Badmintontoernooi in Terneuzen Van de Bunder: tweede plaats Goed begin Op 't Hof HOEK WINT MOEITELOOS Goese damclub viert jubileum Nachtegaal aan kop in Axel Karste ,ANDE Piet RIA is te sterk Katwi. voor Robur-team wacht Tweede plaats voor Goossens ZAAMSLAG GELIJK op sp Nieuwland in goede vorm Boeiende finales STERKER sport n VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 19 MAART 1973 VIJFDE SPORTPAGINA VAI MOL KLOPT LAMERS IN DE EINDSTRIJD (Van onze sportredactie) IJZENDIJKE De Zeeuw se topcoureur Toine van de Bunder uit IJzendijke is in het Belgische Deerlijk op een fraaie tweede plaats geëindigd in een koers over 108 kilome ter. In Deerlijk, waar 137 ren ners aan de start kwamen was de Belg Miehei Dagrin de sterkste. Hij won de spurt van een grote groep renners; hon derd in totaal. Zijn tijd: 2 uur en 5 minuten. De derde plaats was voor Ko Blok uit Kruiningen. (Van onze sportredactie) AXEL De Zeeuwse ama teur Jan Raas boekte zondag in het Belgische g easplaatsje Kemzeke-Waes zijn eerste ze ge in dit seizoen. Raas ont snapte op dertig kilometer van het einde uit de groep en kreeg vijftien kilometers ver der gezelschap van de Belg Mare Neels. Beide renners arriveerden met 45 seconden voorsprong aan de eindstreep waar Kaas de Belg kansloos liet m de sprint. Er waren honderd ver trekkers. De tijd van Raas over de 105 kilometer was 2 uur en 32 minuten. (Van onze dammedewerker TILBIRG De Zeeuwse damkampioen in de hoofdklas Izaak op 't Hof uit 's-Graven- polder had zaterdag een uit stekende start in de regionale wedstrijd. Hij versloeg H. Ot- ten uit Breda in 47 zetten en na drie en half uur spelen. Otten verkoos de Rozenburg opstelling die door op 't Hof goed werd opgevangen. Otten verloor bij een 1010 stand schijf 24 en toen was het voor de Zeeuwse kampioen niet al te moeilijk meer om de winst te incasseren. In deze regiona le wedstrijd waaraan vier Brabanders, twee Limburgers en twee Zeeuwen deelnemen kunnen de eerste vier zich plaatsen voor de haltve finale die in Arnhem wordt ge speeld. Wie de andere Zeeuw se vertegenwoordiger wordt is ■nog niet bekend nu Cees Rijk heeft afgezegd. Het wordt waarschijnlijk de Goesenaar Wim Dekker. Op 't Hof ont moet zaterdag de Brabander Van Tilburg. 9 Beeld van de finale in het damesdubbelspel tijdens het badmintontoernooi in Terneuzen. (Van ker) een voetbalmedewer- TERNEUZEN In de der de klas van het KNVBzater dagvoetbal speelde Hoek het gedegradeerde Nivo Sparta naar een 2O-nederlaag. Daar was niet zo veel moeite voor nodig, want de Zeeuwen speelden zeker niet hun beste wedstrijd. Het was een tamme wedstrijd, waarin Piet de Koeijer de voorsprong voor rust op 10 bepaalde en in de tweede helft schoot Jan Re- meijnsen uit een van de vele kansen de uitslag naar 20. Terneuzense Boys liep zoals verwacht in Altena tegen een nederlaag op. Met de rust had een sterker Altena de stand al opgevoerd tot 30. De Ruijter (2x) en Kieboom schreven die treffers op hun naam. Aan voerder De Kubber verkleinde die achterstand wel na de rust, maar tien minuten voor tijd bracht De Ruyter de Boy? definitief op 41. Rillandia speelde voor de rust in Dinteloord een goede wedstrijd. De leiders moesten toen zelfs blij zijn, dat met (Van onze dammedewerker GOES Onder zeer grote belangstelling, waaronder af gevaardigden van bijna alle Zeeuwse damclubs, heeft het bestuur van de Goese damclub GDC, gerecipieerd in Termi nus te Goes in verband met het 50-jarig bestaan. De KNDB was vertegen woordigd door haar hoofdbe stuurslid en tevens landelijk wedstrijdleider de heer Bos en bondsadministrateur de heer Ivens. Laatstgenoemde reikte aan vijf Goese leden een on derscheiding uit omdat zij 40 jaar lang lid zijn van de KNDB. Dit waren: F.P. den Hertog, L. Dekker, M.J. Jere- miasse, C. .van Biemen en C. de Klerk. In zijn toespraak richtte de heer Ivens zich ook nog tot de 92-jarige J. de Jonge (nog steeds actief speler) die een zelfde onderscheiding reeds had gekregen bij zijn 90-ste verjaardag. Behalve door de heren Bos en Ivens werd het woord gevoerd door de heer J. Ganseman (voorzitter van de Zeeuwse dambond) en de heer Vinke van de damclub Lam- merenburg. De Goese wethou der van sportzaken de heer J.H. Roose vertegenwoordigde het Goese gemeentebestuur en de Goese Sportraad waarvan de heer Roose voorzitter is- Namens het gemeentebestuur overhandigde de heer Roose drie wedstrijdklokken en een standaardwerk van Ton Sij- brands. Verder werden veel geschenken onder couvert aan geboden. Na afloop van de re ceptie volgde een diner met alle leden en hun dames en verdere genodigden. 00 kon worden gerust. In de tweede helft liepen de Bra banders uit tot 30. Visser, Van Es en Visser schoten in een halfuur de Rillaindia- droom aan diggels en daar kon het tegendoelpunt van Han Lobbezoo niets meer aan ver anderen (31) Smerdiek maakte zijn hoge klassering helemaal niet waar tegen Roda Boys. De Zeeuwen mogen zelfs nog blij zijn met deze 00, want Roda Boys had zelfs nog de beste kan sen. Woudrichem was nauwelijks een gelijkwaardige tegenstan der voor WHS. Op alle fronten was WHS beter en zegevierde verdiend met 31. In de vierde klas wordt het onderaan dringen geblazen rond de degradatieplaats. AZVV verzuimde om afstar.d te nemen en speelde tegen VCK 11. Een overigens wel juiste puntenverdeling, want de bezoekers namen in de eer ste helft zelfs verdiend de lei ding door Knuijt. Na de rust hebben de Axe laars er alles aan gedaan om de 01-achterstand weg te werken- AZVV was veel ster ker en gevaarlijker, maar moest toch tot een kwartier voor tijd wachten eer Jan(tje) van Nierop met een keihard afstandsschot de stand ver diend gelijk trok (11). Chrislandia deed het beter en speelde zich een eind uit de zorgen. In Krabbendijke werd met 01 gewonnen. Ze ker weer geen fraaie wed strijd, maar wel effectief. Krabbendijke kwam niet in zijn normale spel en zag tien minuten na rust zelfs geen kans een strafschop te benut ten. Doelman Vijfhoek stopte de strafschop en zo kon het gebeuren, dat diep in de twee-, de helft Piet van deHurck voor het enige en beslissende doelpunt kon zorgen (01). Wissenkerke blijft ook in de zorgen. In Kloetinge werd I 1 gespeeld. De twee sterke verdedigingen hielden de zaak goed dicht en een 00 had de verhouding goed weer gegeven. Nu kogelde in de eerste helft De Haze de bezoekers naar een 01-voorsprong. Kloetinge was na de rust meer aan de bal en kwam verdiend op 11 door Hollestelle. Wolfaartsdijk stelde wat te leur met de 00 tegen Yerse- ke. De thuisclub was wel ster ker, maar zag toch geen kans vooral op het middenveld niet de goed sluitende Yer- sekedefensie te ontregelen. Yerseke mag dan ook terecht aanspraak maken op de 00. Kapelle nam bij BWR ver rassend een 0-1-voorsprong voor rust door Zegers. Ver diend was die voorsprong ook, maar na rust werd Kapelle met de rug tegen de muur gezet. Bierens maakte gelijk en door Heeren, Brouwers en nog een strafschop van Brou wers werd de eindstand geflatteerd 41. Tholense Boys zag zijn posi tie niet aangetast. Evenals Wolfaartsdijk speelden de 'ei ders gelijk, maar met heel wait meer moeite, want WN nam twee keer een voorsprong- Eerst in de eerste helft door Van Wingerden (01), waar na Cor van Hout gelijk maakte (11), maar nog voor de thee werd gedronken had Thole- naars de Klundertse ploeg weer op voorsprong gezet (1 2). Pas diep in de tweede helft kon Kousemaker voor het verdiende gelijke spel zor gen (2—2). (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN D. Mol van de badmintonvereniging Marathon uit Middelburg in het herenenkelspel en me juffrouw N. Rigihena van Avanti uit Middelburg in het damesenkelspel zijn zondag avond de grote winnaars ge worden van het derde inter nationale badminton-propa- gandatoernooi in de sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. Een toernooi dat ook nu weer was georganiseerd door de badmintonclub B.C. Ter neuzen en dat dank zij een perfecte organisatie vlekke loos verliep. Zowel zaterdag als zondag was de publieke belangstelling overweldigend groot, en werd door de deelnemers (sters) hard voor de punten gestre den. Mol had die finale be reikt door eerst in de halve finale F. Lammers van Avanti in twee sets te verslaan. Lam mers won de eerste set met 155 maar Mol lowam in de tweede set terug: 15—12. De derde set moest de beslissing brengen en toen bleek Mol in de verlenging de sterkste te zijn. Uitslag: 1814. Ook Bish had drie sets no dig om zich finalist te kunnen noemen. Bish won de eerste set met 1510, maar J. W. Visser kwam in de tweede set met 156 terug. In derde set moest Bish tot 1815 gaan en dat leverde hem een finale plaats op. Die finale bracht niet wat iedereen er van ver wacht had, want reeds in de eerste set moest Bish met krampen de strijd staken. Het grote aantal wedstrijden was hem waarschijnlijk te zwaar geworden. Bij de dames werd de finale enkelspel tussen N. Rigihena en J. Mush een span nende strijd. Mejuffrouw Mush won de eerste set met 118 maar haar tegenstand ster kwam in de tweede set met 1210 terug. In de derde set won N. Rigihena met 11 5, en was hier in dus duidelijk de sterkste. Zij had- in de halve finale mejuffrouw A. Veerman van de organiserende vereniging in twee sets, 112 en 111 kansloos gelaten. Ook C. Du- den van Avanti had geen kans tegen mejuffrouw Mush. De setstanden waren hier 116 en 115. In de damesdubbel won het koppel Rigihena-C. Duden van mejuffrouw Veer- man-Berti met 1511 en 15 12. In het heren dubbelspel wonnen M. Titiheru en J. W. Visser met 1513 en 1514 van de gebroeders Proos. R. Bisch en Van Sommeren won nen met 1510 en 1512 van Lammers-Mol de andere halve finale. De finale heren dubbel werd in twee sets beslist en dit in het voordeel van Titiheru-Vis- ser met 158 en 1511. Uitslagen: Gemengd dubbel A: heren-finale: Ririkena- Lammers tegen Veerman-Mol 157 154. Finale dames voor tweede en derde klasspe lers: Mevrouw Van Driel-me- vrouw Plóegaert 11-5 en 11 6. Heren finale voor tweede en derde klas spelers: A. Proos-De Haan 159 en 153. 0 Zeven van de acht finalisten in de hoofdklasse bandstoten, die in „Paling- en Mosselhuis Leti. sen" in Axel wordt afgewerkt. Van links naar rechts op de toto: Tas, Leeraert, De Rijk, Dieleman, Nachtegaal, Freysen, Van Liempert en Dallinga. (Van onze sportmedewerker) AXEL E. Nachtegaal uit St.-Jansteen is momenteel lei der in de eindstrijd om de titel in de hoofdklasse band stoten van het district Zeeuwsch-VIaanderen. De wedstrijden worden gespeeld in café 't Mossel en Palinghuis bij Coby Lensen in Axel en hiervoor bestaat grote belang stelling. Nachtegaal uit St..- Jansteen die tot nu toe vijf partijen speelde, moest alleen in L. Dallinga uit Sluiskil zijn meerdere erkennen. Toch moet de biljarter uit Sluiskil als een van de groot ste concurrenten van Nachte- gaal worden gezien. F. de Rijck van de biljartvereniging A.B.C. uit Hulst maakte tot nu toe de grootste serie, en die bedroeg 38 caramboles. De deelnemers kwamen in de tot nu toe gespeelde wedstrijden tot de volgende resultaten: B. van Leemput Lamswaarde 4 gespeeld, 2 matchpunten, ge- middelde: 2,08, h-oogste serie 16; L. Dallinga Sluiskil 1-2- 2.77-10; F. de Rijck Hulst 2-1- 2.58-38; E. Nachtegaal St.-Jan steen 5-8-3.12-15; T. Tas Sluis 5-6-2.60-14; P. Freijser Hulst 2-4-2.53-18; R. Dieleman Axel 4-3-3.30-13; J. Leeraert Hulst 3-0-2.02-llé (Respectievelijk aantal gespeelde partijen, aan tal matchpunten, gemiddelde algemeen, hoogste serie). poul NICE (ANP) Raym poulidor heeft op 38-jai leeftijd voor een sensatie de eerste orde gezorgd, zegevierde zaterdag voor tweede achtereenvolge maal in de wegwedstrijd rijs-Nice. Eddy Merekx, 940 km lang de leiderstrui j gedragen, leed in het afsl tende tijdridje over bergael terrein in Turbie een zw nederlaag. Hij verloor ten zichte van winnaar Joop Z temelk meer seconden hem ooit is overkomen in j tijdrit. Het verschil was groot, dat Zoetemelk evenei langs Merekx schoof en ach Raymond Poulidor beslag ij de op de tweede plaats in eindrangschikking. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN Robur heeft het niet geklaard in de eerste klas van de zondags competitie van de KNVB-af- deling Zeeland. Ria won glansrijk met 40. Hoofdplaat speelde tegen Walcheren 22, maar ook de overige concur renten wonnen. Zo won Lnctor met 20 van Philippine en met dezelfde cijfers won Graauw van IJzendijke. Jong Ambon blijft gemakkelijk lei der door een 40 winst op Schoondijke. RIA - ROBUR Een snelle eerste helft heeft Ria nodig gehad om van Robur een ge slagen ploeg te maken. Aude- naerd en Gerrit Emans zorg den binnen tien minuten voor een beslissende 20 voor sprong, die in de eerste helft nog werd opgevoerd door een eigen doelpunt tot 30. Ria was na de rust wat uitgeblust, maar Robur was verder onge vaarlijk waardoor Emans kort voor tijd uit een vrije trap nog 40 liet aantekenen. Luctor - PHILIPPINE In de eerste helft was Philippine zeker zo sterk als Luctor. Rust 00. Na de thee was Luctor wat beter en kwamen ver diend de doelpunten. Eerst schoot Knuijt de thuisclub op 10 en tien minuten voor het einde maakte invaller Courtin er nog 20 van, waarmede Luctor toch wel verdiend aan de overwinning kwam. GRAAUW - IJZENDIJKE Voor de rust al was Graauw beter, maar de enkele kansjes werden toen onbenut gelaten. Dat was na de rust anders. Eerst maakte Van Campen er 10 van en door Jo de Burger werd het 20. Graauw won verdiend, ook al omdat IJzendijke veel te af wachtend speelde- JONG AMBON - SCHOON DIJKE De leiders kwamen erg fortuinlijk aan de doel punten, want Schoondijke was qua veldspel zeker niet min der. Toen echter binnen een kwartier Latuheru en Telussa voor 20 hadden gezorgd, moest Schoondijke meer uit zijn schulp komen en dat bracht voor Jong Ambon de nodige ruimte waar Latuheru nog een keer van profiteerde (30). Direct na rust maakte Telussa er nog 40 van en daarmede was de wedstrijd wel gespeeld om niet te spre ken van de overbekende nachtkaars. HOOFDPLAAT - WALCHE REN Hoofdplaat kwam na de rust veel minder aan de bal. Walcheren nam in die pe riode door Hokken en Peetere een 02 voorsprong. Na de rust had Hoofdplaat het wind- voordeel en door Soulimans en Rini Deij kwamen de Zeeuwsch-Vlamingen toen ge lijk. Hoofdplaat bleef toen wel sterker, maar met de 2—2 kunnen beide ploegen wel te vreden zijn. DE STAND: Jong Ambon 18-29, Philippine 17-20, Schoondijke 17-19, Walcheren 17-18, Ria 16-17, Aardenburg 17-16, Luctor 17-16, Graauw 17-15, Hoofdplaat 18-15, IJzen dijke 18-15, Patrijzen 17-14, Robur 17-12. (Van onze biljartmedewerker) ETTEN-LEUR Biljartver eniging De Lakenridders uit Etten-Leur heeft succes gehad met de organisatie van het ge westelijk kampioenschap tweede klasse Iibre. Vooral za terdag en zondag was het lek ker druk in café Kerstens, waar Wim Nootenboom op een ongeslagen kampioenschap af stevende. De Zevenbergse bil jarter finishte met 'n moyenne van 5,30 en zal op grond van zijn prestatie afgevaardigd worden naar het nationale kampioenschap in Boekelo. In de finalepartij stond Nootenboom tegenover Goos sens uit Kloosterzande. De Zeeuw kon kampioen worden als hij de partij in zijn voor deel zou kunnen beslissen. Hij leek te gaan slagen want hal verwege de partij had hij der tig caramboles voorsprong op Nootenboom, die evenwel sterk terugkwam. In 20 beur ten scoorde hij 150 carambo les. Zijn tegenstander uit Kloosterzande moest buigen voor dit geweld en kwam slechts tot 105 caramboles. De plaatselijke favoriet Jan de Bruyn kwam tenslotte als der de uit de bus. Hij verloor zijn drie eerste wedstrijden, omdat hij zijn zenuwen niet goed de baas kon. Maar in de vier daaropvolgende partijen speel de hij fris van de lever naar de zege. Meyer uit Helmond werd vierde, Schoofs uit Bla- del vijfde, Driessen uit Val- kenswaard zesde, Laros uit Kaatsheuvel zevende en van de Vijver uit Bergen op Zoom achtste. Sportief was het toer nooi ook erg geslaagd en daar om kon bondsofficial Smit aan het einde van het kampioen schap waarderende woorden sprken tot de deelnemers en De Lakenridders- 0 Bestuur en jubileumcommissie van de Goese Damclub GDC tijdens de receptie bij het 50-jarige bestaan. Voorste rij van links naar rechts zittend de bestuursleden: D. van Dalen, C. J. Hollestelle, M. Poulisse, C. Rijk en W. Dekker. Achterste rij van links naar rechts de jubileumcommissie bestaande uit: K. Schoester, C. van Damme, O. Scherp, JSchot en G. Gorsse (Van onze sp ZAANDAM Piet van Ka. zege in de Ronde van Noord een ware slijtageslag niet voort weer en veel minder wind da; uit op een massasprint had zi werk had geschuwd. „Anders 1 verklaarde de rossige coureur week wat grieperig geweest had het in m'n keel en voelt belabberdst. Als ik kopwerk h laatst niet meer aan te pas ge mijn grootste concurrent besch niets meer. Die had ook al lang zou aankomen". In de massaspurt triomfeer de Van Katwijik. zonder twaó- fel de amateur met het scherpste eindsohot iin ons land, gemakkelijk voor Wim de Waal. dlie daianmee zijn tweede overwinning in sucoes- sie in deze klassieker aan zijn neus voorbij zajg gaiam. De Waal had niet op de jump van de achter hem rijdende Oost- wabander durven wachten en lanceerde de Ketting-coureur op ideaile wiijze. Wim de Waal: „Schuiten trok voor Vam Katwijk de sprint aan. Ik ging over Schuiten heen, want ik dacht: ais je langer wacht heb 12 kans dat de hele zaak je voorbijgaat". He massale aankomst ln 4aiand'aim van een goeie dertig renners was een ontknoping van de ronde, waarvan men over twee jaar een meerdaag se wil maken, leek er tot kort I y?0^ de finish niet in te zitten. de smalle straten van Pur- I merend, met nog slechts tien uorneter voor de wielen, sprongen namelijk Rink Cor- eliisse en Henk Poppe uit de wuntig man sterke topgroep, P a- st m si is te n< II di ni ad, be he de n: (Van een voetbalmedewer ker) TERNEUZEN Zaamslag heeft de achterstand op Nieuwland in de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland niet kunnen goedmaken. Le ZeeuwschVlamingen speel den in Nieuwland 00. Toch werd de positie van de koplo pers weer beter, want Wemel- dinge verloor met 10 in Co- lijnsplaat. Heinkenszand speel de 2—2 tegen Waarde en de zelfde uitslag bereikten Arne- muiden 2 en 'sHeer Arends- kerke. WIK won met 40 van Meeuwen 2. NIEUWLAND ZAAM SLAG De Zeeuwsch-Vla mingen waren de hele wed strijd in de meerderheid. Nieuwland zelf kwam lang niet zo dikwijls aan aanvallen toe en de beste kansen waren in deze harde wedstrijd dan ooi. voor Zaamslag. De Nieuw landverdediging bleek ech ter een uitstekend geheel met daarachter een nog beter keepende doelman Fritz. Scho ten van. Michielsen, Zegers en Kernpe werkte hij allemaal over of naast en zo bleef het bij 00 steken, een uitslag waar Nieuwland wel blij mee mag zijn. HEINKENSZAND WAARDE Een veel te har de wedstrijd, waarin al na een half uur speler Dek van Waar de uiit het veld moest wegens natrappen. Toch zag Waarde met tien man nog kans de wedstrijd te ontregelen. Na een kwartier had Dek al voor een 01 stand gezorgd en pas even voor de rust kon Lansen er 11 van maken. Heinkens zand bleef sterker, maar tien minuten na de rust maakte Braam er zelfs nog 1—2 van. De aandringende Heinkens zandploeg kreeg zijn dikver diende gelijkmaker, toen een in moeilijkheden gebrachte Waardeverdediger in eigen doel schoot (22). Een met SLUIS VEERE zeer matige wedstrijd, aan beide kanten vrijwel geen enkele kans. De 00 geeft het spelbeeld goed weer, want de slag werd vrijwel alleen het middenveld gestreden. COLIJNSPLAATSE BOYS WEMELDINGE Wemel- dinge werd in de eerste helft overdonderd. De Boys speel den toen agressief en brachten Wemeldinge keer op keer in moeilijkheden. Dat resulteerde in de eerste helft in de ver diende 10 voorsprong van J. Kramer. Na de rust kwam Wemeldinge sterk terug. Toen bleek echter doelman Moer land van de Boys in goede vorm. Hij wist zijn doel schoon te houden en daardoor de kleine voorsprong van zijn ploeg te bewaren. ARNEMUIDEN 2 HEER ARENDSKERKE - Twee gelijkwaardige ploegen. Arnemuiden speelde met meer inzet en nam door J. de Nooij- er een 10 voorsprong. De rust ging in met 11 door Kooman. De thuisclub nam na de thee weer een voorsprong door Dies Marijs (2—1), maar onmiddellijk bracht Kooman de balans weer in evenwicht (22). Arnemuiden hield de beste kansen, maar het bleef 22. WIK MEEUWEN 2 In de eerste helft kwam WIK niet verder dan 10 door Ooms. Na de rust zakte Meeu wen helemaal weg en kon WIK door De Boer, Ooms en Berrevoets gemakkelijk naar een ruime 40 zege doorsto men. DE STAND: Nieuwland 20— 28, Zaamslag 2027, Wemel dinge 1925, Nieuwdorp 20— 22, Arnemuiden 2 2021, Heinkenszand 2020, WIK 1919, Colijnspl. Boys 1919. Sluis 1916, 's-Heer Arends- kerke 19—16, Veere 18—15, Waarde 2013, Meeuwen 2 19—11. IV, m de Waal: tweede plaats. Pr

de Stem | 1973 | | pagina 12