Tearoom in vleeshal Goes spoedig open Omloop van 't Waasland sterk bezet G. J. VAN WELBERGEN NAM AFSCHEID VAN GOESE RAAD WerI Zeel TEVREDENHE WELZUNSCON K HEDENESS WAARSCHIJNLIJK IN MEI OF JUNI MITS UIT GOEDKOPE HUURWONING Bij betrekken van eigen woning in Goes ook doorstroompremie VOORDRAC Reuzewedstrijden van ZeBra in Concordia de baas over KOT Stacaravan uitgebrand kerkdiensten Uitslagen van schietingen NKV-actie Terneuzen viel tegen stad streék 1■HMWH Rechter gaf straffen voor wapenbezit WIE VERLOOR VERREKIJKER WATERMIJ ZEELAND HERDENKT MET FILM 's niet" „Overvoedt baby GASTDIENST r C Droog Raad Goes op bezoek bij Watermij ZATERDAG 17 MAART 1973 markten TERNEUZEN, 16 maart Per 100 stuks sla 1 1520, per stuk knolselderij 1526, per bos radijs 5658, per kg prei 7998, spinazie 89102, spruiten 56121, uien 6771, witlof A 144150, A2 135 136, B 138—140, B2 133—140. afwijkend 83105. KAPELLE, 16 maart Kroetappelen wit 47-80 rood 42, Conference I 60 86, I 55 78, II 65 85, II 60 80, II 55 68, II 50 42—51, II 45 24—27, grof 35—55, fijn 13—17. Conference op monster I 65 94, I 60 87 89, I 55 78—80, II 50 55, II 45 38, St. Remy II 70 103, II 60 99, Golden Delicious I 80 76 84, I 70-80 75—80, I 75 83, I 70-75 79—81, I 65 68—71, II 80 7074, II 70-80 67—70, II 65 63, II 60 57, grof 53—56. Jona than I 70 65, I 65 64, I 60 45— 47, Winston I 75 114—124, I 70 107—127, I 65 104—117, I 60 77—87, I 55 52—61, II 70 100, II 65 79—89, II 60 66—68, II 55 50—52, grof 47—53, Zoete Ermgaard I 65 134, II 60 106, II 55 82, Aardbeien p. stuk 3265. Groenten: Radijs 49 60, witlof 09—131, afw. 30. prei 41—77, uien 68, aardappe len bonken 30. GOES, 16 maart Groen ten: per stuk; Kropsla I 28 22, C 5, per kg; aardappelen 33—37, witlof AI 142—148, All 126—127, Bil 123, afw 81, prei All 66-80, Bil 6168, spruiten All 29—45, BII 15 79, ongesorteerd 61, groene sav. kool II 2562, rode kool 32, boerenkool 3771, uien on gesorteerd 6167, stek 28, peen II 2425, spinazie II 116123, knolselderij 622. sjalotten 48. (Van onze correspondente! MIDDELBURG Donder dagmorgen moesten vier per sonen zich verantwoorden voor het in bezit hebben van vuur wapens. J. C. F. uit Vlissingen had een alarmpistool voorhan den, toen de politie hem be trapte. Hij kreeg donderdag morgen f 250,- boete opgelegd en zijn pistool werd verbeurd verklaard. Op 7 december van het vo rige jaar reden S.T. en J. v. d. K. uit Nieuwdorp samen op een brommer door het natuur gebied De Piet, bij Arnemui- den. Daar werden ze aange houden door jachtopziener Kok. In plaats van te stoppen, gaven ze vol gas en de jacht opziener kon ze alleen door een noodsprong te maken ont wijken. Even verderop slipte het tweetal en kwam in een sloot terecht. Bij nader onder zoek bleek T. onder zijn jas een flobertgeweer met munitie te hebben verstopt. T. kreeg een week gevangenisstraf voorwaardelijk, een proeftijd van 2 jaar en een boete van f 200,- opgelegd. Zijn gweeer werd verbeurd verklaard. V. d. K. werd bestraft met twee weken gevangenisstraf voor waardelijk 2 jaar proeftijd en f 300,- boete. DE BRITSE mijnwerkersbond heeft gisteren een loonvoorstel van de nationale kolenraad van de hand gewezen. De bond zal nu onder de 256.000 aangesloten werknemers een stemming hou den. Als 55 procent zich achter het standpunt van de bond schaart krijgt het bondsbestuur machtiging een al dan niet ge hele staking af te kondigen. Het resultaat van de stemming wordt nog voor het einde van de maand verwacht. (Van een onzer verslaggevers) GOES Met de stem van drs. J. Dijkgraag tegen heeft de Goese gemeenteraad besloten dat ook de mensen, die van een goedkope huurwoning ver huizen naar een eigen woning, in aanmerkkng komen voor een doorstromingspremie van 1750 gulden. De doorstro mingsregeling gaat met terug werkende kracht tot 1 januari van dit jaar. Doel van de re geling is het vrijmaken van goedkope huurwoningen door het verhuizen te stimuleren. Vrijwel alle raadsleden wa ren het erover eens dat ook voor het verhuizen naar een eigen woning van doorstro mingspremie moet worden toegekend. Dit onder de voorwaarde dat de te betrekken eigen woning niet goedkoper is dan 24.000 gulden en niet duurder is dan 52.000 gulden. Een minderheid van de PvdA-fractie vond die premie voor het verhuizen naar een eigen woning eigen lijk niet nodig, maar men wil de er geen halszaak van ma ken. Dat wilde de gehele frac tie ook niet van het feit dat men liever een premie van tweeduizend gulden had ge zien, omdat dit nog een grote re stimulans zou betekenen. Wethouder L. H. de Leeuw van openbare werken ruimde het misverstand uit de weg dat alleen rijke inwoners van Goes in een eigen woning nog eens een premie krijgen. „Voor 52.000 gulden heb je echt niets bijzonders", zo zei hij. „Dan kom je toch al gauw in een eenvoudige, reeds eer der bewoonde woning te recht". Wethouder drs. Dijk graaf van financiën bleef moeite hebben met de premie voor het verhuizen naar een ei gen woning. „Ik vraag me af wat de financiële consequen ties zijn", zo zei hij. De raad gaf B. en W. ruim een half miljoen in handen, waarmee een onderzoek kan worden ingesteld naar de mo gelijkheden van een voetgan gers- en fietserstunnel onder de spoorlijn door. Dit om de verbinding tussen Goes-Zuid en het centrum te verbeteren. Het bedrag van ruim een half miljoen komt uit het batig ex- (Van onze correspondent). TERNEUZEN Gistera vond om kwart over 8 is ter wijl de bewoner afwezig was door tot nu toe onbekende oor zaak een brand uitgebroken in een stacaravan van de heer P. van W. op het caravanterrein tussen Terneuzen en Sluiskil. Ondanks snel ingrijpen van de brandweer brandde de caravan geheel uit. De totale schade wordt geschat op ongever f 110.000,-. Zowel caravan als inboedel waren verzekerd. ploitatiesaldo van het grond- complex zuid. B. en W. had den het totale bedrag (ruim een miljoen) in een aantal fondsen willen storten. Met de stemmen van de wethouders Dijkgraaf en J. P. Linden- bergh tegen besloot de raad de helft te blokkeren voor het onderzoek. Het voorstel dit te doen was afkomstig van de PvdA-fractie. Tengevolge van een communicatiestoornis over en weer tussen de PvdA-frac tie en de christelijke groepering (die ook al lang op de nood zaak van een tunneltje heeft gehamerd) vielen er aanvan kelijk wat scherpe woorden. Na een schorsing bleek alles echter weer koek en ei te zijn. (Van onze sportredactie). ST.-NIKLAAS De negen de „Omloop van het Waas land" staat voor zondag op het programma. Deze 210 kilome ter lange klassieker over Bel gische kasseien is hijzonder „in" bij de beroepsrenners. In totaal hebben ruim 230 cou reurs ingeschreven, waarbij vele Nederlanders. De comple te Kela-ploeg met Klaas Balk, Eef Dolman. Harm Ottenbros, Jan Serpenti, Jos van der Vleuten en Van Stralen komt daar aan de start en ook tal van Nederlandse coureurs die bij buitenlandse „stallen" em- plooy heben gevonden. In de IJsboerke-Bertin-ploeg zijn dat Jos van Beers en Jan van Katwijk, Wim Schepers van de Rokado-De Gribaldy- formatie. Daan Holst (Novy- Romy-Pils-Total). Cees Bal, de Zeeuwse renner die pas overgegaan is naar de rijen van de profs van Gan Mercier, Frisol met Henk Benjamins en Adrie Duyker en de volledige Canada Dry-Gazelle-ploeg met Matthijs de Koning, Bert Janbroers, Wim Kelleneers, Cees Koelken, Ben Kooken- ,Jan Krekels, Jan Spetgens, Jo Vrancken en Rini Wagtmans. Richard Buekaki start voor Hertekamp-Plume Vainqueur en Leo Duyndam voor Gitane. Voorts is de deelname van Gerben Karstens en Harry Janssen zeker. De start is om 12 30 uur in St. Niklaas op de Grote Markt en de finish in Kemzeke op vier kilometer van de grens Kapellebrug-St, Jansteen. Daar worden nog drie plaatse lijke ronden verreden. De ren ners worden rond halfzes in Kemzeke verwacht. Vorig jaar trok de aankomst in Kemzeke vele duizenden bezoekers, waarbij zeer veel Zeeuwsch- Vlaamse wielerenthousias- ten. (Van een onzer verslaggevers! GOES Tussen medio mei en begin juni zal de tearoom, die in de vleesbal van het Goese stadhuis wordt ingericht, voor het pu bliek worden geopend. Momenteel legt men de laatste hand aan de restau ratie van de fraaie, eeuwen oude ruimte, waarin het ge welfde plafond en de vele nissen zullen zorgen voor een gezellige sfeer. De he stellingen voor de inrichting zijn reeds gedaan. Het huur contract met exploitant P. Spelier is ook reeds gesloten „We willen een ruimte creë ren", zo vertelt wethouder J,P, Lindenbergh, „waarin iedereen gezellig een kopje koffie of thee met gebak kan gebruiken en waar niemand drempel vrees hoeft te hebb ->s hoge prijzen of wat .jk. Naargelang de beh zal men er ook andere dingen kunnen gebruiken. De keuken is er op ingericht". Men heeft ernaar gestreefd de tearoom in ieder geval voor het komende toeristenseizoen te openen. De inrichting van de vleeshal wordt verzorgd door de binnenhuisarchitecten broer en zus Elfers uit respec tievelijk Amsterdam en Rot terdam. De stijl van het inte rieur zal niet uitsluitend klas siek of modern zijn, doch een sfeervolle combinatie van bei de stijlen. Op het pleintje tus sen de Ila-boekhandel en het stadhuis aan de Lange Kerk straat komt een terrasje. De tearoom zal ook gaan fungeren als ontvangst- en re ceptieruimte voor de gemeen te, gemeenteraad, raadscom missies, culturele raad e.d. De hoofdingang komt te liggen aan de Delta-promenade, aan de zijkant van het stadhuis dus. Ook aan de voorkant van het stadhuis kan men de tea room betreden. Maar dan moet men wel binnen de schuttin gen lopen, die het stadhuis nu nog omgeven, want de restau ratie van het gehele stadhuis zal nog lang niet klaar zijn als de tearoom wordt geopend. (Van onze gymnastiekmedewerker) ZIERIKZEE Onder auspi ciën van de Zeeuws Bra bantse Turnkring houdt de gymnastiekvereniging Delta- sport uit Zierikzee zaterdag 17 maart a.s. in de sporthal On derdak te Zierikzee de Kring- keuzewedstrijden 1973. (Aan vang 14 uur). Aan deze wedstrijden: rit mische oefening dames en meis jes, brug ongelijk dames, jazz- gymnastiek dames en meisjes, lange mat heren en jongens, kastspringen jongens en mimi- trapspringen meisjes en jon gens nemen in totaal 27 vere- nigingsgroepen deel, een ver dubbeling ten opzichte van het vorige jaar. Zij komen uit de verenigingen Astrow, Souburg, SV Duiveland Oosterland, VZOS Yerseke. MTV'69 Mid delburg, VTV Vlissingen, Udi Bergen op Zoom, Olympia Ka- pelle. Volharding Goes, Del- tasport Zierikzee, Sparta Krabbendijke en Kwiek Brui- nisse. Mede als gevolg van de cur sus jazzgymnastiek. op 30 sep tember '72 door de Zebra ge houden, hebben Astrow Sou burg, MTV'69 Middelburg, Volharding Goes en Deltasport Zierikzee voor deze eerste j azzgymnastiekwedstrijd van de Zebra ingeschreven. Wedstrijdleider is de heer ke. C. van Weele uit Krabbendij- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Aan het bureau van de Vlissingse ge meentepolitie zijn de volgende gevonden voorwerpen afgege ven: diverse sleutels, zwarte da mesportemonnee met inhoud muts met gekleurd wapentje, doublé dameshorloge, jonge herdershond, zwart-witte hond, grote hamer, huissleutel, geruit schooletui met inhoud, herenhorloge, jongenshorloge, paar gymschoenen, jonge boxer met groene halsband, verzekeringsplaatje bromfiets g.n.n. 456 1973, rechter heren handschoen, klein model ver rekijker. De afdeling gevonden voor werpen van het politiebureau is geopend van maandag tot en met vrijdag van elf uur tot en met half een en van vier tot vijf uur. Op zaterdagen van elf tot twaalf uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het VVD-raads- lid G. J. van Welbergen in de Goese gemeenteraad heeft afscheid genomen. Donderdag -avond maakte hij zijn laat ste vergadering als raadslid mee. De heer Van Welber gen, die in verband met de gezondheid van zijn echtge note en van zichzelf uit de raad stapt, wordt opgevolgd door mevrouw L. Mol-De Ja ger. De nestor van de raad, de heer B. M. van Nieuw enhuij- ze, noemde de heer Van Welbergen een goede en sympathieke collega, die in de drie jaar van zijn raads lidmaatschap steeds zijn best deed de algemene belangen zo goed mogelijk te dienen. We zullen u missen om uw persoonlijkheid", aldus de heer Van Nieuwenhuijze, „en ook om uw verrassingen uit eigen bedrijf bij bepaalde gelegenheden (de heer Van Welbergen heeft een slijterij - red.)". Daarop haakte ook burge meester mr. F. G. A. Huber in. „U hebt ons geleerd dat het belangrijk is dat er tij dens de raadsvergadering ook eens iets anders op tafel komt dan koffie", zo zei hij. De burgemeester roemde de heer Van Welbergen om zijn spontaniteit, zijn gevoelig heid en zijn warme harte lijkheid. „We zullen echt nog wel van elkaar horen", zo besloot de heer Huber zijn korte speech. De heer Van Welbergen dankte de gehele gemeenteraad en het college van B. en W. tenslotte voor de ondervonden vriendschap en de goede verhoudingen in de raad, die hem op bepaalde zware momenten weer moed hadden gegeven. (Van een onzer verslaggevers! GOES-HUIJBERGEN De komende jaren valt het feit te herdenken dat binnen de ver schillende delen van het voor- zieningsgebied van de N.V. Wa termaatschappij Zeeland de openbare drinkwaterlevering begon. De eerste herdenking valt op 21 mei 1973. Dan is het zestig jaar geleden dat de drinkwatervoorziening op Zuid-Beveland officieel in ge bruik werd genomen. Het vol gende jubileum valt op 27 no vember van dit jaar. Dan wordt er vijftig jaar water geleverd op Tholen. De Watermaatschappij Zee land beschouwt de bedrijfsju- bilea als een goede gelegen heid om zich te presenteren aan de verbruikers en de schooljeugd. Die presentatie geschiedt onder meer via een speciale bedrijfsfilm, vervaar digd door de cineast Arend van Gelder. De première van deze film, die de titel Delta water draagt, vindt plaats donderdag 22 maart aanstaan de in de Prins van Oranje to Goes. Voor de eerste voorstelling zijn uitgenldigd de colleges van burgemeester en wethou ders en de gemeenteraadsle den van de gemeenten binnen het verzorgingsgebied van de Watermaatschappij Zeeland (Zeeland en West Noord-Bra bant). Het ligt in de bedoeling om de raadsleden naast de première van de film ook eni ge algemene informatie te bie den over het werk van de WMZ. Directeur ir. P. Stoter zal een korte inleiding houden over de problematiek van de openbare watervoorziening en cineast van Gelder zal voor de voorstelling iets vertellen over zijn „waterimpressies" bij de samenstelling van de film. De premièrebijeenkomst begint om halfvier TERNEUZEN De Terneu- zense biljartvereniging Con cordia heeft de ontmoeting te gen KOT (Sas van Gent), die werd gespeeld in café Indus- tria in Terneuzen, in winst omgezet. Er werden verschil lende spelsoorten gespeeld. In zijn partij in het kader 38-2 was Freysen uitstekend op dreef tegen KOT-er Clayssens, Freysen won met een moyen ne van 13.00, maar het gemid delde van verliezer Clayssens (10.00) mocht er eveneens zijn. Ook de partij in het libre bracht winst voor Concordia. C. Meertens gaf Sandrinie (KOT) geen schijn van kans. Vermeulen (Concordia) schoot uit zijn slof bij het bandstoten. Zo zwak als hij in Sas van Gent speelde in de eerste wedstrijd, zo sterk speelde hij op „eigen terrein" Dumez (KOT) kreeg in slechts 25 beurten een 7550 nederlaag te slikken. Van Es zorgde ervoor dat ook de par tij driebanden op naam kwam van Concordia. In zijn partij tegen Van den Boogaard (KOT) scoorde hij een fraaie reeks van vier. Concordia leed in totaal twee verliespartijen. A. de Jonghe tegen Van Acker en J. van Erp tegen Tak. De totale uitslag van de twee strijd eindigde in een 1410 zege voor de Terneuzenaren. Hierna volgde de uitreiking van de beker aan Concordia- voorzitter J. van E& MELBOURNE (Reuter) Overvoeding van een baby kan leiden tot hartziekten, vet zucht, vaatziekten en suiker ziekte in een later stadium van het leven, zo heeft de Austra lische kinderarts professor Do nald Cheek gewaarschuwd. Moeders die hun kinderen de fles geven, maken zich het meest schuldig aan overvoeding. De opvatting „hoe groter de baby hoe beter", noemde hij onzinnig. (Van onze correspondent) HOEDEKENSKERKE Bij de heer A. Janse in „Taverne" gaf de handboogvereniging „Soranus" een schieting op de liggende wippen. Er was een beker en er waren 19 poular- den. Dit alles werd verschoten op punten en op de tweede wip. Er waren voor deze avondschieting 31 schutters die zich lieten inschrijven. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel: E. Engels van Eendracht uit Vlissingen; 1ste zijvogel: P. de Koster van So ranus uit Heinkenszand; 2de zijvogel: A. Cornelisse van Di ana uit Yerseke; 1ste boven- kal: P. de Koeyer van Diana uit Yerseke; 2de bovenkal: J. v. d. Walle van Eendracht uit Vlissingen 1ste onderkal: W. Geys van Soranus uit Hein kenszand; 2de onderkal: Ton- ny de Jonge van Soranus uit Heinkenszand; 1ste klep: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; 2de klep: P. de Koeyer van Diana uit Yer seke; 3de klep: J. v. d. Walle van Eendracht uit Vlissin gen. De vliegende vogelprijs was voor Wim de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme. Deze jeugdschutter had op de tweede wip de meeste klei ne vogels met 10 punten en de beschikbaar gestelde beker. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: L. de Koey er van Diana uit Yerseke; 2de hoofdvogel: G. Geys van Sora nus uit Heinkenszand; lste zijvogel: H. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande; 2de zij vogel: C. Westdorp van Eens gezindheid uit 's Heerenhoek; 3de zijvogel: B. v. d. Dries van Eensgezind,heid uit 's Heerenhoek; 4de zijvogel: C. Brand van Vooruitgang uit Kwadendamme; lste kal: K. v. Steenbergen van Willem-Teil uit Overzande; 2de kal: F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; 3de kal: J. de Koey er van Diana uit Yerseke: 4de kal: W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme. Meeste kleine vogels: A. v. Zunderen van Spes-Nostra uit Ovezande, vier vogels. De handhoogvereniging „Doel naar Hoger" gaf bij de heer J. F. Ossewaarde een schieting op de liggende wip. Er waren 27 schutters die zich konden vrijmaken om aan de ze schieting deel te nemen. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel: A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; lste zijvogel: Sj. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; 2de zijvogel: Tonny de Jonge van Soranus uit Heinkenszand. lste bovenkal: H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; 2de bovenkal: Adr. Westveer van Edele-Handboog uit Oudelande. lste onderkal: A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendam me; 2de onderkal: P. Vermuë van Jacoba van Beiëren uit Goes; lste klep: J. v. d. Walle van Eendracht uit Vlissingen; 2de klep: H. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande; 3de klep: Leo de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme. De vliegende vogelprijzen wa ren voor W. N. v. Liere van Edele Handboog uit Oudelande en O. Steenaert van Vooruit gang uit Kwadendamme. Meeste kleine vogels: I. Helm- strijd van Juliana uit Oude lande, vijf stuk*. Rooms Kath. Axel: H. Gregorius de Grote, tel. 01155-1532, zaterdag 19 uur, zondag 9.00 en 11.00 uur. Aardenburg: O.L.V. Tenhemel opneming, zaterdag, 19.00 uur, zondag 7.00, 8.30 en 10.00 uur. Biervliet: H. Maria, Onbevi. Ontv., tel. 01152-382, zater dag 19.00 uur, zondag- 10.00 uur. Breskens: H. Barbara, tel. 01172-1587. Zaterdag 19.00 uur. zondag 10.00 uur. Cadzand: Toeristenkerk. Za terdag 19.00 uur, zondag 9.00 uur. Clinge: Parochie H. Henricus. Zaterdagavond 19.00 uur, zondag 8.00, 10.00 en 11.30 uur- Eede: Dorpsplein. Zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Goes: H. Maria Maagd. Tel. 01100-6754. Zaterdag 19.00 uur, zondag 9.00 en 10.30 uur. De Hoogte, Populier straat, zondag 11.30 uur. Groede: H. Bavo, tel. 01171- 207. Zaterdag 19.00 uur, zon dag 9.00 uur. Groenendijk: H. Martinus, tel. 01148-382. Zaterdag 18.30 uur, zondag 7.30, 9.00, 10.30 en 17.00 uur. Hansweert: O.L.V. Onbevi. Ontv. Zaterdag 18.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur (en 11.15 uur in Kruiningen. 's-Heerenhoek; Sint-Willibror- dus 01105-264. Zaterdag 19-00 uur, zondag 7.30, 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand: H. Blasius, tel. 01106-1216. Zaterdag 19.00 uur, zondag 7.30, 9.00 en 10.30 uur. Hoek: H. Kruiskerk, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.30 uur. Hoofdplaat: H. Eligius, zater dag 19.00 uur, zondag 9.00 uur. Hulst: H- Willibrordus, tel. 01140-2130. Zaterdag 19.00 uur, zondag 9.30, 10.00 11.30 en 17.00 uur. Kamperland (Molenhoek): zondag 10.30 uur. Koewacht: H.H. Philippus en Jacobus, tel. 01146-360. Za terdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Krabbendijke: Cultureel Cen trum- Zondag 9.00 uur kerk dienst voor katholieken. Kwadendamme: H. Bonifatius, tel. 01194-219. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00 en 10.30 uur. Lewedrop: H. Eligius, tel. 01196-12336. Zaterdag 19.00 uur. Middelburg: r.-k. kerk, zondag 8.00 en 10.30 uur. Parochie kerk (Lombardtstraat), za terdag 19-00 uur, zondag 10.30 en 19.00 uur eucharis tieviering Kerkcentrum te Hoeksteen, Rozenburglaan, zondag 11.30 uur: eucharistieviering. Oostburg: H. Eligius, tel. 01170-2003. Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.30 en 10.30 uur. Ovezande: O.L.V. Hemelvaart, tel. 01195-214, zondag 8.00 en 10.00 uur. Philippine: zaterdag 19-00 uur, zondag 7.30 en 10.00 uur. Rilland-Bath: (kerk Honte- straat) zaterdag 7.00 uur, zondag 10.00 uur. Sas van Gent: H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661. Zaterdag 19.15 uur, zondag 8.30, 9.30 en 11.00 uur. Schoondijke: Dorpsplein, za terdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Slijkplaat: Hulpkerk, zaterdag 19.00 uur, zondag 9 00 uur. Sluis: St.-Jan de Doper, tel. 01178-208. Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00, 10.00 en 19.00 uur. Sluiskil: H. Ant. van Padua, tel. 01157-418. Zaterdag 19.00 uur, zondag 9.00 en 10.45 uur. Terneuzen: H. Willibrordus, tel- 01157-2327. Binnenstad: zondag 11.45 u, Triniteits- kerk, 9.00 en 10.15 uur. Kruiskerk (Hoek) 10.00 uur. Opstandingskerk. zaterdag 17.00 u., zondag 9.30 en 11.00 uur. Vlissingen: Parochiekerk, Sin gel, zaterdag 19.00 uur, zon dag 8.30 10.00 en 12.00 uur Open Hof, Paauvenburg, zon dag 11.00 en 19-00 uur. Souburg: Martinuskerk, zater dag 19.00 uur, zondag 10.30 uur. Westdorpe: H. Maria Visit., tel. 01158-527. Zaterdag 19.00 uur. zondag 8.00 en 10.00 uur. IJzendijke: O.L.V. Tenhemel opneming. tel. 01176-284. Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.30 en 10-30 uur. Zandstraat: zaterdag 19.15 uur. zondag 10.00 uur. Yerseke: H. Anna, zaterdag 19.15 uur, zondag. 9.45 uur. Voor telefonische informatie 01130-1363 (Hansweert). Zuiddorpe: zaterdag 17.15 uur, zondag 10.00 uur. Elke zondag wordt in een der Middelburgse kerken een gastdienst gehouden op ver zoek van de raad van kerken te Middelburg. Deze diensten zijn mede bedoeld voor alle belangstellenden ongeacht hun kerkelijke gezindten. De eerstvolgende gastdienst wordt gehouden zondag in de Oost- kerk, aanvang negen uur. Het betreft hier een gereformeerde dienst. Prot. Chr. ZONDAG 18 MAART NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur da B Valk H.D. Axel: 8.45 en 10.30 uur ds P.J. Pennings. Biervliet: 10.00 uur ds, Vj Meeuse. Breskens: 9.30 uur de heer I, Verduijn. Cadzand: 9.30 uur de heei R.M.H. de Jonge. Groede: 11.00 uur ds. D.J, Hoek: 10.00 uur ds. W.J. van Meeuwen. Hontenisse: 10.30 uur da. H.B. de Neeling. Hoofdplaat: 10.00 uur dr. C, Rozemond Hulst: 9.00 uur ds. H.B. je Neeling. Nieuwvliet: 9.30 uur ds. D.J. Baars Oostburg: 9.30 uur ds, Ph.J, Leenmans. Retranchement: 11.00 uur de heer R.M.H. de Jonge Sas van Gent: 11.00 uur ds C.J. Kraai. Schoondijke: 10.00 uur js J.W. Schokking St-Anna ter Muiden: 11.00 urn ds. C. Balk St-Kruis: 9.00 uur ds. B Valk Sluis: 9.30 uur ds. C. Balk Sluiskil: 9.30 uur ds. C.J, Kraai Terneuzen: Grote kerk: 10.00 uur ds E.J. Rietveld. Goede Herderkerk: 10.00 uur: ds. J. Scholten, 19.00 uur: ds. G.C. Vijzelaar. Opstandings kerk: 9.00 uur ds. G.C. Vij. zeiaar. Waterlandkerkje: 11.00 uur ds. J.v. d. Hoek. IJzendijke: 11.00 uur ds. f. Meeuse. Zaamslag: 10.00 uur ds. A.T. Deinum H.D. Zuidzande: 9.30 uur ds. J. v. 1 Hoek GEREF. KERK Terneuzen: Noordstraat: 9.01 en 17.00 uur ds. P. v.d. Veen. Opstandingskerk; 10.30 uur ds. P. v. d. Veen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10.00 en 15.00 uur: ds. J, v.d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10.00 en 14.30 uur: ds. D.J. van Vuuren. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14.00 uur: lees- dienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14.00 en 18.00 uur: Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syno daal) Axel: 10.00 en 14.30 uur lees dienst Terneuzen (Frans Halslaan): 10.00 en 15.00 uur lees- denst OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS Terneuzen: 9.30 uur bidstond, 10.00 en 19.30 uur Samen komst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Aardenburg: geen dienst. ZATERDAG 17 MAART 197 (Van een onzer verslaggevers! TERNEUZEN De NKV- centrale Terneuzen hield in lunchroom Van Assche een buitengewone kadervergade ring onder voorzitterschap van de heer A. van de Ven. Met teleurstelling werd mededeiir.f gedaan van de geringe op brengst van de actie „Wij en zij", namelijk f 158,12, Beslo ten werd niettemin deze actil dit jaar voort te zetten, in nauwe samenwerking met d' vrouwenbond van het NKV. De ledenwerfactie heeft een ledenwinst opgeleverd van leden. Elke aangesloten vak bond zal in eigen kring na gaan of voldoende belangstel ling bestaat voor het deelne men aan een nieuwe cursus van de gewestelijke 300131! school. Er kon nog geen worden benoemd voor de W. van de Weide als secretara van de NKV-eentrale Ternes- zen. In verband met zijn ver trek uit Terneuzen zal de hceJ Van de Weide het secretarial per 1 april neerleggen. W vergadering kon geen kandi daat voor de vacature worden gesteld. (Van een onzer MIDDELBURG De provins gelegenheid in Zeeland heeft van het coördinatiecollege voo dracht ingediend van projecte werkgciegenheidsbe vordering gevoerd. pe voorgedragen werken scheppen een nieuwe werkge legenheid van oa. 4.780 man- weken en vereisen een totaal bedrag aan subsidies van ca. zes miljoen gulden. De werken moeten uiterlijk 1 april 1974 gereed zijn. Er is vooir de verschillende objecten een urgentieprogram ma vastgesteld, waaruit valt af te leilden welke werken het eerst voor uitvoeringen in aen- merking komen. Voorgedragen zijn: Ge meente Oostburg, reconstructie Kroonwijk, Rijkswaterstaat: reconstructie kruispunten rijksweg 18 (Schouwen-Duive- land); gemeente Tholen: bouw van een gemaal en aanleg van een perslediddng plus de bouw van een rioolwaterzuiverings installatie; bestuur afvalwater leiding kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen: afvalwaterleiding Sterre-Axel, deed 2. Neder landse Spoorwegen: bestrating station, perron, voorplein te Kruiningen; Nederlandse Spoorwegen; herstel kozijnen enz, stationsgebouw Arnemui- den. idem: vervanging glaste gels door metselwerk aian het station te Vlissingen. Waterschap de verenigde Braakmanpolders: verbetering Lovenpolderseweg te Terneu- Vooruitzichten voor zondag w maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: Overwegend droog, minder schraal en ongeveer normale temperaturen. Weersvooruitzichten in cij- fers gemiddeld over Neder land. Voor zondag: aantal uren 2°n 0 tot 6. min. temp: om streeks normaal, max. te.no: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal, kans op een aroge periode van min stens 12 uur: 90 procent, kans up een geheel droog etmaal: 'u procent. Voor maandag: aantal uren zun: 0 tot 7. min. temp: om streeks normaal, max. temp: umstreeks normaal, kans op een droge periode van min istens 12 uur: 95 proeent. kans up een geheel droog etmaal: procent. Morgen, zondag 18 maart ■langen 0p Zoom 3.27 (Van een onzer verslaggever' iter»»4 va» 31 GOES De gemeenl van Goes en het college B. en W. zullen vrijdag maart aanstaande een werk» zoek brengen aan de N.V. Wa' termaatschappij Zeeland. Het gezelschap w°r 's middags om kwart vo« drie ontvangen in het laborato rium. Tevens krijgen raadsleden de nodige infoWf' tie over de watermaatschapP') Om vier uur vertrekken d» Goese gemeentebestuurd® naar het pompstation -®raaj't man", waar voorlichting wora gegeven over de werking van- het oppervlaktewaterpomps'a' tion met spaarbekkens en a waterinname uit het afs»\ mingsgebied in België, h I Goese gezelschap zal tenslot het pompstation en de spa» bekkens bekijken. I Hansweert 2.41 en 15.08. («neuzen 2.02 en 14.25. Vlissingen 1.34 en 13.54. w«neldinge 3.17 en 15.41. Maandag 19 maart 116 29rgen °P Zoom 4'06 Hansweert 3.20 en 15.42. («neuzen 2.39 en 14.59 Vlissingen 2.10 en 14.28. "«neldinge 3.56 en 16.19. - Hoostonz 254 min 1, Rhein- I. en 177 Straatsburg Plus 16, Plittersdorf 323 - Maxau '372 plus 8, ■Vj lngeh 150 min 3, Mann- nitTn plus 2> Steinbach 146 - Mainz 220 min 10, Bin iïVi8 min rHer 271 Lmin 6, Keulen 140 mm 12, ff0 nï 9, Kaub 142 min ito Jller 271 min 4, Koblenz L°ö mm 6, K ,J4or°rt ^18 biin 13, Lobith b]ü ,?.ln 16- Pannerdense kop T ln 17, Nijmegen 743 min wsselkop 832 min lï, Eet- 0 n? ^39 m*n L9, Deventer Bm1? Monsin 5464 plus Nd iiooare? 3939 min 10' Bcl" Ifiiuio cn38 8, Grave ben. de I *iS 503 min 7. ZA de cu <K zi. dc wi va ge de be va ger dee me zig i me gen spu de aan teg< ties vinj CUS! had de ster en woc ren mar der! het waa zov< het Een was kun steil wor O de maa men geve wer< te n er ln king lier het groo kwa dat digd sugg het nem< briel ven: me*

de Stem | 1973 | | pagina 2