hiswa tl 5.» ter |gestopt Ajax wordt zeer zwaar bewaakt Kohn rekent volledig op thuisfront MAROVIC GELOOFT ER NIET IN JAZZGYMNASTIEK GROOT SUCCES vzos Dammers tegen Gelderland rico 8?5 JOHN ROLINK Neeskens doet niet mee Y erbeke negende in Essex 'beelden Duyl lerder vrijstelling an belasting voor notorrijtuigcn Jij rookt als een teller, traint Lwelijks en tinkt gin-tonic" Nadenken Slap hiyndam ]estraft Motieven VERBOLGEN Vrees voor aanslag terroristen UNDERDOG Dames van op dreef VLOT TEMPO TWENTE TOEH IN TRAININGSKAMP De Vlaeminck krijgt Ferrari sport /oor invaliden HEREN OVERHEMDEN SUNIL Kaas met ster-allures 12 18 Woensdag 21 maart 1973 13 (ADVERTENTIE) 16t/m 25 maart RAI-Amsterdam Geopend: Kinderen 10-17 en 19-22 uur; tot 14 jaar f 2,- zondags10-17uur.- TT biljetten Toegang f4,- aan NS stations DEN HAAG (ANP) Om- andigheden, die vroeger een >1 speelden bij de beoorde- ng of men wegens invalidi- iit al dan niet in aanmerking wam voor vrijstelling van de lotorrijtuigenbelasting, zullen de toekomst buiten be- 'houwing worden gelaten, taatssecretaris Scholten van inanciën heeft de vaste com- lissie voor financiën uit de weede Kamer medegedeeld, at hij de toepassing van de rijstelling zal wijzigen. Deze wijziging heeft tot ge- olg dat men voor de invalidi- jitsvrij stelling in aanmerking omt, indien men invalide is ivenals tot dusver zal dit in et algemeen aan de hand van ïn artsenverklaring worden eoordeeld) en de aanschaf- ngskosten van de auto niet leer bedragen dan f 12.000,- iaaronder vallen niet de kos- ;n van de voorzieningen, die echtstreeks verband houden iet de invaliditeit. Thans is eze grens f 10.000,-. Het is de bedoeling dat eze nieuwe regeling, die in auw overleg en met instem- ïing van de Algemene Neder- indse Invaliden Bond is voor- ereid, op 1 mei ingaat. Om- reeks die datum zal voor be- inghebbenden een inlichtm- enblad beschikbaar zijn, te erkrijgen op de ontvangkan- >ren en op het Centraal Bu- >au Motorrijtuigenbelasting Apeldoorn. 'oor Flevohof moet men min- tens f 39,- op zak hebben, oor Art f 36,-, voor de Efte- ng f 35,- en voor Madurodam 40,-. (ADVERTENTIE) jgen: tijdelijk whig Wij ontvingen zojuist een zending bijzonder mooie zelfstrijkende uit de prijsklasse vanlZ?0" PRIJS-SLAG PRIJS: maten: 38Hri 42 keuze uit 8 effen kleuren VOORDEELKOFFER lormale prijs: 745/655 CRUYFF jSLAAT OP DE iVLUCHT" (Van onze speciale verslaggever) JIüNCHEN „Hij rookt als een ketter, traint nauwelijks Imeer en drinkt gin-tonic, dit kan niet blijven goed gaan". I sprak gistermiddag dr. John Rolink, clubarts van Ajax lover Johan Cruyff. „Je kunt nog zoveel techniek hebben, I bij de constante druk waaraan Johan onderhevig is, leg je I met deze levenswijze toch het loodje". I „En daarom is het mijn vaste I overtuiging dat Cruyff op de lïluclit is, dat hij niet wil spe llen Zijn vrouw heeft vrijdaga- 1 vond reeds voor de wedstrijd I tegen NAC, tegen iemand ge- lze;d dat Johan niet mee naar Jjliinchen zou gaan. Cruyff Iheeft zaterdag bij dr. Kriek Ijtprobeerd afgekeurd te wor- Iden Kriek is er niet ingetrapt n heeft gezegd: je kunt spe llen". Jaarna is Cruyff zondag naar dr. Tetzner gegaan en heeft net hem samen het spel ge ril Zo is het gelopen, en (tiet andei's", meende gister- ïddag dr. Rolink aan de rand het trainingsveld van' de jWehrmachtkazerne. „Ik kan er frgens wel begrip voor op brengen dat Cruyff het moei lijk heeft", zei de dokter ver ier, „hij komt. uit een arm ge- |rin en nu heeft hij door het voetbal kennis gemaakt met de [rijkdom. Hij wordt enorm in eslig genomen door zakelijke eslommeringen, gaat een Nchtrge villa met zwembad touwen en moet tussendoor in elke wedstrijd waar maken dat PJ de grote voetballer is. Maar [door zijn levenswijze is hij de "aatste tijd minder snel gewor den, minder verrassend ook. En daarom is hij nu zo'n beet- |je op de vlucht geslagen. Ik vind het echter niet sportief dat hij dit over mijn rug speelt". Dit alles vertelde dr. Rolink in de middaguren, na dat bekend was geworden dat Cruyff geen gevolg zal geven aan de telefonische oproep van het Ajax-bestuur om zich per eerste gelegenheid alsnog in München te melden. Cruyff, na een dag waarin zijn telefoon niet had stilgestaan, zei gisteravond: „In de nacht van maandag op dinsdag, ik geloof dat het rond drie uur was, werd ik uit mijn bed ge beld door de PTT die mij ver telde dat er een telegram van Ajax was aangekomen. Ze la zen me het telegram voor, maar ik was zo suf van de slaap da ik het maar half begreep. Daarom heb ik de ochtend af gewacht om te kijken wat er zou instaan". Het telegram van Ajax luidde: „Het bestuur van AFC Ajax sommeert u dinsdag 20 mrt. 1973 per eerste vlieggelegenheid te vertrekken naar München - stop - melden Esso Motor Hotel - stop - zo niet zullen disciplinaire maat regelen worden getroffen - stop. Aain de telefoon vraagt Johan Cruyff zich af: „Wat maken? Ik heb een medisch maken Ik heb eem medisch advies van een chirurg, dr, Tetzner, dat zegt dat ik vol strekte rust moet houden, maar ad's ze mij willen straffen dam moeten ze het zelf maar weten. 'Van onze sportredactie) DORDRECHT Adrie JDuyker, die voor dit seizoen Jrtn profcontract had getekend r'j Frisol. heeft plotseling zijn fMerloopbaan beëindigd. [Duyker is gestopt, omdat hij [Mi maatschappelijk aanzien lik kon verbeteren en hij de werkzaamheden die dat met f™ meebracht onmogelijk |™t combineren met het wiel- Tennen. l'ii de plaats van Duyker peelt Frisol de 22-jarige Cees T3" der Meij den uit Putters- °ck in de ploeg opgeno- Ze hebben in elk geval nog enkele dagen om er over na te denken. Ik ben thuis, ik heb me normaal ziek gemeld, en dat is voor mij voldoende. Henk Groot heeft trouwens nog dr. Tetzner gebeld en die vertelde Groot eveneens dat ik volstrekte rust moet houden. Toen heeft Groot mij terugge beld en gezegd dat hij het met mij eens was". In München aan de tand gevoeld hierover, is Groot lang zo zeker niet meer. Op de mededeling van Cruyff dat hij achter hem zou staan, antwoordt Groot aarze lend: „Ja, als het inderdaad een meniscus is, dan wel. Maar niemand weet het en mag die dam zo maar thuisblijven?" In Vinkenveen gaat Cruyff verder met zijn verdediging: „De laat ste weken heb ik twee keer gevraagd om niet te hoeven spelen, maar ik moest spelen. Nu heb ik in het belang van Ajax en de spelers voor volle dige rust gekozen en krijg je deze verwijten. Ik vind zo iets erg klein. 0 Johan Cruyff op de massagetafel hij Salo Muller. De Ajacied wil de behandeling door de fysio therapeut niet onderbreken. IOG WAARDE HEEFT I ANTWERPEN (Belga) r -Harige westlandse be- Wfpswielrenner Leo Duyn- r(C is dinsdagmiddag door F™ rechtbank in Antwerpen Kn" mei een boete van l'. francs (ongeveer 3500 fci, cn acIlt dagen voor- r«raelijke gevangenisstraf t|e"s het op 1 augustus 1972 la» en 'n het bezit hebben F i een fles met het verboden P/me. L nyndam verklaarde het r "Je enkele maanden daar- TH' gekocht te hebben bij r apotheker te Wuustwezel Ken een verkoudheid. Hij P'J vergeten zijn de fles uit I", tas te verwijderen. Procu- KVan Gelder herinnerde r raaam er echter aan dat hij Lt v. cer(ler betrapt was op T "ez't van efedrine. Het is slap geouwehoer, en dat mijn vrouw al vrijdag gezegd zou hebben dat ik niet naar München mee zou gaan is ge woon een giller. Wat is voor Aj?x belangrijk? Dat ik nu vier dagen vakantie in Mün chen ga houden bij een 40 stand, of dat ik straks in de volgende ronde bij een 00- stand weer erbij ben wanneer er thuis veel geld te verdienen valt Laat ze toch eens goed nadenken". Cruyff heeft ook met Keizer gebeld. Wat was de mening van Piet „Hij wilde alleen precies mijn motieven weten", antwoord Cruyff, „Pietje zei dat het allemaal uit de hand dreigde te lopen en daarom belde hij mij persoonlijk". Hoe staat het inmiddels met de knie van Cruyff? „Ik heb nog slechts een paar behandelingen gehad", antwoordt hij. „Maar de knie doet nog steeds pijn en er zit steeds nog vocht in. Dat moet toch ergens vandaan ko men Men moet bij Ajax er mee rekening houden dat ik twee tot vier weken niet zal kunnen spelen" JEAN NELISSEN (Van onze speciale verslaggever) MÜNCHEN Om halfvier gistermiddag verliet de bus met Ajax-spelers en begelei ders het Esso Motor Hotel in München om op het voetbal veld van een Wehrmacht-ka- zerne, nog geen twee kilome ter verder, voor de tweede keer die dag te gaan trainen de eerste lichte oefening had plaatsgevonden 's ochtends in het Olympisch Stadion). Zoals gebruikelijk werd de bus gevolgd door een auto met vier agenten van de München- se Criminail-Polizei. Ajax wordt dag en nacht bewaakt. Men weet in München dat Jaap van Praag en Sjaak Swairt jood zijn en men vreest een aanslag van Arabische ter roristen. De bevelvoerende cri- minal-beamibte deed de bewa king desgevraagd af met„Het is een routine-kwestie," maar 's nachts houden op de verdie ping, waar Ajax slaapt, crimi- nal-beatnbten de wacht. En dit is zo blijkt bij navraag beslist geen routine werk. Bij de streng bewaakte poort van de Wehrmachtkazerne aangekomen, mochten alleen de bus met de spelers en bege leiders en de auto met de cri- minalbeambten doorrijden,, auto's met journalisten werden tegengehouden. „Strikte op dracht van generaal Kinder" vertelde de wachtcommandant, „Jullie mogen niet binnen." Na eniiig heen en weer gepraat was de wachtcommandant bereid de veiligheidsofficier, Haupt- man Burandt, te vragen, of hij naar de kazernepoort wilde komen. De Haiuptman arriveerde en op vertoon van hun perskaarten en na overleg met Ajax moch ten virjf Nederlandse journalis ten de kazerne binnen. Maar alleen Nederlandse journalis ten werden toegelaten, Duitse persmensen moesten buiten de poort blijven. De Duitse journalisten waren hierover zeer verbolgen. „Zo gaat dat nu hier," zeiden ze, „Duitse soldaten helpen Ajax in de strijd tegen FC Bayern. diit staat ongeveer gelijk met landverraad." Brigade-generaal Kinder en Hauptman Burandt waren ech ter niet te vermurwen en zo zagen de vijf Nederlandse journalisten met honderden Wehrmacht-soldaten exclusief de laatste training van Ajax, waaraan niet werd deelgeno men door Johan Neeskens. Neeskens. wiens achillespees blessure vijf keer per dag met wisselbaden en massages wordt behandeld, had van dokter Rolink opdracht gekre gen zo veel mogelijk te lopen. Hij liep dan ook in gezelschap van Ajax' tweede trainer, Bob bie Haairms ronde na ronde over de sintelbaan rond het hobbelige veld waar Kovacs de Ajacieden een aantal oefenin gen liet doen, alvorens over te gaan tot een partijtje voetbal over de halve lengte van het veld. Na vijftien van die sintelbaan- rondjes te hebben afgelegd, ging Neeskens naar de kleed kamer waar dr. Rolink de blessure onderzocht. Even la ter kwam de arts weer naar buiten. „We hebben weinig ge luk," zei hij, „voor mij staat het vast dat Neeskens niet kan spelen. In het been zit gestold bloed en ik had gedacht dat dit door veel lopen zou ver dwijnen. Maar deze blessure is hardnekkig. Alleen als er een klein wonder gebeurt kan Neeskens tegen Bayern aantre den." Intussen werd Heinz Stuy op het veld de favoriet van de Duitse soldaten omdat hij meer dan eens zijn oefeningen onderbrak om de militaire groet te brengen. Nu Neeskens meer dan waar schijnlijk uit de Ajax-ploeg wegvalt, zullen de Ajacieden waarschijnlijk in de volgende opstelling tegen Bayern spe len Doel: Stuy. Vrije verdediger: Hulshoff. Achter: Suurbier, Schilcher, Blankenburg en Krol. Midden: Haan, Arnold Mühren en Gerrie Mühren. Voor Rep en Keizer. De mogelijkheid bestaat ook nog dat Sjaak Swart in het elf tal wordt ingepast in de plaats van Arnold Mühren. Daarover wilde Stefan Kovacs gister avond nog geen beslissing ne men. JEAN NELISSEN (Van onze sportredactie) ENSCHEDE FC Twente rekent vanavond voor 100 procent op de steun van de toeschouwers in het Diekman- stadion. „Want", zegt Spitz Kohn, „een goed publiek is van net zoveel waarde als een doelpunt. Als de fans achter de ploeg blijven staan (en dan 90 minuten lang) dan zijn de mogelijkheden aanwezig dat voor het eerst in de voetbal geschiedenis een Nederlandse ploeg tot de halve finales van het UEFA-Cuptoernooi gaat doordringen". 9 Johan Neeskens: Niet tijdig hersteld van blessure. Het kost Spitz Kohn geen moeite om zijn spelers in de juiste sfeer voor de wedstrijd van vanavond te brengen. OFK is voor de FC Twente- spelers een begrip. Een naam die borg staat voor niet alleen aantrekkelijk, maar ook bij zonder gevaarlijk aanvallend voetbal. Spitz Kohn daarom- ver„We hebben natuurlijk een geluk. De 32-nederlaag in Belgrado biedt voldoende perspectief voor de thuiswed strijd. Als de jongens een goal- tje weten te maken en daarna de zaak voor het hok van Piet Schrijvers goed kunnen af grendelen, dan zitten we al in de halve finales." Maar is het een grote gok om juist tegen een ploeg als OFK op een overwinning met een doelpunt verschil te spelen Schouderophalend oordeelt Kohn„Je moet toch ergens van uitgaan. Ik kan moedlijk tgen de jongens zeggen: Speel op een 20- of 31- overwinning. Belangrijk is ge woon dat we een doelpunt ma- ken- Dat we de achterstand van Belgrado volledig weg werken. Lukt dat eenmaal, dan komen er altijd nog wel kan sen om via uitvallen tot meer dere treffers te komen. Want in Belgrado is toch bewezen dat de Joegoslaven met de snelheid van René van der Kerkhof geen raad weten en dat ze ook niet tegen onze open aanvallende combinaties volledig bestand zijn. Kijk, daar liggen onze mogelijkhe den. Maar belangrijk blijft FC Twente moet scoren. Wij moeten een voorsprong opbouwen en er in ieder geval voor zorgen dat we niet meer dan 2 tegentreffers krijgen." Het is dus een duidelijke zaakSpitz Kohn houdt er ernstig rekening mee dat OFK ook in Enschede geen zuiver verdedigende partij gaat spe len. OFK-trainer Marovic, die" gistermiddag met zijn volledi ge selectie-groep op het vlieg veld Eelde bij Enschede arri veerde, bevestigde de gedachte van Spitz Kohn voor een be langrijk deel: „Het is nooit verstandig om juist op beslis sende momenten de ploeg de zwakste tactiek te laten spe len. In Nederland weet men thans wel (zoals ook in Joego slavië) dat de aanval nog altijd ons sterkste wapen is. In En schede hebben we wel een voorsprong te verdedigen, maar dat zal beslist niet alleen met defensief spel gebeuren," aldus de rondborstige OFK- trainer Boris Marovic. Evenals kort na de eerste wed strijd in Belgrado verzucht (Van onze gymnastiekmedewerker) ZIERIKZEE Onder auspi ciën van de Zeeuws Brabantse Turnkring heeft de gymnas tiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee in de sporthal On derdak te Zierikzee de kring- keuzewedstrijden voor vereni- gingsgroepen georganiseerd. Van de zijde van de vereni gingen bestond voor de wed strijden grote belangstelling. Er waren 26 deelnemende groepen. Ook het publiek was in groten getale aanwezig. Het was een uitstekende combinatie ,de gratie van een groot aantal in diverse vormen gebrachte ritmische oefenin gen met muziekbegeleiding af gewisseld door het spectacu laire springen over de kast en het paard en op de lange mat. Voeg daarbij het geslaagde experiment - voor de eerste maal was de jazzgymnastiek in het wedstrijdprogramma opgenomen, en het succes van deze gymnastiekmiddag is verzekerd. In de wedstrijd ritmische oefeningen voor dames excel- leerde VZOS uit Yerseke met een knotsoefening op de mu ziek Frühlingslied van Men delssohn. Astrow uit Souburg met knots en MTV69 met bal en behoorden in deze afdeling eveneens tot de uitblinkers. Bij de ritmische oefeningen voor inelsjes was het MTV'9 uit Middelburg, dat met een oefening zonder gereedschap de hoogste jurywaardering in ontvangst mocht nemen. Olympia uit Kapelle met de tamboerijn, Udi uit Bergen op Zoom met linten en een twee de groep van MTV'69 zonder gereedschap deden het even eens uitstekend. De uitslagen waren: Dames ritmisch: 1. VZOS Yerseke 16,7 p., 2. Astrow Souburg 15,1 p. 3. MTV '69 Middelburg 14,8 p. en 4. SV Duiveland Ooster- land 13,8 p. Meisjes ritmisch: 1. MTV'69 Middelburg 16 p., 2. Olympia Kapelle 15,5 p., 3. Udi Bergen op Zoom 15,1 p., 4. MTV'69 (2) 14,9 p. en 5. Volharding Goes 14 p. Dames jazz: 1. MTV'69 Mid delburg 16,4 p„ 2. Astrow Souburg 15, p. en 3. Delta Sport Zierikzee 13,9 p. Meisjes jazz: 1. MTV'69 Middelburg 14,9 p., 2. Volhar ding Goes 12,8 p. Dames brug ongelijk: 1. Volharding Goes 11,9 p. Heren lange mat: 1. VTV Vlissingen 16,2 p. Jongens lange mat: 1. VTV Vlissingen 15,5 p.. Kastspringen jongens: 1. VTV Vlissüigen 17,2 p., 2. Udi Bergen op Zoom 14,9 p. en 3. Sparta Krabbendijke 12,4 p. Meisjes mimitramp: I. Kwiek Bruinisse en Delta- sport Zierikzee beide 14,2 p. 3. Delta Sport Zierikzee 12,8 p., P. Jongens mimitramp: 1. VTV Vlissingen 17,2 p. Marovic ook thans nog„Als men alle mogelijkheden op een rijtje zet, dan mag niet worden aangenomen dat mijn ploeg in de halve finales komt. Ik heb de spelers altijd voor ogen ge houden dat FC Twente in Joe goslavië met minstens 3 doel punten verschil verslagen moest worden. Ik geloof er na melijk niet in dat OFK voor de vierde maal in successie voor een levensgrote verras sing gaat zorgen. De rol van underdog kun je nu eenmaal niet blijven vervullen." Een Marovic noemt dan in vlot tempo de tegenstanders op die door OFK eerder werden ge wipt Dukla Praag, Feyenoord en het Bulgaarse Zagora. En dan legt de Joegoslaaf enige nadruk op de uitslagen tegen Feyenoord en Stara Zagorain Rotterdam een 43-nederlaag en 21-winst in Belgrado en tegen Zagora thuis 00. Maar in Bulgarije een 31- overwinning. Dergelijke uitsla gen had toch niemand voor mogelijk gehouden. We waren in Belgrado al dolgelukkig toen we in de eerste ronde Du kla Praag hadden uitgescha keld- Ik durf het bijna niet te geloven," aldus Marovic, „dat we voor de vierde maal in een uitwedstrijd tot een zo succes volle score kunnen komen als in de voorgaande duels." Marovic is beslist geen man van veel woorden. Opvallende uitspraken zijn uit zijn mond dan ook niet op te tekenen. Evenals tijdens de voorgaande confrontaties met Nederlandse journalisten laat Marovic ook ditmaal herhaaldelijk de cli ché-uitdrukking „de bal is rond" vallen. Over één zaak is Marovic ech ter bijzonder blij. Zijn aller sterkste troef op het midden veld, de lange blonde Stepano vie is op tijd van zijn blessure genezen en kan vanavond ze ker aantreden. Ook Mesanovic, die de eerste wedstrijd tegen FC Twente moest missen in verband met een UEFA-schor sing, is beschikbaar. Marovic „Alleen Petkovic heeft nog wat last van een liesblessure." Maar daar maakt Marovic zich niet zulke grote zorgen over. De kleine, aalvlugge vleugelaanvaller speelt al we kenlang met die blessure. Thans is het echter zo ver dat de pijn alleen nog maar onder drukt kan worden met behulp van pijnstillende injecties. „Maar," aldus Marovic, „een op halve kracht spelende Pet kovic is nog altijd sterker dan mijn beste reserve. Petkovic krijgt over enige tijd wel vol op de gelegenheid om van zijn blessure te genezen. Nu zal hij present moeten zijn." JACK ARENTSEN (Van onze sportredactie) HOLTEN Dat niets veran derlijker is dan de mens, werd gistermiddag maar weer eens door de spelers van FC Twen te bewezen. Nadat de selectiegroep van Spitz Kohn vorige week te kennen had gegeven liever niet naar een trainingskamp te gaan ter voorbereiding op de vanavond te spelen UEFA Cup-wedstrijd tegen OFK Be- ograd, gistermorgen werd dat standpunt door de spelers in eens herzien. De laatste dagen voor de beslissende strijd te gen de Joegoslaven stonden de spelers in hun woonplaatsen Enschede en Oldenzaal zo in de belangstelling van de sup porters, dat het gewoon niet meer mogelijk was om thuis nog enige rust te vinden. Daarom werd alsnog het ver zoek om in een trainingskamp te gaan ingediend. Het bestuur van FC Twente en trainer Spitz Kohn willigden onmiddellijk deze wens in en enkele uren later vertrok de totale selectiegroen naar Hoog- Holten, een geliefd „kamp- zowel bij Westduitse als Ne derlandse spelers. De Duitse bondscoach Schön is hier ook al verschillendemalen met zijn nationale selectie bijeen ge weest. In de FC Twente-groep be vindt zich ook weer Cees van Ierssel. De vleugel verdediger die tijdens de eerste wedstrijd tegen OFK een spierblessure opliep, is eind vorige week weer in training gegaan. MILAAN (AP). De Belgische wielrenner Roger de Vlaeminck, die eergisteren de klassieke wegwedstrijd Milaan - San Remo won, heeft van zijn sponsor een Ferrari-sportwagen ten geschenke gekregen. Het cadeau werd tij dens een korte ceremo nie te Milaan overhan digd in aanwezigheid van de hele Brooklin- 'ploeg. Kort hierna keer de de Vlaeminck naar België terug. Naar verluidt zou de renner kort voor de gro te wedstrijd hebben ge hoord dat hij een Ferrari zou krijgen als hij won. Daarop zou hij hebben geantwoord „welnu, in dat geval kun je 'm nu al gedag zeggen". (Van onze sportmedewerker) GOES Op zaterdag 24 maart zal het Zeeuwse jeugd- damtiental in de kantine van de AFK-fabriek uitkomen te gen het jeugdtiental uit Gelder land (vorig jaar nationaal kampioen). Voor deze ontmoeting, die om half twee begint, zijn de volgende Zeeuwse spelers uit genodigd: P. Francke, J. Fnancke en J. Bonne (allen van de damclub Lammeren- burg); J. Verton (Zierikzee); J. Rotte (Middelburg); P. Fili- us en F. van Eekhout (beiden Souburg) en J. Veerhoek, R. Schrijver en W. Neels (allen 's-Gravenpolder) (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De drie Zeeuwse coureurs allen lid van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen die hebben deelgenomen aan de Ronde van Essex in Engeland hebben het er niet slecht afge bracht. Johnny Verbeke (IJ- zendijke) klasseerde zich als negende in deze sterk bezette koers voor amateurs en Leon Strobbe (Lamswaarde) bezette de vijftiende plaats. Bert Be gijn (Terneuzen) kreeg met pech af te rekenen en moest de strijd voortijdig staken. Geen slecht resultaat dus van de mannen van ploeglei der Mie-1 Verstraete uit Ter- neuzen. De 136 kilometer lan ge race werd gewonnen door de Engelsman Curley Nidie den Hertog, broer van Fedor den Hertog was met zijn ze vende plaats de beste Neder lander. Hij maakte deel uit van een kopgroep van acht renners, die al na tien kilo-me ter was ontsnapt. Nidie den Hertog trok er ook nog alleen tussenuit, maar werd na 100 kilometer koers toch weer in gelopen door de zeven andere vluchters. Johnny Verbeke maakte deel uit van een groep van zes renners die na 100 kilometer uit het peloton ont snapte. Bij die groep zat ook Fedor den Hertog, die zich niet bovenmatig inspande om zijn broer een kans te geven op de zege. De groep Verbeke kwam op 31 seconden na Cur ley binnen. Strobbe won de spurt van het peloton. Fedor den Hertog klasseerde zich ais veertiende. (ADVERTENTIE) niet vergeten.„Frico eten

de Stem | 1973 | | pagina 7