TE VAN GEN Werknemers leggen hun eisen op tafel Hallo,hallo, leak ewes* mee, in onze maart-ronde. Enka tsjaren. faint-in" op auto's paarrente tot procent MODE I TERNEUZEN :n de rekels KANAALZONE fin ÏOOO gulden „Arie Groenevelt" ondergraaft onze economie" FREE-TIME- SHOP"OP MARKT TERNEUZEN Aandacht voor kreken in kern Hoek stad Zeelandia" answeert Gemeente Axel doet niets aan t.v.-storingen door bedrijfs gebouwen UZEN I Enka Postbus 60 Arnhem. INDEXERING "mi m De Flamingo's presenteren nieuwe uniformen Wie verloor zijn kunstgebit CBTB-V OORZITTER Westdorpe Mavo-ploeg maakte video opnamen raadsvergadering in zeeland 1 ponderdag 1 maart 1973 2 maart treden op eg 18 (01150) 2743 de 4-jarige opleiding (in. kan plaatsvinden vanat die momenteel nog bezocht bü de M.T.S. s gesplitst naar vooroplei. .T.S. en andere scholen voor i'Wijs is eventueel ook in mogelijk voor daartoe van aar il ks en H runde otechniek stechniek tuigbouwkunde meisjes en jongens die in het t.stroom (meit voldoende voor een le klasse p. '.0.-3 (met voldoende voor ■0.-4 ort van H.A.V.O.-3 naar een le klasse t. en gehouden op l uur) voor de leerlingen ge- 1 uur) voor de leerlingen ge- jen kunt U verkrijgen bij rt, schooldekaan. tijden aan de school, ij den (01150) 2732. (ADVERTENTIE) Opgelet, 't Is moeilijk deze keer. Hij is 44 x 37 cm, lichtgeel en nogal dorstig. Je ziet 'm vaak zwemmen ineen emmer water, samen met 'n Enka spons. Hij is familie van de blauwe Enka Wissewas en de oranje Enka Vloerdoek, maar dan wel de betere tak. Meer verfijnd haha.Voor spiegelruiten enzo. Verder krijgt-ie nooit gaten in z'n lijf. Nou? Voelt u 'm al? Niet? Jammerjammer. Tot de volgende keer dan naar weer, in deze krant. Dagdag. Weet u't? Dan vóór 1 april uw antwoord I opsturen in gesloten envelop plus één Enka-verpakkings- merk met Precies als hieronder. Merken zonder tellen niet meeBij uw antwoord ook lEnka slagzinnetje bedenken. Een deskundige jury honoreert de beste oplossing 1 toet 1000 gulden. De overige inzenders/sters ontvangen allen een kleurige Enka-sticker. I Winnares februari-ronde: mevr. B. Olsson, I Apeldoorn. SlagzinGeen klus to kras mot 1 «en Wissewas. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Een loonsverhoging van 2,9 procent uit te betalen in eenten, een optrekken van de inkomens van de laagst betaalden, een vakantiebasis van 20 dagen, een werktijd verkorting van 14 uur, meer toeslag voor ploegendienst, verbetering van de pensioenen en het opnemen van de beambtensalarissen in de cao. Dat zijn de voornaamste aan bevelingen die de drie vakbonden aan de werkgevers zul len doen bij de komende onderhandelingen over de nieuwe cao voor de Kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze cao heeft betrekking op de NSM en de Cokesfa briek te Sluiskil en de CPC, Walzemolen, Glasfabriek en Zuid-Chemie in Sas van Gent. De wensen van werkne merszijde zijn gilsteren bes-pro ken ap bijeenkomsten in de Bredia'bair en De Balie te Axel, waarbij dlistrictsbestuurders van NVV, NKV en CNV een toelichting gaven. In de nieu we cao die op 1 opril a.s. moet dingaian wensen de werknemers ook een duidelijker sociaal beleid van de werkgevers en een betere bescherming van het vak'bondskadier in die bedrijven vastgeleisd te zien. Districtsbestuurder Th. Ak- kermians (NKV) zai dat de aanbevelingen van werkne- grenzen van het centraal ak koord. Na verhoging van de vakantietoeslag van 7,6 tot 8 procent en het leggen van een vloer in de vakantietoeslag van 0,2 procent resteert een loonsverhoging van 2,9 pro cent. Deze loonsverhoging dient volgens de werknemers organisaties opgeteld te wor den biij de totaflie loonsom van de bedrijven in de Kanaalzone waarop de oao van toepassing is. Het aldus verkregen bedrag moet dan getij k over alle werknemers verdeeld worden. Verder zal de vloer in de in dexering van die laagstbetaal den (onder de grens van f 1103,- per maand) opgetrok ken worden met geld diat moet komen van de werknemers die meer dan f 25.000.- per jaar verdienen. De vakbonden stelten verder voor met ingang van 1 juni a.s. voor alle diensten een werkbij cl verkorting vtfn 14 uur in te voeren. Ten aanzien van de pensioe nen „een waardeloze zaak in de Kanaalzone", aldus de heer ÈMfifl 1 er, die wel beter weet en beter 1 elijk de aandacht geven, die eis Ft, want hij moet weTken met iden, die hem dat onmogelijk lat we op de drempel staanvaiv waarin bijna alle eenvoudig® 1 door geautomatiseerde 1 worden verricht Een tijd, grote behoefte zullen hebben eide mensen en helemaal ge® N igeschoolda Het erge is, dat 1 de werkelozen van de toe trom moet er wat gebeuren ;n daarom moeten de oude lf ook beseffen dat ze zoveel >n doorleren; beter nu wat 1 later meer. Haal ze niet v 1 let van school af. J'fenlieii?0'"'"'" ^'e ?arcl9e Kerckhaert in Terneuzen-Zuid voor de jeugd organiseerde ter ge. ltsjjJ* °an de opening van haar nieuwe vestiging aan de Rooseveltlaan, is een doorslaand sne ltel He,,r( ran kinderen verdrongen zich om met kwast en verf auto's te beschilderen. Op liiioj le "'eer of minder werd niet gekeken. Voor de verandering keek de eigenaar van de li...' uecteur Th. Kerckhaertwaarderend toe hoe zijn bezit in snel tempo alle kleuren van roog kreeg. En als klap op de vuurpijl werden de jeugdige kladderaars nog bovendien getracteerd. (ADVERTENTIE) kt C fQrtjrt _i '"on'a w.'i ver9°ederi op spaargelden, loopt van r dagelijks opvraagbare tegoeden tot 7j4°/o °nte NMS-Spaarbrieven. Lgens bij een van onze kantoren naar Bdeze spaarmogelijkheden. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Akkea-mans willen de werknemersbonden voorstellen deze op te trekken van f 26,- tot f 41,- per dienstjaiau.' per maand Deze verhoging zou dan op 1 januari 1974 in moe ten gaan. De werknemers zou den hiervoor een kwart pro cent van hun loonsverhoging moeten afstaan. De pensioen- verhoginig van de reeds gepen sioneerden moet, volgens de vakbonden, voor rekening ko men van de werkgevers. De -Vakorganisaties hechten veel belang aan het vastleggen van regels betreffende aanstel ling, ontslag, promotie, oplei ding e.d. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE Zaterdag ochtend om halfelf zullen de 32 leden van de drumband en majorettes „De Flamingo's" met trots hun nieuwe unifor men presenteren aan de bevol king van Westdorpe. Hiermee is een einde geko men aan een periode van tweeëneenhalf jaar waarin de „Flamingo's" optraden in ei gengemaakte uniformen. Het geld voor de nieuwe unifor men is bijeengebracht door de plaatselijke bevolking. Ook het gemeentebestuur van Sas van Gent heeft een duit in het zakje gedaan. De drumband, onder leiding van de heer A. van Laar en de majorettes, getraind door het bestuur, zullen na de officiële presentatie o.p het voormalige gemeentehuis van Westdorpe een rondgang door het- dorp maken. Daarna is het werken geblazen, want de dan in rood-witte uniformen gestoken Flamingo's zullen met hun aanwezigheid de feestelijkhe den rond carnaval in Sas van Gent en Westdorpe opluiste ren. Zaterdagmiddag trekt men rond in Sas van Gent, zondags zijn de Flamingo's nog eens te bewonderen in Westdorpe. Aan het bureau van de ge meentepolitie te Terneuzen kunnen inlichtingen worden verkregen omtrent de volgen de gevonden voorwerpen', groen zijden sjaal, gouden kin- derring „Nora", gouden me daille, 20 vaartenkaart boot, bruine kinderhandschoenen, licht beige damesjasje, beige damesparapluie, fietssleutel no. 38, wit handpompje van een fiets, plastic tasje met zwembenodigdheden en een wollen muts, zwart zwarf- hondje, tijgerkat met blauw halsbandje, groen etui met 6 sleutels, zwart glacé rechtse dameshandschoen, zakmes, zil veren jongensarband (anton) klein wit gladharig hondje, met zwart-wit gespikkeld snuitje, contactsleutel, Fiat, portefeuille inhoudende Joe goslavische bankpapieren t.n.v. Kancijan, gele plastic broek, groen regenpak, blauwe hon denband, paar bruinlerep handschoenen, leren tas met lts-boek, tas van canvas met een paar gymnastiekschoenen, bundel kleren, bruin leren beurs, rood kralen beursje, visse-ring met drie sleutels, zwarte vulpen „diplomat" lipssleutel nr. b 3928, gril in rood etui, litto-sleutel, licht groene sjaal portemonnee met inhoud, linker bruine suede want, kunstgebit, gouden ket tinkje (ram), linker bruine dameshandschoen, blauwe kin derwantjes, twee autosleutels nr. 513, kinderportemonnee met kralen, twee sleutels aan ring (gewone „lips"), ruwha rig bruine straathond, lijkend op een fox, bruinlederen kin derportemonnee, kinder-zonne- bril, plastic tas inhoudende sportartikelen t.n.v. R. Sar- neel, Oostdam 8, Sas van Gent. Aan het bureau van politie te Sluiskil: 1 b.b., paar voet balschoenen, herenpolshorloge, wollen muts, regenpak, rode kinderwant. 0 Blauwe ribcord pantalon met witte gebloemde overslag, bloes met paraplu-mouwen. TERNEUZEN Maar liefst drie modezaken, een schoenen en tassenzaak, een opticien en een kapper presenteerden dins dagavond in Terneuzen een drukbezochte modeshow in een ruimte waarin men normaal auto's verkoopt. Modehuis v. d. Meer, Flash Boetiek en de firma Van Dixhoom, allemaal zaken uit de Terneuzense Noordstraat, toonden de nieuwe uoorjaars- en zomermode, zoals men die in Terneuzen gractg zou zien. Waar de heren straks speciaal in kunnen opvallen, want het is nieuw, zijn de pantalons of colberts in een pied de poule ruit. Vrije tijdskleding, gemaakt van scrubbed denim, in vele kleuren moet dè mannendracht worden van dit seizoen. Bij deze pakken valt op, dat de brede revers en opgezette zakken zijn doorgestikt in een contrasterende kleur. Ook de gerim pelde ceintuur is nieuw. Velours, ribcord, tweed en gabardine blijven ook veel ge bruikte materialen voor pantalons of kostuums. De meer ge klede kostuums zijn dan voorzien van een omslag aan de wijd uitlopende pijp. Zowel voor dames als heren zijn er dit voor jaar tuinbroeken in felle kleuren, ook al van denim. Een erg vrolijk voorbeeld bij de damesmode was hier wel de blauw- cerise geruite tuinbroek met blauwe bloes met daar over een kort tentlook jasje in cerise kleur. Gebloemde jurkjes en tu niek-blouses voor jonge meisjes, soms met gesmokt bovenstuk, kop-mouwtjes of paraplu-mouwen werden professioneel ge toond in de nieuwe garage van firma Kerckhaert aan de Roo seveltlaan. De gezamenlijke modezaken gingen niet doorlopend op de sportieve toer. Een gebloemde overslag-japon van trevira en een Wit-rode linnen japon met klokrok en aangeknipte lange mouw zijn typische voorbeelden van op elk uur van de dag te dragen mode. Een kanarie-gele flanel chemisier, met opge stikte zakjes en plooien in het voorpand van de rok, leek ons erg geschikt als namiddag-japon. Een extra vermelding ver dient de blauwe rok en bloes met een diagonaal gestreepte spencer. Een combinatie waarmee nog veel meer variaties zijn te bedenken. De prachtige leren damestassen en schoenen, uiteraard veel met plateauzool en blokhak, waren van de firma Kemper. Bosch Optiek zorgde voor modieuze zonnebrillen en Hairshop Rinus verzorgde de kapsels van de dressmen. RIA DE BOER (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Het kli maat voor industrievestiging in Nederland is momenteel weinig aantrekkelijk. Wanneer meneer Arie Groenevelt zijn gang kan gaan, en dat ziet er voorlopig wel naar uit, en ik probeer me te verplaatsen in de situatie van een buiten landse ondernemer, die een keuze tot vestiging in West- Europa moet maken, dan zou ik mij toch wel tweemaal be denken eer ik voor Nederland zou kiezen. Ik proef in het drijven van de heer Groene velt een poging om systema tisch ons economisch stelsel te ondergraven". Dat zei de voorzittel" van de kring Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren van de CBTB, de heer P. van Hoeve, op een bijeein- bomsit van de kring in hotel Rotterdam in Terneuzen. Hij kon waardering opbrengen voor het CNV, dat zich vol gens de heer Van Hoeve poogt te verzetten tegen de sterke druk die doo-r het NVV op de christelijke vakbeweging wordt uitgeoefend. De CBTB- districtsvo-orzitter hekelde voorts de houding van wel- zijnsbevorderaars, psycholo gen, scioüogen, lieden van so ciale academies en natuurbe schermers, die zoals hij zei „als het wane met oogkleppen op rondbazuinen dat het wel zijn het een en het al is". De heer Van Hoeve vervolgde: „Hun goede bedoelingen zijn te waarderen, maar het lijkt er op dat men voorbijgaat aan het feit dat er een omvangrij ke werkloosheid heerst en dat bepaalde groeperingen, zoals de zelfstandige ondernemers, onder wie de landbouwers, zwaar op de tocht staan" Biljarten Topblljartclub B.C. 't Raedhuys heeft in café Het Oude Raedhuys in West dorpe een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Phi lippine. 't Raedhuys, uitko mende in de topbiljartcompeti- tie Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, wist deze wedstrijd met 16— 14 te winnen. BERGEN OP ZOOM Roxy 20.00 uur: Sparta- cus. Luxor Geen filmvoor stelling. GOES Grand 20.00 uur: De peetvader, 14 j Museum v. Z.- en N.-Beve- land, Singelstraat 13, expositie schilderijen en tekeningen van Ter Keurs (t.m. 16 maart) Ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 en 13.30-17.00 u. zat. van 14.00- 17.00 uur. HULST Galerie van Geyt, Steen- '-aat 20 Expositie van ko pergravures, houtgravures, et sen en litho's, ontstaan tussen 1690 en 1970 (t.m. 11 maart). Ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 en 10.00-18.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. MIDDELBURG City 20.00 uur: De peet vader, 14 j. Schouwburg Molenwater, 20.00 uur: Blijspel „Op blote voeten in het park" door iet Rotterdiams Toneel. Galerie Papaver, Kinderdijk 38, expositie Constant Zeg waard, met kleurpotlood teke ningen en Maurits Portier met tekeningen en etsen (t.m. 18 mnt). Di. t.m. zond. van 14.00- 20.00 u. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur: Rotterd-ams Philh-ar- monisch Orlest o.l.v. Ed» de Waart met als solist Joseph Kalichstein (piano). De Doe len (Kleine zaal) 20.15 uur: Ivo de Wijs. Hofplein Theater 20.15 uur: „De kleine hut", blijspel van André Roussin, m.m.v. Bob de Lange, Hetty Verhoogt en Paul Camimer- mans. ST. JANSTEEN Paardenjaarmarkt. E. Ottjes 15.00 uur: Bin nenschiet ing. Café Sport 14.15 uur: Jaaimarktschdetojng staande wip. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: „The Accident", georg. door de Filmliga. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeente Axel is niet van plan om iets te gaan doen aan de televisie storingen, die een gevolg zijn van de aanwezigheid van ver schillende grote gebouwen op het plaatselijke industrieter- Sinds het magazijn van Pot gereed is kunnen de bewoners van deze omgeving alleen nog maar t.v.-kijken als ze alle dubbelbeelden trotseren. Een PTT-rapport heeft uitgewezen, dat de storingen een gevolg zijn van reflecties via de ge bouwen in deze omgeving. De storing is pas hinderlijk ge worden nadat het magazijn van Pot helemaal voltooid was. B. en W. van Axel ach ten zich voor de storing niet verantwoordelijk en zijn daar om ook niet van plan initiatie ven te nemen om verandering in de situatie te brengen. Volgens burgemeester M.K. van Dijke is het een civiele kwestie, waaraan de betrok ken bewoners alleen iets zou den kunnen doen door zelf een advocaat in de hand te nemen. Het raadslid R. Janssens heeft op de jongste vergadering aan gedrongen op het nemen van maatregelen. Hij heeft zelfs voorgesteld om bepalingen in de hinderwet op te nemen, waardoor dit soort problemen in de toekomst afdoende gere geld kunnen worden. Ook dat is volgens de burgemeester niet mogelijk. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Een ploeg van de christelijke Mavo in Axel heeft in de raadzaal video opnames gemaakt van de raadsvergadering. Ze zullen op de school bij het geven van lessen in staatsrecht worden gebruikt. Burgemeester M.K. van Dij ke toonde zich bijzonder en thousiast over dit initiatief. „Bij de verkiezingen blijkt, dat de bevolking niet zo op de hoogte is van wat de overheid doet", aldus zijn commentaar. De burgemeester hoopt dat daaraan op deze manier iets gedaan kan worden. THOLEN Hal voorin, stadhuis 19.30 uur: Concert door het Klari netkwartet van België. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: Da peetvader 14 j. ANTWERPEN Fakkeltheater 20.30 uur: „Kwasten" van Henkei. Zaal Kon. Elisabeth, Kon. Aetridplein 20.30 uur: Phil- harmonieconce-rt o.l.v. Enrique Jordia met als solist Yehudi Menuhin (viool). Kon. Museum v. Schone Kunsten, kunst uit Nederlands Limburg, schilderijen objecten, enz (t.m. 1 april), dag. van 10.00-16.00 uur. Ma. gesloten. Museum Horta, Amerikastraat 25, Victor Horta (t.m. 16 mrt). Dag. van 14.00-17.00 uur op dinsdag gesloten. Int. Cult. Centrum. Meir 50, overzichts expositie Pieter Engels (t.m. 18 maart). GENT K011. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „Een vlo in het oor", komedie van Georges Feydeau. ni (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Na een in grijpende interne verbouwing en een grondige „make up" aan de buitenkant is de Markt in Terneuzen verrijkt met een nieuw zakenpand van 'n apart allure. Vandaag openen Hedy en Tom de Zeeuw er hun „Free - time-shop". Voorheen was het gebouw op de hoek van de Markt en de Haven straat vooral in trek als prak tijk- en woonruimte van huis artsen. De heer Tom de Zeeuw heeft bewust bij de inrichting v-an zijn nieuwe zaak zich la ten inspireren door de plaats van het pand aan de vroegere binnenhaven van Terneuzen. De buitenmuren zijn versierd met scheepslantaarns en ook het interieur draagt 't stempel van de scheepvaart in de vorm van scheepskooien als vitrines, visnetten en fuiken, etalages in de vorm van patrijspoorten en andere zeevaartattributen. Het geheel is naar eigen idee ën van de heer De Zeeuw en de heer W. Hilkman uitge voerd dooi- de firma's W. Nieuwelink, L. van Kouteren, Lippens en Bleijenberg. Het resultaat is bijzonder sfeerrijk geworden. De heer De Zeeuw stelt op de voorgrond dat hij bij de verbouwing veel steun heeft ondervonden van zijn dage lijkse medewerkers. Bedrijfs leider W.C. den Doelder zal de bovenwoning betrekken. „Ik hoop dat mijn nieuwe vesti ging voor andere middenstan ders stimulerend zal werken om zich ook aan de Markt nieuwe mogelijkheden te scheppen", zegt de heer De Zeeuw. (Van een onzer verslaggevers) HOEK Het contactorgaan in Hoek gaat samen met het gemeentebestuur van Terneu zen aandacht schenken aan verfraaiing van de kreken in Hoek. Het krekengebied van Hoek is tijdens de laatste raadsvergadering in Terneuzen tot natuurgebied verklaard. Tijdens de vergadering, die het contactorgaan Hoek gister avond hield, werd besloten om samen met de gemeente te werken aan verbetering van de z.g.n. voorste kreek. Het contactorgaan Hoek gaat in verband met de plannen om de kreek wat fraaier te ma ken, over ongeveer vier we ken een informatieve avond houden, waarop de bevolking van Hoek dan te horen krijgt wat precies de bedoeling is. Tijdens de vergadering van het contactorgaan kwam ook een verzoek van diverse buurtschappen, zoals de Knol, het Boerengat en de Wulpen- bek, aan de orde om de wo ningen in deze buurtschappen op het aardgasnet aan te slui ten. In totaal zeventig mensen hebben zich bereid verklaard om aardgas te gaan gebruiken. De contactraar zal het ver zoek aan het gemeentebestuur van Terneuzen voorleggen. Tijdens een vorige vergade ring was een verzoek ter spra ke gekomen om ten behoeve van de mensen, die met de bus regelmatig naar Sluiskil moeten een abri bij het kanaal neer te zetten. In de laatste vergadering werd meegedeeld dat de Z.V.T.M. van plan is de halte bij het kanaal straks op te heffen, zodat het weinig zin heeft daar een abri neer te zetten.

de Stem | 1973 | | pagina 5