Vooral jeugd toont veel belangstelling r Kaartleesrit Scheldegouwen Uitslagen badminton clubtitels in Zaamslag Biljartclubs voor teamwedstrijden lasti voo Fel duel om Training druk bezocht Faam ver r. buiten ons land NIEUW Sporttotx uw baby? Verheugend loop in Kruiningen sport Jeugd Schoolvoetbal in Middelburg „Den Inkel- Vrijdag 23 maart 1973 16 Vrijdag 23 maart 1? BADMINTON IS BIJZONDER POPULAIR IN TERNEUZEN (Van onze corresponde BONN Een kleine i bitterheid is het keni van de meeste comrai ren, die de Duitse kra gistermorgen op de onti ting tussen Bayern IV chen en Ajax leveren. Het oordeel van de si journalisten is namelijk „het voetbalwonder" ver liet gaan. Hiermee bewezei wel dat ze uiteindelijk toch hadden gehoopt, want weken geleden had geen en sportjournalist Bayern nog hans gegeven. „Het bleef bij de prestige-o winning", schrijft de ho stedelijke Generalanzeiger, hieraan de vrijwel alle E peanen bekende medede toevoegt, dat de Duitse ka daten het Europese strijdto moesten verlaten. Toch het blad wel enige reden trots te zijn, want het (Van onze sportmcdewerker) TERNEUZEN Badminton behoort in Zeeland nog steeds niet tot de meest populaire sporten, maar de be langstelling voor deze tak van sport neemt toe. Dit vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen, met Terneuzen als uitschieter. Daar maakt de plaatselijke badmintonclub „BC Terneu zen" de laatste jaren een enorme bloeiperiode mee. Niet alleen was er een toenemende interesse bij de ouderen te bespeuren, maar verheugender nog was de aanwas van jeugdspelers. Het aantal leden groeide nogi meer, toen het bestuur van BC Terneuzen besloot ook een afdeling re- creatie-spelers in het leven te roepen. Badminstonliefhebbers, die het meer als trimsport zien en daarom ook niet in competitie verband spelen. Dat de bad- mintonsport in Terneuzen zo populair is geworden is voor velen een verrassing, maar ze ker niet voor de heer A. Em merik, toekomstig secretaris en mede-organisator van het jaarlijkse propagandatoernooi. Emmerik: „Het bestuur, be staande uit J.W. Visser - voor zitter, P. Gernler - vice-voor- zitter, mevr. Visser - die het secretariaat en de financiën beheert - en de leden mevr. Kuilenburg en mevr. Elliot - heeft er zich de laatste jaren keihard voor ingezet. Dat har de werken begint nu resulta ten af te werpen". Bij het gereedkomen van sporthal 't Zwaantje in Terneuzen kwam de zaak eigenlijk pas goed van de grond. Dit op initiatief van de huidige voorzitter, de heer Visser, die tevens als trainer van BC Terneuzen fungeert en competitieleider van het district Zeeland van de Nederlanders Badminton- bond is. Er werd een voorlopig be stuur gekozen en onder leiding van Jan Willem Visser en zijn secondanten de heer Van Drongelen en de dames mevr. Visser en mevr. Verbrugge werd aan de opbouw beg9n- nen. In de beginfase draaide men met slechts twintig leden, maar nu zijn dat er al 170. Daarbij bevinden zich maar liefst zestig jeudgdleden. Een verheugend verschijnsel. Aanvankelijk speelde men met slechts een team irt compe titieverband in het district Zeeland, nu is dit aantal al opgelopen tot vijf. Vier senio renteams en een jeugdteam, dat evenals vorig seizoen de kampioenstitel binnenhaalde. Het derde team stak het kam pioenschap op zak in de derde klas en ook de overige teams draaiden nu nog mee in de race om de eerste plaatsen. Alleen het vierde team heeft het nog wat moeilijk. Deze formatie komt dit seizoen voor het eerst uit in competitiever band en heeft nog wat moeite met zich aan te passen. Hoe komt het dat deze jonge badmintonclub zo succesvol is? Emmerik: „Op de eerste plaats wordt er bijzonder veel aan dacht aan de training besteed. Vooral bij de jeugd. De jeugd is, ook in de badmintonsport, van groot belang voor de toe komst van de club. Dat die training effect heeft afgewor pen bewijst wel dat het jeugd team al tweede keer achtereen kampioen is geworden. De le den maken druk gebruik van de trainingsavonden. Dat is een harde noodzaak om in goede conditie te kunnen blij ven". Ondanks de vele successen van de nog jonge Terneuzense club, loopt het publiek maar moeilijk warm voor de bad mintonsport. ,,Dat kan ik wel begrijpen", zegt de heer Em merik. „Badminton is als kijk spel wellicht niet zo aantrek kelijk. Als men daarbij de spelregels niet kent, valt het natuurlijk helemaal tegen. Toch is het een fijne sport voor de beoefenaars. We heb ben besloten met ingang van de volgende competitie enkele hulptrainers aan te stellen. Voor een oefenmeester wordt het echt wat teveel. Die hulp trainers komen er mede, met het oog op de bedoeling inter nationaal meer op de voor grond te treden. We hebben nu al jaarlijks enkele uitwis- selingstoernooien met Belgi sche clubs". zonder hoog, daardoor moeten onze leden per jaar f 70 con tributie betalen. Eigenlijk is dat maar voor een half jaar, want langer spelen we niet. Een dure sport dus, om voor zeventig gulden een half jaar lang iedere week slechts een half uur te kunnen spelen. De gemeente zegt dat de BC Ter neuzen lid is van een overkoe pelende sportorganisatie en daardoor reductie krijgt voor het gebruik van de sporthal. Maar ondanks die reductie kunnen we niet ontkomen aan een nieuwe contributieverho ging. En dan vraag je je wel af of het niet te duur gaat worden voor de badmintonlief- hebbers in spé". 0 De heer Emmeriktoekomstig secretaris van de BC Terneuzen: „We besteden zeer veel aan dacht aan de opleiding van de jeugdspelers". MIDDELBURG De Zeeuwse Motor- en Autoclub „Scheldegouwen" houdt zater dag een kaartleesrit, die mee telt voor het clubkampioen schap 1973 van deze vereni ging. Deze rit zal verreden worden in een A- en een B klasse. Het toegepaste systeem is grensbenadering. Hiervoor wordt aan de deelnemers bij de start een foto-afdruk van een kaartfragment uitgereikt, waarbij de grenslijn is ingete kend. De lengte voor beide klassen is bepaald op ongeveer 60 kilometer. Het enige verschil tussen beide klassen is de ge middelde snelheid waarmee moet worden gereden. Voor de A-klassers bedraagt die 36 ki lometer per uur; voor de B- klassers 30 kilometer per uur. Inschrijving voor deze rit van af 13.30 u. in de nieuwe kanti ne van de stichting Sportbe- langen op het Nadorst-terrein in Middelburg. Start van de eerste deelnemer in de B-klas se om 14.01 u. De eerste A- klasser begint om 14.31 u. De finish is evenals de start op het Nadorst terrein. De in de ze rit opgenomen vaste tijd- controles zijn geopend van vijftien minuten voor tot 30 minuten na de ideale passeer tijd van elke deelnemer. STAF DUSARDUYN EEN GROOT DUIVENMELKER Elke donderdagavond is de sporthal 't Zwaantje druk be zet met badminstonenthousias- ten. Want dan is het de trai ningsavond van de BC Ter neuzen. Om vier uur 's mid dags komen de allerkleinsten aan bod en men draait door tot 's avonds halftwaalfEr wordt dan gespeeld op liefst zes banen. In dezelfde sporthal worden elke zondag de compe titiewedstrijden gespeeld. Dit tussen 10.00 uur en 12.30 uur. De heer Emmerik betreurt het dat de gemeente Terneu zen de club financieel te wei nig steunt. Emmerik: „De huur van de sporthal is bij- (Van onze sportredactie) GROEDE Aan de Pro vinciale weg nummer 9 in Groede woont Staf Dusar- duyn. Niet zomaar de eer ste de beste naam, maar een man die internationale faam geniet. Staf Dusarduyn be hoort namelijk al sinds 1923 tot de beste duivenmelkers van Nederland, en zijn naam is ver buiten onze landsgren zen een begrip. Zijn duiven zitten in West-Duitsland, België, Frankrijk, Oosten rijk en zelfs in Canada. In laatstgenoemd land zijn op het hok van de heer De Jon- ghe de duiven van Staf Du sarduyn al twee keer kam pioen van Canada geworden. Neem bijvoorbeeld de dui ven van dokter Schulte uit Swerte-Ruhr bij Dortmund. Deze gewezen professor, die wegens gezondheidsredenen nu een dokterspraktijk uitoe fent hij komt elk jaar twee keer bij Staf Dusarduyn in het Zeeuwsch-Vlaamse Groede op bezoek vliegt met de dui ven van de „stal Dusarduyn elk jaar het beste van geheel Dortmund en omgeving. Het zelfde recept geldt voor de heer Rathe uit Oosterwald bij Hannover. Deze presteerde het om in een veld van 3000 dui ven maar liefst negen duiven allemaal afkomstig van Staf Dusarduyn bij de eerste twintig te klokken. Duiven kopen bij Staf Dusar duyn betekent dus vrijwel ze ker zijn van prijzen in de kopgroep. „Dat klopt vrij aardig. Voor zestig procent gaat die redene ring op", zegt René Dusar duyn, broer van Staf. „maar voor de overige veertig pro cent kans op winst moet je zelf zorgen. Als je bij sommige duivenmelkers op het hok komt, weet je al bij voorbaat of het goed of slecht gaat. Een hok moet altijd schoon zijn. Het moet er fris ruiken. En de duiven veel in de lucht la ten. Dat zijn de eerste regels die een duivenmelker moet weten. Ook als dat even mogelijk is 0 Staf Dusarduyn, de succesvolle duivenmelker uit Groede, die faam geniet niet alleen nationaal, maar ook ver buiten ome lands grenzen. de hokken met de voorkant de ramen dus naar het oosten zetten. Dan krijgen de duiven de eerste morgenzon- Dat betekent warmte voor de duiven en dat is alleen maar positief", zegt René Dusar duyn, die „bezeten is van de duivesport. Staf Dusarduyn is al veertig jaar actief in de duivesport. In de jaren van de tweede wereld oorlog waren de Duitsers zo „vriendelijk" het hele hok met duiven te vorderen. De duiven van Dusarduyn werden over gebracht naar Ouwehands die renpark in Rhenen. Toen Staf Dusarduyn na de oorlog zijn kostbare bezit terug wilde ha len bleken alle duiven gesto len te zijn. Geen prettige er varing. Staf Dusarduyn: „Ge lukkig had ik nog tien duiven in Watervliet zitten en nog zes in West-Kapelle. Maar in Wa tervliet bleken mijn duiven ook gestolen te zijn. Gelukkig kon ik mijn duiven in West- Kapelle mee terug nemen. Dat waren de beste exemplaren.' Om zijn hok weer aangevuld te krijgen moest Staf Dusar duyn echter de nodige maatre gelen nemen. Dusarduyn nam contact op met de burgemees ter van het Belgische Malde- gem die was als een van de weinigen in het bezit van een auto en men reed naar een van de beste Belgische dui venmelkers, Delbar. Dusar duyn kreeg van Delbar on der het motto „goeden vrien den helpen elkaar altijd" toestemming enkele van de beste duiven uit te zoeken. In het hok van Dusarduyn konden de duiven echter niet' terecht, want de Duitsers en Canadezen hadden alle ruiten van de hokken vernield. Op nieuw bracht een vrienden dienst hier de oplossing- De heer De Bats uit Eeklo, die vroeger veel duiven van Du sarduyn had gekocht bood aan om de duiven bij hem onder te brengen. •,Zo kwam alles gelukkig weer goed terecht", zegt Staf Dusarduyn over die moeilijke tijd in de oorlogsjaren. Staf Dusarduyn is geen man van veel kritische opmerkingen, al moet het hem wel van het hart dat sommige middaglos singen vooral van de kant van Brabant en Limburg hem zwaar op de maag liggen. Du sarduyn: „Dat doen ze moed willig. Dan zitten wij hier in Zeeland ver in het nadeel ten opzichte van andere delen van Nederland." Staf Dusarduyn opereert momenteel succesvol met een 120-tal duiven. Samen met broer René worden de gevleu gelde vrienden perfect ver zorgd. Tal van diploma's, oor kondes en meer bruikbare prijzen bewijzen dat Staf Du sarduyn klasse-duiven en be paald geen „laagvliegers be zit. Beste bewijs daarvan werd wel geleverd in een Duits vakblad waarin letter lijk stond: „Wie duiven koopt bij de heer Dusarduyn in Groede, die weet wat hij koopt. Dergelijke uitspraken zetten Staf Dusarduyn aan tot het nog meer opvoeren van de toch al grootse prestaties van zjjn vliegende elite-korps. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het inter nationaal badmintontoernooi in Terneuzen is bijzonder goed geslaagd. De einduitslagen van dit propaganda-toernooi, dat door de Terneuzense Badmin tonclub werd georganiseerd luiden ais volgt. Dames enkel groep A: N. Ririhena wint van I. Musch 8—11 12—10, 11—5. Heren enkel groep A: D. Mol wint door opgeven (kram pen) van R. Bish. Dames dubbel groep A-B: Ririhena - Duden wint van Veerman - Petri, 15—11 15 12. Heren dubbel groep A-B: Titiheru - Visser wint van Bish - v. Sommeren 158 15—11. Gemengd dubbel groep A-B: Ririhena - Lammers wint van Veerman - Mol 157 154. Dames enkel groep B: M. v. Driel wint van C. Ploegaart 11—5 li_6. Heren enkel groep B: A. Proos wint van H. ten Haaf, 15—9 15—3. Recreatie-groep, dames en kel groep C: mrs. C. Keith wint van J. Mertens, 111 11—1. Heren enkel groep C: G. v. Gyssel wint van F. Wuyts, 16—17 15—2 15—7. Dames dubbel groep C: Keith - Wuyts wint van Hoek - Lammertink, 150 150. Heren dubbel groep C: Mat- thyssen - v. Gijssel wint van Jurry - Dieudonné, 151 4— 15 15—11. Gemengd dubbel groep C Hofman - Hofman wint van Hanegraaf - Dieudonné, 153 15—10. Dames enkel groep D: Y. Keyser wint van L. Hofman, 11—1 11—0. Heren enkel groep D: J. Fraanje wint van R. v. Rooy- en, 15—12 15—6. Dames dubbel groep D-E: L. Hofman - Y. Keyser wint van Bults - Tange, 151 152. Heren dubbel groep D: R ten Haaf - J. Fraanje wint van R. v. Rooyen - v. Iren, 156 15—5. Gemengd dubbel groep 1): Keyser - v. Rooyen wint van Veerman - Fermont, 715, 15—8, 15—11. Dames enkel groep E: B. v. d. Water wint van S. v. Amersfoorth, 111 114. Heren enkel groep E-F: M. Tazelaar wint van H. Smol ders, 152 155. Heren dubbel groep E-F: H. Smolders - Tazelaar wint van R. Sweedijk - v. Sommeren 15—5 15—3. Dames enkel groep F: C. 't Gilde wint van D. Hoekman 11—8 11—6. (Van onze sportredactie) ZAAMSLAG In Zaamslag (Reuzenhoek) wordt zaterdag gestreden om de clubtitels van Zeeuwsch-Vlaanderen. Hier voor komen aspiranten, nieu welingen, amateurs en profs van Zeeuwsch-Vlaanderen in actie. Al deze categorieën rij den een individuele tijdrit over 4 kilometer. Daarnaast is er een rit in lijn. Voor aspi ranten (20 kilometer), nieu welingen (40 kilometer) en profs en amateurs (60 kilome ter). Bij de aspiranten hebben vijf renners ingeschreven. Hans Doorns uit Terneuzen start hier als de grote favoriet. De strijd bij de nieuwelingen elf deelnemers zal zich wel toespitsen tussen Tonny Veerman (Terneuzen) en Frans Verstraeten (Philippi ne)- Bij de amateurs twin tig vertrekkers is Wim de Waal de grote kanshebber op de titel. De Axelse coureur is net overgestapt van „Theo Middelkamp" waar hij mee in conflict lag naar „Zeeuwsch-Vlaanderen", en het is de vraag of hij in Zaamslag mag starten. Gijs Veerman, voorzitter van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen: ,-Ik hoop van wel. Dat maakte de wedstrijd inte ressanter^ Het wachten is op toestemming van de KNWU. Die moet nog officieel toe stemming verlenen voor de overschrijving van De Waal. Van de zijde van Theo Mid delkamp is er echter geen be zwaar tegen, zodat ik wel ver wacht dat die zaak nog voor de clubkampioenschappen ge regeld zal zijn. In het andere geval kunnen we echter geen toestemming verlenen". Bij de profs gaat de strijd tussen Peter Kissner (Sluis), het Belgische lid van Zeeuwsch-Vlaanderen Tortel, boom en Johan Hinneman uit IJzendijke. Zoals bekend is de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaande ren vorig jaar gestart met de jeugdafdeling, om de leemte die er in de Zeeuwse wieler sport dreigt te ontstaan op te kunnen vullen. Gijs Veennes: „Momenteel zijn er veertien jeugdiicentiehouders in de leeftijd van 8 tot en met der tien jaar. De jeugd zal in de officiële clubkleuren zaterdagmiddag in Zaamslag worden voorgesteld aan pers en publiek. In twee groepen zullen de jeugdige wielerenthousiasten in Zaam. slag eveneens wedstrijden rij den. Voorts is een aantal wie- Iercomités bereid gevonden om voor de kamende koersen de Zeeuwsch-Vlaamse j? gelegenheid te geven tot het rijden van voorwedstrijden voor de grote koersen. Op die manier moet het mogelijk zijn de belangstelling voor de wie lersport bij de jeugd op te wekken. De nieuwe voorzitter van de jeugdcommissie, Ver- planke uit IJzendijke doet daar bijzonder veel en goed werk voor- De jeugdwedstrij den beginnen om 14.20 uur. De jongste categorie rijdt één ronde van 3800 meter en d( ouderen twee ronden. De clubkampioenschappen, die de wielerverèniginj Zeeuwsch-Vlaanderen heeft georganiseerd in samenwer king met het wielercomili Zaamslag beginnen om 13J uur. De inschrijving is vaml 12.00 uur in „Het Wapen van Zeeland" in Zaamslag. (Van onze sportredactie) AXEL In café-restaurant „het Mossel- en Palinghuis" van Coby Lensen in Axel, hield het district Zeeuwsch- Vlaanderen van de Koninklij ke Nederlandse Biljartbond een „praatavond". Bedoeling was de aangesloten clubs bij het district te polsen over een eventuele belangstelling voor het spelen van teamwedstrij den (teams van vier spelers) in competitieverband. Van het gewestelijke be stuur waren voorzitter H. van Leest (Tilburg) en de heer Smit (Tilburg) aanwezig om de zaken reglementair uit de doeken te doen. Districtsvoor zitter Koek kon met genoegen constateren dat de clubs die vertegenwoordigd waren in principe zeer veel voelden voor teamwedstrijden, die in het komende seizoen gespeeld zouden gaan worden. Besloten werd om tijdens de komende (Van onze sportredactie) MIDDELBURG In Mid delburg worden op 16 en 17 april schoolvoetbalwedstrijden gehouden op vijf velden in totaal. Bij een eventuele afge lasting worden de wedstrijden gespeeld op 18 en 19 april. Voor deze wedstrijden zijn dringend scheidsrechters no dig. Gegadigden kunnen zich opgeven bij de heer P. Zuid- weg, Brigdammestraat 12, Middelburg, telefoon 01180- 5615- jaarvergadering van het trict, waarop alle aangesloft! clubs vertegenwoordigd BW ten zijn, deze kwestie opnieuw aan de orde te stellen, maart! verwachten is wel dat volgen' seizoen met teamwedstrijd'" begonnen wordt. Voor de M' jarters zelf een ideale gelegen- heid om de wedstrijdsport M actiever te gaan beoefenen. 1 5? (Van onze sportmedewerker) KRUININGEN Zatertó houdt de schaatsgroep M™1 den-Zeeland in samenwerk!11? met de Goese AV'56 de OTjJ naamde „Den Inkelloop" het recreatieterrein De InW in Kruiningen. Voor de schaatsers van KNSB is er een wedstrijd^ over vijf kilometer die ol® drie uur begint en won KNAU-senioren en -junior® een loop over 6 kilontett (aanvang halfvier). Beide wedstrijdlopen w(jr' den voorafgegaan door Presj®' tielopen. De jeugd moet 3 WJ afleggen binnen 30 minui', (start om halftwee) en ouderen moeten hun t°c? over 6 km volbrengen 1 maximaal 50 minuten. De' loop begint om tien minu" over vier. DEN HAAG (ANP) I cijfers van sporttoto no. d.d. 17 en 18 maart 197 Deelnemers 581.824; bruto ii leg: f 1.276.198-; prijzenb drag: f 539.831,75; le, 2e, prijs en premie f 134.957,94. le prijs: 8 winnaars, d bruto elk f 16.869,70 ontva: gen; 2e prijs: 176 winnaar die per kolom f 766,80 ontvai gen; 3e prijs: 2821 winnaar die per kolom f 47,80 ontvar gen. De premie ten bedrag van bruto f 134.957,94 wore na het verstrijken van de re clametermijn woensdag 1 april bij loting toegeweze aan een van de eerste prijs winnaars. De premie van sporttoto n( 31 ten bedrage van bruto 148.931,01 is ten deel gevalle aan de houder van het formu liernummer J 0664928. Hi ontvangt nu aan prijs en pre mie totaal bruto f 158.239,11. De cijfers van sporttoto nt 36 van 18-22 maar 1973 zijn aantal deelnemers 420.17( bruto inleg f 794.994,-, prijzen bedrag f 336.282,-. le, 2e, 3 Prijs en premie elk f 84070, VOETBAL De wedstrijc AZ'67 - NEC zal voor de halvi finales van het toernooi om d< KNVB beker zal op 4 april ii het stadion Galgewaard ti Utrecht worden gespeeld. He aanvangstijdstip van dit due is bepaald op 20.00 uur. (ADVERTENTIE Spaar met Ardita voor baddoeken niet ingeweven dfe naam van uw baby (.broertje of zusje mag ook). Let op het pak met de kuikentjes. Ardita - kuikenzacht. Ardita Extra - nóg dikker. betere luier bij uw kruidenier. U koopt Ardita o.a. bij: de André van Hilst zaken in 1 Breda, Getertruisenberg, Ooster- Dongen, Sluis en Sas van Gent, de zaken van Kroon en Sperwer, en Profimarkt in Breda. "nicurabv, amsterdam postbus 1384 Gijs Veerman. V

de Stem | 1973 | | pagina 16