Raad Oostburg komt campings tegemoet GEEN SUBSIDIE VOOR 4de OPERETTE-UITVOERING zeeuws EEN LAND WAARIN HET OOK NOOIT GOED IS Oostburg sprak over de zak Schoondijke krijgt terrein voor woonwagens en autosloper Weekeindtips van VVV Zeeland BEELDENTOCHT OOSTBURG CONTRA ILLEGAAL KAM PEREN Raad Oostburg beslist: stad streek GEFASEERDE INNING EXPLOITATIEKOSTEN Westdorpe Weekenddienst Stemredactie Sluiskil Afstappen van oude idee WATER NIEUWE TIJD TRAAGHEID ZATERDAG 17 MAART 1973 9 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Zou de verontreiniging bij vervaardi ging van huisvuilzakken uit vlasvezels niet meer zijn dan nu liet geval is bij het gebruik van plastic zakken? Dit vroeg wethouder J. Ba- rendregt zich af in de laatste raadsvergadering. Hij zei dit naar aanleiding van vragen van het raadslid A. de Feijter, die had gewezen op de inmid dels bekende voordelen van deze zogenaamde „milieuzak". „De zaak heeft echter onze bijzondere aandacht", aldus de wethouder. Weinig voelde hij voor een suggestie van de heer De Feijter om containers beschikbaar te stellen voor het verzamelen van lege flessen, die dank zij een bepaald pro cédé een recycling kunnen on dergaan. „Dit levert gevaar op voor kinderen", aldus de heer Ba- rendregt, die erop wees dat eventuele restjes in flessen door de jeugd opgedronken kunnen worden, omdat ook flessen uit apotheek e.d. in de container geplaatst worden. Hij verwees naar de Sparwin- kels, die een lege flessenactie houden. „Maar de gemeenten krijgen binnenkort een brief van de Spar met het verzoek om medewerking", aldus de heer De Feijter. H.L. Het comité Herwon nen Levenskracht te Westdorpe heeft in het verenigingsge bouw Concordia onder grote belangstelling het 50-jarig be staan gevierd. Tijdens een re ceptie werd het bestuur geluk gewenst door talrijke leden, donateurs, besturen van plaat selijke verenigingen en parti culieren. Ook het gemeentebe stuur gaf blijk van belangstel ling. Tijdens de avondbijeen komst werden de heren C. Eg- germont en A. Sijnesaêl ge huldigd omdat beiden 25 jaar medewerker zijn van Herwon nen Levenskracht. Als blijk van hun grote verdiensten ont vingen zij een gouden speld. De jubileumviering werd be sloten met een geanimeerd bal. Voor redactionele aangele genheden kunt u vandaag en morgen contact opnemen met de heren A. Koopman, tel. 01180-7438 (voor Midden- Zeeland) en R. van der Helm, tel. 01150-4865 (voor Zeeuwsch-Vlaanderen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Met algemene stemmen lieeft de raad van Oostburg een voorstel van VVD/KVP aangenomen om de campinghouders in Nieuwvliet, die ongeveer 6 ton op tafel moeten leggen voor aansluiting van hun terreinen op riolering en z.g. bovenwijkse voorzieningen, enigszins tegemoet te komen. Wethouder J. Vergouwe ver zekerde haar dat dit laatste inderdaad het geval was. De vereniging gaat een huur van f 12.000 gulden per jaar beta len. De heer Dekker vroeg of die huur in de loop der tijd aangepast kon worden aan eventueel gestegen lasten. Dit zou bekeken worden, aldus Burgemeester Schipper. Het voorstel van het college om de campinghouders ook voor uitbreidingen in de toe komst alvast te laten betalen en over de bestaande terreinen f 2,50 per vierkante meter te laten betalen vond geen gena de in de ogen van de raad. Ruim 2 uur vergaderen en een flinke schorsing van de raad waren nodig voor het col lege overstag ging. Uiteinde lijk schaarden ook B- en W. zich achter het alternatief- Cambier om de campinghou ders over het bestaande terrein f 1,75 ineens en 3 kwartjes in de loop van de volgende vijf jaar te laten betalen. Voor voorgenomen uitbreidingen moet niets betaald worden. Wordt echter uitgebreid dan moet de f 2,50 per vierkante meter onmiddellijk voldaan worden. Campinghouders die aan deze financiële verplich tingen niet kunnen voldoen zullen als bewijs hiervoor hun boekhouding dienen te over leggen. Een voorstel van de CH-AR- fractie om het bedrag voor bovenwijkse voorzieningen ge heel te laten vervallen en hierover een uitspraak van ge deputeerde staten uit de lok ken kreeg alleen steun van de heer A. Verhage. Deze laatste stemde ook consequent tegen het voorstel Cambier. Een voorstel om de vismijn voor f 110.000,- te laten ver bouwen door er een gedeelte lijke verdieping op te bouwen, lokte enige discussie uit. De verbouwing is bedoeld voor de coöperatie dan ook uitsluitend „Welbegrepen eigen belang", die uit de huidige accommoda tie moet. Mevrouw Niermans vroeg zich af of het van een goed beleid getuigde, deze verbouwing. Zij wees erop dat achter de „muur" van Bres- kens bedrijven zitten, die het zelfde assortiment verkopen als de coöperatieve, aan zijn leden. Zij kon zich alleen met het voorstel verenigen als de coöperatie dan oök uitsluitend aan zijn leden verkocht, en niet aan particulieren. Jaarvergadering Het Wit Gele Kruis te Sluiskil houdt donderdag 22 maart in het wijkgebouw aan de Louisa- straat de jaarvergadering, die om 19.00 uur begint. Winnetou De karabijn club Winnetou in Sluiskil hield een wedstrijd. De mees te vogels werden afgeschoten door M. v. Drogebroek uit het Belgische Lovendegem. Voetbal Zaterdag 24 maart wordt op het sportter rein in Sluiskil een voetbal wedstrijd gespeeld tussen een elftal van het verplegend per soneel van het Elisabeth Zie kenhuis en een team van de Sterre. Het treffen begint om halfdrie. Kaarting Zeventig kaar ters namen deel aan de wed strijd in oafé Atlanta. De eer ste prijs werd gewonnen door F. J. de Brouwer uit Sluiskil, 2. J. Maasdam, Sluiskil, 3. I. de Wachtebeke, 4. G. de Mae- yer, 5 J. de Ridder. De heer Verhage vroeg of voor de middenstanders mettertijd de mogelijkheid be stond zich ook aan de haven kant te vestigen, omdat de uit breiding van de jachthaven een vergroting van de klandi zie zou betekenen. Ook hier aan werd gedacht, aldus de heer Vergouwe, die erop wees dat de nieuwe ruimte voo-r de visserij in het algemeen een groot belang betekende. i J. Vergouwe. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Bij openbare werken van Oostburg is mo mentcel een schets gemaakt van een terrein nabij Schoon dijke, waarop een dependance van een „moeder"-woonwa- genkamp moet komen. Tevens is dit terrein bedoeld voor au toslopers, die nu te hooi en te gras in de gemeente dit be drijf uitoefenen. Dit deelde wethouder J. Vergouwe mee in de laatste raadsvergadering van Oost burg. De raad stond even bij het woonwagenprobleem stil toen goedkeuring moest wor den verleend aan wijziging van de gemeenschappelijke re geling tot stichting en exploi tatie van een regionaal woon wagencentrum. Afgestapt wordt nu van de idee voor Zeeuwsch-Vlaande ren een centrum te stichten. „Dit werkt ghettovorming in de hand omdat de bewoners, doordat in een dergelijk kamp voorzieningen worden getrof fen als scholen, kerk en ge meenschapscentrum. Assimila tie met de overige delen van de bevolking is dan praktisch niet mogelijk", aldus de heer Vergouwe. De bedoeling is nu een moe derkamp in Hulst te stichten met dependances in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen (twee) en vermoedelijk in Schoondij ke. De heer Th. Cambier vroeg wanneer nu eigenlijk de be slissing eens valt over dit woonwagenvraagstuk. „Het wordt tijd dat nu eens spij kers met koppen worden ge slagen. Als je alle vergader- kosten in de loop der jaren gemaakt bij elkaar optelt, kom je tot een bedrag waar mee je zo'n kamp kan stich ten", merkte hij op. De heer Vergouwe zei dat nog gewacht werd op een be sluit van de gemeenteraad van Hulst. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG —Nu er veelal met grote financiële of fers van de exploitanten goed geoutilleerde kampeer terreinen in Oostburg komen en in beperkte mate het kam peren op boerderijen wordt toegestaan kan het Oostburgse college niet meer toelaten dat op willekeurige plaatsen in de gemeente kampeermiddelen blijven staan of worden ge plaatst. Het college zal de ei genaars van salonwagens e.d.., die nog niet na sommatie ver dwenen zijn, dan ook geen vergunning meer geven en maatregelen nemen dat die kampeermiddelen dan ook verdwijnen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBRG „Wij zijn "iet voomemsn een garantie- subsidie aan u voor te leggen oor een vierde opvoering van "her Zigeunerbaron" door de ''uwsch-Vlaamse-Operette— Musical Amateurs. Door de "U'dige drie voorstellingen te Satanderen hebben wij ons, zo 'out ik. al van de beste zijde '«en zien Dit zei donderdagavond burgemeester A. Schipper in n„ ,YerSa<tering van de raad ?°ur8 toen een garantie- 'Uusidie aan de operettevere- ®nS aan de orde kwam. De ad werd gevraagd en (ornmmg werd verkregen voor in totaal 7500,- garant te staan voor drie uitvoeringen in het Ledeltheater. Blijkens mededeling van het college zal rond 6.000 gulden werkelijk nodig zijn, 2500,- voor de voorstelling die op de avond van de raadsvergade ring ging voor bejaarden en schooljeugd tegen gereduceer de prijs, en tweemaal 1700,- gulden voor de voorstelling van gisteren en op 6 april. Mevrouw Niermans had lof en bewondering voor de leden van de vereniging en de heer A. Verhage wees erop dat er toch voor cultuur wel degelijk belangstelling bestond, want alle drie avonden waren uit verkocht. Dit verdroot de heer A. van Reijen, die zei als do nateur naar Terneuzen te moe ten „uitwijken" omdat geen kaartje meer te koop was. De heer Th. Cambier wees op een zijns inziens dubieuze post in de overgelegde begro ting van de vereniging: „1000 gulden voor belichting en dans- orkestje operettebal", zo hield hij het college voor.'„Dat or kestje hoeven wij toch niet te betalen?" zo vroeg hij Burge meester Schipper. „Terecht merkt u dat op", aldus de burgervader, die zei deze post te onderzoeken. Wethouder J. Vergouwe zei voorts toe op het komende overleg van de drie West- Zeeuwsch-Vlaamse colleges te- onderzoeken of eventueel de beide andere gemeentes iets voor subsidiëring van de ope rette voelen. De Zeeuwse overheid waakt over veel méér dingen dan wij. gewone burgers, ons bewust zijn. Het is hier al eens eerder gezegd: de overheid loopt op veel dingen, waar wij hoogstens vluchtig hebben gedacht, fors vooruit. Als wij onder mekaar nog bezorgd zitten te praten over de aanleg van een Baal- hoekkanaal of over een verbinding van het kanaal van Gent naar Terneuzen, dan zijn de tekenaars van Rijkswaterstaat al druk doende met het ontwerpen van de waterbouwkundige werken die daar voor nodig zijn. Ik wil dat niet veroorde len. Integendeel! Het is juist heel goed dat er een flink administratief apparaat is, dat er zijn dagtaak van maakt om allerlei dingen die misschien weieens kunnen gebeuren, of die misschien nooit gebeuren, op papier al vast maar voor te berei den. In dat voorbereiden gaat een flink stuk ambtelijke tijd zitten. Je kunt op dit moment bijvoorbeeld zeggen, dat de overheid (ook in onze provincie) al veel meer ge gevens en plannen heeft over lucht- en waterverontreini ging dan wij ons realiseren. Als de bezorgde burgerij zich afvraagt hoe het komt dat in Nederland een auto altijd vuil wordt als het ge regend heeft, terwijl hij in (bijvoorbeeld) Zwitserland juist schoon wordt van een buitje regen, dan weten de ambtelijke milieudeskundi gen al precies wat daarachter zit. Hun voorstellen om het probleem bij de kop aan te pakken zijn dan zelfs meest al al onderweg naar de mi nister. Voor het echter zover is dat er o om het betreffende probleem aan te pakken een wet tot stand is gekomen moet men meestal nogal wat geduld hebben. Wij zeggen weleens dat ambtelijke mo lens langzaam malen. Maar die zegswijze is niet juist. Die ambtelijke molens malen gestadig en redelijk snel. Maar het duurt in ons kleine land zo ontzettend lang eer iets van „het grondvlak" is opgestegen tot aan de hoog ste regionen, waar de wetten worden gemaakt. Een voorbeeld daarvan is het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater, waarmee de Zeeuwen de laatste tijd nogal wat te ma ken hebben, sinds de indus trie een snuifje chemisch vuil toevoegt aan de onwel riekende soep die uit onze gemeentelijke riolen naar de oppervlaktewateren vloeit. Dit rijksinstituut is mo menteel de instantie waar de overheidsafgezanten en de actiegroepen in lange rijen op de stoep staan. Het insti tuut wordt opeens geconfron teerd met verkapte dreig brieven omdat het zo lang zaam werkt, maar ook met smeekschriften van gemeen tebesturen, van bedrijfsdirec ties en van waterschappen, die veel te maken hebben met de nieuwe wet veront reiniging oppervlaktewateren. Het Riza, zoals het in de wandeling heet, krijgt behal ve de gestage stroom bezoe kers en brieven, ook nog de nodige verwijten te horen. Het was toch maar het Riza dat het goed vond dat er een smeerpijp op de Dollard werd aangesloten. Het was toch maar het Raza dat het goed vond dat er een soort gelijke smeerpijp naar de Westerschelde wordt ge leid. Het Riza, zo zou je bijna denken, is de zorgeloosheid in persoon en bovendien werkt het nog traag ook. Dat is nou- typisch Nederlands. Een achterlijk beleid. Foei! Wie er tijd voor heeft en het belangrijk vindt om in het oog van de historie te treden, moet het boekje „Vijftig jaar Riza" eens le zen. De naam zegt het al: Het Rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater be staat al een halve eeuw. Het feest is in alle bescheiden heid gevierd. Want er was weinig reden om te juichen. Vijftig jaar lang hebben de paar mensen van het Riza namelijk in Nederland tegen de bierkaai moeten vechten, vooral omdat de publieke opinie maar niet wakker wil de worden. De rijksoverheid wilde wel (vandaar dat het rijksinstituut werd ingesteld) maar als het Riza de ge meenten in het voor-indus- triele tijdperk voorstelde om eens wat voorzichtiger met hun riool-soep om te sprin gen, dan werd het min pf meer weggehoond. De Riza- mensen deelden zelfs een beetje in het lot van de bela chelijkheid dat ook de biolo gen tot voor kort hadden te torsen. Zij waren (ik spreek nu over een nog tamelijk recent verleden) die eeuwi ge zanikpotten, die altijd wel wat over bacteriën te janken hadden als jij, ;Js gemeente bestuur of als industrieel, net had besloten om die troep uit je riolen maar op de rivier of het kanaal te kwakken, zodat je het goedkoop en snel kwijt was. Zoals de bio logen voor halfzachte vlin- dervangers werden uitge maakt (Prikkebeen was hun schutspatroon), zo waren de water jongens van het Riza de wijsneuzen die elk glas water tegen het licht houden om te zien of er toevallig geen bacterie in rond dreef. Nee, het Riza heeft niet veel bijval in ons land genoten. Toen de publieke opinie wakker werd en zich plots klaps op het probleem van de watervervuiling stortte, was het Riza (als het vol daan had aan de natuurwet, dat elk organisme zonder voedingsbodem kapotgaat) bijna aan de doodslaap toe. Een halve eeuw aan een pro bleem knagen en dan ont dekken dat de publieke opi nie begint op het punt waar jezelf al vijftigjaar geleden zat dat is wel een afknap per. Dat wordt nog erger als je ontdekt, dat plotseling ieder een in heilige verontwaardi ging ontsteekt omdat je des tijds, toen geen hond zich voor het oppervlaktewater en deszelfs reinigend vermogen interesseerde, de aanleg van een paar smeerpijpen hebt toegestaan! „Dat had toen niet- mogen gebeuren"! roe pen de actiegroepen. „Het Riza had meteen, van stond af aan, de bouw van reinigingsinstallaties moeten voorschrijven"! Als het Riza dat had ge daan (en dan zou dat onge veer tien jaar geleden ge beurd moeten zijn), dan zou den directie en staf waar schijnlijk op verzoek van de publieke opinie in een in richting zijn opgeborgen. Het idee! Het zou tien jaar gele den precies hetzelfde ef fect hebben gehad als wan neer vandaag de dag de ge zondheidzorg (nog zo'n or gaan dat in stilte vooruit probeert te denken) zou voorstellen om het gebruik- van wittebrood te verbieden. Waarvoor, in het belang van onze spijsvertering, toch wel wat te zeggen z«u zijn. Er werkt een wet van de traagheid, waarvan het pu bliek u en ik) meer te lijden hebben, dan van die weleens overdreven snelheid waarmee „de groot-indus trie" en „de overheid" er hun plannen doordrukken. In het geval van de waterver ontreiniging heeft de wet van de traagheid in de be wustwording een looptijd van vijftig jaar gehad. Dat stemt toch wel tot naden ken. In Zeeland is nu het ge hakketak begonnen over de vraag wie er in dit gewest zullen moeten zorgen voor de waterbeheersing op het ge bied van de kwaliteit. Wor den het de waterschappen of worden het de gemeenten? Het zal nog wel een poosje duren eer ze daar uit zijn. Mij geeft het een veilig gevoel dat er een ambtelijke commissie is, die alvast maar is begonnen met het doorvor sen van het eigenlijke pro bleem: wat doen we met ons vuile water? Het kan best zo uitpakken dat die commissie, geleid door ir. Zuurdeeg (de Zeeuwse hoofdman van rijkswaterstaat), de maatre gelen die nodig zijn al pre cies op een rijtje heeft staan, als de volksvertegenwoordi gers in waterschappen en ge meenten, nog volop aan het touwtrekken zijn over de vraag wie nu eigenlijk de 'mooiste is in het land waar het leven goed is. Als de volksvertegenwoor digers het ei van Columbus tenslotte hebben gevonden, dan heeft rijkswaterstaat het waarschijnlijk tevoren al uit gebroed. Maar je kunt er donder op zeggen, dat dan het verwijt wo-rdt gehoord, dat rijkswa terstaat de vrije, openbare meningsvorming heeft gene geerd. In alle eerlijkheid: moeten we daar soms eigenlijk niet erkentelijk voor zijn? Dat 50-jarige Riza moest ons de osen openen. Wij leven in een land waarin het verdorie nóóit goed is! SCOPUS eindredactie bas augustijn In vele Zeeuwse plaatsen, maar vooral in Zeeuwsch-Vlaan deren, staan er monumenten en standbeelden. Behalve de beelden die zijn aangebracht ter opluistering van het stads beeld of dorpsgezicht, zijn er tal van standbeelden, die zijn opgericht ter ere van bekende persoonlijkheden, beroemde vertellingen of belangrijke gebeurtenissen. Aan de hand van de hieronder gegeven routebeschrijving, adviseren wij U dit weekend de beschreven beelden en monu menten eens aan een nader onderzoek te onderwerpen. De route is met opzet sumier gehouden, zodat u zelf kunt bepalen hoe u van de ene naar de andere plaats rijdt. Ook zijn niet alle standbeelden en monumenten in Zeeuwsch-Vlaan deren beschreven. EEDE. Hier werd op 13 maart 1954 een beeld van de Nederlandse Maagd opge richt, die in haar handen het Nederlandse wapen draagt. Het beeld werd vervaardigd door de heer P. Roovers en herinnert aan de grensover schrijding van H.M. Konin gin Wilhelmina op 13 maart 1945, na een verblijf van bij na vijf jaar in het buitenland vanwege de Duitse bezet ting. rn AARDENBURG werd op 5 augustus 1920 een ge denknaald op de Markt opge richt voor G.A. Vorsterman van Oyen. Deze man, een uitgesproken landbouwspeci- alist, stichtte op 8 januari 1878 de eerste landbouwco öperatie in Nederland. Be halve dat de heer Vorster man van Oyen veel afwist van de landbouw, was hij o.a. ook hoofd van de O.L. School, geschiedkundige, ar chivaris en algemeen secreta ris van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij, al met al een belangrijke Vlaming. Een niet minder belangrijk persoon wordt in SLUIS ge- eerd. Op de wallen van deze stad staat een borstbeeld van een beroemd Sluis' inwoner, de heer J. H. van Dale, sa mensteller van het Groot Woordenboek der Nederland se Taal. Dit borstbeeld werd opgericht in 1924 en is ver vaardigd door de heer Puy- pe. Behalve taalkundige was de heer Van Dale evenals de heer Vorsterman ook hoofd onderwijzer en stadsarchiva ris. In OOSTBURG onthulde men een tiental jaren gele den een standbeeld voor een geheel andere Vlaming, nl. een heilige. Op het St. Eligi- usplein staat het enige stand beeld in Nederland van St. Eloy (ook wel Eligius) waar op hij is afgebeeld achter een aambeeld, met een zware smidshamer in de hand, en werkend aan een kruis, daar door de indruk gevend van stoere kracht. St. Eloy was de eerste geloofsprediker in West-Vlaanderen en leefde omstreeks 650. Hij is de schutspatroon van 'de katho lieke parochie te Oostburg en verder beschermheilige van de goud- en zilversme den. In SCHOONDIJKE is het geen persoon die wordt ge- eerd door middel van een standbeeld, maar een dier, het beroemde Zeeuwsch- Vlaamse paard met de onge- eoupeerde staart. Het staat in het plantsoentje in de Lange Herenstraat en werd ver vaardigd in een stuk basalt lava. De beeldhouwer was Philip ten Klooster. Meer naar het oosten, tus sen Biervliet en IJZENDIJ- KE, westelijk van het plaats je Driewegen ligt boven op een dijk een eenzaam graf. Het opschrift van de steen, die dit graf bedekt, luidt: „Hier ligt begraven Mr. Wil lem Schorer. In leven presi dent en raad van den edelen Hove van Vlaanderen, super- entendent der Leenen. Overleden den 6e december 1800 in den leeftijd van 83 jaar". Een eenzaam graf voor een eenzelvig mens, die werd be graven op de grens van zijn eigen landgoed. In zijn tijd was jhr. mr. Schorer een be langrijke persoonlijkheid. Hij was een bekend rechtsge leerde, lid van het hof van Vlaanderen en een groot grondbezitter met vele bezit tingen rondom IJzendijke en Biervliet. In het centrum van BIER VLIET staat het standbeeld van een hedendaagse visser, die bezig is met het haring kaken. Dit bronzen stand beeld werd in 1958 onthuld door de toenmalige commis saris der koningin als herin nering aan het feit, dat de uitvinder van het haringka ken, Willem Beukelszn., uit deze plaats afkomstig was. In TERNEUZEN wordt aan de Herengracht aan weer een andere Vlaming herinnerd. Sinds enkele maanden staat hier een fraai plastiek van het schip van de legendari sche „Vliegende Hollander", dat volgens overlevering de Terneuzenaar Willem van der Decken zou zijn geweest. De legende verhaalt, dat de ze Vlaming met zijn super snelle driemaster regelmatig op spookachtige wijze op de zeven wereldzeeën zou zijn opgedoken doch nimmer weergekeerd in zijn Zeeuwsch-Vlaamse thuisha ven. In AXEL is het geen Vla ming waaraan de .monumen ten herinneren, maar 'n Poolse kolonel, die Axel op 19 sep tember 1944 met zijn leger onderdeel van die Duitse be zetting bevrijdde. Het gaat hier om kolonel dr. Szyd- lowski en de le Poolse Pant serdivisie. Hieraan herinne ren o.a. het beeld van de stervende man op de hoek Oranjestraat-Zeestraat, het Poolse kruis aan de weg van Axel naar Hulst en de Szyd- lowski-bank op het gelijkna mige plein, waar in de muur bij de bank een beeltenis is aangebracht van de betref fende kolonel. De route eindigt in HULST, waar bij de Gentse Poort aan de ingang van de stad het fraaie beeldje staat van „Den Vos Reinaerde", de belangrijkste figuur uit het bekende epos „Van den Vos Reinaerde", dat in de omge ving van Hulst zou hebben gespeeld. Op de plaat achter het bronzen beeld zijn de meeste in het dierenepos voorkomende dieren uitge beiteld. Van St. Eloy tot de Vliegen de Hollander of zelfs de Vos Reinaerde is figuurlijk ge sproken een zeer lange af stand, in deze route konden zij echter te zamen worden gebracht, hetgeen op zijn minst een interessante afwis seling betekent tijdens uw weekendtrip. Wij wensen u een prettige tocht!

de Stem | 1973 | | pagina 9