Aantrekkelijke concerten door Zeeuwse Koorschool V.Ö.Ö. wenst ander beleid voor scholenbouw Zeeuw kiepte op randweg auto van Bredanaar om téallo, hallo. Denkeven mee, win1000gulden in onze maart-ronde Eüla VAKBONDSLEl GEPRIKKELD WERKLUST V) KANTOORPER Clite Chef-monteur Van Cauteren met pensioen Milieuzak Werkvergadering PPR Reimerswaal MET MEDEWERKING VAN ORGANIST WITT,EM TALSMA Rode Kruis reikte medailles uit Hearing in Kruiningen duurde kort Toneel in dorpshuis van Rilland Pv.d.A.-afdeling Goes hield jaarvergadering stad streek 1 Cabaretgroep Yvo de Wijs in Kruiningen Kruiningen Mies Caïlenfels exposeert in Kortgene Axel Hulst Terneuzen DONDERDAG 15 MAART 1973 markten i., 'r •«•/.vvA-A'' TERNEUZEN, 14 maart Per 100 stuks glassla 1 14—22, II 12, per bos radijs 60 per kg, knolselderij 3647, prei 63— 89, spinanzie 87102, spruiten 35120, uien 4162, witlof All 124—153, B139—149, Bil 134—153, afwijkend 67—117, fruit Golden Delicious I 75 76—83, 70 70—81, 65 66—71, 60 49—53, II 75 69—78, 65 62—66, 60 45—54, Winston I 75 121—126, 70 108—129, 65 92—116, 60 74—90, 55 56, II 75 125, 70 118—123, 65 108—112, 60 76—83, 55 53—57, Beurré Alex Lucas D 60 42, C 55 36 Conference I 65 9394, 60 89—93, 55 82—93. D 50 61— 62. GOES, 14 maart Groen ten: per stuk: kropsla 16—24, C 5. Per kg.: Aardappelen 32—35, witlof AI 134—146, All 110—117, BI 115, Bil 67— 95, prei All 56—78, Bil 11— 63, spruiten All 138. Groene sav. kool 60. Rode kool 22. Boerenkool 58178, uien onge- sorteerd 69, stek 37. Veldsla 70107, knolselderij 37, sja lotten 46. Andijvie 108. MIDDELBURG, 13 maart 1973 Aardappelen bintje bonken 3336, grote 31, koopm. blauwe grote 2227, furore grote 19. St. Remy: 60- 70 95 kroet 45. Golden Delici ous: 80 105, 70-80 87—89, 65- 70 76—77. Winston 75 94, 65- 70 82, Illgr 60. Groenten: an dijvie 97121, spinazie 83— 111, veldsla 65125, radijs 56—69. Witlof A 124—151, B 106150, afw 78108, stek 2481, waspeen 6364, breekpeen 638, prei 7495 uien 4071, rode kool 2545, sav.kool 2347, witte kool 3841, boerenkool 80— 101, winterbloemkool 8 130- 136, 10 8799, snijselderij per bos 1118, per kg 258283, struikselderij 167, knolselderij 25, stoofsla 45, komkommers 61-76 67, 51-61 57—65, 41-51 47—51, 36-41 39—47 31-36 3338, 26-31 2835, krom per -67. kg 95, stek per kg 65- spruiten ongeschoond A 122, B 35—86, C 25—44, D 96130, spruiten geschoond B 69—92, glassla 12-14 12—16, 16-18 15—16, 19-21 16—22, 20 22 17—24, 21-23 23, 22-24 19- 23, 23-25 25, 26-28 26—27 Vanaf maandag 19 maart vei ling op maandag, woensdag en vrijdag te 13.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES Onder het toe ziend oog van in ruime hoe veelheid aanwezige leden co ten overstaan van vele promi nente figuren uit het provinci ale rode kruis-wereldje zijn in de Prins van Oranje te Goes medailles en erepenningen uitgereikt. De belangrijkste versierselen, de zilveren me daille en de zilveren medaille in brons, ging (in die volg orde) naar de heren E. Schregel en ir. R.K. Elema, respectievelijk oud-voorzitter en -secretaris van de Rode Kruis-afdeling Zuid-Beveland west. Er kon kwistig met pennin gen worden gestrooid en klaarblijkelijk niet ongegrond. Uit handen van de penning meester A.J. van Heel ontvin gen liefst 112 mensen de zg. Landsteinermedaile, voor vijf bloedgiften en 27 mensen de Landsteinermedaille met gesp, voor twintig bloedgiften. Ook de waarnemend, voorzitster van de afdeling Zuid-Beveland west, mevrouw E.C.N. van Heel-van Dissel, kwam aan de beurt om voor sinterklaas te spelen. Zij beloonde mevrouw Bommelje-Joziasse met een medaille voor twintigjarige trouwe dienst en vervolgens de dames C.C.O. Anrooy-Of- fers, Breel-Reynhout, Derksen, C.J. van Liere en De Munck en de heren R. van Gessel en A. Quinten, allemaal met ere tekenen voor tienjarige trouwe dienst. Speciaal uit Middel burg was gekomen mr. J.J. van Weel, kringcommandant van het provinciale Rode Kruis, die onderscheidingste kenen uitreikte aan de heren Schregel en Elema voornoemd, en drs. P. Nienhuis, de vroe gere tweede secretaris van het gewestelijk Rode Kruis in Goes, een boekenbon aanbood. Het kruisgezelschap bracht het resterende, minder officië le deel van de avond door met voorstellingen van een demon stratiefilm over de toepassin gen van bloed en de nieuwe Zeelandfilm „Er zijn nog Zeeuwen". (Van onze correspondent) GOES Als de afdeling Goes van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs V.O.O. haar zin krijgt, ondergaat de gemeentelijke werkgroep scholenbouw desnoods van daag nog een ingrijpende structuurwijziging. Ontevre denheid over de schoolgebou wen, die de laatste jaren zijn neergezet en over de eenzijdi ge samenstelling van de bouw commissie, zijn voor de afde lingsvergadering, die dinsdag avond in hotel De Korenbeurs bijeen kwam, aanleiding ge weest het gemeentebestuur een voorstel te doen inzake de instelling van een speciale ad viescommissie. „Ik vind het bij voorbaat al fout, dat een ambtelijke com missie moet uit maken hoe de inrichting van een school moet zijn. Daar moet een apart bouwteam voor komen, met be langhebbenden erin als b.v. de ouders en de onderwijskrach ten", aldus het zojuist herko zen bestuurslid A. Schuit, die met deze woorden de mening van een groot deel van de vergadering vertolkte. Alge- men was men van oordeel dat aan de leefbaarheid en het werkklimaat in de schoolge bouwen best wat hogere eisen gesteld kunnen worden, zon der dat dit de kosten al te hoog opdrijft. Het inschakelen van b.v. het informatiecentrum scholen bouw Rotterdam, dat vrijwel steeds op de hoogte is van de nieuwste snufjes op hef ge bied van de scholenbouw, zou al een belangrijke stap in de goede richting zijn. Viee-voor- zitter A. Spee, die bij ontsten tenis van ir. L. W. Provoost de vergadering voorzat, zegde toe deze kwestie in de schoolraad aan te snijden en een voorstel in die richting aan het ge meentebestuur te zenden. Ver der kun je niet gaan, zo meen de hij. Tenslote nog een paar be stuurswisselingen: reglemen tair aftredend waren de heren A. Schuit, P. Meeuwse en P. Delver, waarvan alleen de laatste zich niet herkiesbaar had gesteld, omdat hij reeds in het bestuur zitting heeft namens het voortgezet onder wijs. Hij ontving uit handen van de heer Spee een G.M.C.- bon voor zijn verdiensten van de afgelopen jaren. De heren Schuit en Meeuwse werden herkozen, terwijl de ontstane vacatures aanvulling vonden in de persoon van mevrouw T. E. Entink namens het voortge zet onderwijs en mevrouw L. C. M. Verrijzer namens het kleuteronderwijs. (Van onze correspondent» BERGEN OP ZOOM Woensdag probeerde de 34-ja- rige P.S. uit Wolphaartsdijk op de randweg bij Bergen op Zoom met zijn truck met op legger een voor hein rijdende personenauto bestuurd door de 55-jarige M.K. uit Breda in te halen. Dat mislukte en de truck raakte de achterkant van de auto, die kantelde, over de kop sloeg en tien me ter verder in de berm terecht kwam. Bestuurder K. werd met verwondingen aan de be nen naar het ziekenhuis ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Zeeuwse Koor school heeft voor de komende maanden een interessante se rie concerten op het program ma staan. De concertenreeks wordt afgewikkeld in Goes cn bestaat uit vier concerten van het jongerenkoor van de Koor school en twee tot drie concer ten van buitenlandse gasten. De reeks begint op 23 maart met een passieconcert van de Koorschool, waaraan de orga nist Willem Talsma (Edison- winnaar in 1967) en een strijkkwartet medewerking verlenen. Tijdens dit concert wordt onder meer uitgevoerd het „SiCabat Mater" van G. B. Pergolesi. Dit zeventiende eeuwse werk, dat zeer geliefd is in de Zuideuropese landen, kan worden beschouwd als een tegenhanger van de Jo hannes Passion en de Mat- theus Passion, die in West- Europa tijdens de vastentijd grote belangstelling genieten. Het concert vindt plaats in de r.-k. kerk te Goes en begint om acht uur. De kerkconcerten van de Zeeuwse Koorschool mogen zich overigens steeds in een grote belangstelling verheu gen, zo vertelt dirigent E. Hejjblok. Bij het concert op tweede kerstdag afgelopen jaar waren ongeveer duizend (Van onze correspondent) KRUININGEN In Ons Dorpshuis te Kruiningen is door het college van B. en W. van Reimerswaal een hearing gehouden. De belangstelling voor deze hearing was zes in woners van Kruiningen, twee persmensen en de complete raad. Wethouder H. Cornelisse merkte terecht op dat men in Kruiningen beter kan afzien van een hearing. Men zit dicht bij het gemeentehuis en kan altijd daarheen om de proble men, die er zijn, te bespreken. Hij wees nog even op het feit dat het uitbreidingsplan de Knol volgebouwd was. Het ooilege van B. en W. van Rei- merswiaal zal alle maatregelen treffen om zo spoedig moge lijk een bestemmingsplan Een denpoel van de grond te krij gen. Kort nadat de wethouder de hearing geopend had, kon hij deze ook weer sluiten. muziekliefhebbers. Een klein gedeelte van de Koorschool zal op 7 april ditzelfde passiecon cert uitvoeren in een kleine concertzaal in Amsterdam. Dan verlenen organist Talsma en het strijkkwartet weer me dewerking. Het jongens- en mannenkoor van het Dover-college uit Do ver komt op zaterdag 31 maart naar Goes voor een concert in de Westerkerk. Ook dit con cert begint om acht uur. De komst van het Engelse koor naar Goes vloeit voort uit con tacten die dirigent Heijblok vorig jaar heeft gelegd toen de koorschool een aantal concer ten in Engeland gaf. Op 16 april komen weer En gelse gasten naar Goes. Het jeugdorkest uit Solihull, dat een speciale aanbeveling heeft van minister-president Heath van Engeland, verzorgt vanaf acht uur een concert in de r.- k. kerk. Ook dit jaar zullen de plechtigheden in de goede week weer muzikaal worden opgeluisterd door de Koor school, die daarvoor oude kerkmuziek in studie heeft genomen. Op 8 juni komt een klein jongenskoor uit Amerika op bezoek in Goes- Het ligt niet in de bedoeling dat dit koor ook concerten zal geven, Op 22 juni geeft het jongens koor van de Zeeuwse Koor school een concert van Engelse kerkmuziek. Dr. Eric Arnolds, organist van de All Saints Church in Londen, zal het koor op het orgel begeleiden en ook solistische medewer king aan het concert verle nen. Van 29 juni tot 14 juni gaat de Zeeuwse Koorschool weer op toernee naar Engeland. Er zal onder meer een concert gegeven worden in Liverpool. Voor 10 augustus staat dan verder nog een concert in de Sint-Jacobskerk in Vlissingen op het programma. Dirigent Heijblok toont zich overigens bijzonder tevreden over de ontwikkelingen van zijn Koorschool. „We bestaan nu zestien jaar", zo vertelt hij, „en de laatste vijf jaren tre den we goed naar buiten. Het loopt nu zoals we bij de op richting gehoopt hadden". De Zeeuwse Koorschool is sinds een half jaaar verbonden aan de Royal School of Church Music in Croydon in Engeland, een instituut waaraan slechts enkele koren op het vasteland van Europa verbonden zijn. Een kroon op zijn werk vindt de heer Heijblok het feit dat de Zeeuwse Koorschool steeds nauwere contacten met het concertgebouworkest be gint te krijgen. Dirigent Ber nard Haitink van dit wereld vermaarde orkest is van plan regelmatig naar Goes te ko men om met het jongenskoor uit de Ganzestad bepaalde werken in te studeren. (Van onze correspondent) KRUININGEN Door de Stichting Cultuurspreiding Zeeland zal in nauwe samen werking met het gemeentebe stuur van de gemeente Rei merswaal op vrijdag 16 maart om 20.00 uur In Ons Dorp in Kruiningen een optreden plaatsvinden van de bekende cabaretgroep van Yvo de Wijs. Het te brengen programma is getiteld „De wortels van het kwaad". (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH De ver eniging plattelandsjongeren zuid houdt zaterdagavond in dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland-Bath haar jaarlijkse PJZ-juweei. Het juweel vormt ieder jaar weer een waardige afsluiting van het toneelsei zoen der PJZ. Zaterdagavond zal onder meer het winnende toneelstuk worden opgevoerd. De bijeenkomst begint om acht uur. Naast tal van andere ex pressievormen neemt het to neel bij het merendeel van de plaatselijke PJZ-afdelingen een belangrijke plaats in in het totale activiteitenpakket. De opzet van de toneelwed strijd was via het wedstrijdele men het peil van het toneelspel te verhogen. Een verbetering van het spelpeil valt de laatste jaren dan ook te constateren. Dit mede dankzij het goede werk van de toneeljury en de adviezen van de ZCA-medewer- kers aan de plaatselijke clubs. Van deze deskundigheid wordt de laatste jaren in toenemende mate gebruik gemaakt. Op de juweelavond in Ril land-Bath zal de jury bekend maken welk toneelstuk ge wonnen heeft. Bovendien wor den de namen van de beste hoofdrolspeler en -speelster en bij rol vertolkers bekend ge maakt. De winnende afdeling brengt haar toneelstuk op de planken. De avond wordt be sloten met een bal, waaraan The Riverside Combo mede werking verleent. Plattelandsvrouwen In Ons Dorpshuis te Kruinin gen is de afdeling Kruiningen en omstreken van de platte landsvrouwen bijeen geweest onder leiding van haar presi dente A. Baarends-van Aalst. Op deze avond werd een cau serie gehouden door de oud- verpleger van de psychiatri sche inrichting Vrederust uit Halsteren, de heer Schuitman. Hij sprak over wonen en wer ken in dit psychiatrisch zie kenhuis, hetgeen hij aan de nand van dia's toelichtte. Voor de avond was bijzonder veel belangstelling. De vragen, die hier veelvuldig werden gesteld konden op een voortreffelijke wijze beantwoord worden door spreker. Velen gaven zich daarna op als donateur van de psychiatrische inrichting Vre derust. Instuif Zaterdagavond om halfacht treedt in Ons Dorps huis op de sessiegroep „Liveli hood", die met wisselende be zetting ook wel onder de naam „Pineapple and the Titbits" voor het voetlicht komt. De organisatie voor dit evenement berust bij de instuif Kruinin gen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Zowel in galerie Les Deux Chapeaux als galerie Opus 2, beide kunstga lerieën zijn in Kortgene geves tigd, zijn binnenkort werken te bezichtigen van de Veerse schilderes Mies Callenfels- Karsten. Zaterdag 17 maart zal de Burgemeester van Kortgene, de heer P. J. Evers, de exposi tie officieel openen in galerie Les Deux Chapeaux, maar daaraan voorafgaand kunnen de in Opus 2 tentoongestelde werken van 15.00 uur tot 15.45 uur 's middags bekeken wor den. Galerie Les Deux Chapeaux is verder iedere dinsdag tot en met zaterdag van 9.00-12.00 en van 14.00-17.30 uur en op zon dag van 10.00-16.00 vuur geo pend. Opus 2 daarentegen is van maandag t.m. vrijdag geo pend. Van 9.30 uur t.m. 12.00 uur en van 14.00 t.m. 17.00 uur kunnen de werken dan door de week bezichtigd wor den, terwijl de galerie op za terdag van 14.00-16.30 uur ge opend is. De expositie duurt tot 27 april. Indien de werken van de schilderes, hoofdzakelijk olie verfschilderijen en aquarellen, verkocht worden, dan geldt een rijkssubsidie van 20%. (ADVERTENTIE) Ouderavond De christelij ke mavo in Axel hield voor de ouders van leerlingen der eer ste klas een ouderavond. Het doel was de ouders in te lich ten over de werkwijze van de didactiek. Verschillende lera ren vertelden over het hoe en wat van hun vak en op welke wijze oudera hun kinderen bij de studie konden helpen. Na de pauze werd een forum sa mengesteld waarbij de in gro te getale opgekomen ouders hun vragen en meningen kon den deponeren. Modeshow In het dorps centrum van Vogelwaarde is onlangs de nieuwe zomer- mode 1973 geshowd door P.Z. Modecentrum Axel. Voor de modeshow bestond een enorme belangstelling. Getoond wer den o.a. damestuinbroeken, korte jasjes met klokrokken voor dames, pantalons, witte zomerjurken, tweedpakken voor heren en jongens en batt- le-dress. Verder een uitgebrei de collectie kinderkleding. Rectificatie In het verslag over de opening van sauna en esthetiek Annette in Terneu zen is abusievelijk vermeld dat het hier de eerste sauna in Zeeuwsch-Vlaanderen betreft. Wij stellen er prijs op te ver melden dat de heer E- Cuele- nanaere, eigenaar van hotel restaurant de Rode Leeuw te Aardenburg, reeds twee jaar geleden een sauna opende en daarmee de eerste in Zeeuwsch-Vlaanderen was Opgelet.'t Is moeilijk deze keer. Hij is 44x37 cm, lichtgeel en nogal dorstig. Je ziet 'm vaak zwemmen in een emmer water, samen met 'n Enka spons. Hij is familie van de blauwe Enka Wissewas en de oranje EnkaVloerdoek, maar dan wel de betere tak. Meer verfijnd haha. Voor spiegelruiten enzo. Verder krijgt-ie nooit gaten in z'n lijf. Nóu? Voelt tt 'm al? Niet? Jammer jammer. Tot de volgende keer dan maar weer, in deze krant. Dagdag. Weet u 't? Dan vóór i april uw antwoord opsturen in gesloten envelop plus één Enka-verpaklnngs- merk mèt Precies als hieronder. Merken zonder tellen niet meel Bij uw antwoord ook een Enka slagzinnetje bedenken. Een deskundige jury honoreert de beste oplossing met xooo gulden. De overige inzenders/sters ontvangen allen een kleurige Enka-sticker. Enka Postbus 60 Arnhem. Winriares februarl-ronde: mevr. B. Olsson, Apeldoorn.Slagzin: Geen klus te kras met een Wissewas. (Van een onzer verslaggevers) GOES ,.Het college van B. en W. heeft er een goed vertrouwen in dat nog dit jaar begonnen kan worden met de verwezenlijking van de sluis en havenplannen. We ver wachten dat er binnenkort uitsluitsel komt op onze wen sen". Wethouder L. H. de KRUININGEN De afde ling Reimerswaal van de PPR Zeeland belegt op vrijdag een tweede werkvergadering. Als lokatie voor deze bijeenkomst is gekozen hotel-restaurant „De Korenbeurs" aan de Markt te Kruiningen. De ver gadering begint om acht uur. Aan de orde komt onder meer de installatie van de drie werkgroepen, die op de eerste werk- annex oprichtingsverga dering gevormd zijn, te weten de werkgroep ruimtelijke ordening, de werkgroep Oos- terschelde en de werkgroep Reimerswaalplan. Hoewel geen van de drie groepen ai is volgeboekt, vindt deze verga dering de overlegging van het te volgen concept-werkschema plaats. Ook wordt gesproken over de mogelijkheid in enkele nog slecht vertegenwoordigde kernen van Reimerswaal straatacties te organiseren, eventueel in samenwerking met reeds bestaande pressie- en actiegroepen. Het is de be doeling van de PPR-vergade- ring te bekijken op welke wijze dit het meest effektief kan gebeuren. (Van onze correspondent) HULST „Meneer Egger- mont was een fantastische baas met wie ik altijd prettig heb gewerkt. Hij was een kalm mens, die respect af dwong en waar je alles voor deed". Dit zegt de heer C. van Cauteren, die onlangs 65 jaar is geworden en nu na 48 jaar in dienst te zijn geweest bij de firma Eggermont te Hulst van een welverdiende rust gaat genieten. Nog steeds spreekt chef monteur Van Cauteren met veel enthosuiasme en grote waardering over de heer Alb. Eggermont sr. met wie hij vanaf het begin in 1925, de opbouw heeft meegemaakt van de firma Eggermont. In de loop der jaren is hij opge klommen tot chef-monteur. De heer Van Cauteren is afkom stig van Clinge, waar zijn ou ders boeren waren, maar voor de boerderij voelde hij niet veel. Hij is dan ook naar de ambachtsschool in Hulst ge gaan, waar hij de avondschool volgde voor machinebankwer ker, want dat sprak hem wel aan. Op 17-jarige leeftijd kwam hij bij de firma Egger mont. „Wij zijn in 1925 begon nen in een graanpakhuis van de heer Vermeerssen, waar nu garage Van Oosterhout is, zegt hij. „Na een maand of drie zijn we dan naar de Korte Nieuwstraat gegaan. De werkplaats daar was een verbouwde oude koeienstal. Aan die eerste tijd heeft de heer Van Cauteren nog veel pretttige herinneringen en hij praat er met veel geestdrift over. In de werkplaats had men een grote handboormachi ne, een veldsmidse, die hij zelf moest trappen en een las apparaat van carbide. De naam van de firma luidde toen: firma Eggermont „Land bouwwerktuigen en moto ren. Men werkte speciaal voor de landbouw, de vlasserijen en de maalderijen in oostelijk Zeeuwsch - Vlaanderen. Hij herinnert zich nog goed, dat de eerste machine, welke hij zelf in elkaar gezet had een zelfbinder was. Dat was iets aparts, omdat nog niet veel boeren iets dergelijks hadden Nadien werd de firma Egger mont ook reparatiebedrijf en werden er veel reparaties ver richt voor opkomende fabriek jes in de streek. Gemakkelijk had men het toen niet, want het was dood gewoon, dat de knechten 's morgens om 4 uur met de fiet? naar Breskens en Oostburg re den en dan 's avonds pas om 8 uur terug thuiskwamen. Steeds weer komt het ge sprek terug op de heer Egger mont heb ik veel geleerd," de heer Van Cauteren is ge worden. „Van meneer Egger mont heb ik veel geleerd, gaat hij verder. „Hij was een prima vakman, vooral op mo torisch gebied, een van de weinige vakmensen uit de streek. Het vak heeft hij voor al geleerd in de tijd, dat hij chef geweest is bij de tram en op de trein van Mechelen naar Terneuzen. Meneer Eggermont was een heel aardige en ver standige man, samen zijn we naar alle mogelijke werken opgetrokken, ik als leergast, hij als baas. Geleidelijk aan heeft hij zich teruggetrokken, waardoor de verantwoordelijk heid voor de werkuitvoering meer op mij kwam. Het be drijf was nog niet zo groot en ik deed het bijzonder graag. De heer Van Cauteren praat dan verder over de evolutie van het bedrijf, dat zich zacht jesaan overschakelde van landbouwwerktuigen op wa terleiding, fabrieken en de aanleg van verwarming, welk laatste na de oorlog in volle bloei is gekomen, vooral dank zij de heer F. de Vos, die een grote stoot daartoe heeft gege ven. Graag had hij de 50 jaren volgemaakt, maar jammer ge noeg is dit niet gegaan. Bij de firma Eggermont geniet de heer Van Cauteren veel waar dering omdat hij een harde werker geweest is, die steeds zijn verantwoordelijkheid ken de. Door de vele jaren, welke hij bij het bedrijf werkte, was hij iemand met veel ervaring, die steeds een oplossing wist voor alle moeilijke problemen. Dag en nacht stond hij klaar en heeft hij voor de firma gewerkt. Mevrouw Van Caute ren is terecht trots op haar man. „Hij genoot het volle vertrouwen van de heer Eg germont sr.", zegt zij, „en ook de knechten hadden respect voor hem. Hoewel van de ou de stempel, is mijn man mee gegroeid met het personeel". Leeuw van openbare werken en ruimtelijke ordening deed deze mededeling gisteravond tijdens de ledenvergaderin{ van de PvdA-afdeling Goa De wethouder hield tijdens deze vergadering een praatje over problemen met betrek king tot de binnenstad en de ruimtelijke ordening. De heer De Leeuw sprak over de procedure volgens welke een binnenstadsplan tot stand moet komen en schetste welke problemen er in de gemeente Goes zijn en wat er aan gedaan zal moeten worden. Verder belichtte hij de relatie van de binnenstad en de bezetting van het gehele gebied. De heer De Leeuw vertelde dat de gemeente Goes voor de eerstkomende 25 jaar voldoende grond heeft om wo ningbouwplannen te realise ren. Het eenrichtingsverkeer in de binnenstad vond de wet houder op de grens van het toelaatbare liggen. Verdere doorvoering (het autovrij ma ken van de binnenstad) rag hij nu nog niet zitten. Wel dacht hij dat er in de komen de jaren verbeteringen aan het eenrichtingsverkeer gebracht moesten worden. De heer De Leeuw brak een lans voor een goed overleg met de andere Middenzeeuwse gemeenten om belangrijke re gionale problemen gezamenlijk te kunnen oplossen. Hij ver telde verder ook nog dat de vleeshal van het stadhuis bin nen drie maanden gereed zal zijn als restaurant en lunch- room. Voorzitter P. Duinkerke van de PvdA-gemeenteraadsfractje las het jaarverslag van d6 fractie voor. Hij stelde daarin dat de fractie eigenlijk af wij van het jaarlijkse verslag, dat vaak „als mosterd na de maal tijd komt", zoals de beer Duinkerke het stelde. „Zo'n jaarlijks verslag is ei genlijk niet nodig, omdat ie dereen via de pers kennis kan nemen van het reilen en len van de fractie", zo zei hi). De heer Duinkerke wees el verder op, dat het werk van een raadslid steeds moeilijke' en omvangrijker wordt. Reden waarom hij medewerking vroeg van PvdA-leden, die oP bepaalde terreinen min meer deskundig zijn, zoals 00» gedaan is bij de algemene be schouwingen voor de begro ting 1973. De fractievoorzitter stak een pluim op de hoed van P™/h wethouder De Leeuw, die W aanspoorde op de ingeslagejj weg door te gaan. Over fractie zelf zei hij er trots »P te zijn voorzitter te zijn va™ deze fractie. De heer Duinken ke somde verder nog een a™™' tal gemeentelijke zaken °P' waarin de PvdA-fractie ee™ belangrijke bijdrage heeft ge^' leverd, zoals het rioolafvoer* recht, het overblijflokaal va_ (ie Van Dusseldorp-mavo, ee™j meer evenredige vertegen" woordiging van de gemeen» Goes in het bestuur van b» Veerse Meer en bij het Plan» teurgebieden. pONDERDAG 15 MAART 1973 (Van onze correspondent» TERNEUZEN De (nieu we) wethouder van Terneu zen, de heer P. J. Huijbrecht, vraagt zich af of de uitgevon den milieuzak, die het gebruik van plasticzakken voor het huisvuil overbodig zou maken, niet op een andere wijze de Vi'eiuig verandering Vooruitzichten voor vrijdag Jn zaterdag, opgesteld door net KNMI op woensdag om 18 uur: Tijdelijk meer bewolking, overigens weinig verandering M »veertype. Weersvooruitzichten in cij- 'ers gemiddeld over Nederland, laud. 1 °°r vrijdag: aantal uren tem tot 6- min- temp' om- j ,™P: omstreeks normaal I ir?iüs.op een droge periode van I lns'ens 12 uur: 95 procent 1 rrS on een geheel droog et- I maal. 80 procent. I znl°0nr xZaterdag: aantal uren 8 tot 6. Min, temp: om- Majf tInormaal- I van mP- omstreeks normaal; 1 srau ongeveer normaal tot 4 en onder normaal, kans op stena ioge Periode van min- 00 uur: 90 Procent, kans I Leen geheel droog etmaal: I '"Procent. 39walér Bprm<!"®en vrÜdag 16 maart: I4j|fn °P Zoom 1.48 Hansweevt 1.00 en 13.41; ye neuzen 0.25 en 13.04: wiS "fen °-°° en 12.34; eweldinge 1.38 en 14.07. Waterstanden fefcStmZ 255 onv> Rhein- 136 onv> Straatsburg min iin 12> Plittersdorf 297 Plnnm Maxau 356 min 12, heim ia8Ren .158 min 6- Mann- min r min 4> Steinbach 162 gen vLMainz 238 plus 2, Bin- 8 tv, min 8, Kaub 159 min 182 Pius 4> Koblenz 20 r"!!11 14> Keulen 163 min 978 rn 0rt 888 mm Lobith 948 m ln Pannerdense kop 15 jTin ,ï3- Nijmegen 782 min de' TTa k°P 865- min 15- Eef" 295 v_f 4Pi min 9, Deventer 4, Bai-1? Monsin 5460 min feld if?aren 3947 min 25, Bei den j P'us 7, Grave bene- de sluis 510 plus 6.

de Stem | 1973 | | pagina 2