VAKANTIE VOOR ZIEKEN EN HULPBEHOEVENDE BEJAARDEN Axelse Zonnebloem zet zich in voor zomerkamp UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN Rijlessen duurder KADE V] Vis» Zee flink HEERLUK BI Derde verdachte bankoverval gearresteerd Schijnwerper op de filmwereld stad streék Grote prijs ON A voor Marionette CAUSERIE OVER RUANDA Stichting in Heikant aan het werk Hulst Politie geeft wapens terug Burgerlijke stand EIGEN HAND SAMEN Terhole Blijspel trekt veel publiek naar De Luifel Voor Hozubra 150 stieren ingezonden EHBO TerhüJt1 had goed jaar Wafelactie in Clinge groot succes Clinge Nieuw-Namen Kieldrecht Graauw Hoofdplaat Philippine met lege handen terug uit E[ulst Dinsdag 20 maart 1973 l«rw—wmmi 11 (Van een onzer verslaggevers) HULST. Naar eerst nu bekend is geworden, is vorige week een derde verdachte gearresteerd in de zaak van de bankoverval op de Nederlandsche Credietbank in Hulst. Het is een 28-jarige in Brus sel woonachtige Belg. Hij is gearresteerd door de bijzon dere opsporingsbriigade in Brussel en Dendermonde, na een opsporingsactie, die meer dan een jaar heeft geduurd. Het is niet bekend of de man zijn medewerking aan de bank overval al heeft toegegeven, maar verwacht wordt, dat er met zijn aanhouding licht ge bracht kan worden in nog ver schillende onopgeloste za ken. Het lijkt er op, dat de Bel gische politie met deze laatste arrestatie het dossier van de Hulster bankoverval kam afslui ten. De overval werd in au gustus van 1971 gepleegd. Korte tijd daarna kon een me deplichtige worden aangehou den, die na een langdurige rechtszitting in Dendermonde werd veroordeeld. Het was een Lokerse barjuffrouw, waarvan bekend was, dat ze bevriend was met een van de vermoedelijke daders. Deze (Van onze correspondent) HULST Het topbiljart- team van Marionette, bestaande uit Peter de Smet en Edy Bogaerd, heeft zaterdagavond in het café van Piet Wentzler in Hulst de grote prijs BC ONA gewonnen. Marionette mo"St wel e'n beslissingswed strijd spelen tegen KOT om winnaar te worden. Deze laat ste wedstrijd werd door het jeugdige Marionette gewon nen. De uitslagen van de gespeel de wedstrijden zien er als volgt uit: ONA 1 - ONA 2 1 0 Marionette - 't Centrum 1— 0, KOT - STC 1—0, 't Raed- huys - ONA 1 10, Marionet- te - STC 10, 't Centrum - KOT 1—0, 't Raedhuys - Mari onette 0—1, ONA 1 - STC 1— 0. ONA 2 - 't Centrum 10, KOT - 't Raedhuys 10, ONA 2 - Marionette 0-1, ONA 1 - T Centrum 0—1, 't Raedhuys - STC 0—1, KOT - ONA 2 1—0. Marionette - ONA 1 1—0, 't Centrum - 't Raedhuys 10, STC - ONA 2 0—1, Marionette - KOT 0—1, 't Centrum - STC 10, ONA 2 - 't Raedhuys 1 0. ONA 1 - KOT 0—1. De eindstand ziet er als volgt uit: 1 Marionette (P. de Smet en E. Bogaard) 5 pnt., 2 KOT (G. de Feber en W- Koe mans) 5 pnt., 3 't Centrum (M. Viassenrood en J. Rom- bout) 4 pnt., 4 ONA 2 (J. Pilaet en J. de Wit) 3 pnt., 5 ONA 1 (M. de Wit en W. v. d. Voorde) 2 pnt., 6 STC Sluiskil (A. v. d. Voorde en R. Boe lens) 1 pnt.. 6 't Raedhuys Westdorpe (M- van Lent en A. Thomas) 1 pnt. Alle deelnemende spelers kregen als herinnering aan dit toernooi een aandenken. (Van onze correspondent) AXEL Dinsdagavond zal er in het bejaardendiensten- centrum ,,'t Trefpunt" te Axel door de heer K. Boer een cau serie gehouden warden met dia-vertoning, over zijn reis die hij met zijn vrouw maakte naar Rowanda. Deze veelbelo vende avond, waar ook „jon gere bejaarden" en invaliden hartelijk welkom zijn, begint om half acht. laatste, J.M., was op dat mo ment voortvluchtig. De bewijzen stapelden zich tijdens de zitting tegen hem op, zodat hij bij verstek ver oordeeld werd tot een aantal jaren gevangenisstraf. Zeer belastend was de verklaring van de vader van het barmeis je, die tegenover de rechter verklaarde, gezien te hebben, dat zijn dochter met haar vriend het geld van de overval in zijn Antwerpse woning aan het tellen waren. Het meisje ontkende evenwel iets met de overval te maken te hebben. De opsporing van M. vergde nogal wat tijd, maar ook hij kon vorig jaar aangehouden worden en hij zit inmiddels een gevangenisstraf van zes jaar uit. Tijdens het onderzoek bleek, dat er nog een mede plichtige moest zijn, waarnaar het zoeken door de gerechte lijke diensten ijverig werd voortgezet. Vorige week lever den die inspanningen het ge wenste resultaat op met de arrestatie van de Brusselaar. Hij wordt ervan verdacht tal van misdrijven te hebben ge pleegd, in nauwe samenwer king met een niet nader ge noemde collega. (Van onze correspondent) HEIKANT Zeer onlangs is te Heikant tot stand geko men de stichting Gemeen schapscentrum Heikant, onder voorzitterschap van de heer Th. Weemaes en secretaris penningmeester de heer G. Reijn. Vanwege de slechte huisves ting van de jeugdverenigin gen in Heikant zal eerst on derzocht worden hoe in deze situatie verbetering kan wor den gebracht en zal alleen vervanging van de bestaande huisvesting (voormalige school en onderwijzerswoning) een oplossing kunnen bieden. De stichting zal ook contact opnemen met de stichting open bejaardenwerk om te be zien of gelijktijdig ook kan worden voorzien in de huisves ting voor het bejaardenwerk. Deze stichting heeft contact opgenomen met het gemeente bestuur van Hulst om van ge dachten te wisselen over de situering en de omvang van eventueel te stichten nieuwe huisvestingsmogelijk- heden en hun bereidheid om mee te werken aan de eXDlo'- tatie enz. Botsing Op het gevaar lijke kruispunt Absdaalseweg- Rijksweg 60 te Hulst vond za terdagmiddag de zoveelste aan rijding plaats. Ditmaal tussen een Belgische en een Neder landse personenauto. Het onge luk gebeurde doordat de Belg A. V. uit Mechelen bij het oversteken van het kruispunt geen voorrang verleende aan C. van D. uit Hulst, die over de rijksweg reed. Activiteiten tourclub De Tourclub Hulst zal haar kampi oenschap houden op zaterdag 14 april a,s. Het zal verreden worden in twee categoriën nl. van 16 tot 35 jaar en van 35 jaar en ouder. Tevens zal de eerste open volkskoers worden gehouden op zaterdag 12 mei voor dezelfde categorieën. Voor beide wedstrijden is het parkoers Sportlaan-Jacob Catslaan, Europaplein, Frisa- straat, Sportlaan. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Een zomerkamp kost zo'n 500 gulden per per soon. De deelnemers hoeven daar maar een klein deel van te betalen. Dan is het toch normaal, dat je op de eerste plaats de mensen uit je eigen omgeving probeert te hel pen". Aan het woord is me vrouw Roelands uit Axel, se cretaresse en waarnemend voorzitster van de daar sinds enige maanden functione rende Zonnebloem-afdeling. Axel is nog nooit een eigen afdeling niij:k geweest, maar na het jongste zomerkamp van vorig jaar in Hulst zijn daar toe de eerste initiatieven ont wikkeld. Momenteel worden voorbereidingen getroffen voor een aantal activiteiten in de komende maanden. Wat de plannen zijn kan mievrouw Roelands nog niet precies zeg gen. „We weten uiteindelijk niet hoe de zaken allemaal gaan lopen", zo vertelt ze. Ze is wel enthousiast over de tot heden ondervonden medewer king en ook over het aanbod van vrijwilligsters heeft ze (Van onze correspondente) MIDDELBURG P.A.K. uit Vlissingen bleek in juli van het vorige jaar na een onderzoek van de politie over een vuurwapen te beschikken. Op 24 augustus kwamen er 367 patronen, 6 handgranaten en een doos met kruit tevoor schijn. K. bleek een fervent wapenverzamelaar te zijn. De politie heeft hem toegezegd, dat hij een bijzondere machti ging krijgt voor zijn verzame ling. De politierechter veroor deelde K. tot f 150,- boete en bepaalde, dat de in beslag ge nomen wapens teruggegeven moesten worden aan K. TERNEUZEN Geboren: Nathalie dv J. van de Ree en J. Verhelst, Cindy dv I. van de Wege en M. de Doelder, Chris tian zv J. Mulder en J. Pot ters, Bas zv M. Wesdorp en J. Viellevoye, Mario zv J. Arens en P. Strobbe te Axel, Janna dv C. van de Velde en M. Grootjans, Gelina dv T. Post- ma en L. Elve. Natasia dv G Rensen en A. van de Winckel te Nijmegen, Jeanine dv G- van de Bovekamp en J. Fieret, Silvie dv R. Sijnesael en L. van Pottelberghe te Axel, Par- cifal zv A. Dooms en B. Wil- lems, Ronals zv L. de Kraker en C. Baart te Axel. Ondertrouwd: F. Kaan 19 jr en J. de Rooij 18 jr., A. Cer- pentier 21 jr en D. Maas 20 jr- Getrouwd: L. Fokke 22 jr en L. Martens 20 jr. Overleden: M. A de Baer- demaeker 67 jr. ev T. van Laere, J. van Hoeve 72 jr. geh. te Sas van Gent, P. Kooijman 69 jr. geh. gew. te Rotterdam, A. van Fraeijenhove 66 jr., C. Hamelink 91 jr. geh. gew. met M. Loof, E. Versluys 86 jr- geh. gew. met M. de Zeeuw, te Sas van Gent, A. Rammeloo 62 jr. ev. G. Ploegaert te Sa- van Gent niet te klagen. Er zal de ko mende maanden wel heel wat werk verzet moeten worden. Voornaamste streven op korte termijn: zoveel zieken en hulpbehoevenden bejaarden zien te vinden, dat het komen de Zonnebloem kamp in Hulst een Zeeuwseh-Vlaamse of Zeeuwse aangelegenheid kan worden. „Vorig jaar waren er wel verschillende mensen uit Zeeuwsch-Vlaianderan bij maar het merendeel der deel nemers kwam toch uit Bra bant. Goed beschouwd is dat een vreemde situatie, want ook in Zeeuwsch-Vlaanderen zullen er toch wel voldoende gegadigden zijn. Daarom wil len we er in principe naar streven die zaak dn eigen hand te houden. Er zijn tal van invaliden en chronische zie ken, die nooiit de deur udtko men. Ze kennen hun eigen omgeving najuwelijiks. Voor die mensen zijn deze zomerkam pen zo belangrijk", aldus me vrouw Roelands, die vol en thousiasme is voer deze activi teiten vertelt. Voor de adressen van chro nische zieken is de Axelse Zonnebloem voornamelijk aan gewezen op dokters, dominees en de parochiegeestelijkheid, Die zijn inmiddels op de hoog te gebracht van het bestaan van de afdeling en de reacties uit deze kringen waren over wegend positief. Op een enke le uitzondering na. In een en kel geval weid het doorspelen van de adressen van hulpbe hoevende mensen gewei gerd. Mevrouw Roelands: „Nou is dat natuurlijk zo'n ramp niet, want we komen er toch wel a-chter". Voor het naderende zomerkamp in Hulst zijn er 20 deelnemers nodig. De Axelse Zonnebloem heeft juist op tijd ingegrepen, omdat het kamp op liquideren stond vanwege de grote deel name uit Brabant en de gerin ge belangstelling uit Zeeland. Het zomerkamp is overigens slechts één aspect van dit werk. Er wordt ook veel gedaan aan ziekenbezoek en daarvoor beschikt de Axelse afdeling momenteel over dertig zieken- bezoe-ksters. Daarnaast werkt het bestuur nauw samen met de in Axel al langer actieve welfare-afdeling. „We gaan binnenkort nog een ledenwerf actie houden", zo kondigt de waarnemend voorzitster aan. Zowel nieuwe leden als actie ve helpsters kan de kersverse afdeling nog in grote aantallen gebruiken. Degenen die be langstelling hebben kunnen daarvoor terecht bij mevrouw Roelands. Zuidsingel 44 in Axel (01155-1933). Vastenactie De eerste ronden van de Vastenactie, be staande uit het ophalen van de daartoe bestemde zakjes aan de woningen heeft een voorlo pig bedrag opgebracht van bij na 370 gulden. Parochiekerk De laatste tijd sukkelt men in de paro chiekerk wat met de verwar mingsinstallatie. Verschillende onderdelen zijn aan een ver nieuwingsbeurt toe. Om aan de financiële middelen te ko men, werd een kerkcollecte gehouden die een bedrag heeft opgebracht van ruim 315 gul den. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE In het dorpscentrum De Luifel werd een toneeluitvoering gegeven door een toneelgroep uit Vo gelwaarde. De organisator, de heer F. van de Laar, had tijd noch moeite gespaard om deze toneelgroep naar De Luifel te krijgen. Te meer omdat het on geveer tien jaar geleden was dat er een toneeluitvoering te Lamswaarde had plaatsgevon den. De toneelgroep vertolkte een blijspel bestaande uit drie be drijven. Met als titel „Pension 3"- Onder de leiding van de heer Janssen uit Vogelwaarde. De speelrollen werden ver tolkt door de heren Janssen, De Klerk, Vink, De Kort, en Van Dijk en de dames Stel- laert, Janssen, en Van Bunder. Zij oogstten een geweldig ap- werkten aan het technisch ge deelte mee de heren Vael en Burggrave. Respectievelijk grimeur en souffleur. Een tal rijk publiek vulde de zaal. Men kan zeggen dat de eerste toneeluitvoering in hec dorps centrum De Luifel als ge slaagd beschouwd mag wor den. UTRECHT Vrijdag 13 april wordt voor de agrarische bevolking in en buiten het HoZuBra-gebied een belang rijke dag. Niet minder dan 150 stieren van het zwartbonte vee-ras, in leeftijd variërend van 16 jaar, worden in de overdekte rundveehal van de nieuwe veemarkt, Voorveldse- polder te Utrecht, op exterieur gekeurd. Deze stieren hebben het kri tische oog van de keurings commissie bij de vóórselectie reeds met goed gevolg door staan. U treft op 13 april a.s. derhalve een geselecteerd aan tal stieren aan, afkomstig uit de provincies Zuid-Holland, Zeeland, Utrecht en Noord- Brabant, zowel k.i. als natuur lijk dekkende dieren. Voor de ze keuring is een goedverzorg de catalogus in voorbereiding, waarin alle dieren met uitge breide gegevens staan ver meld. Naast deze stieren worden voorts 6 dochtergroepen af stammelingen van jonge k.i. stieren ingezonden. U kunt deze dag dus beschouwen ais een op hoog niveau staande rundveedemonstratie, omdat het beste fokmateriaal uit het HoZuBra-gebied wordt gepre senteerd. Het hoogtepunt, waarmede deze dag wordt af gesloten- belooft het impone rend défilé te worden, dat om plm. 13.00 u. plaatsvindt en waaraan alle dieren, die met een le prijs zijn bekroond, deelnemen, direct gevolgd door een demonstratie van vrouwelijke afstammelingen van jonge fokstieren (ADVERTENTIE) Een vooraanstaand auteur begint aan de levens beschrijving van een beroemde filmheld. Tijdens zijn speurtocht naar gegevens stuit de schrijver op onvermoede feitenClose-up: een vlijmscherpe roman van Len Deighton over een wereld van sterren, supersterren, producers en financiers. Een wereld, waarin alles te koop is. Oók incestueuze liefde, chantage en moord. 3zo pagina's voor 17,50 bij elke boekhandel. (Van onze correspondent) TERHOLE Tijdens de jaarvergadering van de EHBO in Terhole waarbij alle leden aanwezig waren, bleek dat de afdeling een financieel gunstig jaar heeft gehad. Er waren geen ernstige ongelukken te behandelen geweest. Alhoewel toch weer verschillende ver keersslachtoffers hulp hadden ontvangen. Ook in de huiselij ke kring was meerdere malen EHBO-liulp verleend. Geluk kig beginnen steeds meel mensen de weg naar gediplo meerde EHBO'ers te vinden, aldus de voorzitter, In zijn openingswoord. MomenteêTtelt de afdeling Terhole 31 gedi plomeerde leden. Uit de jaarverslagen bleek dat er heel wat activiteiten hebben plaatsgevonden, zoals deelname aan wedstrijden in provinciaal en landelijk ver band. Ook de grote oefenavon den voor de afdelingen in ae gemeente Hontenisse waaraan de vier afdelingen samenwer ken, waren een groot succes geweest. De opengevallen plaats door het vertrek van pater Jeuning werd ingenomen door pater Van Acker, die er zijn blijd schap over uitsprak in een dergelijke goede afdeling aan wezig te mogen zijn. Na de Vlotte vergadering waarin de aftredende bestuursleden, me vrouw Van Eetveld en de heer Provoost, bij acclamatie wer den herkozen, kregen de leden een koffietafel aangeboden die alle eer werd aagendaan. Hier aan werd eveneens deelgeno men door dokter Niesten en zijn echtgenote. (Van onze correspondent) CLINGE De wafelactie die door de jongerengroep werd gehouden is een groot succes geworden. Ruim 1600 wafels werden zaterdagmiddag door de jongeren tussen 16 en 18 jaar per auto huis-aan- huis bezorgd. Tevoren waren de inwoners van het dorp door een circulaire op de hoogte gebracht van deze wafelver koop. De actie stond onder al gemene leiding van pastoor A. Fick. In een garage naast de pastorie was een bakgelegen- heid gemaakt. Van hieruit gin gen de wafels per auto naar degenen die ze besteld had den. Twee auto's reden geregeld af en aan. Bovendien had een viertal meisjes van dertien jaar nog extra 283 wafels verkocht aan mensen die geen circulaire hadden ontvangen. De groep jongens en meisjes hebben in voorgaande jaren eveneens de vastenactie ge steund door het verrichten van werk. Ditmaal was er geen werk te vinden, waardoor de toevlucht is genomen tot de wafelactie. De jongerengroep verzorgt meerdere acties. Zo werd laatst de actie „Kom over de brug" door hen ver zorgd. En wat betreft de steun aan de vastenactie zal er bin nen enkele weken weer een actie volgen. Zij zullen dan zakjes aan de huizen uitdelen en deze later weer ophalen. Deze ophaling zal geschieden met een geluidswagen erbij. Wandelsport Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar weer een avondvierdaagse worden georganiseerd. Deze zal op 12, 13, 14 en 15 juni worden gehouden. De wandel- sportvereniging Clinge zal zich met het uitzetten van de route en de volledige organisa tie belasten. Gezien het grote succes van 1972 wordt er ook dit jaar op een zeer grote deelname gerekend. Feestcomité In café 't Voske bij Huub Leys kwam het plaatselijke feestcomité bijeen om een dagelijks be stuur te formeren. Na enkele uren van vergaderen bleek het onmogelijk om een dagelijks bestuur te kiezen. Men besloot op zeer korte termijn een nieuwe vergadering te houden, waarop dan definitief het dage lijks bestuur gekozen zal wor den. Het Clinge feestcomité heeft reeds enkele jaren geen secretaris meer en vanaf janu ari van dit jaar hebben de heer F. Blommaert en de heer J. van den Bulck, respectieve lijk voorzitter en penning meester, hun functie ter be schikking gesteld. Het zou jammer zijn voor het dorp Clinge als er geen kandidaten gevonden kunnen worden, die in het dagelijks bestuur zitting willen nemen. Geslaagd Aan de Techni sche Hogeschool in Eindhoven is voor het doctoraal examen van de afdeling der scheikun dige technologie geslaagd: A.G.L. Burm uit Nieuw-Na- (Van onze correspondenten) KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting in de zaal bij Jac. de Waal, hebben 40 schutters deelgenomen. De ho ge vogel en de eerste zijvogel werden op meesterlijke wijze bemachtigd door F. van Kruyssen uit Kloosterzande De tweede zijvogel was voor Jos de Waal uit Groenen dijk. Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht ge sleept door G. Verschoten uit Kloosterzande met een totaal van vijf stuks. De extra hoge vogels, die geschonken waren door de schuttersociëteit „Hu- bertus" werden door niemand afgeschoten. HENGSTDIJK Aan de zondagschieting op twee wip pen in de zaal bij P. van Dijk hebben 45 schutters deelgeno men. Op de eerste wip werd de hoge vogel bemachtigd door P. Steyaard uit Heerlen. De eer ste zijvogel ging naar Th. Pauwels uit Groenendijk. De tweede zijvogel was voor A. Mahu uit Lamswaarde. Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door D. de Guytenaere uit Groenendijk met een totaal van vijf stuks. Op de tweede wip werd de hoge vogel afge schoten door J. Lauwers uit Terhole. De eerste zijvogel was voor P. Steyaert uit Heer len. De tweede ging naar W. Strobbe uit Lamswaarde. Het grootste aantal kleine vogels werd bemachtigd door G. de Waal uit Lamswaarde met een totaal van vijf stuks. De extra hoge vogels werden bemach tigd door W. Strobbe uit Lamswaarde en J. Verhoeven uit Kloosterzande. ZUIDDORPE In café „Centraal" werd een schieting gehouden met een deelname van 30 schutters. De uitslag was: eerste hoog vogel Th. Pauwels van de so ciëteit „Klondike". Tweede hoogvogel R. Ferket, Sluiskil. Eerste zijvogel L. van Damme, Koewacht. Tweede zij vogel Em. Cronenburg, Zuiddorpe. Grootste aantal kleine vogels K de Koek, Zuiddorpe met 6 stuks. Eerstvolgende schieting op 25 maart,15.00 uur. NIEUW-NAMEN Aan de schieting, georganiseerd door de schuttersmij. Willem Teil in Nieuw-Namen, hebben 38 schutters meegedaan. Op de eerste wip werd de hoge vogel geschoten door C. Weemaes uit Clinge. De twee de hoge vogel werd verloot. De eerste zijvogel ging naar J. Leeraert uit Hulst, de tweede naar J. de Loos uit Nieuw-Na men, de derde naar J. Leeraert uit Hulst en de vierde werd verloot. De eerste kal ging naar A. Bleyenberg uit Nieuw-Namen, de tweede naar P. Boussen uit St.-Jansteen, de derde naar A. Thilleman uit Kloosterzande en de vierde werd verloot. Op de tweede wip ging de eerste hoge vogel naar J. Leeraert uit Hulst en de tweede naar C. Weemaes uit Clinge. De zijvogels gingen naar C. Weemaes uit Clinge, R. Verstiggel uit Nieuw-Na men, idem en R. Thilleman uit Nieuwnamen. De Kallen naar: A, van Vlierberghe, Nieuw- Namen. P. Boussen St.-Jan steen, A. Thilleman Nieuw- Namen en A. de Bakker uit Graauw. 9 Het zomerkamp in Hulst: een van de populairste onder delen van het Zonnebloem programma. (Van onze correspondent) HULST Op de door de vaste kern van rijschoolhou ders gehouden vergadering, is besloten de lesprijs in verband met de gestegen kosten te ver hogen tot 16 gulden per uur. Verder is in principe beslo ten om onder een naam te gaan rijden, namelijk vereni ging van oost-Zeeuwsch- Vlaamse rijschoolhouders. Hiertoe gaan behoren de rij scholen uit Hulst, St.-Jansteen, Clinge, Koewacht en Klooster zande. Met deze maatregel van de georganiseerde rijscholen wil men het publiek duidelijk maken, dat men bij deze vere niging van verschillende voor delen kan profiteren. Topbiljart Op vrijdag 30 maart is er een topbiljartwed- striid bij J. Werrens. Prijzen zijn konijn en poularden. Voor de afvallers zijn er zes poular den. Cavalcade Op zondag 1 april om drie uur gaat op Kieldrecht de vijfde reclame- en cavalcadestoet door het dorp. Tientallen wagens, groe pen en muziekkorpsen verle nen medewerking- Voor de wagens en groepen zijn er 40.000 Belgische franks aan prijzen voorzien. Halfvastenbal Op zater dag 31 maart heeft in zaal Van Puynbrouck het jaarlijks halfvastenbal van de fanfare plaats. De avond begint te 21.00 uur. Het orkest Flash Show Band verzorgt de mu ziek. Gespreksavond Op vrij dag 23 maart om 20.00 uur heeft er in Hht Centrum te Kieldrecht een gespreksavond plaats over „Koken onder druk" met als thema „Is de reclame een zegen of een vloek". De gespreksleider is Je heer M. van Hende. Gemeenteraad De ge meenteraad van Kieldrecht heeft in zijn laatste zitting be sloten toe te treden tot de gemengde Intercommunale Te- velo (Teledistributie op de linkeroever), zodat de >nwo- ners via de kabeltelevisie keu ze zullen krijgen uit acht tv en twaalf fm radioprogram ma's. De financiering van dit project geschiedt door de fir ma Ebes. Botsing Zaterdagmiddag moest J. 15. uit Graauw, die met zijn auto over de Dorps straat reed, plotseling uitwij ken voor een bestuurder van een geparkeerde auto, die zon der te kijken zijn portier open deed. Door deze manoeuvre botste B. tegen een auto die uit tegenovergestelde richting kwam. Er was alleen materiële schade. Dinsdag 20 maart 1973 (Van een onzei ZEEBRUGGE De vissei geduchte uitbreiding onderg sershaven zal de bestaande een deel verplaatst worden, haven betekent dat de huil van de vissersschepen wordt 1850 meter. Er zal ten beho vens een nieuwe slipway citeit van 400 ton. Naar de toekomst wordt ook gekeken, want de oude kaai muren van de huidige vissers haven en de monding naar de haven zullen versterkt worden om de bodem te kunnen uit diepen van 3,50 meter naar 5 meter, dit met het oog op nieuwe en grotere visserssche pen. Ook de reparatievoorzienin gen worden verbeterd. Achter de huidige werfkaai ligt een flinke strook grond, die men zal saneren en waarop scheepswerven en herstellings- bedrijven gevestigd worden. Hierbij wordt een nieuwe wachtkade aangelegd, waar door de huidige helling kan worden verwijderd. Alleen hierdoor al ontstaat een nieu we afmeermogelijkheid van tweemaal 75 meter lengte. Voorts kan dan een aanleg steiger van 125 meter worden gemaakt, waaraan langs twee kanten afgemeerd kan wor den. Niet alleen de vissershaven, ook de jachthaven - die de laatste ja-ren te klein dreigt te worden - zal vergroot wor- Jaarvergadering bejaarden- bond Op dinsdag 20 maart zal in het voormalig gemeen tehuis een algemene jaarver gadering worden gehouden voor alle leden van de bejaar den- en invalidenvereniging Hoofdplaat. Deze jaarvergade ring vangt aan om 13.00 uur, waarbij nieuwe bestuursleden kunnen gekozen worden. Sclioonhoudster sociëteit In de vacature van schoon- houdster van de bejaarden- en invalidensociëteit is thans voorzien door de benoeming door het gemeentebestuur Oostburg van mevrouw O. M. de Ruijsscher-De Puijseleire te Hoofdplaat, die vóór de herindeling van gemeenten per 1 april 1970 bij Oostburg, steeds schoonhoudster van het gemeentehuis te HoofdDlaat is geweest. (Van onze correspondent) HULST De Hulster top- biljartclub De Lustige Toepers ®eeft in het café van A. Ly- baart te Hulst een vriend schappelijke wedstrijd ge- s eela tegen Philippine. De Hulstenaren wisten deze wed strijd volkomen verdiend met is—7 te winnen. De persoonlijke uitslagen Jien er als volgt uit: J. Ly- baart - A. Vermeire 1—1 CC. Herkelman - J. de Mul 1—1, H- Piessens - C. Caluwe 11, A. Rombout - H. Begijn 20, ™w. Blommaert - F van bimmen 2—0, A. de Bilde - P. v.d. Bossche 11, W. Dobbe- [aar - L. H-aers 20, A. Ly- baart - A. van Ootegem 20, Freyser - Ploegaert 02, A yan Dorsselaer - A. Rammeloo h g s z n c B n k e O 1< d b< ai d bo lei Mi ka co te Met „Op blote voeten in het fli Park" bracht Het Rotterdams m; toneel een toneelstuk waar- te Van het succes verzekerd was. tij j>«p blote voeten in het park" vo ehoort tot dat soort toneel da u ^einig eisen stelt aan de he „"«schouwers, geen al te grote Problemen behandelt en bij oorbaat de lachers op zijn "and heeft. De schouwburg 1? **an °°k uitverkocht. Waar het in dit blijspel om m ®aat, komt in het kort hierop op 1 b?r: een jong getrouwd stel- Ve i-Pe °etrekt als huurhuis een de bouwvallige flat op de ke sde verdieping. De weg er rij ?.ar toe is een inspannende mi hmpartij (een is er j^gt), be at door de spelers dan ook al] dr m zo w<

de Stem | 1973 | | pagina 6