it jaar extra aandacht voor fluor in Sloesfebied Verzet tegen bouw van school 0IADE IN 1972 IN ZEELAND MEEGEVALLEN Zeeuwen fietsen in Essex Schelde-mensen staken door wee jaar geëist terzake oplichting ijspaerpijn oete voor ctuurman Sociaal werk voorzieningsschap benoemt nieuwe directeur stad streek MESTSTOFFEN Fa. de Moor- Vlaeminck Terneuzen Inschrijvingen hij Kamer van Koophandel Woningbouw Zeldenrust ZATERDAG Oud-mariniers naar Braakman in zeeland ZONDAG ^TERDAG 17 MAART 1973 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Stichting Gezondheidszorg voor dieren in Zeeland, die dit rapporteert, wil dit jaar extra aandacht besteden aan de gevolgen van fluoropname door je huisdieren (runderen, schapen enz.) in de kern Nieuw- dorp in het Sloegebied. In dit jaar, maar vooral in 1974 zal de uitstoot van fluor ijoor de aluminiumfabriek Pechiney-Nederland in het Sloe, die nu geschat wordt op 4 kg fluor en 20 kg fluoridenhou- 1 stof per uur, meer dan verdubbelen. Dat kan gevaren opleveren voor de gezondheid van het vee, waarvan het bot wordt ast als het, samen met let gras, te veel fluor naar menkrijgt. De meetresulta- i van de gezondheidsdienst ,ior dieren in de kanaalzone iwsch-Vlaanderen laten -en, dat daar de N.V. Zuid- jiemie de voornaamste fluor- sodueent is. De omvang van (ADVERTENTIE) DORDRECHT (ANP) De iklbaiik te Dordrecht heeft 24-jarige stuurman A.C.L. I Rilland-Bath conform de veroordeeld tot 1000 gul- n boete en een maand voor- '-'lelijke gevangenisstraf ïtus het veroorzaken van i sevaarlijke brand aan 1 van de Belgische tank- «Manuela" in de haven 1 Dordrecht. De Zeeuw, stuurman aan i van het schip keerde in lacht van 26 op 27 decern- rvorig jaar terug van verlof 'lijn woonplaats samen met «vriend. Hij wilde hem het laten zien en tevens het B dat wel leeg was maar arin nog' gassen aanwezig 'Wn. In het duistere ruim akte hij met een aansteker 'I licht. Daarop volgde een («ie. Er ontstond een laai- vuurzee, die de brand ei slechts met de grootste «te kon blussen. De scha- '-miljpen gulden. Ds stuurman en zijn vriend 'Jen door de ontploffing ie boot afgeslagen. Hij voor de rechtbank geen «S zijn schuld te ontken- »lk kan niet begrijpen, zo dom ben geweest". 'i'J tegen de rechter. de schade aan de gezondheid van het herkauwende vee is echter ondanks als „gevaar lijk" aangemerkte neerdalende fluormist binnen de perken gebleven. Een veehouder in de directe nabijheid van de te Sas van Gent gevestigde fa briek wonend, kreeg een scha de uitkering van f 3000,- we gens de gedaalde opbrengst van de melkproducties van zijn koeien. Een tweede vee houder signaleerde dat de ge zondheid van zijn mestvee in augustus van het vorige jaar snel achteruit liep, hetgeen hij toeschreef aan de fiuoruitstoot van de N.V. Zuid-Chemie. De gezondheidsdienst heeft toen grasmonsters genomen en bo vendien botonderzoeken ge daan op geslacht vee van het bewuste bedrijf. Er werd ech ter geen verband tussen de fiuoruitstoot en de slechte ge zondheid van het vee gecon stateerd, zodat de klacht niet ontvankelijk werd verklaard. De kosten van de metingen rondom Zuid-Chemie, tot op een afstand, van 4% km van dit bedrijf worden door Zuid- Chemie zelf betaald. In 1972 werd daarvoor ruim 40 mille beschikbaar gesteld, waarvan ruim f 5.000,- voor schadever goedingen. In 1972 werden rond Sas van Gent 21 veehouderijbe drijven „doorgelicht" op de gevolgen van fluoremissies. In april van dat jaar was het fluorgehalte in het gras ge vaarlijk hoog voor herkau wers. Men heeft deze dieren in die periode als bijvoer zoge naamde „rundveekoekjes" ge geven, die een fluorbindende eigenschap hebben en die overigens uitgevonden zijn door de directeur van de pro vinciale gezondheidsdienst voor dieren, dr. J. Tesink. De boeren spraken dan ook van „tesinkchips", als ze het over de bewuste koekjes hadden. In het Sloegebied werd aan 1 veehouder, wegens veronder stelde soha-de aan zijn rund vee door fluorneerslag, een bedrag van f 222,20 uitbetaald. Rechtstreeks verband tussen de fluoremissies en de ziekten waaraan twee dieren op dit bedrijf waren gestorven, kon echter niet worden gelegd. (ADVERTENTIE) Uw concurrerend adres Gentsestraat 30 HULST Nieuw telefoonnummer 01150 - 4151 of 4155 Bert Begheijn, Leon Strobbe en Johnny Verbeke (v.l.n.r.) die voor de w.v. Zeetttosch- Vlaanderen naar Engeland gaan. Rechts ploegleider Miel Verstraete. (Van onze sportredactie). TERNEUZEN Drie cou reurs van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen zullen zondag deelnemen aan de gro te prijs van Essex in Enge land. Gijs Veerman, voorzit ter van de wielervereniging heeft hijzonder goede contacten met de Engelsen, die hij nog kent van de omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Via die contacten is het mo gelijk geworden dat Leon Strobbe (Lamswaarde), Bert Begijn (Terneuzen) en johnny Verbeke (IJzendijke) o.l-v. oudprof Miel Verstraeten naar de grote prijs van Essex gaan. gaan. Zaterdag vertrekken de ren ners en begeleiders vanuit Oostende naar Engeland en zondagavond laat keert men in Zeeland terug. Fedor den Her tog, die een zeer goede naam heeft in het Engelse wielerwe- reldje rijdt eveneens in de gro te prijs van Essex, die de voorgaande twee jaar gewon nen werd dooir de Brit Philip Edwards. Ontslag Kapelaan H. Grooten van de Willibrordus- parochie uit Terneuzen is in verband met zijn benoeming tot godsdienstleraar aan de rijksscholengemeenschap Fe- trus Hondius, de mavo en lts in Terneuzen, eervol ontslag verleend als kapelaan. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Voortreffelijk!", zo karakteriseert de officiële woordvoerder van de drie Industriebonden in Zee land de discipline, die gisteren bij de staking op de bedrij ven van de N.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen aan de dag is gelegd. Ongeveer 1500 mensen leg den daar gistermorgen het werk neer, waardoor de be drijven van de KMS in Vlissin gen praktisch stil kwam te ligigen. De Scheldepoort-werf werkte normaal door. De Ter- neuzense vestiging van de KMS was in staking. Maandagochtend vindt er beraad plaats met de bonds leden te Vlissingen over nog te voeren verdere acties bij de Kon. Maatschappij de Schelde, aldus de woordvoerder van de industriebonden. Het aantal beambten, dat gisteren bij de KMS te Vlis singen het werk neerlegde was aldus een globale in druk geringer in omvang dan de groep die vorige week solidair met de „jongens in de overall" was. Vast staat, dat ook maandag in Vlissingen gestaakt zal worden. Maandagochtend ko men de bondsleden, werkzaam op De Schelde, in de sporthal bijeen om verdere acties te bespreken. 11 een onzer verslaggevers) toOELBERG De 57-ja- 'haliaan Vittorio H. uit "tuien, directeur van het exportbedrijf Victor -- Trading Company '"ten, hoorde vrijdagmor- 'ooi de rechtbank in Mid- ,''5 twee jaar onvoorwaar- gevangenisstraf tegen ^en. De officier van jus- l' ®r. T. Lebret, beschul- H. ervan in het tijdvak OJWember 1971 tot augus- de Slavenburg Bank 'Jam in Terneuzen te en opgelicht. 'Officier noemde in de ten ,e6ging zijdelings enkele maar uit de getui- 'Baringen kwam naar dat het hier ging om oplichting van rond de e" een half miljoen gul- "e Slavenburg Bank zit een strop van anderhalf en andere zakenrela- a1 H. zitten met zo'n i ""Ijoen gulden in hei 'aken Hepen aanvanke- O'tstekend. Het bedrijf nde een opmerkelijke 'f °'gens de adjunct-di- i-.,van het bijkantoor van oburg's Bank jn Terneu- 29-jarige G.V. bood situatie alie perpectie- j o bank besloot H. een 'e verlenen van f 500.000. Dat was de limiet die het hoofdkantoor voor H. had gesteld. Dat dit bedrag werd overschreden was mede te wijten aan het feit, dat H. o.a. een brief en een telegram kon overleggen van een gerenom meerde advocaat met klinken de naam uit Italië, waarin werd bevestigd dat H. in Italië over een banktegoed beschikte van 74.500.000 lires. éEr werd nog veel meer ge goocheld met cijfers H. ver schafte de bank cessielijsten, waar vorderingen op ge plaatst waren, die of niet klopten of zelfs helemaal niet bestonden. De bank probeerde dan bij de betreffende firma's de gelden voor de geleverde goederen te innen. Herhaalde lijk kwamen er boze brieven en telefoontjes binnen van: hoe kunnen jullie dit soort vergissingen maken, wij heb ben niets gekocht of niets af geleverd gekregen en waar voor moeten we dan betalen. De bank liet daarop een on derzoek instellen naar de za kelijke handel en wandel van de Italiaan. Al gauw kwam aan het licht, dat de vorderin gen op de cessielijsten niet klopten en dat er veel gefin geerde facturen onder zaten. De administratie van het be drijf was al maanden achter. Verder werd ontdekt, dat H. met klanten afspraken had ge' maakt over betaling van vor deringen met het bedingen van extra kortingen, waardoor voor een bedrag van f 500.000 op zijn privé-rékening bij de Algemene Bank Nederland werd gestort. H. was echter contractueel gebonden aan de Slavenburgs Bank. Vrijdagmorgen kwamen naast de directeur van het bij kantoor van de Slavenburgs Bank in Terneuzen ook de procuratiehouder en de secre tarissen van het hoofdkantoor getuigenis afleggen. Daarbij kwam wel naar voren, dat de jonge, ambitieuze directeur buiten zijn kredietboekje was gestreden. De verdachte beschuldigde de bank ervan de goederen uit zijn zeven pakhuizen in Ter neuzen, die volgens hem een waarde vertegenwoordigden van vijf miljoen gulden na het faillissement te goedkoop van de hand te hebben gedaan. De officier van justitie, had tij dens het vooronderzoek twee geldstromen gesignaleerd. Een uitgaande naar het buitenland en een inkomende via de Sla- venburg's Bank. Een opzienba rende transactie noemde de officier de overeenkomst met Euronuts uit Amsterdam voor de levering van in totaal 210.000 kg. amandelen, een transactie van 2,3 miljoen, dat later werd teruggeschroefd tot 1,8 miljoen. Het contract werd ondertekend door de directeur van Euronuts, die deze hand tekening later als vals van de hand wees. Tijdens de rechtszitting vie len er nog meer namen van gerenommeerde bedrijven, waarvan H. wel de afgelopen overeenkomsten overlegde aan de bank, maar die later niet bleken te bestaan. H. gaf de firma's de schuld, dat zij de overeenkomsten vergeten wa ren, maar dat achtte de offi cier niet reëel. Volgens mr. Lebret was H. al eerder veroor deeld geweest voor het oplich ten van banken in België. Mr. W. Dieleman, de verdedi ger van H. meenden, dat de bank toch ook grote schuld had gehad. De adjunct-direc teur van het bijkantoor is on danks waarschuwingen van zijn hoofdkantoor doorgegaan met zaken doen met H. Het zou bovendien niet vaststaand bewezen zijn, dat H. de hand tekeningen onder de faturen vervalst had. En volgens mr. Dielemans zou men hier juri disch gesproken niet eens van oplichting kunnen spreken. De raadsman vroeg vrijspraak voor zijn cliënt, gevolgd door onmiddellijke jnvrijheidsstel- ling. De rechtbank wees dit verzoek van de hand en heeft de uitspraak op 28 maart *.s. bepaald. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij de Ka mer van Koophandel en fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaan deren zijn de volgende nieuwe zaken ingeschreven: Sexboe- tiek Kobnhaven, Noordstraat 95 in Ten-neuzen, Pokke's Ver enigde Steenkolen- en Olie handel b.v., Gentsestraiat 32 te Hulst, Sloopbedrijf annex Straatbedrijf Verduijn, Rijks weg 22 te Eede, Zimco, postor derbedrijf in hygiënische arti kelen en sex-artikelen, Dorp straat 69a, Breskens, pension- bedrijf A.W. Versprille, Burg. J.C. Evenaars'laan 10 te Groe- de, Zebo-TS-bandenservice, mr. F.J. Haarmanweg 2 in Terneuzen, autobedrijf De Honte, Burg. Gedllstraat 31 in Terneuzen, schoonheidsverzor- gingsbedrijf J.N. Verloop, Breitnerstraat 43 in Terneu zen. A.J. Dourleijn b.v. handel in tuinbouwprodukten en be nodigdheden, Oesterputten 8 in Terneuzen. Dourleijn Ex port b.v. dienstverlening op gebied en bevorderen van im- en export van fruit, fruitbo men e.d., Oesterputten 8, Ter neuzen, internationaal tran sportbedrijf J.P.F. Pieters- Meuleman, Mercuriusstraat 1 te Sluiskil en glazenwasserij „Clinge" ,De Ruijterlaian 7, te Clinge. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zeer bin nenkort zal in Terneuzen aan besteed worden het bouwrijp- maken van een tweetal delen van het bestemmingsplan Hof Zeldenrust. Het ligt in de be doeling rond de komende bouwvakvakantie met de bouw van woningen te begin nen. Het betreft het gedeelte in de omgeving van garage Kerckhaert, waar 150 premie woningen zijn ontworpen en en een meer westelijk gelegen gedeelte in de nabijheid van de Otheense Kreek, waar par ticuliere bouw zal worden uit gevoerd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Wij hopen dat de buurtbewoners dinsdag in groten getale naar de hoor zitting in het stadhuis zullen komen. Persoonlijk heb ik goede verwachtingen dat het nieuwbouwplan van de techni sche school dank zij onze be zwaren herzien zal worden. Dat zegt de heer C.A. van Looy uit de Abeelstraat als woord voerder van het actiecomité dat zich fel verzet tegen het bouwen van een nieuwe tech nische school aan het zoge naamde Zwaantje in Terneu zen. Omwonenden hebben onge veer een jaar geleden bij G.S een bezwaarschrift ingediend tegen dit bouwplan. De nieu we technische school zal plaats bieden aan 800 tot 900 leerlin gen. Aangezien de beschikbare grond beperkt is, is de school als hogbouw ontworpen. Onder meer zal het complex een to ren van 25 meter hoog bevat ten. De heer Van Looy: „Wij vinden als omwonenden dat de ruimte veel te krap is voor een dergelijke grote school. Daarbij komt nog dat te ver wachten is dat de huizen in dd omgeving in waarde zullen dalen wanneer er zo'n groot schoolcomplex staat. Ook vra gen we ons af waar de hon derden leerlingen hun ont spanning moeten zoeken. Wij vrezen dat de drukte rondom de school hinderlijk zal zijn voor de buurt"- De heer Van Looy wijst er verder nog op dat op de Axel- sestraat en aangrenzende stra ten een levensgevaarlijke ver keerssituatie zal ontstaan met de vele bromfietsen van de leerlingen die naar school gaan of het gebouw verlaten. Een ander argument tegen de bouw van de nieuwe lts is de mogelijke verdwijning van het dennenbosje aan het Zwaantje. „Het is het enige stukje groen in deze buurt. Prins Claus zei laatst op de televisie nog dat wij Nederlanders ons met hand en tand moeten ver zetten tegen het opofferen van elk stukje groen. Dat zullen we dam in dit geval ook doen", zegt de heer Van Looy. Het bezwaarschirft aan G.S. werd destijds door een vijftig tal omwonenden ondertekend. Tevoren had de gemeenteraad zijn fiat gegeven aan het bouwplan van de lts. Hoewel het bezwaarschrift formeel te laat door het actiecomité was ingediend is het als zodanig toch nog door G.S. aanvaard. Ook bij de gemeente is men weinig gelukkig met het bouwplan aan het Zwaantje, met name met betrekking tot de grote omvang en hoogte van het geprojecteerde ge bouw, een ontwerp van het Rotterdamse architectenbureau Groosman en partners. Intus sen is van het oorspronkelijke ontwerp in zoverre afgeweken dat het hoogste punt van het gebouw verder van de buurt bewoners is gesitueerd. De hoorzitting van dinsdag zal uitwijzen of de bezwaren van de omwonenden al dan niet gehandhaafd zullen blij ven. De hoorzitting in de bur gerzaal van het stadhuis zal ook bijgewoond worden door de gedeputeerden Stenvert en Boersma. De bijeenkomst be gint om halfaeht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In zijn ver gadering van 23 maart a.s. in het Terneuzense stadhuis zal het algemeen bestuur van het sociaal werkvoorzieningsschap Zeeuwsch-Vlaanderen een al gemeen directeur benoemen. Op dlit moment is de voor dracht nog niet bekend. De leden van het algemeen be stuur krijgen die nog nagezon den. De agenda vermeldt ver der de vaststelling van een regeling betreffende de finan- oiën van het werkvoorzie- ningsschap. Het dagelijks be stuur acht het gewenst dat in deze regeling de eigen verant woordelijkheid van de hoofd administrateur tot uitdrukking wordt gehracht. Het dagelijks bestuur stelt voor over te gaan tot de bouw van een houtop slagruimte bij de werkplaats in Oostburg. De kosten hiervan zijn geraamd op f 50.000. BERGEN OP ZOOM Luxor 20 en 23.30 uur: Secret sexlife op Romeo and Juliet 18 j. Roxy 14 uur: Daar komen de Smurfen a.l.; 18.45 en 21.15 uur: Turks fruit 18 j. Etcetera, Molenstraat 10a Expositie schilderijen van Martha van Meurs-de Jonge (t.m. 29 maart). Van 14-17 uur, vrijd. ook van 19-21 uur, zat. en zond. van 14-18 uur. Hal Stadhuis, kunstwerk van de maand van Cees Kay ser (t.m. 31 maart). Open ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. GOES Grand 19 en 21 uur: Turks fruit 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: De peetvader 14 j. W. Blommaert 15 uur Schieting. KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 15 uur Afscheidsschieting. KOEWACHT (B) P. van Steen 15 uur: Schieting. KORTGENE Les deux chapeauxExpo sitie werken van de Veerse schilderes Mies Callenfels- Karsten (t.m. 27 april). Di. t.m. zat. van 9-12 en 14-17.30 uur. Zond. van 10-16 uur. Galerie Opus 2 Expositie werken van de Veerse schil deres Mies Callenfels-Karsten (t.m. 27 april). Ma. t.m. vrijd. van 9.30-12.00 uur en 14.00- 17.00 uur. Zat. van 14.00-16.30 uur. MIDDELBURG City 20.00 uur: Turks fruit 18 j. Galerie Papaver, Kinderdijk 38, expositie Constant Zeggen met kleurpotloodtekeningen en Maurits Portier met tekenin gen en etsen (t.m. 18 maart). Di. t.m. zond. van 14.00-20.00 uur. OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur: Diamonds are forever 14 j. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 15 uur: Radio Filharmonisch Orkest, Groot Omroepkoor o.l.v. Lamberto Gardelli.Grootc Schouwburg 20.00 uur: „De Vogelhandelaar" door het Rot terdams Operette Gezelschap. Hofplein Theater 20.15 uur: „Wie is er bang voor Virginia Woolf?" van Edward Albee. Piccolo Theater Cabaret Honoloeloe met „Gieren op een eiland" m.m.v. Hessel v.d. Wal en Rob v.d. Meeberg. Schouwburg 20.15 uur: „George Dandin" door het Rotterdams Toneel. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie Miems van Citters, beeldhouwwerken- schilderijen (t.m. 31 maart) Dag. van 9.00-12.00 uur en 13.30-18.00 uur. Vrijd. van 9.00-12.00 en 13.30-21.00 uur, zond. van 14.00-18.00 uur. Ma. gesloten. SINT JANSTEEN E. Ottjes 14.30 uur: Schieting liggende wip. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: De peet vader 14 j. VLISSINGEN Alhambra 19.00 en 21.00 uur: Turks fruit 18 j. ZUIDDORPE Café Centraal 15.00 uur: Schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera - 20.00 uur: „Hello, Dolly" van Jerry Herman. Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „De vrek" van Molière. Fakkelthe ater 20.30 uur: „Buizen" van Heinrich Henkei. Kon. Museum voor Schone Kunsten, kunst uit Nederlands Limburg, schilderijen, objec ten enz. (t.m. 1 april). Dag (Van onze correspondent). TERNEUZEN Vanavond (zaterdag) komen ongeveer 100 leden van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Contactvereniging Oud-Mari niers (COM) in het restaurant de Braakman bijeen om feest te vieren. Er is een mossel maaltijd en daarna zal de zanger uit Clinge, Johnny Contra, met zijn band optre den. De afdeling Zeeland van de COM viert in november haar eerste lustrum in Vlissin gen. De marinderskapel uit Rotterdam komt dan gratis naar Vlissingen om in de St.- Jacobskerk een open concert te verzorgen. Hierdoor wil men deze viering gedeeltelijk een algemeen karakter geven. Het is nog niet bekend op welke dag in november het feest zal gevierd worden. van 10.00-16.00 uur, ma. geslo ten. Int. Cult. Centrum, Meir 50, Overzichtstentoonstelling, Pieter Engels (t.m. 18 maart). ASSENEDE Galerie Marg. de Boevé, ex positie Philippe Denis, België en John Verschuren, Neder land (t.m. 19 maart). BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats „Mooi weer vandaag" van Da vid Storey. GENT Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „Luiaardskoorts" van Ricardo Talesnik door KNS Antwerpen. AXEL De Halle, 12.00 uur: Koffie concert door het Quadro Huty- BERGEN OP ZOOM Luxor, 14.00 uur: Duizend tomahawks tegen Winnetou a.l. 20.00 uur: Secret sexlife of Romeo and Juliet 18 j. Roxy, 14.30 uur: Daar komen de Smurfen a.l. 16.30, 18.45 en 21.15 uur: Turks Fruit 18 j. Exposities, zie onder zater dag. GOES Grand, 19.00 en Turks Fruit 18 j. 21.00 uur:. HENGSTDIJK P. van Dijk 15 Schieting op twee wippen. uur: HULST Bioscoopgebouw, 14.30 uur: De nieuwe avonturen van Pietje Bell a.l. 20.00 uur: De peetvader 14 j. De Kriekeputte, Zoutestraat, 14.30 uur: Poppenvoorstelling met „Queest, het eetbeest". S. Blommaert, 15.00 uur: Schieting. KLOOSTERZANDE Jac de Waal, 15 uur: Schie ting. KOEWACHT Café Oude Molen, 15.00 uur: Schieting. KOEWACHT (B.) J. de Guchteneire, 15.00 uur: Szhieting. KORTGENE Exposities, zie onder zater dag. LAMSWAARDE P. van Oevelen, 19.00 uur: Prijskaarting. MIDDELBURG City, 14.30 uur: Jerry Lewis als de zondebok a.l. 20.00 uur: Turks fruit 18 j. Expositie, zie onder zater dag. OOSTBURG Ledel Theater, 14.00 en 20.00 uur: Diamonds are for ever 14 j. 16.30 uur: Blue Mo vie 18 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Dutch Swing Colle ge Band, m.m.v. Teddy Wil son. Hofplein Theater, 20.15 uur: „Wie is er bang voor Virginia Woolf?" van Edward Albee. Piccolo Theater, 13.00 en 15.15 uur: Kindertheater Wiedus met „Wiedus en de wereldwaggelaars" 20.15 uur: Cabaret Honoloeloe met „Gie ren op een eiland". Schouw burg, 14.00 uur: Scapino Ballet met „Coppelia". SAS VAN GENT Café Schuttershof, 15.00 uur: Schieting. Expositie, zie onder zater dag. TERNEUZEN Luxor, 14.30 en 20.00 uur: De peetvader 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 19.00 en 21.00 uur: Turks fruit 18 j. ZIERIKZEE Concertzaal (Foyer), 12.00 uur: Koffieconcert door het Ardito Kwintet. ZUIDDORPE M. de Cock, 14.30 uur: Schieting. A. de Block, 15 uur: Schie ting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 10.30 uur Dansmatinee voor de jeugd, 14.30 en 20.00 uur: „Hello, Dolly", van Jerry Her man. Fakkeltheater, 20.30 uur: „Buizen" van Heinrich Hen- kei. Kon. Ned. Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur „De vrek" van Molière. Vleeshuis, Vlees houwersstraat, 16.00 uur: Con cert van oude muziek door het Kempisch Barokensemble. Exposities, zie onder zater- ASSENEDE (B.) Expositie, zie onder zater dag. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur: „Luiaards koorts" van Ricardo Talesnik door K.N.S. Antwerpen.

de Stem | 1973 | | pagina 5