G HATIS ingen 1,05 6,95 99 g oert KLEDING-INZAMELING IN AXEL Wijk fel tegen school Show van lingerie ZOMA TREEDT OP IN TERNEUZEN Officier eist boete voor draaien van sexfilms De Stem/De Vrlfe Zeeuw AUTORITEITEN KUNNEN ONVREDE OP HEARING NIET WEGNEMEN Toernooi zege Wilfried Dumez Sas breidt uit in plan St.-Albert Autobeurs 6- Kampioenen bij Sint Sebastiaan in Aardenburg stad streek EGEN 96 HULST Jonge Menkes 12,50 Heikant Breskens „Der Zigeunerbaron" Congres in Sas Sas van Gent Zuiddorpe Woensdag 21 maart 1973 ;zaak door de Edelachtbare iart, zondag 25 maar! {T kilo :lant) 1AE groot biik >or 'S gewoon AA or 99. Bij ons IKA van .09, Bij ons 3en een goed lopende cafetaria de omgeving van Breda. Veel v_-~ eizoen veel toerisme en camping klan'J voor klein gezin. Huur f 700 per masir 1 f 40.000. bij koop ■n! Zonder beschikking over kontanten ven! Brieven onder no. 24889 van ditb'Jl auto's en motoren ^.TSUN 1000 de Luxe stati- icar b.j. 1968 f 1850.-. te op. Consciencestraat 9, Ter- uzen. personeel gevraagd cht \r ..Daantje", loon, 40- barkeepster Pampas Bar. tel. 01600-5095 5 autorijlessen f 37.50 Vervolg- en Losse n t 9.75 BTW inbegrepen. Autorijschoolcombinatie de centrale" Haagdijk 141, tel. Roosendaal: Boulevard el 34097. geldlening®11 var in informatie ding bjl eet. Geen 1747 ;nds bel nu, morgen gei'j max. 5 jr. tot f 100.000,-- Breda 01600-42817 of 549" Roosendaal 01650-40475 Oosterhout 01620-4881 Rijen 01612-3244 of 2753. rviaaK eens extra reclame met een kleintje Het helpt I toeg ken- gewoon id om na- met een die beant- ;en. Vraag e brochu- u tenslot- |*opa jk. i kunt ook rum Euro- Ulvenhout In Milks van- I opstappen m.s „Re- •22 b.g.K reparatie thuis van (kleuren) - 'ft dio. wasautomaat. - stofzuiger, naaimachin v Goedkoop, garantie, P™ af. Alle merken. w*# 133318. Maxwell B.V., ^et J dijk 140 Rotterdam. service-auto's dageli3Kö in Nederland. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Voor de tweede achtereenvolgende maal zal in Axel een kleding-inzanieling worden gehouden voor de stichting ..Mensen in nood". De actie in Axel wordt gehou den onder auspiciën van een plaatselijk comité, dat zich ook met de organisatie in 1971 heeft belast. Het resultaat van deze eer ste actiie was ongeveer 4000 kilo aan kleding, die ie gedis- tribueerd over Tanzania en Bangladesh Op 14 april wordt er voor de tweede keer een beroep gedaan op de bevol king van Axel om de kasten na te kijken op afgedankte spullen. In principe is alles welkom: goede boven- en on- derk'leding, waar de mensen nog jaren lang in kunnen lo pen, alle sooirten kinder- en babykleding, schoeisel en hoofddeksels. Ook versleten kleren zijn welkom en vooral oude lalkens en slopen. Ze mo- ;en gerust gescheurd zijn, al dus het comité, want ze kun nen gebruikt worden als ver band. Br zijn verschillende adressen in Axel, waar de kle dingstukken op 14 april be zorgd kunnen worden. Van daaruit wordt voor verdere verzending gezorgd. Die adres sen zijn: mevrouw De Feyter, Rooseveltlaan 55. Het Gezelle- huis, Walstraat. Pakhuis van de firma Feyter-De Hamer-, Nóeuwendijk 23 en de garage van mevrouw Pennings, A. van MMdelhovenstraiat 16 in Axel. Ook de mensen, die op 14 april niet thuis zijn worden in de gelegenheid gesteld orn hun bijdrage te leveren. Die kunnen namelijk vóór 14 april hun voorraad afleveren bij mevrouw C. Roelands, Zuid singel 44, die tevens alle ge wenste inlichtingen kan geven. Het actiecomité voor Axel be staat uit de dames v.d. Bosse, Pennings, Ogged. Roelands, De Feyter, Zeegers. Hamelinck en M'-is» BERGEN OP ZOOM Roxy, 14.00 u.: Daar komen de Smurfen a.l. 18.45 en 21.15 u.: Turks fruit 18 j. Etcetera, Molenstraat 10a, expositie schilderijen van Martha van Meurs- de Jonge (t.m. 29 maart). Van 14.00- 17.00 u. vrijd. ook van 19.00- 21.00 u. zat en zond. van 14.00-18.00 u. Hal Stadhuis, kunstwerk van de maand van Cees Kayser (t.m. 31 maart). (ADVERTENTIE) PER LITER Drankenhandel BROER PLUYM Hemelstr. 14; 5t.-Jansteen Telefoon 01140-2635 (Van onze tafeltennismedewerker) AMSTELVEEN Aan het I jaarlijkse jeugdtoernooi van f NMB-VDO in Amstelveen hebben afgelopen weekeind L ook weer ruim 30 Zeeuwse peugdspelers deelgenomen. In (dit groots opgezette evene- I ment, er waren niet minder dan 350 deelnemers, hebben de Zeeuwse vertegenwoordi- weer voor enkele opval- plcnd prestaties gezorgd. Met I name Wilfried Dumez (St. Aloysius) deed van zich spre- ken door in de hoogste klas, de jongens-junioren A-klas, de overwinning te grijpen. Na in de halve finale de sterke Theo Louwers (Avanti) te hebben geklopt, wist hij in de eind- strijd ook Bert van Schie (Scylla) met 2119 en 2114 te verslaan en hiermee het toernooi op zijn naam te schrijven. Eveneens een eerste plaats behaalden Jeanne de Waal (MZ) en Ine Wiuems (Mega- I des) in het meisjesdubbelspel waarbij zij in de linale A. en W. van Rijswijk (Xoningslust) klopten. Bij de jongens-pupil- lion A kwamen zowel Cees I Derf (Wilno) als André Lou- |wen (St. Aloy) bij de laatste I vier. Dert moest tegen P. de Zeeuw echter afhaken maar André Louwen slaagde er in ie eindstrijd te bereiken door né Johgmans te kloppen. In ie finale werd hij tenslotte ioor P. de Zeeuw verslagen (waardoor hij op een fraaie •de plaats beslag legde. De I combinatie Paul van I.aer St. "toy-Anne Vlieg (Midstars) in het dubbelspeljunioren A goed voor de overwinning [waar zij in de beslissend: per- 'ij sterker bleken aan Leo- Ivan Zuylen-Platenburg (Phoe lux). Verder werd nog beslag Ijjwegd op diverse ereplaa'sen I «J de laatste vier. In het en- I kelspel werd Jeanne de VTaal Iuitgeschakeld door I. Niiehuis jon Matty Gunst (MZ) greep W naast de finaleplaats door I de derde game te verliezen Koter (Avanti). Bij de bubbel spelen werden Kersten habriëlse (MZ) Louwen-Vol- 1 ,™ans (St. Aloy) en de ge- ders Kindt (St. Aloy) Weneens de pas naar de tinale «gesneden. AXEL Een wat ongewone modeshow trok gisteravond üi Axel zoveel publiek dat de theaterzaal van De Halle ge heel gevuld was met vrouwe lijk publick. Firma De Rud- der-Bouvain liet de nieuwe collectie foundations, lingerie, nachtkleding en badkleding zien. De belangstelling voor een dergelijke show is terecht, want de mode „waarmee men de straat op gaat" .komt niet tot z'n recht zonder perfecte onderkleding. De zomercollectie nachtkle ding wordt bepaald door vro lijke kleuren. In de gebreide lingerie is zachtgeel of donker grijs met witte noppen favo riet. „Mandarijn" is echter bij geweven lingerie de kleur van het jaar terwijl de nachthemd jes in Axel nu blauw, mais- geel of campari zullen worden. Vaak wordt met een contrast kleur afgebiesd langs hals- en armsgaten en de zoom. Nachthemden, gecombi neerd met een lange ochtend mantel trokken de aandacht. Natuurlijk blijven er pyama's. We zagen ze met broekspij pen, voorzien van splitten tot aan de knie. De schoudervrije modelijn van het komende sei zoen is de aanleiding geweest om beha's met halsterbandjes te brengen. Hierdoor kunnen japonnen met z.g. rug-decol- tés gedragen worden zon der dat men de bandjes van de beha ziet. Zo zijn er beha's met meer mogelijkheden. Naast de op de normale plaats bevestigde bandjes, de halster- bandjes en de zijwaartse ge plaatste bandjes voor het ..hoefijzerdecolleté". Dames die graag een corselet dragen hebben nu keus uit verschil lende modellen en steeds in vrolijke kleurtjes. Dit alles te vervolmaken met bijpassende slip of broekje en onderjurk. Een stijgende belangstelling geniet de bikini. Dit seizoen veel met de sluiting van het bovenstuk in de nek en een diep decolleté aan de voor- en achterzijde. Kleuren: rood, groen bruin en aquareltinten vaak op een wit fond. Jonge meisjes zullen blij zijn met het nieuwe glans-jersey mate riaal in batikdruk- of bloe- mendessin. Dat ook de zonaan bidsters met maten boven de 42 aan hun trekken kunnen komen zagen we in het twee delige model van Helenca. Wie ondanks alles niet aan de biki ni wil, kan altijd nog keuze maken uit eendelige badpak ken, soms extra uitgerust met een ingebouwd corselet. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op de hoorzitting in het Terneuzense stad huis over het bestemmingsplan Oude Vaart zijn het gemeentebe stuur en de gedeputeerden Stenvert en Boersma geconfronteerd met een enorme brok onvrede van een groot aantal bewoners met betrekking tot de bouwplannen voor een nieuwe technische school in het zogenaamde Zwaantje. Ondanks een ingrijpende wijziging van het oorspronke lijke ontwerp konden de be zwaren van de omwonenden tegen deze schoolboinv in een overwegende woonwijk niet worden ontzenuwd. De belangrijkste wijzigingen m het bouwplan betreffen de toegang tot het schoolcomplex (niet meer via allerlei straat jes maar vanaf de Axelse- straat), de verdwijning van een 60 meter lange en 9.60 meter hoge bouwwand en het terugbrengen van de grootste hoogte van het gebouw van 22 meter tot 17 meter. Verreweg de meeste bezwaren zijn ge richt tegen de lokatie van het nieuwe schoolgebouw, dat in 1980 800 leerlingen zal huis vesten, in het huidige terrein. Men vindt dit terrein ten ene- male te klein voor een derge- Lijk groot schoolcomplex. An dere bezwaren betreffen de verkeerssituatie bij de Axelse- straat. Men vreest een ernstig, toeneming van het aantal ver keersongevallen- Aan de andere kant hadden (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In het gemeentehuis ligt ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan St.-Albert dat de gemeente de mogelijkheid biedt een aantal uitbreidingen van de bebou wing door te voeren. Een belangrijke verbetering is de doorbraak tussen het bolwerk en de Papegeulestraat met een nieuwe spoorwego vergang. Deze traverse bete kent een aanzienlijke vooruit gang in de verbinding tussen de binnenstad en het nieuwe gedeelte van Sas van Gent. Te verwachten is dat de nieuwe wegverbinding nog voor de grote vakantie gereed zal zijn. In het ontwerp-bestemmings plan wordt voorts meer ruim te gemaakt voor particuliere woningbouw aan het eind van de Stiatenstraat. Er bestaat na melijk zeer veel belangstelling voor dit soort bouw in dit gedeelte van het plan St.-Al bert. Een andere belangrijke weg- verbetering zal naar alle waarschijnlijkheid - eind dit jaar worden gerealiseerd. Het betreft de reconstructie van de vrije straat tussen Sas van Gent en de Belgische gemeen te Assenede. Verdere uitbrei dingsmogelijkheden liggen langs de Kennedystraat.. Onder meer rijn hier be jaardenwoningen geprojec teerd, maar gezien de wat af gelegen situering is het de vraa-g of deze woningen er in derdaad zullen komen. Aan de Kennedystraat is voorts grond gereserveerd voor de bouw van een mavoschool, een open bare en een bijzondere basis school. Ook aan een opvang- school wordt gedacht. de aansezigen ook wel waar dering voor het nieuwe ont werp. Aan het eind van de bijeenkomst was men zelfs overwegend van mening dat de voorkeur moet worden ge geven' aan het tweede ontwerp boven het eerste. Niettemin werd er meermalen scherpe kritiek geleverd op het feit dat deze bouw van een nieuwe lts niet elders in de gemeente gesitueerd kan worden. Wethouder Ramondt wees er op dat verplaatsing van de school een groot tijdverlies met zich mee zou brengen af gezien van de hoge kosten die gemoeid zijn aan de aankoop van nieuwe grond. Volgens de heer Ramondt kan aan de be zwaren tegen de verkeerssitu atie nabij de school door be paalde voorzieningen tegemoet worden gekomen. Wij komen in de krant van morgen nader op deze levendi ge hoorzitting terug. Knorhanen De eerste clubwedstrijd van de zeehen- gelclub de Knorhanen zit er weer op- De wedstrijd is ge houden bij de watertoren in Terneuzen. Ondanks de sterke stroming werd het toch een succes. De 37 deelnemende le den zagen kans in totaal 120 bovenmaatse en 60 ondermaat se vissen boven te halen. De uitslag: 1 J. van Gimst, St.- Jansteen 1200 punten, 2 Ed. Strobbe Heikant 870, 3 Al de Rijeke Clinge 675, 4 B. van Bunder Heikant 655, 5 W. de Swaal Hulst 550, 6 Em. de Smit Heikant 530, 7 Chr. de Rijbel Heikant 520, 8 J. van Dorsselaer, Hulst 495, 9 Fr. van Swaal Hulst 470. "i Osc. de Block Heikant ?.9ü. Groene Kruis Morgena vond houdt de Groene Kruis Vereniging Breskens haar jaarvergadering in het wijkge- bouw. De agenda vermeldt o.a. bestuursverkiezing en eontri- butievaststelling voor het iaar 1974. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Aange moedigd door het succes van de eerste autobeurs voor occa sions in de Vlaanderenlial te Sas van Gent organiseert de Bovag van vrijdag 23 tot en met zondag 25 maart opnieuw een dergelijke automarkt in de Vlaanderen. De vorige keer werd de Beurs door 3500 personen be zocht. Vijftien bedrijven uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen ne men aan de beurs deel met totaal een honderdtal auto's, die alle onder volledige Bo- vaggarantie worden verkocht. Alle wagens zullen geprijsd zijn. De autobeurs is geopend vrijdag van 17.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Vrijdaga vond wordt door de Zeeuwsch-Vlaamse Operette- (Van onze correspondent) AARDENBURG De Aar- denburgse handboogmaat schappij Sint-Sebastiaan heeft de laatste puntenschieting ge houden voor het kampioen schap 1972-1973. Tevens werd de laatste klepschieting gehou den. Na 12 wedstrijden in de ze klassen konden de heren J. Cattoor en H. van Iwaarden zich kampioen van dit seizoen van St.-Sebastiaan noemen. De uitslag van de laatste puntenschieting was als volgt: Hoogvogel: J. Cattoor, zijvo- gels: H. de Rijeke (2e niet af), kallen: Rich, de Wispelae- re en H. van Iwaarden jr. meeste kleine vogels: H. Lip pens (6 stuks). De uitslag van de laatste klepschieting was: 1. H. Lip pens, 3 kleppen, 2. H. van Iwaarden en J. van Iwaarden. elk 2 kleppen. De eindstanden van het kampioenschap waren als volgt: Puntenschieting: 1. en kam pioen H. van Iwaarden sr.. 59 p., 2. H. de Rijeke, 59 p., 3. Rich, de Wispelaere, 50 p., 4. Iz. Puijenbroek 45 p., 5. D. van Hermon 44 p., 6. J. Cat toor, 40 p., 7. G. Blondeel 38 p., 8. J. van Iwaarden 37 p., 9. J. Jansen 34 p., 10. Ron de Clerck 26 p. (Gemiddeld na men 19 schutters aan de 12 gehouden wedstrijden deel. Klepschieting: 1. en kampi oen: J. Cattoor, 25 kleppen, 2. H. van Iwaarden sr. 21 k., 3. P. Blondeel 20 k., 4. J. van Iwaarden 17 k., 5. Rich, de Wispelaere 16 k„ 6. Rob de Rijeke 14 k., 7. H. de Rijeke 14 k., 8. H. Lippens, 12 k.. 9. Iz. Puijenbroek 11 k., 10. J. Jansen 8 k. huwelijke11 TRAIT-D'UNION Erkend door de Baad zicht. Voor discrete po4 bemiddeling Hoofdadm ous 122, Ede. tel. 083öu Afd. Breda. Delbergen 01600-62721. Maak eens extra reclame met een kleintje -h Het helpt 1 11 au een onzer verslaggevers) zij als lid waren ingeschreven en dat de filmvoorstellingen terneuzen De kanton- I ni„ in Terneuzen mr. van Hees zal over 41 I "aSe» schriftelijk vonnis wij- n tegen drie exploitanten nfr .sexl)ioscopen in Hulst. De le.r van justitie mr. Mijns- elstc tegen elk van hen |«B i,„ete van f250 of tien j a8<'n hechtenis. I itol °®ciBr achtte bewezen I hooft c'laelal Je bioscoopwet I ett overtreden en dat er I fiiÜ sprake is van openbare I mvoorstellingen. Mr. F. W. lm» t!lse en mr- KW- Ziele- I n l i "jogden in uitvoerige I sleriu^1 dat hun cliënten 1 covci ln verenigingsverband I rtilms mochten zien nadat dus ten besloten karakter hadden. De verdachten die terecht stonden waren J.J.T. G, F.B. en L.P. van E. Van E. hield vol dat bezoekers van zijn sexbioscoop eerst f 7 inschrijf geld moesten betalen en daar na f 10 als toegangsprijs. „Dat is de politie al lang bekend' zei hij. Een wachtmeester van de rijkspolitie beweerde daar entegen dat ieder die f 7,- betaalde aan de kassa binnen gelaten werd. De politieman had de indruk dat met de beslotenheid van de filmvoor stellingen flink de hand werd gelicht. Ook in de filmclubs van de andere verdachten had de wachtmeester waargeno men dat ieder die de vastge stelde entreeprijs betaalde zonder meer naar binnen mocht. Een pikante wending kreeg de terechtzitting toen raads man mr. Zielman aan de poli tieman vroeg waa-rom van de 5 sexbioscopen in Huilst er ma-ar tegen drie proces ver baal was opgemaakt. De offi cier van justitie wilde de raadsman onderbreken, maar deze zei scherp: „Ik laat me door de officier niet interrum peren". Hij vroeg vervolgens aan de wachtmeester of het waar is dat in een van de sexbioscopen die niet vervolgd werden een zoon van een dou anebeambte werkt. De politie man antwoordde bevestigend. Later zei de officier in zijn requisitoir dat de exploitant van de desbetreffende sexbio scoop alsnog vervolgd zou worden al wist hij niet wan neer deze zaak zal voorko men. De officier van justitie meende dat het begrip vereni ging voor de sexfilmcluhs niet opgaat. Iedereen kan tegen be taling direct naar binnen en de controle van het lidmaat schap noemde hij „gammel". Ook al zou hier sprake zijn van een vereniging dan nog is dat geen bewijs voor de beslo tenheid van de voorstellingen. Verder wees mr. Mijnsse er op dat met uitzondering van een exploitant m'n Hul t geen bioscoopvergunning bij het gemeentebestuur heeft aangevraagd. Mr. Adriaanse zei als raadsman van verdach te Van E. dat er een ontwik keling gaande is om allerlei verbodsbepalingen en taboes die de menselijke vrijheid be perken te doorbreken. De overheid moet volgens mr. Adriaanse geen al te strenge eisen stellen aan het begrip vereniging en besloten heid. Hij verwees in dit ver band naar de zogeheten beslo tenheid van casino's in België. Het moet volgens de raads man mogelijk kunnen zijn dat mensen een organisatie opbou wen die voor een bepaalde categorie personen films ver tonen. „Als er een redelijke barrière is cVc,u'bru0d i.-„. worden dan is er volgens mij sprake van beslotenheid". Ook mr. Zieleman legde de nadruk op het besloten karak ter van de sexbioscopen in Hulst. Voor zijn cliënt B. vroeg hij vrijspraak omdat niet hij maar diens echtgenote eigenaresse is van de sexbio scoop. De zaak tegen een vierde verdachte, O.R. die een sexbioscoop exploiteert in Sas van Gent, werd voor het hbren van getuigen aangehou den. O. beweerde namelijk dat zijn filiaalhoudster persoonlijk van waarnemend burgemees ter W. Colsen toestemming had gekregen om sexfilms te vertonen. Volgens het proces verbaal had d- heer Colsen dit tegengesproken. en Musical-amateurs (Z.O.- M.A.) in het Terneuzense Zuidlandtheater een opvoering gegeven van ,,Der Zigeunerba ron" van Strauss. Vorige week ging deze ope rette voor een enthousiast pu bliek in première in het Le- delthater in Oostburg'. Er wordt gezongen door solisten en het koor van Z.O.M.A. voor deze gelegenheid ver sterkt met de sopraan Maria Bastiaans, die de hoofdrol van Saffi zingt. De muzikale bege leiding wordt verzorgd door het Waeslandia-Kamerorkest uit Sint-Niklaas. Algehele lei ding heeft dirigent Kaïniel In- ghels. Kaarten voor deze uitvoe ring, die om 20.00 u. begint, zijn in voorverkoop verkrijg baar bij Reburo aan de Heren gracht of vrijdagavond vanaf 19.30 u. aan de zaal. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Op 12 april houdt de federatie Van hervormde vrouwenverenigin gen in Zeeland een congres in de Vlaanderen te Sas van Gent. Er worden ongeveer duizend dames uit geheel Zee land verwacht. Tijdens het congres, dat 0m 10.00 uur be gint, zullen verschillende de monstraties met huishoudelij ke apparaten worden gehou den. Open ma. t.m. vrijd. van 8.30- 12.30 u. en van 13.30-17.30 u. GOES Grand, 20.00 u.: Turks fruit 13l. KORTGENE Les Deux Cliapeaux, exposi tie werken van de Veerse schilderes Mies C-allenfels- Karsten (t.m. 27 april). Ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 en 14.00-17.30 u. zond. van 10.00- 16.00 u. Galerie Opus 2, expo sitie werken van de Veerse schilderes Mies Callenfels- Karsten (tan. 27 APRIL(. Ma. tm. vrijd. van 9.30-12.00 en 14.00-17.00 u. zat. van 14.00- 16.30 u. ROTTERDAM De Doelen "(hal). 12.45 u.: Koffieconcert, Rotterdamse Kunststichting. Won Kyung Cho, Koreaanse dansen. De Doelen (grote zaal), 20.15 u.: Tsjechisch Folkloristisch En semble Bro-ln. Hofplein Thea ter, 20.15 u.: Wie is er bang voor Virginia Woolf? van Ed ward Albee. Piccolo Theater, 20.15 u.: The Family (deel 4) door het Amsterdams Toneel. Schouwburg, 20.15 u.: Polonai se door de Haagse Comedie. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel. West kade 71, expositie Miems van Citters, beeldhouwwerken schilderijen (t.m. 31 maart). 18.00 u. Vrijd, van 9.00-12.00 u. en 13.30-21.00 u. zond. van 14.00-18.00 u. Ma. gesloten. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 u.: Turks fruit 18 j. ANTWERPEN Zaal Kon. Elisabeth, Kon. Astridiplein, 20.30 u.: Het groot Kamerorkest van Israël o.l.v. Gary Bertirti met als soliste Miriam Frjed (viool). Kon. Museum voor Schone Kunsten, kunst uit Nederlands Limburg, schilderijen, objec ten enz. (t.m. 1 april). Dag. van 10.00-16.00 u. ma. geslo ten. BRUGGE Kon. Stadsschouwburg, 17.30 u.: Mirakelspel Noach op de wateren, van Benjamin Britten door het Westvlaams Orkest en de meisjeskoren van het Sint-Jozefinstituut en het St. Andreaslyceum met solisten. Ponyclub In café De Ou de Brug te Sas van Gent heeft een oprichtingsvergadering plaatsgevonden van een pony club. De werkcommissie stelde voor om zes Palomino-pony's te huren, waarop de kinderen twee maal een uur per week kunnen rijden. Als instructeur zal de heer Smit fungeren. De lessen zullen op woensdagmid dag en zaterdag plaatsvinden. De kinderen zullen tevens in gezet worden voor het voede ren en verzorgen der paardjes. De werkcommissie heeft reeds veertig aanmeldingen binnen gekregen. Sirene De brandweersire ne van Zuiddorpe. die de laat ste maanden niet zo regelma tig meer te horen was, heeft een nieuwe „verblijfplaats" gekregen. Reden van de ver huizing is het feit, dat het voormalige gemeentehuis in particuliere handen is geko men De nieuwe eigenaar voelde er niet veel voor om met de sirene boven zijn hoofd te blijven zitten en daarom moest het apparaat verhuizen. Zaterdag heeft de sirene voor het eerst geloeid. Het apparaat is nu hoog in de toren van de r.k.-kerk geplaatst, zodat het nu veel verder in de omtrek te horen is. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN- Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 Ifinen); HULST- Steenstraat 14 te] 01140-3751 (3 lijnen); GOES Klokstraat L tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8 15—12 30 en 13 30—17 00 uur. HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- ters Brouwerijstraat 4, tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: Breda maandag t.m. vrijdag 19 00—21 00 uur. tei. 01600-22341- zaterdag 9.00—12 00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20 00—22.00 uur, teL 01600-22341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel Zeeland 01100-4944. 01140-3751 ol 01150-6297; Midden- HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chel Zeeuwse redactie: S C Augustijn Kantooi Nieuwstraat Terneuzen, tel 01150-7920, privé tel 01150-5745; algemeen redac- teur Zeeland A F Koopman kantoor Kromme Weeje 4 Middel burg, tei 01180-7764, privé tel 01180-7438 redacteur Midden- Zeeland B Jansen, kantoor Klokstraat I Goes tei 01100.8030, privé tel 01100-7007: redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150-7920, privé tei. 01150-4866; redacteur O Z-Vlaanderen; A Verlind kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel 01140-3751 privé tel 01140- 3103: redacteur W.Z-Vlaanderen: R van der Helm, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel. 01150-7920 privé tel 01150-4865- sportredactie Zeeland: T. Koomen. tel. 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J de Boer Trumanlaan 10. AxeL tel 01155-2237 ABON N EMENl'EN EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, teL 01100-4316.

de Stem | 1973 | | pagina 19