Enquête bepalend voor kabeltelevisie Hulst IAL oningen 0NHUIS Heikant verzamelde handtekeningen tegen woonwagenkamp J0,05 Wijnhandel v.d. Heijden Afscheid van C. v. Cauteren OUDHEIDKUNDIGE KRING: ZE ZULLEN SPIJT HEBBEN VAN SLOPEN „BOEL" PRIVÊ-ANTENNES MOETEN VERDWIJNEN BELGMET KARABIJN OPJACHT VIEUX stad streek NGALOW 3 RUST EN S took ■NDAAL B.V. iiniiiiiniiiiiil van eïjkelenbur 04192-9001-rosmateij jedrijfsgebouwen Loodsen willen coördinatie centrum Burgemeester krijgt kieviti sei Clinge I iJjen, meegewerkt door I wmbo-kwartet. i Pen, STATENLEDEN BEËDIGD St.-Jansteen Terneuzen Matige opkomst bij vergadering bejaarden in Stoppeldijk Hulst IJzendijke ZATERDAG 17 MAART 1973 rk op een perceel grond ;ad, direkt nabij winkels ituursteen), ruime woon- lapkamers, badkamer en ;.v.-gas. n tuinhuis. is in perfekte staat van STATIONSWEG 12 BGQ 020 450944 451253 NIJMEGEN 080 23320(l strekte bossen en heide- het Brabants-bruisende 'stand van de Zuidelijke sndaal-Zuid) kunnen wij ken, voorzien van koel- 4 slaapkamers, douche extra warmtestraler en voorzieningen en diverse ,45 per maand. sopend op zaterdag, zon- ndere bezichtigingstijden h. J. Brouwer AL Tel. 01650-40150 warming en garage/berging' vlakte 36 m2. aanrechtblad iet vaste kasten ne en vaste wastafel rap, w.o. een grote zolder- g Jen kanteldeur naf f. 81.500,- t gegevens omtrent uitvoerioS' ar bij ons kantoor. IIIIIIIIII1IIII1 veg 15 j -2391 lakte groot 78 are gelegen te Noordhoe I 23 gemeente Kluuder1- iigeit voor inschrift^ rijgen bij fstraat 29 DAARBUITEN >n 01682 - 589 irg en Breda, wordt binnenkort De vele handtekeningen worden overhandigd aan de burgemeester van Hulst. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN (ANP) De vereniging De Nederlandse Loods is van mening, dat er sen havencoörddnatiecentrum moet worden ingesteld. In dit neutrum moeten naast het rijksloodswezen ook vertegen woordigd zijn de beheerders van vaarwaters en havenbek kens, en andere organisaties els sleepdiensten. De Nederlandse loodsen rea- geren hiermee op de voorge stelde wijziging van de loods- wet 1957, om de rijksloods- dienst samen te voegen met de Pmeenteloodsdienst van Rot terdam. De vereniging zegt oereid te zijn dit standpunt nader toe te lichten op de noorzitting op 4 april over deze wijziging. Volgens de loodsen dient de hele communicatie door het havencoördinatiecen- trum geregeld te worden zodat een betere samenwerking tot s'and komt. 'Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ina Ver- i ,cn Marleen Riemens •eotien gisteravond aan burge- I 'j^s'er J.C. Aschoff van Ter- euzen het eerste kievitsei ^"geboden dat in Zeeuwsch- I "aanderen is gevonden. hostavond - De Clingse Portvereniging zal op i nm s 24 naaart a.s. in de I «hnnasttekzaal van het ge- I ta^Pscentrum Malper- 1 niJT,een gezellige avond orga- I Aan deZe avond zal Bestu, het urswisseling Bij de I keeft j portvereniging Clinge I 1 de secretaresse mevrouw I foactj de Deckere-Reyns haar 'e neergelegd. In haar 18 in het bestuur be- De""" mejuffrouw S. Slock. He, zich tevens belasten 61 net secretariaat. I l?'nÜ,Skïar"n5 Op zaterdag „.i. .1 zal er in het café ste ".Ki Huub Leys de laat- a». 1Jskaarting van dit sei- Worden I toen gehouden. De deze kaarting zul [rijzen bij 5n bestaan uit konijnen^ kip- worsten, coteletten «aas pr vv/tcici-tcii en tonde nIS,ook een verliezers- I balfacht 6 artin§ begint om (Van een onzer verslaggevers) HULST/HEIKANT Gistermiddag heeft een deputatie van alle Ileikantse verenigingen 638 handtekeningen van nagenoeg iedere volwassen Heikantenaar aangeboden aan burgemeester P. Molthoff van Huist. Hiermee protesteert de Hei- kantse bevolking tegen het voornemen om nabij deze kleine woonkern een regionaal woonwagencentrum te stich ten. De petitie bedoeld voor de raad, zal ook worden door gestuurd naar de rechtsper soon, bedoeld in de gemeen schappelijke regeling regionaal woonwagencentrum Zeeuwsch- Vlaanderen. In de petitie wordt erop ge wezen dat in verhouding tot het kleine aantal zielen van Heikant het kamp te groot zou worden, zodat de in de wet beoogde integratie van woon wagenbewoners met andere geledingen van de maatschap pij moeilijk bereikt kan wor den. Dringend wordt verzocht uit te zien naar een andere vestigingsplaats voor het regi onale kamp. Burgemeester Molthoff die de handtekeningen in ont vangst nam, wees de afvaardi ging uit Heikant erop dat, al zou de raad van Hulst eventu eel weigeren een bestemmings plan voor het kamp vast te stellen, een dergelijk bestem mingsplan van bovenaf opge legd kan worden. Na de aanbieding van de handtekeningen werd nog even gesproken over de pro blematiek van de woonwagen bewoners in het algemeen. De bijeenkomst vond plaats in de burgemeesterskamer van het Hulster stadhuis. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gisteren zijn twee nieuwe leden van provinciale Staten van Zee land door de voorzitter der vergadering mr. J. van Aart sea, beëdigd. Het zijn de heren L.J. Koopman udt St.-Maartensdijk, die namens de SGP de plaats van de overleden heer C. Boender inneemt en E. de Ly on uit Hulst, die in de fractie van D'66 de plaats van de heer K.C. Schouten zal inne men. De heer Schouten heeft als lid van de Staten bedankt wegens drukke beroepsbezig heden. Verder besloten de Sta ten gisteren om mevrouw C. van Zanten aan te wijzen als vertegenwoordiger van het statencollege in de Zeeuwse culturele raad- HET besluit van de gemeente raad van Krimpen aan de IJs- sel om de begroting van 1971 te wijzigen, zodat 10.000,— be schikbaar gesteld kon worden voor de actie tot leniging van de nood van vluchtelingen uit Oost-Pakistan Is bij Koninklijk Besluit vernietigd. DE HOLLANDSE COGNAC NU PER LITERFLES GENTSESTRAAT 2 IIULST (Van een onzer verslaggevers) HULST Voor een eenmalige uitgave van 151, plus een maandelijks bedrag van 8,70 kan ieder televi sie-apparaat binnen de wallen van Hulst aangesloten wor den op een storingvrij centraal antennesysteein. Momen teel is in Hulst huis-aan-huis een enquêteformulier ver spreid om de animo onder de plaatselijke bevolking te pei len. Ingevulde formulieren moe ten binnen een week op het gemeentehuis terug zijn. De uitsilag van deze enquete kan een leidraad zijn voor de ge meenteraad diiie in zijn verga dering op 30 maiairt een princi pebesluit neemt over al dian geen centraal antennesysteem dn Htilist. Besluit de raiaid hier inderdaad toe dan moeten bin nen een tijdsbestek van 5 jaar die pnilvé-antennes uit de bin nenstad verdwijnen. In een schrijven bij het for mulier wijst het Hulster colle ge van b. en w. op het woud van antennes dat binnen een tijd van 20 jaar de stad over woekerd heeft. „Niemand kan ontkennen dat al die antennes niet ontsierend zijn, zeker in een oud stadje als Hulst met zijn vele en mooie monumen ten", aldus het college. Erop gewezen wondt dat een dakiantenne bilnnen vijf jaar na aanschaf in kwaliteit achter uitgaat, ze zijn aan slijtage onderhevig en vragen onder, houd of vervanging. Boven dien wordt bij storim door om gewaaide dakantennes veel schade aan daken veroor zaakt. „De ontvangst van t.v.-uit zendingen laat in de binnen stad vaak te wensen over door verkeer en aanwezigheid van grote gebouwen". Blijkens een toelichting op deze enquête is het inrichten van een centraal antennesys teem, zoials Hulst voor ogen Staat, reeds rendialbel bij deel name van 50 procent der in aanmerking komende wonin gen. Landelijke ervaringen le ren dat als eenmaal tot kabel televisie is besloten binnen 5 jaar 80 procent der- woningen Is aangesloten. In Hulst zou dat 524 woningen bedragen. Op basis van die 80 procent binnen vijf jaar is een exploi- ta-tiieopzet gemaakt, die resul teert in een maandelijkse bij drage der deelnemers van 8,70. Voor dit bedrag krijgt men 6 t.v.-proigramma's perfect in huis, te weten 2 Nederlandse, 2 Franse en 2 Belgische zenders. Bovendien bestaat de moge lijkheid de antenne in te rich ten voor een eventueel 3e Ne derlands en Belgisch net en is de kabel-t.v. te gebruiken voor regionale uitzendingen. Daarnaast zorgt de antenne voor een goede fm-stereo-ont- vangst. De binnenstad van Hulst is Ingedeeld in 20 wijken, „de wijk waarin de meeste animo voor kabeltelevisie voorkomt, zal het eerst worden aangeslo ten. Vermoedelijk wordt dat in Hulst de nieuwbouwwijk in het Gildekwartiier". Bij instemming van de raad kan nog deze zomer met de aanleg van de kabeltelevisie begonnen worden. De centrale antenne komt op de basiliek en het hoofdstation in de ver- warmingskelder van deze kerk. Iedere wijk krijgt een eigen versterker. Momenteel ligt bij het Hul ster gemeentebestuur een of ferte, waarin een exptodtatiie- opzet is gemaakt van de aan sluiting van buiten de wallen gelegen woonwijken zoals Moerschama etc. Theoretisch is het ook mogelijk b.v. Clinge en Sint-Jansteen aan te slui ten. Bezien zal echter worden of een eiigen antenne in deze kern niiet goedkoper uit zal komen. De eenmalige uitgave voor aansluiting bestaat uit f 100,- voor de aansluiting, f 21,50 voor de t.v.-aansluitingskabel toi de woning en f 29,50 voor het snoer van de radio-aan sluiting. Schieting Zaterdag 17 maart wordt in de zaal van het café bij E. Ottjes een schieting gehouden op de lig gende wip. Aanvang van deze schieting om 14.30 uiur. Teerdag De harmonie St.- Jan houdt zaterdag 17 maart haar jaarlijkse teerdag. Tij dens een muzikale rondwande ling door het dorp zullen steunkaarten voor het instru menten- en uniformenfonds verkocht worden. Om U - uur komen de leden, het be stuur en de donateurs bijeen in het café van A. Merckx- Weemaes voor een gezamen lijke maaltijd. Hierna wordt de avond gevuld met muziek en dans, waarbij het orkest Trio onder leiding van Benny Schelfhout voor de muzikale omlijsting zorgt. Bejaarden De door de stichting open bejaardenwerk georganiseerde bijeenkomst voor de bejaarden in het vere nigingsgebouw, waarbij de welfare-werksters de bejaar den wegwijs zouden maken in hand- en knutselwerk, bleek niet in goede aarde te vallen. De bejaarden gaven de voor keur aan kaarten. Ze bleken niets te voelen voor een opge drongen creativiteit. Voetbaltoernooi De vete ranen afdeling van de V.V. Steen zal dit jaar wederom het Frans Pleunis-voetbaltoer- nooi organiseren. Het bestuur heeft hiervoor ais datum za terdag 26 mei gekozen en voor dit toernooi reeds uitgenodigd: Stekene (winnaar 1971 en 1972), Erembodeghem (Bel gië), Hoek, Hontenisse, Ter- neuzen, SDO en Vogelwaar de. Vliegende Hollander De harmonie De Vliegende Hol lander uit Terneuzen -trad op in het plaatselijke Zuidland theater. Als gastkorps was deze avond uitgenodigd het Zeeuwse top-orkest Excelsior uit Kloe- tinge, onder leiding van de heer K. den Toonder. De beide verenigingen traden zowel ge zamenlijk als afzonderlijk op. Voorts werd aan de uitvoering met succes medewerking ver leend door het m-ajorettenkorps en- de drumband van de har monie De Vliegende Hollander. Irene De drumband Irene uit Terneuzen heeft bij haar optreden in het Belgische Den- dermande, waar een carnavals optocht moest 'worden opge luisterd, voor de eerste maal de nieuwe trommels gebruikt. Deze nieuwe aanschaf was bij zonder hard nodig, ook al be droegen de kosten rond fl 3500,-. Het geld werd voor een gedeelte bijeen gebracht door middel van een loterij en het ontbrekende hoopt het gezel schap te verdienen door (tal rijke) optredens in het buiten land. Schade Op het kruispunt Schuttershofweg-Axelse- straat zijn een trekker met oplegger, bestuurd door W.D. uit Saint Denis (B) en een personenauto, bestuurd door P.K. uit Terneuzen met elkaar in botsing gekomen. Beide voertuigen kwamen vanaf de Schuttershofweg en stopten op het kruispunt. Toen de trek ker linksaf reed, raakte hij met de achterzijde de rechter voorzijde van de personenauto, die flinke schade opliep. C. van Cauteren. (Van onze correspondent! HULST Directie en personeel van Installatiebedrijf Egger- mont B.V. te Hulst hebben gisteravond tijdens een receptie in café-snackbar Napoleon afscheid genomen van chef-monteur C. van Cauteren, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt- De heer Van Cauteren was 48 jaar in dienst van de firma Eggermont, waarvan hij sir 's de oprichting in 1925 heel ue opbouw heeft meegemaakt. Begonnen als leergast, is hij langzamerhand opgeklommen tot chef-monteur. Als dank voor het vele werk werd hem door directeur de heer E. Eg germont, deze afscheidsrecep tie aangeboden. De heer Eg germont sprak woorden van waardering en bood de heer Van Cauteren een enveloppe met inhoud aan. Van het per soneel kreeg hij eveneens een cadeau. Na de receptie volgde een etentje tezamen met het personeel, waarna nog een ge zellige avond volgde. (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK Ge kenmerkt door een matige op komst heeft de afdeling Stop peldijk van de Nederlandse Bond van Bejaarden en Ge pensioneerden de jaarvergade ring gehouden. Aan de vergadering ging een eucharistieviering vooraf, die pastoor Baekx opdroeg in het dorpscentrum. In zijn ope ningswoord heette voorzitter L. Lambert geestelijk adviseur en kringleider C. van Aert van harte welkom. De leden gingen vervolgens over tot stemming omdat drie leden van het bestuur perio diek aftraden. Een lid werd herkozen, en twee nieuwe le den geven een ander gezicht aan het bestuur. Zowel me vrouw A. van Esbroeck- Bruijsrogge als de heer D.E de Bakker (beiden nieuwe leden) werden in het bestuur geko zen. De heer De Bakker werd tevens tot voorzitter ge kozen. Na benoeming van een kas- commissie volgde een verlo ting van vele en waardevolle prijzen. Tot slot van de verga dering werd een dorpsfilm vertoond die bij de aanwezi gen zeer in de smaak viel. Kriekeputte Het poppen theater De Kriekeputte in de Zoutstraat te Hulst speelt zon dag het stuk „Queest, het eet- beest". De voorstelling begint om halfdrie. Schieting In café W. Blommaert te Hulst werd een prijssehieting gehouden op de liggende wip waaraan 42 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. De uitslag luidt als volgt: wip 1: de hoogvogel werd geschoten dooi- R. van Steenbergen te De Kllinge (België), de eerste zij vogel door A. Maayer te Kloosterzande, de tweede zijvo gel was voor F. Schauwasrt te Hulst. De meeste kleine vogels 5 stuks, werden geschoten door Th. .Crombeen uit Graauw. Wip 2: De hoogvogel S. Blommaert te Hulst, de eerste zijvogel voor A. Maayer te Kloosterzande. de tweede zij- vogei voor F. Schaiuwaert te Hulst, Het hoogste aantal klei ne vogels, 4 stuks werd ge schoten dar A Claassen te Graauw. (Van onze correspondent) HULST Voorzitter P. Brand en bibliothecaris W Coisen hebben op de jaarver gadering van de oudheidkun dige kring De Vier Ambachten in hotel International te Hulst, nog eens hun teleurstelling uitgesproken over het niet doorgaan van de restauratie van de voormalige boerderij Boel aan de Overdamstraat te Hulst- Hierin zou dan een landbouwmuseum gekomen zijn. De plannen hiertoe waren vorig jaar in een vergevorderd stadium, maar de Hulsterse gemeenteraad besloot op het laatste moment vanwege de kosten toch maar van de res tauratie af te zien. In het ge bouw zou de oudheidkundige kring o.a-, haar bibliotheek on dergebracht hebben. Beide he ren kwamen gisteren tot de eensluidende uitspraak: „Bin nen 10 jaar zullen ze spijt heb ben van de sloop van de boer derij van Boel". De oudheidkundige kring zou nu graag haar bibliotheek, die een brok documentatie en waardevolle onvervangbare boeken bevat, onderbrengen in het huis van dr. De Gier in drf Steenstraat. Tijdens deze bij eenkomst werd onder meer een overzicht gegeven van de acti viteiten uit het afelopen jaar. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat de kring financieel een redelijk jaar achter de rug heeft, de kascommissie merkte in haar verslag op dat zij van mening was dat de oude kostuums en de bibliotheek te laag verze kerd waren. Voorzitter Brand zei dat het bestuur nog eens nauwkeurig zou bekijken, wie uitgenodigd zou worden voor het houden van lezingen tijdens het ko mende seizoen. Ieder jaar wordt het moeilijker een ge schikt spreker te vinden. Hij zou graag zien dat er iemand uit eigen kring eens een lezing zou houden. Met het drukken van het jaarboek 1971-1972 zal binnenkort een begin ge maakt worden. De jaarlijkse reis zal dit jaar midden augus tus plaatsvinden, met als waarschijnlijke bestemming Utrecht. Na afloop van de vergade ring vertelde de heer Brand een en ander over enkele epi soden uit de geschiedenis van Hulst. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Belg G.L- v. H. uit Clinge liep op 27 december in Nieuw-Namen met een karabijn in een jacht gebied. Hij kreeg donderdag morgen f 300 boete opgelegd en zijn geweer werd verbeurd verklaard, Quizavond Vanavond houdt de supportersclub van de plaatselijke amateurwiel renner Toine van de Bunder „Het Snellewiel" een quiza vond in het jeugdgebouw. De baten zijn bestemd voor Van de Bunder. Aan deze quiz, waaraan mooie prijzen ver bonden zijn, nemen 16 plaatse lijke verenigingen deel. Voor het publiek, dat gratis toegang beeft, is eveneens een prijs beschikbaar. Na afloop van de quiz kunnen de aanwezigen een dansje maken op muziek van „El Celino" (ADVERTENTIE) LANÖÊ NlLUWSÏItAAT 88 HULST tel. 2538. Terneuzen Apotheek Klaas- sen, tel. 2090. Vlissingen Tan-Meyer 26, tel. 2025. Apotheek J. Scheldestraat HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter N. Rijk, Kerkstraat 2 te Aardenburg, tel. 01177- 1466. Axel Dokter Kok, tel. 01155-1555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke Dokter Chr. Kalk man, Burg. Maarleveldstraat 5 te Biervliet, tel. 01152- 345. Borssele en Nieuwdorp De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelderblom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Breskens en Groede Dokter van de Maas te Breskens, tel. 01172-1466. Driewegen, Hoedekenskerke 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huisart sen J. Geldof, J. Kole en S. Wöstmann wordt tot maan dagochtend 8 uur waargeno men- door dokter H. Zwarte- lé, Werrilaan 43, te 's Hee renhoek, tel. 01105-280. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter de Meijer te Sluis, tel. 01178— 1366. GOES Dokter T. v.d. Werff, Wijngaardstraat 51, tel. 7451. Hulst Dokter W. Gielen, tel. 2969. Kloosterzande Dokter J. ter Burg, Groenendijk 52, te Kloosterzande, tel. 01148- 377. Tot maandagmorgen 8 uur. Middelburg Dokter J. Do- minicus, Dam 55, tel. 2830 (zaterdag) en dokter H. Delfos, Rouaansekaai 11, tel. 2637 (zondag). Reimerswaal Dokter P. Al- lewijn te Kruiningen, tel. 01130-1566 voor de dorpen Hansweert, Kruiningen en Yerseke. Dokter J. Kamps te Rilland-Bath, tel. 01135- 343 voor de dorpen Krab bendijke, Oostdijk Waarde en Rilland-Bath. Sas van Gent Dokter E. du Puy, Stationsstraat 26 te Sas van Gent, tel. 1777. St.-Jansteen, Clinge en Koe wacht Dokter Brabers, tel. 01140-2361. Sluiskil, Philippine en Hoek Dokter van Haelst, Spoorstraat 46a te Sluiskil, tel. 01157-444. Terneuzen Dokter H. van Herk, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150-4000. Vlissingen Dokter S. War- tena, tel. 3933 (tot zaterdag 24 uur) en dokter D. Born, tel. 2233 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Wolphaartsdijk, 's H. Arends- kerke en Heinkenszand Dokter H. van Maanen te Heinkenszand, tel. 01106- 1234. Zaamslag Dokter W. Fraan- je, Plein 42 TE Zaamslag, tel. 01153-244. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen Tandarts G. Vermeulen, Herengracht 13 te Terneuzen, tel. 01150- 2004 (zaterdag van 10-10.30 en 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur). W.Z. Vlaanderen Tandarts A. Streefkerk te Breskens tel. 01172-1498 (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts J. Rombouts Langeviele 47 te Middelburg, tel. 01180-2882 (zaterdag van 9-10 uur, zon dag van 11-12 uur). Z. en N. Beveland Tandarts A. van Laer, Markt 11 te Kruiningen, tel. 01130- 1443. DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. N. en Z. Beveland Dokter G. Boneschanscher te Krui ningen, tel. 01130-1233. W.Z. Vlaanderen Dokter H. v.d. Vijver te IJzendijke, tel. 01176-388. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Zr. Ancilla te Aardenburg, tel. 01177- 1746. Biervliet Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke Zr. Dominica te IJzendijke, tel. 01176- 341. Ellewoutsdijk Zr. C. Kor- stanje. Warande 2 te Hein kenszand, tel. 01106-1615. Goes Zr. Melis, tel. 3328. Groot Axel en Zaamslag Zr. K. Geleynse, Ooster straat 2 te Axel, tel.01155- 1885. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Brouwens te Hoek, tel. 01154-274. Hulst en Hontenisse Zr. Martina, tel. 01140-3223. Krabbendijke, Waarde en Ril land-Bath Zr. N. Roelse te Krabbendijke, tel. 01134- 1510. Sas van Gent Zr. J. v. Dorsselaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen Zr. Hobbel, van Steenbergenlaan 67, tel. 3360. Yerseke, Kruiningen en Hans- weert Zr. K. Lodder te Yerseke, tel. 01131-1768. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133,

de Stem | 1973 | | pagina 7