Geen rekening gehouden met wensen commissie Watneys weer aan leiding in eerste BOERENBRUILOFT: EEN STUK HULSTER HISTORIE HERLEEFT Touwtrekken Dm centrum nieuwe Pleidooi voor cultureel centrum in Sluis te Medische hulp laat voor hart infarctslachtoffer VONCK EN SCHOUT BIJ SELECTIE van de jven BIJ BOUW BEJAARDENWONINGEN HULST Bushalte verplaatst fSSSSSSS/ Y/z&yyr/r/A nde dn zin steeds gekleed bij i uit de fabriek I Belang f 7350,' Grote oefening Huister brandweer Hulst BEDRIJFS V OLLE YB AL HULST OPTOCHTROUTE ST. JANSTEEN GEWIJZIGD Axe! BEHANDELING BEGROTING Collecte Den Dullaert brengt f 1928 op Clinge KapelBebrug Kieidrecht Larnswaard© ooi'stelliiu De Krieke ÏR. ABRAHAMS Geknepen Carnavalsfeest in De Veste Domburg OMWONENDEN: DOKTER BLEEF EEN UUR WEG Vrijdag 2 maart 1973 irlenka gelet: klanten een gratis e koffie ningstijden: dagelijks tot 6 uur. ag zelfs tot 9 uur onds lag zondag- 2-6 uur. parkeergelegenheid ers de hoofdkantoren i maandag 5 maart ihtstreeks - zonder nze telefonistes - voortaan gebruik snummers. [innen altijd met 72. oestelnummer, steeds nummer van een mede» (070) 72Dus n het toestelnummer. kiesnummers zo veel ;orrespondentie immer in gesprek is krijgt u na enige tijd ale. esnummer kent, kiest u foonnummer (070) efonistes verbinden u HULST De bushal te van de ZVTM aan het Stationsplein in Hulst, zal zondagmiddag tij dens de carnavalsoptocht worden verplaatst naar de Van de Maelstede- weg. Dc wijziging geldt van 14,00 tot 17.30 uur en passagiers kunnen op stappen ter hoogte van muziekhandel Man- naert. (Van onze correspondent) HULST Bestuursleden van de VVV in Hulst hebben gisteravond tijdens de oprich tingsvergadering voor de streek-VVV Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen gedreigd de verga dering te zullen verlaten, als eerder gemaakte afspraken niet zouden worden nageko men. De inzet van dit dreigement was de vraag of Hulst al dan niet als centrum voor de Streek-VVV zou worden er kend. Eerder waren er op dit punt al bepaalde toezeggingen gedaan, Daar verwezen gister avond de heren Hollaard en Dumanez naar. Ze herinnerden I er in hun verweer aan, dat op de vergadering van 16 maart 1912 al min of meer was afge sproken, dat Hulst centraal zou komen te staan. De heer J. C. Vink, die namens de con tactcommissie VW's Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen voor Axel aan de bespreking deel nam, liet duidelijk merken de j houding van de Hulster ge sprekspartners kinderachtig te vinden. Bovendien was naar zijn mening de stemming in de maartvergadering van 1972 I niet helemaal representatief; omdat daaraan niet door alle leden gehoor was gegeven. De oprichtingsvergadering zou in de loop van de avond uit- i groeien tot een nogal saaie praatvergadering, waarin veel werd gedelibereerd, zonder dat duidelijke vooruitgang werd geboekt. De bijeenkomst j werd ingeleid door de heer J.C. Vink. Op de vergadering werd eindeloos gediscussieerd ever tal van detailzaken. Dit verloop wekte de wrevel op van sommige van de aanwezi gen. De heer Lindenberg was een van de mensen, die het 'dee opperde om niet in Hulst, i tear in Axel het centrale int van de VVV te plaatsen. Togen deze opmerkingen werd onmiddellijk protest aangete- ®nd door Hulst, weer onder verwijzing naar de afspraken van vorig jaar. De heer Colsen uit Sas van bent was een van de voor- j «aiders om van Hulst in deze I westie de centrum-gemeente maken. ,,We zitten hier niet °°r ons eigen belang, maar dat van heel Oost voor 7 van IV' «wsch-Vlaandere htte hij zijn standpunt toe J dc loop van de avond Jam mcn uiteindelijk toch l 'er' dat er een bestuur ge- J1 11 worden. Voorzitter kei J" Vink uit Axel. Tot W ld werden gekozen de I n„I"' ^ouw uit Terneuzen, "matiez uit Hulst, Mangnus I Kloosterzande en W. H. Col. sin* ?as van Gent. De beslis. J Hulst, dan wel Axel de m"gemeente zal worden i£°P 1161 moment van het EPn„ van deze editie nog S i? worden- de krant „Jf-dag hopen we daarop flCr '«Ug te komen. LlU NIEUW IN NEDERLAND ANCHOR STACARAVANS Dus voor elk gezin een Pa5S jvoorbeeld: 5995'! slaapkamers J gtes van 5-8,5 meter i en P.V.C. caravans. >ds voordelige inruil voorradig- (Van een onzer verslaggevers) HULST. Bij de bouw van 37 bejaardenwoningen in de binnenstad van Hulst, is in geen enkel opzicht rekening gehouden met de wensen, zoals die ten aanzien van de in richting en afwerking zijn geformuleerd door een commis sie, bestaande uit huisartsen, deskundigen op het gebied van de bejaardenzorg en het maatschappelijk werk. Het gaat om een lijst van in totaal 27 wensen. Daarin heeft de commissie de Hul. stersche Woningbouwvereeni- ging in overweging gegeven om onder andere speciale voorzieningen te treffen op het gebied van sanitair, extra brede deuren in te bouwen, een anti-slipvloer te leggen in de douchecel en drempels weg te laten. De lijst zou na enig vooroverleg aan de woning bouwvereniging ter hand zijn gesteld- De opstellers verkeerden, volgens het commentaar van een van hen, in de veronder stelling, dat in het belang van de toekomstige bewoners met deze wensen rekening gehou den zou worden. De commis sieleden zijn nogal verbolgen, nu met de bouw een aanvang is gemaakt en vorige week is gebleken, dat geen enkel ver zoek is ingewilligd. Verontwaardigd is men ook over het feit, dat er tussen de trottoirs voor de woningen en de straat, een hoogteverschil bestaat variërend van 70 tot 90 centimeter. De voordeuren van de huizen zijn daardoor alleen via een helling te berei ken. De verhoogde trottoirs zullen niet worden beveiligd met een soort reling, zodat er voor minder mobiele bejaar den gesproken kan worden van een levensgevaarlijke si tuatie. Daarover zijn vorige week in de Hulster schaduw- raad door mevrouw Lockelecr al vragen gesteld. Het raadslid Colsen is op deze kwestie in de echte raadsvergadering te ruggekomen. Hij had voor de ze gang van zaken geen goed woord over. Dat met de wensen geen rekening is gehouden, heeft men slechts bij toeval ontdekt. Voorzitter F. de Meurichy van de Hulstersche Woningbouw vereniging heeft gisteren des gevraagd verklaard van de lijst met wensen totaal niet op de hoogte te zijn. Hij kan zich ook niet herinneren, dat over deze zaken overleg is geweest met de vereniging. „Boven dien", aldus de heer De Meuri chy, „ls het niet juist om te spreken over bejaardenwonin gen, maar gaat het in dit geval om „aangepaste woningen". In theorie is het denkbaar, aldus zijn commentaar, dat er ook anderen dan bejaarden in ge huisvest worden, zoals ver pleegsters of jonge stelletjes. Overigens is dit enigszins in tegenspraak met het plan om in deze omgeving een bej aar dendienstencentrum te vesti gen. Een dergelijk centrum veronderstelt de aanwezigheid van een groot aantal mmder- mobiele 65-plussers in de di recte omgeving. Volgens de heer De Meurichy is het nu juist niet de bedoeling om de ze categorie bejaarden in de woningen onder te brengen. Zijn commentaar: „Die wonin gen zijn bedoeld voor 65-pius- sers die zich nog fit voelen- Degenen die niet goed ter been zijn worden verwezen naar de Blaauwe Hoeve. Daar is een speciale commissie voor." Volgens het raadslid Colsen tevens betrokken bij net open bejaardenwerk is het dienstencentrum juist bedoeld om ouden van dagen zolang mo gelijk in de gelegenheid te stellen zelfstandig te blijven; ook de minder mobiele. Kort om: hat is een cirkel, waar ook de gemeenteraad niet is uitgekomen en die ook onder de betrokkenen verschillende vragen heeft opgeroepen. (Van onze correspondent) HULST De vrijwillige brandweer van Hulst hield gisteravond een grootscheepse oefening, waarbij ter bestrij ding van een „fictieve grote brand" gebruik werd gemaakt van groot materiaal. Oefenob ject was het klooster van de paters maristen, waar z.g. een grote brand woedde. Schietingen Het komend weekeinde worden in café W. Blommaert te Hulst drie carna- valsschietingen gehouden, na melijk op zaterdag, maandag en dinsdag. Alle drie de dagen beginnen de schietingen om drie uur. Geslaagd In het sportcen trum Breda zijn de eindexa mens voor het diploma ambte naar lichamelijke opvoeding sport- en recreatiezaken ge houden. Tot de geslaagden be hoorden twee Zeeuwen, de he ren P.R. Seghers uit Hulst en M.J. Bielok uit Veere. Met de opleiding was ruim twee jaar gemoeid. Ze stond onder aus piciën van de landelijke con- tactraad en het ministerie van CRM. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Op het laatste moment ls door de af sluiting van de Brouwerij straat in Sint-Jansteen een wijziging gekomen in de route van de carnavalsoptocht op za terdag 3 maart. De wagens moeten zich van af 14.00 uur opstellen vanaf de kerk tot aan het café Het Kudpken, met de neus richting Kapellebrug. De volgorde van opstelling is niet belangrijk. Onder leiding van de rijkspo litie rijdt men via de Roskam- straat, de rijksweg over en via de Parallelweg terug op de rijksweg naar de Roskam- straat, waar iedere wagen op nummer wordt opgesteld. Gezien het groot aantal deelnemende wagens dient ie dereen zich stipt aan de aan wijzingen van de rijkspolitie en de orde-commissarissen te houden. De route wijkt be langrijk af van de reeds gepu bliceerde aanwijzingen. (Van onze correspondent) HULST In de heren eer ste klasse van de bedrijfsvol- leybalcompetitie te Hulst is Luctor PMC 1, dat vrij was, opnieuw door Watneys van de leiding verdrongen. Voor Ly- beert-Verstraeten werd het eveneens een goede week want hun twee te spelen wed strijden bracht de mannen uit Kapeliebrug vier winstpunten. Van de onderstaande teams behaalde Voorwaarts 1 einde lijk nog eens een overwinning wat de Axelaars tot op één puntje van Ambulo 1 bracht. Voor hun eerste twee punt jes behoefde Lybeert-Ver- straeten niet eens in actie te komen. Het won reglementair met 40 van Ambulo 2. De 21 zege van Voorwaarts 1 tegen KPJ 1 was, hoewel vrij verrassend, volkomen ver diend. Toch was het KPJ dat de eerste set met 1215 in de wacht sleepte, maar daarna was het al Voorwaarts wat de klok sloeg. Via 157 en 15 10 setzeges besliste het de ontmoeting in zijn voordeel, Ambulo 1 was niet opgewas sen tegen een superieur Ly- beert-Verstraeten, dat zon der zich bovenmatig in te spannen uiterst gemakke lijk met 04 zegevierde, CVC leverde een verdienstelijke prestatie tegen plaatsgenoot Clitex Sport 1, maar het kon toch niet beletten dat de laat ste met 21 won. Nadat CVC de eerste set inpalmde met 7—15. volgde een lange en vooral spannende tweede set, die met 1715 net naar Clitex ging. In de beslissende laatste set toonde Clitex Sport zich met 157 duidelijk de beste Voor Watneys was er ook al een „makkie" weggelegd te gen Bol Sport. Het werd twee punten rijker via een regie mentaire 40 zege. TWEEDE KLASSE Voor GVC werd het een slechte week, want hun twee gespeelde wedstrijden bete* kenden voor de Graauwenaars even zoveel nederlagen, waar door zij naar de zesde plaats afzakten. Clitex Sport 2 smaakte eindelijk nog eens het genoegen van een over winning. Het bleef Ambulo 3 gemakkelijk met 13 de baas. KPJ 2 had het tegen Jansen! us helemaal niet breed en kwam met de 12 overwin ning heel goed weg. Jansenius verdiende na zijn schitterende wedstrijd zeker een punt, maar het waren de Katholieke Plattelands Jongeren, die na een enerverende wedstrijd uit eindelijk de gelukkigsten ble ken. Van het begin tot het einde hebben de talrijke aan wezigen kunnen genieten van een spannend en sfeervol duel. Hoe weinig beide teams elkaar toegaven, bleek uit de setstan den 15—13, 8—15 en 13—15. Ook de ontmoeting tussen Racing Daf en GVC verliep gelijkopgaand. Hier was het Racing Daf dat een nipte maar verdiende 21 zege behaalde. Setstanden 15-12, 1315, 15—11. Luctor PMC 3 was niet op gewassen tegen een veel beter VVC dat zonder moeite met 40 won. Voor GVC was er tegen Voorwaarts 2 eveneens weinig succes weggelegd. Nu verloor het Graauwse team kansloos met 04. Voorwaarts 2 behield wel uiterst gemak kelijk de tweede plaats. De tweede wedstrijd tegen PVH leverde zonder te spelen ook al twee punten op dank zij een reglementaire 40 zege. De bejaarden uit Nïeuw- Namen hebben gisteren in het parochiehuis een voorproefje op carnaval gehad. Hoewel de belangstelling iets tegen viel, was de sfeer goed. De foto geeft daarvan een indruk. Lezing ln het kader van de Boe kenweek werd in de Chr Openbare Leesbibliotheek te Axel een lezing gehouden door de heer Johan de Vries uit Terneuzen. Voor de pauze werd door de heer De Vries het verschil tussen het land van Axel en het land van Hulst uit de doeken gedaan. Hij las hierbij gedeelten voor uit zijn pas verschenen werk „Zeeuwsch-Vlaanderen toen en nu". Na de pauze las de heer Dw Vries verscheidene verhalen voor uit zijn boek „Het spookt in Zeeuwsch-Vlaanderen". De ruim 30 aanwezigen hebben geweldig genoten van de kos telijke verhalen. Gistermiddag stond een goochel- en vertelmiddag on het programma, die echter door het feit, dat de gooche laar en de verteller niet od kwamen dagen, niet kon door gaan, hetgeen voor het groot aantal opgekomen kinderen een bittere teleurstelling (Van onze sportmedewerker) HULST-HEIKANT Piet Vonck bij de senioren en Jo Schout bij de A-junioren zul len op zaterdag 17 maart deel uit maken van de Nederlandse atletiekploeg, die dan deel neemt aan de internationale landencross in het Belgische Waregem. Een dolgelukkige Van Rie, trainer van de Hul- sterse atletiekvereniging kreeg dit gisteren te horen van een woordvoerder van de KNAU. Piet Vonck en Jo Schout zullen op een leger supporters kunnen rekenen. De suppor tersclub uit Heiikiant zal met twee bussen de reis naar Wa regem ondernemen. O VOETBAL De wedstrijd in de eerste divisie Veendam Vitesse, die afgelopen zondag werd afgelast, is nu vastge steld op dinsdag 6 maart (aan vang 19.30 uur) MINISTER Van Veen voorziet ok in volgende jaren een be perkin gvan de toelating van studenten tot het hoger onder wijs. Hij heeft aan de Tweede Kamer meegedeeld, dat voor 1973-1974 moet worden gere kend op 14.000 al5.000 nieu we studenten. (Van onze correspondent) HULST De onlangs ge houden collecte van de buurt vereniging „Den Dullaert" te Hulst heeft 1928 gulden opge bracht. Dankzij dit prachtige resultaat zal de buurtvereni ging het komende jaar weer de nodige activiteiten kunnen organiseren. Het komende carnaval zal ook een carnavalswagen van „Den Dullaert" in de grote carnavalsoptocht in Hulst mee doen. Verder kunnen aan de carnavalsoptocht deelnemen verschillende groepen en indi- viduelen. Deze dienen zich te laten inschrijven op zaterdag in de foyer van de sporthal tussen 10.00 en .12.00 u. Zon dag a.s. zal dan gezamenlijk vanaf de sporthal vertrokken worden om 13.45 u. Na de carnavalsoptocht van zondag begint om ongeveer 17.00 u. het limonadebal voor de kinderen uit de buurt Den Dullaert, in de sporthal. Kei zer Toon 1 en zijn gevolg zullen het limonadebal met een bezoek vereren. Om 20.00 u. begint dan het groot carnavalsbal in de foyer van de sporthal. In de loop van d.e avond zal keizer Toon 1 met zijn gevolg een bezoek brengen. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Zonder hoofdelij ke stemming heeft de raad van Sluis gisteravond de be groting van 1973 aangehouden. Aan algemene beschouwingen waagde men zich niet, alleen de heer O. de Millano had, alvorens de begroting hoofd- stuksgewijs werd behandel 1, een aantal algemene opmer kingen. Hij betreurde het dat het voorkomt dat verzoeken van inwoners, gericht aan het ge meentebestuur, lange tijd „er gens in bureauladen" blijven liggen. „Iedere burger heeft recht op behandeling van zijn verzoeken binnen een redelijke termi.jn. Te lang wachten werkt frustrerend en schaadt de re latie overheid - hurger", aldus de heer De Millano. De heer De Müllano braik in ziijn beschouwingen een lans VV Clinge Vanavond speelt het eerste elftal van Clinge een vriendschappelijke wedstrijd tegen het eerste elf tal van Hontenisse. De wed strijd begint om 19.30 uur in Clinge. Schieting Aan de schie ting op twee liggende wippen in zaal Fabie werd door ge schutters deelgenomen. De uitslag is als volgt; Wip 1: Hoge vogel: L. Kindt uit Kemzeke-Paal. Eerste zijvo gel: R. Roskam, St.-Gillis- Waas. Tweede: J. van Eetvel- de, St.-Pauwels. Op de tweede wip werd de hoge vogel ge schoten door G. de Wit uit Clinge. De eerste zijvogel was voor W. Roskom uit St.-Gil lis-Waas en de tweede voor J. van Eetvelde uit St.-Pauwels. Het grootste aantal kleine vo gels, zeven stuks, werd afge schoten door W. van Wallen uit Kemzeke-Paal. Davidsfonds Het Davids fonds organiseert vandaag in het Centrum in Kieidrecht een cabaretavond. De avond begint om 19.30 uur. Gastvedette is Jef Burm. Bejaarden Twintig leden van de bej aarden gymnastiek' club in Lamswaarde hebben in gemeenschapscentrum De Lui fel carnaval gevierd. Het was een geslaagde middag met veel plezier. slaapkamer eputtP straatweg 153 hoogeR HEID*] j 1 onze correspondent) I Hulst De if, -7 Het poppenthea Straat"e,kePutte in de Zou ts. w Hulst speelt zondag I béést- n -Queest, het eet- haifdffe voorstelling begint (Van een onzer verslaggevers) HULST Als alles volgens plan verloopt, zal op carna valsdinsdag in Hulst een stuk historie herleven. Op deze da tum wordt namelijk in de Rei- naertstad voor het eerst sinds jaren weer een echte ouder wetse boerenbruiloft gevierd, waarop zo'n 500 mensen wor den verwacht. De huwelijksinzegening wordt verricht door keizer Toon 1 van Hulst. Alleen daaruit blijkt, dat het om een pseudo-huweli'jk gaat, want verder is a-lles „echt". Het paar in kwestie wordt ge vormd door Reggie en Joan Picavet -alias Sjef Kassai en Morie Kastrol, bijgenaamd „de kopere" en ,,'t goudvinkske". In werkelijkheid zijn Reggie en Joan al met elkaar ge trouwd, maar om in de juiste sfeer te komen hebben ze veertien dagen geleden hun trouwring' afgelegd en zal Reggi-e nog deze week een vrijgezellenfuif geven. Om een indruk te geven van de omvang van deze spectacu laire boerenbruiloft: voordat het paar het stadhuis binnen stapt zullen naar schatting en kele honderden mensen in op tocht door de stad gaan. De meeste genc-digden zijn in ori ginele Hulsters, Axelse, Vo- lendamse, of Zuid-Bevelandse kledij. In de stoet wordt een krentenbrood van ongeveer 9 meter lengte mee gevoerd en bovendien doen er dank zij de medewerking van mevrouw Loekefeer no-g eens 40 pony's en paarden aan mee De Hulster klederdracht is a>l sinds 1920 niet meer in het openbaar gedragen, zodat bij na gesproken kan worden van een folkloristisch gebeuren. Het negen meter lange kren tenbrood wordt in de stoet door 10 bakkers gedragen. Tijdens het eigenlijke feest in „De Koning van Engeland" zal het worden aangesneden. In de bruiloftsstoet rijden ver schillende boerenwagens mee. Alle pa-arden zullen tijdens de receptie, die om halfvijf be gint en een uur duurt, gepar keerd worden op het plein voor ,.De Koning van Enge land" .De huwelijksinzegening zelf heeft plaats in de burger zaal van het stadhuis. Uiteraard bestaat er gele genheid om weer volgens de tradities aan het bruids paar cadeaus te overhandigen. Aangekondigd is al, dat ze on der meer op een stel levende kippen kunnen rekenen. Al deze presentjes worden tijdens het feest uitgestald op een grote cadeautafel in de feest zaal. De organisatie van dit evenement is onder andere in handen van mevrouw Cattoir van „De Koning van Enge land", die zich bijzonder te vreden uitlaat over de onder vonden medewerking. Het ini tiatief is verder afkomstig van een Hulster bloemenhandel, „de Iris", bruidsboetiek Nee- lemans, fotostudio Neelemans en het eerier genoemde res taurant. De route van de brui loftsstoet ziet er als volgt uit: Ni- .ïwstraat, Bierkaaistraat, Overdarnstraat, Frans van Waesbergestraat, Gentsestraat stadhuis. Alle belangstellenden kunnen onderweg aansluiten. voor een permanent gebouw, waarin diverse voorzieningen ondergebracht kunnen worden. Hij achtte d-eze van hogere prioriteit d-an een nieuw zwembad. Hij wees hierbij op de jeugdbeweging, bibliotheek, toneelvereniging en muziekge zelschap die van een dergelijk gebouw gebruik kunnen ma ken. Bij meende dat de grond achter het medisch centrum in Sluis een uitkomst zou kun nen bieden. Verder vroeg hij het college regionaal overleg te beginnen over de mogelijk heden van regionale kabeltele visie. Burg. mr. H. P. L. v. d. Beid zegde in antwoord hierop toe dat vermeden moet wor den dat verzoeken te la: J op het gemeentehuis op afdoening blijven wachten. „Dat betreur ik", aldus de burgemeester. De heer De Badts sprak er zijn teleurstelling o-ver uit dat c1- raad niet was gehoord inza ke standpuntbepalingen over afvalwaterzuivering regio naai en pedagogisch centrum en de ziekenhuiseoncentra- tie. Hij wees er voorts op dat het drie maand-en geleden is dat de raad voor het laatst bijeenkwam. „Ik heb soms in mijn arm geknepen om te vo-elen of ik nog wel raadslid was", zo zei hij. Ten aanzien van de water zuivering wees burgemeester Van den Beid op het stand punt dat de gezamenlijke col leges in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben ingenomen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het open bejaardenwerk te erneéuzen organiseerde in de recreatie zaal van „De Veste", detegen- woordige ontmoetingsplaats van de Terneuzense bejaarden, een carnavalsnamiddag, waar aan rond driehonderd bejaar den deelnamen. Het orkest „Ludo Hamelink" hield er de stemming uitstekend in. Niet alleen jongeren kunnen feest vieren, zo moest de conclusie luiden van degenen, die gis ternamiddag in „De Veste" aanwezig wai-ein. Tientallen be jaarden, uitgedost in de meest wonderlijke, en vaak heel kleurige costuums dansten dat het een lieve lust was. De da mes van het open bejaarden werk kwamen bijna handen te kort om alle bezoekers op tijd van een kop koffie of een ander drankje te voorzien. Sportaccommodaties De gemeenteraad van Domburg houdt op 6 maart een extra vergadering. Als enige agen dapunt staat vermeld de bouw van sportaccommodaties. Dom burg heeft grootse plannen op het gebied van sportaccommo daties in Domburg en Oostka- pelle. Daarvoor wordt een kre diet gevraagd van 375.000 gul den. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De bewoners van de Steenovens tussen Zaam- slag en Axel zijn verontwaar digd, omdat het afgelopen maandag een uur heeft ge duurd, voordat medische halp werd geboden aan een buurt bewoner, die was getroffen door een hart-infarct. Het slachtoffer, de 54-jarige E. de Kerf, overleed ter plaat se en is donderdag begraven. De man werd door een hart aanval getroffen, toen hij in de omgeving van zijn woning een handje hielp bij het stor ten van beton. Hij stond al geruime tijd onder medisch toezicht en mocht geen zwaar werk meer verrichten. Volgens het relaas van de buurtbewo ners hebben ze maandag na het gebeuren onmiddellijk een Axelse arts gebeld, die op zijn beurt in Hulst een ambulance liet alarmeren. Het duurde volgens de omwonenden ruim een half uur voor de zieken wagen arriveerde. De gewaar schuwde arts zou zich pas een uur later ter plaatse op de hoogte gesteld hebben. Me vrouw Hamelink, een van de buurtgenoten, die nauw betrok ken zijn bij dit voorval, spreekt schande over de gang van zaken. Volgens haar betoog is de arts in kwestie om kwart voor negen gebeld. De zieken auto arriveerde om vijf over halftien, zo verklaart ze. en de geconsulteerde arts om tien uur ..De dokter kwam pas, nadat hij in opdracht van de ambu- lanre-bemft">iing nogmaals was gebeld. Op dat moment dacht men namelijk dat de man al was overleden en de bemanning van de ziekenauto weigerde het slachtoffer mee te nemen, zonder dat er een arts was bij geweest", aldus haar betoog. Daar tegenover staat de ver klaring van de gewaarschuwde arts. Volgens zijn informatie was de Hulster ambulance 25 minuten na het eerste alarm ter plaatse. De ziekenauto on dervond onderweg veel hinder van de dikke mist, die er op dat moment hing en elders voor tal van ongelukken had gezorgd. „Ik ben tussentijds wel degelijk ter plaatse ge weest, maar ik heb toen geen van de buurtbewoners gezien", aldus zijn commentaar en ver der: „Toen ik hoorde, dat het vermoedelijk om een hartin farct ging heb ik onmiddellijk de ziekenwagen gebeld. Die ls er helemaal op ingericht. Het zou onzinnig zijn als ik me eerst ter plaatse ging oriënte ren en daarna pas de zieken auto had gebeld. Dat lijkt misschien wel logisch, maar dat had alleen maar tijdverlies betekend", aldus zijn commen taar. Volgens de arts was het ziektebeeld van de getroffen man zodanig, dat waarschijn lijk een nog sneller vervoer naar het ziekenhuis hem toch niet geholpen zou hebben. „Dat is natuurlijk toch altijd moeilijk te zeggen, maar ik geloof niet, dat hij een overle vingskans heeft gehad". De heer De Kerf was in behande ling bij een Hulster internist en dat was de reden van zijn vei voer naar Hulst. I

de Stem | 1973 | | pagina 7