B. en W. Goes stellen doorstrominfspremie voor Plannen voor Hansweert op hearing uiteengezet VOORLICHTING OVER KERNCENTRALE Gedeputeerde sprak voor VVD over planologie PvdA pleit voor tunnel Verdwijnt schol dit jaar nog uit de Grevelingen? Middelburg bespreekt nieuwe verordening brandveiligheid Extra voor geme met oude TELEGRAM AAN MINISTER HISTORISC PATROON HERKENB stad streek 1 Diplomas voor Borselese brandweerlui Vlissingen Reconstructie overval van kruidendokter Goes Burgerlijke stand (T DINSDAG 13 MAART 1973 (Van een onzer verslaggevers) GOES Inwoners van Goes, die naar een duurdere woning gaan verhuizen komen in aanmerking voor een door stromingspremie van 1750 gul den. De regeling treedt met terugwerkende kracht tot 1 ja nuari van dit jaar in werking. Het staat nog niet precies vast of de regeling ook van toepas sing wordt voor mensen die vanuit een goedkope huurwo ning naar een eigen woning gaan verhuizen. Een meerder heid van het college van b. en w. vindt dat in dergelijke ge vallen geen doorstromingspre mie moet worden verstrekt. Een minderheid van het colle ge voelt er wel voor. De ge meenteraad, die donderdag onder meer over de doorstro mingsregeling gaat praten, zal hierover een uitspraak moeten doen. Eind 1970 besloot de Goese gemeenteraad de toen bestaan de doorstromingsregelingen vervallen te verklaren. Argu ment was onder meer dat mensen, die willen verhuizen, hun besluit niet laten afhan gen van het al dan niet krij gen van geldelijke steun. De situatie die zich in de laatste jaren heeft voorgedaan met betrekking tot de woning bouw, is voor b- en w. reden geweest de kwestie van de doorstroming weer onder de loep te nemen. De bouwkosten van woningen zijn de laatste jaren enorm snel opgelopen, met als gevolg dat de huren in de sociale woningbouw dras tisch zijn gestegen.. De huren van woningwetwoningen lig gen thans tussen de 200 en 225 gulden per maand. De huurprijs van premiewoningen ligt veelal boven de driehon derd gulden per maand. „Het •is duidelijk", zo schrijven b enw. in een toelichting bij hun voorstel, „dat er bij voortzet ting van deze ontwikkeling onvoldoende doorstroming plaats vindt vanuit de goedko pere woningen naar de nieuw bouw. Hierdoor komen de ver houdingen scheef te liggen". Er is in de gemeente Goes nog volop de gelegenheid om in een duurdere woning te trekken en daardoor voor jon ge en-of financieel minder sterke gezinnen een goedkope re woning vrij te maken. In dit verband kan worden gewe zen op de in de wijken Goese Polder 1, Valckeslot 2 en Zuid gebouwde premiewoningen. Aan de Van Hogendorplaan is verder een complex van 89 premiewoningen in aanbouw. In de wijk Goese Polder 2 is met de bouw van een eerste complex van 95 woningwetwo ningen begonnen, het plan Noordhoek 1 is volop in ont wikkeling. Ook voor de overi ge kernen zijn en worden bouwplannen ontwikkeld. „Er is", aldus b. en w„ „dan ook zeker een gegronde reden voor het in het leven roepen van een regeling, waarbij van gemeen tewege de doorstroming wordt aangemoedigd. Van de premie van 1750 gulden per geval, komt 350 gulden voor rekening van de gemeente. De rest betaalt het rijk B. en W. achten het rede lijk de doorstromingsregeling met terugwerkende kracht tot 1 januari van toepassing te verklaren, omdat er ongetwij feld mensen zullen zijn, die in de discussie over de doorstro ming (bijvoorbeeld bij de be handeling van de begroting) mede aanleiding hebben ge vonden alvast een duurdere woning te betrekken. Over de vraag of ook een doorstromingspremie moet worden verstrekt als men van een huurwoning naar een ei gen woning gaat verhuizen, schrijven b. en w. in hun voorstel: „Een minderheid van ons college stelt zich op het standpunt dat tussen verhui zen naar een duurdere eigen woning en naar een duurdere huurwoning geen onderscheid dient te worden gemaakt. In beide gevallen wordt een goedkope huurwoning vrijge maakt. In beide gevallen is er ook gerede aanleiding om de doorstroming te bevorderen." Voor toekenning van een pre mie in het geval men in een eigen woning gaat wonen, wa ren vier leden van de commis sie voor openbare werken en een lid van de commissie voor financiën. De anderen confor meerden zich aan het meer derheidsstandpunt van B. ei W. Over het met terugwerken de kracht laten ingaan van de doorstromingsregeling waren de meningen in de commissie voor openbare werken ver deeld. Drie leden waren voor een behield zijn stem nog even en een ander maakte het niet veel uit. De commissie voor financiën sprak zich uit drukkelijk uit voor het instel len van de regeling met terug werkende kracht. Twee leden van de commissie voor finan ciën bleken bovendien voor stander te zijn van een door stromingspremie van tweedui zend gulden. Q Met het instellen van een doorstromingsregeling wil het gemeentebestuur van Goes bevorde. ren dat men wat gemakkelijker besluit in een duurder huis te gaan wonen. Thans staan er, met name in de Goese Polder 1, nogal wat duurdere huizen leeg (zoals op de foto). Men vindt de sprong in huur die men moet maken kennelijk te groot. (Van een onzer verslaggevers) BORSSELE Voor ongeveer 80 belangstellenden uit Borssele, directe omgeving en wat verder weg, heeft de Vereniging Milieu hygiëne Zeeland gisteravond in het Verenigingsgebouw te Bors sele een voorlichtingsavond gehouden over de verschillende as pecten van de kerncentrale. De nadruk viel daarbij uiteraard op de kerncentrale nabij Borssele Drie bestuursleden van de VMZ hielden een korte inlei ding over drie onderdelen van de kernenergie. Mevrouw J. A. Jorritsma-Van Oosten, ver telde wat nu precies radio activiteit, kernsplitsing, stra ling e.d. is- Ze besloot haar inleiding met de opmerking „Na 30 jaar moet een kerncen trale gesloten worden, want dan zijn gebouw, grond en ap paratuur te sterk door de stra- BORSELE Na het met succes volgen van een cursus hebben een negental vrijwilli gers van de diverse brand weerkorpsen in de gemeente Borsele het daartoe door de minister van Binnenlandse Za ken erkende diploma be haald. Het diploma drager perslucht masker verkregen de heren S. M. Huissen te Baarland, P. J. Murre te Baarland, H. W. van 't Westeinde te 's-Heerenhoek, J. P. van 't Westeinde te Kwadendamme en L. C. Vroonland te Kwadendam me. De heren J. L. Rentmeester te Ovezande, J. Koens te Ove zande, C. A. Harthoorn te Heinkenszand en C. J. Bonn man te Ovezande behaalden het diploma pompbediener. markten ROTTERDAM ,12 maart - Aanvoer', totaal 1046, slacht- runderen 790, varkens 256, prijzen (in guldens per kg.): koeien 6,00-6,40 (le kwal.) 5,45-5,75 (2e kwal.), 5,30-5 40 (3e kwal.), vaarzen 6,60-7,05 (le kwal.), 5,75-6,35 (2e kwal.), stieren 6,75-7,20 (le kwal.), 6,40-6,70 (2e kwal.) worstkoeien 5,35-5,50, varkens 3,11-3,13 (le kwal.), 3,09-3,11 (2e kwal.), 3,07-3,09 (3e kwal-), slachtzeugen 2,79-2,82, zware varkens 2,29-3,03. Over zicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen kor ter - vlot - hoger, varkens kleiner - redelijk - fijne var kens onveranderd, slachtzeu gen duurder, enkele prima's, boven notering. GOES, 12 maart Groen ten: per stuk: kropsla I 1921 C 5. per kg: aardappelen 32 36, witlof AI 130135, All 106—121, BI 114, afw 80, prei All 64—70, Bil 11—56, sprui ten All 94—126, Bil 44, onge sorteerd 60, groene sav. kool 762, boerenkool 99106, uien ongesorteerd 64, stek 31. peen 25, knolselderij 3540, sjalot ten 47, spianazie 120. ling aangetast. Het gebied kan dan een tijdlang niet betreden worden in verband met stra lingsgevaar," aldus mevrouw Jorritsma. De heer A. de Jager vertel de de aanwezigen hoe de kerncentrale bij Borssele werkt. Hij legde eerst het ver schil tussen een kerncentrale en een conventionele centrale uit en somde vervolgens de veiligheidsmaatregelen op, die bij Borsselse centrale genomen zijn om ongelukken zoveel mogelijk uit te sluiten. Mevrouw Kannegieter be lichtte tenslotte de stralingsge volgen voor mens, plant en dier. Uit haar uiteenzetting bleek, dat vooral de radiologi sche werkers in de kerncen trale groot gevaar kunnen lo pen. De erfelijkheidsgevolgen van de straling vond mevrouw Kannegieter zeer belangrijk. Na de drie inleidingen bestond er volop de gelegenheid om vragen te stellen. sport In 't kort WATERPOLO De inter nationale waterpolo-scheids- rechter George Geurtsen heeft twee uitnodigingen gekregen om in Rusland te fluiten, Geurtsen heeft wel geaccep teerd om bij het internationale toernooi in Moskou van eind juni te fluiten. Hij reist dan door van Boekarest waar hij eveneens scheidsrechter is. De invitatie om ook te arbitreren bij de Universiade, die aan het einde van de zomer eveneens in Moskou wordt gehouden heeft Geurtsen moeten afslaan. Hij is dan in Moskou aanwe zig in een andere functie, na melijk als trainer van het Ne derlandse team. Verkoping Zaterdag hou den de dames van de hand- vaardigheidsgroep in het dien stencentrum „Bachten-Kom me" aan de Badhuisstraat in Vlissingen een verkoping van hun zelfgemaakte artikelen. Deze verkoping begint om half- tien- IN Midden-Italië zijn tiental len dorpen geïsoleerd en heb ben zich talrijke grondver schuivingen voorgedaan als gevolg van een nieuwe perio de van slecht weer, vooral in de streek van de Abruzzen. Drie mensen vonden de dood. DE recherche van de kinder politie in Rotterdam heeft op- rold. Deze bestond uit zeven nieuw een jeugdbende opge- jongens in de leeftijd van 16 tot .19 jaar. Hun totale bult aan goederen had een waarde van f 17.000,-, die bij 46 in braken bijeen werd vergaard. (Van onze correspondent) HANSWEERT Maandagavond werd in de zaal Thalia te Hansweert door het college van b. en w. van Reimerswaal een hearing gehouden. De belangstelling hiervoor was bijzonder groot. Burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg deelde mede, dat de raad deze maand verzocht zal worden gelden te voteren voor het bestemmingsplan Boomdijk ten behoeve van de aankoop van gronden van de heer Poleij. ders, schippers en parlevin kers door het ministerie van Economische Zaken werd door de burgemeester medegedeeld, dat hierover nog niets bekend is- Hij vond, dat de afwerking schandalig lang duurde. Ten aanzien van de dijkverzwaring te Hansweert kon hij meede len, dat een en ander zal wor den gerealiseerd rond 75-76. Ten aanzien van de scholen bouw te Hansweert deelde hij mede, dat momenteel de mo gelijkheid wordt onderzocht om deze scholen t.w. een r.-k, school en een openbare lagere school, te laten bouwen door aannemers uit de gemeente Reimerswaal. Naar het zich laat aanzien komt binnenkort hierover nader bericht. Over de enquête die gehou den is onder de middenstan- (Van onze correspondent). TERNEUZEN Het is het goed recht van het provinciaal bestuur van Zeeland en de Zeeuwen zelf in Den Haag duidelijk te maken dat dit ge bied een groot belang heeft bij de aanleg van het Baalhoekka- naal. Dit onder meer zei het VVD-Iid van Gedeputeerde Staten van Zeeland de heer mr. J.F.G. Schlingeman te Goes, gisteravond tijdens zijn causerie handelend over de lanologische problematiek van Zeeuwsch-VIaanderen op de algemene ledenvergadering van de afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de VVD, die in hotel Pays Bas in Terneuzen werd gehouden. De Nederlandse regering zegt geen belang te hebben bij de uitvoering van het Baal- hoekplan. ma-ar er ook geen bezwaar tegen heeft en dat betekent dan dat de ander, in dit geval België, zal moeten betalen. Uitvoerig van het plan Osseniisse dat ook n-aiu- tisch-technisch gunstig is gele gen heeft volgens de spreker bezwaren. Industriële ontwik keling zou moeten plaatsvin den zo oostelijk mogelijk in Zeeuwsch-VIaanderen. Te meer nu in België de plannen zijn de industriege bieden van Gent en Antwer pen in de toekomst ineen to doen vloeien. Schone industrie, zag de heer Schlingeman, bijvoor beeld op de Axelse vlakte te verwezenlijken nog niet ko men. Niemand meldt zich hiervoor. Het is te afgelegen en er zijn in Nederland ge noeg terreinen te vinden. Ver- dei- zei hij dat er van de Nederlandse bedrijven weinig belangstelling betoond en nog bestaat voor vestiging in Zeeuwsch-VIaanderen. Ook vond hij dat de planologie in het slop is geraakt en een streekplan voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen de staten niet voor 1975 zal bereiken. Sprekende over de werkge legenheid die hier nauw mee samengaat, zei hij dat de ge meente Oostburg thans pro centueel het hoogste aantal werklozen heeft van geheel Nederland en dat betekent nogal wat. Na zijn betoog werden uit de vergadering aan de inleider talrijke vragen ge steld. De sanering van Hansweert- West dorpskern zal gedeelte lijk uitgevoerd worden. Ver der zal Hansweert-kern dienen te worden gerehabiliteerd of gerenoveerd. Ten aanzien van de kanaalplannen deelde hij mede dat deze momenteel in Den Haag liggen. Het is thans een kwestie van financieren. Dit impliceert dat Hansweert- Oost zal amoveren. Rijkswater staat hoopt met de eerste hea ring te Hansweert te beginnen in de zomer. Ten aanzien van de voetbalvelden kon hij mededelen, dat Hansweert wellicht een eigen veld gaat krijgen in samenwerking met Schoore. Dr. J. de Beij vroeg als voorzitter van het comité Nieuw Hansweert wat metter tijd gaat gebeuren met de do de kanaalarm. De voorzitter deelde mede, dat getracht zal worden deze dode kanaalarm economisch te gebruiken. De Schelde geeft mogelijkheden genoeg. Er moet echter even afgewacht worden hoe men de kanaalplannen in Den Haag zal beoordelen. Verder werd een motie aangenomen, waarin vanuit de vergadering een te legram gestuurd zal worden aan de minister van Verkeer en Waterstaat en de leden van de Tweede Kamer van de vol gende inhoud: Hansweert in hearing bij een, gezien de moeilijke situa tie verzoekt het met het ma ken van de plannen rekening te houden dat Hansweert-West de aansluiting met het overige gedeelte van de gemeente Rei merswaal door de kanaal plan nen niet gaat verliezen en dringt aan op goede verbin dingen met de gemeente en dus met Zuid-Beveland oost. (Van een onzer verslaggevers) GOES De PvdA-fractie in de Goese gemeenteraad wil een deel van het batig saldo (ruim een miljoen) van het grond- complex zuid van het grondbedrijf bestemmen voor studie en uitvoering van een voetgangers/fietserstunnel onder de spoor lijn die Goes-zuid scheidt van de rest van de stad. De fractie heeft een schrif telijk amendement ingediend, waarin het pleit voor het re serveren van 518.500 gulden voor dit doel. B. en W. hadden de raad voorgesteld van dit laatste bedrag 253.500 te stor ten in het fonds stadsontwik keling en -verbetering en 265.000 te reserveren voor verliezen op grondverkopen. De gemeenteraad van Goes spreekt zich tijdens de verga dering van donderdag aan staande over het voorstel uit. Het batig saldo van ruim een miljoen gulden is hoofdza kelijk ontstaan door grondver kopen op grote schaal in de jaren 1967 tot en met 1970 tot een bedrag van ruim vier mil joen, waardoor op de geraam de renteverliezen bijna vier honderdduizend gulden werd bespaard. Wegens verleende optie op bouwterreinen werd bovendien een bedrag van ruim twee ton ontvangen. Van de post onvoorzien is nog 176.000 gulden overgebleven. Calculatieverschillen verhoog den het batig saldo nog eens met 250.000 gulden. Naast de reeds genoemde storting in het fonds stadsont wikkeling en de reserve voor grondverkoopverliezen, willen B. en W. 536.000 van het batig saldo besteden aan herbestra- timgswerken in Goes-zuid, het dempen van sloten, het reser veren van twee ton voor wijk- gebouwen in Goes-zuid en de Goese Polder en een storting in het fonds voor recreatieve voorzieningen. De PvdA-fractie vindt nu dat ongeveer de helft van het batig saldo beter gebruikt kan worden voor een voetgangers- fietserstunnel, waaraan de be volking van Goes-zuid in hoge mate behoefte blijkt te heb ben. De fractie schrijft in zijn voorstel al sinds 1966 voor de totstandkoming van zo'n voor ziening te hebben geijverd. EINDHOVEN Kruiden- dokter Willem van de Moot- dijk en zijn broer Frans zullen volgende week moeten mee werken aan de reconstructie van de overval, die zij op 10 november van het afgelopen jaar pleegden op de directeur van het grenswisselkantoor Eindhoven. De overval werd gepleegd in het huis van de kruidendokter te Casteren, Daarbij werd 1,8 miljoen tul den buitgemaakt. De kruidendokter zal op 8 april voor een psychiatrisch onderzoek naar de Psychiatri sche Observatie Kliniek (POK) te Utrecht worden overgebracht. Het openbaar ministerie hoopt de zaak tegen de twee broers in juni of juli voor de balie te brengen. Van onze hengelsportmedewerker) EINDHOVEN Het ko mende jaar zullen de vangsten van de sportvissers op schol op de Grevelingen snel terug lopen. Volgens een berekening van dokter A. Boddeke van het Rijksinstituut voor Visse rij Onderzoek (RIVO) zijn nog maar 80 tot 100 geslaagde visdagen nodig om de reste rende voorraad platvis uit het Grevelingenbekken weg te vangen. De RIVO-bioloog gaat er dan van uit, dat dagelijks 9000 schollen door de sportvis sers worden verschalkt de grote vangsten van de henge laars op de Grevelingen zijn vooral te danken aan de ster ke concentratie van deze vis in de omgeving van de Brou- wersdam. In wilde paardrift zijn de geslachtsrijpe schollen op de Grevelingen de afgelopen maanden naar het westen ge zwommen in een vergeefse poging de open zee te berei ken, waar de natuurlijke broedplaatsen op grotere diep ten liggen. De hengelaars kun nen in deze grote visconcen- tratie voor de kust van Scha- rendijke de hongerige schol aan de lopende band vangen. Leefnetten van drie tot 10 kg vis per dag zijn geen uitzon dering. Vangst-limieten zijn praktisch moeilijk door te voeren omdat sportvissers, die een dag komen vissen, er dan binnen een uur al mee uit zouden moeten scheiden of de rest van de vis zwaargewond van de haken zouden moeten terugzetten. De visserij-biologen hebben tot nog toe geen aanwijzingen, dat de schollen op het afgeslo ten, stille Grevelingenbekken zich voortplanten. Ook op het Veerse Meer, dat overigens veel minder cohstant zoutge halte heeft is dat nooit ge beurd. De Federatie van Delta-vis sers heeft de mogelijkheden in studie jonge platvis, die buiten de dammen op zee of in de Oosterschelde gevangen wordt, in het Grevelingenbekken uit te zetten om de visstand op peil te houden. Op het Delta- meer worden dit jaar trou wens weer vele tiendnizenden forellen uitgezet. De sportvis sers moeten er echter op reke nen, dat in de loop van dit Jaar de platvis-vangsten op de Grevelingen snel zullen terug lopen. Op grond van enkele proefvisserijen heeft dokter Boddeke berekend, dat er dus nog maar 80 drukke visdagen van 9.000 vissen per dag nodig zijn om de beschikbare schol stand goeddeels op te rui men. Schol paart normaal op diep water voor de kust op de Noordzee. De jonge schol, die ruim twee jaar geleden met de afdamming in de Grevelingen werd opgesloten, is volwassen, dus geslachtsrijp geworden. Dit betekent, dat de vis, ge volg gevend aan haar paar drift, naar het westen zwemt. De hele onderwater optocht naar deze platvisbruiloft is natuurlijk prompt tot staan gebracht door de gesloten Brouwersdam. Er zitten dus sinds begin van deze winter vele honderdduizenden schol len in het water voor de dam. Voor de hengelaars is het in gooien en uithalen geblazen. Er is geen kunst aan om een emmer vis te vangen. Een belangrijke factor voor de vangst is trouwens, dat de vangkansen worden vergroot door de voedselnood van deze schollen. In zo grote aantallen rondzwemmend, is het natuur lijk voor al die dieren, zelfs op de voedselrijke Grevelin gen, bijzonder moeilijk om de kost te scharrelen. De schol', die een wormpje met haak krijgt aangeboden, bijt dus bijzonder gretig. Wie zijn hen gel licht trawlend over de grond beweegt, kan een leef- net vol vis vangen. Bijna elke inworp met de werphengel is raak- Wie bij deze ronde bij de visvangst sportief zou wil len blijven, moet beslist met één hengel en één haak gaan vissen. De voorspellingen van dok ter Boddeke zullen een reden temeer zijn voor het bestuur van de beherende Delta Fe deratie te bekijken of de plat visstand door het uitzetten van jonge schol, schar en bot niet op peil gehouden kan worden. De proef lijkt een betere kans van slagen te hebben als des tijds op het Veerse Meer, waar later weinig van de uit gezette platvis werd terugge vangen. Het constante zoutge halte van de Grevelingen 16% chloride, levert een goed mi- (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op een gecombineerde vergadering van de commissies voor open bare orde en veiligheid en voor strafvorderingen, werden twee tamelijk zware verorde ningen behandeld. Burgemees ter Wolters van Middelburg hield daar in zijn inleiding ook rekening mee en sprak de verwachting uit, dat de verga dering of heel lang zou kun nen duren of binnen de kortst mogelijke keren afgelopen zou kunnen zijn. Het werd. het laatste. De commissieleden konden een klein halfuur na de opening weer huiswaarts keren. Dat de bijeenkomst zo vlot verliep, was eigenlijk te danken aan de ontwerpers van de twee verordeningen, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Die vereniging had model-ver ordeningen opgesteld en die aan alle gemeenten gezonden, met. het doel om een uniforme regeling te creëren. De gemeente Middelburg was slechts op enkele punten van de oorspronkelijke model verordening afgeweken. De eerste verordening was een brandbeveiligingsverorde ning, die aangepast is aan nieuwe situaties. Door de op komst van b.v. de industrie, zijn nl. de brandrisico's nogal wat veranderd. Veel kantteke ningen werden er door de aan wezigen niet geplaatst, alleen de heer Rentier (SGP) merkte op, dat over het algemeen de vrije hand werd gelaten aan diegenen, die de regeling moe ten gaan toepassen en wilde weten of de gebouwen, waar op die regeling van toepassing is goed onderzocht zullen wor den. aangezien de regeling zelf daarover niet zo erg veel zegt. Burgemeester Wolters be aamde dat. De heer Boogerd (PvdA) tenslotte merkte nog op, dat mensen die hun gebou wen verbouwen weieens twee keer voor voorzieningen kon den gaan betalen. De eerste keer voor de algemene veror dening, die de brandbeveili gingsverordening eist en de tweede keer voor de gespecifi ceerde voorzieningen, die de bouwvergunningen gereali seerd wil zien. Burgemeester Wolters was het met de heer Boogerd eens, maar wilde toch niet, dat de brandbeveiligingsverorde ning pas later, als de bouw vergunning er was, zou wor den toegepast. Daar vond hij de eventuele risico's te groot voor. De gemeente zal echter wel adviseren bij het aanbren gen van de voorzieningen, zo dat dubbel betalen niet nodie behoeft te zijn. De verordening op de ver- blijfsgebouwen, die weer in haakte op de eerste verorde ning, werd eveneens zonder al te veel opmerkingen aanvaard. De commissie zal nu de ge meenteraad voorstellen de verordeningen vast te stel len. lieu voor de schol. Volgens dokter Boddeke zit zeker 90% van alle platvis op de Greve lingen nu in de luttele hectare water tegen de dam bij Scha- rendijke. GOES Geboren: Patrick zv H Baptist-Lolcker, Hilde dv H Cculijn-Jansen, Netty dv A Dieleman-Hovestadt te Yerse- ke, Wendy dv C Iinssen-van Driel, Abraham zv M Traas-de Jonge, Jan zv D de Koeijer- van Develde te Yerseke, Anto- nius zv C van Peperstraten- van 't Westeinide te Achthui zen, Magdalena dv K Buijze- van Doeselaar, Carolien dv C Openeer-van der Hart te Hansweert, Walter zv 1 Schmid-Remijn, Jacob zv M Wisse-Blomaard, Ronald zv C Wagenaar-van der Heijde, Ja- coba dv L van Anrooij-Brandt te Yerseke, Cornelis zv C Nouse-Steenhart Johanna dv J Bliek-Hendrikx te Kapel- Ie. Ondertrouwd: G. de Witte 24 te Woiphaartsdijk en M Murre 21 te Wolphaartsdijk D Groote 22 en A Korpenhol 21 te Oostkapelle, J de Koeijer 23 te Yerseke en W Remme 20 te Kloetimge, J Minnaar 22 te Bergen op Zoom en E Proost 20. Getrouwd: L Ivens 27 te Hansweert en C Antonisse W> J. Harinck 21 ten J. van Dix- hoorn 20. Overleden: D Zachariasse H te Goes ev J Kloosterman, J Houde 58 te Goes geh gew m M de Jager J Keukelaar 92 te Goes wv H Dagevos, P Hoog straten 72 te Kloetinge wv Meijaard. J den Dekker 80 te Hoedekenskerke ev J Burgel P Roozendaal 74 te Oudelande, C Karelse 61 te Schore, E. Smid 65 te Goes ev C Verlin den, P Braamse 41 te Goes ev C Hoek. H van Hoorn 71 te Goes ev J de Pan J Ruisen 83 te Wemeldinge ev M Kooman M van de Velde 82 te 's-Heer Arendskerke wv C Boon man. Inbraak In de nacht van zaterdag op zondag is ingebro ken in de Zeeuwse Koorschool te Goes. Er is een bandrecor der en een versterker ont vreemd ter waarde van 1 1200,- a f 1400,-. Aanrijding Op de krui sing Van de Spiegelstraat-" Dam heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen eet vrachtauto, die bestuurd werf door A.C.J, v. G. uit Midde'- burg, en een 17-jarige brom- fietsbestuurder N.d.B. uit Le- wedorp. De bromfietsbestuuP der moest met een beenbreu» per ambulance overgebracni worden naar het St. Joanna- ziekenhuis te Goes. - „êfSDAG 13 AAAART 1973 - (Van een onzer MIDDELBURG/DEN HA gemeenten zullen binnen afs teren van een nieuwe verfijni Het zijn de gemeenten die in maar dikwijls extra kostbaar kern zijn. Tot dusverre genoten deze gen uitkering, die gebaseerd was op eci De nieuwe regeling houdt in, dat J stelt, waarbij de oppervlakte in h stad- of dorpskern de uitkeringsnoi Alle gemeenten met histori sche kernen in Nederland te- samen kunnfen, op grond, van de nieuwe regeling die nu aan de Kroon ter ondertekening.ris7 aangeboden, na door de minis terraad te zijn aanvaard, op een bedrag rekenen dat 3y2 maal zo hoog uitvalt als de uitkering op grond van de ou de regeling. Dit wil, aldus een woordvoerder van het departe ment van binnenlandse zaken, niet zeggen, dat ook elke ge meente afzonderlijk een 3Vz maal zo hoge uitkering als Vooruitzichten voor woens dag en donderdag opgesteld door het KNMI op maandag 18 uur. Voornamelijk droog, voor al later zonnige periodes en ongeveer normale temperatu ren Weersvooruitzichten in eijters gemiddeld over Neder land. ,A00„r woensdag: aantal uren on: 0 tot 6. Min. temp: van ongeveer normaal tot 3 graden ooven normaal, max temp: omstreeks normaal. Kans op n droge periode van min- m, uur: 95 Procent, kans P een geheel droog etmaal: Procent. .A?01' donderdag: min. temp: 'reeks normaal, max. )C™P: omstreeks normaal, min<i0p een droge periode van 12 uur: 95 procent, J*.°P een geheel droog et maal. 80 procent. lQ9Watep Morgen, woensdag 14 maart: - ®en °P Zoom 11.43 Hansweert 11.03 en 23.42 Epwsizen 10.30 en 23 07 Wem-"1?611 10-01 en 22-« omeldinge 11.33. on°manf 255 Rheinfel- Straatsburg 155 -3, 304 -11, Maxau i -it, Maxau Pdarmv,'- Plochingen 171 -5, 107 S? 21" -18, Steinbach '152 jn Tlnz 257 "n- Hingen 282 -ïfi V ,aub 181 "8. Trier IJlen ui K°blenz 210 -10. Keu- |°bith 1005' Rfi°hPrt 373 -10' ■kop q7c -o, Pannerdense |IJsse]la-9. Nijmegen 803 -4, ■426 ,p 892 -1, Eefde IJssel ï'Vsin PAventer 306 onv., ■3957 w, 9 "2 Boreharen ■Gtaveki Beifeld 1156 pl.l, ben- de sluis 502 -2.

de Stem | 1973 | | pagina 2