iLEN JR Vrile Zeeuw Kiezer wil blijvend contact ZEEUWSE PvdA ACHTER BURGER hiswa IN MEMORIAM GOVERT JACOBS Aardenburg huldigt pastoor W. Martens A.B.C. huldigt jubilarissen LEDEN VAN P.v.d.A.-GEWEST ZEELAND TOT STATENFRACTIE: Vlissinger A. Buijs werd 100 jaar Volksdans te Groede UZERSTERW SÏÏSSbSU- vïleda Première operette was goed Jongetje gewond stad streek Zeilers lagen halfuur in water zeem Uitvoering in kerk van Breskens 16t/m 25 maart RAIAmsterdam St.-JansteeVi 2 BAANDAG 19 MAART 1973 3 \s van gent Galerie Uilenspiegel, West- ide 71, expositie Miems van iters, beeldhouwwerken hilderijen (t.m. 31 maart). .00 uur. Vrijd. van 09.00-12.00 n 13.30-21.00 uur, zon. van t.00-18.00 uur. Ma. gesloten. erneuzen Luxor: 20.00 uur: De peet ader 14 j. LISSINGEN Alhambra: 20.00 uur: Turks ■uit 18 j. lNTWERPEN Kon- Ned. Schouwburg: 0.00 uur: „De vrek" van Mo- ère. Kon. Museum voor Scho- e Kunsten, kunt uit Neder- ands Limburg, schilderijen, bjecten enz. (t.m. 1 april). )ag. van 10.00-16.00 uur, ma. [esloten. ASSENEDE (B) Galerie Marg. de Boevé, ex- jositie Philippe Denis, België >n John Verschuren, Neder- and (t.m. 19 maart). BRUGGE Kon. Stadsschouwburg: 20.00 uur: „Les pêcheurs de perles" van Georges Bizet, in Franse versie door de Kon- Opera Gent. ■respondent) feeland heeft sinds het provin- eigen, vaste bestuursstructuur, dagelijks bestuur, zij het voor ter. Te zijner tijd zal dit vier- hebben een voorzitter, een cam- ris en een administratief secre- retaris annex penningmeester) eden/vertegenwoordigers uit de vond plaats in de sporthal de ten, zei in een politiek praatje zaterdagmiddag over de actue le situatie bij de nieuwe kabinetsformatie bang te zijn voor de vader-zoon ver houding, zoals die in strip vorm in het Parool staat afge beeld: aan de ene kant Pa de Gaay-Fortman Sr. met zijn confessionele aanhang en aan de andere kant Bas de Gaay- Fortman Jr. met zijn zeven mans fractie, die wel staat te blaffen maar in feite niets te blaffen heeft. Hij benadrukte dat de hui dige gang van zaken de vor ming van een extra-parlemen tair kabinet, juist datgene wat de PPR-lijsftrekker weken lang voor de laatste verkiezin gen als- enige al had voor speld. Een viertal moties van het Borselse PPR-raadslid Johan de Koster over de inkomensni vellering. de democratisering van de wet op het havenschap, en de instelling van een nieu we delta-commissie voor een onafhankelijk en objectief on derzoek naar de afsluiting van de Oosterschelde, alsmede een motie tegen het gebruik van met radio-activiteit besmette Hoeehst-slakken voor wegver harding. werden unaniem aan genomen. atschappij De Stem B V. tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: (3 lijnen); GOES: Klokstraat L 30 en 13 3017 00 uur. JRG: abonnementen: Boekhandel Pie- 170-2791. IE: 19 00—21 00 uur. tel. 01600-22341; 1600-49900; zondag 20 00—22.00 uur, 1140-3751 of 01150-6297; Midden- Augustijn Kantooi Nieuwstraat 9 vé tel 01150-5745: algemeen redac- kantooT Kromme Weele 4 Middel- iel 01180 7438 redacteur Midden- Klokstraaf I Goes, tel 01100-8030, >ui te Terneuzen en Kanaalzone: straat 9, Terneuzen tel 01150-7920i eur O Z Vlaanderen: A Verlind, t. tel 01140-3751 orivé tel. 01140- eren: R van dei Helm, kantoor I 01150-7920 privé tel. 01150-4865; men, tel. 01155-2594. ID: Axel. tel. 01155-2237. ATIE: »s, tel. 01150-6297. IE: teL 01100-4316. /Van een onzer verslaggevers) GOES De meerderheid van het gewest Zeeland van ije p.v.d.A. heeft tijdens de zaterdag in Goes gehouden jaarvergadering gezegd dat Burger zijn pogingen moet voortzetten om eventueel bui ten de confessionele fractielei ders om een progressieve re gering Den Uijl te formeren. In een motie, die met 64 stem men voor en 41 stemmen te gen werd aangenomen, werd verder nog gezegd dat bij het formeren van de progressieve regering rekening moet wor den gehouden met de afspra ken, gemaakt tijdens Keerpunt 1 BR, zodat dan volgens de Zeeuwsche P.v.d.A. in de volks vertegenwoordiging kan blij ken waar de grens tussen pro- giessieven en conservatieven loopt. Uit de uitslag vain de stem ming alleen blijkt al en grote verdeeldheid binnen de Zeeuwse P.v.d.A. over hetgeen Burger doet. De voornaamste bezwaren tegen het nu door de P.v.d.A. gevoerde beleid werden door de heer W. Wis se, lid van het gewestbestuur en lid van de Zeeuwse delega tie in de partijraad, als volgt geformuleerd:„We hebben on ze kiezers voor de verkiezin gen gezegd dat we naderhand niet met de confessionelen zouden gaan praten. De kiezer krijgt nu de indruk dat het wel gebeurt en dat we opteren voor een -rechts beleid. Dat is een onverteerbare zaak. We maken er onszelf ongeloof waardig door. We moeten on verkort vasthouden aan ons programma." André van der Louw, lande lijk partijvoorzitter van de P.v.d.A., vond dat Wisse het met zijn stellingen totaal bij het verkeerde eind had. „We hebben geen concessies gedaan wat ons programma betreft. Wat nu gebeurt is niet in strijd met de congres besluiten. We hebben gezegd dat we be reid zouden zijn een plaats in te ruimen voor confessionele ministers. Op 27 januari heb ben we gezegd dat we vier confessionele ministers zouden accepteren. Burger heeft daar naderhand zes van gemaakt, hetgeen ons wel pijn heeft ge daan. Uiteindelijk zijn we er mee akkoord gegaan om Bur ger ziijn werk tot een goed einde te laten brengen. Wij zoeken geen akkoord me/t de confessionele partijen. We vra gen alleen Burger de zeker heid te geven dat de club van Den Uijl niet de eerste dag al naar huis wordt gestuurd. We vragen niet om politieke lief desverklaringen." aldus André van der Louw, die ook in Goes weer betoogde dat het werk van Burger, ook al slaagt de formatiepoging niet, voor de P.v.d.A. niet alieen op korte, maar ook op lange ter mijn vruchten zal afwerpen gezien de problemen, waar voor de confessionelen nu zijn komen tê staan. De Zeeuwse tegenstanders van de huidige gang van za ken waren door André van der Louw echter allerminst overtuigd. Oud-gedeputeerde M. van Poelje zocht nog naar een gulden middenweg met de opmerking:„We moeten wel eerlijk zijn en zeggen dat we niet precies hebben gedaan wat we de szers voor de verkiezingen eooen beloofd. Ik ben zelf een Burgerfan en daarom zeg ik: wat Burger flikt is prachtig en wat mij betreft kan hij zo doorgaan." Gezien de uitslag van de stemming was de meerderheid van de aanwezige leden het met die laatste opmerking eens. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het bejaar dencentrum Ter Reede in Vlissingen heeft zondag staan schudden op zijn grondvesten. Daar werd de heer A.C.P. Buijs honderd jaar oud. Een nsechte Vlissinger die in de honderd jaar van zijn leven enorm veel kennissen en menden heeft opgedaan. Zijn familhie heeft hij over leefd. Maar diankzij al die vrienden is het toch een echt feest geworden. Zondagmorgen kwamen de burgemeester van Vfesingen, drs. Th. Wester hout en zijn echtgenote, op koffievisite. 's Middags ge volgd door een serenade door het muziekkorps Ons Genoe gen. De hele dag was het een komen en gaan van bezoe kers. Vandaag doet de heer Buijs, die nog in een uitstekende conditie verkeert, die nog loopt en met en hoort als de teste, het nog eens dunnetjes ever in de bejaiardensoos Bachten Kornme, waar hem eon feest door zijn soosvrien- cen wordt aangeboden. hoogwater Morgen dinsdag 20 maart Bergen op Zoom 4.45 17.05 I Hansweert 3.54 en 16.15 Terneuzen 3.13 en 15.32. Vhssmgen 2.43 en 15.01. Wemeldinge 4.35 en 16.55. Vooruitzichten voor dinsdag j® woensdag opgesteld door net KNMI op zondag om 18.00 Overwegend droog en tempe ruren iets boven normaail. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: v°or dinsdag: I Aantal uren zon: 1 tot 7. Min. temp.: 0 tot 4 graden I bovi 1 Max. bin 1 v- w*bv'''''vu' mi graden boven nor- en normaal. temp.: van ongeveer nor- foaail. - op een droge periode I cent rr^ns^ens 12 uur: 95 pro- f op een geheel diroog et- 11»aal: 80 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. :''ln temp.: 0 tot 4 graden en normaal. teri 'emp,: van ongeveer nor- taal graden boven notr- ?atls °P een droge periode minstens 12 uur: 95 pro- l«M. Sn 0611 gehe31 droog et aal. 80 procent. (Van onze correspondent) GROEDE In de gymnas tiekzaal van Groede is 'n Isra ëlische volksdansdag gehou den waarvan de artistieke lei ding berustte bij Sina van Dulleman. De organisatie van deze dag was bij de regionale raad voor overleg van de NE- VO afdeling Zeeland en West- Brabant. Op deze zeer geanimeerde volksdansdag waren 33 deel nemers aanwezig. Er werden acht Israëlische dansen ge leerd. Na afloop werd mejuf frouw van Dulleman bedankt voor haar uitstekende lei ding. In de loop van het jaar wor den vijftien maal in diverse gemeenten van Zeeland en Brabant dergelijke dagen ge organiseerd. Onder de deelne mers waren ook zes Belgische medewerkers. (Van onze correspondent). TERNEUZEN Zondagna middag hebben twee Belgische sportzeilers, F.G. (37) uit Kemseke en W.S. (26) uit St. Gilles-Waas op de Otheense Kreek te Terneuzen een ha chelijk avontuur beleefd» toen zij er met hun zeilboot rond voeren. Hun boot liep vast en sloeg om. Voor de politie aan wezig was (voor dergelijke doeleinden is er geen deugde lijk vervoermiddel) hadden de beide onfortuinlijke zeilers al een koud half uur in het wa ter en de modder doorge bracht. Zij werden naar het politiebureau overgebracht waar een hete douche en een hoeveelheid gloeiend-hete kof fie hen weer op verhaal brachten. Zij hebben geen nadelige gevolgen van dit wa terballet ondervonden. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) BRESKENS In de Neder lands hervormde kerk in Bres kens heeft de kring van chris telijke zang- en muziekvereni gingen de jaarlijkse uitvoering gegeven. De kerk was tot op de laatste plaats gevuld met deelnemers en belangstellen den. De deelnemende koren wa ren: het kinder- en tienerkoor De Breskense Zangertjes on der leiding van mevrouw Bak ker, Looft Den Heer uit Nieuw- vliet onder leiding van A. Bentschap-Knook, Soli Deo Gloria uit Oostburg onder lei ding van de heer Vergouwe, de muziekvereniging De Fliere fluiters en de Zangvereniging De Rietvinken uit IJzendijke onder leiding van zuster Gra- tiana, God is mijn Lied uit Breskens onder leiding van de heer Basting, De Heer is onze banier uit Waterlandkerkje on der leiding van H. Tazelaar, de muziekvereniging Excelsior uit Cadzand onder leiding van N. Cappon en als gastkoor was aanwezig het Breskense be jaardenkoor onder leiding van mevrouw Bakker. De vele aanwezigen hebben genoten van de zeer geslaagde avond. OOSTBURG Het Oost burgse Ledeltheater was tot de laatste plaats bezet, toen de Zeeuwsch-Vlaamse operette- en musioalamateurs daar vrij dagavond de eerste maal voor het voetlicht traden met „Strauss Zigeunerbaron". Deze nogal ambitieuze keus van de nu eenjarige stichting getuigt van goede smaak, maar stelde de amateur-solisten voor een te grote opgave. Toch een avond met Weense hoogtepun ten, met een enthousiast koor in een fleurige kostumering. Muzikaal middelpunt was de beroepssopraan Maria Basti- aans in de rol van Saffi, die door haar prestaties en rustge vende routine haar tegenspe Iers voelbaar inspireerde. Peter de Lijser zette de ti telrol op de planken en Corrie van Zonneveld vertolkte de oude zigeunerin Czipra. Ver der werkten mee Mia Goos- sens als Arsena, Emmy van Kerkvoorde als Mirabella, Pe ter de Krijger als de varkens fokker Zsupan, Leen Dekker als Conté Carnero en Mario de Lijser als graaf Homonay. De instrumentale begelei ding werd verzorgd door het Waeslandia kamerorkest, dat voor deze gelegenheid was versterkt en de muzikale lei ding lag in handen van Ka- miel Inghels. Vele open doek jes en tenslotte een ovationeel applaus beloonden zangers en orkestleden, die voor een veel belovende première zorgden. H. tacke DE BELGISCHE regering heeft tijdens een kabinetsberaad be sloten een bedrag van ruim 200.000 gulden vrij te maken voor hulp aan Bangladesj. (Vain een omzer verslaggevers) GOES Het plan van de statenfractie van de P.v.d.A. om elke maand een dag de provincie in te trekken tenein de daar door middel van ge sprekken met gemeentebestu ren, vertegenwoordigers van diverse instanties en organisa ties en door het houden van een hoorzitting, waarop ieder een terecht kan, de contacten met de kiezers te verbeteren en beter te worden geïnfor meerd over de problemen, waarmee de Zeeuwse bevol king worstelt, is door de leden van het P.v.d.A.-gewest Zee land tijdens de jaarvergade ring in Goes niet zo enthousi ast begroet als de leden van de statenfractie waarschijnlijk zelf wel hadden gedacht. Tijdens deze vergadering deelde de heer W. Don, de voorzitter van de statenfractie van de PvdA mee dat samen met de statenleden van de PPR en D'66 op 30 maart een eer ste bezoek aan Terneuzen en de Kanaalzone zal worden ge bracht. Diverse leden, waaronder ook tal van bestuursleden, wa ren van mening dat de staten- frariie niet alleen gesprekken met gemeentebesturen e.d. moet hebben, maar dat men zich meer ter plekke moet gaan oriënteren en miet slechts eens in de vier jaar dergelijke activiteiten moet ontplooien. Gewest-voorzitter A.P. Schou we/raar zei hierover onder meer: „Dergelijke tochten moe ren niet alleen een jaar voor rle verkiezingen worden ge maakt, maar ze moeten elk jaar worden herhaald." Gedeputeerde mr. J. Boers- ma voerde aan dat het de leden van de statenfractie aan contacten met de bevolking boriist niet ontbreekt De heer W. Don merkte op dat de le den van de statenfractie toch al werk genoeg hebben. „We hebben geen full-timers in de statenzaal. Wat we nu doen vergt over een jaar gerekend een maand werk. Daarnaast zijn we nu bereid om eïke maand een dag op stap te gaan Wat wilt u dan nog meer, van ons? Ik had naast kritiek eigenlijk toch wel wal meer enthousiasme verwacht," was de scherpe reactie van de heer Pon- Niemand had meer b^loette om hier nog or te leateren. iesloten werd M> voorstel «an de afdeling Middelburg om een provinciale campagne- commissie in het leven te roe pen, die tijdens de verkiezin gen als actiecentrale gaat fun- ge.-f. Verder werd nrsloten een studiecommissie in te stel en, uit gaat bestuderen of bet j.iist is cm in Ze nd de zui- vcri'ivstaak aan <J< water schappen (nieuwe stijl) op te dragen. De heer Dun deelde tijdens de jaarvergadering mee dat de sociaal-culturele ontujkkelingsschets voer Zee land waarschijnlijk pas lts umi in de staten aan de orde zal kern en. Als leden van h 3» geveeste- 1: bestuur werden mevrouw Hoersma-Hofrmn uit Mid- delbi rg en de heren A. Schou wer aai uit Brouwe-sb 'ven. van den Berge uit Middelburg, B. Korstanje uit Vors"ke her komen. Als nieuwe oev-u-u-sle den werden gekozen mevrouw A. errnerris-Fev.'el u We meldmee en de neren .1. Lus tig uit flenesse, I Wielakker u:-t A.ercienburg en E. Eroek- uu:s uit Souburg. De Zeeuwse delegai.-e voor de partijraads vergaderingen werd als volgt geformeerd: de heren Broekhuis uit Souburg, B. Korst an je uit Ve.seke, G. Schoenmakers uit Middelburg, E. an Essen uit Middelburg en B- Ruyter uit Os. iiisse. (ADVERTENTIE) Geopend: Kinderen 10-17 en 19-22 uur; tot 14 jaarf 2,« zondags10-17uur.- TT biljetten Toegang f 4,- aan NS stations Harmonie De harmonie St.-Jan hield zaterdag haar jaarlijkse teerdag. Reeds om 2 uur werd gestart met een mu zikale rondwandeling in het dorp en Kapellebrug, waarbij aan alle horecabedrijven een bezoek werd gebracht. Rond 7 uur kwamen alle leden, be stuur en donateurs bijeen in café Chassee voor een geza menlijke maaltijd. Voorzitter Em. Verstraeten was uiterst te vreden over de goede opkomst, want in totaal 107 personen na men deel aan deze maaltijd. Met dans en gezelligheids- spelen werd de avond verder doorgebracht en het was reeds in de kleine uurtjes alvorens deze jaarlijkse teerdag werd besloten. Door de heer Em. Verstraeten werd nog medede ling gedaan dat binnenkort steunkaarten voor instrumen ten- en un-iformfemds verkocht zullen worden. Het overlijdensbericht van mijn vriend en collega Goof Jacobs heeft me diep getroffen. Geen wonder, als je alle twee uit Don gen komt, als je alle twee je jeugdige enthousiasme in de crisis jaren uitleeft in „De Jonge Werkman", als je in de eerste na oorlogse jaren elkaar weer tegenkomt bij het opbouwen van de katholieke arbeidersbeweging in Zuidwest-Nederland en als je weer later als verbondsbestuurder van weinig dingen zo zeker kunt zijn als van de inzet van de districtsbestuurder in West- Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen die Goof Jacobs heet. Als ik terugdenk aan de dertiger jaren, herinner ik mij hem als een van de heel goede jeugdleiders van De Jonge Wacht. Toen al herkenden we in hem een man die integer en onzelf zuchtig was en tegelijkertijd de kunst verstond zich vele vrien den te maken. Dat dit laatste ook opging in streken waar hij niet thuis was, bleek vooral toen hij in 1953 als districtsvoor zitter naar Sluiskil ging. Hij loste daar Jac. Broeders, de te genwoordige Bredase wethouder, af. Maar ook in Zeeuwsch- Vlaanderen wist hij in de kortste keren een grote, aanhankelij ke vriendenkring om zich te verzamelen. Als er één eigenschap was die men hem zou kunnen verwij ten, dan was het op z'n hoogst zijn bescheidenheid. Goof Jacobs heeft zich nooit en te nimmer ergens naar voren gedrongen. Steeds waren het anderen die hem zelfs moesten pressen om naar bepaalde, belangrijke posten te dingen, posten waarvoor hij gezien zijn uitzonderlijke kwaliteiten van hoofd en hart de eerst aangewezene was om ze te bezetten. Carrièrezucht was hem echter vreemd. De vakbeweging kan van zulke mensen nooit teveel hebben. Vandaag zullen we hem begraven, zijn lichaam. De herinne ring aan onze vriendschap, mijn respect voor hem als mens en strijder blijven levend. JAN MERTENS (Van onze correspondent) AARDENBURG In een feestelijk vlaggend Aardenburg werd zondag het zilveren priesterfeest gevierd van pastoor W. Martens. Tijdens de eucharistieviering in de parochiekerk waren alle plaatsen bezet. De mis werd gevierd in concelebratie door de jubilaris en zijn broer Don Theo Martens, alsmede deken dr. A, Blommerde van Zeeland, die tevens de predikatie hield. nee H. Valk namens de colle gae van de reformatorische kerken en namens de reforma torische kerken zelf. Verder voerden het woord de voorzitter van het schoolbe stuur, de heer D. van de Vij ver, E. Lansu, namens de stichting Sint Jan en de be jaardensociëteit, de heer A. Buijsse, namens NCB en Boe- rinnenbond, de heer L. van Bellegem als voorzitter van het NKV en mede namens de vrouwenbond van het NKV, L. Ducheine als hoofd van de rooms-katholieke basisschool en W. Dierick namens het jon gerenkoor en de overige me dewerkers aan de jongeren- diensten in de kerk. De gezamenlijke parochiële zangkoren zongen een Neder landstalige mis onder leiding van de heren G. Dierick, L. Ducheine en W. Dierick. Aan het eind van de dienst bood kapelaan J. de Kerf geluk wensen aan namens de paro chie Aardenburg en hij maak te bekend dat uit de voor het feestgeschenk toegestroomde giften een prachtige kleuren- t.v. voor de pastoor kon wor den aangeschaft. Getroffen door de grote in zet vain zovelen dankte pastoor voor de prachtige feestviering. De receptie in de kerk nam niet minder dan een uur in beslag zodat het verdere pro gramma, later dan gepland was van start kon gaan. Dit gebeurde in de zaal van De Rode Leeuw, waar secretaris G. van Vooren namens het kerkbestuur een toespraak hield. Hetzelfde deden A. van Hoorickx. voorzitter van het charitasbestuur, loco-burge meester Bonte namens de ge meente Aardenburg en domi- Tussen de toespraken door ontvouwden de leerlingen van de lagere school een bont pro gramma van dans, voordracht en muziek onder leiding van het onderwijzend personeel. Ook werden tijdens deze bij eenkomst geschenken aan de pastoor aangeboden. Namens d.e bejaardensociëteit werden bloemen aangeboden aan de hoogbejaarde moeder van de feesteling mevrouw Martens- Bil uit Asten in Noord-Bra bant. Aan het eind van de bijeen komst antwoordde de jubilaris alle sprekers met een kort woord en dankte nogmaals voor de geweldig fijne dag. In de loop van de namiddag bracht de koninklijke Aarden- burgse Fanfare een serenade aan de pastoor en werd het priesterfeest verder op intieme wijze in de familiekring ge vierd. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Met een tweedaags boltoernooi met in ternationale deelname en een Uitvoerige huldiging aan het begin hiervan vierde de Aar- denburgse Boilers Club (ABC) het 60-jarig jubileum van zijn leden O. Dhoore en C. Rijc- kaert. In verband met het overlij den van oud-burgemeester Sjef v. Dongen kwamen de ui terlijke verschijnselen van de ze feestviering, waaronder een geplande rondrit door de ge meente, te vervallen. Niette min is deze dag aan beide heren niet ongemerkt voorbij gegaan. In zijn openingstoe spraak sprak voorzitter E. Rijckaert vele waarderende woorden tot beide jubilarissen en wees hij op de waarde van het bolspel als zinvolle vrije tijdsbesteding. In het kort me moreerde hij de prestaties die beide heren in de loop der jaren op bollersgebied gele verd hebben. Zij zijn boven dien nog steeds actief lid van ABC. Namens het gemeentebe stuur van Aardenburg bood lo co-burgemeester G.F. Bonte gelukwensen aan. Hij liet deze vergezeld gaan van de mede deling dat beiden de ereme daille van de gemeente Aar- cenburg was toegekend. Onder luid applaus hing hij beide jubilarissen de versierselen om. Drs. A. Vroegop, voorzitter van de Oostburgse VVV ver raste beide jubilarissen met een eremedaille van deze VVV-vereniging. Hij wees er op d.at het bollen een voor Nederland unieke sport was, die mede bijdroeg tot de toe ristische aantrekkelijkiieid van de streek. Na een driewerf hoera begon het gezelschap boilers aan de twee dagen du rende wedstrijd, die door loco burgemeester Bonte officieel werd geopend. Het festijn en huldiging vond plaats in het clublokaal wan ABC café Cen traal aan de markt in Aarden burg. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Zaterdag middag stak de 7 - jarige M.W-V. onverwachts de Noordweg over. Hij werd aan gereden door een passerende personenauto, die bestuurd werd W.B. uit Middelburg. Met een zware hersenschud ding diende de jongen te wor den overgebracht naar het Gasthuis te Middelburg. Zondag is op de Oude Vlis- singseweg een personenauto tegen een boom aangereden. Dit ongeval ontstond door een tot heden onbekende oorzaak. Twee inzittenden van de auto, J.M.R. uit Middelburg en me vrouw R. uit Middelburg, lie pen verwondingen op. De heer R. is ernstig gewond, terwijl zijn echtgenote o.a. snijwon- den had. Andere inzittende mevrouw H. de T. uit Middel burg kwam met de schrik vrij, terwijl mevrouw H. uit Mid delburg lichte verwondingen opliep. De heer R. en me vrouw R, moesten per ambu lance overgebracht worden naar het Gasthuis te M:ddel- burg. De personenau - werd geheel vernield.

de Stem | 1973 | | pagina 3