t moeilijke tijd naar Zeeland Borsele maakt sportplan voor Kerkdorp Jeugd gaat weer bomen planten Wereldwinkel gaat verhuizen IN TIEN Zeel DIRECTEUR: VERBRUIKERS BIJ PROBLEMATIEK BETREKKEN KAMERLEDEN KOMEN NAAR YERSEKE Jaarvergadering wijkvereniging Goes-Zuid slecht bezocht Provinci Nieuwe docenten christelijke pedagogische academie Prof. Diepenhorst spreekt in Viissingen „MENTALITEIT OMBUIGEN T.B.V. DERDE WERELD" stad streek Gemeenteraad Renners waal vergadert dinsdag Westdorpe ZWEMMEN VOOR GEHANDICAPTEN IN REIMERSWAAL Kleuterschool 't Kwettemest officieel open op 6 april Contactmiddag voor bejaarden in Kruiningen IN ZEELAND AFZAKKERTJE CARNAVAL IN GOES Veel donors blijven thuis Subsidie voor orgelconcerten Kans op bui I R9smefen ®®7 3' I-Isselkop I nrriif j p'us 7- G*rave be- I neden de sluis 503 - 2. J*°ogwater Vrijdag 23 maart 1973 MIDDELBURG, 21 maart 1973 Aardappelen: Bintje bonken 37-38, grote 32. Koop mans blauwe grote 24-25. Ire ne grote 22. Fruit: Golden De licious: 80 102, 70—80 90-95, 70—75 76, 65—70 68-71, III gr. 59. Goudr.: 85 111, 75—85 100, 6575 74. Tomaten: A I 320. Groenten: andijvie 141-149, (Van een onzer verslaggevers) REIMERSWAAL Dinsdag avond zal de gemeenteraad van Reimerswaal zich moeten uitspreken over een voorstel van burgemeester en wethou ders om een krediet beschik baar te stellen voor een ont- werpschets ter uitbreiding van het zwembad Den Inkel. Het college vraagt een bedrag van 11.500 gulden hiervoor. De op dracht voor het maken van de schets zal dan gegeven worden aan het adviesbureau Arnhem B.V. van de N.V. Heidemaat schappij. Het college vraagt tevens een verhoging van het krediet met f 72.210,64 voor de uitvoe ring van het bestemmingsplan Zuidwest te Yerseke. Verder stelt het college voor om de huur van diverse perceeltjes gemeentegrond te verhogen. Geen der huurders blijkt hier tegen bezwaar gemaakt te hebben. De raad wordt ook gevraagd akkoord te gaan met een aan vragen van een jaarlijkse bij drage uit de rijkskas ten be hoeve van 25 te bouwen pre miewoningen m Reimers waal. Zomerprogramma De Stichting voor sociaal cultureel werk te Westdorpe, Philippine en Sas van Gent heeft een zeer afwisselend zomerpro gramma samengesteld. Zo staan er bijvoorbeeld twee 14- diaagse vakantiekampen in En geland, een voettocht door de Franse Alpen en een trektocht of een vast kamp in Denemar ken, alle tussen 1 en 15 juli, op het programma. Ook voor 16-jarigem en ouderen worden klampen georganiseerd in de bossen van Oerle en in de Ardennen. Verder zijn er uit stapjes naar Londen, een be zoek aan de Maasvallei bij Di- nant en Nijmegen alsmede aan het recreatieoord de Bergen spinazie 80-120, radijs 32-16, rabarber 139-143, veldsla 23 33, witlof A 125-146, B 108- 142, atw. 98-101, stek 81-88, breekpeen 28-29, prei 45-90. uien 58-85, rodekool 31-42 sav.kool 42-64, wittekool 30- 37, boerenkool 19-63, snijsel- cieri.i per bos 16-29, sr.i,(selde rij per kg. 207-243, peterselie per kistje 97-250, knolselderij per kg. 36-45, gele sav kool 30, komkommers 6176 52-56, 51—61 30-56, 41—51 33-51 36—41 28-43, 31—36 33-35, 2631 25-30, stek per kg. 35- 84. Spruiten ongeschoond: A 133-185, B 84-130, C 46-77, D 150-158. Glassla: 14—16 14, 16—18 14-16, 18—20 16, 22—24 16-20, 23—25 18-23, 24—26 22- 25, stoofsla 45. (Van cnze correspondent) KRUININGEN De Stich ting' Aangepast Zwemmen voor Gehandicapten in Rei merswaal heeft nog steeds geld nodig om het gemeente lijk zwembad De Kreeft gedu rende de zomermaanden van warm water te voorzien. Het stichtingsbestuur heeft daarom dezer dagen een schrijven doen uitgaan naar de Reimers- waalse bevolking met het ver zoek om een kleine tegemoet koming in de kosten. „Het zal eenieder duidelijk zijn, dat er gestreefd moet worden naar een zo stevig mo gelijke basis om ons werk te kunnen bestendigen," aldus de circulaire. „Vandaar dat we de vaste basis van bijdragen, die nu alleen nog maar bestaat uit de jaarlijkse gemeentesubsi die, willen verbreden door de mogelijkheid open te stellen voor donatie-aanmeldingen". Het stichtingsbestuur noemt een minimumbedrag van f 10,- jiaarlijks als richtlijn. (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester P. Molthoff van Hulst opent op 6 april om 16.00 uur de nieuwe kleuterschool 't Kwetternest aan de Duliaertstna-at. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Gistermiddag ging in de Prins van Oranje in Goes de film „Deltawater" in première, die gemaakt is door de filmer Arend van Gelder in opdracht van de Watermaatschappij Zee land. Voor deze première waren alle gemeenteraden uitgenodigd die in het watervoorzieningsgebied van de WMZ liggen. „De Watermaatschappij Zee land gaat een interessante, be langrijke maar moeilijke peri ode tegemoet", zei direc teur Stoter in zijn inleiding op de film. Hij achtte het daarom zeer zinvol dat de ver bruikers steeds meer bij de problematiek van een goede watervoorziening betrokken werden. Vandaar de opdracht tot de film. Bovendien denkt de WMZ nog aan een rondrei zende tentoonstelling. (Van onze correspondent). MIDDELBURG De ge bundelde krachten van „Jeugd en Muziek-Zeeland", de Zeeuwse Volksuniversiteit en de Stichting „Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben er voor gezorgd, dat de toneel groep Family naar Zeeland komt. Family dat oorpsronke- lijk als toneelstuk is begon nen, is nu omgevormd tot een vaste toneelgroep. Dat is mis schien een beetje verwarrend, maar het begrip „Family" is nog al moeilijk te omschrij ven, aldus een woordvoerder van de ZVU. „Family" begon in de vorm van een toneelstuk, dat ge schreven en geregisseerd werd door Lodewijk de Boer. Voor de eerste keer in de Neder landse theatergeschiedenis is dit stuk uitgegroeid tot een soort feuilleton. De stukken lopen in elkaar over, maar vormen ieder op zichzelf ook weer aparte voorstellingen- De spelers zelf, die nu onder de naam „Family" verenigd zijn, hebben zich volledig in hun rollen ingeleefd en zijn daarmee tot andere pesonen geworden. Daarom kan met enig recht gesteld worden, dat de toneel spelers die samen met de au teur en regisseur het stuk hebben gemaakt. Er heeft een overleg plaats gevonden tussen beiden, dat geleid heeft tot het uiteindelijk resultaat. Over een ding zijn de Nederlandse critici en liefhebbers van mo dem toneel het eens: Family is een uniek experiment en daarom zeker het bezoeken waard. Voor Zeeland is de komst van Family een belangrijk cultureel gebeuren. De toe schouwers, die na afloop van iedere voorstelling een boekje met de tekst kunnen kopen, moeten geen gewone kaarten bestellen, zoals bij een norma le voorstelling, maar een abon nement betrekken dat f 22,- kost. Op die wijze kan men de hele reeks van voorstellingen bijwonen. Op de zondag 8, 15, 22 en 29 april komt „Family" naar Terneuzen en op de za terdagen 7, 14, 21 en 28 april is Middelburg de plaats van handeling. (Van een onzer verslaggevers) KWADENDAMME „De sportvoorzieningen in Kwa- dendamme zijn niet goed. Dat weten wij. Ik kan u wel zeg gen dat deze zaak bij het ge meentebestuur van Borsele bo ven aan de lijst staat. In de loop van dit jaar hopen wij nog tot concrete besluiten te komen". Dat verklaarde gister avond burgemeester G. van Waes op de hoorzitting in de Burcht in Kwadendamme. Hij voegde er echter aan toe dat de gemeente duidelijk denkt aan voorzieningen voor een combinatie van dorpen. Dit jaar zal in Kwadendam me ook begonnen worden met de bouw van een nieuwe school. Men zal nog later be zien wat er met de oude school moet gebeuren. Burgemeester Van Waes sprak in zijn inleiding ook uit voerig over het woningbouw beleid. Hij spoorde vooral de jongeren aan ook te denken aan de mogelijkheid van eigen bouw. De geringe belangstel ling hiervoor in het algemeen viel het gemeentebestuur te gen. De gemeente zal van haar kant alles blijven doen om de op gang gekomen bouwstroom door te laten gaan. Een bouw stroom die van buitenaf aan gevochten wordt, hoewel Bor sele een vrij hoog percentage slechte woningen heeft. Verder kondigde de burge meester aan dat B. en W. be sloten hadden de rotzooi in een bepaalde straat van Kwa dendamme aan te gaan pak ken. „Rotzooi is nog een te mooi woord" zei hij. „Wij hopen dat dit in rede lijkheid zal gaan, anders zul len we het met strakkere be geleiding moeten doen". Later bleek dat het hier betrof de garage Vermue in de Kerke- boomstraat. De eigenaar van de garage heeft van de gemeen te 'n week de tijd gekregen de rommel aan de straat op te ruimen en vier weken om de rommel rond zijn bedrijf op te ruimen. Volgens B. en W. zou deze rommel het aanzien van het dorp schaden. Kwadendamme heeft in het weekeind met name hinder van 'n concentratie van gepar keerde vrachtauto's. Gevraagd werd om een oplossing, liefst op korte termijn. De gemeente is daarover in gesprek met het COB. De burgemeester zei dat een oplossing op korte termijn moeilijk was. Enkele Kwaden- dammers wezen echter op de mogelijkheid de vrachtwagens in het weekeinde aan de rand van het dorp te parkeren. Aan de raad werd ook ge vraagd te zorgen voor een bus halte i,n het dorp Kwadendam me. Nu blijkt de bus door het dorp te rijden terwijl de halte aan het eind van het dorp is. Een inwoner hield vol dat fir ma de Munck een verzoek daartoe had gericht aan de ge meente Borsele maar dat het was afgewezen. De raad wist zich echter van een dergelijk verzoek niets te herinneren maar men zou dit nog eens na- kaken. De gemeente streeft ook naar gelijke uitgaven voor ge lijksoortige verenigingen aan voorzieningen die de gemeen schap heeft opgericht. Wat be treft Kwadendamme wil de gemeente hierover met de kerk gaan piraten die enige accommodaties hiervoor bezit. Burgemeester Van Waes vond persoonlek dat de Burcht meer gebruikt zou kunnen worden. Gevraagd werd ook of het bejaardencomplex niet een alarmsysteem kan krijgen. Dat zou met de woningstichting opgenomen worden. In zijn rede ging ir. Stoter uitvoerig in op de pro blemen van de watermaat schappij. Na de capaciteit van de huidige bronnen belicht te hebben, stelde hij dat de huidi ge jaarproduktie net toerei kend is tot 1976. Het Bies- bosch-proj eet moet dan dus gereed zijn. Gerekend naar het huidige prijspeil zal het Biesbosehwater 1,10 per ku bieke meter gaan kosten. Voor de kleinverbruiker zal de prijs gaan oplopen van f 1,10 nu tot f 1,80 per kubieke meter in 1990. Voor elk waterwingebied zullen aanvullende voorzienin gen moeten worden getroffen In de komende vijf jaar zal het pompstation Braakman moeten worden uitgebreid, moet het infiltratieproject Haringvliet in de duinen van Schouwen worden aangelegd, zal het Biesboschproject klaar moeten komen terwijl de stu die van de watervoorziening in Halsteren en Tholen nog niet is afgerond. Ir. Stoter zag' de oplossing van alle problemen toch wel liggen in de sluiting van de cirkel van de waterverontrei niging. De bijeenkomst werd geopend door gedeputeerde Kaland. Hij zei dat de prijs vorming van het drinkwater nog flink zal gaan spelen in Zeeland. Daarom was hij blij dat zovele raadsleden aanwe zig waren. De film van Arend van Gel der geeft een goed visueel beeld van de problemen van de Zeeuwse watervoorzie ning. Voor de gemeenteraad van Viissingen betekende de pre mière een afsluiting van een werkbezoek aan de Watermaat schappij Zeeland. In de mor gen was het college naar de Braakman getogen om ter plaatse kennis te nemen van alle problemen. Volgens bur gemeester Westerhout was dat zeer instructief geweest. Na afloop had er een uitvoerige discussie plaats tussen de raadsleden en medewerkers van de WMZ. Burgemeester Westerhout zei nog dat het hem duidelijk was geworden dat aan prijsstijging niet zal zijn te ontkomen. (Van onze correspondent) KRUININGEN In Ons Dorpshuis te Kruiningen werd onder grote belangstelling een contactmiddag voor de bejaar den gelegd. Deze middag werd geopend met het zingen van Psalm 33 ged. 2-8 en gebed. De Nederlands Hervormde plaatselijke predikant dominee H. Bossenbroek hield een in leiding met als thema de lij densweken. Tijdens de pauze vond er een tractatie plaats. Het twee de gedeelte volgde met een schriftlezing door mevrouw H.J. Bossenbroek-Verseeg. Hierna werden door leerlingen van de school met de Bijbel enkele „muzieknummertjes op blokfluit gebracht, terwijl een eenaktertje „Het nieuwsgieri ge dienstmeisje" ten tonele werd gebracht. De middag werd besloten met een paas- verhaal. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Op uitnodi ging van het gemeentebestuur van Reimerswaal brengt de vaste Tweede Kamercommissie voor de visserij vrijdag 30 maart een bezoek aan Yerse ke. Met het gemeentebestuur zal worden gediscussieerd over de problemen die na 1978 zullen ontstaan voor de oester- en mosselteelt als gevolg van de afsluiting van de Ooster- schelde. In de uitnodiging a-an de Kamerleden maakt het ge meentebestuur er gewag van dat de afsluiting van de Oos- terschelde catastrofale gevol gen zal hebben voor Yerseke. Het Reimerswaalse gemeente bestuur zal de Kamercommis sie ongetwijfeld onder de aan dacht brengen dat de Zeeuwse schelpdierencultuur na 1978 in grote mate afhankelijk zal worden van kunstmatige ver- waterplaatsen. Hoewel een pruefstation in de Waddenzee heeft bewezen, dat kunstmatig verwateren tot de mogelijkhe den behoort (ook in econo misch opzicht) is er nog niet beslist over de vraag of in Zeeland een of meer van deze verwaterplaatsen zullen ko men. Na het gesprek met het ge meentebestuur zal de commis sie een bezoek brengen aan een van de Schelpdierkweke rijen. Voor het werkbezoek is vier uur uitgetrokken. (Van een onzer verslaggevers) GOES Twaalf gemeenten in de provincie Zeeland doen dit jaar mee met de nationale boomfeestdag, die op woens dag 28 maart wordt gehouden. Met uitzondering van de ge meente Kapelle zullen op die dag bomen en struiken geplant worden. Dit gebeurt door on geveer 2275 kinderen van de lagere school. De gemeenten die hun me dewerking hebben toegezegd, zijn: Westerschouwen, Goes, Middelburg, Axel. Sluis, Oost burg, Hulst, Hontenisse, Tho len, Bruinisse, Borsele en Ka pelle. In deze laatste gemeente wordt de boomfeestdag ge vierd binnen de muren van de school met film en een lespro gramma dat aangepast is. Volgens de heer J. J. Kalb, voorzitter van de regionale commissie boomfeestdag Zee land, is er zich een verschui ving aan het voltrekken wat betreft de boomfeestdag van de landelijke en regionale co mités naar de afzonderlijke gemeenten toe. De boomfeest dag wordt ook steeds meer een opvoedkundige aangele genheid, zodat de scholen er steeds meer bij betrokken worden. Centraal komt te staan het bijbrengen van het besef hoe belangrijk een na tuurlijke omgeving is. Hiertoe is in opdracht van het lande lijke comi.é Boomfeestdag een lespakket samengesteld voor de lagere scholen: „Bomen om ons heen". Na afloop van het planten woensdag wacht de kinderen een traktatie. Elke klas die meegedaan heeft, krijgt bo vendien een vaantje. (Van onze correspondent) GOES Tijdens de slecht bezochte jaarvergadering van de wijkvereniging Goes-Zuid bleek het bestuur geen finan cieel verslag te kunnen aan bieden. De oorzaak daarvan was een misverstand binnen het bestuur. Besloten werd in het eerstvolgende nummer van het wijkbericht het financiële verslag op te nemen. Tijdens de vergadering werd een groot aantal wijzi gingen in de statuten goedge keurd. De wijzigingen moesten worden doorgevoerd wilde men in aanmerking komen voor subsidie van CRM. De belangrijkste verandering was dat het bestuur tenminste uit negen personen moest bestaan en dat de naam Buurthuis- en wijkwerk Goes-Zuid gewij zigd moest worden in Buurt werk Goes-Zuid. Er werden zes nieuwe bestuursleden ge kozen: de dames De Kok, Straub, en Schenk en de heren Freen, Jansen en De Wilde. De runetie van voorzitter komt vakaut omdat de huidige voorzitter de heer P. van Ba len, te kennen heeft gegeven ermee te willen ophouden. Hij heeft vanaf de oprichting van de wijkvereniging in het be stuur gezeten, eerst als pen ningmeester en daarna als voorzitter. Naar aanleiding van he-t be zwaarschift van een aantal be woners van de Bongerd over de nieuwbouwplannen deelde het bestuur mee een gesprek te zullen aanknopen met deze mensen. De bezwaren draaien om de vrees dat in en rond de torenflat vernielingen zullen worden aangericht wanneer daar in de buurt het wijkge- bouw wordt neergezet. Boven dien vrezen de bewoners van de Bongerd dat de jeugd over dadig de liften zal gaan ge bruiken als ontspanning, dat paartjes de hal van de flat zullen uitkiezen om te minne kozen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Aan de Christelijke Pedagogische Academie voor Zeeland te Mid delburg is een aantal, nieuwe docenten benoemd. Het zijn mevrouw E.M.C. van Enk uit Amersfoort (geschiedenis), mevrouw C. Breeman-De Bree uit Leiden (muziek) en de heer B.K. Breeman uit Zwijn- drecht (eveneens muziek), de heer J.A.A. Louws uit Viissin gen (Nederlands) en de heer G.A.A.M. Dhont uit Aarden burg (Natuurkunde). De leiding van de Christelij ke Pedagogische Academie ge- schouwt het als een gelukkige omstandigheid dat twee van de thans benoemde docenten katholiek ziin. Meer en meer gaat de christelijke Pedagogi sche Academie in de richting van opleidingsinstituut op een brede evangelisch bepaalde ba sis. Het aantal katholieken leerlingen op de school neemt, mede als gevolg daarvan, van jaar tot jaar toe- In de lerarenbezetting gaat dit nu ook tot uiting komen evenals naar verwacht wordt te zijner tijd in de bestuurlijke samenstelling. Het bestuur van de wijkver. eniging zag de bezwaren niet zo zitten. Maar het wil allej proberen om deze bezwaren ju een redelijk gesprek weg nemen. Overigens staat lang niet vast dat het nieu^ wijkgebouw achter de Bon. geird komt de staan. Want lel bestuur van de stichting Zeeuwse Koorschool heeft r wijkvereniging benaderd o.„ van haar het semi-permanenle gebouw aan de Populier», straat te kopen. (Van onze correspondent) GOES Op 31 maart wordt er in het restaurant van it sporthal De Bevelanden in Goes een halfvastenbal geor ganiseerd. Het bal zal worden opgeluis- terd door prins Fonske 1 ei zijn raad van elf van de car navalsvereniging Arti. De mu ziek wordt verzorgd door ha Trio 67. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Of htl nu aan de invloed van de tele visie in het algemeen of die van Bartje in het bijzon- der ligt, kan de afdeling Ril- land van het Rode Kruis i zeggen, maar een feit is, i de jaarlijkse bloedplas! avond j.l. dinsdag in htl Dorpshuis zeer slecht is be zocht. Van de 225 donors, die zich hadden opgegeven, verschenen er maar 162 om daadwerkelijk hun halve litertje af te staan en dat is ruim 20 beneden het gemiddelde over de afgelopen jaren. De mensen, die kwa men, waren overwegend de. vaste bezoekers en dus reeds in het bezit van de z.g. Land- steïner-medaille, die het Ne derlandse Rode Kruis ver strekt aan hen, die vijf bloed- giften op hun naam hebben staan. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Hogert Technische Schooi te Viissin gen bestaat dit jaar een kwart eeuw. Ter herdenking van dit feit wordt de periode van 1 tot en met 14 april ais era feestweek beschouwd. Op vrijdag 13 april vindt di officiële viering van het jubi leum plaats. Het bestuur van de vereniging voor Hoger Be roepsonderwijs heeft professor dr. I. A. Diepenhorst uitgeno- digd om een voordracht te ko men houden over ie voorgeno men houden over de voorgeno- Beroepsonderwijs met het we tenschappelijk onderwijs. D' heer Diepenhorst spreekt in de aula van de HTS, 's mor gens om 11.00 uur. Dezelfde dag van 15.00 tot 17.00 uw geeft het bestuur van de vere niging voor Hoger Beroepson derwijs een receptie, eveneens in de aula van de HTS. (Van onze correspondent) GOES Op een punt heb ben de mensen in de arme landen het veel gemakkelijker dan wij: ze behoeven niet aan de slanke lijn te doen. Het kost hen helemaal geen moeite zich aan een bepaald dieet te houden want indien ze al te eten hebben, is de broodnodi ge variatie in het dagelijks menu een onbekende weelde. We weten het eigenlijk alle maal al lang. Maar als je er eens met je neus bovenopge- drukt wordt, bijvoorbeeld door een bezoek aan de derde we reldwinkel in Goes, is dat toch weer even anders. De stichting Informatiecentrum Ontwikke lingssamenwerking Goes is ge vestigd in het Oude Mannen huis aan de Zusterstraat. Al thans nog wel- want waar schijnlijk zal het informatie centrum daar over enkele maanden weg moeten. De ge meente heeft voor dat pand namelijk een andere bestem ming. Vermoedelijk komt de wereldwinkel dan te zitten in het nu leegstaande pandje van tekenclub Palet, dat achter het Oude Manhuis ligt. Wat is er zoal in de derde wereldwinkel te koop. Een kleine greep: langspeelplaten met Angolese en Zuidameri- kaanse vrijheidsliederen, riet werk uit Mexico en allerlei handwerk zoals handgevloch- ten matjes uit de Philippijnen, beeldjes, eenvoudige gebruiks voorwerpen, sieraden en hand- geregen kettinkjes, gemaakt van honderden gedroogde vruchtenpitjes en zeer kleine hoornschelpjes. Deze materia len moeten bijeengezocht wor den, moeten met grote verlie zen bewerkt worden (tijdens het bewerken gaan er nogal wat kapot door het gebruik van primitief gereedschap) en worden dan tenslotte volgens een ingenieus patroon geregen. Er ligt ook literatur over de problemen in de derde wereld. „Angola wil vrij zijn", zegt een versleten rug van een dun boekje in de overigens scha mel ingerichte bibliotheek van de wereldwinkel. Het is ook de levensdroom van de Movi- mento Popular de Libertacao de Angola (MPLA), de bevrij dingsbeweging van Angola. Iets waar de drie mensen die zitten in het kleine kantoortje van de stichting informatie centrum Ontwikkelingssamen werking im Goes, hartgrondig achter staan. Mevrouw Vermeer-Ekermg fungeert als secretaresse van de stichting en probeert ook via de PPR haar idealen uit te dragen. Kapelaan Vincent Schoenmakers is voorzitter. Hij heeft het al zo druk dat het gewoon al moeilijk is hem aan de telefoon te krijgen. Mevrouw Verhage-Aarnoutse bezet „de post van secretares se van de werkgroep Zuidelijk- Afrika. Gedrieën vormen zij mede de vaste kern van de stichting die verder voor tach tig tot negentig procent uil scholieren bestaat. Daarom s er van continuïteit in de be zetting weinig sprake. En dal is jammer. Want er is wat je noemt werk aan de winkel Hulpverlening aan actiegroe pen, informatieverlening aan een lange reeks van particu liere instellingen en organisa ties, scholieren helpen die met een scriptie in hun maag zit- ten, onderwijzers informeren voor hun lesje actuele geschie denis. De wereldwinkel dient sis lokmiddel voor een grote men-1 taliteitsombuiging. Soms blij» er iets hangen zoals in h?' geval van de levensschool die tijdens de vredesweek uit ei gen beweging een stand ju- richtte en uit puur enthousias me in het lesgebouw een ten toonstelling en film-voorstel lingen op poten zetten. De op brengst van de laatste brade rie met een bruto-omzet van ruim duizend gulden mag er ook zijn. Vrijdag 23 maart 1973 (Van een onzer verslaggevers! MIDDELBURG De prJ vinciale almanak van 1973-1 1974 is gisteren verschenel 0et duimdikke boekje in zakl agenda formaat bevat dif maal enkele nieuwe rubriekel I-jiet alleen zijn de belangrijk ste gegevens van andere pre; vincies in de Zeeuwse alma nak opgenomen, maar el zijn nu ook gegevens in vea werkt die ontleend zijn aan d resultaten van de volkstelling Onk (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De sectie „muziek" van de Zeeuwse Culturele Raad staat positief tegenover een verzoek om sub sidie voor een reeks orgelcon certen, die gedurende de zo mer in Hulst zal worden gege ven. Met het gunstig advies van de sectie muziek, waarover de Zeeuwse Culturele Raad nog nader moet beslissen, wordt wel een precedent geschapen. Alom in de provincie worden nl. orgelconcerten gegeven, waarvoor de provincie Zeeland echter geen subsidie toe kent. Om wat dit betreft tot een evenwichtig beleid te komen heeft de sectie „muziek", die gisteren vergaderde, het idee geopperd om de stichting cul tuur-spreiding Zeeland te vra gen, tot een programmacoördi natie voor orgelconcerten te komen. De sectie „muziek" heeft eveneens positief gereageerd op het verzoek van de stich ting Zeeuwse koorschool te Goes voor subsidies .ten behoe ve van een reeks concerten welke door, of onder auspiciën van de koorschool worden ge geven. HET VERBOND van Britse vakverenigingen, TUC, heeft zijn leden opgeroepen op mei, de dag van de arbeid, te betogen tegen de loonbeheer- singspolitiek van de rege ring. Vooruitzichten voor zaterdag on zondag, opgesteld door het KNMI op donderd-ag om 18.00 uur: Eerst droog en zonnig, later Kans op een bui, vrij zacht. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 1 tot 9; min. temp: om streeks normaal; max. temp: 2 tot 7 graden boven normaal; Kans o-p een droge periode van Minstens 12 uur: 95 procent; Kans op een geheel droog et- rnaal: 90 procent. Voor zond-ag: aantal uren zon: tot 6; min. temp: omstreeks I normaal; max. temp: 0 tot 6 graden boven normaal; kans P een droge periode van min- stens 12 uur: 90 procent; kans ,P e&n geheel droog etmaal: '0 procent. I a *v°nstanz 252 onv„ Rheinfel- I 183 Plus 5, Straatsburg IaT onv- Plittersdorf 292 - 15, laoXau 333 onv., Plochingen I s d 19- Man «heim 180 plus I». Steinbach 152 - 1, Mainz I-1-? Plus 3, Kaub 134 plus 3, 259 -'3, Koblenz 156 |„i"s 2- Keulen 108 - 5, Ruhr- I p 273 5, Lobith 896 4, 1 f-annerdense kop 870 - 3, ln„ pius 3- Eel'de LIssel 358 IS* Deve«ter 237 - 3, Monsin iBeif E1?', B°rgharen 3899 - 24, |ir.ëen' zaterdas fef* °P Zoom 6.55 iHansweert 6.01 en 18.22 Iferneuzen 5.23 en 17.44 iwèï.ïa™ 4'54 en 17-P5 I eiheldmge 6.45 en 19.08. 24

de Stem | 1973 | | pagina 2