Toekomst Goese binnenstad Mosselschelp herbergt Oesterbroed Sas' mooiste oud wijf B. en w. Goes bepleiten maatregelen voor doorstroming huizen Lijn met veldwerk ontbreekt op conferentie in Hedenesse Onru R DE VIERDE DISCUSSIENOTA OVER: Diamanten bruiloft te Nieuw- Zorgvliel NIET IEDEi FUNCTIECI larnavalsi Lifter overreden Uitbreidingsplannen krijgen vaste vorm TIJDELIJK DIRECTE LOZING Zoeken naar passende naam voor Goese promenade CHU bijeen in Middelburg WELZIJNSBELEID ZEELAND )roog stad streek ■■■■■Bi 's-Heerenhoek Veerse Meer Goes Burgerlijke stand Kruiningen 's-Gravenpolder Uitreiking Rode- Kruismedailles in Goese Prins van Oranje G. Gallandat-Huët houdt lezing in yiissingen Hansweert ONGEVALLEN Nefeo°pProce^t.geheeI Dinsdag 6 maart 1973 markten GOES, 6 maart 1973 Groenten: per stuk: Kropsla 17-29, C 5. per kg.: Aardappe len 24-30. Witlof AI 131-139, All 95-116, Bil 108-122, afw. 70. Prei All 49-68, Bil 42-47. Spruiten All 68-83, Bil 25-63, ongesorteerd 97-118. Groene sav. kool 12-64. Rodekool 17- 36. Boerenkool 122. Uien onge sorteerd 58-61, geschoond 41- 45, afw. 31. Peen 23-24. Knol selderij 36. ROTTERDAM, 5 maart Aanvoer: totaal 1156, slacht- runderen 865, varkens 291. Prijzen (in guldens per kg): koeien 5,90-6,35 (le kwal.) 5,35-5,65 (2e kwal.) 5,20-5,30 (3e kwal.) vaarzen 6,50-7,00 (le kwal.) 5,70-6,25 (2e kwal.), stieren 6,70-7,15 (le kwal.) 6,35-6,65 (2e kwal.), worstkoeien 5,25-5,40, varkens (2e kwal.) 3,07-3,09 (3e kwal.), slachtzeugen 2,75-2,78, zware varkens 2,92-3,03. Over zicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen groter - vlot - nauwelijks prijshou dend, varkens ruimer - rede lijk, afloop traag - fijne var kens gedrukt, slachtzeugen ho ger, enkele prima's boven no tering. YERSEKE (ANP) Het oude systeem, waarbij gekalk te dakpannen werden gebruikt als verzamelplaats voor oester- broed, is nu geheel vervangen door het gebruik van mossel schelpen. De N.V. Nederlandse Maat schappij voor Oetersteelt De Meulemeester en Co., te Yer- seke, meldt dit in haar verslag over het boekjaar juni 1971 juni 1972. De Meulemeester betrekt de schelpen van de mosselconserveringsindustrie en zaait ze in grote hoeveelhe-j den uit op. de daarvoor ge-^ schikte oesterpercelen. Het ge-I bruik van mosselschelpen is minder arbeidsintensief en dus veel goedkoper dan dat van dakpannen. Over de groei van de oesters in het afgelopen seizoen is de onderneming tevreden. Het sterftecijfer is als normaal te beschouwen. De broedval was afgelopen zomer van enige be tekenis. Veel last ondervond men van de steeds terugkeren de en toenemende pokkenval op de oesters. De verzending naar België steeg flink, die naai- D.uitsland enigszins. De verzending naar Zwitserland en de verkoop in Nederland vertoonde, een lich te, die naar Frankrijk en an dere landen een flinke da ling. De kreeftenhandel verliep naar- tevredenheid. Wel wordt bij de bewaring van de kreef ten steeds meer last ondervon den door toenemende water vervuiling, mede veroorzaakt, aldus het jaarverslag, door de zich in de buurt van het kreeftenpark bevindende mos- selschoonderijen en kokhanen- industrie. Het winstsaido over 1971 '72 bedraagt f 148.997, tegen f 99.082 in het vorige boekjaar. Voorgesteld wordt een divi denduitkering van 20 procent (vj. 14 procent). Geslaagd Te Middelburg slaagde een dezer dagen de heer Johan Traas uit 's-Heer enhoek voor het diploma „mo derne bedrijfsadministratie". Benoeming Opperwacht meester der rijkspolitie K. de Boer, rayon-commandant te 's- Heerenhoek, is benoemd tot waarnemend groepscomman dant der rijkspolitie te Capel- le. Opper De Boer zal, zodra een opvolger voor hem is be noemd, met zijn gezin naar zijn nieuwe standplaats ver trekken. Op maandagmiddag om streeks 12.30 uur vond op de kruising Nassau weg - Werri- laan te 's-Heerenhoek een aan rijding plaats tussen een per sonenauto, bestuurd door de heer W. A. uit 's Heerenhoek, en een personenauto bestuurd door de heer M. de J. uit Ovezande. De J., die op de Werrilaan reed, verleende geen voorrang aan A. die vanuit de Nassau- weg kwam. Mejuffrouw S. S. uit Mid delburg die in de auto van A. zat, liep enkele verwondingen op en werd op advies van dokter H. H. M. Zwartelé uit 's-Heerenhoek per taxi naar het St.-Joannaziekenhuis te Goes overgebracht. Beide au to's werden door deze aanrij ding aanzienlijk beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het aantal discus sienota's en gedachtenschetsen over de Goese binnenstad is uitgebreid met een gespreks- nota van de stuurgroep ter voorbereiding van een struc tuurschets voor de binnenstad. Deze nota vomrt samen met onder andere het Polyad-rap- port, de culturele nota van de actiegroep „Betere binnen stad" en de discussienota van de christelijke groepering in de gemeenteraad, een bijdrage waaruit het toekomstige beleid met betrekking tot de binnen stad kan worden geformu leerd. De Goese gemeenteraad heeft zich gistermiddag en gis teravond op informele wijze over al deze verschillende ge dachten gebogen. Bij dit bij zonder open gesprek, waarbij ook deskundigen van de stuur groep aanwezig waren, bleken de raadsleden het erover eens te zijn dat de binnenstad het tehuis moet zijn voor een grote verscheidenheid van functies. Wel waren er wat tegenstrij dige meningen over de vragen waar en hoe die functies moe ten worden ingevuld. Daarbij kwam onder meer naar voren op welke plaatsen supermarkten moeten worden gevestigd; of culturele voor zieningen al dan niet gespreid moeten' worden en hoe het parkeervraagstuk moet wor den opgelost. Verscheidene raadsleden vroegen zich af of het hart van de binnenstad wel op de grote markt ligt, zoals wethouder J. P. Linden- bergh op een kaart getekend had. Misschien, zo dacht men, ziet het publiek de winkel straten, het busstation of het N.S.-stadion wel als centrum, waaromheen de andere func ties van de stad moeten wor den geplaatst. Het ligt in de bedoeling van B en W. om in een later stadium maar in ieder ge val voor de kaarten precies zijn geschud de gebruikers van de binnenstad (bijvoor beeld middenstand, horeca, publiek) hun ideeën over deze problematiek te laten spui en. De stuurgroep, die de struc tuurschets voor de binnenstad voorbereidt, gaat ervan uit dat het karakter van de binnen stad moet worden gehand haafd, voor zover dat karakter voor de mens wezenlijke en onvervangbare waarden bevat. Daarbij moet ervoor gewaakt worden dat de uitbreiding van de binnenstad niet ten koste mag gaan van de binnenstad zelf. Het karakter van de bin nenstad is volgens de stuur groep geen enkelvoudig gege ven, maar het gaat om het totale en steeds wisselende pakket van kenmerken en ei genschappen. De stuurgroep is van mening evenals vrijwel iedereen die in de Goese bin nenstad komt dat een aan passing van het hart van de Ganzestad aan de steeds zich wijzigende omstandigheden onvermijdelijk is. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het rap port dat uitgebracht is door de stichting Bedrijfsonderzoek Afvalwaterzuiveringsinstal laties concludeert dat de ri oolzuiveringsinstallatie in Veere niet meer in elkaar zit zoals het behoort. Klei van buiten de installa tie kan ongehinderd tot het centrum van het circuit door dringen, omdat de vullingen tussen de betonnen elementen, die de buitenwand vormen, verdwenen zijn. Die vullingen zijn aangetast door het uiterst agressieve rioolwater. De bin nenstromende klei heeft er voor gezorgd dat de elementen zichtbaar ten opzichte van elk aar zijn verschoven. Dat is echter niet het enige waarmee de installatie kampt. In het verse rioolwater bevin den zich nl. voedingsbestand delen, die ratten in grote hoe veelheden aantrekken- Die ratten graven gangen achter de groeven om bij het voedsel te komen, en de grond komt weer tussen de voegen terecht. Door de gegraven gangen kun nen de betonnen elementen nog verder verzakken. Het strooien van vergif helpt bar weinig, omdat er in het water rijke gebied rond Veere ge noeg ratten zijn om de ge sneuvelde kameraden te ver vangen. De gemeenteraad van Veere moet nu besluiten om herstel werkzaamheden te laten uit voeren. De voegen moeten op nieuw gedicht worden. Voor de werkzaamheden zal het cir cuit helemaal moeten worden leeggepompt, en het afvalwa ter zal dan gedurende een be paalde tijd rechtstreeks op het recreatiegebied het Veerse Meer geloosd moeten wor den. In de gespreksnota geeft de stuurgroep een korte, in verschillende facetten gesplit ste analyse van de probleem stelling. De tendens dat be paalde gebruikers en onderne mers zich genoodzaakt zien naar de rand of zelfs geheel buiten de stad uit te wijken, leidt tot functieverschuiving. Dit kan een verschraling van het binnenstadsgebeuren ten gevolge hebben. Voor de stuurgroep is het de vraag in hoeverre het nodig en toelaat baar is om de structuur van de binnenstad aan te passen, opdat de daar aanwezige func ties weer optimaal kunnen plaatsvinden. De gemeente Goes heeft volgens de stuurgroep duide lijk behoefte aan een zoge naamd „operationeel plan voor de binnenstad", waarin een vi sie gegeven dient te worden voor de binnenstad op langere termijn. Daarnaast moeten ook de spreiding van de verschil lende bestemmingen en de be bouwingsmogelijkheden voor de onderscheiden deelgebieden bestudeerd worden. Culturele raad De voor zitter van de culturele raad Goes, de heer C.J. Buurman, heeft in het stadskantoor aan de Oostwal twee nieuwe werkgroepen geïnstalleerd, te weten de groep wooncultuur en cultuurconservering en de werkgroep toneel en dans. De heer Buurman gunde de leden van de werkgroepen voor de installatie een kleine terugblik in het verleden. Geboren: Janneke Helena Wilhelmina dv L.J. Goud- Hubregtse te Yerseke, Marina Cornelia dv I.M. Lindenberg- Minnaard te Yerseke, Chantal dv J.P.A. Stevense-Marmel-. stein te Kloetinge, Dingenis zvi D.M. Schipper-Pekaar te Yer-! seke, Irene Elizabeth dv C.J. de Waal-Minnaar te Goes, Pie-i ternella Janneke dv P. Dinge- manse-Westveer te Goes, Eli-! sabeth Jacoba dv D.W.M. de Feiter-Bouterse te Goes, Mar- tijn Dave zv E.P. Scholten- Gei js te Goes, Hendrikus Jo- sephus Maria zv H. van Hoorn- Aarts te Nisse, Willemina Sija dv J. van Baalen-Joziasse te Goes. Ondertrouwd: Johannes T. de Jager te Kapelle en Catha- rina J.H. Vermeule te Goes, Johannes Bal te Goes en Ma ria H.A. Luijk te Kloetinge, Johan A.G. van den Hoven te Wolphaartsdijk en Cornelia J. Lindenbergh te Wolphaarts dijk, Frederik J. Vos te Zie rikzee en Henderika B. Ban ning te Goes. Getrouwd: Andries D. Ver schuur te Goes en Maria A. van Sabben te 's-Heer Arends- kerke, Jacobus Moerdijk te Nieuwdorp en Arjaantje P. Kik te Goes. Overleden: Pieter Saaman te Wolphaartsdijk, Pieternella Harinck te Kloetinge, Jacob Meyer te Goes, Martha R. van Kruijssen te Goes, Cornells Wagenaar te Krabbendijke, Neeltje Leendertse te Colijns- plaat, Lena J. Marcusse te Goes, Ernestus HJ. Kanters te Hoedekenskerke, Cornells Hoogesteger te Kloetinge, Kri- na Boot te Westerschouwen. Feestavond In Ons Dorpshuis werd door de buurtvereniging De Kroon de jaarlijkse feestavond gehou den. Door de toneelvereniging 't Zand werd het blijspel in drie bedrijven Een aap op vi site op voortreffelijke wijze ten tonele gebracht. Ter dek king van de onkosten werd er een zaalverloting gehouden. Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant der rijkspolitie zijn inlichtingen te verkrijgen met betrekking tot de navolgende gevonden voor werpen: een- polshorloge, een rode kinderwant, een wieldop van een Fiat en drie hardboard platen. Damcompetitie De uitsla gen van de onderlinge dam competitie van de damclub 's-Gravenpolder zijn: M. Boo.- gers - A. van Overbeeke 29, S. Baerends - N. Tramper 0 2, S. Geelhoed - C. Schrijver 11, H. Slabbekoorn - E. Wis- kerke 02, A. Krijger - A, Quakkelaar 11, D.H. Huis- soon - M. Quakkelaar 02, C. Schrijver - N. Tramper 11 Chr. v. Overbeeke - A. van Overbeeke 02. Groep 1 wordt aangevoerd door J. Blom, E. Wiskerke en A. Krijger, groep 2 door A. van Overbeeke en N. Tramper en groep 3 door M. Nijsse en Chr. van Overbeeke. SAS VAN GENT Het Sasse carnaval kent vele tradi ties die in ere worden gehou den. Een daarvan is de verkie zing van het „mooiste" oud wijf tijdens de oude wijvenop- toeht door het domein van de Betekoppen. De jury had het dit jaar bijzonder moeilijk omdat elke deelneemster haar uiterste best had gedaan om er zo onappetijtelijk mogelijk uit te zien. Er waren er bij die zo uit een griezelfilm gestapt konden zijn. Uiteindelijk was het mevrouw Hemelsoet uit Sas van Gerat die met de ere titel „mooiste oud wijf" ging strijken. De foto bewijst dat ze dit predikaat ten volle heeft verdiend. (Van een onzer verslaggevers) WOLPHAARTSDIJK Het echtpaar A. Kole-Ver- schrage uit Wolphaartsdijk viert vandaag zijn zestigjarige bruiloft. Het echtpaar woont in Nieuw Zorgvliet aan de Van de Baanstraat. 's Morgens wordt het heuge lijke feit gevierd met een bij eenkomst voor alle bewoners van het rusthuis. Tijdens deze bijeenkomst zal ook burge meester mr. F. G. A. Huber van Goes zijn gelukwensen komen aanbieden, 's Middags zet het echtpaar Kole de vie ring van hun diamanten brui loft voort met de familie. (Van onze correspondent) VEERE De 34-jarige Ma rokkaan J. Maza uit Vlissin- gen is zondagavond in Veere om het leven gekomen, toen hij langs de kant van de weg stond te liften en werd aange reden door een passerende personenauto. De automobilist verklaarde tegenover de politie, dat de Marokkaan plotseling op de weg was gesprongen en hij de man zodoende niet meer had kunnen ontwijken. GOES Het college van b. en w. van de gemeente Goes is zeer ingenomen met de werkzaamheden van de Stuur groep Intergemeentelijke Struktuurschets Midden-Zee land. In een met redenen om kleed voorstel aan de raad vraagt zij deze activiteiten te waarderen met een voorlopig krediet van f 10.000. „In de afgelopen jaren heb ben wij er bij herhaling op gewezen, dat een gezamenlijke belangenbehartiging in Mid den-Zeeland naar onze mening de enige weg is die kan leiden tot een evenwichtige ontwik keling van dit gebied", zo schrijft het college, dat verder melding maakt van de moge lijkheid zaken die een grens- (Van onze correspondent) GOES De Goese prome nade blijft in het nieuws, dit maal door een „Uitdaging aan de creatieve jeugd tot 17 jaar". De bedoeling is voor de toekomstige promenade een passende naam te verzinnen, en een bijbehorend- vignet te1 ontwerpen, liefst in kleur. De1 ooiste inzendingen worden be-' loond met prijzen tot honderd gulden, terwijl de meest ge slaagde uitvoering tot symbool van de promonadecommissie Langevorst - Ganzepoortstraat wordt uitgeroepen. Het is de bedoeling dat van het vignet een aantal stickers wordt ver vaardigd. overschrijdende werking heb ben in regionaal verband aan de orde te stellen. Kort sa. mengevat ziet de stuurgroep het als haar taak om in geza menlijk overleg een structuur schets op te stellen die per gemeente de basis kan vormen voor het te voeren beleid op planologisch gebied. Met de eerste fase van de werkzaamheden, die een in ventariserend onderzoek en de opstellen van een programma omvat, is inmiddels gestart. Andere kredietvoorstellen van de raad: Afgerond f 9500 voor een aanvullende studie van het Economisch Technologisch Instituut op het rapport „Ontwikkelingsmogelijkhe den voor Goes in de periode 1967—1985". Een voorlopig bedrag van f 40.000 voor de tot op heden verrichte werkzaamheden van de Stuurgroep Voorbe reiding Structuurschets Binnenstad. F 55.000 voor de door Ad viesbureau Arnhem te tref fen voorbereidingen van een plan voor de recreatie ve ontwikkeling van het gebied „Schelphoek". F 6.000 voor de aanschaf van een tafelcomputer voor de dienst openbare wer ken. F 54.000 voor afwerkings werkzaamheden van gedeel ten uit het bestemmingsplan „Goese Polder I". In de raadsvergadering, die op donderdag 15 maart is ge pland, komt tevens aan de orde de mogelijke vaststelling van een zg. doorstromingsveror- dening, die moet bevorderen dat inwoners met goede inko mens doorstromen naar wonin gen in hogere huurklassen. B. en w. achten het van groot belang dat thans op het stuk van doorstroming van gemeen tewege maatregelen worden getroffen. GOES. De uitbreidings- plannen van de openbare! leeszaal en bibliotheek te Goes krijgen vaste vorm. Het colle ge van b. en w. van deze gemeente heeft de raad voor gesteld in principe akkoord te. gaan met de verbouwing van de leeszaal en bibliotheek in de loop van dit jaar. Daarvoor zou dan een extra-krediet no dig zijn van f 20.544 waaraan het college de voorwaarde wil verbinden dat de bibliotheek de vorm van een stichting aanvaardt en tevens akkoord gaat met de overdracht van grond en gebouwen in erfpacht. Het college acht deze ont wikkeling noodzakelijk, ter realisatie van de bij het Goese bibliotheekwezen levende plannen. Het bibliotheekbe- stuur kan met het gebouw als onderpand een lening aangaan voor de verbouwing. Zou de gemeente voor de investe ringskosten moeten zorgdra gen, dan zou dit in de uitvoe ring ernstige vertraging kun- GOES De administrateur van de bloedtransfusiedienst Zuid-Beveland van het Neder landse Rode Kruis, de heer A. J. van Heel, zal op een speciaal hiertoe belegde bijeenkomst op dinsdag 13 maart in de Prins van Oranje een aantal medail les en andere eretekenen uit reiken. Onder meer zijn dat enkele medailles van verdienste voor tien- en twintigjarige trouwe dienst en een honderdvijftig tal Landsteinermedailles voor bloedafgifte, ongeveer de oogst van twee jaar. Na afloop van de plechtigheid volgt vertoning van de nieuwe Zeelandfilm „Er zijn nog Zeeuwen" en een voor lichtende film over de toepas singen van bloedplasma. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De CHU- kiesvereniging te Middelburg houdt vanavond een bijeen komst in de Chr. Griffioen- school aan de Olmenlaan te Middelburg. De bedoeling' is, dat de CHU-fr'actie uit de gemeente raad in open contact komt met „de achterban". De aanwezi gen kunnen vragen aan de fractieleden stellen. CHU-wet- houder W. Baars zal een kor te uiteenzetting over het ge voerde beleid geven. (Van onze correspondent) 1YIIDDELBURG „De ont ginning van de Noordzee en de belangen van het bedrijfs leven daarbij", zo heet het on derwerp dat behandeld gaat worden op een bijeenkomst van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Spreker is de heer G. Gal- landat-Huët, secretaris van de Raad voor Oceanologie. De lunchbij eenkomst wordt ge houden in Grand Hotel Britta- nia in Vlissingen op dinsdag 20 maart en begint om 12.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND - MIDDEL BURG De conferentie over de sociaal-culturele ontwikke- lingsschets voro Zeeland, die gistermiddag op het vormings centrum „Hedenesse" te Cad- zand is begonnen, wordt met argusogen zij het op af stand gevolgd door de wer kers in het welzijnsveld in Zeeland. Bij deze mensen, de functio narissen in het maatschappe lijk opbouwwerk in de regio en in de steden, maar ook bij de regionale en plaatselijke besturen die dit opbouwwerk schragen, leeft een flink stuk frustratie. Het onbehagen komt voort uit het feit, dat het plaatselij ke en regionale „veldwerk" niet betrokken is geweest bij de totstandkoming van de bouwstenen, die tot een soci aal-culturele ontwikkelings- schets hebben geleid. Het plaatselijke en regionale wel zijnswerk is trouwens even min rechtstreeks op de confe rentie op „Hedenesse" verte genwoordigd. Zeer concrete bezwaren ko men op bij bestuur en functio narissen van de stedelijke raad van maatschappelijk wel zijn te Vlissingen. „Een van de centrale discussiestukken op Hedenesse, getiteld „De ge nerale functie in het wel zijnsbeleid" is typisch achter het bureau geschreven en heeft met de Zeeuwse situatie als zodanig geen enkele ande re relatie, dan dat het de pro vincie Zeeland als plaats van handeling noemt", zegt men in Vlissingen. Het bewuste stuk, dat over territoriaal opbouwwerk han delt, heeft geen lijn met regio naal en plaatselijk welzijns werk in Zeeland gehad. „Overigens is dit stuk een voorlopige versie, zodat het niet als een dringend advies voor de concurrentie behoeft te dienen", wordt als tegenar gument aangevoerd- In Middelburg gaan thans stemmen op, om als een soort antwoord op de concurrentie op Hedenesse een „alternatie ve welzijnsdag" te houden, waar het regionale en plaatse lijke welzijnswerk wel hun zegje zouden kunnen zeg gen. De fractievoorzitter van de PPR in de Zeeuwse Staten, de heer C. van Waterschoot, die op Hedenesse indirect een aantal mensen uit „het wel zijnsveld" vertegenwoordigt, zegt hiervan: „Zo'n alternatie ve dag lijkt mij nu wel wat voorbarig. De conferentie heeft een vrijblijvend karak ter voor de aanwezige Staten leden, die straks de lijn in de sociaal-culturele ontwikkeling moeten gaan bepalen. Wel is het zo dat wij na „Hedenesse" een nabespreking zullen hou den waarbij de veldwerkers een belangrijke inbreng zullen leveren. Wij wachten rustig af wat de conferentie aan we tenswaardigheden oplevert, en daarna zien we wel verder". De stedelijke raad voor het maatschappelijk welzijn te Vlissingen, uit welks kring reeds in november vorig jaar isgeprotesteerd tegen het ge mis van een lijn tussen Hede nesse en het veldwerk zal op 12 maart in de vergadering van het algemeen bestuur van deze raad, de zaak in beschou wing nemen. Protesten van de aard als die door Vlissingen zijn ingediend, zijn o.a. ook afkomstig uit het regionaal op bouwwerk in Borssele. nen opleveren. De uitbrel. dingskosten van de biblio theekruimte worden voorlopig geraamd op f 450.000. Het col lege meent voor het komend jaar met een subsidiebedrag van f 140.000 (1972: f101.429) te kunnen volstaan. In de be grotingsvoorstellen voor 1973 is rekening egehouden met een bedrag van f 150.000. Reimerswaalcup In het weekeinde is in de Westerschel- de ter hoogte van Hansweert de eerste bekerwedstrijd voor de Reimerswaalcup gevist Van de visvereniging Reimers- waal namen 32 hengelaars aan de wedstrijd deel, van de Hansweertse visclub de Pilt 26. De uitslagen zijn: 1 H. Koii, Reimerswaal 1950 pnt., 2 F. Meyer Reimerswaal 1746 pnt, 3 A. de Kraker de Polk, 1435 pnt., 4 mevr. Meyer, Reimers waal 1366 pnt., 5 M. Tramper, De Pilk 1141 pnt. en 6 J. Dekker (tevens eerste junior) de Pilk 1127 pnt. Doordat de Pilk (met een geringer aanta! deelnemers) aan een hoger puntengemiddelde kwain, ging de cup ditmaal aan de visver eniging Reimer®waial voorbij. Het eerstvolgende clubcon cours van de vereniging is vastgesteld op zaterdag 11 maart. Carnaval Het was de boe- renkapel De Deurdouwers diz zaterdagmiddag het carnaval te Hansweert inzette. Velt kinderen waren naar de mii- ziektuin gekomen om vandaar I in optocht achter de boerenka- pel het dorp door te trekken. Het kinderfeest werd die afgesloten in zaal Zeelandis alwaar de kinderen werdea getrakteerd, 's Avonds was er een groot carnaval in de zaa, Zeelandia met medewerkiig i van The Rhythm Stars. Ook hiervoor bestond een overwel digende belangstelling en e: heerste een opperbeste stem- I ming. Zondagmiddag was kei j weer de beurt aan de kinde ren. Ook deze middag waren velen present in de zaal Zee landia. Er werd gedanst gezongen en er werd opnieu»' enkele malen getrakteerd. Zondagavond klonk weer M in Zeelandia het „Uche, Uche, uche" en „Lief zijn voor elkaar" uit de kelen van vele „oude ren". Optreden In zaal Zeelan dia had een optreden plas' van de groep „Hannie en i Rekels". Het was een zeer 8 slaagd optreden waarvoor eci ter de belangstelling gerin! was. Serenade De penninj- meester van de harmonie Scheldegalm de heer A.JA van Eij keren is door de har monie een serenade gebracht j in verband met het feit dat jj" zeventig jaar is geworden. het Dorpshuis Kaj Munk vfer den naast de gebruikelijk' marsen de meest bekende car navalsnummers tot vermaak van alle aanwezigen ten geho re gebracht. Feestavond De buurtver eniging Achter de Boomdij* 1 houdt vrijdagavond haar feest-1, avond in de zaal Zeelandia. H« feest begint om 20.15 uur e» de muziek zal worden verzorg' door de bekende band Te®' j pico's uit Sint-Willebrord. Ongeval Zondag te 1"|! uur geraakte een personenatw I die bestuurd werd door 17-jarige mejuffrouw A.H. s." Hansweert in de bocht Zsf"' dijk-Kanaalweg van de v®j meter hoge Zanddijk af. H?. ongeval ontstond doordat bestuurster de bocht met te grote snelheid wilde nero®j en daardoor de macht over stuur verloor. Mejuffi®" A.H. diende met rugklacht en verwondingen aan be®* benen overgebracht te word'- naar het St.-JoannazieW' huis te Goes. Een medepasj' gier kwam met de schrik w I De auto werd geheel ve nield. [Dinsdag 6 maart 1973 (Van onze correspondent) BORSSELE-ZIERIKZEE - Zaterdag ontstond op de Mon. sterweg te Borssele een aan rijding tussen een personenau- to bestuurd door mevrouw IV, uit 's-Heerenhoek en bromfiets waarop D.M.S. uit Borssele. De bromfietser liep ernstige verwondingen op en moest per ambulance overge- bracht worden naar het Sint. Joannaziekenhuis te Goes. De bromfietsbestuurder had geen voorrang gegeven. Onder Zierikzee op de krui. sing Zeelandburg-Nieuwtr. kerk ontstond een aanrijding tussen een personenauto waar in L. K. uit Nieuwerkerk en een uit tegenovergestelde richting komende bromfietser J.H. van D. uit Zierikzee. De bromfiets-, bestuurder en de duopassagie- re mejuffrouw M-V. uit Zie. rikzee moesten beiden met ge broken dijbenen en polsen en de autobestuurder met een hersenschudding overgebracht worden naar het Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee. |(Van een onzer verslaggevers) 1 SINT-JANSTEEN Van liet rijk der ratten in Sint- ■ansteen tot dat van de Kloo- panen in Kloosterzande, heeft f)ost - Zecuwsch - Vlaanderen laandag weer gedaverd onder Jet carnavalsgeweld. De feest vreugde was vergeleken met atcrdag niet getaand. I Ook gisteren kon je ze er teer precies uithalen: de Joorgewinterde feestelingen pet hun van pils doorweekte jiel en hun door slaapgebrek pat waterig geworden blik. fun tegenhangers: schorre ■Vooruitzichten voor woens- e.n donderdag, opgesteld ïeon °P maandag JJiï-00 uur: Droog weer met Iclit'?e periodes en tamelijk Weersvooruitzichten in cij- Ej gemiddeld over Neder- fw,', woensdag: Aantal 4 J1' j t0t 7' Min.-temp. 0 lav t3laden boven normaal, lal van ongeveer nor- |,j 3 graden boven nor- Kans op een droge peri led i?'nstens 12 «ur: 951 J00r donderdag: Aantal I ,2™: 0 tot 7. Min.-temp. 0 graden boven normaal. Etemp' 0 tot 4 graden j no'maal. Kans op een Ue„Periode van minstens 12 L /r°Cent- Kans op een f, dr°og etmaal: 80 pro- Kons den 17 7, Plitl 345 21, M: Mainz onv., K - 4, Kc len 141 4, Lobi Kop 92' plus 8, de IJssi ter 310 plus 14 Belfeld den de s

de Stem | 1973 | | pagina 2