an@pstal folin Mijnsbergh „valt" op old-timers ioekb.v. aadsleden lezorgd iver esstand Maatschappelijk werker nam afscheid GESPREK OVER OVERDEKTE BOLBAAN KOMENDE WEEK Harmonie werkt mee aan operette TERNEUZEN astma. IN BRESKENS Verbouwing van ambtswoning kost 36 mille Pl I I I I Nag VOORKEUR ASCHOFF ONTHULT BORSTBEELD stad VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING Raad Terneuzen MOGELIJK PROEF MET STADS BUSSEN Benoemingen gemeente Sas van Gent ZATERDAG Verdeling van portefeuilles Sas van Gent in zeeland ZONDAG wenteltrap naar de eerste verdieping, >p: 4 slaapkamers en een badkamer gbad. Prijzen op-aanvraag, re inlichtingen: vanOpstal makelaardl| Burg. Stulemeyerlaan 16 in op Zoom tel. 01640 -.37456. i een onzer verslaggevers) jUS VAN GENT Wanneer jas van Gent en omgeving antiek autootje voorbij ziet •|tn, tien tegen een dat deze U-timer" uit de stal komt je Sasse taxi-ondernemer rjj-instructeur Johnny Ijsberg. Vier meer dan over- automobielen vormen het [ibare bezit van deze popu- i Sassenaar, die op carna- ie hoogtijdagen als prins «ja de Eerste van Betekop- [stad de lakens uitdeelt. ju zijn garage aan de Uyt den kehstraat worden een Re kt uit 1919, een Citroen uit een A-Fordje uit 1928 en een Italiaanse Mercedes uit 1950 als troetelkinderen ver zorgd. De liefde voor auto's kreeg de heer Mijnsbergh ver moedelijk met de zuigfles naar binnen. Zijn vader had een ga ragebedrijf. ,„Ik ben met recht tussen de auto's geboren", zegt John Mijnsbergh. „Vooral voor oude auto's heb ik altijd een voor liefde gehdd. Geweldig zoals die wagens vroeger werden ge maakt met een vakmanschap, een degelijkheid en kwaliteit die je vandaag de dag niet meer ziet. Op dat Fordje uit 1922 zit nog geen roestplekje, 't Plaat werk is nog zo degelijk als vijf tig jaar geleden". 8320* t1, Te!. (01180) 2526 rgenlaan 5, Tel. (01150)2971^ (Van een onzer verslaggevers) KEUZEN De Terneuzense raadsleden Strijbos en |iiend hebben zich tijdens de raadsvergadering bezorgd l wat de financiële gevolgen zullen zijn van de fee vvoningleegstand in deze gemeente. „Er dreigt een ■itatietekort bij de woningbouwvereniging. De vraag |iidat zal moeten betalen. De woningbouwvereniging of meente. In beide gevallen is de bevolking de dupe", jide heer Strijbos. I vroeg zich verder af hoe ienhoud van de woning- gen bekostigd zal i worden, wanneer het keservefonds van de wo- luwvereniging uitgeput peer Strijbos drong er van b. en w. op net het bestuur van de mwvereniging rond ÜÜ^I (ADVERTENTIE) 1 A asSasSSi Drs. W.P. Dezut- petvator van het mu- U'oor volkskunde in r.taidt op 23 maart een jl»I>e Roode Leeuw" jsburg. Onderwerp is li" W€r^ van Vincent Sn De lezing wordt 'op initiatief van de FJP ..Sincfala". De p begint om 20.00 astma. Over voor- pecifieke problematiek. l-)medici en hten leerd met 35 ct. A- Ids, Leusden-Centrum. M "«werk In het een jaarvergade- jouden van het katho- -«denwerk. Zeventig ï'5tc|i aanwezig Na de iT^ezing, die op de 1? oud omdat de heer L. I?». bestuurslid af- ti niet meer her- I !»lde, terwijl de he- Ss en U Wagenaar l.,aa® de beurt waren j ™en, maar zich wel stelden, zag het 'uur er ais volgt i; ie;': C. Compiet, se m.' Wagenaar, pen- II r'- C. van Passel, le- W°rt' van Koute- i»om' ^an Maiele er |Clm»E In bestaursvacature %cl.e®heid Zaamslag P en v Stichting voor k»J^'ureel werk in E (j e Terneuzen is 'keer v De. benoeming I is hfj Bu'Ize- De heer r Van ?,emd op voior- \(j Ned'eirü'aiids wl. Toore me oen Hu p k.erkbestuur luit7«teer C.A. 1-1 r ?eer C.A. Toore lief^-buurtschap Val Pkia- ?ttmg had in F Va'„ tot penning- rsl"®oemd.Werkearlheid de tafel te gaan zitten om de moeilijkheden te bespreken. Hij betreurde het dat het me ningsverschil tussen gemeente en woningbouwvereniging in de pers (bedoeld wend De Stem-De Vrije Zeeuw) open baar is gemaakt. Volgens de heer Strijbos heeft ook het rijk schuld aan de woning leegstand in Terneuzen door het intrekken van de investe ringspremieregeling. Overleg met de rijksoverheid over de financiële consequenties van de woningleegstand, achtte de heer Strijbos zeer gewenst. De heer De Vriend herinner de er aan dat wethouder Ra- mondt in de commissie van openbare werken had toege zegd de woningleegstand op tafel te leggen. Dit is tot nu toe niet gebeurd. Wethouder Ramondt zette in een verklaring namens het college uiteen dat er momen teel in Terneuzen ongeveer 300 woningen in de woning wetsector leegstaan waarvan 120 flats. De verwachte leeg stand eind van dit jaar wordt geraamd op 800 woningen waarvan 450 in de woningwet- sector. Als hoofdoorzaak van de leegstaande woningen noemde de heer Rauiondt de plotselinge economische stil stand. Ook geeft men de voor keur aan eengezinshuizen bo ven flats. De wethouder her haalde het standpunt van .b. en w. dat eventuele exploita tieverliezen op de woningwet- bouw gedekt moeten worden door het reserve-risicofonds. Dit standpunt is mondeling bevestigd door het ministerie van Volkshuisvesting. De heer Ramondt vond het weinig zin vol te zoeken naar de schuld vraag met betrekking tot de woningleegstand. Beter is het te zoeken naar de oplossing van het probleem. Tenslotte deelde de heer Ramondt mee dat b. en w. het bestuur van de woningbouwvereniging hebben uitgenodigd voor een gesprek op 1 maart a.s. Wethouder Lindenbergh be treurde het eveneens dat de controverse tussen gemeente bestuur en woningbouwvereni ging in de openbaarheid is ge komen. Hij verwachtte dat het rijk zich zal bemoeien met de financiële gevolgen van de woningleegstand, die een lan delijk probleem is. Persoonlijk achtte de heer Lindenbergh zich gegriefd door een uitla ting van de heer B. Zielschot, directeur van de woningbouw vereniging, als zou hij (de heer Lindenbergh) minder als wethouder dan als bestuurslid van de regionale woningbouw vereniging Zeeuwsch-Vlaande- ren stelling hebben genomen tegen het standpunt van de heer Zielschot dat de exploita tieverliezen niet geput mogen worden uit het reserve-risico fonds. „Ik heb geenszins van uit de hoek van de regionale woningbouwvereniging gespro ken, waarvan ik overigens geen bestuurslid ben, maar lid van de raad van commissaris sen als vertegenwoordiger van b. en w.", aldus de heer Lin denbergh. Vader Mijnsbergh zag de hob by van zijn zoon niet zo zitten. „Toen ik met mijn eerste old timer, een A-Ford uit 1928, die ik op een boerderijtje bij De venter voor een zacht prijsje op de kop had getikt, thuiskwam, tikte mijn vader met zijn vin ger op zijn voorhoofd. Wat ik nou met die oude rommel moest beginnen?" Johnny Mijnsbergh haalt een nieuwe aanwinst eerst helemaal uit elkaar om hem dan stukje voor stukje weer tot een com plete automobiel op te bouwen. „Veel gereedschap heb je er niet bij nodig. Met een nijptang en een schroevedraaier kan ik overal bij. Ik neem er wel de tijd voor. Aan die A-Ford heb ik ongeveer drie jaar geknut seld voordat-ie naar m'n zin was". De Sasse rij-instructeur heeft nog altijd veel spijt dat hij een van zijn museumstukken van de hand heeft fferLnn ,D;i+ was een Rosehart-Baby van 1927. Die was in licentie van Jaguar en Austin gebouwd. Nu zou ik mijn old-timers voor geen geld meer willen missen". Johnny Mijnsbergh geeft toé dat hij er een dure hobby op na houdt. Hij stroopt alle advertenties in de autobranche af op zoek naar een mogelijke aanvulling van zijn verzameling. „Ik zoek al leen wagens die niet ouder zijn Johnny Mijnbergh temidden van zijn troetelkinderen, auto mobielen uit grootvaders jeugd. (Van onze correspondent) BRESKENS Tijdens een officiële bijeenkomst heeft de heer J. Meijeren, maatschap pelijk werker van de stichting dienstverlening van bejaarden, afscheid genomen van de stichtingsraad. De heer Meijeren is per 1 maart benoemd tot maatschap pelijk werker in het open be- jaardenwerk te Goirle in Noord-Brabant. Voorzitter W. van der Hooft die afwezig was, had zijn af scheidswoord op een bandre corder gezet. „Twee jaar is de heer Meij eren bij de stichting werk zaam geweest. Als stichting moeten wij er gewoon reke ning mee houden, dat om de twee jaar een functiewisseling plaats heeft. Of wij dit altijd als bestuur kunnen appreci ëren wil ik in het midden la- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Onder gro te belangstelling heeft burge meester J.C. Aschoff in Ter- neuzen-Zuid de nieuwe vesti ging van garage Kerckhaert B.V. aan de Rooseveltlaan offi cieel in gebruik gesteld. Hij deed dat door een bronzen borstbeeld van de oprichter van het bedrijf, de heer A. Kerckhaert sr. te onthullen. Na een kort overzicht te hebben gegeven van de ont wikkeling van het bedrijf van bescheiden fietswinkel tot mo derne garage prees de burge meester de energie en eigen tijdse aanpak van de heer Th. Kerckhaert, directeur van de Terneuzense vestiging. Onder meer noemde hij de opvallen de nevenactiviteiten van het garagebedrijf zoals een kapsa lon en een mini-winkelcen trum. Burgemeester Aschoff wenste de familie Kerkchaert veel succes toe met de nieuwe vestiging. ten. Voor het werk kan dit echter wel goede kanten heb ben", aldus de heer W. v. d. Hooft. Mevrouw Niermans overhandigde bloemen aan mevrouw Meijeren. De heer G. Verduijn uit Schoondijke projectleider van het open be- jaardenwerk in West- Zeeuwsoh-Vlaanderen, zal de heer Meijeren vervangen tot een nieuwe functionaris zal zijn aangetrokken. De heer Verduijn zei met alle plezier deze vervanging te doen. De heer J'. Boekhout, secreta ris van de stichting, zei een goede kennis te verliezen en dankte de heer Meijeren voor de goede samenwerking. Vice-voorzitter de heer H. Meeuwsen overhandigde een enveloppe met inhoud en wen ste de heer Meijeren al het goede toe in Goirle. De heer Meijeren zei in zijn dankwoord dat de verhouding met het bestuur altijd goed is geweest. Hij stipte nog de samenwer king aan met de stichting streek jeugdcentrale. Tijdeins de grote wekelijkse soosmiddag in de Uitkomst waren meer dan honderd be jaarden gekomen om afscheid van de heer Meijeren te ne men. Verschillende sprekers voerden hier het woord. Tijdens deze middag was ook aanwezig zuster Bos uit Schoondijke, maatschappelijk werkster van de maatschappe lijke dienstverlening in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. dan 1910. Dat zijn de echte automobielen. Mijn vurigste wens is nog eens een Rolls Royce uit 1925 te bezitten, maar je schrikt van de prijs die ze er voor vragen". Verder zoekt hij veel contact met hobby-ver wanten om vele uren over het voorwerp van hun liefheberij te praten en ervaringen uit te wisselen. Het op een akkoordje gooien met vervangende onder delen is er voor John Mijns bergh niet bij. „Ik zoek net zo lang totdat ik de originele on derdelen te pakken heb. Dat is nou juist de kunst van deze hobby. Je mag geen consessies doen maar elk boutje en moer tje moet origineel zijn". SAS VAN GENT De commissie ruimtelijke orde ning Sas van Gent komt maan dag 12 maart om 19.30 uur in het gemeentehuis bijeen. Ter behandeinig komen het Dntwerpbestemmingsplan St.- Albert, het ontwerp-bestem- mingsplan Buitengebied en het plan van de CSM tot afsluiting voor het verkeer van het ge deelte Schulpenpad-Suiker- dijk. De commissie zal in deze vergadering afscheid nemen van de heer L.F.S. De Meij er, die bedankt heeft als ge meenteraadslid. (Van onze correspondent). TERNEUZEN In een ge sprek tussen het gemeentebe stuur van Terneuzen en dr H.J. van Zuylen directeur van de RTB donderdagavond na de openbare raadsvergadering, werd besloten dat het gemeen tebestuur zal onderzoeken of er een mogelijkheid aanwezig is voor een experiment met een stadsbusdienst in Ter neuzen Indien de gelden hier voor beschikbaar zouden wor den gesteld, zal zo spoediig mogelijk met deze proef wor den begonnen. Besloten weird ook dat het Terneuzense gemeentebestuur een gesprek op gang zaïl bren gen met de hoofden van de scholen in d-e gemeente en dr. Van Zuylen betreffende het busvervoer van de leerlingen. Tenslotte besloot het gemeen tebestuur er bij de ZVTM en de AMZ op -aan te dringen de passagiers op de busdienst Terneuzen-Goes te vervoeren van af de veerboot naar het staitiion te Kru-iningen. (Van een onzer verslaggever)) SAS VAN GENT B. en w. van Sas van Gent zullen de gemeenteraad voorstellen bur gemeester drs. W.R.V. Dusar- duijn te benoemen tot ambte naar van de burgerlijke stand. Uit het college van b. en w. is aangewezen als vertegen woordiger in de commissie van advies en bijstand voor het midden- en kleinbedrijf, wethouder W. Colsen. Als 'diens plaatsvervanger burge meester Dusarduijn. Wethou der Colsen zal als voorzitter van de commissie fungeren. Wethouder W. Colsen is aangewezen als vertegenwoor diger van de gemeente in het bestuur van het bejaardente huis de Redoute. Wethouder Colsen is ook aangewezen als gemeentelijke vertegenwoordiger in de ge meenschappelijke regeling ter verzorging van zwakzinni gen. De heer F. van Deursen tot dusver werkzaam op het bu reau voor sociale zaken, is per 1 maart benoemd in de ge meente Helmond. In zijn plaats is benoemd de heer T. Keijns uit St.-Jansteen, mo menteel werkzaam bij het G.A.B. in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer Van der Velde (PvdA) uitte in de Terneuzense raad kritiek over het feit dat de bolbaan in Biervliet, ondanks toezeggin gen van wethouder Ramondt, nog altijd niet overdekt is. Het bezwaar dat door de overKapipin-g heit uitzicht van de bewoners van het bejaar dentehuis belemmerd zou wor den achtte de heer Van der Velde niet steekhoudend. Ver der hebben de bejaarden be zwaar tegen het verplaatsen van de bolbaan. De bejaarden die aan de aanleg van de bol baan willen meehelpen zouden daardoor ongeveer 125 meter met zand en andere bouwma terialen moeten sjouwen. Ook zou het bouwen van een bol baan o-p de nieuwe plaats be lemmerend zijn voor het beoe fenen van de duivensport. Wet houder Ramondt deelde mee dat hij a.s. dinsdag een onder houd zal hebben met belang hebbenden over de aanleg van de bolbaan. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De ver bouwing van de ambtswoning in Sas van Gent kost f 36.300,- Dit bleek donderdagavond tijdens de gemeenteraadsver gadering. Bij begrotingswijzi ging werd dit bedrag gevo teerd. Voor de heer Bockstael was deze post en een post uitgaven ten behoeve van het bestem mingsplan Canisvliet aanlei ding te vragen of het niet wenselijk was sommige begro tingswijzigingen als apart agendapunt te behandelen. Wat de ambtswoning betrof wees wethouder Garskamp er op dat hierover vooroverleg met de fractievoorzitters had plaatsgevonden. „Dat was de vraag niet", aldus burgemees ter drs. W. Dusarduijn. „De heer Bockstael bedoelt, denk ik, of er geen limiet gesteld moet worden aan het bij be grotingswijziging vaststellen van bepaalde uitgaven". „In derdaad", ald.us de heer Bock stael, die zijn vraag in alge mene zin had gesteld. De raad voteerde ook een krediet van 20 mille voor de verbouwing van het voormali ge badhuis tot peuterspeel zaal. Een door de gemeenteraad van Zelzate aan Sas van Gent gestuurde motie over de toe nemende milieuverontreiniging in de regio ontving de volle instemming vtn de Sasse raad. De heer Dusarduijn achtte het zinvol deze motie ter kennis te brengen van diverse Neder landse instanties. Wat betrof te ondernemen stappen zei hij te willen wachten tot de colle ges van Zelzate, Assenede, Ert- velde, Wachtebeke en Sas van Gent bijeen zouden wor den geroepen, zoals Zelzate voorstaat. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De harmo nie De Vliegende Hollander in Terneuzen zal medewerking verlenen aan de uitvoering van de operette „lm Weissen Rössel", die op zaterdag en zondag a.s. in het Terneuzense Zuidlandtheater plaatsvindt. Zeventien leden van de har monie zullen gekleed in eigen uniform tijdens de keizerlijke ontvangst in de tweede acte, de Radetzkimars en een hym ne spelen. „Wij beschouwen deze bij drage aan een zo beroemde operette als een grote eer," zegt de heer P. Eekman, de dirigent van de Terneuzense harmonie. De zeventien korps leden hebben inmiddels flink gerepeteerd op de muziek, die zij straks als dorpskapel in de operette moeten spelen. De uitnodiging aan de har monie kwam van de directie van de Hoofdstad Operette. Overigens heeft de harmonie een druk weekeinde voor de boeg. Komende zaterdag ne men achttien jonge leden deel aan het solistenconcours voor slagwerkers, dat in De Zwaan in Oost-Souburg wordt gehou den. Het landelijke concours wordt georganiseerd door de muziekvereniging „Vlijt en Volharding". Zondag loopt de Terneuzense harmonie mee in de optocht in Waes-Moerbeke in België. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 en 23.30 u.: Massage salon en jonge meis jes 18 j. Roxy 14.00 u.: Asterix en Cleopatra a.l.; 20.00 u.: James Bond: Dr. No. 14 j. Hal Stadhuis, kunstwerk van de maand van Hein Ghe- ring (t.m. 28 febr). Ma. t.m. vrijd. van 08.30-12.30 u. en van 13.30-17.30 u. GOES Grand 20.00 u.: De peet vader 14 j. Prins van Oranje 19.30 u.: Komische opera: „Czar und Zimmerman" door de Goese Operettevereniging. Museum v. Z.- en N. Beve land, Singelstraat 13, expositie schilderijen en tekeningen van Ter Keurs (t.m. 16 maart). Ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 en 13.30-17.00 u., zat. van 14.00-17.00 u. HENGSTDIJK P. van Dijk 15.00 u.: schieting. HULST W. Blommaert 15.00 u. schieting. Bioscoopgebouw 20.00 u.: Fataal eindpunt 14 j. KLOOSTERZANDE E. Moreus 15.00 u.: sohie- ting. KOEWACHT (B) ,P. van Steen 15.00 u. schieting. MIDDELBURG City 20.00 u.: De peetva der 14 j. Rijksarchief, expositie Ge schiedenis als hobby (t.m. 24 febr). Ma. t.m. vrijd. van 09.00-12.30 en 13.00-17.00 u, zat. van 09.30-13.30 u. Galerie Papaver, Kinderdijk 38, expo sitie Constant Zegwaard met kleurpotlood tekeningen en Maurits Portier met tekenin gen en etsen (t.m. 18 maart) Di. t.m. zond. van 14.00-20.00 OOSTBURG Ledel Theater 20.00 u.: De inbreker ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) 15.00 u.: Orgelconcert door Al- bert de Klerk; 20.15 u.: Pro menadeconcert door het Rot terdams Philharmoniseh Or kest, o.l.v. Edo de Waart. So list John Holvast (accordeon); 24.15 u.: Seth Gaaikema. De Doelen (hal) 14.00 en 16.00 u.: Dansdemonstraties door het Rotterdams Danscentrum o.l.v. Ineke Sluiter. Hofplein Thea ter 20.15 u.: Seth Gaaike ma. Piccolo Theater 20.15 u.: „Rosa", toneelspel geba seerd op de brieven van Rosa Luxemburg m.m.v. Josephine van Gasteren. Schouwburg 20.15 u.: „De man, het beest en de deugd" van Luigi Piran dello door het Rotterdams To neel. Theater In den Twijfe laar 20.15 u.: Cabamime, synthese tussen cabaret en mi me o.l.v. René Lerscher. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie Peter An- dringa, foto-litho's (t.m. 28 febr). Dag. van 09.00-12.00 u. en van 13.30-17.00 u. Ma. ge sloten. ST-PHILIPSLAND Dorpshuls De Wimpel 20.00 u.: Concert door het Middelburgs Kamerkoor. TERNEUZEN Luxor 20.00 u.: What's up doc? Zuidland Theater 19.30 u.: „Im weissen Rössl", door de Hoofdstad Operette. VLISSINGEN Alhambra 14.00 en 16.00 u.: Pippi Langkous a.l.; 20.00 u.: De peetvader 14 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 2O.00 u.: Ballet van Vlaande ren. Kon. Ned. Schouwburg 20.00 u.: „De keuken" van Ar nold Wesker. Fakkeltheater 20.30 u.: „Kwasten" van Hen kei. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Nu drs. W. Dusarduijn benoemd is tot burgemeester van Sas van Gent is de portefeuilleverde ling van b. en w. als volgt: burgemeester Dusarduijn: al gemene zaken, voorlichting, representatie, ruimtelijke or dening, industriële ontwikke ling, brandweer, bescherming bevolking, civiele verdediging en samenwerkingsorganen Wethouder Colsen: sociale zaken, voklsgezondheid, sport, jeugdzaken, cultuur en recrea tie. Wethouder De Beleir: open bare werken, volkshuisvesting, verkeer en marktwezen. WethoiKfer Garskamp: fi nanciën, onderwijs en perso neelszaken. 7 Kon. Museum v. Schone Kunsten, Kunst uit Neder lands Limburg schilderijen en objecten enz (t.m. 1 april). Dag. van 10.00-16.00 u. Ma. gesloten. Museum Horta, Ame- rikastraat 25, Victor Horta (t.m. 18 maart). Dag. van 14.00-17.00 u. Op dinsdag ge sloten. Int. Cult. Centrum, Meir 50, overzichtsexpositie Pieter Engels (t.m. 18 maart). ASSENEDE (B) Galerie Marg. de Boevê. ex positie Gilbert de Cock (t.m. 26 febr). BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats 20.30 u.: „Mooi weer vandaag" van David Storey. GENT Kon. Ned. Schouwburg 20.00 u.: „Een vlo in het oor", komedie van Georges Fey- deau. BERGEN OP ZOOM Luxor, 14.00 uur: Gladiato ren van Rome 14 j. 20.00 uur: Massagesalon en jonge meisjes 18 jaar. Roxy, 14.30 uur: Aste rix en Cleopatra a.l. 15.30 en 20.00 uur: James Bond: Dr. No 14 jaar. Expositie: zie onder zater dag. GOES Grand, 20.00 uur: De peet vader 14 j. Expositie: zie onder zater dag. HULST P. Leeraert-Nijs 10.00 u.: prijspiering. Bioscoopgebouw, 14.30 uur: daar komen de smurfen a.l. 20.30 uur: Fataal eindpunt 14 j. S. Blommaert, 15.00 uur: Schieting. KOEWACHT A. de Kind, 15.00 uur: Schieting. H. de Vliegher, 9.30 uur: Seriekaarting om jonge hanen. KOEWACHT (B.) R. Clapdorp, 15 uur: Schie ting. LAMSWAARDE P. Claessens, 19.00 uur: Prijskaarting. P. van Oevelen, 15.00 uur: Schieting. MIDDELBURG City, 14.30 uur: Het rode kaperschip 14 j. 20.00 uur: De peetvader 14 j. Exposities, zie onder zater- OOSTBURG Ledel Theater, 14.00 en 18.00 uur: De inbreker. 16.30 uur: Blue Movie 18 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 14.03 uur: Rotterdams Philhar moniseh Orkest o.l.v. Edo de Waart. Solisten Stefan Aske- nase (piano), en Ruud Maas (fluit). De Doelen, (kleine zaal), 14.30 uur: Nederlands Kamerorkest o.l.v. David Zin man. Solist Thomas Magyar (viool). Piccolo Theater, 14.15 uur: Kindertheater Wiedus met „Wied,us en de wereld- waggelaars". 20.15 uur: „Ro sa". Toneelspel gebaseerd op de brieven van Rosa Luxem burg, m.m.v. Josephine van Gasteren. SAS VAN GENT Schuttershof, 15.00 uur: Schieting. Expositie, zie onder zater- TERNEUZEN Luxor, 14.30 uur: Lang leve je dood. 17.00 en 20.00 uur: What's up doc? Zuidland Theater, 19.30 uur: „lm weissen Rössl" door de Hoofdstad Operette. VLISSINGEN Alhambra, 14.00 en 16.00 uur- Pippi Langkous a.l. 20.00 uur: De peetvader 14 jaar. ZUIDDORPE Café Centraal, 15.00 uur: Schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 14.30 uur: „De wervelstorm" van E. Suchon. 20.00 uur: De Czar- dasvorstin van E. Kalman. Kon. Ned. Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur: „De Keuken" van Arnold Wesker. Fakkel theater, 20.30 uur: „Spring uit het raam schat" van Dimitri Frenkel Frank. Exposities, zie onder zater dag. ASSENEDE (B.) Expositie, zie onder zater dag. BRUGGE Kon. Stadsschouwburg, 15.00 uur: Opvoering van het sprookje „Klein Duimpje" door het Toneel- en Revuege zelschap „Excelsior". GÊNT Kon. Opera, 14.30 uur: „Tiefland". 20.00 uur: „Otel- lo". Kon. Ned. Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur: „Een vlo in het oor", komedie van Georges Feydeau.

de Stem | 1973 | | pagina 5