Werkgelegenheidsprojecten in Zeeland voor 4780 man weken Marie- Cécile zingt crazy concert Provinciale Staten herdachten J. M. A. C. v. Dongen fK V-actie erneuzen "el tegen ÏÏMHEID OVER BJNSC0NEERENT1E Begrafenis J. v. Dongen vandaag in Aardenburg HOECHST BREIDT DIT VOOR 25 MILJOEN Arnhem wil vlaszak op proef Directeur Missiebureau vraagt om dispensatie 'n bloemetje voor[jem MnHRtL voor haar NKV-bestuurder Govert Jacobs overleden VOORDRACHT PROVINCIALE ZCR gaat praten over Proloog stad streek aacl Goes op zoek bij atermij J Vooruitzichten voor zondag |h maandag, opgesteld door llaKNMI op vrijdag om 18.00 1«u: Statenfractie bezoekt kanaalzone PRINS OPENT UITBREIDING VAN VITRITE Subsidie voor dierenasiel Terneuzen ZATERDAG 17 MAART 1973 3 M.l Chr. DAG 18 MAART HERV. KERK lenburg: 10.30 uur da. H ilk H.D. 8.45 en 10.30 uur ds. Pennings. vliet: 10.00 uur ds. \y. euse. kens: 9.30 uur de heer I. rduijn. ;and: 9.30 uur de heer .H. de Jonge, de: 11.00 uur ds. D.J. .ars. 10.00 uur ds. W.J. van euwen. ;enisse: 10.30 uur da. H.B. Neeling. Edplaat: 10.00 uur dr. C, >zemond i.OO uur ds. H.B. de eling. .wvliet: 9.30 uur ds. D.J. tars ;burg: 9.30 uur ds. Ph.J. lenmans. anchement: 11.00 uur de er R.M.H. de Jonge van Gent: 11.00 uur ds. Kraai, jondijke: 10.00 uur ds. W. Schokking inna ter Muiden: 11.00 uur C. Balk ruis: 9.00 uur ds. H. sik 9.30 uur ds. C. Balk kil: 9.30 uur ds. C.J. aai euzen: Grote kerk: 10.00 ir ds E.J. Rietveld. Goede rderkerk: 10.00 uur: ds. Scholten, 19.00 uur: ds. C. Vijzelaar. Opstandings- xk: 9.00 uur ds. G.C. Vij- laar. erlandkerkje: 11.00 uur ds. d. Hoek. indijke: 11.00 uur ds. W. eeuse. mslag: 10.00 uur ds. A.T. inum H.D. Izande: 9.30 uur ds. J. v. i. oek IEF. KERK euzen: Noordstraat: 9.00 17.00 uur ds. P. v.d. ien. Opstandingskerk: 30 uur ds. P. v. d. Veen ,EF. KERK (Vrijgemaakt) 1: 10.00 en 15.00 uur: ds. J. d. Wielen. GEREF. KERK mslag: 10.00 en 14.30 uur: i. D.J. van Vuuren. 1EF. GEMEENTE k: 9.30 en 14.00 uur: lees- ienst. euzen (Vlooswijkstraat): 30, 14.00 en 18.00 uur: eesdienst. REF. GEMEENTE (Syno- al) 4: 10.00 en 14.30 uur lees- enst leuzen (Frans Halslaan): i.OO en 15.00 uur lees- enst GEREF. GEMEENTE leuzen: 9.30, 14.00 en 18.00 r ds. A. de Reuver. GEK DES HEILS neuzen: 9.30 uur bidstond, .00 en 19.30 uur Samen- jmst. OPSGEZ. GEMEENTE denburg: geen dienst. n een onzer verslaggevers) RNEUZEN De NKV- rale Terneuzen hield ia hroom Van Assohe een engewone kadervergade- onder voorzitterschap van heer A. van de Ven. Mc' urstelling werd mededeling an van de geringe op- gst van de actie „Wij en namelijk f 158,12. Beslo- werd niettemin deze actie jaar voort te zetten. to ~e samenwerking met de wenbond van het NKV. ledenwerfactie heeft een nwinst opgeleverd van 2' n. Elke aangesloten vak" zal in eigen kring na- of voldoende belangstel- bestaat voor het deelne- aan een nieuwe cursus de gewestelijke social* ol. r kon nog geen opvolger den benoemd voor de heer van de Weide als secretaris de NKV-centrale Terneu- In verband met zijn ver uit Terneuzen zal de heeT de Weide het secretariaat 1 april neerleggen. Ter adering kon geen kaniv' it voor de vacature worden eld. n een onzer verslaggevers' OES De gemeenteraad Goes en het college v en W. zullen vrijdag rt aanstaande een wer„,„ brengen aan de N.V. aatschappij Zeeland. et gezelschap w0 nr iddags om kwart ontvangen in het laborat Tevens krijgen a sleden de nodige inform over de watermaatschapp vier uur vertrekken se gemeentebestuurd r het pompstation ,.Bra waar voorlichting v,° even over de werking va oppervlaktewaterpomps met spaarbekkens en erinname uit het ^afst gsgebied in Belgie- sp gezelschap zal ten "„j. pompstation en de spa kens bekijken. (Van een onzer verslaggevers) jlIDDELBURG De provinciale commissie voor de werk gelegenheid in Zeeland heeft op verzoek van de voorzitter I van het coördinatiecollege voor openbare werken een voor dracht ingediend van projecten welke in het kader van de I pfrugclegenheidsbevordering zouden kunnen worden uit- gevoerd. Be voorgedragen werken Ijjeppen een nieuwe werkge legenheid van ca. 4.780 man- I weken en vereisen een totaal tog subsidies van ca. s miljoen gulden. De werken ,eten uiterlijk 1 april 1974 I «eed zijn. Er is ™OT verschillende objecten een urgentieprogram ma vastgesteld, waaruit valt af I te leiden welike werken het I oerst voor uitvoeringen in aan- I „erlang komen. Voorgedragen zijn: Ge- jieente Oostburg, reconstructie I Woonwijk, Rijkswaterstaat: jetonstructie kruispunten hijteweg 18 (Schouwen-Duive- |lind); gemeente Thoilen: bouw I jan een gemaal en aanleg van i persleiding plus de bouw een rioolwatevrzuiverings- I Installatie: bestuur afvaiwater- I leiding kanaalzone Zeeuwsch- lïlaanderen: afvalwaterleiding Isme-Axel, deel 2. Neder- |Mse Spoorwegen: bestrating m, perron, voorplein te I Ksiiningen; Nederlandse 1 Spoorwegen; herstel kozijnen liaz. stationsgebouw Arnemui- Iden. idem: vervanging glaete- I gels door metselwerk aian het nation te Vlissingen. Waterschap de verenigde Braakmanpolders: verbetering lovenpolderseweg te Terneu zen; gemeente Middelburg en monumentenzorg: skeletrestau ratie panden korte Geere; ge meente Sluis: kleedaccommo- daties sportterrein Sluis; GS van Zeeland: verbetering weg Zierikzee-Brouwershaven; ge meente Midden-Schouwen: ri olering en bestrating en Weel- weg; gemeente Midden-Schou wen: riolering en bestrating Elkerzeeseweg; gemeente Vlis singen: riolering binnenstad deel 2; gemeente Axel: uit breiding bibliotheek; gemeente Hulst: aanleg parkeerterrein Graaf Jansdijk; gemeente Hulst: aanleg parkeerterrein bij het zwembad; gemeente Hulst: reconstructie parkeer terrein Galgenbrolwerk; GS van Zeeland: verbetering s bocht in de weg Potjes-Cad zand te Oostburg; gemeente Goes en departement CRM: aanleg riolering in recreatiege bied, Veerweg en havenpla teau (Veerse Meer); gemeente Domburg; riolering en bestra ting vierde deel te Domburg; gemeente Brouwershaven: herbestrating haven Noordzij, de; gemeente Brouwershaven: aanleg wandelpaden; gemeente Sluis; herbestrating St.-Anna straat; Gedeputeerde Staten: verbetering weg Hoek-Braak- iiZS'il-btiii I Overwegend droog, minder fianal en ongeveer normale I Nuraturen. 1 Weersvooruitzichten in cij- |te gemiddeld over Neder- l'-iti, 1 Voor zondag: aantal uren J-1 tot 6. min. temp: om- P»ks normaal, max. temp: I® ongeveer normaal tot 3 Ijlden onder normaal, kans op ■tti aroge periode van min- lilas 12 uur: 90 procent, kans Rï Kn geheel droog etmaal: i« procent. 1 Voor maandag: aantal uren tot 7. min. temp: om- Seeks normaal, max. temp: l'Wreeks normaal, kans op I'-» droge periode van min- f 12 uur: 95 procent, kans een geheel droog etmaal: T procent. J'orgen, zondag 18 maart |,,®rgen op Zoom 3.27 en fcweert 2.41 en 15.08. 'ONleuzen 2.02 en 14.25. Jwngen 1.34 en 13.54. I Wemeldinge 3.17 en 15.41. Maandag 19 maart pJSen op Zoom 4.06 en -3.20 en 15.42. I tetneuzen 2.39 en 14.59 ^ngen 2.10 en 14.28. ®eldinge 3.56 en 16.19. stonz 254 min 1, Rhein- j?® 177 min 4, Straatsburg Plus 16, Plittersdorf 323 Maxau 372 plus 8 w® ®Sen 150 min 3, Mann ï?n plus 2, Steinbach 146 Mainz 220 min 10. Bin- mm 9, Kaub 142 min R er 271 min 4, Kotilenz 6, Keulen 140 mm 12, for' 318 min 13, Lohitli m.ln 16, Pannerdense kop rain 17, Nijmegen 743 min Dsselkop 832 min lë, Eef- Jssel 380 min 19, Deventer ®in 16, Monsin 5464 plus l|j [Mnaren 3939 min 10, Bel li, si, min 8. Grave ben. de 063 min 7, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-CAD- ZAND De deelnemers aan de conferentie over de sociaal culturele ontwikkelingsschets (Hedenessse, 2 en 3 maart j.l. zijn over het algemeen tevre den over de opzet van deze, aan het Zeeuwse welzijn ge wijde bijeenkomst. Dit blijkt uit de resultaten van een enquête onder de on geveer 80 deelnemers. Bijna de helft van de deelnemers beschouwde de samenstelling van de groep conferentiegan gers als „wel goed". Zeven deelnemers hadden graag meer „veldwerkers" aanwe zig gezien. Enkele klachten van alge mene aard werden in de vol gende losse opmerkingen ge spuid: de oudere heren (boven de 35) waren overheersend in aantal; de mensen kenden elkaar tegoed door hun andere func ties in de Zeeuwse samenle ving, waarvoor de groepsdis cussies niet waren wat zij hadden kunnen zijn. de leden van Gedeputeer de Staten legden teveel een stempel op de groepsdiscussies en zij waren teveel aan het woord. Het belang van de confe rentie werd door vrijwel nie mand ontkent. Zonder uitzon dering vonden de deelnemers het een wel besteed weekend, waarbij de mogelijkheid om zoveel informatie te ontvangen het hoogst werd aangeslagen. Een kritisch geluid was: er was te weinig specifieke des kundigheid, waardoor losse stellingen geverifieerd konden worden. Over de gespreksleiders in de disussiegroepen, die alle maal een thema ter hand na men, was men tevreden. In 13 gevallen werd opgemerkt: er werd. teveel gepraat en „veel te moeilijk voor mij. Je moet er deskundig in zijn". In de rubriek „losse opmer kingen op het enquête-formu lier werd o.a. neergeschreven: het aantal onderwerpen was te groot voor een conferentie. Ook kwam hierbij het punt terug, dat GS „oververtegenwoor digd" waren. Een typische suggestie op het gebied van het eigen welzijn van de deel nemers was in de bewuste ru briek als volgt neergeschre ven: s.v.p. minder roken, en me?: ventileren"! (Van onze correspondent). AARDENBURG Vandaag, zaterdag, vindt in Aardenburg de begrafenis plaats van de donderdag overleden oud-bur gemeester en ereburger der gemeente Aardenburg J. van Dongen. Het stoffelijk over schot van de overledene wordt om kwart over tien in Aar denburg verwacht waar voor het stadhuis een laatste groet aan de overledene wordt ge bracht door het college van B. en W., de leden van de ge meenteraad en het personeel van de gemeente. Vanaf het gemeentehuis wordt het stoffelijk overschot naar de parochiekerk begeleid, waar om halfelf de uitvaart dienst zal worden gehouden. Na de kerkelijke plechtigheid vindt de begrafenis plaats op de r.-k.-begraafplaats aan de W estmolenstraat. In Aardenburg, waar sinds het overlijden van de oud-bur gemeester de gemeentevlag halfstok hangt op het ge meentehuis, zal vandaag ook op de openbare gebouwen de nationale vlag halfstok worden gehesen. In verband met de begrafenis van de heer Van Dongen wordt deze zaterdag in de gemeente Aardenburg algemeen gerouwd. Dit houdt in dat alle openbare festivitei ten worden afgelast en dat de internationale bowlersontmoe- tinig welke vanmiddag begint, ook zonder uiterlijk vertoon van start, gaat, Het geplande optreden van .de konapkjijke. Aa.rijenjjwgse Fanfare ig .verplaatst naar zon dagmiddag. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Hoechst Holland N.V. heeft definitief besloten tot een investering in het industrie-complex van dit chemische concern aan de Sloehaven, ten bedrage van 25 miljoen gulden. De investering wordt gedaan ten behoeve van de Trevira- grondstoffen fabriek, die daar mee een capaciteitstoename krijigt van rond 50.000 ton op dit moment tot 68.000 ton in de toekomst, aan industriële voorprodukiten voor de kunst vezel en kunststofbedrijvig heid. De uitbreidingen zullen omstreeks 197,5 geheel gereali seerd zijn. Er is enige tijd geaarzeld of de investeringen, gelet op de teruglopende behoefte aan kunstvezels op de wereld markt, wel verantwoord wa ren. De nieuwe uitbreiding, die vooral in de vorm van installaties plaatsvindt, schept een aantal nieuwe arbeids plaatsen, maar deze ligt in de orde van enkele tientallen en niet zoals voorheen ge bruikelijk in die van hon derden mensen. Momenteel heeft Hoechst in de bedrijven te Vlissingen bijna 1.000 per sonen in dienst. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De ge meente Arnhem wil proeven gaan nemen met de vlaszak van de heer Roeloffzen uit Sas van Gent. In Arnhem staat men namelijk op het punt om de vuilnisbakken af te schaf ten. De gemeenteraad heeft inmiddels al het besluit geno men om over te stappen op de plastic zak, maar de Arnhemse reinigingsdienst ziet momen teel meer in de zak van de her, üoeloffzen. (Van onze corres pondent) HILVERSUM In het program ma „Van. twaalf tot twee", dat nu voor de 1000ste keer voor de ra dio wordt uitge zonden en om die reden door de K.R.O. maandag' op televisie wordt uitgezonden, zal ook Marie-Cécile Moerdijk optre den. De 1000ste uit zending zal war den gevierd met een „crazy con cert". Als Maria- Celias zal me vrouw Moerdijk in hoedanigheid van kolderatuur- sopraan een per siflage op een heuse opera-aria „mijnheer Mar- quenie" van com ponist Struiss voor de t.v. bren gen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gisteren is in de vergadering van Provin ciale Staten van Zeeland de donderdag overleden heer J. M. A. C. van Dongen herdacht. De commissaris der Koningin, mr. J. van Aartsen, deed dit aan de hand van een levensschets en een ka raktertekening van de vroegere gedeputeerde, waarna de verga dering enkele minuten stilte in acht nam. „Een goed en een groot be stuurder", zo noemde mr. Van Aartsen de heer Van Dongen. „Een man met enorme ver diensten voor Zeeland. Wij zullen hem missen in ons mid den. Zwaarder moet het gemis nog zijn in de kring van zijn gezin, dat hem zo lief was. Moge God mevrouw Van Don gen en haar kinderen troost en sterkte geven om dit verlies te dragen", aldus besloot de com missaris der Koningin zijn, herdenkingstoespraak. Hij be- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De sta tenfractie van de PvdA brengt op vrijdag 30 maart een werk bezoek aan de gemeenten in de kanaalzone Zeeeuwsch- Vlaanderen. Het bezoek past in een programma van excur sies, waarbij de gehele provin cie Zeeland wordt „doorge licht". Behalve met de colleges van B. en W. en de gemeenteraden van Terneuzen, Axel en Sas van Gent, wil de statenfractie ook in contact komen met de mensen, die op de hoogte zijn van specifiek plaatselijke pro blemen, zoals het woningover schot, de vervuiling van de Kanisvliet, de industriële ont wikkeling rond Terneuzen en het openbaar vervoer. Aan de colleges van B. en W. is ge vraagd, de betrokken personen uit te nodigen- Het werkbe zoek begint om 9.30 uur in Terneuzen. 's Middags om 13.30 uur hoopt men in Sas van Gent en om 16.00 uur in Axel te arriveren. De dag wordt besloten met een bij eenkomst, georganiseerd dooi de plaatselijke afdeling van de PvdA in het gemeentehuis van Terneuzen, aanvang halfacht. trok daar tevens in de onge veer een week gestorven oud gedeputeerde J. M. van Bom mel van Vloten, die van 1931 tot 1940 en van 1944 tot 1946 deel van het college heeft uit gemaakt. Sprekend over de heer Van Dongen vatte mr. Van Aartsen diens leven in twee grote hoofdstukken sa men: het deel voor de oorlog, waarin hij als nationale held werd gefêteerd wegens zijn aandeel in de reddingsexpedi- tie op de Noordpool naar het wrak van het luchtschip „Ita lia", en het na-oorlogse deel, waarin hij in overheidsfunc ties werkzaam was. „Tot zijn eigen verbazing werd Van Dongen in 1945 tot waarne mend burgemeester van Aar denburg benoemd", aldus mr. Van Aartsen, „waarbij hij van zichzelf zei: ik ben nou ty pisch de burgemeester van het afgebrande dorp", hetgeen let terlijk waar was, omdat Aar denburg grotendeels was ver woest. „Van Dongen heeft voor de belangen van zijn ge meente, maar ook voor heel West-Zeeuwsch-Vlaanderen in die na-oorlogse jaren heel wat gesjouwd", aldus mr. Van A.artsen, „Groot zijn de veer diensten, die hij heeft voor de wederopbouw van dit zwaar- geteisterde gewest", aldus de commissaris, die verder uit eenzette, hoe de heer Van Dongen als lid van het dage lijks bestuur der provincie (van 1962 tot 1970) betrokken was bij diep ingrijpende vraagstukken, zoals de ge meentelijke herindeling in Zeeland, de reorganisatie van het polder- en waterschapswe zen en de werkgelegenheid in de provincie. „Van Dongen was een markante figuur", al dus mr. Van Aartsen, „en bo vendien een harde en consciën tieuze werker, wars van ge wichtigdoenerij". De wijze, waarop hij in de Statenverga deringen en daarbuiten dege nen die het niet met hem eens waren tegemoet trad, noemde de commissaris „ontwape nend". „Hij bezat het vermo gen om de voorstellen van G.S. met verve te verdedigen en hij bezat de gaven om zijn overtuiging bij anderen te doen postvatten. Toen hij in 1970 aftrad, o.m. om jongere bestuurders een kans te geven, hoopte hij van een welver diende rust te kunnen genie ten. Helaas is die periode maar van korte duur ge weest", aldus mr. Van Aart sen, wiens toespraak staande d.oor de gehele vergadering werd aangehoord. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De directeur van het Diocesaan missiebureau Breda en secretaris van de diocesane raad voor Missie en Ontwikkelingshulp, de heer A- Kiinmel, heeft dispensatie ge vraagd van de celibaatsver plichting, zo meldt het Infor matieblad voor het bisdom Breda. De heer Kimmel zoekt een andere functie, maar blijft voorlopig zijn werk voor mis sie en ontwikkelingshulp voortzetten. MIDDELBURG Prins Bernhard zal op woensdag 25 april de officiële opening ver richten van het tweede fa briekscomplex van de Vitrite- fabriek (Vitrlte Works B.V.) te Middelburg. Ten zeerste zijn we onder de indruk gekomen van de reacties die de oproep heeft opgeleverd om tips voor een bloemenhulde aan mensen die in stilte goed doen. De actie „Bloemetje voor hem. bloemetje voor haar", heeft aangetoond, dat er op alle fronten, door jongeren en ou deren, gedacht wordt aan de medemens. En dat niet al leen, er wordt ook iets gedaan. Als je de vele tientallen brieven leest, die zijn bin nengekomen, dan komt er op een gegeven moment een stadium, waarin je je af vraagt: is dat nou wel waar? Wordt er zo stilletjes wel echt zoveel goed gedaan? Voelen mensen zich werke lijk zo betrokken bij hun medemens? Er zijn sceptici, die zich hebben afgevraagd of zo'n actie als „Bloemetje voor hem, voor haar" nu wel moet. Het is toch niets sensa tioneels. Je mag toch ver wachten, dat iemand zich iets gelegen laat liggen aan een gehandicapt of ziek fa milielid. Dat is waar. Men zal op geen enkele voorpagi na van welke krant dan ook een bericht lezen dat mee deelt dat mevrouw X te Y tien jaar lang elke dag vier uur reist om haar verlamde oom in een verre stad op te zoeken. Toch is het goed dat zoiets soms wordt opge merkt. Niet alleen door de direct betrokkenen, maar ook door anderen, door buiten staanders. Wanneer een krant zich tot taak stelt ver slag te doen van wat zich in deze samenleving afspeelt, dan behoort daar ook het kleine, blijde nieuws bij. Dat hoeft niet iedere dag in do krant, maar één keer in het jaar mag bijvoorbeeld best worden vermeld een brief als de volgende: „Wij vragen voor haar een bloemetje, om dat zij zuster en moeder voor ons is geweest. Wij zijn nu weduwe, maar nog steeds staat ze voor ons klaar. En dat terwijl ze haar handen eigenlijk meer dan vol heeft met haar chronisch zieke dochter". die andere brief: „In dit van sociale wetten en maatschappelijke verenigingen uitpuilende land schijnt niemand het probleem van het moederloos gezin te kunnen oplossen. Maar toevallig vind ik, dat de kinderen uit zo'n gezin ook het recht hebben om niet in een tehuis te worden op gevoed. Dat dit voor mij mo gelijk is gebleken dank ik aan die mevrouw, die ons met raad en daad bijstaat, nooit vies is om zelf de han den uit de mouwen te ste ken". Weer een ander schrijft: „Zij brengt al jarenlang eni ge malen per week mensen van het bejaardentehuis naar hun familie. Ze brengt inva liden naar Schiphol voor een Lourdesreis, naar Willemstad voor een bootreis met de Henri Dunant. Ze zamelt kleding in. Ze wil nooit van een bedankje horen of een cadeautje en juist daarom zou ik graag willen, dat u haar eens verwende". En weer een ander: „Deze buur vrouw heeft ontzettend veel voor mijn moeder gedaan. Daar mijn moeder de laatste jaren hulpbehoevend was heeft deze vrouw haar iedere dag uit bed gehaald, gewas sen, aangekleed, verzorgd, getroost, ging bij mooi weer met haar wandelen, stond bij nacht en ontij voor haar klaar. Als zij er toch niet geweest was..." Om die laatste zin gaat het. Uit alle brieven, die we hebben binnen gekregen komt telkens weer naar vo ren: als zij of hij er toch niet geweest was... Maar ze wa ren er wel, elke dag weer om een handje toe te steken, om een beetje blijheid te brengen in het leven van an deren. Woensdag 21 maart a.s. dus: een bloemetje voor hém en een bloemetje voor haar!! (Van een onzer verslaggevers) BREDA Donderdag over leed Govert Jacobs, districts bestuurder van het NKV voor West-Brabant en Zeeuwsch- Vlaanderen. De heer Jacobs werd op 1 september 1912 in Dongen geboren. Voor de tweede wereldoorlog maakte bij als lid deel uit van de organisaties Jonge Wacht en Jonge Werkman, tezamen met de latere verbondsvoorzitter Jan Mertens. Tijdens de oorlog was hij actief in de Katholieke Actie. Bij de oprichting van de KAB vlak na de oorlog werd hij ge kozen tot voorzitter van het district Dongen, waarna hij in oktober 1945 werd benoemd tot ongesalarieerd bondsbe- stuurslid van de KAB-bisdom Breda. In 1949 werd de heer Jacobs (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Provinci ale Staten van Zeeland hebben gistermiddag in snel tempo een overigens vrij korte agen da afgewerkt. Zonder veel dis cussie stemden Provinciale Staten in met een aantal sub- sidievoorstellen, waaronder één ten behoeve van de Stich ting Zeeuws Orgaan voor Wijk- Club- en Buurthuiswerk (f 23.000,-). De stichting „Jeugd en gezin Zeeland" krijgt een provinci aal subsidie van f 10.000,— per jaar, hoofdzakelijk bedoeld om een periode, waarin geen rijksbijdrage wordt ontvangen, te overbruggen. Voor die stichting' Dierenasiel Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter neuzen hebben de Staten een bijdrage ineens ter beschik king gesteld van f 15.000,—. als tegemoetkoming in de kos ten van de bouw en inrichting van het nieuwe dierenasiel aan de Evertsenlaan te Ter neuzen. De bouw- en inrich tingskosten van het asiel belo pen bijna twee ton. G.S. van Zeeland hebben met onverho len bewondering geconsta teerd, dat het dierenasiel voor een zeer belangrijk deel door particulier initiatief tot stand is gekomen. Het bewuste asiel is sinds eind januari in ge bruik, een situatie die ge woonlijk niet wordt toege juicht (G.S. hebben liever, dat eerst de dekkingsmiddelen aanwezig zijn), maar waarvoor in dit bijzondere geval toch begrip is opgebracht. Zeeuwsch-Vlaanderen ont breekt nl. sinds 1971 een die renasiel, dat aan de wettelijke eisen voldoet. benoemd tot districtsvoorzitter KAB voor Zeeuwsch-Vlaande ren in Sluiskil. In oktober 1953 volgde hij Jan Mertens op als voorzitter van de Breda se bond KAB. Na de liquidatie van de diocesane bonden in 1965 kreeg hij de functie van districtsbestuurder van het NKV voor West-Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Jacobs was voorts lid en medebestuurslid van verschillende organisaties op industrieel en sociaal gebied. Hij was lid van de Raad van Arbeid Breda en ondervoorzit ter van de Bredase Kamer van Koophandel. Als bestuurder in het industrieschap Moerdij k was hij goed op de hoogte van de tegenwoordige industriali satiemoeilijkheden. Hij was volgens zijn colle ga's een bekwaam bestuurder, met grote collegialiteit en plichtsbetrachting. Hij stond erop frequent met de leden van de bond van gedachten te wisselen over brandende za ken. Ook op het gebied van scholing en vormingswerk was de heer Jacobs als promotor van de gewestelijke sociale scholen een goedgeziene fi guur. O MIDDELBURG Op ver zoek van de voorzitster van de sectie „theater" van de Zeeuwse culturele raad, me vrouw Van den Broecke - de Man, zal er op 20 maart een -peciale bespreking in de sec tie worden gehouden over de problemen die gerezen zijn rond de toneelgroep Proloog. Zcals bekend neeft deze to neelgroep door uin bijzondere aanpak van toneelvoorstellin gen er. discussies op de scho len ook in Zeeland nog al wat weeistanden opgeroepen. De oiscussies die tot dusverre vond „Proloog" in de sectie theater van de ZCR zijn ge voerd, hebben het denkbeeld om in deze provincie het vor- mmgsgericht theater te bevor deren nieuw leven ingeblazen. Er is daarvoor zelfs een aparte werkgroep in het leven geroe pen. Het punt: „vormingsgericht theater" staat dan ook weder om op de agenda van de ver gadering die op 20 maart a.s. wordt gehouden. Bovendien zal de sectie „theater" zich bezighouden met de mogelijk heden die het Middelburgse Kuiperspoort-complex biedt voor uitvoeringen door in Mid den-Zeeland gevestigde ama* teurtoneelverenigingen. ilfi

de Stem | 1973 | | pagina 3