als eerste over de eind streep. (Van onze sportredactie) 's-HEERENHOEK Voor de Zeeuwse scheidsrechters wordt op zaterdag 12 mei een technische dag gehouden in 's- Heerenhoek. De organisatie van deze dag berust bij de scheidsrechtersvereniging Noord- en Zuid-Beveland. Naast de contlitietest wordt er, voor wat het technische ge deelte betreft een instructie wedstrijd gespeeld tussen twee A-juniorenploegen. Oen deskundige zal tij dens deze wedstrijd, die voor gedeelte door KNVB- ™ejdsrechters en deel door aidelingsarbiters wordt geleid, voor commentaar zorgen, vooral voor de jonge scheids rechters hopen de organisato- ren met een dergelijke wed- yrijd iets te bieden, waardoor technische dag ook als in structiedag beschouwd kan w°rden. Om de technische dag ffeül het karakter van een ontmoetingsdag te geven, wor den voor deze dag ook de ohtgenoten of verloofden van e scheidsrechters uitgeno- m 4conditietest en de nstructiewedstrijd tussen de Wmot-enteaims van Colijns- Plaatse Boys A 1 en Rillandia vol! WOTden gehouden op de si d V®P voetbalvereni- 85? Patrijzen. De overige ac- „X ten tijdens deze techni sche dag, die om 9.00 uur vJL worden gehouden in gemeenschapshuis „De Jeugd- hoeve in 's-Heerenhoek. zwak, waarvan EVVC/M profiteerde door de eerste set te winnen met 6—15. In de tweede set was de thuis club de zenuwen de baas en toonde aan waarom ze in deze klas nog ongeslagen waren gebleven. De aanval van Watneys Taktika bleek veel te sterk te zijn voor EVVC/M, dat er in de rest van de wedstrijd bijna niet meer aan te pas kwam. Met deze verdiende 31 over winning veroverde Watneys Taktika het recht het vol gend seizoen met twee da mesteams aan de landelijke competitie te mogen deel nemen. Savok stond slechts een set af aan Marathon 2 en won daardoor met 13, EGVC heeft tamelijk veel weerstand ondervonden van Ardito. EGVC kon de tweede set nog net met 1416 winnen, maar moest de volgende set met 1510 afstaan aan een goed spelend Ardito. EGVC herstel de zich echter uitstekend en won de vierde set met 115. wat een 13 overwinning be tekende in het voordeel van EGVC. HEREN IE KLAS. EGVC heeft de kampioenskansen van Watneys Taktika sterk doen dalen. De ploeg uit Goes bouwde met rustig spel een 20 voorsprong op. Watneys Taktika kon iin de derde set via 1015 nog wel enigszins terugkomen, maar de bezoe kers speelden te gespannen waardoor EGVC de overwin ning in de vierde set met 15 11 zeker stelde. IJVC heeft door een 30 overwinning een einde gemaakt aan de zege reeks van Marathon. IJVC werd hierdoor een van de grootste titelkandidaten. Egas- HEREN 2E KLAS. Ardito was op alle fdonten sterker dan Ruiterschool en won daar door gemakkelijk met 30. In een spannend duel won Wiska de eerste set van CLvZ, dat, via 1115 en 1315 de ach terstand in een voorsprong omboog. Met goede aanvallen kon Wiska de vierde set win nen en de stand weer in even wicht brengen. De weerstand van CLvZ was gebroken en de thuisclub kon rustig de laatste set met 152 winnen, hetgeen een 32 zege vood Wiska be tekende. HEREN 3E KLAS: WIK 1 was vooral aanvallend sterker dan OVC 2 en won gemakke lijk miet 30. Nivoc kwam in de vierde set weer op gelijke hooigte met De Sterre, maar in de beslissende set gaf het technisch overwicht van de Sterre de doorslag en de be zoekers wonnen veddiend met 23. Een goed spelend WIK 2 had geen moeite met VCG en won met 30. (Van onze sportmedewerker) AXEL Prudent Freijzer uit Terneuzen is zaterdaga vond op een wat gelukkige en gemakkelijke wijze kampioen hoofdklasse handstoten gewor den in het district Zeeuwsch- Vlaanderen. In de finale-wed strijd kwam hij uit tegen Rein Dieleman van de biljartvereni ging ANC uit Axel. Voor het kampioenschap, dat werd ge speeld in het paling- en mos selhuis Lensen in Axel be stond een grote belangstelling. Vrijdagavond waren er nog drie kanshebbers, namelijk Freijzer, Nachtegaal en De Rijck. Door ziekte van De Rijck vervielen nu al zijn ge speelde partijen en dat speel de in de kaart van Freijzer. De kortste partij in dit kampi oenschap kwam op naam van J. Leeraert. Hij speelde een wedstrijd in 18 beurten met een bijzonder hoog gemiddelde van 5.55. De eindstand van het kam pioenschap: 1 P. Freijzer (Terneuzen) matchpunten 12, caramboles 600, beurten 199, algemeen ge middelde 3.02, hoogste serie 31. 2 R. Dieleman (Axel), 8 matchpunten, caramboles 509, beurten 172, algemeen gemid delde 2,96, hoogste serie 22. 3 E. Nachtegaal (St.-Jan- steen), 8 matcihpunten, caram boles 582, beurten 221, alge meen gemiddelde 2.62, hoogste serie 15. 4 L. Dallinga (Sluiskil). 6 matchpunten, caramboles 540, beurten 190, algemeen gemid delde 2.84, hoogste serie 34. 5 T. Tas (Sluis), 6 match punten, caramboles 525, beur ten 214, algemeen gemiddelde 2.45, hoogste serie 14. 6 J. Leeraert (Hulst) 2 matchpunten, caramboles 449, beurten 199, algemeen gemid delde 2.26, hoogste serie 19. 7 J. Leemput (Lamswaar- de), 2 matchpunten carambo les 477, beurten 237, algemeen gemiddelde 2.01, hoogste serie 16. 0 Het kampioensteam van Watneys Taktika. Achter v.l.n.r. Coach Eric Audenwaard, Tilly v. d. Brande, Lilian AudenwaardYvon ne de'Booy en Marlies Hermans. Voor: Christianne de Bleyzer, Mirande de Cock, Odette Aarts, Rian v. Bebber, Ria Everaart. po heeft weiinaig moeite gehad met een zwak spelend Saivok. Egaspo won. verdiend met 3 0. De Kikkers bleven in de strijd door een regelmatige 30 zege op EWC-M 2. DAMES 2E KLAS. Het duel om de tweede plaats tussen Watneys Taktika 3 en OVC is een bijzonder eenzijdige aan gelegenheid geworden. Wat neys Taktika 3 was opper machtig en won verdiend met 30 van het ongeïnspireerd spelende OVC. Seheldesport 2 won gemakkelijk met 30 van Kikkers 2. EWC-M 3 kon slechts een set veroveren op PZEM 2, waardoor PZEM 2 met 13 won. Ardito 2 kon na een 01 achterstand toch nog vrij. gemakkelijk met 31 winnen van Ovdea, Wiska on dervond alleen in de tweedie set enige tegenstand van Egas po maar won ook deze set met 1513, sat een 30 zege bete kende voor Wdlskia. Koploper EWC-M 2 had geen moeite met Marathon 3 en won ver diend met 03. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Tijdens de kaartleesrit van de mo tor- en autoclub „Schelde- gouwen", die zaterdag op Walcheren werd gehouden bleek nog eens, dat veel Zeeuwen het daarbij toege paste systeem nog lang niet onder de knie hebben. Voor al in de B-klasse moesten veel strafpunten worden uitgedeeld. Het laagst ge klasseerde duo incasseerde niet minder dan 1929 straf punten. In de A-klasse waren de prestaties vrij redelijk. Eerste werd daiar de equipe mejuf frouw Bom en de heer Cor Bode met een zeker niet hoog aantal strafpunten van 338. De interesse voor deze rit was niet zo groot; dertig wagens gingen van start. Het was de tweede rit van „Scheldegou- wen" die meetelde voor het clubkampioemschap. Uitslag A-klasse: 1 mejuf frouw Bom-C. Bode, 338 str.pnt., 2. M. Baert-P. Poel- (Van een sportmedewerker) DRIEWEGEN Geweste lijk kampioen driebanden van Brabant en Zeeland van de KNBB werd de heer A. Kern penaars van de biljartvereni ging „Schuttershof" uit Roos endaal. Met een eindresultaat van 12 matchpunten, 164 caram boles in 347 beurten, een hoogste serie van 8 en een algemeen gemiddelde van 0,4726. Dit toernooi werd georgani seerd door de biljartvereniging „Cios" uit Driewegen en ge speeld op vrijdag, zaterdag en zondag in Het Wapen van Driewegen. De uitslag: 1 A. Kempe naars 12-164-347-8-0.4726. 2 B. v. Keulen, 10-157-325-5-0,483, 3 P. D. Janse, 10-166-325-5- 0,455 4 F. Sehuurkes, 8-157- 328-4-0,478, 5. H. Lenssen, 6- 158-356-5-0,443, 6 J. Joossen, 4-155-372-6-0,416, 7 J. G. Seegers, 4-140-382-6-0,366, 8 J. den Haan, 2-126-303-4-0,366. Op 13, 14 en 15 april zal de heer Kempenaars deelnemen aan de nationale kampioens wedstrijden in Etten-Leur. (Van onze sportredactie) WESTKAPELLE De voetbalvereniging Noormannen uit Westkapelle bestaat dins dag 22 maart 40 jaar. In ver band hiermee houdt het be stuur vam Noormannen zaterdag 31 maart een receptie in het clublokaal van Noormannen, café ,,'t Koffiehuis", Markt 93 in Westkapelle. De receptie duurt van 15.00 - 17.00 uur. (Van onze dammedeeerker) GOES Het jubileumpro gramma van de Goese dam club G.D.C. is zaterdag in de A.F.K.-kantine in Goes, beslo ten met een damtoernooi waaraan bijna 100 spelers deelnamen. In de eregroep werd Jan Blom van de dam club 's-Gravenpolder eerste. Blom, die eerst een vrij geluk kige remise had bereikt tegen Anderson en ook uit zijn par tij tegen De Jonge een punt haalde, versloeg daarna de oud- Zeeuw Masselink wat beslis send was voor de bezetting van de eerste plaats. De eindstand werd daar door: 1 J. Blom 4 punten, 2 M. F. de Jonge Middelburg 3 punten, 3 H. J. Masselink Rot terdam 3 punten, 4 L. Ander son Goes 2 punten. De groepswinnaars in de hoofdklas waren: A. v. d- Schraaf Kapelle, J. Schot Goes, C. Hollestelle Goes; J. Strooband sr. Middelburg en J. Huijgens Zierikzwe. Groepswinnaars le klas: K. Vos Sommelsdijk, P. C. van de Velde Tholen, F. Harthoorn 's-Gravenpolder, C. Verton Zierikzee, M. Quakkelaar 's- Gravenpolder, J. Smalheer Sommelsdijk, W. Lievense Middelburg, H. Knoope Som melsdijk. Groepswinnaars 2e klas: J. A. Boogers Middelburg, D. J. van Dalen Goes, M. v. d. Wie- Ie Zierikzee, P. Willemse St.- Laurens, M. Bogerd 's-Graven- polder, H. Roggeband Zierik zee, J. Mackloet Sommelsdijk, J. F. Bouwense Goes. De beker voor de club met de meeste deelnemende spe lers ging naar 's-Gravenpolder. Middelburg leverde de beste prestatie per vereniging. Hier voor was ook een beker be schikbaar. man, 439, 3 J.J. Schuitema- E,H. Kupers, 444, 4 L. de Nooyer-N.A. Gsraotjans, 460. 5 W.J. van Berendonk-C. Boo gaard, 493, 6. J. Dieleman-B.G. Spandonik, 512, 7. L. Harweg-J. Herweg, 512, 9 P. de Ruiter- A.C. de Vos, 697, 10 J. Bogte- mevrouw Bogte, 718 str.pnt. Uitslag B-klasse: 1 G. Bruggeman sr.-Brugge- man jr., 799 str.pnt., 2 J. Theune-mevro-uw Theune, 873, 3 J. van Sandiijck-D.H. van Sanidijck, 1064, 4 P. Hamelihk- mevrouw Hamelink, 1083. 5 G.J. Gernaair-M.C. Goppens, 1407, 6 P. de Visser-B. Vos kuil, 1444, 7 J. Elfring-me- vrouw Elfring, 1455, 8 inej. W. van den Beuvól-mej. K. Stroo, 1579, 9 P. van de Hoilenberg- C. Malicki, 1639, 10 JA.. Nel- len-L Jobse, 1745 str.pnt. (Van onze damiu edewerker) GOES Het Zeeuwse jeugddamtiental speelde zaterdag in Goes tegen het Gelderse team, dat kampioen van Nederland is. Zoals te verwachten was, leed Zeeland een nederlaag. Het werd 6- 14. Jaap Veerhoek van de damclub 's-Graven polder en Jaap Boone (Lammerenburg) lever den een uitstekende prestatie en bleven aan de winnende hand. De uitslagen waren: P. Francke - G, van Aalten 02, J. Veerhoek - D. de Groot 20, J. Rotte - Th. Berends 02, C. Schrijver - B. van Har ten 02, J. Boone - H. Iliensch 20, W. Neels - T. Geurts 11, P. Filius - A. Ottink 02, F. van Eekhout - M. van Aalten 02, B. Verton - G. Meester XI, J. Flik- weert - W. van Duine 0—2. (Van onze sportmedewerker) BELLEM-AXEL Cees Hamelinck, Johan Schelleman en Hans Kolijn, de motorcros sers van de motorcross-club de M.C. Axel hebben in het Bel gische Bellem in de categorie junioren 250 cc weer voor fraaie successen gezorgd. Cees Hamelinck, de laatste tijd geweldig op dreef, was ook nu weer de sterkste rijder van de Axelse club en werd in de eindstand tweede. Johan Schelleman kwam Op de derde plaats terecht, en Hans Kelijn werd in de eindstand vierde. Bij de senioren 250 cc had Johan Scheele uit Zaamslag geen beste dag. Na een fraaie eerste plaats vorige week werd hij nu vijfde in de eind stand. Bij de junioren werd het met de Belgische rijders niet alleen een slijtage-slag, maar ook de strijd tussen de Axelse crossers onderling was bijzonder fel. En dat was in de eerste manche al gauw duide lijk. Op het lange, maar vooral bochtige parkoers werd er heftig gestreden. Een goede start was op dit parkoers wel een eerste vereiste, want een maal achteraan was het bij zonder lastig om terreinwinst te kunnen boeken. Kolijn had in de eerste manche bij de start een vierde plaats kunnen bemachtigen. Hamelinck volg de op de vijfde en Johan Sehellemiain op de zesde plaats. Halfweg de wedstrijd klom Kolijn naar de derde plaats, rraaar in de eindstrijd zou hij toch in Hamelinck nog zijn meerdere moeten erkennen. Ook in de tweede manche werd het onderling een felle strijd. H. Kolijn had direct na de start weer een vierde plaats, met ook nu opnieuw rivaal Hamelinck vlak achter hem. Johan Schelleman was minder vlot weg en kwam op de achtste plaats terecht. Maar ook nu zou Kolijn op de derde plaats terecht komen, terwijl een schitterend rijdende Schelleman opklom naar een voortreffelijke vijfde plaats. Hamelinck, die in de beginfa se een slippertje had gemaakt en op de twaalfde plaats te recht kwam. reed toch weer bijzonder sterk. Als een echte mo'torduivel nam hij de boch ten en hindernissen met het grootste gemak en kwam uit eindelijk op een zesde plaats. Pas toen begon de onderlin ge strijd. Hamelinck reed zich geweldig in de kijker, want ook zijn clubgenoten Schelle man en Kolijn moesten toezien hoe Hamelinck hen onweer staanbaar voorbij ging. Bij de senioren nam Johan Scheele direct bij de start de leiding en hield deze een tweetal ron den stevig in handen. Toen kwam hij tot stilstand tegen een paal en kwam zo op de vijftiende plaats terecht. Maar het Zaamslagse cross-feno meen kwam sterk terug en eindigde tenslotte op de zes de plaats. Ook in de tweede manche was Scheele bijzonder vlug iweg bij de start en lag in de derde positie. Deze plaats be hield hij echter maar twee ronden, om toen resoluut op nieuw de leiding in handen te nemen. Maar twee ronden voor het einde moest hij capi tuleren om uiteindelijk als tweede over de aankomstlijn te gaan. In de eindstand werd hij vierde. 'AA Johan Scheelevierde in de eindrangschikking. (Van onze sportmedewerker) PHILLIPINE Mejuffrouw Vera Farun uit Philiipine is zaterdagavond onder toeziend oog van een „deskundige" ju ry in hotel De Zwaan in Phil iipine gekozen tot Miss Om- (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie is het een goede dag gewor den voor de leidende teams. Zowel in de le als in de 2e klas kon een niet spelende leider een achtervolger een punt zien verliezen. In de Ie klas was het Seolto, dat ver rassend een punt moest af staan aan Animo 2, dat zelfs in de eerste helft door bij zonder hard werken een 5 2-voorsprong nam. Na rust bleek, dat Animo toch wel wat teveel had gegeven. Animo kon na rust geen doelpunt meer maken en daar profiteerde Seolto van om toch nog een 55 gelijk spel te behalen. Blauw Wit trof het bezoe kende Stormvogels in een bij zonder schotvaardige bui. De „Vogels" konden doen wat ze wilden, bijna elk schot was raak. In het veld was de ver houding niet zo uiteenlopend, maar de onwaarschijnlijke precisie van Stormvogels lever de de ploeg een 716 over winning op. Togo stelde weer eens teleur. Tegen rode lan taarndrager Ondo had het toch een royale zege op moeten le veren, maar een 6-3 voor sprong bij de rust liet Togo in de tweede helft geheel schie ten, waardoor Ondo een punt in kon lopen op Blauw Wit, maar veel zal het niet meer helpen. Stand: Tjoba 2 11-18, Zuid westers 1 10-16, Seolto 1 U- 16, Swift 3 11-12, Stormvogels 2 11-10, Togo 1 10-9, Animo 2 11-7, Blauw Wit 1 11-5, Ondo 1 10-3. In de tweede klas moest Luctor een veer laten aan het bezoekende Olympia. De Ter- neuzenaren waren wei gehan dicapt, want ze moesten de strijd, aanvangen met 11 spe lers. Kort na het begin ver stuikte Adri Tholens zijn en kel; hij speelde op halve kracht verder en in de tweede helft moest Nellie Smallegan- ge even aan de kant voor een blessure. Niettemin leek er geen vuiltje aan de lucht. Ze liepen al snel uit naar 51, maar toen begon de misère en kon Olympia nog voor rust terugkomen tot 5—4. Na rust is het een wisselen de strijd geworden, die eindig de in 88. Toch nog een goe de prestatie van Luctor. B.K.C. heeft zich ver van de onderste regionen gespeeld door een knappe overwinning op het altijd lastige Animo 3. Het werd in Breskens 5—3. Stand: All Ready 1 10-19, Luctor 1 9-14, Atlas 1 9-12, B.K.C. 1 10-10. Olympia 1 9-9, Volharding 1 9-7, Animo 3 9-7, Blauw Wit 2 9-3, Togo 2 10- In 3A deed Tjoba 3 een aanval op de tweede plaats. Swift 4 werd hiervan het slachtoffer met 132. Zuid westers 2 pareerde deze aan val echter goed. Atlas werd met 111 in de pan gehakt. In 3B had Volharding 2 het te kwaad met AU Ready 2. Ze wisten maar net met 54 te winnen. Luctor 2 deed het te gen Olympia 2 erg goed. Tot driemaal toe werkte het twee de van Luctor een achterstand weg en slaagde er in om tegen Olympia een puntje te pakken te krijgen met 33. Top had niet veel moeite de leiderspositie te verdedigen. Noad 2 kreeg in Arnemuiden een 61 nederlaag te slik ken. Stand: Top 1 7-14, Zaamslag 1 9-13, Volharding 2 8-12, Tjo ba 4 8-9, Olympia 2 9-7, Noad 2 10-6, All Ready 2 9-5, Luc tor 2 10-8. Bij de junioren haalde Tjopa in IA de eerste punten bin nen. Tjoba deed dat zeer over tuigend door Animo geen en kele kans te geven. Zelf scoor de Tjoba er lustig op los en won met 010. Leider Swift had het te kwaad met Stormvogels, dat toeh wel heel wat van de oude glorie heeft verloren. Nu maakten de „Vo gels' het de Middelburgers erg lastig. Ze kwamen echter juist iets te kort om de 51 nederlaag af te wenden. Togo kwam tegen Blauw Wit goed uit de verf en dat leverde een 30 zege op. Stand: Swift J1 10-20, Ondo J1 9-12, Stormvogels J1 9-9, Togo J1 9-8,Blauw Wit J1 8- 7, Animo J1 9-6, Volharding J1 8-4, Tjoba J1 7-7. In 2A won B.K.C. zeer ver diend met 72 van Swift J3. Het werd een goede dag voor B.K.C., want Swift J2 ver speelde een puntje aan Togo J3. Het werd een 44 gelijk spel. Zaamslag klom op naar de middenmoot door met 12 van Blauw Wit J2 te winnen. Seolto won ruim met 61 van Stormvogels J2. loop van de Braakman 1973. Deze jury, bestaande uit Miel Verstraeten, ploegleider van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, Henny Schouten ploegleider van de wielerformatie Trico Noble, de amateurwielrenner Charles de Smit, Chiel Harte en Ton Koomen (sportredacteur van dagblad De Stem), had het met het achttal kandidaten ai- les behalve gemakkelijk. De deelneemsters werden niet alleen beoordeeld op hun uiterlijk, maar moesten verder ook verschillende vragen be antwoorden. Toen speaker Wim Hendriks uit Hulst bij de eerste en enige schiftingsronde de deelneemsters naar voren bracht, die afgevallen waren, was dit voor sommigen een grote teleurstelling. Dat waren Nelly Hamelinck uit Sluiskil, Rita Lauret, Francien Babijn en Marian Babijn allen uit Philiipine. Maar met een bos bloemen van de organisatoren was men daar al gauw over heen. De spanning steeg ten top toen voor de tweede maal de dames voor de jury moes ten paraderen, en vervolgens door Wim Hendriks op „het rooster" werden gelegd. Toen was het Vera Farun, die als winnares uit de bus kwam. Na de gebruikelijke Benelux-kus, werd haar de sjerp en de bloemen overhandigd. Tweede werd Vera Lauret uit Philiipi ne, derde Christian de Wach ter uit Hulst en op de vierde plaats kwam Coby Bosma uit Philiipine- v

de Stem | 1973 | | pagina 15