datje af en tl Tijd van wilde rages voorbij, combinaties heel populair Drie tendenzen Kinderen zijn tegenwoordig erg modebewust Notarissen J. E. K var Modieus Jurkjes Badkleding T-shirts Kleuren en materialen WOENSDAG 14 AAAAkl 1973 E23 Lente- en zomermode voor Ze weten precies wat ze willen dragen en beslissen dan ook zelf mee als er nieuwe kleding voor hen gekocht moet worden. Dat kan-nu ook wat gemakke lijker. De tijd van de wilde rages lijkt voorbij en ook voor de kinderen is de mode rustiger geworden. Voor aanstaande zomer zal de combinatiemode heel popu lair zijn. Dat geldt evenzeer voor de volwassenen als voor de kinderen. De collecties zijn* dan ook duidelijk met het oog op die combinatiemogelijkheden sa mengesteld. Er zijn veel trui tjes, broeken (kort en lang), bloesjes, rokjes en (overgooier) jurkjes, die allemaal met. elkaar gecombineerd kunnen worden. Ook zijn er allerlei pakjes, be staande uit jasjes en broeken. Daarbij kunnen de kinderen dan weer allerlei bloesjes en truitjes dragen. Behalve de jurkjes kan de meeste kleding zowel door jongens als meisj'es gedragen worden. 0 Gestreepte kinderkleding uit de collectie van Barbara Farber. De jongen draagt een stoere lange broek met een badstof ge streept polo-shirt. Het meisje is gekleed in een. romantisch jurkje met wijde mouw tjes en zakken. 0 Praktische kinder- broekpakken voor jongens én meisjes. Rechtt een ribfluwelen pak met zakken en stoere ritsen, waar allerlei truitjes en bloesjes b** gedragen kun- nen worden. Hetzelfde geldt voor het andere pak met een langer safari-jasje (uit de collectie van Barbara Farber). Tijden veranc duurzaam w; gemaakt of is je zo af en to die zich daar z'n eigen gar één. Maakt n altijd betaalbc opkunnen fee degelijke app m T-shirts zijn er te kust en te keur en verkrijgbaar in allerlei kleuren en materialen. Deze zijnbedrukt met vrolijke motieven. TE HU te OOS maken bekend dat wegen verkoping van de Hofstede maart GEEN D O O By de styien onderscheiden we drie tendenzen: kinderiyk, - sportief en romantisch. By de eerste groep is de mode echt „kinderiyk" gehouden. De sportieve kleding wordt gekenmerkt door stiksels, zak ken, stoere centuurs en mate rialen. Vroiyke dessins, kant jes, pofmouwtjes en aange- rimpelde panden kenmerken de romantische tendens. Erg modieus zijn de battle- dress pakjes, de pilotenjasjes en tuinbroeken. De broeken hebben uitlopende pijpen, een ronde naad en op de achter zijde (geen knienaden meer) - en zijn slank op de heupen. Vaak zitten er stoere zakken op en veel stiksels, terwijl de knoopsluiting geaccentueerd is. Daarbij worden veelal korte battle-dress jasjes of safari jasjes gedragen. Uiteraard zijn er ook shorts en bermuda's. Bij de badkleding zullen we voor de meisjes meer bikini's, daa bakpakjes zien. Het boven stuk heeft een ronde hals, een V-hals of een halterlijn. Bij de jongens is het shortmo del favoriet, terwijl er ook en kele bermuda's zijn. De kleuren en dessins maken een erg vro lijke indruk, terwijl de materia- pen meestal 100 procent syn thetisch zijn, dus licht van ge wicht en sneldrogend. Rat^.u: Ginr|ekenstraat 79, tel. 368 SteoT'Sstraat 15-tel-202- Rooseri' eenbergsestraat 39. tel. 36244. Twee, wat brave jurkjes in een geruite stof vervaar digd. Rechts een tuinjurkje, erg praktisch bij de huidige combinatiemode. Links een zonnig zomerjurkje, zonder mouw en met ceintuur en rits. De jeanslook keert ook terug bij de badpakken. Hier drie vrolijke modelletjes uit de collectie van Schiesser. Hoewel de meeste meisjes graag een lange breek dragen, zullen ze af en toe toch ook wel een jurkje aan willen. Die zyn voor de komende zo mer erg romantisch en meestal in kielmodel vervaardigd. Dat betekent: veel pasjes met wij de, aangerimpelde panden, blo.emetjes, kant, pofmouwtjes. Daarbij geldt: hoe wijder het rokje, hoe korter het silhouet. Ook zijn er tuin jurkjes en tuinrokjes vaak met geruite gebloemde (nep)bloesjes. Het rokje, dat waarschijnlijk minder gedragen zal worden, is kort en geplooid. Bij de badkleding zijn in de ;elfde dessins allerlei strand en vrijetijdskledingstukken verkrijgbaar, zoals shorts, T- shirts, jurkjes en badjasjes. 0 Lekker vrijetijdspak in safari-model met veel zak ken en ingerimpelde taille. Dit pak uit de collectie van New Men (Becopa) is ge maakt van een geruwde de nim. - FOTO LINKS: Tuin broeken zijn „in". Ook voor jongens, zoals blijkt uit deze tuinbroek die door het jon getje links wordt gedragen. Het meisje draagt een broek- pak, bestaande uit een ge borduurd jakje en een lange broek (collectie Schiesser). De combinatiemode brengt met zich mee, dat er veel trui tjes en bloesjes zullen worden gedragen. Het aanbod in dit type kleding is erg groot. Er zijn allerlei truitjes en bloesjes met strepen, bloemetjes, jac quardpatronen, geometrische motieven e.d. Populair zijn ook T-shirts in allerlei kleuren, terwijl ze vaak bedrukt zijn met motieven uit de film-, of t.v.- wereld. Ook het vestje is weer in opkomst. Spencertjes (slipover of tank-top) zullen, evenals allerlei tricot bloesjes, ook volop te koop zijn. Bij de jasjes zijn naast jacks ook ech te" jasjes verkrijgbaar met plooien in het. rugpand. Favo riet is het tentmodel, dat kin deren erg leuk staat. Lakjas- jes en denimjasjes komen veel voor in de tentlook. Felle kleuren als rood, geel - oranje, kobalt en gifgroen zullen de modekleuren zijn voor de komende zomer. We kun nen dus een erg vroiyke kin derkleding verwachten. Daarnaast zijn er vrij harde pasteltinten als roze, appel groen en lichtblauw. By de materialen zien we veel zuivere katoen in denim, rib fluweel velours, badstof, tricot en andere sportieve materialen. Daarnaast vrolijke stofjes, be drukt met allerlei ruitjes, stre pen, noppen, bloemetjes en kinderfiguurtjes. In mindere mate ook (duur) leer en lak leer.

de Stem | 1973 | | pagina 10