Zó aart u nstig: iro bank isers aan Kovacs: „Topspelers wanen zich superieur OPTIMISME BIJ AJAX VOOR DUEL BAYERN wwwm MAX: IP PERS KRITIEK VOOR STUY EEN EXTRA PRIKKEL ■AJAX Gerd Muller: Geen spuit EDDY MERCKX NET IN TOUR Ajax-Bayern allerlei PIMPELBURGER BITTER M PRAAG: NAC" Zege van Zoetemelk P n panty extra NERGENS Depetfekte pasvorm van PantyP-Extra merkt upas goed als u ze aanheeft !t PIMPELBURGER BITTER NIEUW WM NEDERLAND PER HELE FLES J 12 ADVERTENTIE"*4 3 Amro Bank hebt u de tien verschillende •men. Van een ekje met 4% rente tot arrekening met een Dptijd van 5 jaar,die nu i gegarandeerde rente n maar liefst u bij de Amro Bank vrij adviseren over de voor t geschikte spaarvorm. [3e klas C 1-25 's.H.A.kerke 2 Heinkensz. 2 Kruiningen 2 Kloetinge 4 Kapelle 3 |3e klas D i-21 Sehore 1 Hoek 2 AZW 3 Kapelle 2 Tern. Boys 4 4c- klas A 5-28 Brouwersh. 2 Mevo 3 WIK 3 ZSC 2 Wolfaartsd. 4 6-25 i-21 6-15 k-i3 13-20 |2-18 14-17 15-13 15-26 15-20 15-19 15-14 |4e klas B 12-21 Vlissingen 8 VCK 4 Meeuwen 4 GPC 5 -13 -12 -11 -10 4c klas C i-24 SVD 2 Nieuwdorp 4 Borssele 3 Heinkensz. 1 nog fel kwamen op. Zij gingen respectieve- |s zesde en als tiende eindlijn. in de tweede manche |de Axelaars zich in de Het was nu J. Goos- ie als eerste uit de okken wegschoot. Hij |dit enkele ronden vol, iet noodlot sloeg toen Jiddellijk voor hem toe. gebroken schokbreker [hij de strijd staken. W. f ruggen streed ook na [ooraan en op een vijfde bij de start, ging hij lelijk toch als derde ]le aankomstlij n. C. Ha- had een slechte start, zestiende plaats, maar |ls vierde over de streep. Schelleman deed het ortreffelijk. Een slipper- de start ded hem op de gde plaats terechtko- aaar op zijn rijden in aache stond geen maat. rdnekkige duels met zijn jtanders ging hij als vijf- er de eindmeet, terwijl it als veertiende finish- Ide inters was het de lander Bosch die zich in Iker reed. In de eerste Ie werd hij derde, vierde tweede manch een ne lplaats in de derde man- Istand nieuwelingen: 250 S. Mortier (B), 2 J. (B), 3 W. van Brug» J. Schelleman, 5 C. linck, 9 C. Walhout, 16 J. lens. 4e klas D -22 Apollo 3 Kruiningen 3 Yerseke 4 4 1-18 -17 -15 SSV |1-12 4e klas E :-23 Kruiningen 5 -22 Kapelle 4 b-2l Kruiningen 4 -17 Apollo 4 Ê-13 x) 2 winstp- B-12 4e klas F B-25 Tern. Boys 5 B-22 Hoek 4 E-19 Spui 3 B-17 AZW 4 -16 Corn Boys 5 -15 15- 13- 1 13- 13-5* i. m. linsdag 6 maart 1973 13 15-13 16-12 15-11 15- 9 15- 6 14-12 14-12 13- 9 12- 7 14- 7 16-13 15- 9 13- 7 14- 7 17- 7 11- 9 8- 5 11- 5 11- 4 12-H 12-10 11- 5 11- 4 14-11 13- 9 14- 9 14- 9 5?- 13-12 14» l 14- 7 16- 8 12- 4 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De stemming onder de Ajacieden voor |je wedstrijd tegen Bayern München is op zijn zachtst ge- |:e»d vrij optimistisch. De spelers van de Amsterdamse ster- I rtnforinatie zijn nog net niet zo arrogant om te stellen dat Hketbij voorbaat een gewonnen partij is. Zjj zijn zelfs bereid om toe te geven dat München niet voor niets een zo grote Ireputatie heeft opgebouwd en dat het daardoor best een ■moeilijke wedstrijd zou kunnen worden, maar erg gemeend ■klinkt het niet. Franz Beckenbauer, Gerd Muller en Bayern-trainer Vdo Lattek bij aankomst op Schiphol. I Nu is het uiteraard een goe ie zaak, dat een elftal met blfvertrouwen tegen een «Istrijd aankijkt, maar een groot zelfvertrouwen zou imen leiden tot onderschat- (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ajax-praeses Jaap heeft zich nogal opgewonden over de kritiek die er is geweest op het besluit van Ajax om voor de rechtstreekse radiouit- zendingen van Ajax - Feyenoord en Ajax - Bayern München beta ling te eisen. Tijdens de persconfe rentie voor het duel met Bayern stelde een boze Van Praag: „Sportjour nalisten en de Vara heb- hen Ajax verweten dat Ajax geen rekening zou houden met de vrije nieuwsgaring. Maar dit is een perti nent onjuiste stelling. De KNVB heeft namens alle betaalde voetbalvereni gingen met de NOS een contract afgesloten, waarin staat vermeld dat ie clubs een gelegenheid moeten geven voor het uitzenden van flitsen, hat is duidelijk geen complete wedstrijd. Dat (r tot nu niet voor be taald is, is een andere taak. Maar zoals het met 'ele zaken het geval is, ™jt ook nu Ajax de 'Pits af. Wij doen dit Wet alleen voor onszelf, maar voor alle betaalde voetbalverenigingen. ™gend jaar kan Feye- 'pord of Sparta er pro- "it van trekken. En de hoogte van het „Ajax heeft MM gesteld dat dit per f 25.000 moet zijn. Er «n altijd onderhandeld worden". Om te bewijzen dat Ajax dit keer niet eigen belang is te 'M, zal het bedrag dat voor de radiouitzending worden betaald J Ww is nog in onder- Mdelmg met de NOS) n oen goed doel wor- 1 geschonken. ting van de tegenstander. En dat is waar Ajax-trainer Ste fan Kovacs zich zorgen over maakt. Kovacs: „De Nederlandse topvoetballers leven niet meer optimaal naar een wedstrijd toe. Zij zijn verwend door de successen en hebben zichzelf op een voetstuk geplaatst. Zij denken dat ze superieur zijn en dat zij alleen wereldklasse hebben. Maar dat is bepaald niet het geval. Bij Ajax leeft dat erg sterk. Ik kan dat mer ken aan de voorbereiding voor competitiewedstrijden. Zondag spelen we tegen FC Gronin gen. De spelers wilden zon dagmorgen pas vertrekken. Dat betekent dat we anderhalf uur voor de wedstrijd in Gro ningen zouden aankomen. Vol gens de spelers mag dat ge rust, want Groningen is toch gemakkelijk te pakken". En dan een felle Kovacs: „Zo'n instelling is fataal. Ik heb onmiddellijk gesteld dat wij zaterdag vertrekken. Ik ben twee keer van de stelre gel van een degelijke voorbe reiding afgeweken. Dat was tegen Feyenoord uit en tegen NAC. Het resultaat van deze wedstrijden is voldoende be kend". Johan Cruyff is het bepaald niet eens met de theorie van Kovacs. Een verbaasde Crnyff: „Wij onderschatten Bayern München bepaald niet. Wij weten dat het een sterke ploeg is". En dan lachend: „Maar Ajax is beter. We maken in de eerste vijf minuten twee doelpunten en dan is Bayern nergens meer. Dan hoeven we voor de thuiswedstrijd ook niet bang te zijn". (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Heinz Stuy, misschien wel de meest bekritiseerde Nederlandse doelman van dit seizoen, maak te gistermorgen enkele uren voor het vertrek van Ajax naar Wassenaar, een ontspannen indruk. De geblokte IJ- muidenaar, die zaterdag in het topduel tegen Feyenoord weer eens alle kritici door subliem spel tot zwijgen bracht, toonde geen enkele emotie. „Ik beoordeel die kritiek vrij nuchter", zei hij. „Het is logisch, dat het je wat doet, dat je je het wel eens aantrekt. Maar aan de andere kant geeft het je ook een prikkel. Je wilt dan wel eens laten zien waar toe je in staat bent. AI krijg ik heel weinig kans in die rich ting". (Va 'ln onze sportredactie) Fbei],.^ De compe- P'AC dit 3 tassen Ajax en '1st isWas vastgesteld voor ck v,„ ™aart is op ver- nega nit .,ax een daS ver" it'Err111 verband met de lè Enll "3fl van Ajax voor "«ften „up tegen Bayern 1 P,e wedstrijd wordt 6 I op 'aterdag 17 I i'tt-sfi„ an8, 20-°° u- in het ''aap van Praag: U'tbaai zijn NAC ir bijzonder "«en zp z'ch zo soepel ulat vfr'c'd' Bit vooral l,rt een k woensda£ 14 Pu Ff n» ''perwedstrijd te- f ag moet spelen. ^Iv«wn ai,e Over wie zijn rechtstreekse tegenstander zal zijn, maakt Cruyff zich ook geen zorgen. Cruyff: „Het blijft voor mij eender wie het is. Beckenbau er speelt niet op mandekking en Schwarzenbeck heeft nog de schrik in de benen van die door ons met 50 gewonnen oefenwedstrijd. Zoals je ziet weinig problemen. Ik hou het op 85 procent winstkans voor Ajax". Wel zorgen maakt Cruyff zich over zijn hardnekkige blessure die hij voor in het seizoen opliep en waar hij nog steeds last van heeft. Cruyff: „Ik had het gevoel dat ik weer aan de beterhand was, maar zaterdag tegen Feye noord kreeg ik weer een flin ke trap tegen mijn knie. In het belang van het elftal ben ik in de ploeg gebleven, maar het is voor mij een vervelende zaak. Op een gegeven moment zal ik me moeten afvragen waai de grens tussen clubbelang en persoonlijk belang ligt. In feite heeft die blessure het hele seizoen mijn spel al beïnvloed. Ik kan bijvoorbeeld niet zo snel meer wenden. Dat kan alleen met een flinke rustperiode goedkomen. Op een gegeven moment zal ik een beslissing moeten ne men". Woensdagavond zal Cruyff die beslissing in ieder geval niet nemen, want de frêle Amsterdamse aanvaller staat zeker opgesteld tegen Bayern München. Kovacs: „Johan kan best spelen. Hij heeft een goede conditie en hij mankeert wei nig. Alleen is hij nog niet in topvorm. Maar dat heeft niets met blessures te maken". HARRY VERMEULEN. Stuy, bezig aan zijn zesde seizoen bij de Amsterdamse rood-witten, heeft ogenschijn lijk een image opgebouwd van grote onverschilligheid. Er wordt hem wel eens verweten, dat hij weinig geconcentreerd aan een wedstrijd meedoet, dat zijn voorbereiding onzorg vuldig is. Drie jaar lang heeft Stuy na zijn sensationele over gang van Telstar naar Ajax, moeten wachten op de kans zich te bewijzen. Drie jaar lang zat hij als het ware vast- gekluisterd op de reservebank, drie jaar lang mocht hij kij ken hoe zijn grote voorganger, Gert Bals, het doel van Ajax verdedigde. „Het was een har de leerschool", zegt Stuy er nu van. „Maar ik heb er enorm veel van geleerd. Je kunt je in dit sportbedrijf geen senti mentaliteit meer veroorloven. Het is keiharde business ge worden. Dat heb ik aan den lijve ondervonden". Stuy kreeg bijna 3 jaar geleden de gelegenheid van de toenma lige trainer Michels in het top- team van Ajax te spelen. In de onmoeting tegen SVV werd hij door de ondoorgrondelijke Michels, geheel onverwacht, „aan de bak" gecommandeerd. Het betekende het einde van de periode-Bals bij Ajax, het luidde een nieuw tijdperk- Stuy in. Stuy wist op dat mo- SEILLANS (AFP) Joop Zoetemelk heeft gisteren de wedstrijd Nice - Seillans, de laatste van een aantal wed strijden aan de Franse Cóte d'Azur, gewonnen. Zoetemelk zette reeds ver voor de eind streep zijn laatste sprint in. De tempoverhoging van Zoete melk was voldoende om Ho siers, Ocana en Vasseur met tientallen meters te verslaan. 11 Delisle (Fra), en het pelo- Ongeveer halverwege de rit, waarvoor een honderdtal renr ners aan de start waren geko men, werd de strijd beslist. Zoetemelk en Alain Vasseur reageerden op een ontsnap pingspoging van Luis Ocana. Even later sloot ook Roger Ro- siers zich bij het vluchtgroep- je aan. Hij was de laatste die een sprong uit de hoofdgroep naar de koplopers maakte. De uitslag: 1 Zoetemelk (Ned.) 155 kilometer in 4 uur 3 minuten en 30 seconden. Op 2 seconden: 2 Rosiers (Bel.), op 4 seconden: 3 Ooana (Spa.), op 5 seconden: 4 Vas seur (Fra), op 19 seconden: 5 Parenteau (Fra.), op 1 minuut 26 seconden: 6 Perin (Fra.) op 2.08: 7 Santy (Fra.), 8 Mar- telozzo (Fra.), 9 Julien (Fra) op 2.25: 10 Mortensen (Den), 11 delisle (Fra). en het pelo ton. ment nog niet of zijn opstel ling definitief was. Dat er voer hij pas op het moment, dat Bals getransfereerd werd en dat Sies Wever door Ajax werd aangetrokken. De reser vebank was voor Heinz Stuy verleden tijd. Een moeilijke periode was afgesloten. Stuy staat nu voor het derde jaar bij Ajax onder de lat. Tweemaal veroverde .hij de nationale titel en de Europa Cup, eenmaal de KNVB-beker en de wereldbeker met de Amsterdamse club. Het laatste seizoen is plotseling de kritiek losgekomen. „Het geeft je een extra prikkel", zei Stuy, „vooral als er een belangrijke wedstrijd op komst is. Je hoort mensen er over praten, je best wat er over geschre ven wordt en steeds zie je dan weer j,e naam opduiken. Steeds hoor je je naam noe men en bijna steeds is het ook negatief. Je bent je dan be wust van het belang van de ontmoeting. Het verhoogt je concentratie. Tenslotte ben je de laatste man in de ploeg. Als die een fout maakt bete kent dat meestal een doelpunt. Dat zag je aan Feyenoord met Reitsma. Of hij nu schuld had of niet, maar de keeper wordt er op aan gekeken. Dan wordt er snel vergeten, dat je daar naast nog veel goede dingen hebt kunnen doen. Matr als je in het begin van een wedstrijd een paar geweldige reddingen verricht ben je de grote man, de held". Stuy weet dat hij een goede generale heeft gemaakt. Hij was in grote vorm tegen Fey- ennoord. En nu woensdag: „Ik sla Bayern hoger aan. De ploeg heeft meer ervaring, herbergt ook meer klasse met zijn handvol internationals. Maar vooral de routine van de Duitsers is bijzonder belang rijk. Daarom geloof ik dat het een erg moeilijke partij gaat worden. Moeilijker dan tegen Feyenoord. Alleen, als we nu ook snel een paar doelpunten maken, dan komt de zaak wel even anders te liggen natuur lijk. Al wordt er te snel gere deneerd dat wij dan de zaak gaan bevriezen, zoals tegen Feyenoord". 'De laatste weken gingen er geruchten dat Ajax een andere keeper wilde kopen. „Ik heb zo iets gelezen, ja. Maar ik heb er nog niets van gehoord. Zelf heb ik niet de wens te kennen gegeven, dat ik aan het eind van het seizoen wil vertrek ken. Waarom ook. Je moet echter niet vergeten, dat Ajax een topclub is, die wil blijven winnen. Dan moet je wat armslag hebben. Als ik eens geblesseerd raak hebben we alleen nog Sies Wever. Je hebt als topclub naar mijn mening achttien a negentien man no dig van dezelfde kwaliteit". Opvallend is het overigens, dat Ajax' keepers zo weinig geblesseerd raken. Bals en ook Stuy hebben nog nooit een wedstrijd verzuimd wegens blessures. „Ik weet niet wat het is", zegt Stuv, 'k 0 Heinz Stuy, die zaterdag bewees tot Nederlands beste keepers te behoren. 9 Heinz Stuy in actie. wei eens als een kamikazepi loot op de schoen van een aanvaller duiken en toch heb ik nooit iets". De meest be kritiseerde Nederlandse doel man verzwijgt dan bescheiden, dat de lichaamsbeheersing daarbij een grote rol speelt. Bayern München en Udo Lat tek keken zaterdagavond met grote ogen toe en zagen, dat Heinz Stuy behoort tot een van de beste doelverdedigers in Nederland. (ADVERTENTIE) Panty P Extra is minder ophaal- gevoelig en kan dan ook tegen een stootje. in de groene verpakking (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Gistera vond om halfacht kort voordat ze gingen eten stonden Gert Müller en Franz Beckenbauer op de tiende verdieping van het Esso-Motor hotel, kamer 1018 voor bet raam. In de verte zagen zij de wazige contouren van het Olympisch Stadion. „Daar gaat het woensdag dus gebeuren", stel de Beckenbauer ten overvloe de vast. En Müller voegde er aan toe: „Daar zullen we onze prijs voor de toekomst moeten maken". Even later ging de deur van kamer 1018 open. De clubarts van Bayern kwam binnen met een masseur. Müllers rechterbeen werd voor de zoveelste keer de laatste we ken aan een speciale behande ling onderworpen. „Ik heb vandaag in Münohen niet meer getraind", verklaarde de goalgetter. „Zondag heb ik nog vrij veel gelopen en aan een partijtje voetbal van negen tegen negen deelgenomen. Het ging bevre digend. Daarom wilde ik van daag weer rust nemen". Krijgt Müller voor de wed strijd van woensdag een pijn stillende spuit? „Neen", ant woordt de clubarts, „woensdag ochtend komt professor Carl Vierenstein, die Müllers bles sure behandeld heeft naar Amsterdam om kort voor de Wedstrijd een speciale banda ge om het gekwetste been te leggen. inspuitingen zullen dan niet nodig zijn". Zegt Müller: „Ik zal ook geen spuit toestaan, ik wil voelen hoe mijn been het houdt, want per slot van za ken moet ik nog langer mee". Müller en Beckenbauer delen op al de reizen van FC Bayern de kamer. Dat is reeds een jaar lang het geval. Ook beide vleugelspelers Dürnber- ger en Hofmann slapen om psychologische redenen (aldus trainer Udo Lattek) altijd op dezelfde kamer. Zonder vertraging was Bay ern gisterenmiddag rond vijf uur op Schiphol geland. Enige uren daarvoor had de ploeg in de studio van de ZDF in München nog een speciaal voor hen vervaardigde film van het duel Ajax - Feyenoord beke ken. Hoe waren de reacties? Beckenbauer: „Ik vond het een geweldig goede wed strijd". Paul Breitner: „Ik denk er anders over. Het viel mij tegen". Zegt trainer Lat tek: „De reacties van Breitner kan ik mij voorstellen, op de film kreeg je geen juist beeld van het spel van Ajax, omdat de camera vanzelfsprekend al leen de bal volgde en er daar om niet te zien was hoe veel Aj ax liep". 0 Gerd Müller: „Ik moet nog langer mee." ROME (AFP) Eddy Merckx zal op 30 juni niet in Scheveningen starten voor de Ronde van Frankrijk. De hou der van het werelduurrecord heeft gisteren in Rome, bij de persconferentie ter gelegen heid van de komende Ronde van Italië, gezegd dat hij voor 1973 afzag van de Tour de France. Eddy Merckx vertelde: „Ik rijd de Vuelta en de Giro. Het is voor mirj onmogelijk in een- seiizoen aan drie grote etappe wedstrijden mee te doen, daarom moet ük wel de Tour laten schieten. Ik overigens met spdjt". doe het Merckx. die vorige week een oontract tekende om in de Ronde van Spanje te rijden, een verplichting overigens uit zijn contract met Molten^ dat hem dit jaar de Italiaanse en de Spaanse ronde wilde laten rijden, bevestigde dat hij naast deze twee grote nationa le ronden wel zal deelnemen aan de klassiekers. De eerste, de Omloop van Het Volk, heeft hij trouwens zaterdag al gewonnen. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ajax - Bayern München zal worden geleid door de Zwitser Schreuder. Hij wordt geassis teerd door zijn landgenoten Clematide en Engel. De UEFA-vertegenwoordi ger bij het treffen in Amster dam ls de Italiaan Franci. De ze wordt algemeen beschouwd als de toekomstige voorzitter van de UEFA. De loting voor de halve finales van de toernooien om de Europacups en de UEFA- cup zal plaatsvinden op vrij dag 23 maart in het hotel Sint-Gothard te Zürich. De lo ting is om 12.00 uur. Barry Hulshoff en Johan Cruyff spelen woensdagavond tegen Bayern zeker mee- Gis teravond is clubarts dr. Rolink naar de in "Wassenaar verza melde Ajacieden gegaan (Ko vacs: „Dit is de eerste keer dat zoiets gebeurt") en heeft daar de blessures van Huls hoff en Cruyff nog eens extra K^VipndelrJ. (ADVERTENTIE) l'T EERSTE GLAASJE IS 'N GESCHENK VAN DE KUYPER fl. 9.55 1 "puur" of als "tic" S of "on the rocks" .«N (dus met een paar blokjes ijs) voor jong en oud, voor man en vrouw bij inlevering van "Voordeelkaart" met de benodigde zegels. Deze zegels worden geleverd bij Pimpelburger Bitter, resp. alle an dere "De Kuyper"-merkdranken. Voordeelkaarten gratis, zonder enige verplichting, verkrijgbaar bij Uw slijter, de vakman. puur of als tic in een frisdrank of vruchtensap of met een paar blokjes ijs ("on the rocks")

de Stem | 1973 | | pagina 13