DOELMAN MAIER: SCHULD AAN FORSE NEDERLAAG Bayern in de slotfase vernederd Arie Haan na de wedstrijd: REDELIJKE BASIS VOOR FC TWENTE Onaangename taferelen in slotfase MÉS i/oetbd Sporttoto \Gerd Miiller had •(broken kuitbeen ■donderdag RKSTERS tatieve dames HET actuele voetbalblad liiiui :u i ld'! f Pickwick thee van Douwe Egberts WIERIKX INS LUIKEN 8 MAART 1973 zit bent van 6.000,t,n nheid om met circa 3 u,lt, tot 1.250,— per maand ik: Het bijvullen van door aatste automaten. 1 u voor informatie met ver- 'oonnummer aan X.A.S. Kei! 0 Arie Haan (rechts op de foto): Twee treffers. nst. leerd, dat ons produkt zich >m verkocht te worden door middelbaar niveau 25 en 35 jaar provisie ding voorzieningen. •den uitgenodigd een uitge. met pasfoto te richten aan d. AJAX NA DE RUST GRANDIOOS (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM Ajax heeft gisteren bewezen dat Et Nederlandse clubvoethal in ieder geval superieur aan dal van bet Duitse. Na een doelpuntloze eerste Elft, werd in eeu grandioze tweede helft Bayern [jliiiielien volledig ontluisterd. Met 40 werden de liaaniien van Udo Lattek volledig van de mat geveegd. En verdiende overwinning, want Bayern dat weïis- Ljutr was gehandicapt door een geblesseerde Gert Ijlüller, kan verder maar weinig excuses aanvoeren. Scheidsrechter Scheurer was We eerste die zich in het gela- ■den stadion duidelijk manifes- Iteerde. Bij een overtreding |vm Roth op Cruyff haalde de ■Zwitserse onderwijzer onmid- ijeflijk de gele kaart te voor schijn. Maar Ajax nam deze rol van Scheurer graag over. Het zette de aanvankelijk wanordelijk spelende Münche- naren onder zware druk, het geen resulteerde in een fraaie omhaal van Rep, die net naast g;ing en een paniekerige reac tie van Sep Maier die naast een hoge voorzet pakte. Bay ern trachtte de Ajax-acties met wilde trappen te ontrege len en dacht daarbij nog niet aan opbouw. In de aanvangs- periode werd het kanon Gert Müller slechts eenmaal in stel ling gebracht maar op het mo ment dat de gezette Bayern- spits zijn gevaarlijke kopbal losliet stond hij duidelijk bui tenspel. Maar ook bij Ajax ontbrak (Un onze speciale ver- M ever). AMSTERDAM Het pe lten» mos het best bewaarde |i® de Duitse voetbalnatie. s enkele uren voor het be- Ifii m het duel Ajax - Bay- Icrn Minchen kon men er liic! langer omheen: de bles- |«re die middenvoor Gerd Ier sinds het treffen voor |is Duitse competitie tegen BSC van W februari In» of meer buitenspel heeft Ipct, was een kuitbeen- meA. „Geen commentaar", zei iMert Schwan, de manager p# Bayern kort voor het op de vraag lof hij ruist dat Müllers kuit- li» gebroken was geweest. Maar prof Viernsteiner be vestigde, wat pas door een röntgen-opname kon worden vastgesteld: „Het was een breuk". Müller was eerder onder zocht door prof Schoberth van de Duitse voetbalbond en door de clubarts van Bay ern dr Spannbeur. Geen van beiden had een breuk gecon stateerd. Voorzichtigheidshal ve liet men prof Viernsteiner woensdagmiddag naar Am sterdam vliegen, die uitein delijk zijn fiat gaf aan het meespelen van Müller. „Ik heb in elk geval geen pijn meer'', was de reactie van de Duitser op de alarmerende constatering van Viernstei ner. 0 Cruyff: Vierde treffer. de precisie en souplesse waar de Amsterdamse aanvallen an ders zo rijkelijk mee zijn be deeld. Cruyff kon zich niet van zijn vaste bewaker Roth losmaken en Keizer gebruikte tevergeefs het hele veld om Schwarzenbeck kwijt te ra ken. Bayern kreeg na deze mis lukte aanvalspogingen zoveel moed dat het ook aan aanval len durfde denken. En daarbij toonden de snellere en door tastender spelende Münchena- ren zich gevaarlijker dan Ajax. Zobel en Roth (Cruyff hem meer achterna dan ander som) kregen twee goede kan sen. Kort voor het einde van de eerste helft liet Ajax voor het eerst zijn werkelijke klasse zien. Bayern had alle geluk van de wereld, toen Maier mispakte op een voorzet van Blankenburg en Roth de bal net van de doellijn kon halen. Ruud Krol had een minuut voor het einde van de eerste helft bepaald pech toen hij kei hard op de paal knalde. ïn de tweede helft begon Ajax weer met een offensief, maar Bayern weigerde zich vooralsnog in zijn loopgraven terug te trekken. Dit leverde de eerste minuten aantrekke lijk voetbal op. Bayern kreeg echter een geweldige dreun, toen een bepaald zwakke Sep Maier een grove fout a la Reitsema maakte. Bij een schot van Schilcher Het hij de bal los en Arie Haan kon rustig intikken (10. Ajax voelde diat hier ziijn kans lag en trachtte Bayern van de kaart te spelen. Een duidelijk geprikkeld Bayern 0 Bayern-Münchenspeler Roth haalt een inzet van Johnny Rep van de lijn. antwoordde met een aantal felle oharches. Ajax liet zich ierdioor niet intimideren en zette zijn offensief voort. Het werd hierin gesteund door de complete verdediging van de Amsterdammers, waarin Schil cher de geblesseerde Hulshoff uitstekend verving. Langzaam aan begon zich die ondergang van Bayern München af te te kenen, maar Ajax had weer de hulp van Maier nodig om aan zijn tweedie doelpunt te komen. Maier kon voior de zoveelste maal de bal niet klemvast krijgen en de wegspringende bal werd dioor Gereie Muhren met een keihard schiot in de hoek gejaaigd. Nog geen drie minuten liafer zat Ajax op ro zen toen Arie Haan een „kromme" corner van Cruyff Bayern schitterend inkopte, was verslagen. Ajax speelde vanaf dat moment een superieur spel letje. Aanvallend hadden de Münchenaren weinig te be tekenen. Gerd Müller liep te trekkebenen en kwam niet meer in het stuk voor en de overige spelers waren door de vernietigende uithalen van Ajax duidelijk uitge speeld. Kort voor tijd moest Bayern de beker der verne dering volledig leegdrinken. Uit een voorzet van Krol maakte Cruyff er met een kopbal 40 van. HARRY VERMEULEN (ADVERTENTIE) BELGRADO (ANP) FC Twente heeft het enerverende duel van de offensief ingestel de ploegen in het Omladinski- stadion van Belgrado afgeslo ten met een kleine nederlaag: 23. Eenzelfde marge als OFK in de voorgaande ronde van de Europacup 3 in de uitwedstrijd tegen Feijenoord bereikte (3-4). Toen sloeg de Zuidslavische club op eigen terrein toe (21). Nu heeft FC Twente de kans hetzelfde te doen. Eén doelpunt kan over veertien dagen in het Diekmansladion FC Twente in de halve finales helpen. Voor opgesteld, dat de Enschedese club Zee, die ditmaal alle drie doelpunten van OFK voor zijn rekening nam, weet uit te schakelen. Zee, die wegens een ongeoorloofde charge tegen Jeuring een officiële waar schuwing kreeg, stond tot drie maal toe op de juiste plaats hij de chaotische taferelen, die zich afspeelden voor het doel van Schrijvers. Van der Vall gaf FC Twente in de 24e minuut de leiding. Bijna was het in de 24e minuut 02, toen René van de Kerk hof keihard op het Zuidslavi sche doel schoot. Borota kon de bal alleen maar wegstompen, waarbij hij het geluk had dat Jeuring iets te ver was door gelopen. Langzaam maar zeker her stelde OFK zich echter. Na een half uur moest Schrijvers ca pituleren. In een onoverzichte lijke situatie zette Turudija de bal voor, waar Z'ec klaarstond om de gelijkmaker te scoren (1—1). Dit gaf de door twaalf duizend supporters aangemoe digde thuisclub weer moed. Zes minuten voor rust miste de anders zeer koelbloedige top scorer Santrac vlak voor het Twentse doel. Hij schoot juist naast. In de 43e minuut hield de Schotse scheidsrechter McKenzie de gele kaart om hoog voor Willy van de Kerk hof, die Petkovic te ruw had aangevallen. Vlak voor de pau ze slaagde OFK er toch nog in de leiding te nemen. Na enkele missers in de Enschedese ver dediging en na een schot van Lukic kon Zee zijn tweede Ifl f r i 1 iii i i 0 Zee, die een hattrick verrichtte, heeft het tweede doelpunt voor OFK Belgrado gemaakt. doelpunt aantekenen (21). Het uitzicht van doelman Schrij vers was belemmerd door een mêlée van spelers. Na de rust moest McKenzie opnieuw een gele kaart uitrei ken. Ditmaal aan Zee wegens een ongeoorloofde charge te gen Jeuring. Kort daarna kwa men twee nieuwe- spelers in het veld. Achterberg nam de plaats in van Huve en OFK- trainer Boris Marovic liet Kre- sic aanrukken voor Lukic. Na dertien minuten kon de Twen- te-aanhang juichen. Na een hoekschop kopte 'de naar voren gekomen De Vries de bal door naar René van de Kerkhof, die van dichtbij inschoot. Borota liet de bal glippen en de toe stormende Jeuring profiteerde daar dankbaar van (22). Dit betekende zijn tiende doelpunt in het lopende UEFA-cuptoer- nooi. OFK leek onder de indruk van de capaciteiten van FC Twente, dat in de tweede helft met de wind mee kon profite ren van de snelheid van de ge broeders Van de Kerkhof. Na dat Marovic opnieuw een wis seling in zijn ploeg doorgevoerd had. kwam het fanatieke OFK weer opzetten. Een enorme doelworsteling voor Schrijvers leverde nog niets op, maar in de 69e minuut nam OFK toch weel een voorsprong. De vrijstaande Zee benutte met een halve om haal een voorzet van Turudija (3—2). Toen werd de strijd harder. Er deden zich zelfs enkele on aangename taferelen voor, waarvan Achterberg steeds het slachtoffer was. Hij moest zelfs regelrechte vuistslagen in het gezicht incasseren van enige verhitte Zuidslaviërs. McKenzie liet dit alles echter zonder ern stige vermaningen passeren, maar het kostte hem wel vier minuten om de gemoederen te sussen. In de resterende tijd kreeg OFK weinig serieuze kansen meer om de score nog te verhogen. Alleen Santrac had nog een goede mogelijkheid, maar hij kon de uitgelopen doelman Schrijvers niet passe ren. (ADVERTENTIE) Verschijnt wekelijks in kleur. Losse nummers f 1,10 in alle kiosken. DEN HAAG (ANP) De trekking voor de premie in sporttoto no. 29 had tot resul taat, dat deze premie ten deel viel aan de houder van formu lier nummer R. 6024884. Hij ontvangt nu aan prijs en pre mie in totaal bruto 152.339,65 gulden. Sporttoto no. 32. dd. 3-4 maart 1913. Aantal deelnemers 593.196. Inleg f 1.317.609. Prij- zenbedrag f 557.348,61. Ie prijs 1 winnaar, die bruto f 139.337,15 ontvangt. 2e prijs, 185 winnaars, die elk f 753,10 ontvangen. 3e prijs, 2.686 win naars, die elk f 51,80 ontvan gen. Indien voor 28 maart a.s. geen reclames worden ontvan gen, valt de premie ten bedra ge van f 139.337,15 ten deel aan de winnaar van de le prijs. Sporttoto no. 33 dd. 3 tot en met 8 maart 1973. Aantal deel nemers 408.413. Inleg f 771.035. Prijzenbedrag f 326.147. le, 2e 3e prijs en premie elk f 81.537, Ja, die eerste goal was natuurlijk belangrijker, maar die kopbal vond ik voor mijzelf toch mooier. Na rust waren zij niet meer zo goed omdat zij zich toch leeg gelopen hadden. Het zijn wel Duitsers maar geen robotten. Maier had voor rust al een paar ballen losgelaten. Dus daarom liep ik bij dat schot ook op hem in, ik dacht, je kan nooit we ten. Een typische Ajax-goal dat een middenvelder zo diep in het straf schopgebied, een fout van de kee per kan afstraffen. Beckenbauer kwam tegen ons niet zo vaak op, je kan wel merken dat ze het zonder hem achter niet meer zo zien. Maar ja ook Beckenbauer heeft natuur lijk eigenlijk ook bij corners en ver der ook qua organisatie gefaald. Zonu ga ik nog een kop thee pakken. Dit is altijd het eerste wat ik doe na een wedstrijd. Voetballers drinken thee In de rust, na de training, of ge woon thuis. Waarom Omdat thee de dorst het beste lest. Omdat je ervan opknapt. Omdat thee heel licht en goed verteerbaar is. En ge woon omdat thee erg lekker is. Want een voetballer is ook maar een mens. i. Tel. 01640 - 41250_ |k. Tel. 01607 - 3353

de Stem | 1973 | | pagina 17