Philip HULSTER VVV BOOMT OVER BINNENSTAD Politiebond huldigt jubilarissen Clingse gymnastiek vereniging gaat weer naar bulten treden L59 S 1 139 EMA .ox groente atensoepj ers oopsters tulpen Koewacht geen subsidie >eof AM EP i A'S PILS TILLA \DO L. PROVOOST KRIJGT BONDSPLAQUETTE SCHIETING INTERNATIONALE K' Kinder carnaval Zuiddorpe zUMMsLHjLi stad streek by de spar me markt. VOOR RSLEDEN LIGE *CB.AFDELING 1 SANITAIR van den BERG Hulst Gemeentebestuur Hulst present bij carnavalsviering in alle kernen Hulst MEISJESKOOR ZUIDDORPE VOOR RADIO NAMEN" 25 hooggenoteerde Amerikaanse Wiet en plain sigaretten voor 175 Donderdag 1 maart 1973 120, nu laaltijd) 125, nu J jram 151, nu J gram 100, nu ^„literfles 240, nu 208 ver 270, nu cl. 628, nu ssen 736, nu stuks 120, nu 105nu SESTRAAT 21 (01140-2351) (Van onze correspondent) Hl'LST Volgens de heer h Korstanjc, rijksconsulent yóor liet midden- en kleinbe drijf, is liet een steeds meer voorkomend verschijnsel en dit niet alleen in Zeeland dat detailbedrijven zich buiten ],'ct centrum vestigen. Hij zei dit op de algemene jaarverga dering van de VVV-Hulst waar bij een lezing hield over De vestiging van detailhan- deisbedrijven buiten winkel centra"- Als drie van de voornaamste oorzaken noemde hij de auto die in de stad steeds moeilij ker is te parkeren, de ontwik kelingen elders zoals in Ame- ika en de onduidelijkheid die schuilt in de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De heer Korstanje, die uit voerig het voor en tegen van vestiging buiten het centrum uiteenzette, meende dat er de tailbedrijven zijn die niet in centra thuishoren, waarbij hij als voorbeeld caravanbedrij- ven noemde. Ook zijn er be drijven die niet meer in het centrum passen omdat ze voor de binnenstad te groot zijn geworden. Een goed voorbeeld hiervan was in Huist Morres. Na de directie van Morres een pluim op de hoed te hebben gestoken voor de goede initia tieven ter ontplooiing van hun bedrijf waarop alle Hulstena ren trots mogen zijn, vroeg spreker zich wel af wat deze vestiging voor consequenties zal hebben voor de binnen stad.. „Er zijn dan twee tegeno vergestelde versies", aldus de heer Korstanje, namelijk: „Je jnoet daar niet te zwaar aan tillen en, deze vestiging gaat heel wat koopkracht aan za ken in de binnenstad kos ten". Over de vestiging van Edah zei de rijksconsulent dat er in deze niets onregelmatigs is ge schied en het gemeentebestuur niets te verwijten valt, omdat Edah zich vestigt oo een to-. rein dat een bedrijfsbestem- ming heeft. De gemeente kon dittfniet tegenhouden omdat bij een kort geding de gemtnee had verloren. „Juridisch is er niets tegen de vestiging van Edah t° doen", aldus de heer Korstan je- De heer F. de Vos, secreta ris van de VVV-Hulst, meende toch wel dat er een groot ver schil bestond tussen Morres en Edah. De nieuwe vestiging van Morres noemde hij, gezien de groei van het bedrijf, een logische ontwikkeling en „een eerlijke zaak". Hij zag daarom niet in dat iemand bezwaren kon hebben tegen de vestiging op het industrieterrein. Daar enboven geloofde de heer De Vos ook niet dat de koop kracht in het centrum zou af nemen door de vestiging van Morres op het industrieter rein. De heer De Vos: „Integen deel zelfs, wanneer mensen afkomstig uit geheel Neder land en België naar Hulst ko- fen om meubels te kiezen, zullen ze echt wel een kijkje in de binnenstad nemen. Gaat het echter om de vestiging van een grootwinkelbedrijf als Edah, dan liggen de zaken an ders. De mensen gaan dan de makkelijkste weg kiezen, on dermeer vermijden zij par- keermoeilijkheden in de bin nenstad en zullen zich niet meer richten op deze binnen stad. Ik ben van oordeel dat Edah een deel van de koop kracht van Hulst af zal romen. Bovendien als u de Belgen wegdenkt is Hulst zwaar over- winkeld en daarom zie ik niet het nut in van grootwinkelbe drijven aan te trekken"- De heer Korstanje meende dat moet worden afgewacht of de vestiging van Morres een voordeel is, maar de voordeli ge aanbiedingen van grootwin kelbedrijven worden in de binnenstad zeker gevoeld. Tot sloWanceerde hij de ge dachte om eens te kijken of er in Hulst geen promenade zou kunnen komen, want er zullen in heel deze zaak initiatieven ontplooid moeten worden in de winkelcentra zelf. Met de promenades had hij reeds goe de ervaringen opgedaan, ter wijl ook de praktijk heeft be wezen, hoe minder verkeer, hoe groter de aankoop. Als andere te nemen initia tieven noemde de heer Kor stanje het houden van meer braderies en meer koopwe- ken. De jubilarissen dip in Hulst gehuldigd warden. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT De EHBO- l\an een onzer verslaggevers) van Koewacht gaat beraden over de vraag of zin heeft de activiteiten voort te zetten, nu de van Axel heeft oen verzoek om een eenmalige subsidie van l^m eeD onzer verslaggevers) JOGELWAARDE De af- Spr i ^°oe'waarde van de ika-, "P de jongste, ge ien v ee" aan'a' bestuursle- lint su de voormalige afde- teL Ppeldijk m de bloe- liin r„ s,czel Zoals bekend liiUJhkapelle en Stoppel- »,w.5™y<ort omgezet in één e!»S®sclag werd in Vo- gehouden en er be- erg grote belangstel- Ce organisatie was van de heren Leo en Theo de Nijs. De omlijsting van deze verzorgd door het n van Frans Bonne, enne woorden aan het tsied" beidende be- 'eren »„en werden onder an- ler 8..sO''oken door voorzit- ieuwe e,rsc'lueren van de ui-vn^„ eleling. Met name ooratter c. de Cock raid Jf toege- Cjf .'.'ik van w-aarde- echto een oodeautje. "'Jet,-, e kreeg bloemen N ooi-0'!) de hulde rakken ,"eev J. de Maat Ssen-ot twaalf jaar 1 'tóelino18 Van de °Pgehe- '■«ats w.ïïf ,ls geweest. Zijn teling in- m de nieuwe af- Bogaort n^men door de heer De lm- heren De Cock r d- u,IS dankten beiden s be20p,.n gebrachte hulde. Itns een i-A? kregen vervol- r l oud buffet aangebo- i-uim 500 gulden af te wij zen. Dit verzoek is tijdens de raadsvergadering eerder deze week van de hand gewezen. Het raadslid R. Janssens heeft met een tegenvoorstel gepro beerd o-m het tij voor de EH- BO-verendging te keren. Dat was tevergeefs, want zijn voorstel werd verworpen. In zijn motie stelde hij voor om de EHBO-vereni-ging de ge vraagde subsidie alsnog te verlenen. Het college van B. en W. stond op het standpunt, dat dit verzoek niet ingewil ligd kon worden, onrdat het precedenten zo-u scheppen. Bo vendien was men van mening, dat de EHBO-vereniging eerst de eigen inkomsten op moest trekken. De heer P. Apers deelde dat oordeel. Hij deed zelfs ver schillende suggesties aan de hand om de inkomsten op te voeren: onder meer het ver plaatsen van de gebruikelijke collecte aan de kerkdeur naar de huisdeur. „Er komen steeds minder mensen naar de kerk, dus is het logisch dat de inr komsten van de EHBO-vereni ging teruglopen. EI-IBO-men- sen zijn niets te goed om ook maar eens huis-aan-huis te collecteren", aldus Apers. De heer Janssens was het met de afwijzing niet eens. Hij verwees naar de financiële moeilijkheden van de Koe- wachtse vereniging en vestig de er nogmaals de aandacht op, dat de ontplooide activitei ten ten dienste van de ge meenschap staan. De heer Apers verklaarde later een voorstel voor extra subsidie te willen bepleiten, zodra zou blijken, dat de vere niging ook na het opvoeren van de eigen maximale inspan ning nog In financiële nood zou verkeren. „Ik heb de in druk". zo zei hij, „dat hier een politiek spelletje wordt ge speeld en dat men de subsidie via een achterdeur wil binnen halen." De heer Janssens: Die men sen zetten zich al helemaal in. Moeten ze dan ook nog met een collectebus huis aan huis." De EHBO-verenigingen in Axel krijgen overigens al een jaarlijkse subsidie van 500 gulden. B. en W. zijn van mening, dat daaruit de kosten bestreden moeten worden. (Van onze correspondent) HULST „Over een aantal jaren zullen wij geen rijks- noch gemeentepolitie meer hebben, wel een regionale poli tie". Dat was de mening van de landelijke voorzitter van de katholieke politiebond „St.-Michael", de heer H. J. Teeuwen uit Utrecht. Gistermiddag vergaderde de afde ling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van St.-Michael in hotel International te Hulst, onder voorzitterschap van de heer E. van Bunder uit Terneuzen. Hoogtepunt van de vergade ring was de huldiging van twee gouden jubilarissen, de heren Maas en Van Giessen. Voorts was er een groot aantal Oost-Zeeuwsch-Vlaamse politiemannen die St.-Michael al een kwarteeuw en soms nog langer trouw zijn, hetgeen hun veel waardering opleverde. V.» if j f o v-j (ADVERTENTIE) UNIEK IN ZEELAND Q onze SHOWROOM 0 Van Waesberghestraat 7-9 (Van een, onzer verslaggevers) HULST Volgens traditie zal het gemeentebestuur van Hulst het komende carnavals weekend een bezoek brengen aan alle kernen, waar iets aan carnaval wordt gedaan. Het programma ziet er als volgt uit: Bezoek aan de Stichting Steens Carnaval in St.-Jan- steen van 42.45 tot 13.15 uur in ciafé De Kroon aan de Wil- helmmastraat Carnavalsstich ting „De Kriie-keputters" in Clinge van 13.20 tot 13.50 uur in gemeenschapscentrum Mal- pertuus. Carnavalsvereniging De Djerken, in Graauw van 13.55 tot 14.25 uur in het ge meenschapshuis aan de Dorps straat. Carnavalsvereniging De Koutermiollen in Nieuw-Na- men van 14.30 tot 15.00 uur in café Thilleman aan de Hul- sterloostraat. Stichting Alge meen Hulster Carnaval De Vossen in Hulst' van 16.30 tot 17.00 uur in het gemeente huis. Bejaardenschieting -Aan de bejaardenschieting in „De Blaauwe Hoeve" hebben 54 schutters deelgenomen. De ho ge vogel werd geschoten door Jos Vermeire uit de Blaauwe Hoeve en de zijvogels gingen naar C. de Schepper uit Koe wacht en De Cock uit Clinge. De meeste kleine vogels, vijf stuks, ging nèiar R. Man,gnus uit Hulst en B.C. Baart uit Koewacht. (Vain onze correspondent) ZUIDDORPE Het meis jeskoor van Zuiddorpe zal donderdag om 12.00 uur mee werken aan het radioprogram ma van. de NCRV „Zingen met Cecile". Het koor zal begeleid worden door Carlos Moerdijk, piano en Benny Ludeman, gi taar." Een complete verrassing was het voor cle penningmeester, de heer L. Provoost uit Terho le te horen dat de landelijke voorzitter hem de bondspia- quette en het fraaie getuig schrift overhandigde wegens het feit dat hij meer dan 25 jaar bestuurslid van St.-Mi- chaël is. De volgende heren ontvin gen het gouden insigne: J.T. van Giessen (gep.) te Terneu zen en A. Maas (gep.) te Axel. Het zilveren bondsinsigne was voor de heren; E. van Bunder en P.J. Baert te Ter- neuzen, C. Braeke (gep.) te Sluiskil, J. v. d. Kinderen te Axel, J. Stróbbe te Westdorpe, C. Lernout, J. de Kort, C. Hendrickx, J. van Dijk en W. Kruissen (gep.) te Sas van Gent, J. de Puijsseleijr en A. Wegewijs (gep.) te St.-Jan- steen, H. Warrens, D. Josias- sen, A. Helmich, Th. de Cock (gep-) en G. Vennix (gep.) te Hulst, L. Provoost te Terhole. F. Amendt, P. Driedijk en J. de Beule (gep.) te Vogelwaar de, E. de Goore te Lamswaar- de, G. de Koning, P. Verstrae- ten en F. v.d. Zande (gep.) te Clinge, A. Wouters te Graauw, O. de Bruijne te Nieuw-Namen, A. v.d. Broecke en C- Franke- vijle (gep.) te Kloosterzande en J. van Waterschoot te Phi lippine. (Van onze correspondent) HULST In café Seraph. Blommaert te Huulst werd een prijsschieting gehouden op de liggende wip waaraan 45 schutters deelnamen. Er werd geschoten op één wip. De uitslag luidt als volgt: de hoogvogel werd geschoten door A. Claassen te Graauw, de eerste zijvogel was voor A. de Nijs te Hulst, de tweede zij vogel ging naar V. de Vos, eveneens te Hulst. De meeste kleine vogels, drie stuks, werden geschoten door P. Boenne en A. van Giezen uit Hulst en P. Reyn te Kapellebrug. Zondag a.s. wordt een car- navalisschieting gehouden; aan vang om drie uur. Brand in het café van de heer A. Mens aan de Gentsestraat in de binnenstad van Hulst, heeft dinsdagavond schade aangericht aan de bovenverdieping. De brand werd rond kwart over elf ont dekt, maar de brandweer kon aanvankelijk weinig uitrichten, omdat men de vuurhaard niet kon localiseren. Bovendien ondervond men- veel hinder van de rookontwikkeling. Het vuur is door on bekende oorzaak ontstaan in een schot tussen twee slaapkamers op de bovenste verdieping. De schade kon beperkt blijven tot het beddegoed en de twee geblakerde slaapkamers. Op het moment, dat de brand uitbrak, werd in het café een carnavalsfeest gehouden. Persoonlijke ongelukken ble- (Van onze correspondent) CLINGE „Hoewel we de afgelopen vier jaar hard heb ben gewerkt, zijn we eigenlijk maar weinig naar buiten opge treden." Tot deze conclusie komt voorzitster mevrouw D. Bolssens-Triest van de Clingse gymnastiekvereniging. Ze vertelt niet alleen vol enthousiasme over haar vere niging, maar ze heeft er ook alles voor over. De club is indertijd gestart et 58 leden. Dit aantal groeide aanvanke lijk snel aan tot 125 en viel later weer terug tot 65. Dat ledenaantal heeft men ook nu nog. Daarnaast telt fe club nog meer dan honderd jeugdleden. „En dat is voor onze vereni ging ee nzeer belangrijke fac tor", aldus cle voorzitster. Iedere woensdagmiddag wordt er door verscheidene jeugdgroepen en een groep van Belgische dames geoefend. De donderdagavond is speciaal gereserveerd voor de dames. Inmiddels worden pogingen gedaan om ook een nieuwe herengroep te vormen. De ver eniging is op 6 januari 1969 opgericht en bezit sinds enke le weken de koninklijke goed keuring. De club is bovendien aangesloten bij het Lpninklijk Nederlands Gymnastiekver- bond en ingedeeld bij de Zeeuws-Brabantse turnkring. Op het ogenblik zijn er drie jeugdleden, die een vóór turn- cursus volgen in Kapelle. Ver moedelijk zullen ze in mei examen doen. Als ze slagen mogen ze met ongeveer tien personen aan de toestellen werken, uiteraard onder toe zicht van een leraar. Overeen komstig de statuten wordt steeds gewerkt in de richting van opleiden voor turn- .en atletiekdiploma's. „I nde toekomst", zegt me vrouw D. Bolssens, „hopen we mee te doen aan de kringkam pioenschappen. Allereerst zal er een strenge selectie plaats moeten hebben ouder de le den. Hoe dit dan verder in zijn werk zal moeten gaan is nog niet bekend." Het bestuur heeft inmiddels wel besloten om aan wedstrij den te gaan deelnemen. „Öp die mander willen we naar bui ten gaan optreden", aldus de voorzitster. (Van onze correspondent) ZUIDDQKPE Ook aan de bevolking van Zuiddorpe zal het carnavalsfeest van dit jaar niet ongemerkt voorbijgaan. De stichting jeugdraad Zuid dorpe organiseert dinsdag 6 maart een speciale middag voor de kinderen. De aanvang is 14.00 uur en de toegang gratis. Uiteraard moet iedereen gekostumeerd komen. Voor het eerst is het Zuiddorpse kindercarnaval an ders opgezet dan in voorgaan de jaren. De jeugdraad is er namelijk in geslaagd de bonte kindertrein naar Zuiddorpe te halen. Dat is een amusements- groep, die de kinderen een aangename middag zal bezor gen. Hel programma omvat onder meer goochelen, waarbij de kinderen zelf mogen mee doen, een sprekende pop, die een zangwedstrijd houdt, pop penkast en tekenfilms. Boven dien zal tijdens deze middag een prins of prinses carnaval worden gekozen. Verder kun nen de aanwezige kinderen op een traktatie rekenen terwijl ze ook worden verrast met limonade en een carnavalstoe ter. 's Avonds organiseert de jeugdraad een carnavalsbal, dat om '20.00 uu<' begint. De muziek wordt verzorgd door het orkest „De Valentino's". (ADVERTENTIE)

de Stem | 1973 | | pagina 7