Bredanaar nog twee jaar bij Brugge Canjels CRUÏFF: „DIE KNIE IS ME TE LINK" ,Jk zou Fadrhonc vervangen" ROLINK VERBITTERD: KOVACS„DE PLOEG IS GEDEPRIMEERD" Blessure niet enige motief? Saterdag retour „WE MOETEN WEL RISICO'S NEMEN Zege De Vlaeminck in Milaan-San Remo Spaarrente tot procent Itedosan Zeeuwse oloeg tweede enkele reis plus een piek WILLEM DE VRIES: KOOS OGGEL WINNAAR van vrienden Twente #m tweeling te honden voordelig uit met NS Vraagt u eens bij een van onze kantoren naar deze spaarmogelijkheden. OPTIMAAL GESLAAGD MAN 12 Dirvsdag 20 maart 1973 13 Eggerrnont uit Hulst. Pas in de allerlaatste minuut was het J. Saman die PC Ce Roeck de volle winst bezorgde. Het waj van Deide zijden een sportieve wedstrijd, met bijzonder wei- mg doelkansen- Een gelijk spel had hier zeker de juiste vernouamg weergegeven. De trimvereniging it Hulst won met 21 van FC Niks 22 uit Hulst door een duidelijk veld- overwicht in de tweede helft. Voor de rust waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar toch was het R. Buisrog. ge die i nde 30e min. FC Niks op voorsprong bracht. Toen in de vijfde minuut na de rust Van de Wiele (Trimvereniging Hulst) door Van Cadzand in het strafschopgebied werd neergelegd, kwam de bal op de witte stip. Maar van de Wiele miste hopeloos. Toch zouden de trimmers al gauw op gelijke hoogte komen, maar ook nu was er een strafschop voor nodig. FC Niks-verde diger Van de Walle sloeg de bal met de hand uit het doel, maar T. Pluym schoot de -trafschop nu wel raak 11. FC Niks hierdoor duidelijk aangeslagen werd terugge drongen en toen in de 15e min. F. Serrarens er 21 van maak ten, speelde het een verloren wedstrijd. FC Niks I uit Hulst gaf stadgenoot Oemoemenoe geen schijn van kans en won met 20. Toch kreeg Oemoe menoe voor rust de beste doel kansen, maar het kon er geen ;nkele benutten. FC Lampo rit Hulst speelde een voor treffelijke wedstrijd tegen MOC 65 uit Terneuzen, maar rwam niet verder dan een 1 1 gelijk spel. Het ws J. de Bakker die na 20 min. in de lerste helft MOC '65 op voor sprong bracht- Lampo had men ook al verschillende kan sen gekregen, maar ook nu jntbrak het weer aan een af- verker. Aanvoerder Piet Lam- 30 scoorde de gelijkmaker, ïet grote duel was ongetwij feld de wedstrijd de Misttrap- pers uit Terneuzen tegen FC Linex uit Koewacht. Voor de rust zat er weinig krachtsver schil in en een fout in de Vlisttrapers verdediging werd loor L. Ringoot afgestraft. FC Linex kreeg het na rust nu noeilijk, en door doelpunten van Pijpelinck en J. Geensen (2x) werd het 31. (Van onze sportmedewerker) WESTENSCHOU- WEN De grote pres tatieloop van Delta Sport die zaterdag in Westen- schouwen werd gehou den en waarvoor Gerard van der Wiel enkele we ken geleden het initia tief nam is succesvol ge weest. Er waren 56 deel nemers waaronder 16 ac tieve atleten. Het was voor de eerste maal in Zeeland dat een presta tieloop over een derge lijke grote afstand (15 kilometer) werd gehou den. Het karwei was dan ook zwaar en te recht hadden de organi sators de leeftijdsgrens op 16 jaar gesteld. Start en finish waren bij res taurant Zeelust. De eer ste ronde van 8 kilome ter die moest worden af gelegd was bijzonder zwaar en voerde door het duingebied. Daarna volgde nog een ronde van 7 kilometer over straatweg en tegelpad. Iedereen kwam binnen de gestelde limiet bin nen. Atleet Koos Oggel uit Kapelle was de eer ste die het eindpunt overschreed in 56 minu ten. Alle deelnemers (er waren geen dames) ont vingen een medaille en na afloop was er een sfeervolle bijeenkomst in Zeelust. (Van onze correspondent). DEN HAAG Bij interclub chaatswedstrijden op de Uit- of in Den Haag is een ieeuwse ploeg, bestaande uit Lrjaan van de Kreeke, Jaap Ioelker, Ko en Johan Goeree n Wim Hirdes op de tweede laats geëindigd. Winnaar werd de Haagse loeg met onder meer in hun tiidden Hans Kunz en Arend (los. De tweede plaats van de ■eeuwse ploeg was vooral te anken aan de geleverde pres- aties op de drieduizend en ijfduizend meter. Arj aan van e Kreeke bijvoorbeeld reed e drieduizend meter in 4.56.7 n liet op de vijfduizend me- ;r 8.42.7 afdrukken. Na vernomen te hebben dat er in de hoofdstad van Beie ren zoveel te doen was rond zijn wegblijven, was de reac tie van Cruyff thuis in Vinke- veen: „Waar maken ze toch in hemelsnaam zo'n drukte om? Ik weet wat ik doe. Het is mijn knie. De buitenmenis- eus van het been is geïrri teerd, en er zit vocht in de luiie. Het doet pijn en daar om speel ik niet. Ik heb dit weekeinde hier dokter Tetz- ner, daarna dokter Kriek en tenslotte Salo Muller gecon sulteerd en zij hebben mij aangeraden rust te nemen. Het woord operatie is zelfs gevallen en als ik dit woord hoor, ben ik al weg. Die knie is me te link geworden. Als het nu een spiertje op zoiets was, dan zou ik wel meege gaan zijn, maar ik heb in het verleden gezien wat er met spelers is gebeurd die met een dikke knie gingen voet hallen. Ik denk nu aan Henk Groot en aan Jan Mulder. Vraag maar aan Groot hoe hij erover denkt? Hij heeft aan den lijve ondervonden hoe verkeerd het is om met een knie waar water in zit te spelen". Maar had Cruyff dan niet gewoon de reis mee kunnen maken. „Nee", was het be sliste antwoord. „Ik ken het peil. Ze hadden natuurlijk daar een psychologische voor wedstrijd willen maken door Bayern te verontrusten. Cruyff speelt wel, Cruyff speelt niet, en ik met twee honderd journalisten opge scheept, de bus in en uit. Dat zou veel te vermoeiend zijn geweest. Hier in Amsterdam word ik vier keer per dag behandeld en voor de rest hou ik volstrekte rust. Ik wil er per se de volgende Europa cup-ronde bij zijn en ik wil voor alles een operatie voor komen". (Van onze sportredactie) BRUGGE Leo Canjels voelt zich opgelucht. Gisteren verlengde Canjels zijn contract met FC Brugge voor twee jaar. Met het tekenen van dit contract kwam een eind aan een langdurige periode van onzekerheid over het al dan niet aanblijven van Canjels bij de Brugse vereniging. Maar ondanks deze voor Canjels vreugdevolle beslis sing is de ex-Bredanaar nier compleet gelukkig. Canjels, die er nooit een geheim van heeft gemaakt aan het eind van het seizoen naar Neder land terug te willen, voelt zich in zijn aanvankelijke opzet ernstig benadeeld door het sectiebestuur betaald voetbal. Wanneer volgens Canjels alles normaal zou zijn gegaan, zou hij de plaats van de huidige bondscoach dr. Fadrhonc heb ben ingenomen. Maar dan niet als tweede man zoals Cor van der Hart nu, maar als de man die het Nederlands elftal naar de wereldkampioenschappen in München had moeten lood sen. „Alles was voor 99% rond", stelt een nu nog hoogst ver ontwaardigde Canjels. „Ik was uitgenodigd om mijn contract te komen tekenen in het Hilton-hotel te Amsterdam, maar plotseling kreeg ik een telefoontje van de heer Hoge- woning dat het niet doorging. Ik kreeg geen verklaring (Van onze speciale verslaggever) MüNCHEN „Noem bet geen werkweigering of de sertie", was het eerste dat Jaap van Praag maandag avond na intern bestuursbe- raad in München zei over de afwezigheid van Johan Cruyff. „Werkweigering zou het slechts zijn wanneer wjj hem hadden verplicht mee te doen. Hij heeft alleen niet voldaan aan zjjn verschij ningsplicht. Meer kan en wil ik op dit moment niet zeg gen. Met bestuur en spelers hen ik overeen gekomen za terdagmorgen de zaak met Johan Cruyff door te spre ken. Ik wil geen oordeel ge ven voor wij op de hoogte hjn van de achtergronden, die tot zijn beslissing hebben geleid". Van Praag sauveerde zijn sterspeler duidelijk in deze af faire die te herleiden lijkt tot verschil van opvatting tussen clubarts Rolink en Jo- Rolink, enigszins geëmotioneerd, mocht dan in net Jssso Motor-hotel München, Sar,Ajax zijn kwartier heeft betrokken, zeggen dat ieder mens het vrije recht heeft van Sse,nke,uze' het stak hem dui delijk dat Johan Cruyff zich a een consult bij anderen aan on?trokkerphe verzor§inS heeft TO3t1er?aSmorgen voor de tegen NAC, heeft K™-yf «ch gewend tot Hans j, vroeger lid van de me- van Ajax en de "voetbalkmetjesspecialist" Hans Tetzner. Hij heeft foto's ten maken, en hoewel daar- P geen ernstige afwijking te aen was volgens Rolink, moet het bezoek bij Tetzner riek de oorzaak worden gezocht van Cruyffs afwezig- J,..m München. Tetzner na- Crnlff z,ou hebben gesteld dat uytt door naar München af reizen zijn behandeling vier ft™ vertraagde. Rolink wil- r»». standpunt niet accepte rsj "j hebben Johan ge lul i wij eventueel in »„?!5 n met ziin behandeling Men kunnen beginnen. Bij Bayern hebben wij de be- sciiikking over de modernste medische apparatuur en de aanwezigheid van Cruyff, de aanvoerder van de ploeg, von Mn wij gewenst'. vertelde maandag- oetballeri, hij mocht, mede ™er het volgende: „Het is iedereen duidelijk dat Johan - aatste weken met blessu. ,he?ft gevoetbald. Ik heb eeds ln overleg met hem be- 0 Een verbolgen Jaap van Praag (links) en een verbitterde John Rolink tijdens de persconjeren tie van Ajax in München. slist dat hij kon spelen, maar wij hebben hem daar nimmer toe verplicht. Hij moest niet voetballen, hij mocht, mede omdat ik het voor de genezing van zijn knieblessure beter achtte wanneer hij in bewe ging bleef. Aangezien Johan verschrik kelijk veel heeft moeten ver zetten de laatste tijd, heb ik hem alle hulp gegeven wan neer hij het wat rustiger aan wilde doen. Dat gold zowel voor de wedstrijden als voor de trainingen, waarvan hij er met mijn volledige instem ming een aantal heeft overge slagen. Ik kan natuurlijk fou ten maken, maar ik geloof dat het contact tussen mij en Cruyff, die ik al acht jaar ken, goed is geweest. Zijn afwezig heid hier zie ik niet als een directe aanval op mij. Zater dagmorgen heeft Cruyff bui ten mij om twee andere artsen geconsulteerd, daarvan ben ik (ADVERTENTIE) Iets nieuws van NS: een zaterdagretour! Een retourtje voor de enkele-reisprijs plus een gulden. Een tijdelijk aanbod op de zaterdagen in maart en april. Profiteer ervan. maandagmorgen op de hoogte gesteld". Van Praag: „Vanmorgen om kwart over tien wisten wij nog steeds niet beter dan dat Johan, ondanks zijn blessures, mee naar München zou gaan. Om tien over twaalf kwam het telefoontje dat hij in Am sterdam bleef, omdat dr. Tetz ner het beter vond. Daarvoor is er geen enkele aanwijzing geweest dat Johan niet zou meegaan. Wij zouden hem op geen enkele manier hebben gedwongen mee te spelen. De spelers en het bestuur vinden het echter helemaal niet pret tig dat Cruyff niet hier is". Rolink: „Als Cruyff hier zou zijn geweest was zijn pro bleem niet erger geworden, misschien ook niet beter. De bezwaren van de andere art sen om hem mee te laten rei zen deel ik niet. Het advies dat hij mee kon gaan heb ik ook aan het bestuur gegeven, maar Cruyff heeft geweigerd. Ik kan mij niet aan de indruk onttrekken dat er voor hem andere motieven zijn geweest dan alleen zijn blessures om niet mee naar Duitsland te hoeven gaan. Het lijkt mij dat hij een reden heeft gezocht. Ik ben maar een gewone arts, maar ik denk dat het evenzeer een geestelijke als een licha melijke kwestie is". „Johan Cruyff heeft", vol gens Rolink, ..angst voor een meniscus. Ik vind dat geen reden om weg te blijven, maar dat is een zaak van het be stuur. Ik zou niet kunnen stel len waar de knie-blessure van Cruyff zich voor het eerst heeft geopenbaard. De „tik van Strik" in de thuiswed strijd tegen PSV op 10 februa ri kan de aanleiding zijn ge weest". In München circuleerde het gerucht dat Cruyff voor de laatste wedstrijden gevraagd zou hebben niet opgesteld te worden. Rolink ontkende het. „Mij heeft hij het in ieder ge val niet verzocht. De laatste weken was het eigenlijk niets bijzonders, zijn vervangingen, die tegen het einde van de wedstrijd hebben plaatsgevon den, waren normaal. Omdat wij rekening hielden met het feit dat hij niet 100 procent was. Maar misschien heeft hij Kovacs vrijaf gevraagd' Kovacs: „Johan is niet één keer bij mij geweest met het verzoek niet te worden opge steld. Vrijdag voor de wedstrjd tegen NAC heb ik in de bespreking met de spelers nog gevraagd of iemand last van blessures had. Niemand heeft zjjn mond open gedaan. Donderdag had Johan nog mee getramd, zaterdagavond heb ik hem, na zijn suggestie vervan gen in de wedstrijd tegen NAC, zoalg ook al eerder is gebeurd. Tetzner zou hebben gezegd dat hij vier dagen be handeling zou verspelen als Cruyff met ons naar München was gekomen, maar daar kan ik niet over oordelen. Zeker weet ik wel dat zijn conditie de laatste tijd minder was. Het lijkt mij te zijn be gonnen in de wedstrijd tegen PSV. Hij heeft echter nooit geklaagd. Vanmorgen heb ik de ontwikkelingen niet meege maakt, omdat ik met de spe lers op het veld aan het trai nen was. In deze hele zaak ben ik met Ajax voor een voldongen feit gesteld. Ik ben machteloos. Wat kan ik er aan doen? Zijn afwezigheid heeft op dit moment een de primerende werking op de spelers, maar ik geloof niet dat het een ramp is. De afwe zigheid van Cruyff zou woens dagavond voor hen best een stimulans kunnen zijn". (ADVERTENTIE) 0 Leo Canjels waarom, ik werd simpel afge beid. In feite zit ik nu nog op tekst en uitleg te wachten, maar gezien de ervaringen die ik inmiddels met dit sectiebe stuur heh, vermoed ik dat die wel nooit zal komen". Leo Canjels geeft toe dat hij in hotel Brittannia te Vlissin- gen met functionarissen uit het sectiebestuur over het bondscoachschap heeft gespro- jen. Canjels: „De heren waren zelfs bereid aan mijn financië le eisen tegemoet te komen. En die waren niet gering. Want ik verdien bij Brugge een aardige cent, terwijl de huidige bondscoach in Neder land niet al te best wordt betaald. Zij waren het er over eens dat er een sterke figuur aan de top moest komen en dat moest ik worden". Canjels heeft wel een ver moeden waarom het sectiebe stuur zo plotseling op zijn be sluit is teruggekomen. Canjels: „Volgens mij heeft Hogewoning zijn mond voorbijgepraat. Door de voortijdige publikatie is KNVB-voorzitter Meuleman zich met de affaire gaan be moeien. En voor hem is Hoge woning gezwicht. Dat vind ik laf voor een man die verantwoordelijk is voor de gang van zaken rond het betaalde voetbal in Nederland. Maar hij heeft al wel meer stunts uitgehaald. En als ik hoor hoe het bij de laatste ver gadering van de sectie betaald voebal is verlopen, dan ver baas ik me niet over het uit blijven van een fatsoenlijk te lefoontje of briefje aan mijn adres." Maar Leo Canjels wil niet langer bij het Nederlands elf tal stilstaan. Voorlopig heeft hij genoeg aan de gang van zaken bij FC Brugge dat met een voorsprong van vier punten dan toch eindelijk het kampi oenschap van België schijnt te behalen. Canjels: „Ik kan nu in alle gemoedsrust naar het eind van het seizoen toewerken. Ik ben de eerste trainer die na een verblijf van twee jaar bij Brugge opnieuw een contract heeft gekregen. Zoiets geeft je uiteraard vertrouwen. Vooral als je weet dat Brugge in negen jaar tijd zeven trainers heeft versleten. Tot nu toe was hier het divies: een trai ner mag niet te lang blijven, anders komt hij dingen te we ten die niet bekend mogen worden. Maar men heeft voor mij toch een uitzondering ge maakt" HARRY VERMEULEN "55 (Van onze sportredactie) ENSCHEDE „Voetbal blijft een spelletje. De ene keer win je, terwijl je verlies toe komt, de andere maal krijg je een paar doelpunten om je oren, terwijl iedereen toch ge zien heeft dat je sterker dan de tegenstander bent. Bij voetbal valt niets te beredeneren; niets te voorspellen". Aan het woord Willem de Vries, met zijn 31 jaar de oudste speler in de FC Twente-ploeg die woensdagavond om half zeven in het Diekman-stadion de tegen stander zal zijn van het Joegoslavische OFK Beograd. Willem de Vries (10 maal ge kozen in het UEFA-jeugdteam, tweemaal speler van Jong O- ranje en vijfmaal uitkomend in het Nederlands B-elftal) wil niet zo graag over de moge lijkheden van zijn ploeg spre ken in de beslissende strijd voor de kwartfinales van het UEFA-Cuptoernooi. Vrij nuch ter stelt de robuuste Twente- voorstopper: „Wij hebben in Belgrado aan den lijve onder vonden, dat OFK kan voetbal len. Dat de ploeg bijzonder ge vaarlijk is, maar verdedigend niet zo sterk is. Maar de eer dere wedstrijden van OFK te gen Feyenoord hebben ook be wezen dat de Joegoslaven on der alle omstandigheden doel punten kunnen maken. In Rot terdam vlogen er toch maar drie in het doel van Feye noord. Voor ons zal het zaak zijn om aanvallend voetbal te spelen, maar wel zo dat we onze verdediging niet ver waarlozen. Maar dat wordt wel moeilijk, want we moeten nog altijd een 32 nederlaag goed maken. We moeten dus winnen. En als je vanuit zo'n positie gaat voetballen, dan houdt dat ook onmiddellijk enige risico's in". Voor Willem de Vries is het wel een vaststaand feit dat er woensdagavond in het Diek man-stadion het een en ander 0 Roger de Vlaeminck: Spurtzege. SAN REMO (SID-AFP) Ook zonder deelneming van de zieke Eddy Merckx (hij liep een verkoudheid op) is de overwinning in de lenteklas- sieker Milaan-San Remo naar een Belg gegaan. Nu zegevier de maandagmiddag op de Via Roma in de Italiaanse bad plaats een van de grootste ri valen van Merckx, Roger de Vlaeminck. De jo-gere broer van de wereldkampioen veld rijden Eric de Vlaeminck was zes kilometer voor de fi nish ontsnapt met de Italianen Francioni en Gimondi en bleef in de eindsprint gemakkelijk overeind. Na afloop beklaagde Fran cioni zich er over dat de Belg in de laatste twee kilometer geen meter aan de leiding meer had gereden en zijn krachten had gespaard voor de beslliissende sprint. Francioni. die in de laatste ronde van Italië een etappe won, werd nu tweede op twee seconden, voor Gimondi, die op zijn beurt twee seconden aan zijn landgenoot moest prijsgeven. De Belg Rik van Linden won de sprint van het grote pelo ton, dat op slechts zes secon den van de winnaar volgde. Overigens waren de Engel sen Dave Lloyd en Phil Bay- ton de helden van de 64e uit gave van Milaan-San Remo. Het tweetal ontsnapte direct na de start en bleef niet min der dan vier uur uit het zicht van de andere deelnemers. Na 60 kilometer (er moest 288 kilometer worden afgelegd) bereikten deze renners een maxitnale voorsprong van 7 minuten. Ter hoogte van Tur- ohino (143 km) was de marge teruggelopen tót 3 minuten en 5 seconden. Daarna ging het snel mis met de Britse neo- professionals. Bayton kwam zelfs een keer ten val en Lloyd bleef op hem wachten. Na 168 kilometer haalden de Spanjaard Ooana en de Itali aan Tumellero het duo in, dat daarna snel moest lossen. De twee „vervangers" moch ten wel enige tijd wegblijven, maar het peloton bleef voort durend binnen schootsafstand. Het verschil bedroeg na 215 kilometer 1 minuut en 15 se conden. Het einde van de Spaans-Italiaanse coalitie kwam na 235 kilometer. Daarna werden er rnog wel en kele ontsnappingspogingen on dernomen (onder meer door de Belg Houbrechts en de Deen Ritter), maar deze wa ren bij voorbaat tot mislukken gedoemd. De strijd zou in de straten van San Remo worden uitgevochten door Roger de Vlaeminck, Francioni en Gi mondi. De Belg, die in 1969 als tweede eindigde en vorige week de etappewedstrijd Tir- reno-Adriatico won, liet zich de triomf niet ontnemen en verwees Francioni op de Via Roma naar de tweede posi tie. De uitslag is: 1. Roger de Vlaeminck (Belg) de 288 km in 6.53.34, 2. Francioni (It) op 2 sec, 3 Gimondi (It) op 4 sec, 4 Van Linden (Belg) op 6 sec, 5 Sercu (Belg) z.t. 6 Verbeeck (Belg) z.t. 7 Pareccbini (It) z.t. 8 Ongarato (It) z.t. 9 Gui mard (Fra)) z.t.. 10 Godefroot Belg) z.t., 11. Bitossi (It) z.t, 12 Van Roosbroeck (Belg) z.t, 13 Kleman (Belg) zt, 14 Vas- seur (Fra) z.t., 15 Bergamo (It) z.t., 16 Mortensen (Den) z.t., 17 Maertens (Belg) z.t. 18 De Geest (Belg) z.t., 19 Ovion (Fra) z.t., 20 Baolini (It) z.t. De rente, die wij vergoeden op spaargelden, loopt van 4% voor dagelijks opvraagbare tegoeden tot 7%% voor onze NMS-Spaarbrieven, NEDEBLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. In En schede worden thans ac ties ondernomen om de gebroeders Van der Kerk hof ook na dit seizoen bij FC Twente onder con tract te houden. De „Vrienden van FC Twente" stellen o.a. po gingen in het werk om voldoende geld te verza melen, waardoor René en Willy van der Kerk hof een lucratief con tract kunnen krijgen. Deze vraagprijs die FC Twente voor de tweeling Van der Kerkhof wil vra gen, zou (volgens niet door het bestuur van de Enschedese club beves tigde berichten) rond de 1,6 miljoen gulden liggen. te beleven zal zijn. „Het loan, gewoon een ouderwetse partij worden. Je weet wel zo'n wed strijd waarin op een gegeven ogenblik niet meer aan een tactisch concept wordt ge dacht, maar waarin iedereen ineens vrij-uit gaat spelen. Dat komt gewoon omdat onze te genstander zich ook totaal niets aantrekt van een bepaal de tactiek. Zij verdedigen met z'n allen, maar enkele secon den later staat die gehele ploeg ook weer in of vlak bij ons strafschopgebied. Ik wil het geen kick en rush-voetbal noemen. Daarvoor zitten er te veel technische kwaliteiten in de Joegoslavische ploeg. OFK is voor mij het toonbeeld van een niet alleen wilskrachtige, maar ook levenslustige tegen stander"- Verder wil de assistent-be drijfsleider bij een betonfa- briek zich liever niet uitlaten over hetgeen woensdagavond in het Diekman-stadion te ver wachten is, „want", stelt De Vries, „ik heb in mijn leven al zoveel voetballers de mist in zien gaan met hun voorspel lingen. Mij niet gezien. Het ia alleen te hopen dat we met z'n allen in een geweldige vorm steken. De stemming is in ie der geval goed, de blessures in de selectie-groep zijn gering en ik verwacht dat de instel ling bij de jongens optimaal zal zijn". Willem de Vries, die via Ent schedese Boys en Sportclub Enschede uiteindelijk de vaste voorstopper werd in de En schedese formatie, verwacht nog een aantal jaartjes bij FC Twente mee te kunnen draai en. „Maar dat heb ik niet al leen in de hand. Je kunt nog zo hard trainen, nog »o'n goe de conditie hebben, maar als je tijdens een wedstrijd een beet je ongelukkig in aanraking komt met een tegenstander, dam kan je voetballoopbaan toch ineens afgelopen zijn. Want vergeet niet dat het ge nezingsproces bij een speler van boven de 30 altijd langer duurt dan bij een jonge knaap. En het gevolg daarvan is dan weer dat je ook veel meer tijd nodig hebt om aan de top te rug te keren. Maar ik heb een goed voorbeeld aan Piet Fran sen. Hij is 36, maar speelt voor FC Groningen nog altijd een goede partij voetbal". Niet alleen in de voettalwe reld is Willem de Vries („Ik zal er echt geen Kapitalen aan overhouden. Toen ik begon werd er niet zo fors met geld gesmeten") een geslaagd man. Ook maatschappelijk heeft hij de zaken naar wens voor elk aar. Begonnen als chauffeur op een van de betonwageng van FC Twente's voorzitter Hilbrink, klom de stoere ver dediger snel op de maatschap pelijke ladder. „Maar daar heb ik natuurlijk wel keihard voor moeten werken. Niets heb ik cadeau gekregen. Ik heb in de voetbalsport afleiding kunnen vinden voor een vrij intensieve studie. Ik zou ook nooit een jongen geweest Kunnen zijn, die alleen maar met voetballen bezig kon zijn- Ik had in de sport dan misschien wel meer kunnen bereiken, maar wat dan. Eens komt toch de dag dat je voorgoed je voetbal schoenen uittrekt en dan moet je ook aan de slag kunnen Er moet altijd brood op tafel ko men. En daar heb ik altijd aan gedacht". Willem de Vries komt tenslot te toch nog even terug op het UEFA-Cupduel tegen OFK. HIJ zegt verrassend: „Weet je wat ik het fijnste van alles zou vinden als we de Halve finales bereiken: dat de club FC Twente nu eindelijk ook eens wat geld kan verdienen aan een Cup-toernooi. Tot nu toe heeft het de club alleen maar veel centen gekost". JACK ARENTSEN (ADVERTENTIE) Maak er snel en effektief een eind aan. U zult merken dat de Pedosanpleister de oplossing Is,waarop u zo lang hebt gewacht. UNICURA BV, AMSTERDAM

de Stem | 1973 | | pagina 13