STERKE LEDENGROEI Mik Negatief advies over aankoop van wandtapijt ladere studie |over probleem Ivan leegstand VAN DRIE WEKEN VOOR [SCHULD AAN ZWARE BOTSING DOW CHEMICAL KRIJGT VOETBALVELD De SSesi/De Vrije Zeeuw jor astma. Bij Vereniging voor Openbaar Onderwijs ZO GOED ALS ZEKER VAN DE BAAN INWOONSTER VAN WESTDORPE ONDERSCHEIDEN stad streék 1 AUDiNSU EYBOER Lotenverkoop Ivoor reparatie [torenklok VERGADERING ACHTER BOTEN DEUREN VOORKEUR Terneuzen la Op initiatief van ondernemingsraad Rijdster onder invloed veroordeeld Scheidsr echter s- vereniging vergadert Voorlichtings avond LTS Terneuzen Bejaarden in Westdorpe vierden carnaval Hometrainer voor ziekenhuis Nieuwe zaak op Markt Terneuzen BRANDJE IN VROEGERE CENTRALE SftSBWA®*» (3 lijnen); GOES Vrijdag 2 maart 1973 met een robuuste viertakt- topsnelheid haalt en fel accelereert? voorwielaandrijving, met ideale :n remsysteem en rtieve klasse. Maar nu: een wagen ooi-carrosserie, met verstelbare met breedbandventilatie die cies. In de zeer comfortabele klasse, eten uit. Sport-comfortklasse. ligd. Een proefrit waard! als 4-deurs: 10,-/Audi 100GL/ 16.680,-. uto van het Jaar. 1158- 1361 2 -1723 ?er weten over astma. Over voor Over de specifieke problematic- rochure irijf(para-)medici en erkers tiënten >nge patiënten ten x. nodig hebt. (Van onze correspondent) TERNEEZEN Hoewel de voorzitter van de afdeling Terneuzen van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, de heer H. Veraart, de geringe ookomst voor de vergadering ilie gisteravond in Monopole werd gehouden betreurde, toonde ldj z'ch toch verheugd dat de afdeling het laatste jaar een sterke ledengroei heeft beleefd. In zijn openingswoord zei de koer Veraart verder dat er ook jj Terneuzen veel onrust in onderwijskringen is. „Men is niet gebaat met elkaar verwij ten naar het hoofd te slinge ren veel beter is het geza menlijk naar een oplossing te zoeken", aldus de heer Ver aart. De gebruikelijke agendapun ten zoals jaarverslagen, con trole kascommissie enz. wer den vlot afgewerkt. Als nieuw lid in plaats van de heer Klein Hesseling werd dhr. De Groot in de kascommissie benoemd. Wegens het bedanken van me vrouw Penne-Goossens en het vertrek per 1 maart van de heer Wittenberg werden twee nieuwe bestuursleden gekozen, namelijk de heren A. Moggré, lid van de ouderraad voor het kleuteronderwijs en Dijkgraaf, vooorzitter van de Wiekslag. De heer Wittenberg die naar Rotterdam vertrekt kreeg van de voorzitter de dank te horen voor zijn werk in het bestuur en hem werd een afscheidsge schenk aangeboden. De heer Veraart deelde mee dat de contributieverhoging tot f 10,per jaar en f 12,50 voor een gezin een maatregel is van het landelijk bestuur. Hij zei te menen dat het hoofdbestuur al te lang heeft gewacht om tot deze maatregel over te gaan, maar dat angst voor le denverlies de oorzaak voor dit uitstel is geweest. Na de pau ze werd de film „Verscholen" vertoond. Deze geeft een beeld van de gebeurtenissen die zich afspelen rond de eersteklas sers bij het voortgezet onder wijs en het was de bedoeling de ouders hiervan op de hoog te te brengen en hen daarover van gedachten te doen wisse len. (Van onze correspondent) SLUISKIL Woensdaga- lïond 7 maart begint de ver- I koop van loten ten bate van de Ikrstellingswerkzaamheden aan [de torenklok te Sluiskil. De I verkenners, de plaatselijke [middenstand, de politie en de Jtvelfarewerksters van het Eli- sabethziekenhuis zullen hier- hun medewerking verle- 'nen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het is zo goed als zeker dat het Terneu- zense stadhuis het zal moeten doen zonder een wandtapijt van de Amstelveense kunstenares mevrouw W. Fruijtier, dat was bedoeld als geschenk van de burgerij ter gelegen heid van de ingebruikneming van het nieuwe stadhuis bijna 1 jaar geleden. De gemeenteraad had voor de aankoop van een kunstwerk voor het stadhuis 16.000,beschikbaar gesteld. Naar wij vernemen is de commissie, die aan de Terneuzense culturele raad advies moet uitbrengen over het geschenk, van oordeel dat het wandtapijt om verschil lende redenen niet geschikt is voor plaatsing in het stad' huis. Aan de culturele raad zal dan ook worden voorgesteld aan mevrouw Fruijtier geen. opdracht- tot het maken van het wandkleed te verlenen. Op I (Van een onzer verslaggevers) IEKNEUZEN B. en W. Bi! jCrneuzen en het bestuur I de woningbouwverenigin- Terneuzen hebben in het uis achter gesloten deu- 11 vergaderd over de proble- raet strekking tot de ll„ B°ningleegstand in hlÜ!U2en' Na af'oop werd er d meegedeeld dat er geen de afspraken zijn ge- dat elke partij af- lln de vraagstukken enzien van de leegstand i Sevolgen daarvan zal '«Meren. vergadering werd in »ii"83 uename sfeer gehou- alius de voorlichtings- aar J. Robesin. B. en W. zullen op korte termijn op nieuw met het bestuur van de woningbouwvereniging een gesprek hebben over de wo ningleegstand. Zoals wij be richtten bestaat er tussen ge meentebestuur en het bestuur van de woningbouwvereniging een principieel verschil van opvatting of de te verwachten exploitatieverliezen op leeg staande woningwetwoningen al dan niet gedekt kunnen worden door het risico-reser vefonds van de woningbouw vereniging. Het bestuur van Je woningbouwvereniging meent dat dit niet het geval is. Volgens een voorlopige op gave van de gemeente zullen in de loop van dit jaar in Terneuzen rond 800 nieuwe woningen leegstaan. zijn beurt zal de culturele raad aangaande het kunstwerk advies uitbrengen aan burge meester en wethouders. De keuze van het wand kleed dat mevrouw Fruijtier zou vervaardigen is in Terneu zen van het begin af aan veel kritiek onderhevig geweest. Prof. J. Bakema, ae ontwerper van het stadhuis, die een groot bewonderaar is van het werk van mevrouw Fruijtier, liet meer dan eens blijken dat hij graag een van haar wandtapij ten in het Terneuzense stad huis zou zien. Nadat B. en W. van Terneuzen kunstenaars uit Zeeland en van daarbuiten hadden uitgenodigd ideeën voor een kunstwerk in het stadhuis in te zenden werd een inzending van mevrouw Fruijtier als een van de beste ontwerpen uitverkoren. Niette min bleef de weerstand tegen een wandtapijt van mevrouw Fruijtier als kunstwerk voor het stadhuis aanhouden. Drs. R. C. E. Barbé, de wet houder voor kunstzaken in Terneuzen, weigerde commen taar te geven over het al dan niet doorgaan van de opdracht aan mevrouw Fruijtier. „Na al de strubbelingen en publika- ties over deze kwestie ben ik uitermate voorzichtig gewor den", aldus de heer Barbé. De wethouder gaf er de voorkeur aan eerst de beslissing van de Culturele Raad af te wach ten. v.v. Terneuzen Het eerste elftal van de voetbalvereni ging Terneuzen speelt zater dagmiddag om 14.30 uur op eigen terrein een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Hoek, dat uitkomt in de derde klasse van de KNVB zaterdagvoetbal. 0 De carnavalsgroep „Pijke Zot" uit Sas van Gent werkt op het ogenblik nog met man en macht aan de voltooiing van haar carnavalswagen, die zon. dag de stoet moet opluisteren. Voor kerstmis 1972 werden de tekeningen voor de wagen ge maakt en direct na nieuwjaar is men met de werkzaamheden begonnen in de machinefabriek Snelleman te Sas van Gent, die de groep gastvrijheid verschaf te en waarvan de bedrijfslei der, de heer A. Verschelde, zijn volle medewerking gaf. „Dit is voor de elfde keer dat wij meedoen en wij hopen nu ook de derde wisselbeker defi nitiefin ons bezit te krijgen", zei een zeer hoopvol gestemde heer Vermeersch. Volgens ru we berekening hebben de men sen van „Pijke Zot" er zo'n 1600 vrije uren aan gewerkt. Een eerste prijs zouden zij van zelfsprekend een prachtige be loning voor hun inspanningen vinden. De groep „Pijke Zot" is in feite voortgekomen uit de buurtvereniging Gentsestraat. Zuidstraat en Schoolstraat te Sas van Gent. De winkeliers van die straten stellen nog al tijd jaarlijks geld beschikbaar om met een fraaie wagen te kunnen meedoen. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE Burge meester W. Dusarduijn van Sas van Gent heeft de zilve ren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan mevrouw Eme- lie M. Thomas-Talboom in Westdorpe. De nu 70-jarigê mevrouw Thomas herdacht het feit dat zij 50 jaar in dienst was van de familie Staal in Westdorpe. Burgemeester Dusarduijn was vergezeld van wethouder Col- sen en gemeentesecretaris Bombelijn. Mevrouw Thomas is de derde inwoonster van de gemeente Sas van Gent die een koninklijke onderschei' ding ontving. TERNEUZEN De heer P. van der Molen is aan de tech nische hogeschool te Delft ge slaagd voor het examen voor geodetisch ingenieur. De heer Van der Molen is oud-leerling van het Petrus Hondiuslyceum in Terneuzen. lop gefrankeerd met 35 ct. Astma Fonds, Leusden-Centr®* BBMH m/M 11 een onzer verslaggevers) .^LRUrg De offi- »nk «S11;6 b'j de recht- '(%>m m'g eiste don- tijdens de zit ten Politierechter drie an?enissf^,°e0rwaardeI"ke ge~ "fctti,, en 9 maanden (ij LA V?n de rijbevoegd- uit Ir. ,d.e 15-jarige C. v. Van I t <)p 24 novem- t!f I, vorige jaar kwam botsh, ®>ens 01n halfacht Me Jmet een tegenligger Hiiro »easif?*?S 'assen Terneu- Sluiskil. twee va„ u getuigen zou lielem;ni B- niet ëoed "eest. o ni vevlicht zijn p ae andere weg helft reed een tractor en een| daar achter rijdende automobi list wilde gaan inhalen, maar ontwaarde ineens naar hij ver klaarde, de onverlichte tegen ligger. Hij voegde zich als een haas weer in maar de achter hem rijdende automobilist zag niets en zette de inhaalmanoeuvre voort. Bij het ongeluk dat daarop volgde, raakte Van B. en zijn echtgenote zwaar en de bestuurder van de tegenlig ger licht' gewond. Volgens de officier van justitie zou de handelwijze van Van B. hoogst roekeloos en hoogst onvoor zichtig zijn geweest. De ver dachte (met zijn hand in het verband en zijn echtgenote j nog met een lap voor het oog) verdedigde zich fel. „Ik heb mijn lichten aange stoken toen ik nog in de gara ge was. Mijn vrouw heeft het nog zelf gecontroleerd. Mis schien heb ik het licht kapot getrokken terwijl ik aan het seinen was. Ik schrok name lijk verschrikkelijk van de plots voor me opdoemende te genligger". De officier van ;ustitie wilde daar echter niets van geloven. „Je trekt toch je seinhandel niet kapot tijdens het seinen. Misschien heeft u stadslicht gevoerd en dat is veel te zwak op een donkere weg. Tegen dit soort roekeloze onvoorzichtigheden moeten we scherpe maatregelen treffen. Sr wordt steeds gepraat over de toenemende stroom onge lukken en over wat daar nu tegen gedaan moet worden. Maar het kan niet altijd bij praten blijven. Hier moet een duidelijke correctie op vol gen", meende de officier van justitie. De verdediger mr. Ti chelman sr. meende dat zijn cliënt al zwaar gestraft was door de verwondingen van zijn vrouw en hemzelf. Hij noemde het een tragisch en zielig ongeval. Hij vroeg zich af of het uitvallen van het licht niet te wijten kan zijn geweest aan een gesprongen zekering. De verdediger drong aan op een vermindering van de straf. De uitspraak volgt over acht dagen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Neder landse Heide-Maatschappij legt op het ogenblik op het terrein van Dow Chemical in Terneu zen een voetbalveld aan. Ver wacht wordt dat het veld dat zal voldoen aan de voorschrif ten van de KNVB bij het be- (Van onze correspondente) MIDDELBURG Het kan misschien geen kwaad om met het carnaval in het vooruit zicht een paar vonnissen van de Middelburgse politierechter van gisteren door te nemen. Voor de verandering bevond zich, onder de stroom (meestal mannelijke) overtreders ook een vrouwelijke verdachte. Mejuffrouw W. D. uit Ter neuzen had op 15 november van het vorige jaar nog al wat gedronken. Ze ontweek maar net met haar auto een stenen muur, maar reed even verder op toch nog een geparkeerde auto aan. Ze kreeg een aange paste straf opgelegd omdat vrouwen hun gevangenisstraf alleen in Rotterdam kunnen ondergaan. Deze luidde 2 we ken gevangenisstraf voorwaar delijk, 2 jaar proeftijd, toe zicht van het Zeeuws Consul tatiebureau voor Alcoholisme en een geldboete van f 500,-, 9 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. (Van onze correspondent) AXEL De scheidsrech- tersvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen houdt op vrijdag 9 maart a.s. om 20.00 uur in cafetaria Lensen aan de Tuin straat te Axel een bijeen komst, waarop de heer J. Bax een lezing zal houden. De heer Bax was gedurende 24 jaar actief scheidsrechter en sinds vorig jaar november voorzitter van de centrale or ganisatie van voetbal-scheids rechters. In de afdeling Rot terdam maakte hij gedurende tien jaar deel uit van de com missie van onderzoek, hij was acht jaar secretaris van de protestcommissie, was geduren de vijf jaar lid van de scheidsrechterscommissie en is reeds twaalf jaar docent aan de jeugdleiderscursus. In de Westlandse gemeente 's Gra- venzande behartigt wethouder Bax zaken als onderwijs, cul tuur en recreatie. Voor zeer veel voetballiefhebbers is de heer Bax een bekende door het radio-programma „Langs de lijn". gin van het nieuwe voetbal seizoen in gebruik genomen kan worden. De aanlegkosten bedr aigen ruiim een ton. Het voetbalveld is gesitueerd tussen de hoofd poort vain Dow en het admini stratiegebouw. De plannen voor de aanleg van het voet balveld zijn ontwikkeld door de ondernemingsraad van Dow. Bij het veld zullen o.m. ook twee flinke kleedruimten worden gebouwd met douches en een toilet. Verder komen er een ruimte voor de scheids rechter en opbergmogelijkhe- dien voor materiaal. Een elftal van Dow Chemical speelt in de bedrijfsvoetbalcompetitie waar het een geduchte tegenstander is. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de de pendance van de technische school in Terneuzen werd een voorlichtingsavond gehouden voor ouders van leerlingen van het tweede leerjaar afd. metaalbewerken. De avond stond onder leiding van de directeur de heer A.J. Ris- seeuw. De ongeveer 60 aanwe zige ouders kregen een zo vol ledig mogelijk informatie over de keuzemogelijkheden na het tweede leerjaar. De aandacht werd ook gevestigd op de nieuwe opleiding in proces techniek die in september wordt begonnen. De heer Ris- seeuw gaf verder een over zicht van de diverse vakrich tingen aan de technische school, waarna de heer P.W. van de Velde van de NSM deze technieken in beeld bracht. De vragen na de pauze hadden voornamelijk betrek king op de procestechniek. (Van onze corresnondentt WESTDORPE Voor de bejaarden in Westdorpe is het al volop carnaval. Nadat prins Graaf Jan de Tweede met zijn gevolg en begeleid door de hofkapel een bezoek had ge bracht aan het bejaardencen trum 't Verlaet waren tal van 65-plussers in gebouw Concor dia aanwezig op het carnavals bal. Zaterdag om halfdrie begint in Westdorpe de carnavalsop tocht bij de lagere school. Na afloop vindt in Concordia de prijsuitreiking plaats. BERGEN OP ZOOM Roxy 20 uur: Spartacus. Luxor Geen filmvoorstel ling. GOES Grand 20 uur: De peetva der 14 j. Museum v. Z.- en N.-Beve- Iand, Singelstraat 13, expositie schilderijen en tekeningen van Ter Keurs (t.m. 16 maart). Ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 en 13.30-17.00 u. zat. van 14.00-17.00 uur. HULST Galerie van Geyt, Steen straat 20 - Expositie van ko pergravures, houtgravures, et sen en litho's, ontstaan tussen 1690 en 1970 (t.m. 11 maart). Ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 en 13.00-18.00 uur. zond. van 14.00-17.00 uur. MIDDELBURG City 20 uur: De peetva der 14 j Schouwburg, Molenwater 20 uur: „Wie is mijn man, wie is mijn minnaar" door het Groot Limburgs Toneel. Galerie Papaver, Kinderdijk 38, expositie Constant Zeg waard, met kleurpotlood teke ningen en Maurits Portier met tekeningen en etsen (t.m. 18 mrt) Di. t.m. zond. van 14.00- 20.00 uur. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur: „Satyricon", georg. door de Filmliga Oostburg. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Edo de Waart met als solist Joseph Kalichstein (piano). De Doe len (Kleine zaal) 20.15 uur Ivo de Wijs. Hofplein Theater 20.15 uur: De kleine hut", blijspel van André Roussin, m.m.v. Bob de Lange, Hetty Verhoogt en Paul Cammer- mans. Piccolo Theater 20.15 uur: „Rosa", toneelspel geba seerd op de brieven van Rosa Luxemburg, m.m.v. Josephina v. Gasteren. Groote Schouwburg 20.15 uur: „De verkochte bruid" door Operagezelschap Forum. Schouwburg 20.15 uur: „George Dandin" door het Rotterdams Toneel. Thea ter In den Twijfelaar 20.30 uur: Cabaret met „In voorar rest". Theater De Lantaren 20.30 uur: Hubert Lampo- avond. 24.00 uur: Stamp-con cert met Theo Loevendi. (Van onze corresnondent) TERNEUZEN Burge meester Aschoff van Terneu zen was aangenaam verrast toen hem bij de opening van de nieuwe zaak in fietsen en bromfietsen aan de Axelse- straat 75 te Terneuzen, door de exploitant, de heer Th. Dierickx een zeer fraaie ho metrainer werd aangeboden, ten behoeve van de patiënten van het Terneuzense Juliana- ziekenhuis. Na de officiële opening droeg burgemeester Aschoff deze nieuwe, waardevolle aan winst over aan wethouder Lindenbergh, in zijn kwaliteit van econoom van het Juliana- ziekenhuis. De heer Dierickx had de laatste vier jaar een soortgelijke zaak te Hoek. Ik ben naar Terneuzen gekomen omdat Hoek geen uitbreidings mogelijkheden bood", zo ver klaarde de exploitant van de nieuwe, zeer fraaie en ruim gesorteerde zaak. VLISSINGEN Alhambra - peetvader 14 j. 20 uur: De ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur: Ballet van Vlaanderen. Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „De vrek" van Molière. Fakkeltheater 20.30 uur: „Kwasten", van Henkei. I.C.C. Spiegelzaal, Meir 12.40 uurz; pianorecital door André de Groote. Kon. Museum v. Schone Kunsten, kunst uit Nederlands Limburg, schilderijen, objecten enz. (t.m. 1 april), dag. van 10.00-16.00 uur. Ma. gesloten. Museum Horta, Amerikastraat 25. Victor Horta (t.m. 16 mrt.) Dag. van 14.00-17.00 uur op dinsdag gesloten. Int. Cult. Centrum, Meir 50, overzichts expositie Pieter Engels (t.m. 18 maart). (Van onze correspondent) TERNEUZEN Door het luiden van een scheepsbel ver richtte de bijna 3-jarige Tom my de Zeeuw gistermiddag de officiële opening van de free- time-shop, van zijn ouders. De heer De Zeeuw, die reeds een herenkledingbedrijf in de Noordstraat exploiteert, heeft er nu een tweede zaak bij (Markt 25), die speciaal is be stemd voor de verkoop van vrij etijdskleding. De talrijke bezoekers, die de heer en me vrouw De Zeeuw kwamen ge lukwensen met dit nieuwe pand, keken bijzonder verrast op toen zij het zeer smaakvol ingerichte interieur bekeken. De zaak, op de hoek van de Markt, waar tot vele jaren ge leden de vissershaven van Terneuzen was, is geheel als een scheepskajuit ingericht. Reeds aan de buitenkant kan men zien dat er een zaak in bijzondere stijl is geopend, door de fraaie scheepslan taarns aan de muren van dit gemoderniseerde pand, vroe ger een dokterswoning. Het is bepaald een aanwinst voor de Markt van Terneuzen, die over het algemeen (marktdag uitgezonderd) een min of meer troosteloze indruk maakt (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gisteren brak brand uit in de voormali ge elektrische centrale van rijkswaterstaat aan de Mid- densluis te Terneuzen. De brand ontstond door wegspat tende vonken gedurende de sloopwerkzaamheden met snij branders. De brandweer was met twee wagens spoedig ter plaatse en had het vuur na korte tiid geblust. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN- Nieuwstraat 9. tel. 01150-7920 (4 lijnen)- HULST- KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8 15—12 30 en 13 30—17 00 uur HULPBIJKANTOOR OOSTBIIRG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- ters Brouwerijstraat 4, tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda maandag t.m vrijdag 19.00—21 00 uur, tel. 01600-22341- tel e01600 22341 UUF' tel' °1600-49900; zondag 20 00—22.00 uur, BEZORGKLACHTEN leSC^n00-4n94e4ren: 0114°-3751 of ""50-6297; Midden- HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chet Zeeuwse redactie: S C. Augustijn. Kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel 01150-7920, privé tel 01150-5745: algemeen redac teur Zeeland A F Koopman kantoor Kromme Weeie 4 Middel burg, ter 01180-7764. privé tel 01180-7438, redacteur Midden- Zeeland B Jansen, kantoor Klokstraat 1. Goes, tel 01100-8030, pnve tel. 01100-7007; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: Lr. van Berkel kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150-7920 privé tel 01150-4866; redacteur O Z Vlaanderen: A Verlind £fn,t00r ^"straat 14, Hulst, tel 01140-3751. nrivé tel. 01140- 3103, redacteur W.Z-Vlaanderen: R van der Helm, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel. 01150-7920, privé tel 01150-4865; sportredactie Zeeland- R var, Deursen. tel 01155-1367. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J de Boer Trumanlaan 10. Axel. tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, teL 01100-4316. fjp i j

de Stem | 1973 | | pagina 5