bar en Maanwagentje wordt Mars-kar Werking fluor tegen caries bekend ULSTER WACHT OP BRITS „WITBOEK" Verwarring over bestand Voorzichtige handel op wisselmarkten Laatste litteraire getuige wereldoorlog I overleden Formatie Saigon Vietcong praten verder dentofix jm Strafvervolging tegen Rotterdamse agent AFLOSSEN VAN DE WACHT Verkiezing Turkse president wellicht twee jaar uitgesteld I lesrelFd Nieuw onderzoek naar houding voormalige commandant kamp Westerbork Tivoli onderscheiden voor kwaliteit Genève 1972 TE VL1SS1NGEN te Borsele 58 - 2025 binnenland buitenland VLIEGTUIG Socialistische les in bios ZWIJGEN IN AUSTRALIË Aanslag op premier Zuid-Slavië voorkomen Israël heeft „beste geweer" Brief van elf ,AN BASKENSBURG gemeente Vlissingen, :nnis, ten van Zeeland bij hun 1973 nr. 1961/256, 4e aid ;n verleend aan het be- gemeente Vlissingen d.d. ,11-1 tot vaststelling vaii 3askensburg. enoemd bestemmingsplan ingaande 21 maart 1973 voor een ieder ter ge. ling ruimtelijke ordening, bezwaren zowel tot de ge deputeerde Staten hebben specteur van de ruimtelij. gedurende genoemde ter- iep instellen. nen te worden gericht aan kunnen worden ingediend olkshuisvesting en Ruim- 73. emeester voornoemd, (Th. J. Westenhout). Borsele maakt bekend, ïeen-te in zijn vergadering besloten, dat een her- idingsplan in hoofdzaak ■meente Ovezande wordt erceel grond, gelegen aan i te 's-Heerenhoek, ka- ;emeente Ovezande (Bor- ged., zoals dit gearceerd bij dit besluit behorende luit treedt in werking op met ingang van die dag kening voor een ieder ter cretarie, bureau algemene Heihkenszand. enszand, 12 maart 1973, rgemeester voornoemd, M. van Waes. .UB ienten. Dinsdag 20 maart 1973 I(Van onze redactie buitenland) PARIJS In bet kasteel ,,La Cclle Saint-CIoud" waar eens madame De Pompa dour, de maitresse van ko ning Lodewijk de Vijftiende van Frankrijk woonde, is maandag het overleg begon nen tussen de regering in Saigon en de Voorlopige Re volutionaire Regering van Zuid-Vietnam over de poli tieke toekomst van Zuid- Victnam. Hoewel beide partijen op deze eerste bijeenkomst van hun goede wil getuigden om tot definitieve stopzetting van de vijandelijkheden en de vor ming van nationale raad van eendracht en verzoening te komen, bleek al gauw dat de meningsverschillen, met name over de troepen en wapens die vanuit Noord-Vietnam naar het zuiden zouden komen en het oorlogsmaterieel dat de VS aan Saigon zouden leveren, voorlopig nog niet van de taan zullen zijn. De Zuidvietnamese vice-pre mier Nguyen Luu Vien opende de discussie meit de verklaring dat er geen vrije verkiezingen in Zuid-Vietnam gehouden kunnen worden als Noord- Vietnam niet al zijn troepen uit het zuiden terugtrekt. Hij verklaarde ook dat de agenda voor het overleg er als volgt moet uitzien: 1. de alge mene verkiezingen in Zuid- Vietoam. 2. de vorming van een nationale raad van een dracht en verzoening. 3. het vraagstuk van de strijdkrach ten, hun inkrimping en demo- .ttsenng. Nguyen Van Hieu, de leider van de delegatie van de Voor lopige Revolutionaire Regering van Zuid-Vietnam, beschuldig de Saigon van schending van het bestand. „Dit bestand", al dus Hieu, „wordt systematisch geschonden en de gemengde bestandscommissie kan haar werk niet normaal verrich ten Beide partijen zijn het op deze eerste bijeenkomst maar over één ding eens geworden: het tijdstip van de volgende vergadering die zal donderdag gehouden worden. Een DC-4 van de luchtvaart maatschappij „Air Vietnam" is Maandag na een geheimzinni ge ontploffing in het centrale h rgland van Zuid-Vietnam op enkele kilometers van Ban Me Thuot neergestort. Waar schijnlijk zijn de 62 inzitten den om het leven gekomen. De buitenlandse passagiers "aren twee Japanse journalis ten, een Filippijn, een Franse non en twee Amerikanen die deel uitmaakten van de be manning. Volgens de politie had de Piloot kort voor het ongeluk de verkeerstoren van Ban Me Thuot laten weten dat er één Motor in brand stond en dat het toestel hoogte verloor. „Air Vietnam" heeft maan- «gmorgen een anoniem tele foontje gekregen met de me dedeling dat er een bom ge- Plaatst was in een toestel van de luchtvaartmaatschappij dat tor Hongkong zou vliiegen. net toestel werd voor de f'ocht door een ander vervan- 8®. Uit een grondig onder is daarna bleek dat er zich 8®n bom aan boord van het eerste vliegtuig bevond. (ADVERTENTIE) Gevoelt U zich onzeker met Uw KUNSTGEBIT? Metbehulpvon Dentofix kunt U weer alies m kauwen! Idaq6^ kunstgebit voor de gehele l«ieU„or - 5 morgens eerst even Jstroni rjh'o'e Dentofix poeder te be- Iierkhfonschadelijke, smaakloze leut,,, t verleent Uw tandprothese ltttv.6, 1 Qehele dag een stevig llvcp,'efr°uwbaar houvast. U kunt nu snrptf fT wenst, U kunt lachen, I liittaj hoesten zonder in moei- |c-k|-jrn f- geraken. Als U iedere Itfoat ,i W':f Dentofix op de gebits- ■tWi>5"ooif, kunt U verder vergeten, 0 kor een kunstgebit draagt. Probeert l^stokren'l 2U'' me!een verschil K,d°n 40 000 ,a"d- Tv,im de gehele lliènlo en hun Pa_ |5 ,y»n Dentofix te ICh W. Het 's ver- l«E»r «He apo- |a f' .V} riiogisferijen |«m"oitia1conper pla5,ic MOSKOU (AFP/UPI). Het Sovjetrussische automatische wa gentje „Loenochod", dat op de maan rondzwerft, is een proto type van de automatische stations die „in de tamelijk nabije toe komst" op Mars zullen rijden, zo heeft de Russische geleerde Anatoli Blagonravov, lid van de academie van wetenschappen, in de „Pravda" bekendgemaakt. „Er bestaat geen spoor van twijfel aan dat in de tamelijk nabije toekomst de eerste automatische wagens over de opper vlakte van Mars rond rijden en inlichtingen doorseinen. Hun prototypes worden momenteel op de maan beproefd, die als een soort proefterrein voor ruimtevaarttechniek wordt gebruikt." Blagonravov meent dat het onderzoek van de maan en de pla neten het doelmatigstkan worden verricht met behulp van automatische, onbemande stations. Dat wil niet zeggen dat er geen bemande ruimtevaart moet zijn, zowel bemande als onbe mande ruimtevaart zijn beide nodig voor verschillende doel einden, aldus de geleerde. Zo is al gebleken dat een mens onmo gelijk kan landen op Jupiter, Venus, Neptunus en andere pla neten, zodat die alleen met robots kunnen worden onderzocht. SANTIAGO (DPA) Twee leden van een „re volutionair volksleger" zijn maandag met machi nepistolen en een molo tovcocktail een bioscoop in de Chileense hoofdstad Santiago binnengedron gen. Ze dwongen de be drijfsleider de filmvoor stelling stop te zetten en in plaats daarvan dia's over de „socialistische re volutie" te vertonen en ,.de Internationale" te la ten spelen. Daarop ver dween het tweetal weer ongehinderd uit de druk bezochte bioscoop. (Van onze redactie binnen land). NIJMEGEN De be schermende werking die fluor heeft tegen tandbederf berust op aanhechting van het fluor op een bepaalde plaats in het kristalmateriaal waaruit de tand is opgebouwd. Het kristal wordt door deze aanhechting ongeveer tienmaal minder goed oplosbaar en krijgt een stabielere struktuur. Dit stelde maandagmorgen tijdens een persconferentie in Nijmegen prof. dr. F.C.M. Driessens, hoogleraar in de wetenschap en technologie van tandheelkundige materialen aan de Nijmeegse universi teit. Volgens prof. Driessens is de opbouw van de kleinste kristallen die het hoofdbe standdeel vormen van bot en tanden in het menselijk li chaam, al enige tijd bekend. Deze stof, apatiet genaamd, is in bepaalde mate oplosbaar in water, waarbij de oplosbaar heid in belangrijke mate wordt bepaald door de zuur graad van het water. Tandbe derf of caries onstaat doordat bacteriën op de tanden suiker omzetten in een zuur, waarin de kristalletjes uit de tand langzaam maar zeker oplossen. Men krijgt dan het bekende gaatje in tand of kies. Bekend was reeds dat fluo ride caries tegengaat, maar. al dus prof. Driessens, nog niet bekend was waarom fluoride die werking had. Zijn onderzoekingen in Nij megen waarbij is samenge werkt met deskundigen van de rijksuniversiteit in het Bel gische Gent, hebben voor die werking een verklaring gevon den op moleculair niveau. Volgens prof. Driessens kan deze verklaring ertoe bijdra gen de discussie over de vraag of het drinkwater dient te worden gefluorideerd zuiverder te maken. Hijzelf betoonde zich voorstander van fluoride ring, zolang nog geen andere en betere methode is gevon den om tandbederf te voorko men. De methode is volgens hem volledig veilig, omdat de concentratie fluor in het lei dingwater ver ligt onder de concentratie waarbij proefon dervindelijk biologische ne venverschijnselen zijn gecon stateerd. (Van onze redactie buitenland) BELFAST De voorlopige vleugel van het Ierse repu blikeinse leger heeft maandag alle offensieve operaties tegen het Britse leger en economische doelen in Noord- Ierland opgeschort. Dit hebben betrouwbare kringen rond de republikeinse beweging in Belfast bekendgemaakt. De „Brigade Belfast" van de „provisional IRA" heeft deze geruchten maandagavond evenwel tegengesproken. In een kort communiqué dat de afdeling Belfast aan een plaat selijk televisiestation stuurde, stond dat de IRA tot dusver zelfs niet de mogelijkheid van een eenzijdig bestand heeft overwogen. Iemand van het Britse leger zei echter, dat het gisteren in Noord-Ierland rustiger was ge weest dau gewoonlijk. Naar verluidt is het bestand zondagnacht rond middernacht toch ingegaan „om de goede wil van de republikeinse be- weging te tonen" aan de voor avond van de publikatie van het Britse witboek over de toekomst van de provincie. stilzwijgen gehuld maar de IRA-kringen in Belfast zeiden dat het bestand van kracht blijft „tot en wellicht nog na" de publikatie van het Britse witboek, die nu eik ogenblik kan worden verwacht- De datum van de publikatie van het witboek is zowel in Belfast als in Londen streng geheim gehouden om eventue le demonstraties en protesten van katholieke of protestantse extremisten te voorkomen. Het witboek bevat voorstellen van de regering in Londen voor een nieuwe bestuursvorm ter vervanging van het opgeschor te Noordierse parlement. In Britse legerkringen kon men ook vernemen dat er al enige tijd aanwijzingen zijn dat de Provisionals een be stand zouden willen afkondi gen „voor reorganisatie en hergroepering". Het is heel goed mogelijk dat ze nu al tot een bestand hebben besloten", zo zei men. Woordvoerders van de IRA in de Ierse hoofdstad Dublin hadden zich tot vannacht in (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Op grond van een klacht zal een straf vervolging worden ingesteld tegen een politieman uit Rot terdam wegens mishandeling. De klacht werd ingediend door een 24-jarige Marokkaan, die met een neusbreuk in een ziekenhuis moest worden op genomen. Minister Van Agt (Justitie) heeft dit aan de Tweede Ka mer meegedeeld in antwoord op vragen van het PvdA-Ka- merlid Roethof. Minister Van Agt deelt daarin niet de con clusie, dat de politie jegens rijksgenoten en gastarbeiders te fors of anderzins onjuist zou optreden. „Factoren als taalbarrière en afwijkend cul tuurpatroon maken het contact van de politie met deze perso nen moeilijker dan met het publiek in het algemeen", al dus de bewindsman. Voor maatregelen, die ertoe kunnen leiden dat er een ein de wordt gemaakt aan „de voortdurend in aantal toene mende incidenten met rijksge noten en vreemdelingen" is z.i. voorshands geen aanleiding omdat er bij de politie van een algemene problematiek in deze niet kan worden gespro ken. (ADVERTENTIE) (li....:.imiwiniuuiiiiuu.; KING SIZE FILTERS Ed. LAURENS CONTINENTAL MILD enMENTHOL-25/L55 0 Aflossing van de wacht in Wounded Knee. Een van de Indiaanse bezet ters van de Amerikaanse handelspost in Wounded Knee rijdt een vrouwe lijke collega naar een van de weg versperringen op de toegangswegen naar het plaatsje. Volgens de Indianen is het laatste regerings voorstel (einde van de bezetting en arrestatie van de Oglala-Sioux tegen wie tot dus ver 31 beschuldi gingen zijn in gebracht) een oplossing die neerkomt op een totale overgave. En dat zullen we dus zeker niet doen, aldus leider Russel- Menos. ONGEVEER 20.000 bus-, taxi- en vrachtwagenchauffeurs in Finland zijn voor 24 uur in staking gegaan om druk uit te oefenen op het parlement op dat een nieuwe regeling met betrekking tot hun werktijden spoedig wordt aanvaardt. (Van onze redaktie buitenland) CANBERRA De politie van Canberra heeft in de ga rage van een Zuidslavische immigrant staven gelignniet en ontstekingen gevonden, vierentwintig uur voor pre mier Dzemal Bijedic van Zuid-Slavië een driedaags be zoek aan Australië begint Volgens betrouwbare bron nen had de politie een tip gekregen. In het weekeinde heeft de politie twee auto's van Zuid- slaviërs aangehouden die op weg waren naar de Australi sche hoofdstad. Zij kwamen uit Sydney en hadden messen bij zich. De politie van Canberra schat dat in de stad en in de omgeving 10.000 Zuidslaviërs wonen die uit Kroatië afkom stig zijn. Een speciale eenheid is ingesteld om een onderzoek in te stellen naar de activitei ten van de leden vam de Oe- stasji-beweging onder hen, die onafhankelijkheid van Kroatië willen. (Van onze redactie buitenland) LONDEN. De handel op de wisselmarkten in Europa is gisteren voorzichtig hervat. Voor het eerst sinds veertien dagen bemoeiden de centrale banken er zich officieel weer mee. Over het algemeen was de omzet zeer gering, althans in vergelijking met de grote bedragen die voor de sluiting werden verhandeld De handelaren probeerden een Indruk te krijgen van de uit werking van de monetaire beslissingen die in Brussel en Parijs zijn genomen. Uit Frankfort werd verno men dat de Bundesbank be scheiden bedragen in Belgi sche franken en Zweedse kro nen heeft verkocht om de D- mark op zijn laagste interven tiekoers ten opzichte van die twee valuta's te steunen. De dollar was overal tame lijk vast gestemd. Er waren echter geen aanwijzingen dat de Amerükaainse centrale ban ken de dollar steunden. Zoals bekend hebben de Verenigde Staten vrijdag beloofd met de Europese landen samen te zul len werken om te voorkomen dat weer grote dollarbedragen uit de markt moeten worden genomen. Pas tegen het einde van de handel was er gisteren sprake van een lichte deling ten op zichte van de gezamenlijk zwevende valuta's. Dat zijn de kronen van Denemarken, Noorwegen en Zweden, de franken van Frankrijk, België en Luxemburg, de D-mark en de gulden. Afgesproken is dat hun koersen niet meer dan 2,25 procent ten opzichte van elkaar mogen schommelen. Deze marge werd maandag in- (Van een onzer re dacteuren). PARIJS De be kende Franse schrijver Roland Dorgeles is zondagavond na een langdurige ziekte in zijn woning te Parijs op 88-jarige leeftijd overleden. Dorgeles, wiens ei genlijke naam Lccavelé luidt, dankt zijn be kendheid vooral aan de roman „Les croix de bois" (Houten krui sen), die samen met de twee oorlogsromans van Henri Barbusse en „Vie des martyrs" (Le ven der martelaren) van Duhamel tot de beste litteraire be schrijvingen van het ellendige leven der frontsoldaten in de eer ste wereldoorlog wordt gerekend. Roland Dorgeles schreef veel romans die het Franse leven in het interbeilum (het tijdperk tussen de bei de wereldoorlogen) tot onderwerp hebben. Daarnaast werd zijn autobiografische roman „Le chateau des brouii- lards" (het slot in de mist) bekend. een dichterlijke beschrij ving van de kunste naarsgemeenschap van Monlmartrc. Sinds 1929 maakte de thans overledene deel uit van de Acadé mie Goncourt. Hij ver sloeg bij die gelegen heid grote namen als Colette en Georges Du- hamel. derdaad geheel benut, waarbij de Belgische frank zijn maxi maal toegestane stijging be reikte en de D-mark zijn grootste daling onderging. In Londen sloot de dollar op 2,4595-2,4605 ten opzichte van het pond sterling en op 2,8250- 2,8280 ten opzichte van de rruark. Dat is een geringe ver betering in vergelijking met de niet-pfficiële koersen van vrijdag. Ook ten opzichte van de Zwitserse frank, de Franse commerciële en financiële frank en de gulden gaf de Amerikaanse valuta een kleine stijging te zien. In Frankfort weiden de meeste andere zwevende valu ta's op hun hoogste peil ten opzichte van de mark verhan deld. Behalve de Belgische frank bereikte ook de Zweed se kroon op sommige momen ten zijn maximumstij ging van 2,25 procent in vergelijking met de mark. In Parijs sloot de dollar iets lager ten opzichte van de com merciële frank en wel op 4,5400-4,5500. Ten opzichte van de financiële frank sloot de dollar op 4,5100-4,5200. Er was de hele dag een matige vraag naar dollars. In Zurich sloot de dollar hoger.. In Bonn heeft de Britse mi nister voor Europa, John Da- vies, meegedeeld dat het pond sterling met de andere valuta's van de EEG mee gaat zweven zodra de omstandigheden dat toestaan. In Amsterdam was de openingskoers van de dol lar f 2,90-f 2,91 en was daar mee vast te noemen in verge lijking met de laatste koers van vrijdag in het interbancai- re verkeer (f 2,8850-f 2,8875). De handel was nog vrij ner veus en de omzetten bleven gering. aldus wisselmake laars. TEL AVIV (DPA) Israël heeft de beschikking over een nieuw stormgeweer voor zijn strijdkrachten, dat de naam „Galil" heeft gekregen. In militaire kringen in Tel Aviv bevestigde men maandag berichten over een nieuw ge weer met de woorden: „Ja wij hebben een nieuw geweer" dat „beter dan de Amerikaan se M-16 en de Sovjet Kala3j- nikov-stormgeweren, zo niet het beste ter wereld" zou zijn. De Galil, genoemd naar Ga- lilea, moet de Belgische FN- geweren en de bekende Israë lische UZI-machinepistolen vervangen. (Vervolg van pag. 1) Ook de KVP-fractievoorzit- ter, Andriessen heeft gisteren in een communiqué de nadruk gelegd op de wens van de confessionelen over „de hoofd punten van een beleid voor een kabinet" te praten. Het is een misverstand, aldus An driessen, als zou de KVP-frac- tie hebben ingestemd met de onaantastbaarheid van het ge fixeerde program „van een minderheid". Andrdëssem vindt ook, dat Burger zondagavond te ver is gegaan door in zijn brief te stelten dat de confessionelen een verdere gediaehtenwdese- ling zinloos zoudien vinden. Verdere correspondentie vin den wij zinloos, aldus Andries sen, want juist corresponden tie heeft steeds aanleiding ge geven tot misverstanden. Elf leden van KVP, ARP en CHU hebben er in een brief aan „hun" fractieleiders op aangedrongen een eventueel kabinet-Den Uyl op zijn be leid te beoordelen en het niet bij voorbaat te verwerpen. Landsbelang dient zwaarder te wegen dan partijbelangen, al dus de brief, die gisteravond overigens nog niet bij de res pectieve fractieleiders was binnengekomen. De elf confes sionelen staan positief tegeno ver Burgers formatiepoging. Ondertekenaars van de brief zijn: J. Baard-a uit Sneek, Paul Beugels uit Amersfoort, dr. E. Bleumink uit Eelde, drs. L. de Bruyn uit Wychen, prof, dr. B. Goudzwaard uit Oegstgeest, H. Groeneveld uit Krimpen aan de IJssel, prof. dr. G. Kuyper Hzn. uit Amsterdam, prof. dr. D. H. M. Meeuwiss-en uit Norg, prof. dr. G. T. Rothuizen uit Kampen, ds. A. A. Spijker boer uit Amsterdam en prof. dr. H. J. van Zuthem uit Uit hoorn. ANKARA (RTR) Ook gisteren is de presidentsver kiezing in Turkije opnieuw uitgesteld en het heeft er de schijn van, dat het parlement de verkiezing van een nieuw staatshoofd twee jaar zal uit stellen. Na een weekeinde van uit gebreide besprekingen hebben de twee grootste politieke par tijen in Turkije een informele overeenkomst bereikt om de ambtstermijn van de aftreden de president Cevdet Sunay te verlengen en in 1975 nieuwe verkiezingen te houden. De militaire bevelhebbers zijn op de hoogte gesteld van het voorstel en schijnen het de beste oplossing te vinden voor een crisis, die het leger en de politici in een gevaarlijk con flict heeft gebracht. De 73-jarige president Su nay is chef van de generale staf geweest en is éen van de weinige nationale figuren, die waarschijnlijk zowel voor bur gers als het leger aanvaard baar zal zijn. Maandag is de verkiezing tot woensdag uitgesteld omdat er naar het officieel heet geen quorum was- xi 1 Een dag voor het begin van de lente in deze streken in andere gebieden begint de lente pas 23 maart nemen wij u mede naar het Westduitse Keu. len, waar het leven voor de 43- jarige Heinz Bauer, een mon teur, een nachtmerrie is. Twee jaar geleden was hl) nog een gelukkig man met een aantrekkelijke vrouw. Deza toestand veranderde snel toen hij begon te snurken. „Mijn vrouw kon het niet harden", zo zei Heinz en kreeg echt- scheiding in 1911. Bauer verliet de fiat, die hij met haar had gedeeld en huurde een gemeubileerde flat. Na drie dagen werd hij er door de eigenaar uitge werkt, omdat het gesnurk van Heinz de man te bar werd. Heinz verhuisde naar een an dere gemeubileerde kamer, maar ook daar mocht hij niet blijven omdat de buren klaag den en dreigden er de politie bij te halen. Teneinde raad en wijs ge worden, nam Heinz zijn intrek in een oude en niet meer ge bruikte vrachtauto. Maar ook dat bleef niet onopgemerkt, want de politie beval hem een woning te zoeken omdat de buurt had geklaagd over het gesnurk van Heinz. Heinz weigerde, om een lang verhaal kort te maken, gehoor te geven aan de eis van de politie en kreeg tot vijfmaal toe gevangenisstraf. Enkele dagen geleden kwam er een eind aan zijn laatste straf. En dat vond hij niet eens leuk, want Heinz had het zo kwaad nog niet in zijn cel, die warm was en droog en rustig. Bovendien waren de muren geluiddicht zodat niemand hinder van zijn gesnurk had. Heinz vertelde zijn verhaal wat triest gestemd. Hij is nu namelijk weer zonder hoop op zoek naar kamers. NAC heeft nu contacten met een Pool van 26 jaar. Is-ie toch mooi 30 als-ie in Breda arriveert. In het afgelopen jaar zijn er ln Amerika voor het eerst sinds 1897 meer fietsen dan auto's verkocht, ongeveer 11,5 miljoen stuks. En dat noem ik merkwaardig: Favoriet waren de sportfietsen met tien ver snellingen. Amanda, gij zijt gegroet en wel uit zeer betrouwbare bron. Verder doen wij ook ie dereen de groeten. Bij deze dus. MERIJN. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De officier van justitie in Düsseldorf stelt een nieuw onderzoek in naar de houding van Albert Konrad Gemmeker, de voormalige kampcommandant van het kamp Westerbork. De vraag, waar het tweede onderzoek naar het oorlogsver leden van de thans 66-janige Gemmeker om draait, is het feit of men hem behalve voor die deportatie van 100.000 jo den, waarvoor hij in 1948 reeds werd veroordeeld, ook verantwoordelijk kan stellen voo-r het uiteindelijke lot van deze joden (gaskamers in Po ten). Men wil nagaan of via getuigenverklaringen alsnog het bewijs te leveren is dat Gemmeker op de hoogte was van het lot dat de joden te wachten stond. Een feit dat hij overigens zelf steeds heeft ontkend. Aan dit onderzoek wordt medewerking verleend door het Rijksinstituut voo-r Oor logsdocumentatie te Amster dam. IN DE NACHT van zondag op maandag is een auto, die reed op de weg van Aalsmeer naar Purmerend, in de sloot naast deze weg geraakt. De twee inzittenden zijn om het leven gekomen.

de Stem | 1973 | | pagina 9