is ;n kinderen helpen werknemers UIT buitenland M f Marja gooit een pan op de politie VN.-ZITTING BEGINT MORGEN Status Panamakanaal ter discussie Hector Campora: onwankelbaar trouw aan Peron Eindopbrengst „Kom over de brug" zeker 58 miljoen Groot gedeelte Amerikaans militair materieel in Europa onbruikbaar E PENSION ZIEKTE STICHTING De verjaardag DE DIEF Voorstellen Bevrijdiiigsfront Asiel Tio 16 WOENSDAG 14 MAART 1973 B3: RCS B4 - Arne- B2 31, Walcheren landia B2 3—0, Vlis- - Veere B2 0—2. B4: Arnemuiden B3 i1, Veere B3 - Mid- 5 afg. Meeuwen B2 rg B6 1—7. B5: Nieuwland B2 B5 0—1, RCS B5 l-g B7 31, Vlissin- RCS B6 10—0, Zee- - Walcheren B4 4— B6: Breskens B1 - BI B0, Yzendijke :hoondijke B1 50, - Hoek B1 21, Aar- B1 - Hoofdplaat B1 B7: Breskens B3 - at B2 11, Oostburg >ede B1 04, Schoon- - Breskens B2 0 B8: HW B1 - Axel Terneuzen B1 1 21, Corn. Boys B1 B1 1—1, Clinge B1 - se Bl 13, Ria B1 - irde Bl 0—7. B9: Zaamslag Bl - Bl 1—1, HVV Bl - >o Bl 70, Terhole raauw Bl 03, Koe- - Terneuzen B2 2 Bl - Spui Bl 0 B10: AZVV B2 - ys B2 7—0, AZVV B3 B2 04, Vogelwaarde el B3 2—2, HVV B3 - se B2 1—0, Tern. - Axel B2 4—2. Bll: Terneuzen B5 - se B3 40, Steen BS !4 42, Tern. Boys B3 :en B4 08. B12: Bevelanders Bl kerke Bl 01, Apollo 'olfaartsdijk Bl 2—1, - Cortgene Bl 16, idsk. Bl-SSV Bl 4— B13: Patrijzen Bl - nskerke Bl 70, Le ys Bl - Kwadendam- -2. B14: Cortgene B2 l B2 91, Goes B3 - 32 0—3, Wolfaartsdijk euwdorp B2 26, Co- Boys Bl - Luctor B2 B15: Kapelle Bl - e Bl 0—2, Krabben- 1 - Yerseke Bl 33, Boys Bl - Kruiningen Wemeldmge Bl - Ril- 1 3—0. B16: Krabbendijke Kloetinge B2 015. ;e B3 - Kruiningen B2 ipelle B2 - Yerseke B2 emeldinge B2 - Hansw. 2—2. B17: Brouwershaven VIevo Bl 5—1, Bruse 1 - Renesse Bl 16. ZSC Bl 2—0, Dui- B1 - WIK Bl 8—0, Bl - Zierikzee Bl B18: Zierikzee B2 - 22. Mevo B2 - Zie- 13 5—1. KLAS A SDO 2 Sluiskil 2 Hulsterloo 2 Vogelw. 3 )-23 Hontenisse 4 -21 Axel 4 -20 Steen 3 18-19 29-19 20-14 19-12 19- 9 20- 9 19- 8 KLAS B 1-30 Graauw 3 1®"!' -29 Terneuzen 5 4° -24 IJzendijke 3 15-11 i-21 Corn Boys 4 14- 5-18 Oostburg 3 13- 7-16 Terhole 2 l5' 1 7-16 KLAS C 24 Goes 3 l6"'® i-23 Domburg 3 13-1" 1-19 RCS 3 14' 5-18 Walcheren 3 15- ■a-17 Zeelandia 4 14- J KLAS D 5-25 Patrijzen 3 13-13 2-20 Zeelandia 5 l4'1^ 1-19 Middelburg 5 14- 4-17 Kwadend. 2 15- 3-15 Zeel. Sp. 5 14- 4 KLAS E (4-27 Robur 3 13-12 5-26 Goes 4 j-21 Patrijzen 4 1»" 1 5-15 Hansw. B. 3 14-» -13 Wssingen 9 I4" Le KLAS 9-27 WIK 1 I»'}! 9-26 Sluis 1 }8-J» 8-25 's-H.A.kerk. 1 18-}» 10-22 Veere 1 YL \<j 9-2' Waarde 1 Jq 11 9-19 Meeuwen 2 8-17 Hoe leven de buitenlandse werknemers hier in Nederland en wat kunnen wij doen om ze te helpen? De kinderen van de zesde klas van de school „Doornbos" in Breda vonden deze vragen zo belangrijk, dat ze er een hele week aan hebben gewijd. Dank zij hun onder- joekingen kwamen zij tot interessante resultaten. Hun manier van werken kan bovendien andere scholen op een idee brengen. De kinderen van de klas werden onderverdeeld in ze ven groepjes. Elke groep kreeg 'een eigen onderwerp. Groep 1 probeerde eer. antwoord te geven op de vraag waarom de buitenlan ders hier komen wonen. De- kinderen kwamen tot de con clusie, dat de landen waar de arbeiders vandaan komen te arm zijn om veel fabrieken te bouwen. De grote fabrie ken hier zouden volgens de groep geld bij elkaar moeten leggen om van die landen echte toeristenlanden te ma ken. Zodoende zouden deze landen geld. genoeg krijgen om zelf fabrieken te bouwen. De lünderen hebben verder een toneelstukje gemaakt over een Turks gezin, waar van de vader geen werk had, zodat hij naar het buitenland moest. Hij mocht zijn gezin niet meenemen. Gioep 2 heeft bekeken hoe de buitenlandse werknemers wonen. De kinderen bezoch ten twee pensions. Een met een Turkse en een met een Nederlandse eigenaar. Ze kwamen tot de conclusie dat de huurprijzen veel te hoog lijn. Vooral omdat op één ka mer vaak vier tot vijf mannen wonen. Ze hebben meestal niets van zichzelf en moeten gemiddeld 22 gulden per persoon per week betalen. Ze krijgen hiervoor geen eten. De kinderen vroegen zich af waarom er geen col lecte kan worden gehouden voor de bouw van grote pen sions, waar de buitenlanders goed kunnen wonen. Ook de ze kinderen hebben een to neelstuk opgevoerd. Ze speelden dat ze een slecht pension controleerden. De ei genaar wei'd gestraft. Hij moest zijn pension sluiten en op de plaats van het oude pension werd een nieuw ge bouwd. Groep 3 heeft de discrimi natie bestudeerd. Deze kin deren kwamen tot de con clusie dat de vooroordelen kunnen verdwijnen als we wat meer te weten zouden kunnen komen over het le ven en de gewoonten van de buitenlanders in hun eigen land. Men zou dit over de televisie kunnen uitzenden. Volgens de groep moeten we de buitenlandse werknemers meer opnemen en niet alleen rtaar de voordelen van hun komst kijken. De groep heeft grote affiches gemaakt met de volgende tekst: „Wij zijn allemaal mensen, ook de gast arbeiders, dus help ze!" De kindeiren zijn naar de stich ting voor buitenlandse werk nemers in Breda gegaan en hebben een van de groeps leiders geïnterviewd. Groep 4 en 5 hebben zich bezig gehouden met het on derwijs. Volgens de kinderen moeten extra Nederlandse lessen worden gegeven aan buitenlandse kinderen, maar deze kinderen mogen niet gescheiden worden van de Nederlandse. Ze vonden het aardig van vrijwilligers, dat deze taalcursussen geven, maar ze zouden het toch be ter vinden, dat dit door ech te leraren wordt gedaan. De regering zou hiervoor geld moeten geven, of anders moet men geld zien te krij gen via acties. Beide groepen voerden een toneelstuk op waarin de moeilijkheden van het betrekken van buiten landse kinderen in het Ne derlandse onderwijs naar vo ren kwamen. Aitjafk b J'f ÉBM 1 O Michel v. d. Walle, Breda, 8 jaar. Groep 6 bekeek wat er gebeurt als buitenlandse werknemers ziek worden. De kinderen speelden een spel waarin buitenlanders op een spreekuur kwamen en zon der te spreken hun pijn moesten uitleggen. De klas moest raden wat er werd bedoeld. Dit viel beslist niet- mee. De groep vond, dat de Nederlandse artsen een lijstje bij de hand moeten hebben waarop in verschillende talen de meest voorkomende woor den staan. We kunnen vol gens de kinderen geen artsen uit jjet buitenland halen, om dat die er al te weinig zijn. De kinderen vinden het heel erg, dat zoveel buitenlanders eenzaam in het ziekenhuis liggen. Daarom hebben ze voor een grote mand met fruit gezorgd. Ze willen bovendien met deze zieken gaan schrijven. Groep 7 heeft de activitei ten van de Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers in Tilburg bekeken. De kinde ren vonden dat de stichting erg veel doet, maar dat meer mensen zich met de buiten landse werknemers zouden moeten bemoeien. Ze denken bijvoorbeeld aan kerken en ministers. Er zou een inter nationale organisatie moeten komen waarin de landen sa men wat doen aan de wo ningnood, het onderwijs en de discriminatie. Deze groep kwam ook op het idee om alle gegevens die in het on derzoek naar voren zijn ge komen in de krant te laten plaatsen, zodat meer mensen er over zullen lezen. De hele zesde klas van de school „Doornbos" hoopt dat alle grote mensen en kinderen zullen proberen de buiten landse werknemers te hel pen. Via de Kleine Stem wil len ze tenslotte de heer Leemreize uit Tilburg bedan ken, die hen veel heeft ge holpen' met het project. Petertje was jarig ik mogt op zijn feest en van mij kreeg tie een reep en twe role klapers en van michel kreeg hij ook een autoo en we hebben zakdoekje leg gen en we kreegen een koekje en we kreegen sjips en we kreegen liemoonaadein en toen zongen we en toen krege we nog een zakje snoep en toen gingen we naar huis René Loonen, Oosterhout 6 j. 0 Enige tijd geleden is er een verkeersweek voor kinderen gehouden, omdat er ieder jaar veel kinderen omkomen door verkeersongelukken. De zesde klas van de H. Hartschool in Etten.heur heeft in die week tekeningen gemaakt, met als onderwerp: Stop de kindermoord. We hebben twee tekeningen uitgekozen. De bovenste is van Peter Reijnaars en de onderste van Jac de Hoon. eindredactie rieja van aart Lintje is een meisje dat getrout is. Ze krijgt een stout kindje, heel stout, toen ze klein was al. Ze heeft erge verdriet. Nu is Lintje in de keuken. Marja haar stoute kindje is er ook. Ze pakt de pan van de kachel af en gaat er mee naar buiten. Ze gooit de aard appelen weg en gaat weer naar binnen. Dan gaat zij de trap op. Lintje is erg boos ze gaat ook de trap op naar boven. Marja gaat naar haar kamertje. Lintje pakt haar op. Los los zegt Marja boos. Lintje zegt ik laat je pas los als je lief bent. Ja zegt Mar ja ik lief ben hoor. De pan neemt ze mee naar buiten. Marja gaat ook naar beneden en pakt de pan af ze zegt van mij zegt ze boos. Lintje is het gewend. Marja neemt de pan mee naar boven. Ze is boos op de pan. Buiten loopt een politieman. Als Marja boos is gooit ze alles naar buiten. Dat zal ze nu ook wel doen. Ja ze doet het al oed, oei, oei ze gooit op de kop van de politieman oei, oei, oei. Ze lacht het uit hi ha hi ha hi ha. Lintje hoort het beneden. De politie gaat het huis van Lintje binnen Lintje schrikt als ze het hoort Ze haalt Marja bene den. Marja lacht nog eerst zegt ze ik liet neeën. Lintje pakt haar op Lintje moet een gul den betalen. Nu legt Lintje Marja over de knie Marja heeft het nu wel gevoeld. Ze haalt nooit meer streken uit. ANNELIES DE ZAAT, MADE, 8 JAAR. Er was eens een man Toen ging hij naar huis En dan schrikt hij Ze hebben ingebroken Meteen belt hij de poli tie Na twee dagen vonden ze de dief Hij kreeg drie maanden gevangenisstraf en f 300,- boete En toen kreeg de man alles weer terug Zijn horloge, ring, enz. Zo kwam alles toch goed. CARLA BERVOETS, PRINSENBEEK, 6 jaar. (Van onze correspondent) MEXICO Als de voor lekeiien niet bedriegen, ':l' de politieke status I 'I1'" van het Panamaka- 1 niet lang meer kun- "en worden gehandhaafd. Sinds 19G8, toen twee leiders I Nationale Garde in Panama c' oligarchische bewind afzet- ,"1 dc regerende families Joden ondereen al uitgemaakt A 'e W tot en met 1980 aan het ACCCI I Lcl [16 I ™ind zou zijn! is Panama 1 I een groep jonge nationa lised gezinde Panamezen ge weerd. De twee voornaam- J® daarvan zijn: de uit een Oenvijzersgezin van elf kin- ®ejl voortgekomen Geneisch Wet ^0S' een luf4'»e man gebracht door de hoogst intel ligente manier waarop hij er Panama's problematiek heeft laten aanpakken. Direct nadat deze provisionele regering het vorig jaar door verkiezingen werd gewettigd, initieerde Tack zijn meester stukje: de Veiligheidsraad werd naar Panama genodigd voor maart 1973 (wanneer on der het roterende voorzitter systeem Panama presideert) om er ter plaatse de „koloniale toestand" waar te nemen. grote volkswijsheid, die de den van het volk efficiënt antwoordt; en zijn minister j Buitenlandse Zaken. J. ei, die Panama, bii wijze i»n Van vl* "M" Ta?h ®u.itfenlandse Zaken, fK. die Panama, bij wij v» sPreken, in tie Verenigde "Hes op de wereldkaart heeft De Veiligheidsraad accepteer de de invitatie ondanks Was hington's protest: voor een kost van 92.000 dollar (incluis transport van 151 man perso neel uit New York) zal de Vei ligheidsraad van 1521 maait in Panama zitting houden. De hotelkosten worden door Pana ma betaald. Waarnemers uit heel Latijns Amerika zullen aanwezig zijn. In een ..Declaratie van Pana ma" zal diens UNO-ambassa- deur A. Boyd, die uitvoerig overleg heeft gepleegd met La tijns Amerikaanse collega's, een samenvatting geven van Latijns Amerikaanse proble men wedke „de vrede en vei ligheid" in gevaar kunnen brengen. Zoals desnuclearisa- tie (in de heuvels van Ancón zijn nucleaire wapens opgesla gen tot beschikking van het in de Kanaalzone gevestigde A- merikaane Commando)zoals bescherming der bestaansbron- nen (visserij - Ecuador en Pe ru: petroleum, Venezuela: ko per, Chili, etc.); zoals multina tionale ondernemingen; over dracht van technologie e.a. „vitale kwesties van ontwikke lende landen". Amerika's protest tegende zit ting in Panama geschiedde op alle formele en informele om niet te zeggen kleinzielige wijzen, zoals b.v. de slui ting van een door de Paname zen gebruikt vliegveld. De aangaande de souvereiniteit over het Panama Kanaal be kende onheilsprofetes: in het Amerikaanse Congres. Afge vaardigden J. Murphy en D Flood, hebben tevens hun steentje bijgedragen. De eerste door te trachten Torrijos en Tack in discrediet te brengen door hun namen met handel in drugs te verbinden; de tweede, door te dreigen via het subcomité voor het Panama Kanaal de „grote" hulp aan Panama af te snijden. Voor dit laatste zouden de Pa namezen anders wel wat voe len mits de Amerikanen üit de Zone zouden verdwijnen, zodat Panama de jaarlijkse 110 miljoen dollar aan inkomsten kon opstrijken, in plaats van de fooi van 1.900.000 toegestopt te krijgen (die Torrijos nu heeft geweigerd). Gelukkig dat er ook Amerikaanse Congreh- leden als Sen. Fulfright zijn, die pas zei: „We hebben de Republiek van Panama alleen onbetekenend bedrag betaald voor het enige grote voordeel van zijn nationaal bezit. We zijn krenterig met ze geweest. En te denken, dat de dingen zo voor onbeperkte tijd kun nen voortgaan.bewijst een criterium van bijzondere kort zichtigheid." Panama's bezwaren reiken echter verder dan krenterig heid en ontnomen souvereini teit (via Kanaalverdrag van 1903, waarbij Amerika voor 250,000 dollar de zone „voor altijd" werd toegezegd). O.m. is het Panama een doorn in het oog dat Amerika, die os tentatief aan de Kanaalzone vasthoudt tot administratie en verdediging van het Kanaal en daarmee tot „bescherming" van wat president Monroe als tot Amerika's invloedssfeer be horend achtte: heel Latijns Amerika èn het Caribisch ge bied, de Kanaalzone gebruikt tot training van duizenden Amerikanen en Latijnen in an- ti-guerrillataotiek. Waarvan dan bij uitstek de rechtse dic taturen, Bolivia, Brazilië, Hai ti, Guatemala en zo profiteren. Een der meest positieve voor stellen aangaande de toekom stige politieke status van het Kanaal is overigens dat wat minister Tack zelf deed toen hij zei dat „de beste vorm waarin het Kanaal de mens heid doelmatig kan dienen, op de basis van neutraliteit zou zijn". De bedoeling is, dat de ledenlanden der Verenigde Na ties de neutraliteit der water weg zouden erkennen, terwijl Panama geen militaire allian ties zou kunnen aangaan. In geval van agressie zouden de ledenlanden verplicht zijn tot verdediging van het Kanaal. Aangaande de zitting der Vei ligheidsraad m Panama vreest het State Departement intus sen dat behalve het luid wor den van anti-amerikaanse kri tiek, Fidel Castro aanwezig moge zijn, wat tot het uitbre ken van gewelddadigheden zou kunnen leiden. Wie gen. Torrijos echter kent, weet dat hij als goed psycholoog wel na tionalistische manifestaties, maar geen gewelddadigheden tijdens de zitting zal toelaten Torrijos heeft de Nationale Garde in zijn band. Iets anders is het natuurlijk wanneer de zitting geen be vredigende resultaten zou op leveren en Amerika aan haar kortzichtige houding t.a.v. het Kanaal zou blijven vasthou den. Want dan, ja, komt het vast en zeker tot bloedige ge welddadigheden. (Van onze redactie buitenland) Dr. Hector Jose Campora, de gisteren gekozen president van Argentinië, is in zijn land vooral bekend om zijn onwan kelbare trouw aan de voorma lige dictator Juan Peron. Vol gens tegenstanders gaat zijn volgzaamheid zo ver dat hij, toen Peron hem eens vroeg boe laat het was, antwoordde: „Het is zo laat als u het wilt". Na in zijn jeugd lid van de toen sterke conservatieve par tij te zijn geweest, tradt hij kort voordat Peron in 1946 aan de macht kwam toe tot diens beweging. Toen Peron in 1955 werd afgezet en verban nen werd Campora gevangen gezet en gebrandmerkt als een landverrader. Hij bleef de oud-president echter trouw en beloofde tijdens zijn campagne voor het presidentschap dat hij, als hij zou worden geko zen, zou regeren namens Pe ron. In feite was zijn leuze: „Campora aan de regering, Pe ron aan de macht". Als beloning voor zijn trouw had Peron dr. Campora al vanuit zijn ballingschap in Spanje benoemd tot zijn per soonlijk vertegenwoordiger in Argentinië. Bijgevolg werd Campora in november 1971 landelijk leider van de Pero- nistische Rechtvaardigheid spartij. ToenP eron een jaar later zijn ballingschap beëin digde en een bezoek van vier weken aan Argentinië bracht, kreeg hij het verbod zelf kan didaat te zijn bij de presi dentsverkiezingen. Hij wees daarop dr. Campora aan als kandidaat van het bevrijdings front waarin de Peronisten en hun medestanders zich hadden verenigd. Dit besluit stuitte op verzet van vele Peronisten die liever een jongere en krachtiger fi guur hadden gezien. Tenslotte legde men er zich bij neer terwille van de eenheid in de toch al verdeelde beweging. Hector Campora werd in 1908 geboren in San Adres de Giles, op 200 km ten noord westen van Buenos Aires. Hij stamt uit een familie van rijke boeren. Hij studeerde aan de universiteit van het Argentijn se Cordoba tandheelkunde. Zijn praktijk gaf hij op toen hij in 1946 als Peronist in het huis van afgevaardigden werd gekozen. Twee jaar later werd hij voorzitter van het huis. Deze post bezette hij tot 1952. Het volgende jaar maakte hij als speciaal afgezant van de regering een rondreis door Eu ropa en landen op het weste lijk halfrond. Bij zijn terug keer nam hij zijn plaats in het parlement weer in. l\u de afzetting van Peron werden Campora en andere Peronisten beschuldigd van verraad omdat zij Peron bui tengewone bevoegdheden had den verleend. Drie jaar later werd echter een algemene am nestie afgekondigd. Dr. Cam pora was echter gevangen ge zet, eerst in Buenos Aires en daarna in Ushuaia, de hoofd plaats van het Argentijnse deel van het eiland Lierra del Fuego. Het andere deel be hoort tot Chili. Na twee jaar wist Campora te ontsnappen. Hij kreeg asiel in Chili. De voormalige tandarts is een zwaargebouwde man van middelgrote lengte die meestal een donkere bril draagt. De Peronisten spreken hem ge woonlijk aan met „tio" (oom), terwijl Peron „papa" wordt genoemd. Op Peronistische bijeenkomsten verschijnt Campora in hemdsmouwen om te benadrukken dat Peron zich altijd vooral gericht heeft tot de „descamisados", de „hemd- lozen". Als hij de pers ont moet draagt hij echter bij voorkeur een maatkostuum met das. Dr. Campora is getrouwd met Maria Georgina Acevedo, de dochter van een bekende zakenfamilie in Buenos Aires. Zij hebben twee zoons. (Van een onzer verslaggevers) J)e eindopbrengst van de actie „Kom over de brug" zal minstens 58,2 miljoen gulden bedragen, als alle toezeggingen worden nagekomen. De ervaring met de vorige Kom over de brug-actie, ruim 4 jaar geleden, heeft geleerd dat meer dan 99 procent van de toezeggingen inderdaad gestand worden gedaan. Op dit moment is ongeveer 47 miljoen gulden binnen. In de nacht van de actie, van 15 op 16 december vorig jaar, was het totaalbedrag, inclusief de toegezegde bedragen (die zoals bekend in de loop van dit jaar gegeven konden wor den), ruim 52 miljoen gul den. Op het actiesecretariaat te Oegstgeest is men nu al druk bezig aan de eerste uitbetalin gen voor projecten. Begin april zal naar verwachting meer dan 20 miljoen gulden zijn uitgekeerd aan enkele honderden projecten. Iedere projectuitvoerder (dus instan tie in de betrokken kerk over zee) die kan aantonen dat hij het geld direct nodig heeft, krijgt het meteen. In een groot aantal gevallen zal dat echter niet nodig zijn. Daar is de toezegging dat het geld komt, voorlopig voldoende. Opvallend is het geringe aantal toezeggingen van ge vers bij de laatste actie, in vergelijking met de vorige Kom over de brug-actie. Vier jaar geleden, toen de actie al leen onder de reformatorische christenen gevoerd werd, kwam ongeveer de helft van de toen opgehaalde 28 mfljoen contant binnen, de rest later. Nu is van de 58 miljoen slechts iets meer dan 10 mil joen toegezegd. Om een indruk te geven van de bedragen die Nederlanders aan Kom over de brug hebben toegezegd: er zijn 200.000 in gevulde girokaarten binnenge komen met een gemiddeld be drag van f 90,- en 160.000 ingevulde toezeggingskaarten met een gemiddeld bedrag van f 110,- per kaart. Pas in november van dit jaar zal vermoedelijk de definitieve einduitslag bekend zijn. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON Een gro te hoeveelheid militair mate rieel dat de Amerikanen voor het geval van oorlog ten be hoeve van hun krijgsmacht in West-Europa hebben opgesla gen is onbruikbaar. Dit is bekendgemaakt in een verslag van het „General Ac counting Office" (GAO), te vergelijken met onze rekenka mer, aan het congres. Volgens het GAO is voor een waarde van ongeveer 700 miljoen dollar aan kanonnen, tanks, munitie en vrachtwa gens in Europa opgeslagen om te worden gebruikt als bij een militair conflict Amerikaanse militairen naar dit werelddeel worden overgebracht. Een groot gedeelte daarvan is ech ter niet direct bruikbaar als gevolg van het ontbreken van reserve-onderdelen en onder- houdsproblemen. Er is ook een tekort aan mankracht bij de eenheden die in noodgeval naar Europa worden gevlogen. In een uittreksel uit het ge heime rapport van het bureau wordt voorts ernstig getwij feld aan de doeltreffendheid van de militaire strategie om troepen naar Europa te ver plaatsen voor een oorlogvoe ring met wapens die zich daar al bevinden. Het GAO doet een klem mend beroep op het Pentagon deze kwestie eens goed te be studeren en stelt o.m. voor te rug te komen van het besluit een wapenarsenaal in Europa te vestigen. Om de tekorten aan te vul len en onbruikbaar materieel te vervangen zou, aldus het bureau 64 miljoen dollar no dig zijn. Het Pentagon heeft hiervoor echter slechts 12,4 miljoen uitgetrokken.

de Stem | 1973 | | pagina 17