CLITEX STELT GESPREK VOOR MET FENETEX ONVREDE OVER SANERING Schoolhoofden dringen aan op overleg met Z.-V1. POLITIE GOES MET HANDEN IN HET HAAR Ierse kinderen naar Zeeland Jongeren hebben nog last van drempelvrees 1\/ï^ j BLINDEN HIELDEN CONTACTDAG ZEEUW WIL PRI UITLEi ALLE V.M.Z.-C Inwoners van Yerseke luchten hart tijdens hoorzitting Goes-Zuid houdt jaar vergadering Zanglust hield leden vergadering stad streek Goes Korpschef waarschuwt Herdenking in Middelburg BENOEMINGEN AAN SCHOOL MIDDELBURG Westdorpe Zes maanden voor diefstal AUTO IN BRAND GESTOKEN CENTRUM DE MOKER V oorliclitingsavon d wijk St.-Lauren.s I Zachter 'awater Dinsdag 20 maart 1973 7 1 1mmÊÊÊmÊÊÊÊÊmmm Dinsdag 20 maart 1973 (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De directie van de Clingese textielfabriek „Clitex" heeft het stakingsco mité van dit bedrijf en de industriebonden van NVV, NKV en CNV gisteren voorge steld om een gesprek te lance ren met de werkgeversorgani satie Fenetex in Tilburg. Deze toezegging is het resul taat van een bespreking, die gisteren op het Clingese be drijf is gehouden. Overigens is het werk door het merendeel van het personeel gistermor gen weer neergelegd, maar nu voor onbepaalde tijd. Volgens een opgave van de vakbonden doen aan de staking 225 men sen mee en dat is iets minder, dan er aan de prikactie van 24 uur hebben deelgenomen, die vorige week is gehouden. Onder de werkwilligen zijn volgens het commentaar van de vakbonden opvallend veel ongeorganiseerden. Ze schrik ken waarschijnlijk terug, zo meent men, van de onbeperkte duur van de staking. De vesti ging van Clitex in Klooster- zande is niet opgeroepen om mee te doen. ,.Dit filiaal komt vanzelf wel stil te liggen", al dus het commentaar van een vakbondsman. De vakbonden hebben met de Clitex-directie ook een ge sprek gehad, naar aanleiding van de klacht, dat er bij Cli tex zogenaamd besmet" werk werd gedaan. Dat betekent, dat werkwilligen het werk van stakende collega's in de maag gesplitst krijgen. Uit het gesprek met de Clitex-directie is gebleken, dat deze klacht onjuist is, zo is door de vak bonden meegedeeld. „We zijn in de gelegenheid gesteld om die zaak in de fabriek te con troleren", zo deelde een woordvoerder van de drie bonden desgevraagd mee. Of het gesprek met Fenetex er werkelijk zal komen hangt af van de houding van deze organisatie. De vakbonden in Clinge hebben laten weten de ze confrontatie wel aan te durven, maar alleen met hun uitgangspunt. De Clitex-direc tie heeft de vakbonden meege deeld er alles aan te willen doen om aan het arbeids-con- flict een eind te maken. Zoals dat ook bij de voorgaande ac ties het geval is geweest, ont braken ook deze keer de be ambten aan het appel. Ze zijn niet solidair met het stakende personeel. Een van hen: „Die zaak is de moeite niet als je nagaat dat het om een reële verbete ring van 1,50 per week gaat". Van het administratieve perso neel (50 In getal) is minder dan 10 man georganiseerd. (Van een onzer verslaggevers; GOES Inzake de bepaling van het bestuur van het regio naal pedagogisch centrum Zee land, dat de functionarissen van dit centrum dienen te wo nen in een straal van twintig kilometer rond Middelburg, is de kring van r.k. schoolhoofd en van de Zeeuwse eilanden van mening dat de ingestelde adviesgroep de wenselijkheid hiervan nog eens degelijk moet onderzoeken en haar be vindingen aan het bestuur meedelen. Verder achtte de kring net gewenst dat het gehele be stuur van het RPCZ nog eens naar Zeeuwsch-Vlaanderen zou gaan om over de zaak te praten. Dit standpunt werd gisteravond op de maandelijk se vergadering van de kring van r.k. schoolhoofden van de Zeeuwse eilanden in hotel de Korenbeurs te Goes geformu leerd. De hele zaak speelt zich af rond de aan te trekken mede werker uit Zeeuwsch-Vlaande ren die nu nog in Clinge woont, maar door de 20 kilo meter bepaling zal moeten ververhuizen naar de omge ving van Middelburg. Zoals eerder in deze krant werd be richt, hebben kringen van schoolhoofden in Zeeuwsch Vlaanderen gedreigd met het RPCZ te kappen indien het bestuur de onderhavige bepa ling wilde handhaven. De vergadering van school hoofden in Goes gisteravond was niet te spreken over het ultimatum wat door Zeeuwsch-Vlaanderen was ge steld. In principe vond men de bepaling ook een goede zaak omdat het centrum nog opge bouwd moet worden- Mede door de ervaringen van de drie landelijke centra was het bestuur van het regionaal pe dagogisch centrum Zeeland tot deze bepaling gekomen. Het is namelijk de bedoeling dat vanuit het centrum naar de regio toe gewerkt wordt en niet omgekeerd. De vergadering was echter ook van mening dat op een regel uitzonderingen moeten kunnen zijn. Maar de houding die door Zeeuwsch-Vlaanderen thans wordt ingenomen rond de heer Lansu, laadt men wel een grote verantwoordelijk heid op zich want men brengt het voortbestaan van het hele centrum in gevaar. En dat kon de vergadering niet accepte ren. Vandaar het besluit om de zaak nader te onderzoe ken. Autodiefstal Zondagavond zijn in Goes-zuid twee jon gens, te weten de 17-jarige L. de K. uit Haarlem en de 16- jarige H.H.G.K. uit Utrecht, aangehouden bij een poging een auto te ontvreemden. De jongens waren vrijdag ont vlucht uit de rijksinrichting voor jongens in Overberg. In Hoek van Holland stalen ze een Daf personenauto waar mee ze naar Middelburg re den. Daar probeerden ze zater dagavond nog een auto te ste len wat niet lukte, waarna ze het zondag in Goes probeer den. Door de parketgroep van de rijkspolitie zijn de jongens weer teruggebracht naar Over berg. markten GOES, 19 maart Groen ten: Per stuk: kropsla I 17— 24, C 512. Per bos: radijs 62 Per kg: Aardappelen 2634, witlof AI 144—149, All 119 122, BI 130, Bil 75. prei All 8591, afw. 18, spruiten All 140, groene sav. kool 1378, rode kool 32, Boerekool 67 68, peen 24, uien ongesorteerd 67, afw. 3637, spinazie I 129132, knolselderij 14, kool rapen 28, andijvie II 92. 0 De eerste paal voor het politiebureau dat dit jaar klaar komt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het pro gramma voor de dodenherden king op 4 mei in Middelburg is gereed. Het is ditmaal we derom in grote trekken gelijk aan de dodenherdenkingen die in het verleden werden gehou den. De herdenking begint op 4 mei 's avonds om half acht. Medewerking zal worden ver leend door de Christelijke Brassband „Onda" en een aan tal plaatselijke zangverenigin gen. De traditie getrouw zal mevrouw A.A. Scheltens- Koops enkele declamaties hou den. De herdenking vindt plaats op het Middelburgse Abdijplein. Om 19.50 uur zul len degenen die zich daar ver zameld hebben, onder klokge lui van de „Lange Jan" en van de klokken in de Katholieke Kerk, in stilte naar het oor logsmonument op de Groen markt trekken, waar de „Last Post" zal worden geblazen, ge volgd door twee minuten stil te. Hierna is er gelegenheid tot het leggen van bloemen. De plechtigheid wordt beslo ten met het zingen van het zesde couplet van het Wilhel mus. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met in gang van het nieuwe school jaar wordt in het buitengoed „Toorenvliedt" te Middelburg begonnen met de cursus speci aal voortgezet onderwijs, aan sluitend op het basisonderwijs dat gegeven wordt op o.a. de LOM-scholen. Intussen zijn de eerste do centen voor deze, in Zeeland geheel nieuwe vorm van voortgezet onderwijs aange steld. Het zijn de heren H. Kruyssen uit Vinkeveen (wis kunde, tekenen en handenar beid). J. Versloot uit Heerde (wiskunde en Frans), J. van Riel uit Middelburg (Duits) en C. Terlouw uit Koudekerke (Engels). (Van een onzer verslaggevers) GOES „Laat niemand erover verwonderd zijn, dat het ver keer steeds meer slachtoffers vraagt en dat de criminaliteit toe neemt nu preventie en repressie in het politieoptreden zo worden gehandicapt door de beperking van het getal der politieambtena ren als thans (en al sinds lange tijd) het geval is. De kans iemand te pakken is zo klein". Deze waarschuwing laat J. L. de Rave, hoofdinspecteur-korpschef van de gemeentepolitie te Goes, horen in de inleiding van het jaarverslag 1972 van de politie te Goes. In totaal werden door de politieambtenaren in Goes in 1972 1541 overuren gemaakt. Het aantal opgeloste zaken nam echter af. In 1972 werden 89 inbraken gepleegd met een buit van 80.000 gulden. Hier van werden er 33 opgelost, die een waarde vertegenwoordig den van 19.000 gulden. Zoals in het gehele land steeg ook in Goes in 1972 de criminaliteit aanzienlijk, aldus het jaarver slag. Wat betreft inbraken moet hierbij aangetekend wor den dat het aantal inbrekers dat bot ving, ook aanzienlijk steeg. Volgens het jaarverslag is het publiek nog altijd de be langrijkste hulpdienst van d.e politie. Maar deze hulpdienst weigert steeds vaker dienst met als motief: „Het gaat mij niets aan, zoek het maar uit want dat is jullie werk." Het aantal verkeersongevallen be droeg in 1972 507 (in 1971 waren dat er 535). Daarbij kwamen 8 personen om het leven, werden er 24 zwaar ge wond en 86 licht gewond. De meest voorkomende oorzaak was het niet verlenen van voorrang. Al met al conclu deert hoofdinspecteur De Rave dat er in 1972 geen „winst" is geboekt en dat er ook in de komende jaren geen „winst" geboekt zal worden. „Iedere Ongeval Op de Stoofweg ontstond een botsing tussen een personenauto bestuurd door mevrouw A. H. M. uit Doorn en een motorrijder, de 20-jarige J. de V. uit Seroos- kerke. De botsing ontstond doordat mevrouw M. haar auto keerde waarna de achterop komende motorrijder erop bot ste. J. de V. is gewond over gebracht naar het Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee. Beide voertuigen liepen schade op. samenleving heeft niet alleen de misdadigers, maar ook de politie die zij verdient, d.w.z. die zij financieel op wil bren gen", aldus de hoofdinspecteur in het jaarverslag. Een optimistisch geluid in het jaarverslag is dat naar verwachting het nieuwe poli tiebureau in Goes in november van dit jaar in gebruik geno men zal kunnen worden. Met de bouw hiervan werd gestart in september 1972. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De recht bank in Middelburg heeft de 24-jarige T-ilburger H.G.S. ver oordeeld tot zes maanden on voorwaardelijke gevangenis straf en zijn 29-jarige broer H.K.S. ook tot vier maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf. De beide broers waren begin november betrokken bij de diefstal in de textielfabriek Decofex uit Hulst waar voor ongeveer zeventigduizend gul den aan textiel werd buitge maakt. De officier van justitie eiste op 2 maart respectieve lijk negen en acht maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf tegen de broers. De 25-jarige P.C.B., bekend geworden onder de naam „de pyromaan van West-Schou wen" is door de rechtbank in Middelburg veróordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk een proeftijd van twee jaar en toezicht van de protestants christelijke reclas- seringsvereniging met daaraan vastgekoppeld een behande ling door een psychiater. B. stichtte vorig jaar drie keer brand in Haamstede. De eis luidde aanvankelijk tien maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf, twee jaar proeftijd en een voorwaarde lijke terbeschikkingstelling. (Van onze correspondent) YERSEKE De moeizame sanering van de oude wijk onder aan de Havendijk, tegenover de oester- en mosselputten te Yerseke, heeft grote ontevredenheid gewekt bij de bevolking van het vissersplaatsje. Zo bleek tijdens de gisteravond gehouden gemeentelijke hoorzitting. In krachtige bewoordingen als „zwij- netroep" en „rattenbocht" maakten de buurtbewoners wethou der H. Cornelisse van Sociale Zaken, die deze avond de voorzit tershamer hanteerde, duidelijk hoe zij over hun wijk dachten. Overigens was de belang stelling voor deze laatste hea ring niet overweldigend, want de gemeentelijke vertegen woordigers waren ondanks het ontbreken van de loco-burge meester wethouder C. Slabbe- koorn die wegens een opera tie in het ziekenhuis verblijft, veruit in de meerderheid. Ook Burgemeester mr. C. Pijl-Hoge- weg, ontbrak op het appel. Wethouder Cornelissen gaf de ontevreden wijkbewoners ten antwoord dat de sanering door de grote woningnood (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND. Tach tig Noordierse kinderen komen op maandag 16 april naar Ne derland voor een verblijf van ongeveer drie weken in Zee land. De kinderen worden in twee groepen ingedeeld. De ene overnacht bij gastgezinnen in Heinkenszand, de andere in Vlissingen. De Ierse kinderen blijven tot 5 mei. Tot deze vrijwel zeker vaststaande af spraak kwam het comité „Zeeland helpt Noord-Ierland" gisteravond op een vergadering in „De Stenge" in Heinkens zand. De 80 Noordierse gasten ko men van vier scholen. Een r.-k. jongensschool, een r.-k. meis jesschool, een protestantse jon gensschool en een protestantse meisjesschool. De groepen wor den zodanig samengesteld dat rooms-katholieken en protes tanten bij elkaar in een groep zitten. Dat is n.l. de bedoeling van het landelijke comité „Help Noord-Ierland", de kinderen laten zien dat de mens met 'n 'n andere eeloofsovertui goed is als iemand anders. Op deze manier hoopt men mee te werken aan een oplossing van het conflict in Noord-Ierland. Er moesten gisteravond eerst wat communicatiestoornissen uit de wereld geholpen worden. Men ging er bij het Zeeuwse comité n.l. van uit dat de Vlis- singse groep uit bejaarden zou bestaan en dat voor deze men sen een programma, waarbij de mensen met verschillende ge loofsovertuigingen elkaar zou den leren kennen, niet nodig was. Er komen echter ook naar Vlissingen kinderen, toen ont stond het probleem: hoe draai en we zo gauw een goed pro gramma in elkaar? Unaniem besloot men gisteravond geza menlijk te trachten ook voor de groep die naar Vlissingen komt een goed programma sa men te stellen. Voor de begeleiding van de Noordierse kinderen (iedere groep heeft al vier leiders uit Ierland) heeft het Zeeuwse co mité dringend behoefte aan Ne derlandse begeleiders, daarvoor zoekt men jeugdwerkers, vor mingsleiders, onderwijzers, stu denten aan een pedagogische academie e.d., die gedurende de drie weken van het verblijf de groepen willen helpen begelei den. Gegadigden hiervoor kun nen contact opnemen met het comité „Zeeland helpt Noord- Ierland", tel. 01106-1843. uit de wereld geholpen worden. Men ging er bij het Zeeuwse comité n.l. van uit dat de Vlis- singse groep uit bejaarden ou slechts met moeite op gang is gekomen en dat ze nog steeds alleen met overheidskredieten voortgang kan vinden. Om de ze kredieten te kunnen ver krijgen is de hele sanering in fasen ingedeeld, die alle af zonderlijk toestemming van het rijk behoeven. Momenteel is men aan fase 2 toegeko men. Het welluidende betoog van wethouder Cornelissen ver mocht echter geenszins de on tevreden wijkbewoners het zwij.gen opleggen. „We zitten nu zachtjes aan al tien jaar in de rotzooi. Die sanering is al vanaf 1948 aan de gang en ik durf te wedden dat het over vijf jaar alles behalve rond zit. Het wordt een complete vuilnishoop", aldus een van hen. Ook anderen meenden dat het Schuttershof, de Domi- nicusstraat en het Bekhof langzamerhand veel weg had den van een oerwoud. Wethouder Cornelissen zeg de toe dat een snelle sanering de gemeentelijke aandacht heeft, maar dat overheidskre dieten noodzakelijk om tot re alisatie over te kunnen gaan. Ook de stank aan de Steen weg, zo luidde het antwoord op de vraag van een andere hearingbezoeker, wordt onder worpen aan een diepgaand on derzoek. Het betrof hier de open riolering, die volgens de wet verontreiniging opper vlaktewater (W.V.O.) niet mag lozen op de Oosterschelde of het kanaal door Zuid-Beve- lamd, en dus zal moeten wach ten op de persleiding naar Warande. „Ik ben bang dat u nog een zomer in de stank moet blijven zitten", aldus het commentaar van de wethou der. En dan was er nog de vraag van een huisvrouw die nog maar sedert een halfjaar het dorp Yerseke als domicilie heeft: „We hebben het prima naar onze zin hier", zo liet zij weten, „maar is het niet mo gelijk onder aan de Zeedijk een strandje aan te laten leg gen", volgens wethouder Cor nelissen was aan de Grontmij opdracht verstrekt om dit te onderzoeken, en hoewel de uitslag nog niet binnen was, meende hij toch te mogen zeg gen dat deze zaak niet zo een voudig ligt. „Ik zou zeggen blijft u nog een half jaartje hier wonen en ga niet te vlug weg. Misschien komt het er nog van", aldus Wethouder Cornelissen. (Van onze correspondent) GOES In de nacht van zondag op maandag hebben onbekenden bij garage Adria twee auto's weggenomen en vlak bij het bedrijf in een sloot geduwd. Een der auto's is in brand geraakt of gesto ken door de vandalen. De brandweer van Goes moest uitrukken om te blussen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Tijdens het weekeind is inge broken in de werkplaats voor mindervaliden aan de Zuid- vlietstraat. De daders die de sleutels van de brandkast wis ten te liggen hebben een geld kistje met 260 gulden uit de brandkast meegenomen. De politie stelt een onderzoek in. (Van onze correspondent) T- MIDDELBURG Ook werkende jongeren kennen drempel, vrees. Vaak wordt het centrum De Moker aan de Korte Noord- straat in Middelburg nog voorbij gelopen. Die drempelvrees is in ieder geval niet op zijn plaats, gezien de activiteiten die het centrum juist voor de werkende jongeren ontplooit. Het centrum is onlangs, na een poosje uit de lucht te zijn geweest, weer be- gonnen. Het oude gebouw is door de werkende jongeren zelf opge knapt. Het kan nu ook beter functioneren, aangezien het aan zijn taken is aangepast. Hier en daar is wat weggebro- (Van onze correspondent) GOES De wijkvereniging Goes-Zuid houdt vandaag (dinsdag) in wijkgebouw „de Pit" haar jaarvergadering. De belangrijkste agendapunten voor deze vergadering, die om halfacht begint, zijn een statu tenwijziging en een bestuurs verkiezing. De statutenwijzi ging is nodig, omdat het mi nisterie van CRM hierom heeft verzocht in verband met het kunnen toekennen van een subsidie. Bij de bestuursverkiezing heeft het bestuur de dames De Kok en Straub en de heren Freen en Janssen kandidaat gesteld. In haar jaarverslag over 1972 spreekt secretaresse me vrouw Van de Hoven-Dijk met voldoening over het feit dat eind vorig jaar aan alle onzekerheid op financieel ge bied een einde kwam toen het ministerie van CRM meedeel de dat de vereniging subsidie krijgt voor haar wijkwerk. Daardoor werd het mogelijk een beroepskracht aan te trek ken. Op haar oproep om te solliciteren ontving het be stuur zeer veel reacties. Uit eindelijk werd mej. L. Luike naar aangesteld. Zij is vorige week vrijdag met haar werk begonnen. Een belangrijk punt blijft nu de oplossing van het nij pende huisvestingsprobleem. Het huidige wijkgebouw „de Pit" is slechts een noodvoor ziening, die dringend aan ver vanging toe is. Onzekerheid heerst er verder nog over de grootte van het subsidiebedrag voor 1973 van de gemeente Goes. Bij de behandeling van de subsidielijst voor 1973 in de raadsvergadering afgelopen donderdag was hiervoor slechts een memoriepost opge nomen. Het ledental van de wijk vereniging Goes-Zuid liep het afgelopen jaar terug van 524 naar 512. Na afloop van de jaarvergadering is er gelegen heid bingo te spelen en te dansen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In het wijkcentrum te St.-Laurens zal vandaag (dinsdag) in sa menwerking tussen de wijk vereniging St.-Laurens en de gemeente een voorlichtingsbij eenkomst worden gehouden over zaken betreffende de ruimtelijke ordening van de wijk. Er zal een toelichting gege ven worden over de nieuw- bouwplannen voor de noord westelijke zijde van de wijk terwijl ook nader ingegaan zal worden op het in voorberei ding zijnde bestemmingsplan. Het nieuwe bestemmingsplan voorziet in de aanpassing van oudere plannen aan de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Van de zijde van de ge meente zullen aanwezig zijn wethouder W. P J. Baars, ir. C. J. M. van Unen directeur gemeentewerken en de heer J. Kelderman van het stede bouwkundig adviesbureau ..Stad en landschap". ken en overal zit een nieuw verfje op. Na de verbouwing is er weer ruimte om wat te doen, Bijvoorbeeld om films te draaien. Het is de bedoeling dat er zo een keer per maand een film vertoond wordt. De films dragen over het alge. meen een informatief karakter en na afloop ontbrandt bijna altijd een discussie. Niet ai- leen na de films wordt er gediscussieerd, ook vaak zo maar er tussendoor. Het cen trum draagt op die manier een groot gedeelte bij aan de vor ming van de werkende jonge- ren. Er is ook een informatie- hoek want vele jongeren hei- ben vragen waar zij niet uit komen. Toen het centrum nog niet voor een tijdje uit de roulatie was, was een van de meest voorkomende vragen: hoe zit het nu eigenlijk met het jeugdloon? Het centrum had natuurlijk op die vraag haar antwoorden klaar, maar vaak werd er ook gepraat over de CAO's, verschillende com missies en bijvoorbeeld de on dernemingsraad. Informatie wordt trouwens ook verstrekt door middel van een krantje dat in een oplage van 500 exemplaren over bedrijven wordt verspreid. Voorlopig is het gebouw aan de Korte Noordstraat no. 38 in Middelburg alleen op vrijdag tussen 19.30 uur en 23.00 uur geopend, maar als het centrum blijkt te voldoen, zullen de openingstijden uitgebreid wor den. (Van een onzer verslaggevers! RILLAND-BATH De vo gelvereniging „Zanglust" uit Rilland-Bath heeft in dorps huis „Luctor et Emergo" era ledenvergadering gehouden Een belangrijk onderdeel van de avond was de quiz, waai- aan alle leden konden deelne men. Er moesten vragen be antwoord worden over politiek, muziek, televisie en sport. De quiz werd geleid d secretaris D.J. Jeremiasse. De tijd werd bijgehouden door ringeommissaris J. Geense er penningmeester J. Zuijdwes'. telde de punten. De uitslag luidt: 1. J. Dieleman-H.G. Ne- len, 24 punten, 2. A. Geense- H. de Leeuw, 22 punten, 3. et 4. A. van Hoorn-W. LobbezM en G. van Die en J. Hille- brand, 20 punten. De leden van Zanglust ston den ook even stil bij o' I streektentoonstelling, die j jaar georganiseerd zal wordet door de afdeling Krabbendijk' van de Nederlandse bond vat vogelliefhebbers. De afdeling Krabbendijke twijfelt er na- f melijk over of ze wildzangvo- gels zonder eigendomsbewijs op de tentoonstelling zal toela ten. Men gaat er in Krabben dijke van uit dat als er well wildzangvogels zonder bewijs worden toegelaten, de eventu ele boete door de vijf bij de streektentoonstelling b betrok ken afdelingen betaald sw moeten worden. Daarmee is „Zanglust" het niet eens. I» Rilland-Bath vindt men dat de organiserende afdeling het ri sico voor een eventuele bc moet nemen. De vergadering benoemde verder een kascontrolecommiS' sie. De jaarvergadering zal ge houden worden op 6 april. B zal dan ook bingo gespeeld worden. Wellicht zijn er op de jaarvergadering ook natuurdi- (Van onze correspondente) GOES Ruim 65 visueel gehandicapten uit heel Zee land waren zaterdag naar Goes gekomen voor de con tactdag die georganiseerd was door de contactcommissie van de drie bonden, nl. de Neder landse Blindenbond, de Neder lands Christelijke en de Ka tholieke Blindenbond. De heer J. Moraal loods uit Vlissingen vertelde de bezoekers iets over de werkwijze van het loodswezen. Na de gezamenlijke lunch kwam Bert van Rijswijk aan het woord. Aan de hand van scheepsmodellen en gebruiks voorwerpen liet hij de deelne mers met hun handen zien hoe een schip gebouwd moet wor den. De heer Van Rijswijk is scheepsbouwer op de Konink lijke Maatschappij de Schel de in Vlissingen. De contact dag werd overheerst door de bijzonder plezierige onge dwongen sfeer. In het verleden is al dik wijls gebleken dat blinden, welke geloofsovertuiging ze ook mogen aanhangen niet in aparte hokjes ondergebracht kunnen worden. „In onze han dicap zijn we allemaal gelijk", merkte de voorzitter van de Nederlandse Blindenbond in Zeeland de heer R. Weeland op. De contactgroep is juist daarom opgericht. „We willen de integratie be vorderen om zo te komen tot een nationale blindenbond. De plannen daartoe zijn al in een vergevorderd stadium. Er ligt een structuurrapport dat hope lijk 1 januari 1974 van kracht zal worden." Zeeland heeft ongeveer 150 visueel gehandi capten waarvan er plusminus 90 georganiseerd zijn. De con tactdagen zijn niet alleen voor de georganiseerde blinde» maar iedereen is er welkom- vertelde ons de heer Cor va» de Leyke, vice-voorzitter van de Nederlandse blindenbond. Er staan nogal wat evene menten op het programma voor de komende tijd. Zo is het o.a. de bedoeling om s mei de Koninklijke Paleistui nen in Laken te bezoeken- Van 11 tot 18 augustus wordt er in het Van Eeghenhuis Aardenburg een vormings- week gehouden voor visueel gehandicapten. De deelnemer» moeten zelf in de kosten bij dragen. (Van een onzer verslaggevers!! MIDDELBURG De Stiel] ting Zeeuwse Koorschool Goes heeft in verband met ee! reeks concerten, waarvan h( eerste reeds 23 maart a. wordt gegeven, om provincia subsidie verzocht. Bij de be groting van de in totaal vie concerten komt de Zeeuws Koorschool op een totaal ge raamd tekort van ongevee 2700 gulden. De sectie „muziek" van d Zeeuwse culturele raad za zich op 22 maart a.s. met d subsidieaanvrage bezig hou den en daarna een advies aai het provinciaal bestuur uit- brengen. De vier concerten, die va, nationale betekenis zijn, zulle, aan inkomsten door midde van entreegel-den naar schat I ting ruim f 2.000,- opbren gen. De eigenlijke kosten van d concerten worden daarmee, i echter lang niet gedekt, zoals bij alle muziek- en toneele- l venementen gebruikelijk is. Voor wat de Zeeuwse Koor school betreft is een merk waardig aspect in de gehele exploitatie, dat er praktisch geen inkomsten zijn als gevolg van de verkoop van grammo foonplaten, waarop andere be kende koren, zoals de Maas- I trichter Staar, het Urker Man nenkoor en dergelijken voor i een soms niet onbelangrijk deel drijven. Naar de reden hiervan ge vraagd zegt de directeur van de Zeeuwse Koorschool de heer Eef Heijblok: „Met de - grammofoonplaten zitten wij een beetje in een vicieuze cir kel. In 1969 hebben wij onze laatste opname laten maken, bestaande uit een aantal'En gelse volksliedjes. De bewuste plaat wordt vooral in England grif verkocht. Voor een nieu- we persing van de zelfde plaat zou zeker ook wel een markt aanwezig zijn, maar door structuurwijzigingen bij de platenmaatschappij is er van zon nieuwe persing nog niets gekomen. Voor het laten ma- Ken van nieuwe opnamen, waarvoor nog meer dan in het Vooruitzichten voor woens- ,,'T ,en donderdag, opgesteld 18 00 ueurKNMI °P maandag om ^Ovenvegend droog en iets Weersvooruitzichten in cij- s gemiddeld over Nederland voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 8 ho„ temp': 0 tot 5 graden "oven normaal. Max. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent *?nS °p een geheel droog et maal: 80 procent. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. ln' 4emP-: van ongeveer nn tot 4 graden boven bormaal. Max. temp.: van ongeveer I n„rmaa' tot 3 graden boven normaal. Kans op een droge periode j R minstens 12 uur: 95 procent ^ans op een geheel droog et maal: 80 procent. Morgen, maart Bergen 17.38 I Hansweert 4.26 en 16.47 woensdag ?.l op Zoom 5.18 er> Term Vlis: euzen 3.45 en 16.04 1 W„JSI1gen 3-14 en 15-34 "omeldinge 5.08 en 17.28- water standen 253 onv-' Nheinfel- p, 2> Straatsburg 128 - |33a ttersdorf 280 - 13, Maxau 13 n/r Plochingen 156 plus b»MJa,nnheim 178 - 6, Stein- aoh 145 4> Ma-mz 21g 8 lTn,Se" 113 5- Kaub 138 - 3, L f 2®2 - 5, Koblenz 154 - 9, |9 p n 233 onv., Ruhrort 903 - Kj.^annerdense Kop 878 - 2, 1823 gen 706 9- Usselkop lom °t?V" Eefde Ussel 360 |si'v" Deventer 244 onv., Mon- I394, Plus 14. Borgharen |g,„ plVs 23. Belfeld 1106-21, |b«v beneden de sluis 508

de Stem | 1973 | | pagina 2